*SSURANTIEKAM T0°" BEEKERS Clubliefde zorgt voor een ware metamorfose in Sint-Annaland Nieuwe tassen voor eerste elftal WHS Jeugdleiders krijgen trainingspakken Jeugdcoaches warm de winter door vms. Henk Fraser opent vernieuwd sportpark De Waaje van WHS Invitatietoernooi bij Smash '76 Kevin v.d. Hoek pakt de winst in race Berghem Donderdag 19 augustus 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Onder grote belangstelling is dinsdagavond het sport park van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland officieel heropend. Oud-Feyenoordspeler Henk Fraser knipte het lint door dat 150 ballonnen verbond met het zeildoek dat over de tribune hing. Toen de ballonnen de lucht in gingen, viel het doek en ging er - onder ap plaus van het publiek en de muzikale noten van de dweilband van Accelerando - een gejuich op van de jeugdleden die op de tribune plaats hadden genomen. Het was tevens de onthulling van de nieuwe naam voor het sportpark aan de Bierensstraat: De Waaje, het Thools voor de weide. Saamhorigheid Pet af Blijven investeren Rode kaart Smurfenvoetbal Motorsport bedankt alle vrijwilligers, sponsors en anderen, die ons gesteund hebben bij de realisatie van het vernieuwde sportpark 'de Waaje'. Tevens worden hierbij alle bouwvrijwilligers met partner uitgenodigd voor een gezellige terugblik op alle activiteiten, op vrijdag 20 augustus a.s. in de kantine. Aanvang 20.00 uur. II Naar schatting 500 tot 600 mensen woonden de heropening hij, op en rond het veld van WHS bij dat er door een extra maaibeurt fris bij lag. Ook de krijtstrepen waren nieuw getrokken en af en toe liet de zon zich zien. Voorzitter S. Westdorp heette na mens het bestuur iedereen welkom. Hij stond nog even stil bij de veran deringen die de laatste maanden hebben plaatsgevonden op het sportpark. „Door de enorme groei van onze vereniging tot boven de 300 leden was het noodzakelijk ge worden om onze kleedaccommoda tie uit te breiden. Er zijn dan ook twee nieuwe kleedlokalen gebouwd bij de ingang van het sportpark. Verder is er een sportmassageruim te gekomen, is de scheidsrechters- kamer vergroot, zijn de oude kleed lokalen gerenoveerd, en zijn er overal nieuwe kunststof kozijnen en deuren geplaatst (in de clubkleu ren groen/wit- red.)" De keuken en het magazijn is van een nieuw dak voorzien. De keuken zelf is aangepast aan de nieuwste eisen op het gebied van hygiëne en heringericht, de ballenvagers zijn geschilderd en van nieuwe netten voorzien. De seniorensupporters hoeven voortaan niet meer te staan, maar kunnen plaatsnemen op een van de vijf banken. Ook de bestra ting is aangepast en uitgebreid. Bij het hoofdveld zijn nieuwe dug-outs gekomen en er is een tribune ge bouwd voor de supporters. „Kort om, je zou kunnen zeggen dat onze accommodatie een metamorfose heeft ondergaan." Wctsdorp zei dat er in korte tijd veel werk is verricht. In de eerste week van mei is met het karwei be gonnen. „Het mooie is dat al deze werkzaamheden verricht zijn door onze eigen leden en supporters. Een aannemer is er niet aan te pas hoeven komen. Meer dan zeventig bouwvrijwilligers zijn er aan bezig geweest." De voorzitter zei 'enorm trots' te zijn op de vrijwilligers. „Gebleken is weer de saamhorigheid binnen onze vereniging en de bereidheid om de handen uil de mouwen te steken, of het nu sportief goed of slecht gaat." Westdorp bedankte de bouwers voor hun inzet en overhandigde Theo Moerland, oud-trainer en lei der van de bouwactiviteiten, een bos bloemen. „Wat jullie gepres teerd hebben, is groots en verdient alle lof en bewondering." De voorzitter bedankte ook de sponsors die de bouwplannen fi nancieel mogelijk hebben gemaakt. Een speciale sponsorcommissie heeft volgens Westdorp geldschie ters gezocht en gevonden. „We mo gen stellen dat WHS een goede naam heeft cn vertrouwen uitstraalt en dat bedrijven en personen graag hun naam aan onze club verbin den." De toeschouwers, achter een rood wit lint in een halve cirkel voor de afgedekte tribune, konden toen ge tuige zijn van de officiële herope ning. Daarvoor was Henk Fraser gestrikt. „Iemand die de top van het Nederlands voetbal heeft gehaald en oud-spclcr van de huidige lands kampioen Feyenoord is. Daarnaast heeft hij ook het oranje shirt gedra gen in het Nederlandse elftal. Hij is bekend om zijn inzet en doorzet tersmentaliteit." Het lint verbond het zeil van de tri bune met een net op het veld waar onder 150 ballonnen lagen met de namen van alle jeugdspelers van WHS erop. De spelertjes van de F3 en F4 zaten eromheen te wachten op het sein dat ze het net mochten verwijderen. Toen Fraser het lint doorgeknipt had, stegen de ballon nen (ook in de clubkleuren groen en wit) omhoog, wat weer het sein was om het zeildoek van dc tribune tc trekken. De toeschouwers zagen een gevul de tribune met zo'n 110 jeugdspe lers van de vereniging en het bord met de nieuwe naam van het sport park: De Waaje. De jeugd maakte een polonaise over de tribune die voorzien is van 88 blauwe stoelen en over 150 staanplaatsen beschikt. (Gekscherend doopte het bestuur .Ver*kerin Qeo k. Km V ypofheLn tKen f:_ Een polonaise van jeugdspelers in de nieuwe tribune bij de feestelijke opening van het sportpark van voetbalvereniging WHS. de naam Wij Houden Stand tijdelijk om in Wij Hebben Stoelen). Aan het oplaten van de ballonnen is overigens een wedstrijd verbonden. De jeugdspeler met de ballon die de grootste afstand overbrugt, ont vangt de wedstrijdbal met alle na men van de Feyenoordspelers die tegen het eerste van WHS speelden. Fraser, die na een ernstige kniebles sure het voetballen moest opgeven, begeleidt jeugdspelers van Feye noord. Ook hij kreeg een bos bloe men en vertrok meteen na de ope ningshandeling weer van het terrein, omdat hij andere verplich tingen had. Voorzitter J. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie had drie minuten en tien seconden spreektijd gekregen omdat de voetbalwedstrijd die om acht uur zou beginnen, met een kwartier vervroegd was in verband met de invallende duisternis. (Toen het programma voor deze avond werd gemaakt, was het mei en tot 's avonds na tienen licht). Van Nieuwenhuijzen feliciteerde de vereniging met de 'machtig mooie' accommodatie en dc tribune. „Ik heb weinig tijd om iets te zeggen, maar ik hoef ook eigenlijk niets te zeggen. Als je hier op het terrin komt, dan moet je uitkijken dat je mond niet openvalt van verbazing. Pet af. Wat hier in zeven weken is gerealiseerd, is grandioos, een enorme prestatie." Volgens de voor zitter is WHS een voorbeeld voor andere verenigingen 'om te laten zien hoe het ook kan.' „De clublief de voert hier de boventoon. Die moetje blijven koesteren." Van Nieuwenhuijzen vond in de inzet van de club om de accommo daties zelf op te knappen, een aan zet om (ook met andere clubs) 'een dialoog aan tc gaan met de gemeente over verdere privatise ring'. Hij vroeg wethouder R. Ra- vensteijn (van financiën) die aan wezig was bij de heropening, om dit over te brengen aan het college. „De gemeente kan trots zijn op wat er binnen haar grenzen ge beurt. Zelf iets doen om wat terug te verdienen." Rondkijkend had Van Nieuwen huijzen gezien ('ook al heb ik geen verstand van bouwen') dat alles er pico bello uitzag. „De tribune en de accommodatie is millennium- proof. Pet af WHS, en succes." Manager financieel advies E. de Ruiter voerde namens de Rabo bank het woord. Hij werkt nog maar een jaar op dc vestiging Sint- Annaland/Poortvliet, zo zei hij. „Maar er is één club die me be hoorlijk is opgevallen. WHS is een actieve vereniging die nog steeds groeit. En dat is niet zo gewoon als de meeste mensen denken. Het kost clubs moeite de jeugd erbij te betrekken. Een grasveld en een doel is tegenwoordig niet meer voldoende. Voor de jeugd moet meer gebeuren. Naast het voetbal andere activiteiten organiseren om de jeugd vast te houden. Blijven investeren." Volgens De Ruiter doet de club dat ook, zoals onder meer blijkt uit de nieuwe ballenvangcrs, het opknap pen van de lokalen en hel bouwen van een tribune. „WHS is er in kwaliteit op vooruit gegaan. En dat lukt de club omdat leden en vrij willigers meedoen. Ze zijn alle maal lokaal betrokken bij de voet bal. Dat spreekt ons ook aan." De Ruijter feliciteerde de vereniging met de nieuwe accommodaties. De nieuw naam Dc Waaje voor het sportpark is door een grote meer derheid van de leden gekozen uit vijf namen die zijn uitgekozen door de redactie van het clubblad De Schakel. In totaal waren er 25 inzendingen, daaruit werden er vijf geselecteerd en kwam De Waaje als geschiktste naam uit de bus. Westdorp: „Iedereen gebruikt die naam. Als je hier iemand hoort die naar het voetbalveld gaat, dan zegt hij: ik gae nae de waaje. Dat was vroeger zo en dat is zo geble ven." Erelid Bram Soeters zal zich dat nog goed herinneren. Vroeger was een veld eerder een weide waar nog beesten op graasden. Hij was er dinsdagavond ook bij en herinnerde Westdorp er langs de lijn aan dat het er vroeger heel an ders uitzag. Soeters was trots op de prestatie van het bestuur en gaf de huidige voorzitter een compli mentje. In de tweede helft van de wedstrijd WHS-Feyenoord werd afscheid genomen van Rien Fase. De 33-ja- rige voetballer stopt bij het eerste elftal, maar stopt niet met voetbal len. Hij gaat in het tweede elftal spelen. Fase werd op een bijzonde re manier het voetballen belet. Scheidsrechter Rien Vroegop uit Stavenisse gaf hem de rode kaart, waardoor Fase een kwartier voor het einde van de wedstrijd het veld moest verlaten. Fase had geen overtreding begaan, laat staan een tje die zo'n zware straf rechtvaar digde, maar het was wel het mo ment waarop de spelers en het bestuur Fase konden bedanken. De middenvelder kreeg een ap plaus van het publiek. Zijn mede spelers boden hem een attentie aan en voorzitter Westdorp prees de kwaliteiten van de bescheiden voetballer. Fase kwam in 1985 in het eerste elftal. Door militaire dienst ontbrak hij twee seizoenen, maar keerde daarna terug in de ba sis. Fase staat onder meer bekend om zijn traptechniek (passes over lange afstanden) en om het vermo gen met de bal te dribbelen. De voorzitter bedankte Fase niet alleen voor wat hij gepresteerd heeft in het elftal, maar ook daar buiten. Volgens Westdorp is Fase iemand die altijd 'strijd cn inzet' toont en een persoon waarmee het voor een trainer goed werken is, De voorzitter noemde de rustige Fase een voorbeeld voor de jeugd. Ook voor hem was er een bos bloemen. Fase gaat jonge spelers- begeleiden voor dc A-selectie. De wedstrijd tegen de 'belofte van Feyenoord' werd met 6-0 verloren. De tribune zat al snel vol toen het kort na het beginsignaal even be-' gon te spikkelen. Het bleef verder tijdens de wedstrijd droog, maar' donkere wolken en de invallende duisternis noodzaakten de scheids rechter de tweede helft met vijf minuten te verkorten. Ondertussen waren de lichtjes (geleend van de ijsclub) rond het terras voor de kantine ontstoken wat het feestelij ke karakter van de avond versterk te. Na de wedstrijd bleven supporters, spelers en vrijwilligers tot in de la te uurtjes in de kantine om dc her opening te vieren. Ook de spelers en begeleiders van Feyenoord (in taal 26 personen) maakten kennis met de vernieuw de accomodaties. Na het douchen werden ze ontvangen in de kantine' met broodjes en bolussen. West dorp: „Begeleider Geert Meijer en oud-Feyenoordspeler Frans Bouw meester waren zeer content met de ontvangst en de organisatie van de avond. Wij hebben een weermeter gekregen met het embleem van Feyenoord. Die krijgt een plaatsje in de bestuurskamer." De vereniging is sinds 1992 ge staag gegroeid. Toen telde de club 210 leden, nu zijn dat er 308. „In acht jaar bijna honderd leden. Vooral de jeugd meldt zich aan. Dat komt ook omdat er nogal wal nevenactiviteiten worden georga niseerd. We zijn indertijd begon-, nen met smurfenvoetbal voor 5-ja- rigen. Die komen dan voor het eerst hier en zien vriendjes die ook voetballen. Dat is een stimulans. Zo worden ze lid." De club heeft nu een ingrijpende operatie achter dc rug, maar de volgende klussen dienen zich al weer aan. Zo moeten er leidingen voor de beregeningsinstallatie aan gelegd worden om de twee velden te kunnen bedienen. Dat betekent' enig graafwerk. Ook wil het be stuur een elektriciteitskabel leggen naar de tribune om het aansluiten van een geluidsinstallatie mogelijk te maken. Het eerste elftal van WHS heeft van hoofdsponsor C1000 dinsdagavond nieuwe tassen gekregen. De supermarkt uit Sint-Annaland verlengde het contract met de vereniging. Het is het elfde achtereenvolgende seizoen dat CI000 de club financieel ondersteunt. Eigenaar A. Gunter van C1000 en zijn zoontje Bas staan links naast de spelers en trainer André Maas voor de nieuwe tribune op het sportpark De Waaje (Advertentie I.M.). De jeugdleiders van WHS in de nieuwe trainingspakken van paling- en zalmrokerij Scherpenisse uit Sint-Annaland. Het bedrijf tekende een contract van vijfjaar en is de nieuwe hoofdsponsor van de jeugd van de voetbalvereniging. Eigenaar P. Scherpenisse (links) staat bij alle jeugdleiders van de vereniging voor de nieuwe tribune van WHS (Advertentie I.M.). Tafeltennisvereniging Smash '76 organiseert op 4 september een in vitatietoernooi. Aan de vooravond van de najaarscompetitie is dit een goede testcase voor de spelers. De Sint-Annalandse club heeft het toernooi voor de dertiende keer op de kalender staan. Er zijn 25 ver enigingen uitgenodigd uit Zeeland, West-Brabant, Zuid-Holland en Utrecht, alsmede het Belgische Hoevencn. Verwacht wordt dat zo'n honderd tafeltennissers mee doen, er zijn categorieën naar com- petitieklasse voor senioren, junio ren en aspiranten. Titelverdediger is Smash-secretaris Christian van 't Hof, en bij dc jeugd Gabriël Gun ter van de Sint-Annalandse club. Behalve individuele prijzen is er ook een verenigingsbeker te win nen. Het toernooi vindt plaats in sportzaal De Wellevaete te Sint- Annaland en begint om kwart over negen. Dc prijsuitreiking zal om streeks zes uur zijn. Voor publiek is de toegang vrij. De Sint-Maartensdijkse motorcrosser Ke vin van den Hoek reed het afgelopen weekeinde in Berghem een tweedaagse wedstrijd. Bij dc 125 cc voor junioren kwamen 23 deelnemers aan het starthek. Er werden twee manches op zaterdag en één op zondag verreden. In de eerste man che regende het. Na een minder goede start, belandde Kevin al snel op dc vierde plaats. Na een valpartij was zijn bril vuil en plakte het 'roll-off'-systeem' zodat hij zonder bril verder moest rijden. Daardoor moest hij echter afstand houden tot zijn voorganger, vanwege dc opspattende mod der. Toch behield Kevin dc vierde plaats. Even leek het erop dat hij dc nummer drie nog in zou halen, maar het zicht was te slecht en de Sint-Maartensdijkse crosser nam het zekere voor het onzekere. In de start van de tweede manche, werd Kevin van den Hoek gehinderd door zijn buur man. Het leek erop dal hij zou vallen, maar hij bleef overeind en reed naar een tweede positie. Hij pakte ook de koploper en reed twee ronden aan kop. Toen kwam hij in een bocht twee achterblijvers tegen. De Tholenaar koos een buitenspoor en kwam ten val. Hoewel hij snel weer op de motor zat, moest hij toch genoegen nemen met een tweede plek. Zondags nam Kevin echter revanche. Met vijf punten achterstand op de koploper, be gon hij aan dc laatste manche van deze race. Bij'de eerste doorkomst reed de 17- jarige op een 4e plaats. Twee ronden later passeerde hij als tweede en weer een ronde verder reed hij aan kop. Dc Smurdiekenaar bouwde een mooie voorsprong op en reed zonder risico's de wedstrijd uit. Hij wist dat winst noodzakelijk was om in het alge meen klassement tc winnen. Met twee punten voorsprong werd hij gehuldigd als kampioen. Aanslaand weekeinde rijdt Van den Hoek een wedstrijd in Asten-Heusden als voorbereiding op het NK van de MON, waaarvan de eerste wedstrijd op 29 augus tus in Wansum wordt gereden. Om in de winter de jeugd te begeleiden, zijn de jeugdleiders van WHS door de Rabobank Sint-Annaland/Poortvliet voorzien van zogenaamde coachjassen. De bank sponsort de club niet alleen met kleding, maar draagt ook financieel een steentje bij. Zo bekostigt de bank ook andere activiteiten zoals de vrijwilligersavond, de wandelvierdaagse en het sinterklaasfeest. Manager financieel advies E. de Ruiter van de Rabobank staat rechts naast de coaches (Advertentie I.M.). u Donderdag 19 augustus uur OEFEN: Smerdiek-Steenbergcn 19.30 Vosmeer-Schutters 19.30 Rillandia 2-WHS 3 19.30 K'vangers 2-Noad 2 19.00 Noad 3-NVS 3 19.30 Zaterdag 21 augustus uur BEKER: Thol.Boys-Gastcl(vdKettcrij) 14.30 FSV-WHS(Bijkerk) 14.30 Vosmeer-SPS(Wijnen) 14.30 DSE-Stavenisse(Gabriëls) 14.30 Meto-Smerdiek(Spck) 14.30 Smerdiek 2-Thol.Boys 2(Opree) 14.30 Noad 2-WHS 2(Pietjouw) 15.00 SPS 2-Stavenisse 2(Houdé) 13.00 Noad da.-Moerstraten(Nefs) Bevelanders-Smerdiek da. OEFEN: WHS 5-Duiveland 3 Bruse B.4-Smerdiek 3 Zondag 22 augustus BEKER: Divo 2-Vosmeer 2( Waldschmit) Dinsdag 24 augustus BEKER: Noad-Bergen(vAst) OEFEN: BSC-WHS WHS 2-BSC 2 Woensdag 25 augustus OEFEN: Smerdiek da.-Kloetinge NVS-Noad da. Donderdag 26 augustus OEFEN: Duiveland 2-Smerdiek 2 Smerdiek 3-Duiveland 3 17.00 11.15 14.30 14.30 uur 11.30 uur 19.00 19.30 19.30 uur 19.30 uur 19.15 19.15 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 11