NIEUW Gratis lie tante mm jij „Het is leuk om te kunnen zeggen dat je iets helemaal zelf gemaakt hebt" Speeltuin De Vossetuin tijdens de zomervakantie alsnog open _intratuin Het internet op Thoolse bodem &L ÏL- 'M ÉM SU Sebastian Berm organiseert internetcafé en cursussen in Meulvliet Bestuur: Animo voor verjaardagspartijtjes is goed alternatief Bintje 20 cent, Frieslander 26 EENDRACHTBODE, DETHOOLSE COURANT Donderdag 22 juli 1999 Nieuwe rubriek 'tWeb Brand in schuurtje BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE Teken zinsloos geweld Overdracht kapsalon Ligboxenstal Langeweg Nieuwe boerderij De deuren van het jeugdhonk Onyx van Thjos staan open. Maar het is bepaald niet druk in dit deel van Meulvliet. Dit tot spijt van de 13-jarige Sebastian Berm uit Poortvliet. Hij is de oprichter van de Computerclub Tholen en organiseert deze zomervakantie cursussen en een internetcafé. Experimenteren Eigen programma Millennium De Oud-Vossemeerse jeugd kan tijdens de zomerva kantie tóch nog terecht in De Vossetuin. Sinds maan dag is de speeltuin 's middags op doordeweekse dagen open en gratis toegankelijk. Tot nu toe hield het be stuur de hekken dicht wegens een gebrek aan vrijwil ligers. Enkele moeders vonden dat maar niks en beslo ten tot een handtekeningenactie in het dorp. Binnen anderhalve week verzamelden ze 340 steunbetuigin gen. Geen contributie Verjaardagsfeestjes Leefbaarheid Negen ton meer uit de belasting op motorrijtuigen Verenigingen Het toverwoord van deze tijd lijkt 'multimedia' te zijn. De computer heeft een enorme plaats opgeëist in de samen leving. En binnen die compu terwereld is met name het in ternet nog sneller gemeengoed geworden dan de toch al spectaculaire in burgering van de computer. Ook in het Thoolse zijn er ve le internetgebruikers en bijna even zoveel internetsites. De ze nieuwe, rubriek 'tWeb ('t Thoolse Web, of 't Webpraat je van de Eendrachtbode zo u wilt) biedt een blik in die keuken van het Thoolse inter net. De computer heeft in een recordtempo de wereld ver overd. De stroom kwam in de jaren zestig goed op gang en in twintig jaar tijd was ze op vele plaatsen al onont beerlijk geworden. In de laatste tien jaren gaan de ontwikkelingen in ijltempo verder. Hoewel het Internet al langer bestaat, is de ech te wereldwijde invoering in korte tijd gebeurd. Wat be gon als een Amerikaans mili tair netwerk, werd overgeno men door universiteiten. Steeds meer computers wer den aan het netwerk vast geknoopt totdat het 'world wide web' werd bereikt. Zo genaamde providers (eige naren van een stuk van het netwerk) fungeren simpel gezegd als portier. Bij hen kan iedereen een 'kaartje' kopen om toegang tot het internet te krijgen. Alles wat daarvoor nodig is, is een te lefoonaansluiting, een mo dem en niet te vergeten een computer. De computerpro gramma's (software) die no dig zijn om op internet te kunnen rondkijken, worden 'browsers' genoemd. Het in ternet is inmiddels zo ver ge vorderd dat die browsers gratis verkrijgbaar zijn. Reacties kunt u sturen naar: redactle@eendrachtbode.nl of Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG Slnt-Annaland. Maken er nu veel mensen gebruik van het internet? Volgens de laatste onder zoeken heeft landelijk 18 procent van de huishou dens een aansluiting op in ternet (dat zijn 3.8 miljoen mensen). De verwachting is dat dit aan het eind van dit jaar zal zijn gestegen tot 22 procent. Vanwege het ex plosief groeiende aantal gebruikers, hebben ook be drijven steeds meer interes se gekregen voor internet. Aan het begin van het jaar 2000 zal de helft van alle bedrijven in Nederland ac tief zijn op het internet. De kosten die daarmee ge paard gaan, zijn enorm. De totale kosten van compu tergebruik en onderhoud in Nederland bedragen dit jaar naar schatting 27,3 mil jard. En dat is dan al weer 16 procent meer dan in 1997. Ook de Eendrachtbode is op 'het net' aanwezig. Op onze pagina (www.tip.nl/users/ eendrachtbode) kan men niet alleen informatie over ons bedrijf vinden, maar ook kan men zich digitaal abon neren, een e-rrtail sturen en een selectie van het nieuws uit de recentste Eendracht bode lezen. Verder zijn er een aantal interessante links naar andere Thoolse pagina's op genomen, waarvan er in an dere afleveringen van deze rubriek de nodige de revue zullen passeren. We hopen er de geïnteresseerden in deze 'nieuwe media' mee te kun nen boeien. t*v Constant In beweging De homepage van de Eendrachtbode. VERVOLG VAN PAGINA 2 In de nacht van dinsdag op woens dag heeft er even na twaalf uur brand gewoed in een schuurtje van ongeveer 2,5 bij 2,5 meter achter de leegstaande woning Smids straat 28. Een stuk vloerbedekking had vlam gevat in het schuurtje. De brandweer van Sint-Maartens dijk was snel ter plaatse en be dwong het vuur met één hoge drukstraal. Gezien de wind op dat moment zou het verspreiden van het vuur grote gevolgen gehad kunnen hebben. De schade bleef nu beperkt. De woning was op het moment dat de brand uitbrak on bewoond. Een buurtbewoonster die teveel rook had ingeademd, moest zich onder doktersbehande ling stellen. Over de precieze oor zaak van de brand is niets bekend. De ook gealarmeerde brandweer van Tholen was twintig seconden later dan Sint-Maartensdijk en hoefde niet op te treden. Ook de vrijwilligers uit de smalstad kon den na een kwartier weer naar huis. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Sint-Philipsland De ontwerper van het kunstwerk in Anna Jacobapoldcr, Roel Teeuwen, is door het gemeentebestuur van Go- rinchem uitverkoren om een gedenk teken te vervaardigen over het thema zinloos geweld. Het kunstwerk moet de herinnering aan de moord op twee meisjes in de binnenstad van Gorin- chem levend houden. Coiffure Anja in de Voorstraat wordt overgedragen aan Antoinette Stout- jesdijk uit Ossendrecht, die al een kapsalon in Rilland heeft. Onder een andere naam (Haarstudio Sint-Phi lipsland) wordt de zaak met twee kapsters voortgezet. Aan de Langeweg 53 mag de v.o.f. Vermeulen uit Luyksgestel een lig boxenstal bouwen. Gedeputeerde sta ten hebben hiervoor een verklaring van geen bezwaar verleend op grond van artikel 50 van de woningwet. Het gebeurt niet vaak dat er een compleet nieuw boerenbedrijf wordt gebouwd in de gemeente Tholen. Maar F.A.M. Beijaerts (afkomstig uit Halsteren) gaat aan de Hogeweg te Sint-Philipsland een nieuwe bedrijf neerzetten. Het college van burgemeester en wet houders wil vergunning verlenen voor de aanleg van een woning, een paardenstal, een machine- loods, een sleufsilo, een voersilo en voor het verplaatsen van twee bestaande silo's en het overkappen van een mcstopslag. Tot laat in de herfst bloeit deze uitbundige Dahlia met volle bloemen. Keuze uit diverse felle, vrolijke kleuren. Op z'n mooist in bak of pot. Van 14.95 voor 8?5 HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl HET GR O ENE WArENHUI S Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M. De dertienjarige Sebastian Berm draait zijn hand niet om voor het schrijven van een eigen computerprogramma. Het is warm en het zonnetje staat stralend aan de lucht. Dat is mis schien ook wel de reden dat er wei nig animo is voor het internetcafé en de computerlessen van Sebas tian. Het verduisterde lokaal wordt op dit moment alleen bezet door Se bastian, zijn vader Rob cn een ze vental computers. Op de achter grond staat nog een spelcomputer muziek te verspreiden, maar er zit niemand achter de knoppen. Sebas tian is wel bezig. Naast zijn compu ter liggen twee boeken over Visual Basic en Delphi. Deze program meertalen interesseren de Poortvl ie tenaar en hij is er al een heel eind in gevorderd. Zelf een programmaatje in elkaar zetten, is voor hem dan ook geen probleem. Sebastian weet eigenlijk niet eens precies meer wanneer de interesse voor computers begon. „Het was in elk geval toen mijn vader een com puter gehuurd had waar ik dan ook spelletjes op mocht doen", zegt hij. „Later heeft mijn vader zelf een computer gekocht en iemand uit het dorp liet me er iets over zien en gaf me een commandolijst voor Dos. Zo is het begonnen. Ik heb toen een boek over Basic gekocht en daarna ben ik aan het experimenteren ge slagen." Het ging niet altijd vanzelf (zoals wel vaker bij computers) en er waren dan ook de nodige proble men. „De processor van de compu ter (het rekengedeelte - red.) was opgevoerd, terwijl dat al een keer eerder was gebeurd. En dus deed hij het niet. Het heeft een half jaar ge duurd voor het goed werkte." Een jaar geleden richtte Sebastian de Computerclub Tholen op. „Het was een idee van mijn vader. Ik vond het wel leuk om aan anderen les te geven, dus zo ben ik begon nen. Het was wel improviseren in het begin. Na contact met het jeugd- en jongerenwerk kon ik hier de computerclub beginnen. Ik had toen nog maar één tafel. Daarom moest ik lange snoeren aan de toetsenbor den maken zodat je er vanaf de bank mee kon werken", legt de jon ge computerfanaal uit. „In het begin waren de meesten nog wel gemoti veerd om iets te leren, maar dat gaat er nu wel af. Er zijn er nog twee die serieus bezig zijn en die ook pro grammeur willen worden." Dat is ook het doel van Sebastian. Hij wil computerprogrammeur worden, al heeft hij nog geen idee wat voor opleiding hij daarvoor moet volgen. Zelf heeft hij in elk geval al een hoop voorwerk ge daan, want met zijn neus in de boe ken is hij een heel eind gekomen. Zo maakte hij zelf een internetsite (http://members.forfree.at/~seb- soft) waarop hij zijn 'bedrijf' Seb- soft promoot. En hij is momenteel ook bezig met het ontwerpen van een eigen programma voor de cur sussen die hij op de computerclub geeft. Natuurlijk speelt de 13-jari- ge ook regelmatig een spelletje (voor Dune maakte hij een eigen niveau), maar het programmeren trekt hem toch het meest. „Het is het resultaat van het programmeren dat het leukst is. Óm te kunnen zeggen dat je iets helemaal zelf ge maakt hebt, zonder dan te liegen", zegt Sebastian die het bedenken van een goed idee moeilijker vindt dan het programmeren zelf. „Het is tegenwoordig niet meer zo moei lijk om te programmeren. Met Vi sual Basic 6 kun je een groot deel zonder codes doen. Gewoon door te klikken cn slepen met je muis." Ondanks het feit dat verreweg de meeste programmatuur voor Win dows is gemaakt en er dus van al lerlei commando's weinig sprake meer is, vindt Sebastian het toch heel nuttig om de grondbeginselen van Dos te kennen. „Dos is eigen lijk de basis van Windows, maar ook van Apple, Unix en Linux. Als je Dos een beetje kent, kun je zelf een hoop oplossen als je systeem problemen geeft", aldus de Poort- vlietenaar. Daarom geeft hij ook cursussen in de grondbeginselen van Dos, maar ook Windows, Qba- sic, internet en internet voor gevor derden (waar met name de pro grammeertaal HTML aan de orde komt). Zelf is hij zich aan het ver diepen in Delphi, een krachtigere en gedetailleerdere programmeer taal. Ooit wil hij nog graag een be sturingssysteem ontwerpen zoals Windows. „Maar dan een dat wel stabiel werkt", zegt Sebastian. Ook het millenniumprobleem is voor de Poortvlietenaar niet zo'n punt. „Het gekke is dat hier een he le oude computer staat die wel mil- lenniumproof is, terwijl een veel nieuwere problemen geeft. Het zal toch wel nodig zijn om een paar computers handmatig om te zetten in het jaar 2000", zegt Sebastian, terwijl hij naar een paar oudere computers wijst. Wel een probleem is het aantal mensen dat het inter netcafé bezoekt. „Het zou wel leuk zijn als er een paar meer kwamen. Ik kan hier in principe zeven men sen tegelijk kwijt. Je kunt het inter net op (voor vijf gulden per uur) of gewoon achter een computer aan het werk gaan (een rijksdaalder voor een hele dag)." Ook voor zijn cursussen cn de computerclub zou den een paar klantjes meer geen kwaad kunnen. Of hij volgend jaar weer zoiets organiseert? „Dat hangt een beetje af van hoe het nu gaat. Er moeten er dan wel wat meer komen." Het internetcafé in jeugdhonk Onyx in Meulvliet duurt nog tot 30 juli en het is elke doordeweekse dag van elf uur tot kwart voor vijf open. Tot maandag lag De Vossetuin er verlaten bij achter het gesloten hek, maar de resterende vakantie weken kan de jeugd er terecht. Deze maand is het drie jaar gele den dat wethouder J. Versluys de speeltuin (die tussen de Cornclis Frankenstraat cn de Hofstraat ligt) opende. De gemeente stak 75 mil le in het project, daarnaast boorde het speeltuinbestuur de nodige fondsen aan - dat lukte onder meer doordat De Vossetuin geschikt is voor gehandicapte kinderen - en zocht sponsors. Het enthousiasme van de initiatiefnemers trok de ge meente over de streep, want die was wat huiverig door een nare er varing in Poortvliet in het verle den. Vorig jaar kampte men al met een gebrek aan vrijwilligers, waardoor het dagelijkse toezicht in de speeltuin in gevaar kwam. Dat toezicht vond en vindt het be stuur een vereiste, omdat men op grond van de regelgeving verant woordelijk is wanneer er ongeluk ken gebeuren. Ook het aantal kin deren dat in de speeltuin kwam spelen, bleef achter bij de ver wachting. „De toestellen die er staan, zijn aantrekkelijk voor kinderen tot cn met groep 2 van de basisschool. Dc rest van de kinderen, dus bo ven de zes jaar, blijft weg", ver telt voorzitter M.J.C. Geluk van De Vossetuin. „We zijn destijds afgegaan op de architect en heb ben ons kennelijk verkeken op dc beperkingen van speeltoestellen die de medetoegankelijkheid voor minder-validen meebrengt." Ge probeerd is de afgelopen jaren om het toezicht met ouders van kinde ren rond te krijgen, nadat vrijwil liger J. Verhiest door omstandig heden moest afhaken. „Een aantal ouders deed dat verschillende ja ren, maar stopte als hun kinderen niet meer in de speeltuin kwamen. En dat werd niet door anderen overgenomen." Daarbij speelde volgens Geluk, dat het aantal kin deren dat in de speeltuin kwam spelen, terugliep. „Als er 20 a 30 kinderen spelen, is het nog leuk om toezicht te houden. Komen er maar een paar, en dan nog steeds dezelfde, dan wil men op den duur niet meer." Toen er uiteindelijk helemaal geen vrijwilligers voor toezicht meer waren, zat het bestuur van dc speeltuinvereniging met de han den in het haar. Van dat bestuur, ooit negen man sterk, zijn mo menteel nog slechts voorzitter Ge luk en penningmeester J.F.P. Hommel actief „Gezien de situ atie en de verantwoordelijkheid die je hebt, wilden we zo niet ver der. Daarom hebben we voor dit jaar ook geen subsidie meer bij de gemeente gevraagd (de Vossetuin kreeg in 1998, net als Vrij en Blij in Sint-Annaland, 4000 gulden). want dan zou daar een verplich ting tegenover moeten staan." Dc speeltuin ging dit jaar niet meer open cn van de leden werd geen contributie gevraagd. „Hoewel niemand zich geroepen voelt om te helpen de speeltuin open te houden, probeert het be stuur achter de schermen een op lossing te vinden", aldus Geluk. Hij werd op een idee gebracht door enkele telefoontjes in de af gelopen weken. „Enkele moeders, en een schooljuf, belden met de vraag of ze voor een verjaardags partijtje in de speeltuin mochten. Ik heb onmiddellijk ja gezegd - er is tenslotte gemeenschapsgeld in de speeltuin gestopt - maar er wel op gewezen dat ze zelf verant woordelijk waren." Als er dan al helemaal geen vrijwilligers meer te vinden zijn, kan dit misschien een alternatief gebruik van Dc Vossetuin zijn, meent de voorzit ter. „Je zou er een of meer toestel len bij moeten plaatsen om de speeltuin aantrekkelijker te ma ken. Het gebouw dat er staat zou afgemaakt en ingericht moeten worden, zodat je er met slecht weer in kunt. Dan heb je iets te bieden voor de jeugd van 3 tot 8 jaar. Iets unieks, met een toilet en een binnenvoorziening." Het be stuur heeft dan ook een aanvraag ingediend voor een bijdrage uit de nalatenschap van mevrouw Van 't Hof-Quist (inmiddels ruim 711.000 gulden groot), die is be doeld voor de Oud-Vossemeerse jeugd. „Met misschien 40.000 tot 50.000 gulden ben je er, en daar staat een paar ton aan waarde te genover. Van gebruikers vraag je een bijdrage in de onkosten", al dus Geluk. Hij meldt dat de ver eniging - mede dankzij een aantal acties in het verleden - momenteel financieel nog gezond is. Er staat nog een deel open van een lening die tien jaar loopt, en waarop tot nu toe trouw is afgelost. Die le ning zou in het plan van Geluk ook uit de nalatenschap afgelost moeten worden. Een onderzoek naar draagvlak voor een nieuw be stuur en vrijwilligers zou op zich een goede zaak zijn, maar de voorzitter verwacht daar niet veel van. Wél vindt hij dat de speeltuin gebruikt moet worden, omdat de ze anders bloot staat aan vernie lingen. De handtekeningenactie juicht hij dan ook toe. „Ik heb de burgemeester opge beld", vertelt mevrouw M. van der Laak, samen met mevr. R. v.d. Logt initiatiefneemstes voor de ac tie. „Hij vertelde dat het geen zaak is van de gemeente en dat die er al zoveel geld ingestopt heeft." Vol gens haar begrijpen de mensen niet dat er een speeltuin dicht gaat, terwijl er een erfenis van zeven ton ligt die voor de jeugd is bestemd. „Ik heb me er helemaal niet in ver diept, maar het moet toch mogelijk zijn om de speeltuin te gebruiken en er toezicht te hebben." Op zo'n anderhalve week tijd zijn 340 handtekeningen verzameld van in woners die vinden dat De Vos setuin open moet zijn. Ze zijn maandag, met een brief, overhan digd aan loco-burgemeester I.C. Moerland. Mevrouw Van der Laak realiseert zich dat er voor de toe komst naar vrijwilligers gezocht zal moeten worden, wil een blij vende openstelling van de speel tuin mogelijk zijn. Ze nam vrijdag ook contact op met gemeente raadslid E. Frigge-Hogesteeger, te vens secretaris van het platform leefbaar platteland Tholen. „En die kreeg het voor mekaar dat de speeltuin sinds maandag open is", meldt ze tevreden. Mevrouw Friggc bevestigt dit be richt. „Ik ben meteen aan de slag gegaan, want het gaat hier om een stuk leefbaarheid en dat past in de doelstelling van het platform." Ge durende de zomervakantie zal De Vossetuin van maandag t/m vrij dag 's middags gratis toegankelijk zijn. „De heer A. Priem (in het verleden ook al vrijwilliger) zal toezicht houden, bijgestaan door een vijftal moeders. Het geeft een goed gevoel dat dit bereikt is. Een tijdelijke oplossing, maar de kin deren kunnen in de vakantie in elk geval in de speeltuin terecht." Aan de Hogeschool Zeeland, sector Sosa te Vlissingcn, zijn geslaagd aan de afdeling mbo sociaal-pedagogisch werk: Marlena den Braber uit Stave- nisse en Mary van der Reest uit Sint- Philipsland. Aan de sectoren middelbaar tech nisch en economisch onderwijs van het ROC Zeeland zijn de volgende Tholenaren geslaagd: Jasper de Regt uit Oud-Vossemeer voor het examen assistent-bakker; Sandra van Dijke uit Tholen voor het examen kok; Le on Dorst uit Stavenisse voor all round woningstoffeerder; Laurien Droogers uit Oud-Vossemeer voor facilitaire dienstverlening (lang). Bertha Polderman-de Jonge uit Tho len is bij Esthetica in Breda geslaagd voor het Scpvo-cxamen voetverzor ging- Aan het maritiem instituut De Ruyter (Hogeschool Zeeland) te Vlissingen heeft Jeroen Plekkcnpol uit Sint-Phi lipsland het diploma behaald mari tiem officier navigatie en scheeps- werktuigkunde. De aardappelprijs is ten opzichte van vorige week verder gedaald voor het hoofdras Doré, dat terug liep van 25 naar 21 cent per kilo. Ook de Gloria was goedkoper, maar voor dc Frieslander werd meer be taald. Ook de Bildlstar en Eigenhei mer waren wat duurder. Voor het eerst werden gisteren Bintjes aange voerd op de veiling Sint-Annaland. Voor dit hoofdras van de late aard appelen betaalden dc handelaren 20 cent per kilo. Hoewel de aanvoer ten opzichte van vorige week aanzien lijk lager is, blijven de prijzen laag. Woensdag 21 juli: Doré 18-21, Pre mière 18-20, Gloria 18-23, Frieslan der 25-26, Eigenheimer 35-38, Bin tje 20, Bildtstar 32-42, Donald 20-26, Ukama 21, Bimonda 30, bonken 33-41, drielingen 20-27, kriel 298-320; aanvoer 251 ton. Dinsdag 20 juli: Doré 18-21, Pre mière 16-20, Gloria 20-23, Frieslan der 20-23, Eigenheimer 40-43, Bildtstar 32-38, Donald 26, Ukama 16, Andora 20, bonken 30-39, drie lingen 20-28, kriel 297-318; aanvoer 202 ton. De provinciale opcenten op de mo torrijtuigenbelasting worden per I april volgend jaar verhoogd naar 62,2 (als provinciale staten ermee in stemmen). Dat komt door de stijging van de prijsindex, die sinds 1997 wordt doorberekend. Waar de ge meente bij de aangekondigde tariefs verhoging een inflatiepercentage van 2,4 hanteert, baseert de provincie zich op de door het Centraal Planbu reau verwachte stijging van de con sumentenprijsindex met 1%. Omdat de werkelijke stijging de afgelopen jaren een half procent lager is uitge vallen dan gedacht, wordt dat ver schil door de provincie in 2000 goedgemaakt. Per 1 januari stonden in Zeeland 143.731 personenauto's en 10.028 motoren geregistreerd. Dat levert de provincie uit de opcen ten totaal 36,8 miljoen gulden op. VERVOLG VAN VOORPAGINA Wat nog overgebleven is, betreft de garantie voor geldleningen van Thoolse verenigingen. Zo loopt er voor tennisvereniging de Ruucstop- pclen uit Sint-Philipsland nog een garantie voor 41.875 gulden van een lening voor de clubaccommodatie en lichtinstallatie. Hetzelfde is het geval voor dc nieuwe kantine van de tennisvereniging Sint-Annaland van 21 mille en de lichtinstallatie van voetvereniging WHS van 13.750 gulden. Dc lening voor dit laatste project heeft de hoogste rente van de hele lijst met 10,1%. Dit percentage wordt met 10% heel dicht benaderd door voetbalvereniging Stavenisse, die voor de kantine nog een schuld heeft van 2166 gulden. Voetbalver eniging Smerdiek zit daar met 8.625% voor 38.333 gulden voor de kleedaccommodatie en kantine be hoorlijk onder, maar die lening da teert uit november 1978 en Stavenis se leende in oktober 1976. De Oud-Vossemeerse muziekver eniging heeft nog een lening van 14 mille waarvoor de gemeente garant staat, in verband met de aankoop en verbouw van zaal Odeon in de Veer- straat. Schietvereniging Prinses Ju liana uit Sint-Annaland kreeg voor de aanleg van een pistoolbaan in 1988 nog gemeentegarantie. Andere schietclubs uit Stavenisse en Scher- penisse vingen later bot bij hun ver zoek tot garantstelling. De schuld van de Sint-Annalandsc vereniging is gedaald tot 5000 gulden. SPS heeft voor de bouw van de voetbal kantine in Poortvliet nog grotere verplichtingen met 26.666 gulden. De stichting Dorpsbelangen Sint- Philipsland heeft voor dorpshuis de Wimpel nog een drietal leningen lo pen. Dc gemeente staat nog garant voor totaal 359.979 gulden. Het Groene Kruis heeft voor de verbouw van het wijkgebouw aan de Molen- vlietscstraat in Tholen nog een ge meentegarantie lopen van 91.666 gulden. Tenslotte is er nog een to- taalpost van 168.914 gulden voor le ningen van dc kredietbank te Goes of de Rabobank wegens schuldsane ring van diverse inwoners van de ge meente Tholen. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3