NIEUW Brandweerman trouwt in open blusauto met bouwjaar 1927 Gratis Plaatselijk nieuws AUTOSCHADE Pot Meijerfonds geeft niets uit Campingman krijgt messteek EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 26 augustus 1999 Geslaagd Grondverkopen Actie voor Turkije Aanrijding Variatie bij Passage Bedrijfswoning akkoord Kernbezoek Speeltuin langer open Aanhanger weg Drie ton peuterspeelzaal Uitbreiding jachthaven Bewegen op muziek T-shirts vliegen weg Verkoop grond Groen of bouwgrond Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Filmopnamen Hoorzitting verkeersplan Auto van de dijk Predikant beroepen Verkoop woning Bushokje dakloos Vervangen schoolmeubels Intrede kandidaat Klein DAG EN NACHT 2 Aan de Rijksuniversiteit in Utrecht is Marjon de Hond geslaagd voor het doctoraal examen meteorologie. De gemeente heeft op het industrie terrein Welgelegen grond verkocht aan R.H.M. van Meer te Halsteren. In het bestemminsplan Molenhoek is een perceel bouwgrond verkocht aan A. Gladdines en hij zijn woning aan de Oudelandsepoort heeft P. Heijboer een strook grond overge nomen van de gemeente. krijgt elke donderdag de Eendrachtbode in de bus Advertentie I.M. Bakker Van Oost heeft het initiatief genomen om geld in te zamelen voor de slachtoffers van de aardbe ving in Turkije. Speciaal hiervoor bakt hij een week lang Turks brood en voor elk verkocht broodje geeft de bakker een gulden om die in een door notaris Knook verzegelde em mer te stoppen. „Ik ben een aantal keren in Turkije op vakantie ge weest en toen ik de beelden van de ingestorte flats op de televisie zag en het uitdelen van brood, besloot ik er ook wat aan te doen", vertelt Van Oost. Hij heeft speciaal meel (wit met een klein percentage rogge bloem) ingeslagen om het Turks brood te kunnen bakken. Het is grijswit, kort, breed stokbrood. De actie bij bakker Van Oost duurt tol en met donderdag 2 september. De opbrengst gaat naar de samenwer kende hulporganisaties (giro 797). Vanavond is er ook een televisie-ac tie via zes stations voor hulp aan Turkije. De 21-jarige J.S. is woensdag be trokken geraakt bij een botsing op de Halsterseweg te Halsteren. Twee Bergenaren reden in hun auto over de Halsterseweg richting Bergen op Zoom. Daarachter reed S. In ver band met de verkeerssituatie moest de voorste Bergenaar afremmeh. Ook de man daarachter minderde vaart, maar S. had dit te laat door en botste achterop zijn voorganger die op zijn beurt weer tegen de voorste auto klapte. Het bleef bij materiële schade. Veilig Verkeer, de Nierstichting en het Leger des Heils zijn organisaties die in het nieuwe seizoen belicht gaan worden bij de vrouwenvereni ging Passage. Verder vermeldt het jaarprogramma dia-vertoningen over de schepping in vier jaargetij den en over de Biesbosch, een cre atieve avond, de viering van het kerst- en het paasfeest, iemand die over joodse gebruiken komt vertel len en het jaarfeest met een voor stelling van Rederijkerskamer Een dracht. De eerste bijeenkomst is op 8 september in het Visnet. Passage, de christelijk-maatschap- pelijke vrouwenbeweging - is eind vorig jaar ontstaan door een fusie van de NCVB en de PCB. De afde ling Tholen telt bijna 100 leden. Ze heeft een activiteitencommissie, een leeskring en een zangkoor. Het gemeentebestuur wil planologi sche medewerking geven aan de bouw van een bedrijfswoning aan de Nieuwlandse Kruisweg. Het plan is in strijd met het bestemmingsplan omdat de te bouwen woning groter is dan 750 kubieke meter. Omdat het beleid is dat onder voorwaarden 900 kubieke meter wordt toege staan, zijn b. en w. bereid ontheffing te verlenen. De gemeenteraad be slist maandag. De woning wordt ge bouwd door J. van der Wel uit Ze venhuizen, die momenteel al een schuur laat verrijzen in de Nieuw- landpolder. Het vierde en laatste kernbezoek van dit jaar brengt het gemeentebe stuur op 22 september aan Tholen- stad. Vergezeld van ambtenaren en raadsleden worden een aantal knel punten in het stadje bekeken. Inwo ners, instellingen en verenigingen kunnen tot 3 september bij de ge meente zaken aandragen die tijdens dit kernbezoek de aandacht zouden verdienen. Dat moeten dan wel din gen zijn die de hele woonkern, een wijk of straat aangaan. Oud- Vossemeer Speeltuin De Vossetuin blijft, ook nu de zomervakantie voorbij is, en kele dagen open. Tot aan de herfst vakantie kan de jeugd er terecht op woensdag- en zaterdagmiddag van half twee tot half vijf en op vrijdag middag van half vier tot vijf uur. Een oproep om vrijwilligers te vin den heeft ertoe geleid, dat een aan tal mensen bereid is gevonden het speeltuinbestuur te komen verster ken. Binnenkort zal een activiteiten- overzicht gepresenteerd worden. In ieder geval was de frietmiddag vori ge week woensdag een succes, want een dertigtal kinderen kwam naar de speeltuin om friet te eten. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTS VERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie l.M. Bij een klusbedrijf aan de Molen weg is een aanhangwagen gestolen. De wagen verdween tussen zater dagavond en maandagmorgen. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk 1 ONDERTAPIJT Advertentie l.M. 1 Sint-Annaland De gemeenteraad beslist maandag avond over het beschikbaar stellen van 300.000 gulden voor de bouw van een nieuwe peuterspeelzaal. De bedoeling is deze voorziening te koppelen aan De Wellevaetc en mo gelijk nog dit najaar met de bouw te beginnen. Het bestuur van Olleke Bolleke zal in de toekomst zelf ver antwoordelijk zijn voor het schoon maken van het gebouw. Een nieuwe peuterspeelzaal was broodnodig, want het oude gebouw bij de brandweerkazerne vertoont tal van gebreken. Omdat ook de brandweerkazerne mogelijk op ter mijn verdwijnt, heeft het gemeente bestuur een andere plek gezocht. Het terrein aan de Bierensstraat kan te zijner tijd volledig gesaneerd worden. In de raadsvergadering komt ook de planologische procedure aan de or de. Omdat er strijdigheden bestaan met het geldende bestemmingsplan, wordt de raad gevraagd in te stem men met vrijstelling daarvan. Maandag 30 augustus wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie l.M. Een uitbreiding van de jachthaven met 25 ligplaatsen is voor de water sportvereniging niet aantrekkelijk omdat deze te kleinschalig is. Daar om heeft burgemeester H.A. van der Munnik er in het dagelijks bestuur van de stuurgroep Oosterschelde voor gepleit om deze plaatsen nu nog niet toe te wijzen. Liever ziet hij - mét de vereniging - een latere uitbreiding (binnen vijf jaar) met meer plaatsen zonder dat nu een aantal wordt vastgesteld. Hel alge meen bestuur van de stuurgroep is voorgesteld van de 400 voor heel Zeeland beschikbare plaatsen er 221 toe te wijzen, terwijl de reste rende 179 op zijn vroegst in 2003 verdeeld zullen worden. Wél moet Sint-Annaland twee extra plaatsen krijgen voor de zogenaamde bruine vloot: houten platbodems. Gymnastiekvereniging WIK begint op dinsdag met bewegen op muziek om de jongere leden te interesseren voor de turnsport. Zowel jongens als meisjes van zes en zeven jaar kunnen meedoen tussen kwart over zes en zeven uur in de Wellevaete. Leidster Ellen van Haaften heeft kinderdans op Mars of in het oer woud op het programma staan. WIK is weer een frequente gebrui ker van de Wellevaete, want van maandagmiddag tot en met zater dagmorgen wordt er geoefend vanaf de kleuters tot en met de jongensse lectie. De gehandicaptensport blijft op de maandagavond tussen zeven en acht een vast onderdeel. Gezien de grote belangstelling is er op woensdagavond tussen half acht en half negen een uur step-acrobics o.l.v. Miranda Pleune bijgekomen naast de al bestaande les van Ellen van Haaften op donderdagavond tussen half tien en half elf. Verder zijn er wijzigingen bij het jongens- turnen en de jongere turngroepen, alsmede de leiding van diverse groepen. Ina Smulders stopt met het turnen, maar blijft lesgeven bij de springgroepen op woensdag. Ook Ria van 't Hof gaat minder uren les geven. Ze blijft leidster van de 50+ groep, maar bij de jongere leden is ze aan het afbouwen. Het clubblad Gimpie was wat in de versukkeling geraakt door het gebrek aan kopij en het stoppen van de redactieleden Ewoud en Ria van der Maas. Nu er signalen kwamen dat het gebrek aan informatie over gewijzigde lesuren en vakanties door de leden toch ge voeld werd, besloot het bestuur Gimpie nieuw leven in te blazen. Voor de redactie kreeg Sarina Mos selman versterking van Petra Hom mel, Miranda Pleune en Ellen van Haaften. Het initiatief van het comité 525 jaar Sint-Annaland om tijdens de braderie met de verkoop van T- shirts alvast aandacht te vragen voor de activiteiten in juli 2000, is uitste kend aangeslagen. Op twaalf kleine maten na, zijn de 150 shirts met het logo van het comité verkocht. Bo vendien zijn er nog eens ruim vijftig bijbesteld in maten die tijdens de braderie al op waren. Binnen vier weken worden die bijgemaakt in de maten s, m, 1 en xl. Via modeshows zijn de inwoners ook gestimuleerd om alvast te denken aan het maken van historische kleding. Begin vol gend jaar wordt er in dit kader nog een presentatie gegeven in de Wel levaete. Door de gemeente is 1800 vierkante meter grond op het bedrijventerrein aan de Ceciliaweg verkocht aan DB Holding. De onderneming betaalde 43,15 gulden per vierkante meter (exclusief omzetbelasting) voor het perceel. Een bewoner van de Noordstraat die al vijfjaar lang tevergeefs bij de ge meente probeert een bouwvergun ning los te krijgen, is door de pro vincie naar diezelfde gemeente verwezen. G.J. Jansen heeft in Middelburg ge klaagd dat hij het niet gedaan krijgt om op een perceel van 22.80 are woningen te bouwen. De gemeente zou hem hebben meegedeeld dat de grond een groenbestemming heeft en dat er verder niets mee mag ge beuren. Maar volgens Jansen heeft het kadaster hem ten tijde van de koop bevestigd dat er geen bestem ming op de grond zou rusten. Jan sen voert aan dat op het perceel ze ker 15 seniorenwoningen gebouwd kunnen worden, of vijf ruime vil la's, en dat het beleid er ook op is gericht om eerst lege plekken in dorpskernen te bebouwen. De pro vincie laat hem weten, dat de be voegdheid om aan te geven waar gebouwd mag worden, in de eerste plaats aan het gemeentebestuur toe komt en adviseert Jansen daarmee contact op te nemen. Het geldende bestemmingsplan zal duidelijk ma ken of bebouwing van het betreffen de perceel momenteel mogelijk is, aldus gedeputeerde staten. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag 2 Magere runderlappen ofsucadelkg 17,- Soeppakket 6,75 X Verse kippenbouten 1 kg 3,25 Rundvlees met randje 1 kg 13,- Schouderkarbonade 1 kg 7,- Kipsatéschnitzels 5 halen Gebraden kipfilet 100 gram 2,25 Olé 100 gram 1,80 Casselerrib 100 gram 1,80 Jong gesneden kaas 150 gram 1,80 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 4 BETALEN X Advertentie l.M. van het volk beslist hebt. of de ge voelens van uw achterban niet kent', aldus de brief. Ook vindt de kerkenraad het jammer dat telefo nisch van de kant van de gemeente opmerkingen zijn gemaakt 'die dui den op onbegrip ten aanzien van een bevolkingsgcdecltc dat tracht over eenkomstig Gods Woord te leven'. De kerkenraad stelt dat het college er voor de hele bevolking is, dus ook voor degenen die 'misschien' een minderheid uitmaken en spreekt de hoop uit dat besluiten in het ver volg voorzichtiger genomen zullen worden. Stavenisse De kerkenraad van de Oud-Gerefor meerde Gemeente heeft in een brief het gemeentebestuur bedankt voor het niet laten doorgaan van opna men voor de film 'Wilde mossels' op de begraafplaats. Tegelijkertijd betreurt men dat er een handteke ningenactie voor nodig was om dit te bereiken, 'wat toch voor het col lege een duidelijk signaal moet zijn dat u niet als vertegenwoordigers Sint-Maartensdijk Het plan om de verkeerssituatie te herzien in het gebied begrensd door Oostvest, Westvest en Keethil, ligt van l t/m 29 september voor ieder een ter inzage in het gemeentehuis. Op donderdag 9 september om half acht wordt er in Haestinge een hoorzitting over gehouden. Het centrum van de smalstad moet vriendelijker worden voor voetgan gers en fietsers. Daarnaast denkt de gemeente aan afsluiting van de Mo lendijk voor auto's, een rotonde op de Provincialeweg bij Onder de Linden (met daarbij een bushalte), schrappen aansluiting Dr. Tazelaar- straat op de Provincialeweg in het kader van duurzaam veilig verkeer. De doorgaande functie van de route Noordpoort-Markt-Kaaistraat moet vervallen. Laatstgenoemde straat zou voor langzaam en bestem mingsverkeer dienst moeten gaan doen, de Markt vooral een parkeer- functie krijgen en de Haven een vriendelijker aanzicht krijgen zon der dat dit parkeerplaatsen kost. Een 38-jarige vrouw is maandag avond gewond naar het ziekenhuis gebracht, nadat de auto waarin ze zat in een bocht van de Kastelijns- weg buiten het dorp in een sloot te recht kwam. De 27-jarige bestuur der - die een hoofdwond opliep - is door de politie een bloedproef af genomen op alcoholgebruik. Tegen middernacht reed de auto buiten het dorp en in een bocht raakte de man de macht over het stuur kwijt. Hij reed het dijktalud af en kwam in een ondiepe sloot tot stilstand. De brandweer moest er aan te pas komen om de vrouw uit de totaal vernielde auto te bevrij den. Scherpenisse De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. M. Mondria te Waardenburg. De ge meente is een halfjaar vacant, sinds ds. E. Venema met emeritaat ging. Het gemeentebestuur wil de woning Zuidstraat l verkopen aan W.P. Neele te Oud-Vossemeer. Het pand maakte deel uit van de opstallen van woninginrichting Bouman-Potter, die de gemeente heeft gekocht in het kader van dorpsvernieuwing. Een groot deel is gesloopt, maar twee panden worden gehandhaafd: Zuidstraat 1 en Molenstraat 2. Voor het eerste was Neele de hoogste in schrijver tegen een aanvaardbare prijs (als minimum was een kwart miljoen gesteld). De gemeenteraad wordt maandag gevraagd met de verkoop in te stemmen. Tegelijkertijd wordt de raad ge vraagd 1080 vierkante meter grond op de hoek Paasdijkstraat/Molen- straat te verkopen aan Beter Wonen. Ook deze grond komt van het sane ringsproject Bouman-Potter en de woningcorporatie wil cr een woon zorgcentrum met twaalf woningen voor ouderen realiseren. De raad wordt gevraagd vrijstelling te verle nen van een aantal voorschriften in het bestemmingsplan, waarmee strijdigheid bestaat. Zo wordt de bouwblokdiepte van 10 meter aan de achterkant met 4,8 meter over schreden, de toegestane goothoogte van 6 meter met één meter over schreden, vindt hoekbebouwing plaats en worden twee bouwlagen gerealiseerd. Gezien de belangrijke wijksteunfunctie vindt het gemeen tebestuur de afwijkingen aanvaard baar. Wandelvierdaagse. In Halsteren begint op 6 september de tiende avondwandelvierdaagse, met routes van 5, 10 en 15 kilometer. Een jaar zachtjesaan staat het bus hokje op de Oostdijk nu zonder dak. Kan de gemeente daaraan iets doen, want het is geen gezicht, zei A.L. Piet (RPF/GPV) onlangs in de com missie gemeentelijke ontwikkeling. Wethouder K.A. Heijboer is bereid de mogelijkheden te onderzoeken, maar hij wees Piet op de bijzondere situatie: dit is het enige exemplaar op Tholen en Sint-Philipsland dat géén eigendom is van de gemeente. Het meubilair en een deel van de vloerbedekking in de openbare ba sisschool De Luyster zijn aan ver vanging toe (het is meer dan 20 jaar oud). De gemeenteraad beslist maan dag of men de benodigde 68.046 gulden beschikbaar stelt. Dhr. J.C. Klein uit Ridderkerk doet zondagmiddag 19 september om half drie intrede in de Hervormde Gemeente, 's Morgens om half tien vindt de bevestiging plaats door dr. A. van Brummelen uit Huizen. Na de middagdienst is er nog een nade re kennismaking met het echtpaar Klein mogelijk in het verenigings gebouw. De kinderoppas wordt tij dens beide diensten verplaatst naar de Koningin Julianaschool. Het Pot-Meijerfonds heeft vorig jaar als enige uitgave de jaarlijkse bijdra ge van ƒ57,26 aan de Kamer van Koophandel gehad. De stichting is er dus opnieuw niet in geslaagd om een bestemming te vinden voor het kapi taal van ƒ99.418,91 dat op een hoog rendementsrekening bij de Verenigde Spaarbank in Tholen is gestald. In het verleden is al vaker gebleken dat het bestuur van de stichting zo strak aan de regelgeving voor het doen van uit gaven gebonden is, dat al het geld in de pot blijft. Het fonds is bedoeld om in noodsituaties bij te springen. Naast een eigen kapitaal van vijftig mille is er daarvoor een reserve bijstanduitke ringen van ƒ49.418,91Hieraan is het batig saldo 1998 van ƒ3514,20 toege voegd. De enige inkomsten waren de bankrente van ƒ3581,46. Een 64-jarige Bredanaar heeft don derdag een medewerker van een Thoolse camping met een mes gesto ken. Deze had de dag ervoor diezelf de Brabander aangesproken op zijn gedrag. De campinggast had zich daar zo kwaad over gemaakt, dat hij de medewerker met een mes in de hals sneed toen hij hem weer tegen kwam. Nadat een huisarts de wond had gehecht, deed het slachtoffer aan gifte bij de politie. De dader verliet na het incident de camping en meldde zich later bij de politie in zijn woon plaats. Hij zal zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoorden. De open brandweerwagen uit 1927 met William Riedijk en Maria Bout werd bestuurd door Hans van Vierzen van het nationaal brandweermuseum in Hellevoetsluis. De oude open brandweerwagen die vrijdagmiddag van Tholen naar Sint-Maartensdijk en terug reed, mocht op veel belangstelling rekenen. Menigeen die de Ameri kaanse blusauto had gezien, keek met enige verbazing naar het ro de gevaarte waar brandweerman William Riedijk uit Stavenisse en zijn bruid Maria Bout uit Tholen in werden vervoerd. Niet om een brand te blussen, maar om in de echt te worden verbonden op het gemeentehuis in de smalstad. Alleen voor de 23- jarige bruid was er plaats naast de chaufeur. Riedijk (25) moest genoegen nemen met een staan plaats, maar had het er graag voor over. De bruidegom is zo'n vier jaar lid van de blusgroep Stavenisse als chauffeur/pompbediende. Zijn vader A. Riedijk was ook vele ja ren brandweerman. Geen wonder dat William in een brandweerwa gen wilde trouwen. Maar wel in een bijzonder exemplaar. Eentje uit het nationaal brandweermuse um in Hellevoetsluis. De blusauto dateert uit 1927 en is gemaakt in Cincinnati, Ohio in de Verenigde Staten. De wagen was besteld door de gemeente Rotterdam die er zeven had. Een van de wagens is platgegooid tijdens het bom bardement op Rotterdam. De (bruids)wagen met nummer 2 is uitgerust met een Ahrend Fox motor, weegt acht ton en is zo'n zeven meter lang. De draaicirkel bedraagt 21,70 meter. Opmerkelijk is de lange voorkant voor de motor met een vermogen van 120 pk en een cilinderinhoud van 16,5 liter, en de dubbelwer- kende plunjerpomp voor het zui gen en persen van het bluswater. Het stuur zit dan ook achter het midden van de wagen en alleen al op de vooras rust driekwart van het totale gewicht van de Ahrend Fox. De opbouw vond in Nederland plaats. De koperen benzinetank bevindt zich achter de bestuur der. Daarachter is op de houten banken plaats voor acht brand weerlieden die over ladders be schikken en over drie zuigstangen van vier meter en drie van drie meter lengte. De spuitslangen zijn van vlas. De wagen is op een dieplader van het museum naar de brandweer kazerne in Tholen vervoerd. Het is te duur om met het gevaarte over de weg de hele afstand te overbruggen. De brandstofcon sumptie is namelijk hoog: 1 liter benzine op twee kilometer. William wil de blusgroep Stave nisse verruilen voor die van Tho len. De onderhoudsmedewerker van lasbedrijf Breston in Nieuwe Tonge gaat met zijn bruid, die in de keuken van zorgcentrum De Schutse in Sint-Annaland werkt, in Tholen wonen. Het was nog spannend of het tijdens de rit droog zou blijven, 's Ochtends had het geregend, maar tijdens de rit (de paraplu's binnen handbe reik) viel geen spatje. Predikbeurten Zondag 29 augustus THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Volk, Urk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. dhr. v.d. Scheer, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. geen viering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooykaas, Hoogerhcide. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. 14.30 u. ds. Van Benthem, Gene muiden. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 1/9 19.30 u. dhr. De Wit. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Verspuij, Hardinxveld- Giessendam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Honkoop, Wa- geningen. 14.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Vlietstra, Voorburg. 18 u. ds. Lohuis, Scherpenisse. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. 14.30 u. dhr. Fluyt, 's-Gravenpol- der. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. 17 u. ds. Messemaker, Kamerik. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. Van Bragt-Spoelstra, Putten. Pak even uw zakboekje THOLEN 28 aug. Huifkartocht met gids, vertr. Markt 19 u. 31 aug. Openingsbingo Anbo. 1 sept. Oecumenisch avondgebed, kerkzaal NPB, 19.30 u. 2 sept. Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Kerkstraat 10,20 u. 7 sept. Midgetgolfen Anbo. 8 sept. Info-avond Kamer van Koop handel, Meulvliet 19 u. 8 sept. Passage over WNen ver- keerskennis, Visnet 19.45 u. OUD-VOSSEMEER 28 aug. Afscheid dr. De Looze, Vos- senkuil 15-17 u. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', school wandplaten en 'de suikerbiet', Mcestoof di t/m za 14-17 u. 1 sept. Reisje plattelandsvrouwen naar de Keukenhof. SINT-MAARTENSDUK 30 aug. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. I sept. Reisje plattelandsvrouwen naar de Keukenhof. SCHERPENLSSE 28 aug. Oosterschelde zwemtocht, Gorishoek 14.30 u. SINT-PHILIPSLAND 28 aug. Ploeg- en trekkersprintwed- strijden, Noordweg 13 u. +film+++film+++fiIm-H-+film+ ROXY 1: The mummy - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14,18.45 en 21.30 u„ zo 16 en 20 u. Een ratjetoe: de rugrats film (Ned. gespr.) - za 16 u., zo en wo 14 u. ROXY 2: The Thomas Crown affair - do en ma t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16 en 20 u. Baby Geniuses (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., zat/m wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Netting Hill - do en ma t/m wo 20 u., vr 14, 18.45 en 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Kabouter Plop en de kabouterschat (Ned. gespr.) - do t/m zo en wo 14 u. Wild wild west - do 14 u., vr 14 en 21.30 u., za en zo 14, 18.45 en 21.30 u., di 20 u„ wo 14 en 20 u. Analyze this - do, ma en wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 21.30 u., zo 16.15 en 21.30 u. De koning en ik (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Mulan (Ncd. gespr.) zo 16.15 u. The matrix - Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 28 en zondag 29 augus tus Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wouters, Tholen, tel. 0166- 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen vcrpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Rcgentesscstr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maarlcnshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. KAMER VAN KOOPHANDEL ma. 30/8 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 aug. t/m vrijdag 3 sept. donderdag 26 4.15-16.25 vrijdag 27 4.55-17.10 zaterdag 28 5.35-17.50 zondag 29 6.20-18.30 maandag 30 7.00-19.10 dinsdag 31 7.40-19.40 woensdag 1 8.15-20.15 donderdag 2 8.55-21.00 vrijdag 3 9.40-21.55 vr 27/8 0.50 u. VM do 2/9 23.19 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie l.M. do 14 u., vr t/m zo 18.45 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Exclusieve avant première- ma en di 20.30 u. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2