Overlijden deelnemer zet domper op zeer druk bezochte Zevendorpentocht Duiven Kevin van den Berge vliegen volgend jaar in Japan A. van Haaften kans in ronde van Smalstad Weer record van 1547 wandelaars op goed verzorgd evenement Bougieprobleem Kevin v.d. Hoek Koersballen Donderdag 15 juli 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De elfde Zevendorpen- wandeltocht is qua deelne mers een enorm succes ge worden. Met 1547 deel nemers werd het record aantal van vorig jaar (1386) ruimschoots over schreden. Het was prach tig weer, maar toch kreeg de tocht nog een zwart randje. De 49-jarige G.P. Vereist uit Kruiningen werd onderweg onwel en overleed ondanks reani matiepogingen. Omloop Sponsortochten Veel blaren Stavenissenaar wint in Princenhage Ook winnaar leidersprijs t Onzekerheid parcours Zeeuwse inbreng bij herdenken 400jaar betrekkingen met Nederland Kroonprinsen Paardensport Helma v.d. Slikke en Carmen Moerland rijden in de prijzen Meer deelname bij Dammentocht Duivensport Barcelona Arras Limoges Vereist (beroepsmilitair) liep op het moment dat hij onwel werd hij Goris- hoek, zo'n 200 meter voor de grote rustpost op camping De Pluimpot. Daardoor waren er snel mensen van het Rode Kruis aanwezig. Er werden nog reanimatiepogingen onderno men, terwijl een ambulance werd op geroepen. Het mocht echter niet meer baten. Het ongeluk had voor de orga nisatie nog een staartje, want in een dergelijk geval komt ook marechaus see de zaak onderzoeken. Vereist werd gisteren met militaire eer begra ven. De organisatie vroeg meteen aan dweilband De Neutekrakers die de route opluisterde met muziek, om niet meer te spelen. Het was overigens de enige (zij het grote) domper op de Ze- vendorpentocht die verder uitstekend verliep. Door de warmte hadden de mensen van het Rode Kruis enorm veel blaren door te prikken. Meer dan voorgaande jaren. Verder werden er een paar mensen bevangen door de hitte. In de vroege morgen worden de arri verende wandelaars door vrijwilligers naar de diverse parkeerplaatsen ge leid, zodat de verkeerschaos van vorig jaar uitblijft. Al om kwart voor zeven wordt het inschrijfbureau geopend, omdat de deelnemers dan al tot buiten het dorpshuis De Vossenkuil in de rij staan. Na een korte toespraak van de voorzitter, worden de startkaarten in genomen en de routebeschrijvingen uitgedeeld. Om acht uur blijken er al zo'n 800 wandelaars van start te zijn gegaan die daarmee nog een paar uren kunnen lopen onder niet zo hoge temperaturen. Er blijft echter nog steeds een gestage stroom wandelaars naar het inschrijfbureau komen. Vanaf acht uur kunnen ook de deelnemers op de kortere afstanden op weg. Op de 5, 10 en 15 km doen uiteindelijk 336 mensen mee en dat is meer dan voorgaande jaren. De eerste deelnemers op de 50 km passeren al vrij vroeg Stavenisse waar om tien uur de braderie en havenfees ten beginnen, maar de meeste wande laars zijn het dorp al gepasseerd als de festiviteiten beginnen. Het weer is goed, al brandt de zon behoorlijk. Maar een lekkere bries zorgt voor wat verkoeling. In café Smerdiek in Sint- Maartensdijk is een grote rustpost in- gericht. Al om tien uur is hel hier zeer druk. Achterin het zaaltje van het café zitten Rianne Rijstenbil uit Scherpe- nisse en Martina Nieuwenhuijse van het Thoolse Rode Kruis gereed om blaren en andere blessures te behan delen. „Ik heb de indruk dat de wan delaars vroeger begonnen zijn dan normaal. Tot nu toe hebben we nog weinig blessures gehad", zegt mevr. Rijstenbil. Maar dal verandert snel. Er komt weer een golf wandelaars aan waarvan deze keer een aantal met bla ren. Een probleem dat alleen maar groter zal worden op deze warme dag. Verkeerde sokken, verkeerde schoenen en de combinatie van wrij ving, vocht en warmte zorgen voor de blaren. De twee dames van het Rode Kruis vinden het leuk om mee te hel pen op deze dag. „Je hebt veel aan spraak. Mensen komen ook naar je toe als ze zien dat je van het Rode Kruis bent en maken dan een praatje. Ook als ze niet geblesseerd zijn", zegt mevr. Nieuwenhuijse. Intussen zijn enkele dames van Goeree-Over- flakkee aangekomen. Ondanks inge- tapete voeten zijn er toch wat blaren ontstaan. Overigens zijn er verrassend veel deelnemers uit Goeree-Overflak- kee bij de Zevendorpentocht. Drie jongens zitten buiten op het terras en verzorgen hun verhitte voeten. Pro blemen? Welnee. „Nee hoor, het gaat prima. We oefenen voor de Omloop (de omloop van Goeree-Overflakkee - red.). Dat is een tocht van 110 km. Vrijdag 's avonds om zeven uur ver trekken en zaterdag voor zeven uur 's avonds weer binnen zijn." Zei I's tegen die prestatie zien de jongens niet op. Welgemoed gaan ze verder richting Scherpenisse. Binnen in café Smerdiek is inmiddels M.W. de Pee uit Dordrecht aangeko men. Samen met zijn dochter uit Bos koop doet hij mee op de 30 km. De Pee - die per week een trainings- en een georganiseerde tocht loopt - doet zelf al een paar jaar mee, maar zijn dochter loopt voor het eerst een der gelijke tocht. „Tot nu toe valt het best mee. Ik heb nog nergens last van. Maar ik wil eerst eens afwachten hoe ik er vanavond aan toe ben", zegt ze. Haar vader heeft in al die jaren dat hij wandelt (een hobby die hij oppakte nadat hij de vut in ging) nog nooit een blessure gehad. Zelfs geen blaren. „Dat is een kwestie van geluk mis schien, maar toch heb ik er wel een methode voor. Voordat ik ga wande len, smeer ik mijn voeten heel lichtjes in met uierzalf. En tot nu toe werkt het goed", zegt De Pee, al klopt hij het meteen af op de tafel. Vader en dochter zullen uiteindelijk de tocht zonder problemen uitlopen. „Het is een uitstekend verzorgde en vooral ook goed uitgepijlde tocht." Er zijn ook mensen die niet alleen voor hun eigen plezier wandelen. Zo lopen er een aantal deelnemers mee met een afbeelding van een zonne bloem op hun tenue. Het zijn leden van de afdeling Scherpenisse en oms treken van vereniging De Zonne bloem. „Wij zijn bezig met een spon- sortocht voor de Zonnebloem", legt secretaris Diny Snijders uit Scherpe nisse uit. „In totaal doen er tien men sen mee. Een paar op de 50 km en de rest op de 30 km. We hebben in totaal ongeveer 1000 gulden aan sponsor geld binnengehaald. Daarmee willen we de gasten van de Zonnebloem een gratis dagje Neeltje Jans aanbieden op 9 september." In de groep loopt ook de dochter van mevr. Snijders mee. Zij is echter astmatisch en moet verderop tijdens de tocht opgeven. Ze zorgde echter voor zonnebloemen voor de andere wandelaars die de tocht wel goed volbrachten. Ook Dianne v.d. Hoven uit Tholcn loopt mee voor een goed doel. Zij stapt met een Pools vlaggetje op haar rugzak tegelijk met de Zonnebloe- mers weer op vanuit het rustpunt. De Thoolse wil geld bij elkaar lopen voor een kinderziekenhuis in het Poolse Gdansk. „Het is een academisch zie kenhuis waar kinderen met kanker behandeld worden", legt mevr. -v.d. Hoven uit. „Er is een stichting Pools kinderziekenhuis in Zierikzee. De fa milie Heijkamp coördineert die. Ik ben ermee in aanraking gekomen doordat ik zelf in het ziekenhuis in Zierikzee onder behandeling ben bij een Poolse specialist. Ik zag dat er in het ziekenhuis spulletjes verkocht werden ten bate van het Poolse zie kenhuis. En toen besloot ik dat ik iets terug wilde doen voor de sympathie ke manier waarop die Poolse arts mij behandelt. Eerst rekende ik op zo'n 150 gulden, maar het werd steeds meer. Mensen vonden het een heel goed doel en er was zelfs een vrouw die op de fiets uit Sint-Maartensdijk naar Tholen was gereden om vijf gul den te komen brengen." Ook tijdens de wandeltocht wordt de Thoolse re gelmatig aangesproken. Ze heeft dan ook als herkenning een Pools vlagge tje op haar rugzak. „Die heb ik gekre gen, samen met een T-shirt, van het Pools toeristisch bureau in Amster dam. Die vlag was zo groot als een ta fellaken, dus een vriendin heeft die voor me vermaakt. Het is wel een aandachtstrekker. Mensen vragen er naar en dan kan ik meteen uitleggen wat mijn sponsordoel is. En ik ver baas me erover hoe gemakkelijk men sen me steunen. Er was zelfs een man die mijn verhaal maar half gehoord had en meteen 50 gulden gaf." Uitein delijk haalde mevr. v.d. Hoven ruim 1000 gulden op. Dat geld gaat op 17 september met de familie Heijkamp fnec naar Polen. Zelf is Dianne v.d. Hoven ook van plan om een keer naar Polen te gaan. Waarschijnlijk volgend jaar. Dan ga ik samen met een reisge- noot een rondreis maken en dan ho pen wc ook Polen aan te doen. En als het kan, wil ik toch ook even een kijk je nemen in dat ziekenhuis in Gdansk." Hoe later het wordt, des te meer men sen krijgen last van de warmte en van blessures. Langs de kant zitten her en der mensen uit te puffen en de Rode- Kruismedewerkers moeten materiaal bij laten halen voor de behandeling van blaren. In totaal zullen er toch slechts 17 mensen uitvallen waaron der een man die onwel wordt en door het Rode Kruis wordt behandeld. De organisitie zorgt ieder jaar weer voor een door de deelnemers geroemde verzorging van de inwendige mens. Op de 50 km zijn er maar liefst tien verzorgingsposten. Er is voor extra drinken gezorgd, in verband met de hitte. In totaal worden er deze dag 16.000 plastic bekertjes gebruikt. De laatste deelnemers komen om half ze ven terug in Oud-Vossemeer. Op de 50 km hebben zich 671 mensen inge schreven, terwijl er voor de 30 km 540 liefhebbers zijn. De grootste groep is geleverd door voetbalvereni ging Vosmeer die 54 leden op de been bracht, gevolgd door de Wandelende Krabben uit Bergen op Zoom met 49 deelnemers. De organiserende wan delsportclub Vosmeer is met 25 wan delaars vertegenwoordigd. Voor alle groepen met meer dan elf deelnemers is er een beker. Onder de 1547 deel nemers is ook een aardig aantal bui tenlanders, te weten 142 Belgen en twee Duitsers. Uit de eigen gemeente hebben 234 wandelliefhebbers mee gedaan. De meesten (132) kwamen uit Oud-Vossemeer. Daarna volgden: Tholen 40; Sint-Maartensdijk 19; Scherpenisse 13; Sint-Philipsland 12; Poortvliet 11Stavenisse 5; Sint-An- naland 1; Anna Jacobapolder 1. Het was de elfde Zevendorpenwandel- tocht. Niet velen hebben ze allemaal uitgelopen. De 76-jarige I. Geuze uit Oud-Vossemeer miste er echter maar één en deed deze dag dus voor de tiende keer mee op de 50 km. Arjan van Haaften heeft bij de amateurs de wielerronde van Princen hage gewonnen. De Stavenissenaar kwam na tachtig kilometer alleen over de finish. Het is voor Van Haaften zijn tweede overwinning bij de amateurs. Vorig jaar werd hij verrassend districtskampioenschap. Door zijn goede prestaties in de laatste weken behoort hij zaterdag ook tot de kanshebbers in de wielerronde van St.Maartensdijk. Het wieier- comité heeft besloten om gezien de geringe inschrijving de categorieën cyclosportieven en elitie in een gezamenlijke wedstrijd te laten rijden. Om kwart voor vier zaterdagmiddag Metske uit Oud-Vossemeer klasseer- zullen op de Molendijk ongeveer ze stig wielrenners aan het vertrek staan voor de 34ste wielerronde van St. Maartensdijk. De organisatoren heb ben besloten om het jaarlijkse wieier- evenement in te krimpen tot één wedstrijd. De kleine 30 coureurs, die zich voor de wedstrijd voor cyclo sportieven hebben ingeschreven, zijn via een brief op de hoogte gebracht dat het wielercomité besloten heeft om hen wegens de geringe belang stelling in te delen bij de amateurs. „Het is een trend bij de wielrenners om zich steeds meer pas op de wed strijddag aan te melden, waardoor je als organisatie lang in onzekerheid zit over het aantal deelnemers. Tref je slecht weer, dan heb je een koers met misschien maar 25 renners. Dat risi co willen wij niet lopen. Daarom hebben we de keus laten vallen op een gecombineerde wedstrijd", ver telt Nap Hage van het wielercomité. Niet alleen St.-Maartensdijk heeft te maken met een gebrek aan deelne mers. Ook bij de wielerwedstrijden die afgelopen weekend in Nieuwen- dijk en Princenhage werden gehou den was de animo gering. In Princenhage stonden er bij de amateurs 36 deelnemers aan het ver trek, waaronder de Tholenaren Peter Metske uit Oud-Vossemeer en Aijan van Haaften uit Stavenisse. Van Haaften, die dit seizoen al vijf keer op het erepodium stond, toonde op nieuw zijn vorm aan. Al vroeg in de wedstrijd koos de Stavenissenaar on danks het warme weer voor de aan val. Met een groepje van 4 renners reden ze enkele ronden op kop, maar de vluchtpoging werd verijdeld. De tweede aanval was wel succesvol. Ar jan van Haaften bouwde met vier medevluchters een grote voorsprong op. In de laatste kilometers kwam hij alleen met routinier Jan Goedendorp op kop. Arjan van Haaften, die in middels ook de leidersprijs voor zich had opgeëist, reed tactisch een sterke finale. De superpremie die drie ron den voor het eind te verdienen was, liet hij naar Goedendorp gaan. Zelf plaatste hij in de slotkilometers een beslissende aanval, zodat hij met een korte solo zijn eerste seizoensover winning behaalde. Met een rijk gevulde premie-enve loppe en de overwinningsbloemen keerde Van Haaften naar huis. Peter de zich op de achtste plaats. In Nieu- wendijk reed Arjan van Haaften met een elfde plaats eveneens in de prij zen. Zijn broer Marco behaalde hier bij de junioren een negentiende prijs. Een dag na zijn overwinning in Prin cenhage vertrok Arjan van Haaften voor een weekje vakantie. In de eer ste wedstrijd na deze korte rustperio de moet hij proberen zich in St. Maartensdijk in de kijker te rijden. Wat hem betreft mag het warme weer aanhouden. „Meestal rijd ik dan goed. Ik kan goed tegen de warmte", aldus Van Haaften, die samen met Patrick de Grave uit Tholen en Peter Metske uit Oud-Vossemeer behoort tot de streekfavorictcn. John den En gelsman uit St.-Annaland heeft zich niet voor de wedstrijd ingeschreven. Ook Ruud Havermans uit Nieuw- Vossemeer rijdt al geruime tijd geen wedstrijden meer. Belangrijke kanshebbers voor de overwinning in St.-Maartensdijk zijn: Wilfried Bastiaanse, Francois Franse (winnaar vorig jaar), Wally Buurstede, Eric de Crom, Peter Heeren, Rob Koole, John Leys, Mi chel Rommers en Richard Slabbe- koorn. Oud-wielrenner Nap Hage schat in dat ook verschillende cy- clo-sportieven zich van voren kun nen handhaven. „Het niveauverschil is niet zo groot. En een wedstrijd over 85 kilometer kunnen zij nog goed aan. Wij hopen dat ook de Thoolse deelnemers goed presteren. Zeker Aijan van Haaften toont de laatste weken aan dat hij met de besten mee kan", concludeert Nap Hage. Ondanks de tanende belang stelling voor de wielersport wil hij de wielerwedstrijd in St.-Maartens dijk in stand houden. „Volgend jaar vieren we het zevende lustrum, dus dan willen we zeker weer een koers organiseren. Wij hopen dat eventu ele verkeersmaatregelen geen pro blemen gaan geven voor het par cours. Er is hierover al contact geweest met de gemeente, maar de wijzigingen zijn in dit stadium nog niet zeker. Wanneer men kan vol staan door van de Molendijk een eenrichtingsweg te maken, zou dat voor ons gunstig zijn", aldus Nap Hage van het wielercomité uit St.- Maartensdijk. Even na half zes zal zaterdagmiddag de winnaar van de wielerronde bekend zijn. Vier Thoolse duiven zullen op 19 april volgend jaar in Japan meedoen aan een wedvlucht. De wedstrijd is onderdeel van de festiviteiten rondom de herdenking van 400 jaar vriendschapsbetrekkingen tussen Nederland en Japan. Gisteren bracht Kevin v.d. Berge uit Tholen zijn duiven naar Veenendaal, vandaag worden ze vanaf Schiphol naar Osaka gevlogen. Prachtig vindt de achtjarige Kevin v.d. Berge het dat de postduivenorga- nisatie NPO hem heeft uitgekozen om met vier duiven mee te doen aan de 'Anniversary Race'. Een honderd tal Nederlandse en eenzelfde aantal Japanse duiven zullen de wedstrijd vliegen. „Kevin is de enige Zeeuwse deelnemer", meldt zijn vader Kees v.d. Berge, die ook heel wat jaartjes in de duivensport actief was. „Ik nam destijds de kooi met duiven over van mijn opa", aldus Van den Berge. Voor zijn zoon Kevin kocht hij vorig jaar de duiven van Frans Bal, die er mee ophield. „Een heef succesvolle duivenmelker in het Zeeuwse, met zijn kleine aantal duiven." Aan de Molenvlietsedijk verrees een hok voor Kevin, die fanatiek met de dui vensport bezig is. Als onze fotograaf arriveert, zit hij juist een boek te le zen over duiven. Trots toont hij zijn kampioenen en laat ze uit zijn hand eten. De jeugdige Tholenaar vliegt voor het eerste jaar mee bij De Trouwe Duif in zijn woonplaats. En hij boekt succes op succes, met eerste prijzen op de vluchten uit Arras, Tours, Cha- teauroux en Dax. Wekelijks pakt hij op alle afstanden kopprijzen. „En in de nationale wedstrijd St.-Vincent speelde hij 85ste tegen 21.210 dui ven", vertelt zijn vader. Hij prijst het duivenras van Bal. dat afkomstig is van Brouwers uit Lepelstraat en uit eindelijk zogenaamde 'Van Loon- duiven' zijn, onder duivenmelkers zeer bekend. „Er zit 10% in van Van den Abecle en daarmee heeft Kevin de snelheid gekweekt", aldus Van den Berge senior. Als liefhebber ge niet hij van de successen van zijn zoon. en adviseert hem. „Ook van Frans Bal krijgt Kevin wekelijks tips." De Thoolse duiven die naar Japan gaan, zijn 35 dagen oud. Drie ervan zijn gekweekt uit duiven van Bal, de vierde uit duiven rechtstreeks van Van den Abcele uit het Belgische Dender- gem. „Vader is zoon witpenwitten- buik maal moeder picanol. Deze dui ven zijn over de hele wereld bekend", zegt Van den Berge. De vogels zijn gisteravond bij de NPO in Veenendaal gekeurd en ingeënt, en worden van daag met de benodigde documenten naar Japan vervoerd. In het land van de rijzende zon worden de Neder landse duiven op diverse hokken on dergebracht. zogenaamde adoptie- hokken. Deze liggen tussen de 150 en 750 kilometer van de lossingsplaats, Usuki in het zuidoosten van Japan. Regelmatig wordt naar Nederland be richt hoe het de vogels vergaat. In Usuki worden de duiven op 19 april volgend jaar gelost, de dag dat de openingsplechtigheid van de festivi teiten plaatsvindt in aanwezigheid van kroonprins Willem-Alexander en de Japanse kroonprins. Er wordt over drie afstanden gevlogen: tot 300 km, 300-500 km en 500-750 km. Kevin doet met twee duiven mee aan de midfond (300-500 km) en met twee aan de grote fond (500-750 km). Uit alle Nederlandse prijswinnaars wordt er één getrokken die een geheel ver zorgde veertiendaagse reis voor twee personen naar Japan wint. Na de vlucht worden alle duiven bij opbod verkocht en de opbrengst gaat naar een kindertehuis in Japan. Voor Kevin v.d. Berge breken nu spannende maanden aan en het is af wachten hoe zijn vier duiven het vol gend jaar in de wedstrijd zullen doen. Ondertussen probeert hij zijn succes reeks in verenigingsverband, in het rayon en provinciaal te vervolgen. Helma van der Slikke van de Een- drachtruiters behaalde zaterdag op een concours in Oude Tonge de derde plaats in de L-dressuur voor paarden. In de eerste proef kregen Helma en haar paard Lucky 157 punten, genoeg voor de vierde plek. De tweede proef werd met 163 punten beloond en dat leverde de derde plaats op. Elisa As sies kwam op dezelfde wedstrijd uit op haar paard Warasha, eveneens in de L- dressuur. Het was voor het eerst sinds vier jaar dat deze combinatie weer aan een wedstrijd deelnam. De jury be loonde de eerste proef met 148 punten en de tweede met 140 punten. Zondag werd er een concours in Hal steren georganiseerd. Carmen van den Hoek reed op Undercover in de L- dressuur als één van de 22 combina ties. Vanwege de warmte mocht er zonder jas gereden worden en daarvan werd dankbaar gebruik gemaakt. Car men van den Hoek behaalde een derde plaats met 164 punten. Dat leverde een witte roset en een envelop met inhoud op. Ook Suzanne Reinerman reed op Magic Day in Halsteren. Ook deze combinatie kwam uit in de L-klasse. De Oud-Vossemecrse behaalde 156 punten, net genoeg voor een winst punt. Zestien fietsers reden zaterdag onder mooie weersomstandigheden de Dam mentocht over 150 kilometer. Onder de deelnemers waren 10 leden van toerclub Tandje Bij uit St.-Maartens dijk, die deze toertocht organiseerde. Vorig jaar verschenen er slechts 6 deelnemers aan het vertrek, zodat de organisatie tevreden kon zijn over de belangstelling. Vanuit St.-Maartensdijk gingen de fietsers via de Oesterdam naar Zuid- Beveland, waar ze via Krabbendijke en Yerseke richting Wemeldinge reden. Na Kattendijke was er de doorkomst in de Goese Meren, waarna via Wilhel- minadorp de Zandkreekdam werd be reikt. Hier nam de verkeersdrukte rich ting strand toe, zodat Bertus Zwagemaker in de volgwagen flink werd opgehouden. Op Noord-Beveland gingen de fietsers langs Kortgene en door Geersdijk en Wissenkerke naar de Oosterscheldeke- ring, waar de deelnemers een stevige wind moesten trotseren. Door regel matig van kop te wisselen, werd het tempo strak gehouden. Bij Burgh- Haamstede werd koffie met een appel- punt genuttigd, waarna men via de dijk richting Brouwershaven reed. Door de flinke zijwind was dit een lastig deel in het parcours. Via Zonnemaire, Drei- schor, Sirjansland en Bruinisse arri veerden de toerfietsers bij de Grevelin- gendam. Bij de Philipsdam had Anton Bijnagte nog reserve over voor een tempoversnelling. Via de Krabben- kreekweg reed men Tholen weer bin nen, waar de gastrenners de kortste weg richting huis namen. Toen de le den van Tandje Bij op de Markt in St.- Maartensdijk arriveerden bleek dat het parcours van 152 kilometer was afge legd met een gemiddelde van 30,4 ki lometer. Na de Dammentocht leidt Mas Andriesse met 2087 kilometer het seizoenklassement en voert de Scher- penissenaar ook het totaal-klassement aan. Stand seizoen-klassement: 1Mas An driesse 2087 kilometer; 2. Arjaan den Braber 2033; 3. Jan v.d. Reest 1864; 4. Kees Lindhoul 1665. Stand totaalklassement: 1. Mas An driesse 2952 kilometer; 2. Arjaan den Braber 2626; 3. Jan v.d. Reest 2524; 4. Kees v.d. Berge 2304 kilometer. Een bougieprobleem voorkwam zater dag dat Kevin van den Hoek uit Sint- Maartensdijk een hoge klassering pakte in de crosswedstrijd te Rilland. Er ver schenen 22 deelnemers achter het start hek bij de 125 cc senioren. Het was een slechte baan met veel stof. Op het mo ment dat het starthek viel, begaf de bou gie van Kevins motor het. Dat was tij dens de training ook al gebeurd. Hij reed snel terug naar de auto om een nieuwe bougie te monteren. Daardoor miste hij een doorkomst bij de jury en werd hij als zestiende afgevlagd. Bij de tweede man che zat de Smurdiekenaar er goed bij. Maar al na één ronde werd er afgevlagd. Een crosser was gevallen en door het ve le stof hadden de andere deelnemers hem niet gezien en reden over hem heen. Hij moest per brancard van de baan wor den gedragen. Bij de herstart zat Kevin van den Hoek weer goed. Hij reed al snel op de vierde plaats en hield die plek ook vast. Als de nummer vijf te dicht bij kwam, gaf Kevin weer wat gas en zo reed hij rustig de manche uit. Aanstaand weekeinde gaat de Smurdiekse crosser naar Venray voor een meerdaagse wed strijd. De uitslagen van de wedstrijd van: Tholen-stad: 1 mevr. R. Nagtegaal en M. v.d. Houten 21 p; 2 mevr. R. van Driel en J. Geuze 19 p; 2 mevr. J. Moerkerken en L. Soomers 19 p: 4 mevr. C. Wilsing en N. Moerkerken 14 p; 5 mevr. R. Burrows en mevr. C. Praat 10 p; 6 D. Schellinger en A. Verkamman 9 p; 7 mevr. F. Schel linger en mevr. Y. Verkamman 4 p. De vlucht op Barcelona van 2 juli werd gelost om tien over negen 's morgens. Er deden 101 Thoolse duiven mee op deze monstervlucht waarvan de afstan den lagen tussen de 1139 en 1149 km. De snelste Thoolse duif was die van M. Meijer en Zn. uit Sint-Philipsland die om 13.19.56 uur werd geklokt en dat be tekent een gemiddelde van 40 km per uur op deze overnachtvlucht. De tien snelste Thoolse duiven waren van: 1 Meijer en Zn. M., St.-Philipsland; 2 Frel K. de, St.-Philipsland; 3 Verwijs J.C., St.-Philipsland; 4 comb. Van der Zan den, Scherpenisse; 5 comb. Bolijn, Anna Jacobapolder; 6 Dommelen W. van, St.- Philipsland; 7 Raay P.A. van, Anna Ja cobapolder; 8 Gebraad A., Stavenisse; 9 Bevelander P., Poortvliet; 10 Vermaas en Zn, St.- Annaland. De Reisduif Scherpenisse, Barcelona 2 juli, 7 duiven in concours. 1 Bevelan der P. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Bar celona 2 juli, 42 duiven in concours. 1 comb. Van der Zanden; 2 comb. Bolijn; 3 Raay P.A.van; 4-10 Gebraad A.; 5 comb. De Rijke; 6 Quist Ineke; 7 Berge L. van de; 8 Hemert-Rijnberg H.T. van; 9 Walpot J. en Zn. De Vredesduif Sint-Philipsland, Bar celona 2 juli, 52 duiven in concours. 1 Meijer en Zn. M.; 2-12 Frel K. de; 3-6-11 Verwijs J.C.; 4 Dommelen W. van; 5 Vermaas en Zn.; 7 comb. Reijn- goudt; 8-10 Dommelen J. van; 9 Verwijs C.; 13 WagemakerP. De vlucht op Arras werd zaterdagmor gen gelost om zeven uur bij een zuid westenwind. Er deden 1340 Thoolse duiven mee. De afstand lag tussen de 165 en 175 km. Combinatie Bolier uit Scherpenisse klokte de eerste duif om 8.52.09 uur, een gemiddelde snelheid van 89,3 km per uur. De tien snelste Thoolse duiven zijn van: 1 comb. Bolier, Scherpenisse; 2 Kwak Koolaard L. de. Poortvliet; 3 Moerland A., Scherpenisse; 4 Repe J. van de, St.-Annaland; 5 Men- heere D.J., Scherpenisse; 6 Quist Ineke, St.-Philipsland; 7 Potappel P., Stavenis se; 8 Quist J.D., St.-Philipsland; 9-10 Belle J.van, St.Philipsland. De Trouwe Duif Tholen, Arras 3 juli, 252 duiven in concours. 1 -3-6-7-10- 12-16-17-18-19-21 -33-34-35-40-51 -61 Berge Kevin van den; 2-62 Deurloo C.J.; 4-13-38-45-47-57 Kegge Joh.; 5 Win kels T.C.M.; 8-15-25-32-44-54 Dijke Jac.van; 9-14-28-36-55 Laban M.J. en Zn.; 11-20-41-42 Kleijn L. van der; 22- 23-26-27-29-52-53-63 Moeliker C.en Zn.; 24-31-39-48-49-50-58 Laban C.; 30-37-46-56-60 Toetenel Teunissen; 43-59 Laban P. De Reisduif Scherpenisse, Arras 3 ju li, 301 duiven in concours. 1 -9-13-23- 29-32-33-40-42 comb. Bolier; 2-47-75 Kwak Koolaard L. de; 3-8-10-14-34 Moerland A.; 4-60 Menheere D.J.; 5-6- 17-21-28-70 Potappel P.; 7-36-37-41- 49-53-55-56-58-65-73 Krijger J.; 11-18- 26-35-51 Uyl C.; 12-20-22-66-67-69 Stoutjesdijk P.; 15-16-31-50-59-72 Moerland J.; 19 Hage De Jager; 24 Hage A.J.; 25-68 Potter L.; 27-30-62 Graaf C. de: 38-43 Potappel M.; 39-63- 71 Bouman H.; 44 Viet M. de; 45-52-54- 64-74 Uil P.J.; 46-57 Brouw J. op den; 48 Hage L.; 61 Ponse M.Y. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Arras 3 juli. 253 duiven in concours. 1-10- 15-18-32-62 Quist Ineke; 2-12-19-20- 24-25-28-30-35-37-44-46, 50, 52, 53, 57, 58, 63 Walpot en Zn. J.; 3-4-6-13- 40-41-42 Bijl A., St.-Maartensdijk 5-14- 17-54 Wilde D. de Sr.; 7-9-11-26-29-34- 48-49-51-56-61 Wilde D. de; 8-16-22- 23-31 -36-38-45-47-55-59 Scherpenisse J.A.; 21-39 Hemert-Rijnberg H.T. van; 27 Beurkens W.J.; 33-43 Wolse P.J.J.; 60 Berge L. van de. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Arras 3 juli, 292 duiven in concours. 1-5-20- 22-30-31 Repe J. van de; 2-3 Vis A.; 4- 8-9-27-29-36 Vaders D.H.; 6-28-42-47- 54-62 Capelle J.A.; 7-14-72 Graaff M. de; 10-12-46 Hendrikse M.A.; 11-45- 63-64-66 Daaien A. van; 13-21-25-35- 37-53 Hommel P.; 15-34-48-58-59-60- 61-68 Vaders D.A.; 16-23-24-55-56- 65-69 Rijnberg C.A.; 17-33-40-44-50- 52 Capelle A.; 18-32-70-71-73 Berkey I.K.; 19-51 Petie J.; 26 Istha D.; 38-39- 43 Hoek L.; 41-49 Buitenhuis J.; 57-67 Rensink H.J.M. De Vredesduif Sint-Philipsland, Arras 3 juli, 242 duiven in concours. 1-2-7- 50 Belle J. van; 3-5-19-28-29-33-35-44 Reijngoudt en Zn.; 4-12-15-17-30-32- 43-51 Quist J.D.; 6-8-14-36-39-46 Reijngoudt G.; 9-21-23-47 Noorthoek M.; 10-11-60 Reest M.D.van de; 13-18- 34-45-48-49-54 comb. Hoek; 16-58 Ver wijs Adr.; 20-31 Reijngoudt R.; 22-52- 56-59 Reijngoudt L.; 24-27-37-57 Vermaas en Zn.; 25-26-38 Dommelen W.J.; 40-53 Verwijs C.; 41-42-55 Zuid- weg J. De wedvlucht vanuit Limoges werd om acht uur zaterdagmorgen gelost. Van de Thoolse verenigingen waren 508 duiven ingemand. De afstanden varieerden van 668 tot 679 km. M.D. van de Reest uit Sint-Philipsland klokte de eerste duif om 15.42.53 uur. Dat is een gemiddelde snelheid van 88 km per uur. De snelste tien duiven van Tholen waren van: 1-7 Reest M.D. van de, St.-Philipsland; 2 Reijngoudt L., St.-Philipsland; 3 Brouw J. op den, St.-Maartensdijk; 4 Moeliker C.en Zn., Tholen; 5 Laban C„ Tholen; 6 Vaders D.A.. Oud Vossemeer; 8 Moer land J„ Stavenisse; 9 Ponse M.Y., Poortvliet; 10 Graaf C. de. Poortvliet. De Trouwe Duif Tholen, Limoges 3 ju li, 62 duiven in concours. 1-5-10 Moe liker C. en Zn.; 2-3 Laban C.; 4-7-11- 12-13 Berge Kevin van den; 6 Winkels T.C.M.; 8 Dijke Jac. van; 9 Laban C.Az.; 14 Deurloo C.J.; 15 Laban M.J. en Zn. De Reisduif Scherpenisse, Limoges 3 juli, 127 duiven in concours. 1-5-19 Brouw J. op den; 2-18-26 Moerland J.; 3-14 Ponse M.Y.; 4-6-15 Graaf C. de; 7- 9-11 Viet M. de; 8-21-22 Potappel P.; 10-23-24 Hage L.; 12-27-29-30 comb. Bolier; 13-25-31 Kwak Koolaard L. de; 16 Menheere D.J.; 17-20-28 Moerland A. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Limo ges 3 juli, 104 duiven in concours. 1- 10-17-26 Scherpenisse J.A.; 2-8-23 He mert-Rijnberg H.T. van; 3-14-15 Raay P.A. van; 4-5-9-12-18-21-24 Quist Ine ke; 6-7-22 comb. Bolijn; 11 Berge L. van de; 13-19 comb. De Rijke; 16 Wolse P.J.J.; 20-25 Bijl A. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Limoges 3 juli, 90 duiven in concours. 1-5-11- 19 Vaders DA.; 2-6 Rensink H.J.M.; 3 Istha D.; 4-20-21-22 Rijnberg C.A.; 7-8 Graaff M. de; 9-18 Capelle J.A.; 10-12- 15 Hommel P.; 13-14-16 Vaders D.; 17 Petie J. De Vredesduif Sint-Philipsland, Li moges 3 juli, 125 duiven in concours. 1-3 Reest M.D. van de; 2-7-13-14-15-30 Reijngoudt L.; 4-10-27 Quist J.D.; 5-9- 29 Wagemaker P.; 6-12-17-23 Vermaas en Zn.; 8 Verwijs J.C.; 11 Dommelen J. van; 16-22 Reijngoudt en Zn.; 18-19-26 Dommelen W.J.; 20-28-31 comb. Hoek; 21 gebr. Reijngoudt; 24 Reijngoudt R.; ^5 mevr. Vermaas A. Een aantal leden van de afdeling Scherpenisse en omstreken van de Zonnebloem, lieten zich sponsoren voor hun vereniging. Kevin van den Berge met een prijswinnende duif (die overigens niet naar Japan zal vertrekken).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 11