NIEUW m Uitzonderlijk vervoer in Oud-Vossemeer OPEN C. Bal Gratis Plaatselijk nieuws VERSE VIS tgasa 21,90 4,98 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 juli 1999 Contract Van Duivendijk Trillingsonderzoek Ten Ankerweg Shell tankstation Autobedrijf Beeld Buitenzorg III Rotonde Ten Ankerweg Vanaf volgende week donderdag zijn ze er weer! Heerlijke verse Zeeuwse mosselen DEURLOO Expositie Bep Witte VERF NODIG? Laban Achteruitgang Kotterstraat Bijna twee mille sponsorgeld Diefstal uit auto Oud Vossemeer F.D. Rooseveltstraat Auto in sloot Dronken achter stuur Inzameling rommelmarkt Schoolkamp in Ardennen BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE Voorzitter vrouwenbond blijft aan Geslacht in eigen slagerij Moor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLA GER Schapen uitgebroken Casembroot op kamp VERSE ZALM FILET *VIS- PANNETJE Muzikaal reisje Voorstraat-Stoofdijk BestelVBedrijfsauto's ANBO op de fiets Zwemmen voor geld Peuters naar Vrouwenhof Intrekking bouwvergunning Bouw van kerk 1' f Bedankt Wandelen voor Zonnebloem Lange biljartpartijen Herstel van bushokje DAG EN NACHT 2 Tholen Raadslid Piet informeerde maan dagavond in de commissie gemeen telijke ontwikkeling nog maar eens, of het contract tussen de gemeente en de scheepswerf Van Duivendijk over het waterfront nu werkelijk ge tekend is. In een vorige vergadering liep de discussie daarover hoog op omdat de commissie volgens wet houder Van Kempen het college niet wilde geloven, dat het contract rond was. Nu was Van Kempen maan dagavond afwezig, maar raadslid Piet kreeg van de vervangende wet houder Ravcnstcijn geen duidelijk ja of nee te horen. „Er is contact ge weest door de wethouder met de ad vocaat van de fa. Van Duivendijk en er is een compromis in de maak", aldus Ravcnstcijn. Uit de discussie werd verder duidelijk, dat over dit onderwerp later nog in een besloten zitting zou worden gesproken. Het trillingsonderzoek naar de hob bels op de Ten Ankerweg is binnen, antwoordde wethouder Heijboer maandagavond in de commissie ge meentelijke ontwikkeling op vragen van raadslid Bout. „Wat schade be treft, blijven we beneden het toegela ten niveau, maar qua hinder is er wel sprake van overlast. Op de afdeling zal het rapport nu eerst bekeken wor den voordat we definitieve conclusies kunnen trekken, maar in de vakantie periode vertraagt er veel", aldus de wethouder. „De raadsperiode wordt toch met een jaar verlengd", merkte J. van den Donker op, verwijzend naar het kabinetsvoorstel om in 2003 gelijktijdig raads- en statenverkiezin gen te houden. van 6.00- 21.00 uur zaterdag 8.00-18.00 uur zondag gesloten Wattstraat 3, Tholen Tel. 0166-602440 ^w' Advertentie I.M. De vijf belangstellenden op de pu blieke tribune van de commissie ge meentelijke ontwikkeling moesten maandagavond van half acht tot bij na kwart voor tien geduld hebben, voordat de ontwerp-beeldkwaliteits- kaart Buitenzorg III ter sprake kwam. En de discussie was beperkt over een evaluatie, de sloot met een kindvriendelijke oever, de veilig heid van de speelplaats en de topge vel die elke vrijstaande woning daar moet krijgen. Na het positieve ad vies van de commissie zal de ge meenteraad na de zomervakantie de beeldkwaliteitskaart vaststellen, zo dat aspirant bouwers weten waar ze aan toe zijn. Daarna komt de verlo ting van de fel begeerde, schaarse percelen in zicht. Wethouder Heijboer wilde ten aan zien van de brief van Transport Lo gistiek Nederland over een verkeerd geplande rotonde op de Ten Anker- weg/Molenvlietsedijk kou uit de lucht nemen, zei hij maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling op vragen van raadslid mevr. Frigge. Volgens de vervoers organisatie kan zelfs een standaard vrachtauto de geplande rotonde on mogelijk passeren. „De rotonde wijkt inderdaad af van die aan de Grindweg, maar volgens Veilig Ver keer is die toch aanvaardbaar. Wat we aan buitenstraal minder hebben (een halve meter) winnen aan de binnenstraal. Bovendien is dit geen doorgaande route", zei de wethou der. Raadslid Piet adviseerde, voor de zekerheid alles toch nog maar eens te controleren. „Anders krijgt u misschien nog spijt van dit onzali ge plan." Mossel- en zeevishandel Contr'Escarpe 11 j Tholen, Tel. 0166-602799. Advertentie I.M. In de openbare bibliotheek worden werken tentoongesteld van inwoon ster Bep Witte. Deze kunstenares heeft vele schilderijen gemaakt van natuurlandschappen. In haar laatste werken heeft zij voornamelijk die ren geschilderd. Ook zijn er enkele portretten te zien. In haar werk heeft ze een grote voorkeur voor olieverf en waterverf met de daarbij behorende technieken. Bep Witte, die in 1923 in Amsterdam werd ge boren en daarna in Ossendrecht en Bergen op Zoom woonde, volgt een teken- en schildercursus bij haar dochter Marianne van der Meer- Witte. Ook haar andere kinderen te kenen en schilderen veel. De ten toonstelling is tot en met 28 augustus tijdens de openingstijden van de bibliotheek te zien. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak A Eendrachtsiveg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Drie gezinnen in de Kotterstraat heb ben van de gemeente schriftelijk het verzoek gehad om voor zaterdag de achteruitgang van hun woning door het openbaar plantsoen te verwijde ren. Bij het project 'verbetering Kot terstraat' werd enkele jaren geleden de afspraak gemaakt dat de bewoners aan de oneven kant van de Kotter straat de uitgang door het openbaar groen moesten gaan verwijderen. Bij controle heeft de gemeente ontdekt dat bij drie huizen nog steeds de ach teruitgang aanwezig is. Wanneer er geen gehoor wordt gegeven aan het verzoek zal de gemeente zelf op re kening van de bewoners de achteruit gangen verwijderen. Tijdens de nationale zwemvierdaag- se is er in zwembad De Spetter 1920 gulden opgehaald voor het Ronald McDonald kinderfonds. De deelne mers konden zich laten sponsoren met een éénmalig bedrag of per ge zwommen baantje. Het Ronald Mc- Donaldfonds heeft bij verschillende ziekenhuizen opvangplaatsen ge bouwd voor familieleden van ernstig zieke kinderen. In zwembad Haes- tingc te Sint-Maartensdijk leverde de actie 3420 gulden op. In een personenauto welke gepar keerd stond aan de Gareelmakers- dreef werd woensdagnacht tussen 00.30 en 7.00 uur ingebroken. De 35- jarige eigenaar deed hiervan aangifte bij de politie. Uit de auto werden de hoedenplank met luidsprekerboxen, de autoradio-cd-speler en andere goe deren weggenomen. De braakschade was aanzienlijk. Mensen die mogelijk iets welen wat in verband zou kunnen worden gebracht met deze diefstal worden verzocht contact op te nemen met de politie te Tholen. De F.D. Rooseveltstraat is erg smal, er zijn daar geen trottoirs en de ge vels worden beschadigd. Het is een sluiproute voor zwaar verkeer, waardoor er levensgevaarlijke situ aties 'ontstaan. Sluit die straat af voor zwaar verkeer, zo bracht raads lid mevr. Frigge maandagavond naar voren in de commissie ge meentelijke ontwikkeling. Uit het antwoord van wethouder Heijboer bleek, dat bewoners een brief over deze zaak hadden gestuurd, die in middels ook bij het college ontvan gen was. „De afdeling zal hierover eerst advies uitbrengen, evenals Veilig Verkeer en daarna komt het onderwerp terug in de commissie", beloofde de wethouder. Bij een eenzijdig verkeersongeval op de Puitsedijk kwam donderdag avond rond kwart over tien een 22- jarige inwoner uit Bergen op Zoom met de schrik vrij. Hij verloor in de bocht de macht over het stuur van zijn personenauto en kwam onder aan de dijk in een sloot tot stilstand. De auto lag op zijn dak in de sloot, maar de bestuurder kon via een raam zijn voertuig verlaten en kwam er zonder letsel vanaf. De au to werd zwaar beschadigd door een takelbcdrijf afgevoerd. Op de parallelweg van de Krabben- kreekweg reed een 46-jarige inwoner uit Bergen op Zoom met zijn perso nenauto op een paal. Een toevallig passerende politieagent was oogge tuige van het ongeluk en voegde zich bij de bestuurder, die inmiddels ver woede pogipgen deed om weer weg te komen. Bij het aanspreken van de bestuurder rook de agent een sterke dranklucht. Een ademtest in het poli ticbureau te Tholen wees uit dat de bestuurder de toegestane hoeveel heid alcohol bijna zes keer had over schreden. De inwoner uit Bergen op Zoom zal zich binnenkort voor de rechter moeten verantwoorden. De N.H. kerk zamelt spulletjes in voor de jaarlijkse rommelmarkt, die zaterdag 17 juli van 8.30 tot 14.00 uur wordt gehouden voor de loods van mevr. Quist. Bij de loods op Veerstraat 18 kunnen vrijdagavond l 9 en 16 juli tussen zeven en acht uur spulletjes worden afgegeven. De opbrengst van de verkoping is be stemd voor het onderhoud van de kerkelijke gebouwen. Groep 8 van de St.Anthoniusschool is onder begeleiding van drie leer krachten op schoolkamp geweest naar de Belgische Ardennen. Op de heenreis werd een bezoek gebracht aan het Atomium in Brussel. Na het bekijken van de tentoonstellingen en het nuttigen van de lunch vertrokken de leerlingen naar de Aubcrgc van Champion. Eerst werden de koffers uitgepakt en de jeugdherberg beke ken, waarna de kinderen buiten gin gen spelen. Vervolgens vertrok men met de auto naar de bekende water vallen van Coo, waar de kinderen ook met de kabelbaan naar boven gingen, 's Avonds na hel diner was er een speurtocht met foto's. Bij terug keer in de jeugdherberg kreeg men nog iets te drinken, waarna de slaap vertrekken werden opgezocht. De andere dag werd er een bezoek gebracht aan de grotten van Re- niouchamp, waar ook een rondvaart kon worden gemaakt. Na de lunch ging men naar Bastogne. Hier werd het oorlogsmuseum bezocht. Bij de terugreis werden er bij La Roche sou venirs gekocht. Na het eten werd de bonte avond gehouden met leuke liedjes en toneelstukjes. Vrijdagmor gen werden de koffers weer ingepakt, waarna er een bezoek werd gebracht aan Huy. Eerst ging men met de ka belbaan over het stadje, waarna te voet over de muur van Huy werd ge lopen. Ook het Fort werd bekeken waar nog materiaal uit de Tweede Wereldoorlog stond. Aan de oever van de Maas werd de lunch genut tigd. Vervolgens werd er gestopt bij Waterloo waar het panorama beke ken werd en de 261 treden richting het monument van de leeuw werden beklommen. Na de leuke en leerza me uitstapjes ging men weer naar huis. Bij aankomst bij school stonden de ouders en leerkrachten al de deel nemers van het kamp op te wachten. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie I.M. Op de laatste bijeenkomst van het seizoen moest de algemene vrou wenbond op zoek naar een nieuwe voorzitter. Na ongeveer 12 jaar wilde Ans v.d. Laak terugtreden als voor zitter. Tijdens de bijeenkomst wer den diverse namen genoemd, maar duidelijk was dat de dames niet voor deze functie stonden te trappelen. Uiteindelijk werd besloten dat Ans v.d. Laak toch aanblijft als voorzitter. Secretaresse José Bahnerth toonde zich bereid om haar bij afwezigheid waar te nemen. Ook moesten er nieuwe wijkleidsters worden geko zen, doordat Betsy Vaders en pen ningmeester Thea van der Zande zich hiervoor niet langer beschikbaar stelden. Annemarie Hommel en Mi ni Lindhout waren bereid deze func ties op zich te nemen. Het bestuur bedankte de aftredende medewerk sters voor hun inzet en ook de nieu we wijkleidsters voor hun aanmel ding om het werk voort te zetten. De algemene vrouwenbond sloot het seizoen af met een etentje in de Vos- scnkuil. Tijdens het gourmetten en stecngrillen werd er een verloting gehouden, waarbij diverse prijzen waren te winnen. Aan het slot van deze bijeenkomst werd er alvast ge sproken over de activiteiten die men in hel nieuwe seizoen wil organise ren. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg 10,- Nasivlees 500 gr. 4,50 Varkensschnitzels 100 gr. 1,50 Verse worst 1 kg 7,90 Vet spek 1 kg 6,- Spekblokjes 200 gr. 1,20 Slavinken 5 halen 4 BETALEN Gerookt ontbijtspek 150 gram 1,80 Palingworst 150 gram 1,80 Boterhamworst 150 gram 1,80 Vleeskroketten Beckers 10 stuks 4,- Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 X Advertentie I.M. Uit een wei aan de zeedijk zijn vori ge week woensdag schapen losge broken. Enkelen liepen bijna de he le dag over het dorp. Pas 's middags haalde de politie, nadat er verschil lende meldingen waren binnenge komen, de schapen op. Sint-Annaland De kinderen van groep 7 en 8 zijn weer met de fiets naar het jaarlijkse schoolkamp in Hoeven geweest. De groep van 46 leerlingen werd bege leid door de meesters Van de Broek en Bril. Als ouders gingen Ina van Schetsen, Ella Heijboer. René Ligt- hart en Marco den Engelsman mee. Op de heenreis werd er in Steenber gen gerust. Bij de voetgangersbrug bij Oud-Gastel werd er gestopt om te eten en te drinken. Na een tocht van bijna vier uur arriveerde men bij het kamp in Hoeven. Inmiddels hadden Leo Mosselman en Leen Smits de spullen van de kinderen met een vrachtauto bij het kamphuis ge bracht, zodat men direct kon begin nen met het inrichten van de slaap vertrekken. 's Middags werd er een bezoek gebracht aan Bosbad Hoe ven. Bij terugkeer stonden de pan nenkoeken al gereed, die meester Van den Broek had gebakken. Na het eten stond er een speurtocht in het bos op het programma, die door Ie-- den van de ouderraad was uitgezet. De dag werd afgesloten met een ver klede voetbalwedstrijd die met 3-1 door groep zeven werd gewonnen. De volgende dag gingen de kinderen in Rucphen naar de skihal. In twee groepen werd er skiles gegeven, 's Avonds werd er gebarbecued en was er disco. Woensdagmorgen haalde Leen Smits weer de spullen op. Op de terugweg brachten de kinderen een bezoek aan Oudenbosch. In Nieuw-Vossemeer werden de fietsers gelracteerd op friet met een frikadel of kroket en limonade. Rond kwart over zeven reden de deelnemers van het schoolkamp het dorp binnen. Sa men met de groepen 3 t/m 6, die te rug waren gekeerd van schoolreis en het mini-kamp werden de leerlingen opgewacht door muziekvereniging Accelerando. Achter het muziek korps aan gingen de leerlingen van de Casembroot in optocht terug naar school. De kinderen van groep 3 en 4 waren als piraten naar het Arsenaal in Vlissingen geweest. Het museum werd bezocht en natuurlijk klommen Vers-kwaliteitsgarantie: niet tevreden, geld dubbel terug-garantie Aanbiedingen geldig vanaf zaterdag 10 t/m vrijdag 16 juli Cl000 (iunter Sint-Annaland tel. 0166-652434 Advertentie I.M. de als piraten uitgedoste kinderen ook in het kraaiennest. Op het strand at men de meegebrachte boterham men op, waarna de speeltuin in Mid delburg werd bezocht. Om half vijf vertrokken de kinderen naar de Speelmansplatcn waar ze op friet met een kroket of frikadel werden getracteerd. Voor de leerlingen van groep 5 en 6 organiseerde de Cascm- brootschool ,een mini-kamp van twee dagen op kampeerboerderij Kruyten- burg te Poortvliet. Er werd een be zoek gebracht aan de Speelmanspla ten, gebarbecued en een bonte avond gehouden. Ook werden er door de kinderen totempalen gemaakt. Op de tweede dag brachten de leerlingen een bezoek aan het gemeentehuis en het strandje bij St.Maartensdijk. In Poortvliet werd er friet gegeten en disco gehouden, waarna men met de fiets weer naar huis ging. Maandag 12 juli a.s. haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De kinderen van groep 8 van de Ca- sembrootschoolbrachten in Tholen een bezoek aan stadsbeiaardier Ge rard de Waardt. Door ziekte van de beiaardier dreigde het traditionele ca rillonconcert voor de kinderen te ver vallen, maar De Waardt was bereid om donderdagmiddag een extra be zoek te brengen aan het carillon in Tholen. Nog vermoeid van het schoolkamp moesten de kinderen van groep 8 opnieuw op de fiets. In Tho len aangekomen was er voor de scho lieren een interessant programma. Na uitleg over het automatische speel werk en een demonstratie van het plaatsen van de banden had Gerard de Waardt voor de kinderen een liedjes quiz. Er was een mengeling van kin derversjes en popmuziek te horen. Ook enkele moeders en juf Diana van de Velde puzzelden ijverig mee. In tussen gingen de kinderen twee aan twee naar de bovenste zolder'om tus sen de klokken te kijken. In het stad huis werden nog enkele antieke voor werpen bekeken. Daarna werd een bezoek gebracht aan hel Gasthuiska pel. De leerlingen bekeken en beluis terden met behulp van juf Sarien Bout het orgel. In het huis van juf Bout werd ook een vleugelpiano bezich tigd. Na een goede indruk te hebben gekregen van de verschillende groe pen instrumenten gingen de kinderen met de fiets weer terug naar school. Stavenisse Volgens de plannen voor Duurzaam veilig wordt de gehele bebouwde kom ingericht als 30 km gebied. Ver der wil de gemeente bijzondere aan dacht schenken aan de inrichting van de busroute van de Poststraat Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. naar het Van der Lek de Clcrcq- plein. Ook de aansluiting van de Poststraat op de Schoolstraat en het kruispunt Voorstraat-Stoofdijk zal extra aandacht krijgen. De ANBO-soos organiseert dinsdag om twee uur in Maartenshof de laat ste bingomiddag. Voor de afsluiting van het seizoen heeft het bestuur ex tra mooie prijzen ingekocht. Tijdens de zomermaanden wil de ANBO nog wel enkele fietstochten organi seren. Het bestuur wil een tochtje naar Vrederust maken en een keer een bezoek brengen aan streekmuse um De Meestoof in St.Annaland. De tochten worden afhankelijk van de verwachte weersomstandigheden op dinsdag georganiseerd. Deelnemers kunnen een dag voor vertrek bij het bestuur informeren naar de vertrek tijd van de fietstocht. Na de zomer stop start de soos op 19 augustus met een bingo, waarmee bloemen en planten zijn te winnen. Informatie over de ANBO-activiteiten is te krij gen onder telefoonnummer: 663798. Bij de nationale zwemvierdaagsc lieten verschillende deelnemers zich sponsoren voor het Ronald McDonald kinderfonds. In zwem bad Haestinge werd er een bedrag van 3420 gulden bij elkaar ge zwommen. In zwembad De Spetter te Tholen leverde de actie 1920 gul den op. Het Ronald McDonald kin derfonds vangt ouders van ernstig zieke kinderen op in speciale op vanghuizen die bij diverse zieken huizen zijn gebouwd. De kinderen van groep 1 en 2 van openbare school De Rieburch heb ben met het schoolreisje een bezoek gebracht aan speeltuin de Vrouwen hof in Roosendaal. Op de verschil lende speeltuigen speelden de kin deren met veel plezier. Na een korte pauze werden de kleuters op de foto gezet, waarna ze als tractatie friet met een worstje en een ijsje kregen. Bij terugkeer stonden de ouders al in de regen op de kinderen te wachten. B. en w. hebben dhr. Van Haaften het voornemen kenbaar gemaakt, dat de bouwvergunning voor de woning Oostvest 41 wordt ingetrokken. Eén van de eisen die moet komen vast te staan is, dat de bouwactiviteiten lan ger dan zes maanden hebben stilgele gen. Na intrekking van de vergunning voldoet het niet afgebouwde pand niet aan de bouwregelgeving. Op grond van de Woningwet heeft het college dan de bevoegdheid om de ei genaar aan te schrijven om binnen een bepaalde periode voorzieningen te treffen. Indien daaraan geen gehoor wordt gegeven, kunnen b. en w. daar op kosten van de eigenaar zelf toe overgaan. De diverse wettelijke pro cedures van deze regels vergen wel de nodige voorbereidingstijd. „Wij kun nen niet zo slagvaardig optreden als wij wensen, want ook het college is zich zeer bewust van de overlast voor omwonenden, maar als gemeentelijke overheid hebben wij niet de bevoegd heid om direct op te treden", aldus b. en w. „Het aan de raad toegezegde ge sprek van b. en w. met de Vrije Her vormde Gemeente over het Holland Huis bleek niet meer dan een tele foontje te zijn", zei raadslid Hoek maandagavond in de commissie ge- De 21 -jarige Arnold Aamoudse uit Oud-Vossemeer kon het zelfs op zijn trouwdag niet laten, zo verknocht is hij aan zijn vrachtwagen. Rijdt hij voor zijn werk als internationaal chaujfeur bij De Groen uit Poortvliet veel naar Denemarken, vrijdag was het een korte rit van Middelharnis naar Oud- Vossemeer. En hij had een leuke bijzitter: zijn 22-jarige bruid Evelien Romijn, werkzaam bij de thuiszorg, met wie hij in het gemeentehuis van Middelharnis in het huwelijk werd verbonden. In Oud-Vossemeer, waar het paar ook zijn intrek nam, vond de kerkelijke bevestiging plaats in de Christelijk Gereformeerde Kerk. Tijdens de dienst werd de in de Molenstraat geparkeerde Mercedes-vrachtauto aangereden, maar de dader reed door zonder zijn identiteit achter te laten. De politie verzoekt daarom getuigen naar het bureau in Tholen te bellen: 601700. Predikbeurten Zondag 11 juli THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Poldervaart, Breda. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. past. Hondius. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. V.d. Wiel. 19 u. dhr. Radings, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Kooien, Usselstein. GEREF. KERK 10 u. ds. De Visser, Maassluis. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Van der Zwan. 18.30 u. ds. V. Vuuren. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Sirjansland. 18 u. ds. Hoek. do 8/7 15 u. ds. Hoek, huw.bev. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 13/7 19.30 u. ds. Golverdingen. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Harteman, Wezep. 18 u. dr. Buitelaar, Rotterdam. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Kot. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Nauta, Middelburg. 19 u. ds. Smit, Katwijk a/d Rijn. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Van Kooten, Montfoort. GEREF. GEM. 9.30 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Beelen, Randwijk. 18 u. kand. Blankers, Montfoort. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10 en 14.30 leesdienst. 18.30 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAJND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Prins, St. Annaland. 17 u. ds. De Goei, St. Maartensdijk. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. meentelijke ontwikkeling. Hij vond, dat nu toch het spoor van de ruimte lijke ordening bewandeld moest worden om duidelijkheid te schep pen. „We wachten eerst het advies van de planologische werkgroep af en dan zullen we de kerkenraad be richt sturen, waar er een kerk ge bouwd kan worden", antwoordde wethouder Ravensteijn. Kandidaat C. Neele uit Krimpen a.d. IJssel heeft bedankt voor het beroep dat de gereformeerde ge meente op hem had uitgebracht. Tien vrijwilligers van de Zonne bloem laten zich tijdens de elfde Zevendorpentocht sponsoren. Met de opbrengst wil men op 9 septem ber de gasten een gratis dagje naar Neeltje Jans aanbieden, ter gelegen heid van het 50-jarig bestaan van de Zonnebloem. Zij die de actie willen steunen kunnen contact opnemen met Diny Snijders, tel. 664210. In de biljartcompetitie van De Tol- rust duurden de wedstrijden lang. A. Schot speelde met 21 beurten de snelste partij en versloeg C. Bal. De overige wedstrijden duurden aan merkelijk langer. Thea Demming behaalde twee overwinningen. Uitslagen: C. Bal-A. Schot 4.40- 10.00; T. Demming-W. Bijl 10-9.46; T. Demming-M. Hage 10-8.75; A. Schot-C. Nagelkerke 9.62-10; G. de Jonge-A. Burgers 8.06-10. Sint-Philipsland l Er komt langzamerhand enig zicht op herstel van het vernielde bushok- Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 10 en zondag 11 juli Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. de Looze, Oud-Vossemeer tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. V.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts De Visser, tel. 0164-250152. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 juli donderdag 8 11.40-24.00 vrijdag 9 12.50---/-- zaterdag 10 1.05-13.55 zondag 11 2.20-15.05 maandag 12 3.30-16.05 dinsdag 13 4.30-17.00 woensdag 14 5.25-17.50 donderdag 15 6.15-18.35 vrijdag 16 7.00-19.15 di 13/7 3.25 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw zakboekje OUD-VOSSEMEER 10 juli Zevendorpcnwandeltocht, start Vossenkuil v.a. 7 u. 10 juli Braderie 10-18 u. 14 juli Fietstocht Anbo, vertrek Vossenkuil 13.30u. 17 juli Rommelmarkt. N.H. kerk, 8.30-14 u„ Veerstraat 18. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', schoolwandplaten en 'de suiker biet', Meestoof di t/m za 14-17 u. STAVENISSE 10 juli Haven- en kadefeesten en bra derie. SINT-MAARTENSDUK 9 juli Barbecue plattelandsvrouwen. 10 juli Country line-dancefestival, Haestinge 17 u. 17 juli Wielerronde. BERGEN OP ZOOM t/m 22 aug. Tentoonstelling selectie uit de collectie van Galerie Wiek XX, deel 1, Markiezenhof, t/m 19 sept. Expositie 'Karakters', foto's van Jan Nederveen, Markie zenhof di t/m zo 11-17 u. 3 en 10 juli Stijlvol dansen, Single Star, de Wouwse Tol, 21 u. t/m 11 juli openluchtspektakel 'Diedcrick, het kind van de reke ning', Markiezenhof. 10 en 11 juli Beachvolleybaltoer- nooi, za 10-22 u., zo 10-17 u„ Gro te Markt. 24 juli Caribisch dansfeest, Single Star, paviljoen Onze Heide, 21.30 u. 29 t/m 31 juli Bourgondische Krab- benfoor, do, vr 14-22 u., za 10-21 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: The matrix - do en ma t/m wo 21 u„ vr en za 21.30 u„ zo 20 u. The mummy - do en ma t/m wo 14 en 18.30 u„ vr en za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.30 u. ROXY 2: Een ratjetoe: de rugrats film (Ned. gespr.) do t/m wo 14 u. Notting hill - do en ma t/m wo 18.30 en 21 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u.,zo 16.30 en 20 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: The matrix - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u. De koning en ik (Ned. gespr.) - do t/m wo 14 u. Aste- rix et Obelix contre Caesar (Ned. gespr.) - vr, za en ma t/m wo 14 u. Notting hill - do 14 en 20 u„ vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 18.45 en 21.30 u„ ma t/m wo 20 u. Kabouter Plop en de kaboutcrschat (Ned. gespr.) - do t/m za en ma t/m wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. She's all that - vr, za en zo 18.45 u. Entrapment - vr t/m zo 21.30 u„ ma en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: High art - zo 16 u. La vita e bella - di 21 u. Radio Sloth is tc beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). je aan de Oostdijk, zei wethouder Heijboer maandagavond in de com missie gemeentelijke ontwikkelin gen op vragen van raadslid Piet. Uit onderzoek is gebleken, dat dit het enige bushokje is, dal geen eigen dom is van de gemeente. „We heb ben wat mutaties op de desbe treffende afdeling in het gemeentehuis, zodat we nog niet weten of de klacht al aan de eige naar van het bushokje is doorgege ven", zei wethouder Heijboer. t

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2