Gemeente Tholen telt maar 12 rokers Zomermarkt fijne en drukke dag, met heel veel tevreden gezichten Overschrijding aa in drie woonkerne Overschrijding aanrijtijd brandweer in drie woonkernen niet alarmerend Broekhuis Verburgh Rondweg ten zuiden van Oud-Vossemeer nog nooit besproken Vers gerookte paling is in Poortvliet niet aan te slepen Donderdag 26 augustus 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Rookverbod dorpshuizen behalve horecadeel 's Morgens leek het een regenachtige dag te worden, maar daarna klaarde het op en later in de middag brak zelfs de zon door. Echt braderieweer, zaterdag in Poort vliet. En dus was het druk op de zomermarkt. „Drukker dan we de laatste jaren gewend waren", zegt een tevre den Hans van Dijke van het organiserende activiteitenco mité Poortvliet. De 22 palingrokers waren kort na vieren al door hun voorraad gerookte paling heen. Aanschaf nieuwe brandweerauto Hoewel de kwaliteit van de dekking door vijf blusgroe- pen verantwoord is, heeft de Thoolse brandweer dek kingsproblemen in Oud-Vossemeer, Poortvliet en Anna Jacobapolder. Gezien de geringe overschrijding van de aanrijtijden acht het adviesbureau dat het brandweer korps doorlichtte, het financieel niet verantwoord dit aan te pakken. Juist in andere taken van de brandweer zal de komende jaren geïnvesteerd moeten worden. Maar het materieel dient in orde te zijn en daarom wordt de ge meenteraad maandag gevraagd om een krediet voor het vervangen van de brandweerauto van Sint-Philipsland. Aanschaf nieuwe brandweerauto Sint-Philipsland vergt 394 mille Dalemsestraat Vervolgonderzoek Plattegrond verplaatsen Schots en scheef Op sterkte Willem Wever Vaker oefenen 5 Paling op en tekort Ledenwerfactie De Zonnebloem Tholen/Vossemeer TOT 25% KORTING OP UITLOPENDE TOONZAALMODELLEN Crusio b.V. specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat. - Hi-end audio(speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Volgens een onderzoek van de inspectie gezondheidsbescherming doen gemeenten niet genoeg aan de naleving van het rookverbod in de bij de wet aangewezen ruimten, maar de gemeente Tholen houdt zich goed aan de regels, aldus voorlichter F.A.P.M. Bakx. Van Dijke heeft van het merendeel die Kirby reinigingsapparaten (voor vloeren) en shampoo's ver koopt. Mensen kunnen zich opge ven voor een demonstratie. Hage is gevestigd in het pand aan de Markt waar eerder een printshop en een bloemenwinkel zaten. „Maar we moeten ons kantoor verplaatsen naar Dordrecht, dat wordt vanuit van de deelnemers begrepen dat ze tevreden waren over de verkoop op de zomermarkt. „Maar een enke ling was dat niet." Slechts één kraam bleef leeg en ook dal was wclccns anders. „We doen voor het eerst mee en het loopt goed", zegt Maarten Hage van K.M. Products, „De kans dat dc richtlijnen overtreden worden, is ook vrij gering. Zo'n 25 jaar geleden rookten er 34 van de 38 medewerkers in het gemeentehuis en dat zijn er nu maar 12 van de 125 meer! Een enorme teruggang dus." Bakx behoort zelf tot die kleine min derheid. „Ik word a la minute terecht gewezen, wanneer ik voor het maken van een fotokopie ongemerkt met een sigaret de gang in loop." In alle openbare ruimten van het ge meentehuis in Sint-Maartensdijk is het verboden om te roken, dus in de trouwzaal, de hal, e.d. Zowel bij de voor- als de achteringang staan cr as bakken om een sigaret of sigaar uit te maken. En voor de werkruimten be slist de minderheid. „Zit je bijvoor beeld met vier mensen op een kamer, vanwie er drie roken en één niet, dan wordt cr daar niet gerookt. Wie alleen een kamer heeft - zoals ik - die vraagt een bezoeker of hij of zij cr bezwaar tegen heeft als ik rook of zelfs hier met hem of haar spreek. Anders gaan we naar een spreekkamer, waar nim mer gerookt mag worden en dus ook geen rooklucht hangt", aldus Bakx. Het rookverbod is bedoeld voor alle openbare gebouwen van rijk, provin cie en gemeenten. Het verbod geldt bij instellingen op het gebied van so ciaal-cultureel werk, maatschappelij ke dienstverlening, gezondheidszorg, binnensport en onderwijs voor zover ze door de overheid gesubsidieerd of in stand gehouden worden. Ook in dorpshuizen mag er niet gerookt wor den, behalve in het horecagedeelte, dat door de gemeente verpacht is. „Is VERVOEG VAN VOORPAGINA Het gelijkmaken van de hoogte tussen de straat en de stoepen geeft volgens de bewoner het vrachtverkeer juist meer gelegen heid om van de straat gebruik te maken. „Voor de bewoners is het belangrijkste punt: een verbod in stellen voor vrachtverkeer." Heijboer wilde niet zo ver gaan om vrachtwagens te verbieden door de straat te rijden en vooruit te lopen op duurzaam veilig. „De ze straat is aan de beurt voor her bestrating en wij willen julie wen sen erin meenemen." Van Efferen vreest dat de straat een vogelvrij gebied wordt en dat er een onveili ge situatie wordt geschapen, maar Heijboer zei dat er voorbeelden zijn van straten die op eenzelfde manier zijn ingericht en waar die problemen zich niet meer voor doen. Bij A. Dudok (hoek Roosevelt- straat/Kennedystraat) was de goot afgereden door een vrachtwagen. Hij maakt regelmatig mee dat er zware vrachtwagens vanuit de Rooseveltstraat de Hofstraat of Kennedystraat in willen slaan en de bocht moeilijk kunnen nemen. Als de stoep gelijk gemaakt wordt met de rijbaan vreest hij dat de vrachtwagens nog dichter langs zijn woning komen. Hij stelde voor om een paar paaltjes te zetten op de inritconstructie die dc ge meente ook aan deze zijde van de straat aan wil leggen. H.J. Boers die regelmatig gebruikt maakt van de straat, vroeg zich af of er paaltjes geplaatst zouden kunnen worden. Maar dan niet zo als in de Dalemsestraat in Tholen. „Als je daar een fietser voorbij wil. moet je de fietsers de stoep oprijden of er achter blijven. Paal tjes zijn een goede optie, maar dan bijvoorbeeld om de twintig me ter." A. Timmermans wilde weten of er over de heringerichte Dalem sestraat klachten zijn. Wichertjcs moest dat bevestigen. „Fietsers die moeten stoppen voor het post kantoor en de bibliotheek komen er in de knijp. Paaltjes is wel een optie, maar we moeten voorkomen dat er een woud van palen ont staat." Heijboer zegde toe het par keren in de straat opnieuw te be kijken. Bloemendal kaartte de verhoging in het straatwerk in de Zilverstraat aan. De drempel die daar bij de Rooseveltstraat ligt, zou volgens hem 90 graden gedraaid moeten worden, waardoor het verkeer uit de Zilverstraat 'dwingend' de bocht naar links de Roosevclt- er in de grote zaal een vergadering, dan mag cr niet gerookt worden, maar is er een bruiloft, dan bepaalt de huur der het of roken is toegestaan", zegt de gemeentcvoorlichtcr. Hel onderzoek van de inspectie ge zondheidsbescherming betrof 110 gemeentehuizen. De helft van de ge vallen (52%) kreeg een schriftelijke aanmerking. Deze gebreken varieer den van het niet goed ingesteld heb ben van een rookverbod (12%) tot het niet goed aanduiden of handha ven ervan. Vier van dc vijf gemeen ten (83%) zijn niet goed op de hoog te van de geldende wetgeving. De inspectie stelt vast, dat er in de meeste gevallen wel een rookverbod is ingesteld in publieksruimten met loketten. Het verwijderen van as bakken en het daadwerkelijk optre den tegen rokende bezoekers of me dewerkers blijft vaak achterwege. Het onderzoek van de inspectie vond plaats in het kader van het toe zicht op het naleven van de Tabaks wet. De controle vond onaangekon digd plaats. De inspectie vindt, dat er het nodige verbeterd moet wor den bij de instelling en handhaving van het rookverbod bij gemeenten. Hierover gaat dc inspectie overleg gen met dc vereniging van Neder landse gemeenten en de stichting Volksgezondheid en roken. In het vervolgonderzoek betrekt de inspec tie de komende maanden alle ge meenten. straat moet nemen. „Door de drempel te verleggen heb je meteen een tweede drempel in de Rooseveltstraat." Timmermans stelde voor de inrit constructie bij de Hofstraat/Ken- nedystraat een meter te verlengen, waardoor het verkeer op dit stuk ook gedwongen wordt vaart te minderen. Maar Heijboer twijfel de aan deze oplossing omdat de straat als doorgaande route wordt aangewezen. J. Schoep - die al 22 jaar in de Rooseveltstraat woont - vreest voor wateroverlast als de rijbaan en de stoep op dezelfde hoogte komen te liggen. Maar volgens de wethouder verandert cr niets aan de hoogte van het wegdek ten op zichte van dc woning. Schoep wees erop dat het water zich wel makkelijker kan verspreiden. Heijboer merkte op dat de berging (de straatkolkcn blijven gehand haafd) groter zal worden door de nieuwe inrichting waarbij de ra- batstrook licht afloopt naar de rij baan. Van Wees stelde voor om het bord 'doorgaande route' al aan het be gin van de Molenstraat te plaat sen. Boers haakte daarop in door voor te stellen het bord met de plattegrond van het dorp (dat nu bij de bushalte in de Molenstraat staat) te verplaatsen naar de nieu we geplande opstapplaats voor de busreizigers op de provinciale weg. „Nu staan er soms chauffeurs van vrachtwagens te kijken en moeten ze terug de Mo lenstraat uitsteken. Als ze naar de Veerweg moeten, dan gaan ze door de Kalisbuurt, terwijl ze veel beter om kunnen rijden." Tot 15 september kunnen er bij de gemeente nog bezwaren en sug gesties worden ingediend over dit plan. De uitvoering zal nog dit jaar ter hand worden genomen. Raadslid E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vroeg nog of het plan in de commissie gemeentelijke ontwik keling besproken wordt. Heijboer antwoordde dat dit niet het geval zal zijn omdat dc herbestrating al op het normale investeringspro gramma stond. Van Wees zei nog overleg te zul len voeren met andere bewoners en al dan niet schriftelijk te reage ren op het gepresenteerde plan. Heijboer gaf de aanwezigen de ge legenheid ook andere verkeers- kwesties aan de orde te stellen. Zo uitte A. Gelok (Veilig Verkeer Ne derland) zijn ongenoegen over het 'schots en scheef' parkeren van au to's in de Molenstraat. „Hoe moet een brandweerauto of de zieken wagen hier door? Zet het bord te rug om aan één kant te parkeren." Boers had vernomen dat er over een rondweg bij Oud-Vossemeer gedacht wordt, maar Heijboer zei dat dit nog nooit besproken is en alleen - als gedachte - leeft bij de provincie. „En als ik de lijst van prioriteiten van dc provincie be kijk, dan geloof ik niet dat de rondweg bij Oud-Vossemeer erg hoog staat." Boers vroeg ook aandacht voor het industrieterrein, waarvoor de Mo lenweg als ontsluitingsweg dient. Hij vond dit een ongewenste situ atie en vroeg of het mogelijk was de Langeweg te verbreden, maar Heijboer gaf hem niet veel kans omdat de weg van het waterschap is. De brandweer heeft gaandeweg meer en ingewikkelder taken gekre gen. Daarom heeft de rijksoverheid het project versterking brandweer opgezet, met de bedoeling de taken én de kwaliteit van de uitvoering van die taken op elkaar te laten aan sluiten. Op die manier moet er ook ten tijde van rampen en zware onge vallen slagvaardig kunnen worden opgetreden. En dat onder eenduidi ge bestuurlijke en operationele aan sturing binnen de regio (voor Tho len is dat West-Brabant). Tholen heeft het project anderhalfjaar gele den opgepakt. Nu is duidelijk wat er de komende jaren moet gebeuren en de gemeenteraad wordt maandag gevraagd daarmee in te stemmen. De brandbestrijdingstaken worden door de vrijwillige brandweer naar behoren uitgevoerd, is dc conclusie van het adviesbureau Save. De kwa liteit ervan is verantwoord, maar voor drie woonkernen zijn bestaan dekkingsproblemen. „De aanrijtijd voor Oud-Vossemeer, Poortvliet en Anna Jacobapolder komt in het ge drang door de massa aan huizen", zegt brandweercommandant J. de Feijter. Hij neemt Poortvliet (dat wordt bediend vanuit Tholen en Sint-Maartensdijk) als voorbeeld: „Hoe je het ook wendt of keert, de brandweer gaat daar altijd over de grens van acht minuten heen." Om dat er in hel dorp uitsluitend wonin gen staan van één verdieping, kan die situatie bestaan. „Het is altijd nog zo dat materiële schade minder telt dan mensenlevens." Het geplan de woonzorgcentrum zal de situatie in Poortvliet veranderen, beaamt de commandant. „Het dekkingspro bleem wordt daardoor negatief beïnvloed. Maar je kunt maatrege len treffen, zoals een rechtstreekse aansluiting van dat complex op de alarmcentrale. Daarmee win je vier minuten aanrijtijd." Gezien de ver- Amerika geregeld. Er is namelijk ook een vestiging in Bergen op Zoom en dat vinden ze te dichtbij. Omdat we veel bij mensen aan huis komen, willen we in de regio actief blijven", vertelt de Poortvliete- naar. Even verderop is een koop man uit Etten-Lcur een stuk min der content. De mensen kijken wel naar zijn waren, maar ze kopen niet. De kinderklompjes en beel den van Walt-Disneyfiguren zijn kennelijk niet in trek. „In het marktblad heb ik gelezen dat het overal terugloopt, dc mensen raken verzadigd. Maar deze kanten uit verkoop ik altijd slecht. Ik ben niet tevreden", zegt dc Brabander. Een ouder echtpaar uit Sint-Annaland houding van kosten en baten acht het onderzoeksbureau het niet ver antwoord om geld uit te geven aan oplossingen voor dit dekkingspro- bleem. De overschrijdingen van de aanrijtijden zijn namelijk erg ge ring. De rapportage gaat over de basis zorg. De huidige vijf posten, het materieel en personeel zijn daar voor toereikend. „Stel er vestigt zich een bedrijf in de gemeente dat met gevaarlijke stoffen werkt. Dat kan dan niet van de gemeente ver langen dat het bijvoorbeeld extra ladderwagens aanschaft. Wie boven de basisvoorziening uit gaal, zal zélf in preventieve maatregelen moeten investeren", geeft De Feijter aan. In het bouwbesluit heeft de overheid daarvoor een heel nieuw begrip geïntroduceerd: beheersbaarheid van brand. Een aantal taken op het gebied van aanvullende zorg kan niet worden opgepakt door parate of ingezette blusgroepen. Bijvoorbeeld de moei lijke bluswatervoorziening in het buitengebied, technische hulpverle ning (zoals verkeersongevallen met beknelling), de verplichting om naast de eigen dekking in voorko mende gevallen bijstand te verlenen aan andere korpsen, bemannen van mcctploegen en uitvoeren van de waakvlamovereenkomst Schelde- Rijnkanaal (de blusgrocp Tholen is dat speelgoed en gedecoreerde dakpannen verkoopt, is positiever gestemd. „Enkele weken geleden waren wc op een markt op een camping. Hier is het een stuk min der, maar de zon schijnt in ieder geval." In de stand van de Plattelandsvrou wen vinden de oliebollen gretig af trek. Goedgemutst staat een aantal dames deze lekkernij te bakken en te verkopen, om zo een extra centje voor de clubkas op te doen. Gym vereniging Excelsior bezet zelfs twee stands. In de ene een aantal spelletjes zoals sjoelen, terwijl in opstapbemanning voor de blusboot). Ondanks dat is het opvoeren van de korpssterkte nog niet nodig, mede doordat er nu bijna altijd meer perso neel opkomt dan nodig is. Dat extra personeel kan met de extra taken be last worden. Een aandachtspunt is het gegeven dat steeds meer mensen buiten de eigen woonplaats gaan werken én dat werkgevers minder bereidwillig zijn in het laten onder breken van het werk bij een alarme ring. Per blusgroep zijn zestien brand weerlieden nodig, dat is een dubbele bezetting. In totaal dus 80 vrijwilli gers met daarboven de beroepscom mandant. „Per 1 september zullen vier mensen benoemd worden in vacatures ontstaan door functioneel leeftijdsontslag (55 jaar - red.) en dan zijn we op sterkte", meldt De Feijter. Op dit moment functioneert sinds enkele jaren een vrijwillig ka der van drie personen dat buiten de blusgroepen staat. „Een werkwijze die heel goed is bevallen." Maar bin nen nu en twee jaar zullen de officie ren G. Akershoek en R. Weggemans er wegens hun leeftijd mee moeten stoppen. De functies worden niet meer opgevuld. In plaats daarvan zullen de leiders van de blusgroepen - de brandmeesters - als vrijwillige staf dc commandant gaan ondersteu nen. Maar ook dat is waarschijnlijk een tussenstation. De Feijter geeft aan dal het probleem is het ontbre ken van mensen met een voldoende opleidingsniveau. „Het besluit de andere gerookte tong verkocht wordt. Voorbijgangers mogen proeven. „Hel is hier niet zo be kend, maar meer iets van Flak- kee", vertelt Ina Bolier. Excelsior wil de baten van de zomermarkt gebruiken voor de viering van het gouden jubileum, in november. Vlakbij probeert secretaris J. Ou- desluijs van SPS donateurs te wer ven voor de voetbalclub. Ook heeft hij sjaals en petjes te koop in de clubkleuren. Mensen kunnen mee doen aan een prijsvraag, door op een briefje tien namen in te vullen van (oud-)eerste-elftalspelers. Er loopt een videoband met wedstrijd- beelden, maar die zijn door de lichtinval nauwelijks te onder scheiden op de beeldbuis. Bij de caravan van Veilig Verkeer spreekt Jan van Oudenaarde van een goede braderie. Er kwamen 45 mensen voor een ogentest en 67 deden er mee aan de fotoquiz, waarbij de plaatsen geraden moesten worden die op de foto's te zien waren. 24 inzendingen waren fout en de uit eindelijke winnaar was Mark Hof land uit de Zuidstraat. Op de hoek van het Kerkplein steekt Tiny Hage boven het brade- riepubliek uit. Vanaf de laadklep van een vrachtauto draait hij het rad van avontuur voor het Oranje comité. Een vaste activiteit op de zomermarkt. In het straatje probe ren kinderen allerhande spulletjes aan de man te brengen om zo een centje bij te verdienen. Er staat en pony waarop een ritje gemaakt kan worden en verder het meterslange 'tafelvoetbalspel'. Dit blijkt een opblaasbare reuzenvariant te zijn met grote pijpen. De organisatie heeft het via de Zeeuwse Sportraad betrokken. In deze hoek is er ook animo voor het boogschieten bij het Cloveniersgilde uit Scherpenis- se, terwijl even verderop jongelui zich kunnen vermaken bij de jeugdbrandweer. Op het parkeer- terreintje aan de Langestraat is een springkussen opgesteld, wat gezien het drukke gebruik bij de kleinste jeugd bijzonder in de smaak valt. In de stand van de NCRV ook te vreden gezichten; naast de verkoop van artikelen worden vragen inge nomen voor het programma van Willem Wever. Veel animo ook om het gewicht te raden van het be stuur van visclub De Knorhaan. De foto waarop de bestuursleden staan is - toepasselijk - in een aquarium geplaatst. Ook hebben zich, tot te vredenheid van bestuurslid Tonny de Baat, weer enkele nieuwe leden aangemeld. De vereniging, die vol gend jaar het tweede lustrum viert, telt er 128. „Op de zomermarkt houden we altijd een actie met een brandweerpersoneel is eerder dit jaar aangescherpt. Officieren moeten ad junct-hoofdbrandmeester zijn, maar die zijn er als vrijwilliger niet. Dat tekort speelt landelijk." De regionale brandweer speelt op de situatie in met een tussenoplossing: gemeenten kunnen over eikaars officieren be schikken doordat ze samen in één pool zitten. Ook voor een groepslei der zijn de eisen aangescherpt: deze moet over het diploma brandmeester beschikken en kan dus niet langer een bevorderde onderbrandmeester zijn. Om de kwaliteit van de Thoolse brandweer ten aanzien van andere ta ken dan de brandbestrijding te verbe teren of beter af te stemmen op die van de korpsen in de regio, zal de ko mende jaren geïnvesteerd moeten worden in zaken als planvorming, beleidsadvisering en voorlichting, maar ook in beleid ten aanzien van personeel en materieel. In de aanbie dingsbrief bij de begroting voor vol gend jaar noemt het gemeentebe stuur het op een hoger peil brengen van de geoefendheid van de brand weerlieden (door vaker te oefenen en dit te doen in een brandweertrai ningscentrum), het vervangen van kleding en van de inventaris van voertuigen. Door dit gefaseerd te doen, worden de kosten gespreid. Het project versterking brandweer zal dit jaar 45.000 gulden vergen en volgend jaar 75.000 gulden. Eén vervanging komt maandag al in de gemeenteraad aan de orde, name lijk die van de brandweerauto van Sint-Philipsland. Daarmee is 394.000 gulden gemoeid. De bedoeling is een MAN-chassis met luchtvering aan te schaffen met een Ziegler-opbouw, met een watertank van 1500 liter. Een werkgroep uit de brandweer (onder leiding van ondercomman dant Weggemans) heeft tevoren de uitgangspunten geformuleerd waar aan het nieuwe voertuig moet vol doen. Omdat voor volgend jaar de vervanging van het blusvoertuig van Sint-Annaland op de rol staat, zaten ook mensen van deze blusgroep in de werkgroep. In principe zou dan een identiek voertuig gekozen kun nen worden. Het bouwen van de Sint-Philipslandse auto neemt een maand of tien in beslag. „We hopen hem net voor de zomervakantie in gebruik te kunnen nemen", aldus commandant De Feijter. gereduceerde contributie", vertelt De Baat. Het pleintje bij de Smidsstraat aan het einde van de Markt is - naast d^ plantenstand van Heijboer en de wa1 gen met gerookte en rauwe ham - het domein van de palingrokers. Er zijn er 22 gekomen uit het hele land, wat zes meer is dan vorig jaar, toen de palingrookwedstrijd voor het eerst werd gehouden. Ze brengen volop paling aan de man, rond vier uur zijn ze allemaal uitverkocht maar er blijft vraag. „Als ik nog 100 kilo had ge had, had ik die beslist nog allemaal verkocht", meent organisator Peter v.d. Sterren. Hij bezorgt alle deelne mers zes palingen, waarvan ze er om vijf uur drie moeten inleveren bij de jury. Die beoordeelt ze op kleur, gaarheid en smaak, en aanzicht. Overal staan de ketels - een diversi teit aan modellen - te roken. In een stand worden ze zelfs aan de man gebracht. „Je kunt er ook andere din gen in roken, zoals spek", zegt Van der Sterren. Hij knapte zijn oude ke tel op voor de uiteindelijke winnaar, Ben Borgerdijk uit Zoetermeer. „Die had nog nooit van zijn leven een vis je gerookt, had alles uit een boekje gehaald en stond twee dagen stijf van de zenuwen", lacht de Poortvlic- tenaar. Prachtig vindt hij het dat juist Borgerdijk heeft gewonnen, met 95,5 punten. „Zijn paling zag er ook prachtig uit." Met drie punten min der wordt G. van Boven uit Kampen tweede en de derde prijs gaat naar Wim Quist uit Poortvliet met 78 punten. In de tijd tussen de jurering en de prijsuitreiking, en ook daarna nog, zitten de deelnemers gezellig bij elkaar op het terras. „Het was één grote familie. Dat zie je bij wedstrij den in bijvoorbeeld Kerkwerve en Bruinisse niet." Van de overige Thoolse deelnemers werd Henk Bolleboom uit Poortvliet vijfde, 6. Arnold Bierings uit Scher- penisse, 10. Peter v.d. Sterren uit Poortvliet, 14. Paul v.d. Sterren uit Poortvliet en 18. Kea de Lijster uit Poortvliet, de enige dame in het ge zelschap. Alle deelnemers kregen koffie en een consumptiebon én een aandenken, terwijl er voor de topdrie bekers en geldprijzen waren. „Voor volgend jaar zijn er alweer de nodige toezeggingen", zegt Van der Sterren. Hoewel hij verschillende sponsors heeft, hoopt hij er nog een aantal bij te vinden, want het organiseren van deze wedstrijd is een dure liefhebbe rij, aldus de Poortvlietenaar. „Ik ben blij dat het voor Poortvliet zelf een fijne dag is geworden, want daar doe je het uiteindelijk voor", kijkt Hans van Dijke terug op de zomermarkt. In de week van 6 tot en met 10 sep tember wordt er in Tholen en Oud- Vossemeer een omvangrijke leden werfactie gehouden voor de nationale vereniging de Zonne bloem. Alle inwoners die nog geen lid zijn, worden benaderd met de vraag of zij ondersteunend lid wil len worden. Met haar ruim 1450 af delingen, 35.000 vrijwilligers en ruim 530.000 ondersteunende leden is de Zonnebloem een uit de kluiten gewassen vrijwilligersorganisatie, zegt districtshoofd A.W.M. Dickens uit Breda. Al 50 jaar zet de vereni ging zich in voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicapten en hulp behoevende ouderen, ongeacht hun levensbeschouwing. Het persoon lijk contact tussen de vrijwilligers en de zieken en gehandicapten neemt daarbij een centrale plaats in. Naast het bezoek heeft de Zonne bloem een gevarieerd activiteiten programma, waarvan de hotelboot reizen met het eigen schip de Zonnebloem veruit het bekendst zijn. De vereniging heeft ook ver schillende soorten vakanties op het land in het pakket. Er zijn ook één- dagsactiviteiten zoals dagboottoch ten, winkeldagen, ontspanningsbij- eenkomsten met optredens van bekende artiesten en een natuurre- creatieproject. De Zonnebloem heeft ook een afdeling in Scherpe- nisse, maar die wordt niet bij de le denwerfactie betrokken. Alleen Tholen en Oud-Vossemeer komen van 6 tot en met 10 september aan de beurt. Hoorzitting openbaar vervoer. De adviescommissie bezwaarschriften van de provincie behandelt dinsdag een groot aantal bezwaren tegen de nieuwe dienstregeling van hel open baar vervoer in Zeeland. In totaal komen 21 bezwaarmakers aan bod. Onder hen is C. Neele uit Sint-Phi lipsland. Hij heeft bezwaar gemaakt tegen het opheffen van de bushalte aan de Mossellaan in Tholen. Nee- les zoon woont in Tholen en door de maatregel moeten ze bij een be zoek nu vanaf de Grindweg lopen. Voor mevr. Neele is dat te ver, zodat het echtpaar niet langer met de bus vanuit Sint-Philipsland op bezoek kan in Tholen. WEGENS VERBOUWING KLOIKENMAKERIJ Grote Kerkstraat 5,4651 BA Steenbergen Tel. 0167-563385 Fax. 0167-566702 OP ALLE GOUDEN EN ZILV EREN SIERADÊN EN OP ALLE HORLOGES Advertentie I.M. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M. Wmm Handboogschieten bij het Cloveniersgilde was één van de attracties op de zomermarkt. De brandweerauto van Sint-Philipslandhier in actie in de Zijpestraat tijdens de wateroverlast vorig najaar, wordt vervangen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5