ttelend Witte snoeten in warm Stavenisse Roefeldag met 550 kinderen bij 72 bedrijven en instellingen Uitbaggeren haven valt een ton mee ^sintratuin Actie kerken voor Letland VVV dient naar fietsers met ervaring te gaan luisteren Playbackshow met enthousiaste deelnemers trekt overvolle Stove EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Prins Maurits Calvijncollege Goes Calvijncollege Krabbendijke Roncalli Mollerlyceum Bergen op Zoom Mollerlyceum Steenbergen Mollerlyceum Ossend recht Diversen Erfenis voor jeugd Oud-Vossemeer Professioneel Kleurwedstrijd De zevende Thoolse roefeldag van de stichting jeugd- en jongerenwerk is wederom een succes geworden. 550 kinderen van de basisscholen bezochten woensdag en zaterdag 72 bedrijven en instellingen in bijna alle woon kernen van de gemeente om een kijkje achter de scher men te nemen en actief deel te nemen aan een activiteit. Omdat er dit jaar echter 19 bedrijven minder meededen dan voorgaande jaren, konden niet alle kinderen die zich hadden ingeschreven, meedoen. Donderdag 24 juni 1999 Nog geen visie voor Sint-Philipsland Het college van burgemeester en wethouders heeft nog geen concrete plannen voor de haven van Sint-Philips land. De raadsleden in de commissie gemeentelijke ont wikkeling vroegen maandagavond aan wethouder K.A. Heijboer naar een toekomstvisie voor de handelshaven aan de Krabbenkreek, maar die is er nog niet. Verzanden Stemmen van iezers Nagelkerke winnaar Bestel-/Bedrijfsauto's Brief naar BBA Paal hinderlijk Aan de christelijke scholengemeen schap Prins Maurits te Middelharnis zijn de volgende leerlingen ge slaagd voor het examen: ATHENEUM: Monique Dorst uit Oud-Vossemeer; Jeroen van de Velde uit St.-Philipsland. HAVO: Willem Christiaan ter Beek en Inge Waasdorp uit Tholen; Mau rits Verwijs uit St.-Philipsland. MAVO: Hannah Ligtendag uit Tho len; Esther Bahnerth uit Oud Vos- semeer; Miranda van de Velde uit Anna Jacohapolder. VBO VERZORGING: Inge Moer land uit St.-Philipsland. Aan het Calvijncollege in Goes slaagden de volgende leerlingen voor hun examen: VWO: Theodoor Geluk uit Tholen; Christine van den Dikkenberg uit Sint-Annaland. HAVO: Isabella van Dijke, Ellen Jansen en Karina Verhage uit Tho len; Anja Bruijnzeel, Arianne Goe- degebuure en Gea Gunter uit Sint- Annaland; Annemieke Hoek en Martine Knuist uit Sint-Maartens dijk; Maaike Snoei uit Poortvliet. De volgende leerlingen behaalden aan het Calvijncollege Krabbendij ke hun diploma: VBO-BOUWTECHNIEK: Rini Bogert, Corné Rijnberg en William Wessels uit Tholen; Arno van Beusichem uit Oud-Vossemeer; Andries de Boer, Colin Bolier, Peter van Dijke en Johan Gunter uit Sint- Annaland. Thijs Klippel, Rini Nee- Ie, Patrick Priem en Bram Smits uit Stavenisse; Rcinier Baaijens uit Scherpenisse; Mark Jansen uit Poortvliet. VBO ELEKTROTECHNIEK: Jur- gen Neele uit Sint-Philipsland. VBO METAALTECHNIEK: Kees van Dijke, Jaco van Poortvliet, Piet van Poortvliet en Andries de Vreugd uit Oud-Vossemeer; Arno Duijzer en Tom van Iwaarden uit Sint-Annaland; Jacob Jansen uit Poortvliet; Rudie den Haan, Adrie van der Reest en Hans Voorwinden uit Sint-Philipsland. VBO VERKOOPPRAKTIJK: Ma- talie Kot en Jacqueline van de Velde uit Tholen; Arjenne Pleune uit Sint-Annaland; Mariëlla van Haaf- ten uit Stavenisse; Ella Rijstenbil uit Scherpenisse; Rianne v.d. Slik- ke uit Poortvliet. VBO VERZORGING: Martine Aarnoudse, Eli na Kot, Richelle van der Laan, Willemien van de Ree, Jantine Ruben en Leanne Schot uit Tholen; Matthijs Bruijnzeel en Eline Heijbocr uit Sint-Annaland; Arianne van Dommele en Elna Wesdorp uit Stavenisse; Janny van Haaften uit Sint-Maartensdijk; Ja- nette Rijstenbil uit Scherpenisse; Adelien den Engelsman en Niels de Graaf uit Poortvliet; Johanna Hoek, Margrea van Kolthoorn, Co- rine Suurlant en Greta van Westen uit Sint-Philipsland. Aan de Roncalli scholengemeen schap in Bergen op Zoom slaagden de volgende leerlingen voor het examen: MAVO: Johanna Verkamman uit Tholen: Jeroen van Beek uit Sint- Annaland; Linda Heijboer, Kim van der Hoeven, Mariusz Molka uit Sint-Maartensdijk; Werner de Viel uit Scherpenisse. HAVO: Marnix Izeboud, Saskia van der Sande uit Tholen; Wieteke Boulogne, Egbert Moerland, Marjo lein van der Vlies uit Sint-Anna land; Astrid Bouten uit Sint-Maar tensdijk; Sietse Geluk uit Sint-Philipsland. ATHENEUM: Linda Bosch uit Oud-Vossemeer; Ilona Noorthock uit Sint-Philipsland. De volgende Thoolse leerlingen zijn aan het Mollerlyceum geslaagd voor het examen: GYMNASIUM: Mathijs Binkhorst en Matthijs Keij uit Tholen; Marjos Boonman uit Oud-Vossemeer. ATHENEUEM: Danielle Dees en Kim Horsten uit Tholen; Piet Schoep uit Oud-Vossemeer; Vera Veldman uit Stavenisse. HAVO: Mireille de Bruijn, Sarah Lammers, Dennis Rens uit Tholen; Samantha Houweling uit Sint-An naland; Robert Nieuwenhuize uit Stavenisse; Leontine de Boe en Maaike van den Burg uit Poort vliet. MAVO: Miranda Contant en Martin de Waal uit Tholen; Barbara Hom mel uit Sint-Annaland; Rob Ou- desluijs en Daisy Pieters uit Sint- Maartensdijk; Maurits Drenth uit Sint-Philipsland. Aan de vestiging Steenbergen van het Mollerlyceum behaalden de vol gende leerlingen het diploma: MAVO: Wim Baars en Arjan Ver- kerke uit Sint-Philipsland. VBO: Lavina Burgers, Leendert Geluk, Paul van de Laar, Michael van Ede, Simon Jansen uit Tholen; Ruben Buijs en Jeffeny Ernest uit Oud-Vossemeer; Bianca Both uit Sint-Maartensdijk; Wendy den Braber, Marjoke van de Beek, Pau line den Braber uit Sint-Philips land; Francy Lohuis uit Anna Ja cohapolder. De volgende leerlingen zijn ge slaagd voor het examen VBO aan de vestiging Ossendrecht van het Mollerlyceum: Tatjana Hanser en Hans Koedood uit Tholen; Martijn Mantel uit Oud-Vossemeer. Aan het Rooms Katholiek gymnasi um Juvenaat te Bergen op Zoom is Curtis Goedegebuure uit Sint-An naland geslaagd voor zijn examen. Jeroen Moerland uit Sint-Anna land heeft het diploma leraar licha melijke opvoeding eerstegraads be haald aan de Haagse academie lichamelijke opvoeding (Halo). Aan de gemeentelijke muziek- en balletschool in Bergen op Zoom heeft Willemien v.d. Berg uit Sint- Annaland het A-diploma altsaxo foon behaald. Bij de Rooms-Katholieke kerken in Oud-Vossemeer en Tholen kunnen op zaterdagmorgen 3 juli hulpgoederen ingeleverd worden voor Letland. De ze kerken ondersteunen projecten van de zusters dominicanessen van Bctha- nië (uit Vcnlo) in dit land. Aanvanke lijk zou een tehuis voor verstandelijk gehandicapte kinderen gesteund wor den, maar de priorin van het klooster in Riga heeft laten weten dat er ook grote behoefte bestaat aan spullen voor andere projecten. Wat men on der meer kan gebruiken: kleding (voor zowel kinderen als volwasse nen), schoenen, stoffen, lakens, schrijfmateriaal, gereedschap, potten en pannen, bestek, speelgoed, ballen enz. Liever geen levensmiddelen om dat daarmee bij het inporteren proble men kunnen optreden. De spullen (kleding gewassen, gestreken en ge vouwen) graag in een stevige karton nen doos aanleveren. Men kan bij de kerken terecht tussen 9 en één uur. Wie problemen heeft om zelf te ko men, kan (op woensdagochtend tus sen 9 en 11.30 uur) de werkgroep bel len, tel. 602305. Tijdens de roefeldag in Oud-Vosse meer liet beeldend kunstenaar/vorm gever Inge van der Kooij door zes kinderen een thema uitwerken over de besteding van de erfenis van mevr. Van 't Hof-Quist, waarover volwassenen al een paar jaar stoei en. „De kinderen zijn er nog niet over gehoord en misschien dat die ideeën aandragen die de impasse kunnen doorbreken", zegt jeugd werkster Wil Berkelaar. Hoewel de termijn voor het indienen van voor stellen al is gesloten en één van de voorwaarden is, dat dit alleen door verenigingen kan, hoopt mevr. Ber kelaar toch dat de besteding van de tonnen voor de jeugd dichterbij komt. „De kinderen zullen een affi che maken en dat aan het college van b. en w. aanbieden. Zaterdag lukte het echter niet om dat klaar te hebben. Daarom is er gisteren ver der aan gewerkt." Orgelconcert. In de hervormde kerk van Steenbergen vindt een conccrtcyclus plaats. Zaterdag 26 juni bespeelt Leen Nijdam hel 17de eeuwse orgel. Aanvang 20.15 uur. Do drnto hlnompn uan Hp P.hini De grote bloemen van de Chinese roos (Hibiscus) bloeien zowel binnen als buiten prachtig. In verschillende kleuren. Van 24.95 voor HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M. De kleinsten mochten hij het tonnetjerijden een lege kruiwagen voortduwen in de warme Voorstraat. Het was ontzettend warm zaterdag. Maar dat weerhield de Stavenisse- naren er niet van om zich met allerlei spelletjes te vermaken op het Van der Lek de Clercqplein en in de Voorstraat. En 's avonds was De Stove te klein voor de playbackshow. „Het enthousiasme van de deelnemers was een genot om te zien. Dat dit op Stavenisse kan", zegt een meer dan tevreden voorzitter Flip de Rijke van de stichting 400 jaar Stavenisse. Een hondertal kinderen en zo'n veer- soort blijde aardappels in een kasteel tig volwassenen was zaterdagmiddag in de weer met allerlei spelletjes. Van paalklimmen tot kegelen en van ton netje kruien tot spekhappen. De Rijke is tevreden met die belangstelling. „Er waren meer kinderen dan wc ge dacht hadden. Bovendien was een groot potentieel aan deelnemers deze middag actief als begeleiding. Er zijn een dikke veertig mensen in de weer geweest." Op de hoek van de Bos straat was een stand waar men een declnameformulier kon kopen. Naar believen kon uit 28 verschillende spelletjes gekozen worden. Wie aan allemaal meedeed, maakte' kans op een prijsje. Er waren zestien taarten, vier paraplu's en drie petjes te win nen. Op het Van der Lek de Clercqplein zorgde vooral het gecombineerde zaklopcn en snoephappen voor veel hilariteit. De deelnemers moesten eerst met de mond een snoepje uit een bak water halen en daarna hetzelfde doen uit een bak meel. Het resultaat: prachtig witte snoeten. Origineel was ook het kasteelspel, waarbij met een geworpen moesten worden. Bierton rollen, stoelendans, een skelterbaan met ridder en sjoelen trokken ook veel animo. De grote drukte kwam toen rond vier uur het kussengevecht begon op een balk boven een water bak. „Hel was de hele middag door leuk bezet", constateert De Rijke, die de vrijwilligers van koffie en fris voorzag. Een beh<x)riijk aantal van hen had historische kleding aange trokken. De organisatie had best veel voeten in de aarde, legt de voorzitter uit. Een ouderwetse kruiwagen of een goed waterdicht zeil waren niet zomaar te vinden. Ook het vinden van een paal voor het paalklimmen kostte moeite. „Uiteindelijk bleek Letzcr een ge schikte te hebben." De middeleeuwse spelletjes haalde de organisatie in Sp- rundel. De playbackshow later op de dag was een klapper. Elf kinderen en twaalf volwassenen deden eraan mee. „Ze waren netjes verkleed. En het enthou siasme kwam zo professioneel over", zegt De Rijke. Zo'n 300 belangstel lenden bevolkten de Stove, ze stonden tot in de foyer en zelfs nog buiten. El- les Steendijk en Astrid van Rossum deden de presentatie, Richard Hartog draaide de muziek. De jury, bestaande uit Jan de Jong, Marga Lindhout en Ellen van Haaften, had er een hele kluif aan. Uiteindelijk kwamen ze in de verschillende categorieën tot de volgende winnaars: tot 6 jaar: ILorenzo van Haaften en Quincy Moerland, met 'Niet of nooit geweest' van Acda en de Munnik; 2. Ivana den Hollander, Mark Tak, Mei vin Aarts en Naomi Vermaas met 'Going to Ibiza' van Vengaboys. 7 t/m 12 jaar: 1. Daisy Smits met 'Tom' van Nathalie Embruglia; 2. Roxanne Smits met 'Titanic' van Ce line Dion; 3. Jeffrey Moerland, Henri de Rijke, Jos v.d. Jagt, Marca Oos- dijk, Jessica van Haaften, Debbie Smits, Mariska Nagelkerke en Nicky Menheere met 'Pretty fly for a white guy' van The Offspring. Volwassenen: 1. Lianne Moerland, Anja Smits, Elles Steendijk en Astrid van Rossum met een Abba-medley; 2. Adrie Moerland met 'Figaro' van Do- rus en Ingrid Smits met een medley van Sugarlee Hooper; 3. Jacqueline van Haaften en Peter Neele met 'Pa radise by the dashboard light' van Meatloaf. De winnaar van elke cate gorie mag meedoen aan de finale van de playbackshow van de gezamenlij ke campings later dit jaar. Voor de playbackshow werden de prijzen uitgereikt van de kleurwed strijd, waarvan de deelname met 43 inzendingen tegenviel. Schilderes Eleonore Kuhsel (die de kleurplaat ontwierp) vormde met Frans Keur en Jos Balk uit Poortvliet de jury. Per leeftijd waren er prijzen: 2 jaar: ISven Dorst, 2. Jens den Ot ter; 3 jaar: 1. Joost Potappel, 2. Laura Moerland; 4 jaar: 1Leander Potap pel, 2. Nadia Mosselman; 5 jaar: I Wendy Poot, 2. Suzanrie den Otter; 6 jaar: 1. Quincy Moerland, 2. Kimber- ley Collombon; 7 jaar: 1. Michelle de Jonge, 2. Jacco v.d. Berg, 3. Daphne den Otter; 8 jaar: 1. Chinouk Ver munt, 2. Arianne Moerland; 9 jaar: 1 Marco Klippel, 2. Albert Vogelaar; 10 jaar: I. Milou van Harsel, 2. Mandy Rijnberg; 11 jaar: 1. Pieter de Vos, 2. Keetic Bijl; 12 jaar: 1. Elias de Rijke; 13 jaar: 1. Ellen Jansen. Alle andere deelnemers kregen een snoepzak. Wie zijn prijs nog niet heeft gekregen, kan deze afhalen bij familie Walhout, Poststraat 30. De roefelkinderen bezochten de stichting Beter Wonen aan de Haven in Sint-Maartensdijk waar ze in de werkplaats kennis maakten met het timmervak. Ze mochten een vogelhuisje maken en kregen een appel mee. „We hebben ruim honderd kinderen niet kunnen plaatsen," zegt jeugd- en jongerenwerkster Wil Bcrkclaar. „De inschrijving was zoals gewoonlijk weer heel hoog. Er zijn bedrijven die elk jaar meedoen, maar deze keer een jaartje wilden overslaan. Het kost voor de bedrijven en instellingen ook erg veel tijd en energie om wal voor de kinderen te bedenken. Er zijn ook bedrijven die vanwege een verbou wing of vanwege andere omstandig heden niet mee konden doen. Er zijn 1 er ook die niet mee willen doen. Maar we proberen elk jaar nieuwe bedrij ven te zoeken. Over het algemeen wordt er erg positief gereageerd. Be drijven, de middenstand, de wclzijns- instellingen, ze doen allemaal goed mee. Ook de horeca, aannmers en zelfs de gerechtsdeurwaarder deed mee. Er zijn geen sectoren op Tholen die niet vertegenwoordigd zijn." In elke woonkern zijn twee tot drie vrijwilligers actief die bedrijven en instellingen vragen om mee te doen aan de roefeldag. Op de roefeldagen zelf begeleiden ouders de kinderen naar de adressen. 26'n 150 ouders gingen met groepjes van twee tot vijf tien op pad, vanuit Tholen, Sint-An naland en Sint-Maartensdijk. „Er zijn weer honderden kilometers afgelegd. Kinderen uit Sint-Philipsland gingen naar Oud-Vossemeer en kinderen uit Sint-Maartensdijk naar Scherpenis se." Vooral woensdagmiddag was het warm. Echt zwembadweer, maar nie mand haakte om die reden af. „We hebben de ouders na afloop een roos gegeven. Wc wilden zeker vanwege de hitte iets extra's doen voor de vol wassenen." De kinderen hebben volgens Berke laar genoten van de bezoeken. „Het verbaast me elke keer weer hoe kin deren door de bedrijven en de instel lingen op een andere manier bezig worden gehouden. Dat getuigt van veel creativiteit." V De stichting Beter Wonen doet al voor de zevende maal mee. De kinde ren worden in de werkplaats ontvan gen door A. van de Ree en M. Hengstmengel en gaan aan de slag met het maken van een vogelhuisje waarvoor de onderdelen al klaar zijn gemaakt. Hoofd woonbeheer J. Droogendijk: „We proberen de kinde ren altijd wat te laten doen. Een uitleg over de organisatie van de stichting is niet interessant voor de kinderen. Dal zijn ze na een minuut al beu. Ze doen liever iets praktisch. Dat gebeurt sa men de mensen van de buitendienst. Ze kunnen hier kennismaken met het timmervak. Elk jaar wordt er iets an ders gemaakt, dit jaar was het een vo gelhuisje." Droogendijk vindt het bezoek van kinderen aan de corporatie belangrijk. „Het is leuk om wat voor kinderen te doen. Als bedrijf kun je op dze manier ook wat betekenen voor de gemeen schap." Aanleiding was de baggerwerk- zaamheden die gaan plaatsvinden. Een meevaller voor de gemeente omdat er maar een van de drie (ver vuilde) vakken speciaal moet wor den afgevoerd terwijl de rest in de Oosterschelde gestort mag worden. Dat maakt dat de kosten een ton la ger uitvallen. De verontreiniging valt mee, maar enkele raadsleden maakten zich wel zorgen over de aard van de vervui ling. Zo had A.L. Piet (RPF/GPV) begrepen dat er restanten bestrij dingsmiddelen aangetroffen waren. Hij vroeg zich af of die wellicht af komstig zijn van de voormalige stortplaats. Hij miste een plan voor de toekomst van de haven. Ook J.P. Bout (CDA) vroeg daar naar. „Ik zie geen totale kosten plaatje. Wat is er nodig om de haven als thuishaven in stand te houden?" J.C. Koopman (SGP) drong aan op een spoedige uitvoering. Hij vroeg aandacht voor het dichtslibben van de haven en vroeg zich af of er een voorziening getroffen kan worden om dit te voorkomen. J. van den Donker (D66) sloot zich hierbij aan. M.A.E. Velthuis (PvdA) wilde ook meer weten van hel vervolg. Ze vroeg zich af of de aangetroffen verontreiniging (zoals PAK's) schadelijk zijn voor de gezondheid. Heijboer zei dat het nog geen tijd was om een toekomstschets te pre senteren, maar dat het verwijderen van het slib een buitenkansje betrof. „Daarom zijn we zo vroeg naar u toegekomen, anders was dat nog lang niet gebeurd." Volgens de wethouder betreft het dezelfde hoeveelheid slib die weg gehaald moet worden als bij het vo rige onderzoek, maar is er maar een deel dat zodanig is vervuild dat het niet in de Oosterschelde gestort mag worden. Hij bestreed de opvatting van Piet dat de verontreiniging afkomstig zou zijn van de voormalige stort plaats. „Het vak dat zo verontrei nigd is, ligt juist het verst van de stortplaats." Voorzichtigheid is wel geboden, zei hij tegen Velthuis: „Ik adviseer u er niet in te gaan lopen. Als het schadelijk zou zijn, dan was het al lang weggehaald." Hij zegde toe te zullen bekijken of er maatregelen genomen zullen worden om het verzanden van de haven tegen te gaan. Piet vroeg ook aandacht voor de trailerhelling die er op dit ogenblik verwaarloosd bijligt en volgens het raadslid gevaarlijk is om te betre den. Heijboer stelde voor om de helling dan maar weg te halen voor de veiligheid, maar Piet wees hem erop dat de helling aan de strekdam ligt. J. van den Donker (D66) veerde op bij het voorstel van Heijboer: „Ik ben tegen afbreken." Hierbij wil ik reageren op het verslag in de Eendrachtbode over de Thoolse fietsdag. Volgens mij en veel mensen die ik daarover sprak, ligt de zaak heel anders. Jarenlang was de Thool se fietsdag een dag waar door ieder een naar uitgekeken werd. Helaas is dit alles door wisseling van het VVV-personeel veranderd en niet ten goede! Die fietsdagen waren voor de bewoners van Tholen, maar natuurlijk voor mensen buiten het ei land en niet te vergeten de toeristen mooie dagen. Iedereen die meereed, denkt daar met weemoed aan terug, want hoe mooi het ook nu wordt voorgesteld, de huidige aanpak is een fiasco omdat het om twee dingen gaat: de wielersport en geld maken. Zelf heb ik deze tocht (68-74 km) vijftien keer gereden, dus ik weet waar ik over praat. De bewering dat er nu 169 deelnemers zijn en vorig jaar maar 85, is het vergelijken van appels en peren omdat er toen maar op één plaats gestart kon worden. De zin 'voor echte fietsiiefhebbers' (lees toerrijders) is dat geen punt, slaat nergens op. Voor recreanten is het tussen half tien en vijf uur veel te ver. Zeker als het ook nog regent of stormt en je ergens wat wil bekijken of iets gaat eten. In mei heb ik op verzoek van de VVV de route van 90 km gereden en verslag uitgebracht, hoeveel tijd dat vergde en aangebo den om samen de route te verkorten tot 70 km. Omdat ik gemiddeld 6000 km per jaar fiets en elk wegje ken, was dat niet moeilijk. De VVV vond echter, dat het best kon. Zo zie je, dat ondanks alle protesten en de beste bedoelingen, een fijne dag naar de knoppen wordt geholpen door bet weters. Er is ook heel weinig aan dacht geweest tijdens de tocht. Men sen die met drie schoolgaande kinderen reden, moesten meteen al dertig gulden betalen. En hoewel er geschermd werd met diverse versna peringen, is er onderweg niets uitge reikt. Ik praat dan over de kleine rou te Sint-Maartensdijk/Sint-Maartens- dijk. Als je na 37 km fietsen op boer derij Noom aankwam, had je een versnapering kunnen krijgen, maar de meeste mensen vonden het toen beter om naar huis te gaan. Zoals een vader van twee kinderen zei: ik had voor die 24 gulden een betere be stemming geweten. Misschien kan de VVV het nog herstellen door naar mensen met ervaring te luisteren, de 40 en 70 km weer in te lassen en vooral de versnaperingen weer bij de stempelposten neer te zetten, zodat iedereen die bijgedragen heeft, er ook iets van krijgt. Zoals het nu was, wel dozen met bolussen voor perso neel van de Rabobank en helemaal niets voor hen die de tocht volbrach ten, is het niet echt leuk. Kortom: jammer voor de echte fietsiiefheb bers, de toeristen en zeker ook de ho- Mevr. A J. Bos M.A. de Ruijterstraat 10 Sint-Maartensdijk. VERVOLG VAN PAGINA 2 Onder stralend weer ging men eerst naar de haven van St.-Annaland, waar de Diana S klaar lag om de da mes naar Zijpe te varen. Na een rondleiding in het bedrijf werden er frambozen geplukt. Later in het sei zoen zijn op deze boerderij ook aardbeien, bramen, pruimen en rode en zwarte kruisbessen te krijgen. Na het plukken van de frambozen en de lunchpauze begon een groep met het koken van de frambozen, terwijl de andere groep etiketten ging ma ken. Om half drie was een ieder in het bezit van twee heerlijke zelfge maakte potten jam en menigeen nam vanuit het winkeltje iets lek kers mee. Met de boot keerde men weer terug naar St.-Annaland en met de wind in de rug werden de laatste kilometers gefietst. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging Tolrust was C. Na gelkerke op alle fronten de winnaar. Hij speelde de kortste partij in 20 beurten met de hoogste serie van 10 caramboles en had zodoende met 3,35 het beste gemiddelde. Ook L. Bijl was met twee winstpartijen goed op dreef. Alleen zijn wedstrijd tegen H. Rensink verloor hij met ,,n punt verschil. Uitslagen: C. Bal-A. Burgers 10- 6,74; M. Hage-H. Rensink 9,17-10; T. Demming-C. Nagelkerke 5,88- 10; C. Bal-C. Nagelkerke 5,20-10; T. Demmink-A. Schot 2,35-10; L. Bijl-A. Burgers 10-7,39; M. Uijl-G. de Jonge 10-9,17; L. Bijl-H. Rens ink 9,74-10 en M. Uijl-L. Bijl 6,43- 10. Petra Bolier over de problemen met de aansluiting van de busververbin- ding tussen Sint-Philipsland en An na Jacobapolder. Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken zei maandagavond in de commissie gemeentelijke ont wikkeling eerst de reactie van de BBA te wellen vernemen om daarna te kijken wat het college kan doen. „Eventueel neemt het college con tact op met de provincie," zei hij op op een vraag van M.A.E. Velthuis (PvdA). De scholiere uit Anna Jacobapolder schreef een boze brief aan de BBA die ze vergezeld liet gaan van 107 handtekeningen. A.L. Piet (RPF/GPV) vroeg of er nog wat aan het bushokje op de Oostdijk wordt gedaan. Dat staat er zonder dak en ramen. „Ik kan me wel voorstellen dat je de jeugd wilt laten voelen wat het is om zonder dak in een bushokje te staan als je het hebt opgeblazen, maar vijf maanden is wel erg lang." Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sint-Philipsland B. en w. van Tholen wachten op een reactie van de BBA op de brief van De paal op het pad van de Oostdijk naar de begraafplaats is hinderlijk voor volgauto's bij een begrafenis. De paal die wordt neergelaten voor de stoet raakt de onderkant van de auto's die achter de lijkwagen rij den, zo zei P.W.J. Hoek maandag avond in de commissie gemeentelij ke ontwikkeling. Ook voetgangers ervaren het obstakel als hinderlijk. „Het zou beter zijn om er een ver wijderbare paal voor in de plaats te zetten. Kunt u dat een bekijken?" Wethouder K.A. Heijboer van open ing re werken zegde dat toe.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3