VerburghCrusio Meevallers mogen geen verrassing zijn Wasgoed op elektrische kachel oorzaak brand bejaardenwoning 'Hang niet aan steen of balk, denk aan toekomst van het dorp' Gemeente legt omschakelen naar diervriendelijke stal aan banden Aanvraag fokzeugenstal en bouw dienstwoning Politie zoekt beroofde fietser Donderdag 24 juni 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling Beeld in rapportage gemeente moet beter De commissie middelen heeft vraagtekens geplaatst bij de betrouwbaarheid van de financiële tussenrapportage. Deze zogenaamde bestuursrapportage (berap) meldde per 1 januari een meevaller van 199 mille in 1998. Maar uiteindelijk kwam het overschot uit de gewone dienst op dik negen ton uit. Een verrassing die de politiek niet op prijs stelt, zo bleek uit de reacties. Bedrijf aan Groene- of Hokseweg Oud-Vossemeer Versnippering De stichting Dorpsgemeenschap Scherpenisse gaat zich beraden over de toekomst van het Holland Huis. B. en w. van Tholen overwegen het dorpshuis te verkopen en een nieuw dorpshuis te laten verrijzen, maar het voornemen om het Holland Huis van de hand te doen heeft tot onrust geleid onder Scherpenissenaren. Penningmeester H.C. Verkerke van de stichting bracht dat vorige week naar voren tijdens het kernbezoek van b. en w. aan het dorp. Deze week zal het bestuur van de Dorpsgemeenschap zich over de kwestie buigen. Uit de toelichting van het college bleek dat veel nog niet duidelijk is. Begrafenissen Dorpsgemeenschap Scherpenisse beraadt zich over Holland Huis Met politie praten Schrik voor aanvraag uitbreiding van varkensbedrijf met 66 procent De gemeente Tholen gaat strenge voorwaarden stellen aan boeren die om willen schakelen van een intensieve vee houderij naar een diervriendelijk bedrijf. De commissie gemeentelijke ontwikkeling ging daar maandagavond mee akkoord tijdens de behandeling van de ontwerp-herzie ning van bestemmingsplan buitengebied. De omschake ling naar een biologische veehouderij kan een verdrievou diging van de bedrijfsoppervlakte betekenen omdat de dieren veel meer ruimte krijgen, zo hield ir. C.A. Louws van het stedebouwkundig bureau RBOI de commissiele den voor. Die ontwikkeling is ruimtelijk niet gewenst en daarom wil het college het voorontwerp aanpassen. Natte vingerwerk Ango Maag Lever Darm Landschapscamping krijgt 24 plaatsen Onderzoek naar schade bezinkriolen Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Op het CDA na trokken alle fracties in de commissie de betrouwbaar heid van de viermaandelijkse rap portage in twijfel. D66 wilde van de wethouder zelfs de garantie dat voor 1999 niet eenzelfde verrassing zal voordoen. Maar R. Ravenstcijn wilde die garantie niet geven. Het late tijdstip waarop de uitkering van het rijk bekend wordt, maakt dat volgens hem onmogelijk. Vorig jaar is voor het eerst met beraps gewerkt en daarom is het voor de ambtena ren nog een lerend proces dat steeds beter zal verlopen, aldus de wethou der. De commissie nam daar geen ge noegen mee. „De administratie is toch geautomatiseerd. Dan moeten we in de berap toch kunnen zien wat er exact aan de hand is", vond M. Dijke (SGP). „Men is dagelijks zo goed als bij met het verwerken van de gegevens in de administra tie. U speldt ons een verhaaltje op de mouw", reageerde ook A.P. Kornaat (PvdA) ontevreden. J. van den Donker (D66) wist waar de schoen wrong: de afdeling finan ciën is volledig op de hoogte van de situatie op het moment van de rap portage, maar de verschillende sec toren binnen het ambtelijk apparaat hebben nog niet alles verwerkt. „Het is uw verantwoordelijkheid om te zorgen dat dit verandert. Hoe gaat u dat doen?" Mevrouw M.A.E. Velthuis (PvdA) vulde nog aan dat budgethouders wél meteen posten melden die overschreden worden, maar niet die waarop mee vallers geboekt worden. Volgens haar zal er meer contact moeten zijn tussen bepaalde budgethouders en de afdeling financiën. De wet houder zei, ook te vinden dat de fi nanciële onderbouwing in de berap beter moet. „Financiën zal er in de toekomst strikt naar gaan kijken." P. van Belzen (RPF/GPV) wilde weten of er al maatregelen geno men zijn. Daarop antwoordde sec- torhoofd middelen F.W. Keur dat is afgesproken om twee zaken te ver beteren. Ten eerste moet de finan ciële positie bij de berap beter in beeld gebracht worden en verder zal bij de analyse de 'waarom vraag' beter beantwoord moeten worden. De tweede ronde van de inspraakprocedure voor de ontwerp-herziening van bestemmingsplan buitengebied heeft twee reacties opgeleverd. Var kenshouder A.J.M. van den Oord uit Oirschot maakt van de gelegenheid gebruik weer een bouwvergunning voor een fokzeugenstal aan de Groe ne- of Hokseweg 9 in Oud-Vossemeer aan te vragen. En Britt bv. uit Oir schot vraagt om een dienstwoning te mogen bouwen buiten het bouwper ceel van de stallen aan de Groene- of Hokseweg 9 in Oud-Vossemeer. Van den Oord vroeg al eerder om een bouwvergunning voor een fok zeugenstal, maar het college weiger de op 6 augustus 1996 die af te ge ven. Na een bezwaarschrift van Van den Oord is de aanvraag aangehou den. In zijn reactie stelt de varkens houder dat een verbod op nieuwves- tiging van intensieve veehouderijen in strijd is met een goede ruimtelijke ordening. En dat het zich niet ver draagt met artikel 10 van de wet op de ruimtelijke ordening. Hij ver zoekt om de aanvraag alsnog te ho noreren. Volgens het college kan de aanvraag nu niet worden ingewilligd omdat voor heel het buitengebied een voor bereidingsbescherming van kracht is. De bouwaanvraag wordt pas weer in behandeling genomen als de herzieningen (10de en 5de) in wer king zijn getreden. Het college vindt de beslissing om de bouwaanvraag niet in te willigen, gerechtvaardigd en niet in strijd met een goede ruimtelijke ordening. Het wijst onder meer op de invloed die de stallen hebben op het landschap, de belevingswaarde van het land schap en de invloed op het milieu. Volgens Britt is de afstand tussen de bestaande stal (en de niet verwezen lijkte stal), en de te bouwen woning te gering. Maar het college wijst erop dat er een vergunning is verleend voor een inpandige bedrijfswoning die vol gens de toenmalige aanvraag gete kend was binnen een bebouwings- vlak van 100 bij 100 meter. 'Kennelijk waren de indieners van de bouwvergunning destijds van me ning dat voor de situering van een dienstwoning binnen de maat van 100 bij 100 meter voldoende ruimte was'. De vrijstellingsbevoegdheid die als voorschrift in het bestem mingsplan kan worden toegepast (20 procent uitbreiding) kan volgens het college geen soelaas bieden. Ze is bedoeld om de vorm van het perceel te verbeteren, maar 'de bestaande stallen zijn zodanig gesitueerd dat een andere vorm van het bebou- wingsvlak niet mogelijk is'. Het college wijst het verzoek af. 'Verspreiding van agrarische bebou wing wordt in verband met mogelij ke versnippering van het landschap niet aanvaardbaar geacht'. De politie Halsteren/Bergen op Zoom noord is op zoek naar een on geveer veertigjarige man die bijna het slachtoffer is geworden van een bero ving. De man fietste op een avond in de periode februari-mei, tussen tien en twaalf uur 's avonds, over de Tho- lenscweg richting Tholen. Vlak voor de Noorderkreekweg (richting de brug) probeerden vier vermomde mannen hem te laten stoppen met de bedoeling hem zijn portemonnee af handig te maken. Door hard richting Tholen te fietsen wist de man de be roving te voorkomen. De daders zijn inmiddels in de kraag gevat voor onder meer vernielingen aan het gebouw van de Roncalli scholengemeenschap in Bergen op Zoom. Daarbij bekende een aantal van deze jeugdige verdachten - af zonderlijk van elkaar - ook de poging tot beroving, waarvan tot nu toe geen aangifte is gedaan, meldt politiechef M. Steijn van Halsteren/Bergen op Zoom noord. Bij hun daad droeg één van de overvallers een zwarte bivak muts, één een witte helm met donke re gezichtskap en twee een pet, capu chon en zonnebril. Ze waren allen gewapend. „We zouden in verband met ons onderzoek graag met de be treffende fietser in contact komen", aldus Steijn. De betrokkene kan bel len met 0164-215500. weest om poolshoogte te nemen zo dat een en ander te voorkomen was geweest. Ook wilde hij weten waar om er voor bekisting is gekozen ter ondersteuning van het betonnen ge vaarte. Heijboer zei dat het nog te vroeg was om op technische zaken in te gaan. „Het is in onderzoek. U moet nog even afwachten. Ik heb het op de agenda gezet omdat ik u er met een melding van wilde maken." Kinderkoor. In de N.H. kerk te Nieuwerkerk organiseert het kinder koor Jedaja vrijdag een zangavond. Het koor. dal uitgaat van de Gerefor meerde Gemeente, staat onder lei ding van Peter Wildeman uit Tho len. De avond begint om half acht. Het pand op de begane grond middenin de bejaardenflat aan de President Rooseveltstraat in Sint-Maartensdijk liep veel roet- en rookschade op. Bij een brand in een bejaardenwo ning aan de President Roosevelt straat nummer 40 in Sint-Maar tensdijk is dinsdagmiddag een deel van de inboedel (gordijnen, vitrage en vloerbedekking) verbrand. Het pand in de bejaardenflat van de stichting Beter Wonen liep ook veel roet- en waterschade op. Ook sprongen de ruiten van het raam en de deur en werd het plafond van de woonkamer beschadigd. De bewo ner. de heer Hommel, was op !;et moment van de brand niet thuis. Beter Wonen heeft gisterochtend de schade aan de woning opgenomen. Die bedroeg 7000 gulden. Bewoners uit de William Booth- straat - schuin tegenover de Hat - ontdekten de brand. Ze zagen rook uit de woning komen en l>elden het alarmnummer. Waarschijnlijk door de schrik gaven ze l*resident Kennedvstraat op, in plaats van de straat die vernoemd Ls naar een van zijn voorgangers president Roos evelt. (Beide straten liggen in de zelfde buurt). Opzichter G. Akershoek van Beter Wonen (tevens officier van dienst bij de ThooLse brandweer) was op dat moment in de straat van de brand in een woning aan het werk toen zijn pieper afging. Buiten zag hij waar de brand was, begaf zich naar het pand en wachtte de brandweer af die via de William Boothstraat op weg was naar de Kennedvstraat. Akershoek wees de spuitgasten de weg. De brandweer had volgens Akers hoek maar weinig water nodig om het vuur te blussen. Volgens de be jaarde bewoner Ls de brand ont staan in de woonkamer bij het drogen van wasgoed op een elektri sche kachel. De technische recher che van de politie deed onderzoek naar de oorzaak van de brand. Ook Salvage kwam ter plaatse. De be woner had een inboedelverzeke- J?n& Louws: „Tot onze schrik is er een aanvraag binnengekomen voor 66 procent meer ruimte. Dat is een •substantiële uitbreiding. Vooral als het om zeugen gaat, is voor het welzijn van de dieren 105 procent meer ruimte noodzakelijk. Op zich is het een positieve ontwikkeling dat de dieren een dicrwaardiger be staan krijgen, maar we willen er met een aantal voorschriften grip op houden." Zo moet de omschakeling binnen het bebouwingsblok plaatsvinden, mag het aantal dieren niet toene men, en mag de uitbreiding niet meer zijn dan vijftig procent van de bedrijfsoppervlakte. Een en ander moet ook landschappelijk worden ingepast. Die toetsing moet plaats vinden door een deskundige. Overi gens is de aanvraag voor de uitbrei ding nog niet door het college behandeld, lichtte Louws toe, maar RBOI wilde de kwestie in de 5de en 10de herziening van het bestem mingsplan maar alvast regelen. De bedrijfsverandering kan de vee houder bewerkstelligen door een beroep te doen op de wijzigingbe voegdheid in het bestemmingsplan, maar wil de ondernemer meer dan zal dat via een herziening van het bestemmingpslan moeten gebeu ren. Een grondgebonden landbouwbe drijf dat een neventak intensieve veehouderij wil beginnen, wordt ook verder beperkt in zijn moge lijkheden. Was het voorheen zo dat de neventak 70 procent mocht be dragen van de 'minimale bedrijfs omvang van een zelfstandige vol waardige intensieve veehouderij', nu is dat op 50 procent gesteld. Bestaande intensieve veehouderijen die kleiner zijn dan 5000 vierkante meter mogen hoogstens met 20 procent uitbreiden, bedrijven groter dan 5000 vierkante meter met 10 procent. Dit onderdeel in het ont werp blijft gehandhaafd, maar J. van den Donker (D66) en inspreker C. de Rijke (akkerbouwer en lid van de stichting Varkens Nee) von den dat te veel. Op dit punt had Van den Donker af willen wijken van het streekplan van de provincie Zeeland, maar Louws vond dat te ver gaan. Het Thoolse ontwerp wijkt al op een punt af van het streekplan (voor be drijven die in concentratiegebieden knel zitten en willen verkassen, wil het college alleen toestemming ge ven via een gedeeltelijke herzie ning van het bestemmingsplan, de provincie wil volstaan met een wij- Van den Donker stelde dat uitbrei ding met 5 en 10 procent net zo goed in het ontwerp had kunnen worden opgenomen, in plaats van 10 en 20 procent. Volgens de D66'er is het bepalen van die per centages 'natte-vingerwerk'. Maar volgens Louws zijn de percentages niet zo maar uit de lucht komen vallen. „Als u hiervan afwijkt, ver wacht ik grote problemen. Dan is de kans groot dat de provincie op meerdere punten goedkeuring aan het ontwerp onthoudt." Zowel de PvdA als RPF/GPV en D66 willen dat het college het aan wijzen van bloemdijken in de strijd werpt en toonden zich teleurgesteld dat er nog geen studie was verricht, maar wethouder W.C. van Kempen verzekerde de raadsleden dat er 'binnenkort' een plan komt van RBOI. Niettemin toonden alle fracties (E. Frigge-Hogesteeger van de VVD was verhinderd) waardering voor het plan. A.L. Piet (RPF/GPV) noemde alle aanpassingen verbete ringen. Voor Van den Donker was het 'het beste plan' wat bedacht kon worden, maar toch voelde hij zich niet geheel zeker. „Ik ben toch be zorgd dat we verrast zullen wor den." Volgens Verkerke zijn het vooral oudere Scherpenissenaren die moei te hebben met de verkoop van het gemeenschapshuis. Zij wezen hem erop dat het een geschenk is ge weest van 'agrarisch Noord-Hol land' aan de toenmalige stichting Eiland Tholen. Verkerke heeft nage- zocht dat het gebouw in 1956 is overgedragen aan de Thoolse stich ting en dal het in 1974 overgeno men is door de gemeente Tholen. „De mensen die mij gebeld hebben, willen de verkoop tegenhouden. Het is een geschenk, zeggen ze, vanwe ge de ramp. Dat gebouw kun je niet zo maar verkopen. Het was ook niet alleen voor Scherpenisse bedoeld, maar voor heel het eiland. Door de berichten over het verkopen is er consternatie ontstaan." Het college heeft alle gemeentelijke accommodaties onder de loep geno- men. Volgens burgemeester H.A. van der Munnik gaat het om een be- I leid voor 25 tot 40 jaar. In Scherpe- nisse wil het college twee nieuwe scholen bouwen op het terrein van de gemeentewerkplaats, zoekt naar een nieuwe ruimte voor de peuter- speelzaal Scarpejaantjes, bekijkt of de uitleenpost van de openbare bi bliotheek een ander onderkomen behoeft en overweegt ook nieuw bouw van het dorpshuis. „De zaken zijn nog lang niet uitgewerkt. Het i zal een hele krachttoer worden om het met alle betrokkenen eens te worden." Ook wethouder l.C. Moerland legde uit dat er nog heel wat uitgezocht moet worden op het gebied van de gemeentelijke accommodaties. Er is volgens hem een 'voorlopig besluit' genomen over de investeringen die nodig zijn om nieuwbouw te plegen en renovaties uit te voeren. Over de nieuwbouw van de scholen in Scherpenisse is ook nog onzeker heid omdat de peuterspeelzaal en de uitleenpost er nu bij betrokken wor den. Het Holland Huis wordt nu nog niet verkocht. „Mensen hoeven zich niet ongerust te maken. Het moet allemaal nog tegen elkaar af- gewogen worden." Volgens Moerland heeft het college de opknapbeurt aan het Holland Huis, die anderhalve ton gaat kos ten, tegen het licht gehouden „Is het gebouw dat wel waard, vragen we ons af. Ook ik heb telefoontjes ge had naar aanleiding van het bericht in de krant. Maar de mensen hoeven zich niet ongerust te maken." (In het persbericht van 8 juni stond let terlijk: 'Bovendien dient u zich wel licht op niet al te lange termijn te moeten beraden over de bouw van een nieuw dorpshuis nu het er naar uitziet dat de verkoop van het huidi ge dorpshuis aan de kerk van ds. Van der Sleen zijn beslag zal krij gen.' - red.). De Vrije Hervormde gemeente maakt elke zondag ge bruik van het gebouw en wil het graag overnemen van de gemeente. Volgens de burgemeester zullen emotionele aspecten bij de oudere inwoners van het dorp een rol spe len als het gaat over het afstoten van dit dorpshuis. „Hang niet aan een steen of balk, maar denk aan de toe komst van Scherpenisse," zo zei Van der Munnik tegen Verkerke. En CDA-raadslid M.A. van Beek raad de de Dorpsgemeenschap aan een brief te schrijven aan het college. „Dan wordt uw standpunt meege wogen." De penningmeester zei dat er zelfs al van een handtekeningen actie is gesproken tégen de verkoop van het Holland Huis. Volgens raadslid M. Dijke (SGP) gaat het echter niet alleen om emo tionele zaken. „Er zijn ook prakti sche. Vorig jaar zijn er 12 begrafe nissen gehouden in het Holland Huis. Een begrafenis past niet bij een school als daar net kinderen buiten aan het spelen zijn." Moerland: „Maar wat als je er iets voor terugkrijgt dat beter is?" De nieuwbouw van de scholen kan volgend jaar niet plaatsvinden, zo bleek uit een toelichting van Moer land. De Provincialeweg kan een sta-in-de-weg zijn wat betreft het gebruik van de ruimten in verband met het lawaai van hel verkeer. Ook is nog niet duidelijk wat er moet ge beuren met de ruimten die leeg ko men te staan als een en ander wél doorgaat. Directeur J.W. Duvekot van de Groen van Prinstererschool was wel van nieuwbouw in 2000 uitgegaan. „In een gesprek met wethouder Van Kempen in april is gezegd dat de De laatste uitbreiding van de Groen van Prinstererschool, hier gezien vanaf de Bakkersdijk, is nog maar drie jaar in gebruik. school in 2000 slcutclklaar zou zijn. Nu hoor ik dat het later zal worden. In de tussentijd is er geen onder houd gepleegd aan de school omdat er een ander gebouw zou komen. Hoe lang moet we nog zo blijven zitten?" Volgens Van der Munnik is er meer tijd nodig om de zaak te bekijken. Er zijn bepaalde voorschriften die een snelle bouw in de weg staan. „U zult nog wat uithoudingsvermogen moeten hebben," zei hij tegen Du vekot. Tijdens het onderhoud werd ook ge wezen op de laatste uitbreiding van de school. Duvekot: „Als u dat zou afbreken, betekent dat een stuk ka pitaalvernietiging. We zitten er nu voor het derde jaar in. Zou een zorgcentrum zoals Elenahof op dit terrein niet een aantrekkelijk idee zijn? Dan kan het schoollokaal daarvoor nog gebruikt worden.'' Verkerke sloot zich hierbij aan. Bij de begrotingsbehandeling in sep tember zal er meer duidelijkheid komen, zo zei Van der Munnik over de plannen. Overigens lag Scherpenisse er vol gens de burgemeester 'prachtig' bij. Hij wees op de goed onderhouden plantsoenen. In de Bakkerstraat was er iemand aan het vegen, zo vertel de. hij, 'omdat daar geen veegauto van de gemeente komt'. De Bakker straat ligt er volgens de Dorpsge meenschap niet goed bij. De bestra ting is er slecht en voor nummer 22 ligt de gehele winter een boot. Het college liep ook door de Weststraat en over het Lenteplein, waar vol gens M.C. de Groen problemen zijn met geparkeerde auto's. „We zullen kijken wat we hieraan kunnen doen en eens met de politie gaan praten." B. en w. bezochten ook het Pluim- potterrein waar een trapveld voor de jeugd wordt gemaakt. Leden van de werkgroep verkeers veiligheid wachtten het college op in de Burgemeester Bouwensestraat om b. en w. nog eens te wijzen op het gedrag van het gemotoriseerde verkeer. Er wordt volgens de werk groep te hard gereden. De werk groep stuurde eind augustus vorig jaar een brief aan de gemeente, met een lijst met handtekeningen, maar kreeg daar geen reactie op. Wethou der K.A. Heijboer zei dat een en an der op een misverstand berustte en dat er alsnog en reactie komt. Hij legde verder uit dat de verkeerssitu atie aangepakt wordt in het project Duurzaam Veilig Verkeer, maar van het budget van 900.000 gulden is nog maar 200.000 gulden over. Volgens voorzitter J. van Gorsel is er nog geen zicht op een oplossing. „Wc staan wel bovenaan de lijst van Duurzaam Veilig, maar wanneer het uitgevoerd wordt is niet bekend. Voor heel de gemeente wordt 2005 aangehouden, maar dat duurt ons veel te lang. Dat is teleurstellend." De werkgroep gaat nu bezien wat de volgende stappen zijn. Er is al contact met de afdeling Tholen van Veilig Verkeer Nederland om te kij ken wat er aan de situatie gedaan kan worden. Volgens Van Gorsel is iedereen in de buurt zich bewust van de problematiek. „Dat kun je aan de mensen merken. Maar het gaat vooral om weggebruikers van buiten de buurt, het doorgaande ver keer van de Westkersewcg naar de Scarpe Eelaan." zigingsbevoegdheid). Het instru ment dat het college wil gebruiken moet varkenshouders afschrikken. De procedure is tijdrovend. LouwS: „Als we dit niet zouden doen. dan zou dat een grote concentratie in tensieve veehouderijen op Tholen betekenen. Dit punt wijkt af van de provinciale planologische commis sie en gedeputeerde staten, maar er is enige beleidsvrijheid in moge lijk." Van den Donker kreeg geen steun van de andere fracties. De collecte voor Ango, de algemene Nederlandse gehandicapten organisa tie, heeft in de verschillende plaatsen het volgende opgebracht. Oud-Vosse- meer ƒ893.40; Poortvliet ƒ632,65; Scherpenisse ƒ1150,70; Sint-Anna- land ƒ1542,95; Sint-Maartensdijk ƒ1042,65; Stavenisse ƒ722,35; Tho len ƒ2174,90 en Sint-Philipsland ƒ836,75. Totaal ƒ8996,35 en dat is 200 gulden meer dan vorig jaar. Ge vers en collectanten hartelijk dank. In Sint-Maartensdijk heeft de collecte voor de Maag Lever Darmstichting ƒ396,20 opgebracht. Besloot onlangs de Thoolse ge meenteraad om planologische me dewerking te verlenen aan het tot stand komen van een landschaps camping bij Poortvliet (alleen de SGP was op principiële gronden te gen), inmiddels heeft ook de pro vincie het ontwerp van het inrich- tings- en beheerplan goedgekeurd. Het streekplan Zeeland biedt de mogelijkheid voor één zo'n cam ping in Tholen, als experiment. Akkerbouwer J.A. van Nieuwen- huijzen speelt hierop in. Hij heeft al een aantal jaren een mini-camping bij zijn bedrijf aan de Kruytenburg- seweg, waar vooral gezinnen met kinderen en, in het voorseizoen, 50- plussers gebruik van maken. Het akkerbouwbedrijf omvat 28,5 hec taren, waarin begrepen een huiska vel van ongeveer vier hectare. Op deze huiskavel zou de landschaps camping moeten komen: een kam peerterrein van 0,8 hectare met 24 standplaatsen en daarbij 2 hectare natuurgebied. Want het principe van de landschapscamping is, om land bouwgrond om te zetten in natuur en recreatie. Voor elke standplaats moet 833 vierkante meter land bouwgrond uit productie worden genomen en omgezet worden in na tuurterrein. Uit de opbrengsten van de camping moeten inrichting en beheer van het natuurgebied bekos tigd worden. Dat natuurgebied zal in principe geschapen worden door de situatie van vóór de ruilverkave ling van 1956 te herstellen. Advertentiè l.M. De raadsleden moeten nog 'even wachten' tot het onderzoek is afge rond naar de schade die is opgetre den bij de aanleg van de bergbe- zinkriolen aan de Hoendcrweg in Sint-Annaland door aannemersbe drijf Jaartsveld uit Steenbergen. In de commissie gemeentelijke ont wikkeling wilden maandagavond SGP, PvdA en CDA opheldering over de kwestie, maar wethouder K.A. Heijboer van openbare werken legde uit dat het onderzoek naar de oorzaak nog niet is afgerond. J.P. Bout (CDA) zei geschrokken te zijn van het wegzakken van de berg- bezinkriolen. J.C Koopman (SGP) informeerde naar de rol van de grondsoorten in de buurj en M. den Haan (PvdA) vroeg zich af of er een gemeenteopzichter ter plekke is ge-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5