VERJflflL -=' u Arjan van Haaften op het erepodium bij wielerronde in Sint-Maartensdijk Strandvolleybal midden in Tholen Tholense Boys ook bij reserves hoogste 1 1 1 1 [F D B El 1 Uitgedunde competities zaalvoetbal Meulvliet V= Jochem Kuzee veertiende Nederlander op triatlon Halve kracht Bouwvakantie Wisselende resultaten voor Kevin v.d. Hoek Koersballen Zestien mille voor Thol. Boys Verjaal De multimedia specialist in de regio Strijdlustige Stavenissenaar eindigt op de tweede plaats ...vanaf maandag Ibi augustus zijn wij weer op volle sterkte V E N S E S C M E L D E Donderdag 22 juli 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Pinocchio verdwijntspelers verpreid Na de zomervakantie beginnen in sporthal Meulvliet in Tholen weer twee competities zaalvoetbal. De Meul- vlietcompetitie en de bedrijvencompetitie draaien al weer de nodige jaren, maar hebben een terugslag in het aantal teams meegemaakt. "MEULVLIET" THOLEN Straffen Terugval f> Groenewegen derde Arjan van Haaften beklom zaterdag het erepodium van de wielerronde in St.-Maartensdijk. Voor het eerst naja ren onderging een jonge Thoolse renner weer een huldi ging. De hoofdprijs ging naar de snelle Johan Pemen. De renner uit Rijsbergen hield Arjan van Haaften van de begeerde overwinning af. De getoonde strijdlust leverde de Stavenissenaar wel de tweede prijs en de leidersprijs op en een groot aantal premies. Daarnaast oogstte de 21-jarige renner veel waardering bij de Thoolse wieier- liefhebbers. Enorme druk Metske mist steun Mislukte aanval Gemengde gevoelens Smerdiek dames heejt selectie van twintig Vosmeer Dames Vanaf vrijdag 23 juli werkt de afdeling bouw materialen op halve kracht en is de showroom gesloten... imabo voor professioneel advies! imabo Showroom tijdens bouwvakantie GESLOTEN Bouwmaterialen: ma. vr.: 8.00-12.00 13.00-17.00 Imabo maakt het waar Zaalvoetbal In de tweede weck van september worden de zaaltenues weer aange trokken. De Meulvlietcompetitie gaat dan het veertiende seizoen in. Net als vorig jaar zijn er op dit mo ment twaalf teams aangemeld. Dat waren er ooit 18 en er kunnen dan ook op korte termijn nog teams bij. Er zijn wel verschuivingen binnen de ploegen. Zo trok The Pub zich vorig seizoen nog tijdens de compe titie terug waardoor er even met 11 teams gespeeld moest worden. In september zal een van de oudste Meulvlictteams - Pinocchio - niet meer terugkeren. De jeugd van deze ploeg vond het leeftijdsverschil met de oudere spelers te groot en be sloot een eigen team te vormen waarvan de naam nog niet bekend is. De overige spelers van Pinocchio sluiten zich aan bij Hof van Hol land. Daarnaast is er een nieuw team uit Tholen, waarvan Colin Slokkers een van de initiatiefnemers is. Daarmee komt het totaal weer op 12. Overigens is de Roosendaals- Thoolse ploeg Calella's onthand, want ze ontbeert een keeper. Men is dan ook nog steeds op zoek naar een vaste doelman. „De Meulvlietcompetitie wordt voor 99,9 procent gespeeld volgens de KNVB-regels", zegt secretaris C.D.C. Wolvekamp. „Maar we zijn pittig in de strafregeling. Bij de KNVB maakt het niet uit hoe vaak je twee minuten naar de kant ge stuurd wordt. Bij ons wel. We hou den dat bij en als iemand tien mi nuten schorsing heeft binnen een bepaald aantal wedstrijden, mag hij één wedstrijd niet meedoen. Het uiterste strafmiddel is zaalver wijdering. De scheidsrechter stuurt dan iemand de zaal uit en maakt daarvan rapport op. De strafcom- missie bekijkt dan of er actie moet worden ondernomen. Daarbij is het wel zo dat we de omstandigheden en eventuele eerdere overtredingen mee laten wegen. Dat is bij de KNVB niet zo." Het bestuur van de zaalvoetbalfe deratie Meulvliet heeft overigens wel overwogen om zich aan te slui ten bij de KNVB. De voetbalbond is fel gekant tegen wat zij 'wilde competities' noemt. „Er zijn ge sprekken geweest, maar we hebben besloten om het niet te doen. Er zitten wat nadelen aan vast zoals het feit dat een straf in de zaal ook gevolgen heeft voor de veldcompc- titie. En aangezien de meeste leden van de teams ook gewoon bij een voetbalclub spelen, is dat niet gun stig." Aan het eind van de Meulvlietcom petitie worden op een feestavond de kampioenen van de twee poules gehuldigd. Bovendien is er een be kercompetitie waarin eerst via een poule- en later via een knock-out- systeem gespeeld wordt. Bij gelijk spel worden shoot-outs genomen. Hierbij gaat een speler vanaf de middellijn op de doelman af en probeert die te verschalken. Derge lijke shoot-outs worden overigens na alle bekerwedstrijden gehouden en wie de meeste punten heeft be haald, krijgt hiervoor een beker. De winnaars van poule A en B spelen om het algemeen kampioenschap en tenslotte is er ook nog een spor- tiviteitsprijs waarvoor in elke wed strijd sportiviteitspunten gegeven worden. Per seizoen (half septem ber tot eind april) speelt elke ploeg zo'n 25 wedstrijden. Er wordt ge speeld op zondag van tien tot vijf uur en elke ploeg speelt op wisse lende tijden. De scheidsrechters zijn van hoog niveau. De bedrijvencompetitie van Meul vliet is minder oud (het zesde sei zoen staat voor de deur) en telde vo rig jaar 19 ploegen. Hierin is een flinke terugval gekomen, want voor komend seizoen zijn er slechts twaalf teams ingeschreven. Dus ook hier kunnen op korte termijn nog ploegen bij. Gevolg van de inkrim ping (General Electric Plastics komt bijvoorbeeld maar met één ploeg meer in plaats van drie) is dat er in twee poules gespeeld wordt in plaats van drie. Er wordt gespeeld op maandagavond van negen tot elf en dinsdagavond van negen tot tien. Lichtpuntje is een nieuw team: Kleinbouw Techniek uit Sint-Phi- lipsland. Er wordt gebruik gemaakt van clubscheidsrechters en de orga nisatie is in handen van M. Gunst en C.D.C. Wolvekamp. Teams die zich aan willen melden, kunnen dat op korte termijn nog doen. Daarvoor kan men contact opnemen met Meulvliet tel. 0166- 603874. ito. Duivensport De Zwaluw Oud-Vossemeer, Peronne 10 juli, 255 duiven van 17 deelnemers. Los 7.15 u. bij n.o.-wind. Afstand on geveer 203 km. Eerste duif 10.27.16 uur is 1056,178 m/min, laatste duif 11.01.52 uur is 896,358 m/min. D.A. Vaders 1, 5, 17, 32; J. v.d. Repe 2, 7, 14, 15, 22, 34, 37, 40, 47, 51, 59; A. Capelle 3, 11, 12, 16, 21, 49, 56; A. van Daalen 4, 9, 19, 20, 31, 42; D.H. Vaders 6, 28; R. Hendrikse 8, 48; P. Hommel 10, 13, 26, 35, 39, 57; J. Capelle 18, 30, 43, 50, 52, 53, 63, 64; D. Istha 23, 27, 36; A. Havermans 24, 33, 62; T. de Graaff 25, 41, 44, 58; H. Rensink 29; I. Berkeij 38, 45, 46, 54; L. Hoek 55; A. Vis 60,61. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Dax 9 juli, 42 duiven van 10 deelnemers. Los 13 u. bij n.o.-wind. Afstand on geveer 959 km. Eerste duif 15.37.03 uur is 796,733 m/min, laatste duif 6.54.45 uur is 555,756 m/min. P. Hommel 1, 10; A. Vis 2; C. Rijnberg 3, 6, 9, 11; J. Egberts 4; J. Capelle 5, 7; I. Berkeij 8. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Ablis 10 juli, 153 duiven van 17 deelnemers. Los 6.30 u. bij n.o.-wind. Afstand ongeveer 379 km. Eerste duif 12.53.47 uur is 989,346 m/min, laat ste duif 13.27.26 uur is 910,096 m/min. D.A. Vaders 1, 2, 4, 6, 9, 19, 23, 24; C. Rijnberg 3, 12, 22, 31, 35; A. Capelle 5, 13, 28; P. Hommel 7, 14, 21; A. Ha vermans 8, 10, 29, 33, 38; H. Buiten huis 11, 15, 27, 34; J. Capelle 16, 25; T. de Graaff 17, 36; J. v.d. Repe 18; 'D.H. Vaders 20, 32; D. Istha 26; H. Rensink 30, 37. Kevin van den Hoek uit Sint-Maartens dijk had vrijdag pech in een race om de dealerscup. Kevin reed in een speciaal millenniumteam. In de eerste manche (twintig minuten en één ronde) zat de Smurdiekenaar er goed bij. Maar in de eerste bocht reed hij zich vast op een voorganger. Van de 35 crossers werd Ke vin als twintigste afgevlagd. Bij de tweede manche ging het goed tot achter in het parcours. Daar waren een paar deelnemers gevallen en zij versperden de hele baan. Er ontstond een file en het was zoeken naar een gaatje om verder te gaan. Deze keer werd Kevin 18e. Bij de derde manche viel hij echter zelf en de remhendel van zijn machine was krom. Toch kon hij doorrijden en hij finishte als 14e. Zaterdag werd er een persoonlijk klasse ment gereden. In de eerste manche reed Kevin van den Hoek naar de achtste plek, ondanks een aanrijding met een andere crosser. De tweede manche ging nog beter en de Smurdiekenaar pakte de eerste plaats. Bij de prijsuitreiking kreeg hij de beker voor de vijfde plek in het al gemeen klassement. De uitslagen van de wedstrijd van: Tholen-stad: 1 mevr. Y. Verkamman en L. Soomers 26 p; 2 mevr. R. Nagtegaal en D. Schellinger 21 p; 3 mevr. F. Schel- linger en A. Verkamman 20 p; 4 mevr. D. Pigmans en mevr. C. Wilsing 19 p; 5 mevr. R. Burrows en mevr. R. van Driel 16 p; 6 J. Bal en J. Geuze 10 p; 7 mevr. C. Praat en M. v.d. Houten 6 p. Petra Groenewegen van de Eendracht- ruiters kwam op een concours in Etten- Leur voor het eerst uit in de B-dressuur. Ze behaalde op haar paard Mendell 168 punten en dat was genoeg voor een der de prijs en een winstpunt. Van de voetbalverenigingen in de ge meente heeft Tholense Boys in 1998 met 16.800 gulden de meeste subsidie gekre gen. Ten opzichte van 1997 is dat een stijging gezien de toenmalige bijdrage van 15.590 gulden. WHS volgt op de voet met 16.100 gulden. In 1997 was de subsidie overigens hoger met 16.595 gulden. Smerdiek ontving 14.335 (14.655) gulden, Noad uit Sint-Philips- land 14.215 (14.765) gulden, SPS uit Poortvliet 13.995 (12.840) gulden. Vo smeer 12.690 (13.815) gulden en Stave- nisse kon blijven draaien met 8980 (9700) gulden gemeentelijke steun. De specialist voor de particuliere en klein zakelijke markt Computers, netwerken, printers, faxen. Zaktelefoons, telefoon centrales. Beeld en geluid. Molendijk 3-4,4695 BB St. Maartensdijk, Tel. 0166 - 66 23 15 ELECTRO WORLD. DE WERELDZAAK DIE JE KENT Advertentie I.M. Winnaar Johan Pemen komt over de meet met ruime voorsprong op Arjan van Haaften die echter als een winnaar de rondemiss omarmde inzet). Erik de Crom een goede medevluch ter mee. In korte tijd reed het tweetal de grote groep op ruim 20 seconden achterstand. Bij het passeren van de finish drukte Van Haaften bijna steeds zijn wiel als eerste over de meet, waarmee hij belangrijke pun ten vergaarde voor de leidersprijs. Rondom het parcours waren velen van mening dat Aijan van Haaften zich te snel had laten verleiden om in de aanval te gaan. Wielrennen Arjan van Haaften geeft het Thoolse wielrennen met zijn prestaties weer een positieve impuls. Zeker het wie- Iercomité uit St.-Maartensdijk kon deze opsteker gebruiken nu voor het eerst in 34 jaar de jaarlijkse wieler ronde moest worden ingekrompen tot één wedstrijd. De amateurs kre gen nu gezelschap van de cyclo- sportieven (voorheen de liefheb bers), zodat er zaterdagmiddag op de Molendijk nog bijna zeventig renners aan het vertrek stonden voor de koers over 85 kilometer. „Pas op voor onze renner van eigen bodem", klonk de waarschuwing van Sjaak Moerland, voordat hij het startschot gaf voor de wedstrijd. De wethouder van sportzaken doelde op zijn oud-leerling Arjan van Haaften uit Stavenisse, die na zijn overwin ning in Princenhage direct tot de fa vorieten werd gerekend voor de wie lerronde in eigen streek. Nap Hage van het wielercomité dacht bij de woorden van de wethouder terug aan de tijd dat hij zelf nog actief fiet ste. „Er wordt nu een enorme druk op zo een jongen gelegd. Dat maakt het extra zwaar om in eigen streek een goede wedstrijd te rijden. Daar moet je als renner mee leren om gaan", aldus Nap Hage, die in zijn eigen woonplaats één keer als junior en twee keer als amateur de favorie- tenrol kon waarmaken. De grote vraag was hoe Aijan van Haaften zich vlak bij huis zou ontpoppen. Al na enkele kilometers werd duide lijk dat hij in ieder geval de strijd niet schuwde. Brutaal koos hij al na vier ronden de aanval en kreeg in De drang om goed te presteren was ook zichtbaar bij Peter Metske uit Oud-Vossemeer, die samen met Christ Donders probeerde om naar de twee koplopers toe te rijden. On der aanvoering van Wilfried Basti- aanse, Wally Buurstede en de Zeeuwse renners van wielervereni ging Theo Middelkamp werd het tempo echter opgevoerd, zodat het peloton eerst Metske teruggreep en vervolgens ook Eric de Crom en Ar jan van Haaften tot de orde riep. Door deze tempoversnelling moes ten diverse renners voortijdig afha ken, waaronder Patrick de Grave uit Tholen. Andere coureurs kwamen door een valpartij op te grote ach terstand. Zeker op de Sportlaan was het onveilig voor de renners. Door het zomerse weer keerden velen te rug van het zwembad, waarbij ver schillende badgasten over het par cours de renners tegemoet reden. Na de hergroepering probeerden verschillende renners opnieuw voor een schifting te zorgen, maar pas half koers viel de beslissing. Er vormde zich een kopgroep van 12 renners, die het peloton op grote achterstand reed. Bij de aanvallers opnieuw Aijan van Haaften, die een zeer attente koers reed. Met renners als Wally Buurstede, Dennis Mesu, Rob Koole, Twan den Braber, Johan Pemen en Marcel Remijn verkeerde de Stavenissenaar in goed gezel schap. Peter Metske deed verwoed de pogingen om een reactie in gang te zetten, maar moest steeds wegens onvoldoende steun zijn pogingen staken. „Ik kreeg absoluut geen me dewerking", concludeerde de Oud- Vossemeerder na de wedstrijd. „Met renners als Fran?ois Franse, John Leys, Erik de Crom, Peter Heeren en Wilfried Bastiaanse waren er nog genoeg sterke coureurs in de grote groep. Maar niemand wilde rijden en alleen red je het niet", aldus Metske, die na een sterk voorsei zoen door verschillende lichamelij ke klachten minder ging rijden, maar de laatste weken weer beter in Doordat er bij de achtervolgers te weinig samenwerking was, stond het licht al snel op groen voor de koplopers. De talentvolle Wally Buurstede, die eerder in Tholen ze gevierde, leek de grootste kansheb ber voor de overwinning. Bij het op draaien van de Sportlaan viel Buurstede echter van zijn fiets, zo dat er nog elf vluchters overbleven. Verschillende renners probeerden al 20 kilometer voor de finish uit de kopgroep weg te gaan. Na enkele mislukte pogingen wis ten Jack Maurer, Arjan van Haaften en Johan Pemen wel een beslissend gat te slaan. Van Haaften stelde eerst definitief de leidersprijs veilig en kon zich vervolgens volledig op de eindzege richten. Rondom het parcours nam zeker de spanning bij zijn ouders en vriendin toe. „Ik ben enorm blij dat hij zich nu ook in ei gen streek zo laat zien. Hij doet het fantastisch", aldus zijn vader die heen en weer lopend tussen Sport laan en Molendijk zijn zoon zo goed mogelijk probeert te volgen en hem aanmoedigingen toeschreeuwt. Met nog twee ronden te gaan ziet hij hoe Arjan van Haaften op de Sportlaan probeert om met een tem poversnelling zijn medevluchters van zich af te schudden. Op het lan ge rechte stuk trekt Van Haaften vol door. Als hij na zijn krachtsinspan ning tussen zijn armen door naar achteren ziet, kijkt hij in de ogen van sprinter Johan Pemen die van geen wijken weet. De renner uit Rijsbergen beseft dat hij een streek- favoriet van de zege afhoudt, maar doet zijn sportieve plicht. „Sorry jongen", voegt Johan Pemen de Stavenissenaar toe, terwijl hij weer de kop overneemt. Op dat moment is al duidelijk dat Pemen niet te kloppen is. „Ik heb ook geen tweede poging meer gedaan, want bij de eerste aan val voelde ik mijn benen helemaal vollopen. De vroege aanval met Erik de Crom heeft teveel kracht ge kost om in de finale nog alleen weg te kunnen komen", concludeerde Arjan van Haaften na de wedstrijd. Johan Pemen, die bij de cyclo-spor- tieven al vele overwinningen heeft behaald, spurtte op overtuigende wijze ook naar de zege in St.-Maar tensdijk. Van Haaften stelde in de eindsprint de tweede plaats veilig. Na zijn fi nish heersten er gemengde gevoe lens bij de 21-jarige coureur. „Ik had hier heel graag gewonnen, maar ben in ieder geval blij dat ik mij hier in eigen streek heb laten zien", aldus Arjan van Haaften, die zich voor de zevende keer in dit seizoen bij de eerste drie klasseerde. „Dit seizoen gaat het heel goed. Ik breek nu echt goed door, maar dat mag ook wel na vier jaar koersen bij de amateurs", stelt Aijan van Haaften, die als jon ge Thoolse renner een belangrijke gezichtsbepaler kan worden voor het wielrennen in deze streek. Uitslag wielerronde St.-Maar tensdijk: 1. Johan Pemen (Rijsber gen); 2. Arjan van Haaften (Stave nisse); 3. Jack Maurer (Bergen op Zoom); 4. Twan den Braber (Fij naart); 5. Ronald Krijnen (Hank); 6. Mario van Vlimmeren (Hoeven); 7. Marcel Remijn (Wilhelminadorp); 8. Jack Schuit (Arnemuiden); 9. Dennis Mesu (Middelburg); 10. Rob Meiland (Hoogerheide); 11 Rob Koole (Goes); 12. Francois Franse (Kwadendamme); 13. John Leys (Standdaarbuiten); 14. Ri chard Slabbecoorn (Kapelle); 15. Wilfred Geys (Kapelle); 16. Christ Donders (Tilburg); 17. Guido van Duuren (Polsbroek); 18. Pierre van Est (Fijnaart); 19. Erik Westerbeek (Prinsenbeek) en 20. Maarten de Kok (Lewedorp). Fanatiek werd er gevolleybald op de Markt in Tholen in het jaarlijkse toernooi van The Pub. Dat je voor beaehvolleybal geen strand nodig hebt, was zaterdag te zien op de Markt in Tholen. Daar werd door café-bar The Pub voor de vierde keer een strandvolleybal- toernooi georganiseerd in het ka der van het midzomerfeest van de ze horecagelegenheid. Om acht uur begon men met de opbouw van het speelveld. Er werd zand aange voerd en een volleybalnet met pa len werd opgesteld. Men kon zich per tweetal vrij inschrijven voor de wedstrijden. In totaal deden er ne gen teams mee die elk acht partijen speelden. Er werden twee sets (tot tien punten) gespeeld. Ongeslagen winnaars werden Michael de Jong Tri-atleet Jochem Kuzee uit Sint- Annaland is op het open Neder lands kampioenschap triatlon in Holten zeventiende geworden en veertiende Nederlander. Er werd gestreden op de olympische af stand. De deelnemers zwommen als eerste 1500 meter. Kuzee kwam als 20e uit het water na 20.10 minuten. Bij het fietsen probeerde de Sint- Annalander bij een groep te blijven die de koplopers achtervolgde, maar dat lukte niet. Hij liet zich af zakken naar een groep achter hem en boekte de 18e fietstijd in 58.37 min. Bij het lopen haalde Kuzee weer wat mensen in. Hij liep onder meer op met een jongen die eerder al diverse malen Europees junio renkampioen was. Met 35.45 min. had hij de zestiende looptijd. In to taal deed Kuzee er 1.55.09 uur over. Zelf is hij heel tevreden over het resultaat. „Veertiende van Ne derland is best goed (het is toch een NK, dus ik laat die buitenlandse deelnemers even buiten beschou wing). Zeker omdat het de laatste weken niet zo lekker liep. Ik heb veel tijd aan mijn studie besteed en daarnaast ook nog getraind. De ver moeidheid sloeg toen toe. Nu ben ik voor school klaar en het gaat met sporten allemaal veel beter", aldus Kuzee die in de vakantie gewoon doortraint en in Frankrijk nog enke le wedstrijden te gaan heeft. „Ik ben lid van een triatlonvereniging in Beauvais, 70 km boven Parijs. De wedstrijden zijn in Frankrijk mooier. Het parcours is bergachti- ger, de wedstrijden zijn goed gere geld en het prijzengeld is ook iets hoger." Niet alleen bij de eerste elftallen voetbalt Tholense Boys komend seizoen in Tholen op het hoogste niveau, maar ook bij de reserveteams. Na de de gradatie van WHS 2 is Tholense Boys 2 de enige streekvertegenwoordiger in de reserve eerste klasse. De 'lagere' elftallen zijn in de nieuwe competi tie over twaalf poules verdeeld. De competitie begint op 4 en 5 september. De tweede keus van Tholense Boys ontmoet in de eerste kl. 011 veel ou de bekenden: Bruse Boys 2, Good Luck 2, Kogelvangers 2, Seolto 2, Oostkapelle 2, Dauwendaele 2, Vee- re 2 en Terneuzense Boys 2. Nieuw is promovendus Serooskerke 2, evenals Kapelle 2 en Yerseke 2 die uit de hoofdklasse gedegradeerd zijn. In de tweede kl. 022 krijgen Noad '67 2 en SPS 2 er een derby bij, te gen WHS 2. Het Tilburgse JPS 2 is gepromoveerd en dus een nieuwe te genstander. In deze klasse komen er drie teams uit de regio Dordrecht bij: Papendrecht 2 (uit klasse 023) en de degradanten Wieldrecht 2 en Oranje Wit 3. Verder komen in deze poule uit: Dinteloord 2, FSV 2, Klundert 2, Seolto 3 en WC '68 2. De derde kl. 031 is nieuw voor Smerdiek 2, dat uit de poule van vo rig seizoen slechts Krabbendijke 2 en Yerseke 3 ontmoet. Verdere tegen standers zijn Colijnsplaatse Boys 2, DFS 2, Duiveland 2, Mevo 2, SKNWK 2, Wolfaartsdijk 2, Middel burg 2, Dauwendaele 3 en Bevelan ders 2. Het gedegradeerde WHS 3 is inge deeld in de derde kl. 033 en ontmoet in deze Brabantse poule naast het vierde team van de eigen vereniging als tegenstanders Breda 2, BVC '54 2, Dinteloord 3, DSE 2, DVO '60 2 en 3, Klundert 3, Olympia '60 2, Zwaluwe 3 en WC 3. Tholense Boys 3 is in de vierde kl. 041 de enige streekvertegenwoordi ger. Het ontmoet zes nieuwe tegen standers, waarvan Bruse Boys 3 en WIK '57 2 degradanten zijn, terwijl uit andere poules Brouwershaven 2, Wemeldinge 2, ZSC '62 2 en SSV '65 3 zijn ingedeeld. Verder zijn ge bleven Cortgene 2, Duiveland 3, Kats 2, Mevo 3 en Kloetinge 4. In de vierde kl. 045 treffen Noad 3 en Tholense Boys 4 vier nieuwe te genstanders: de promovendus Klun dert 4, degradanten Vrederust 2 en ZPR '84 2 en Internos 2 (uit poule 046). Verder in deze poule Chrislan- dia 2, Dinteloord 4, FSV 3, Halste ren 2, Kogelvangers 3 en Seolto 4. Het gepromoveerde Noad 4 is het enige Thoolse team in de vierde kl. 046, waarin verder uitkomen Allian ce 2, Beek Vooruit 10, Breda 4, DVO 4 en 5, FSV 4, Good Luck 4, PCP 5, Rood Wit 9, The Gunners 2 en VHC 2. In de vijfde kl. 062 zijn voor ko mend seizoen vier Thoolse teams uit poule 065 ingedeeld. Smerdiek 3, SPS 4, Tholense Boys 5 en WHS 5 krijgen uit eigen streek de degradan ten Stavenisse 2 en SPS 3 als tegen standers, en verder Heinkenszand 3, Hoedekenskerke 3, SVD 2, Wolf aartsdijk 4, Nieuwdorp 3 en Apollo '69 3. De nieuwe vijfde kl. 065 kent Noad 5 als enige Thoolse vertegenwoordi ger, die samen met Chrislandia 3, Dinteloord 5, FSV 5, Internos 3, Ko gelvangers 4, Vrederust 3 en ZPR 3 uit poule 066 komt. Overige tegen standers zijn Advendo 2, Halsteren 3, WC 4 en 5. In de zondagcompetitie komen de Vosmeer-reserves in dezelfde poules uit als vorig seizoen, allemaal in de zesde klasse. In de zesde kl. 603 treft Vosmeer 2 de degradanten Alliance 5, Halsteren 4 en Nieuw Borgvliet 3 aks nieuwe tegenstanders, terwijl Cluzona 5, Dosko 7 en FC Bergen 4 uit andere poules zijn ingedeeld. Van vorig sei zoen zijn gebleven HSC '28 4, Meto 5, NVS 4, Welberg 2 en Steenbergen 4. Vosmeer 3 treft in de zesde kl. 604 zes tegenstanders die uit een andere poule komen: Schutters 3. Dosko 8, Bergen 5, Moe '17 7, Nieuw Borg vliet 4 en Kruisland 3. Vertrouwde opponenten zijn Lepelstraatse Boys 3, NSV 5, Odio 5, Welberg 3 en Steenbergen 5. Ook Vosmeer 4 ontmoet vijf nieuwe tegenstanders in de zesde kl. 605: de gradant BSC 8 en uit andere poules FC Bergen 6, Halsteren 5, Nieuw Borgvliet 5, terwijl Welberg 4 een nieuw team is. Gebleven zijn DSE 4, Internos 10, Noordhoek 2, Ouden bosch 3, Steenbergen 6, en Val Aan 2. De beide Thoolse dameselftallen ko men op hetzelfde niveau uit als vorig seizoen. Smerdiek heeft versterking gekregen van Diana Hendrikse uit Oud-Vossemeer, die sinds de op heffing van het team in haar woon plaats bij Nieuw Borgvliet voetbal de. Ook de tweeling Anne en Irma Hage uit Sint-Annaland speelt ko mend seizoen in het blauw-zwarte shirt, waardoor Smerdiek over 20 speelsters kan beschikken. In de vierde kl. 804 zijn dit keer twaalf teams ingedeeld, tegen negen in het voorbije seizoen. Daarbij zijn vier nieuwe tegenstanders voor Smerdiek: kampioen Patrijzen en de promovendi Dauwendaele, Meeu wen 2 en Terneuzens Boys 2 uit de vijfde klasse. Vertrouwde opponen ten zijn DFS, SKNWK, ZSC, Beve landers, Kloetinge 2, Oostkapelle 2 en Nieuwland. In de vijfde kl. 806 zal anderhalve competitie afgewerkt worden, want daarin resteren nog maar acht teams. Voor Noad '67 is Meeuwen 3 de eni ge nieuwe tegenstander, naast SVD, Wemeldinge, Zeeland Sport 2, Kloe tinge 3, Veere en Zeelandia. en Piet de Graaf. Voor elk team is er een aandenken en voor de win naars is er een beker of - zoals dit jaar - een bierpul met opschrift. Marianne Velthuis (woonachtig naast The Pub) was scheidsrechter. Zeelandhaven 7 Bergen op Zoom Telefoon: 0164 271500 Fax: 0164 259669 Advertentie I.M. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 11