Adrie Bijl: 'Een magere streek van landinrichtingscommissie' 'Een laffe streek van een ziekelijke geest' Mogelijkheden in Amerika voor paarse iris van Thoolse kweker Maat rotonde ontoereikend voor standaard vrachtauto AL 54 JAAR DÉ THOOLSE COURANT Nader beraad Gasthuiskapel Tüinliefhebbers kunnen kijken op vier plaatsen Stoomtreintje op braderie in St.-Philipsland n~o Donderdag 24 juni 1999 55e jaargang no. 32 Omstreden weilanden aan Hartogsweg en Havenweg in Scherpenisse „Schandalig", noemde A.C. Bijl uit Scherpenisse het woensdag voor de Middelburgse rechtbank wat de land inrichtingscommissie Poortvliet hem in het plan van toe deling had geflikt. Aan de Gatweg moet hij 2 ha goede grond missen en van de 6,6 ha weiland aan de Hartogs weg, die zijn moeder 25 jaar geleden kocht en waarop hij nog steeds koeien melkt, zou hij gedeeltelijk bouwland moeten maken. Aan de Hartogsweg zou hij er dan wel 2 ha weiland bij krijgen, maar evenals bij het weiland in de Havenweg is daar veel beplanting, zodat hij dan op twee plaatsen met schaduwwerking en wortelschade te maken krijgt. „Het is een duivelse, magere rotstreek", aldus Bijl. Rechtsongelijkheid Ten Anker ontruimd na bommelding Tweede telefoontje Automatische deuren Klacht transportsector reconstructie Ten Ankerweg Blinde hoek Hommel-v.d. Enden uit Vossemeer vindt nieuwe variant iris ensata •i r V r Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin eendrachtbode.nl Homepage: http://www.tip.nl/users/eendrachtbode Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 27,75 per halfjaar, 50,75 per jaar, per post 69,25 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,49 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Dc Gasthuiskapel in Tholen verkopen of er meer rendement uithalen. Het college is er nog niet uit. Dat bleek gisteren bij de overhandiging van meer dan 500 handtekeningen aan wethouder W.C. van Kempen door dc kunstkring Tholen. „We zullen er ons nader over beraden. Ook gelet op een aantal reacties die wc hebben gekre gen. We willen er in ieder geval wel een tikkeltje meer rendement uitha len." Voorzitter S. Bout van de kunst kring gaf de handtekeningen aan de wethouder, maar hij kreeg van A. Boxhoorn ook nog een pentekening met karakteristieke gebouwen uit alle woonkernen als 'picturaal pleidooi voor het Thoolse erfgoed'. En de broertjes Jacco en Leonard van Voorst boden een tekening aan van de Gast huiskapel met dc tekst: 'Denkt u ook aan ons, dc kinderen van Tholen.' De stichting Kunstkring Tholen wil het monumentale pand behouden voor de 'Thoolse gemeenschap' en vreest dat het bij verkoop alleen een commerciële bestemming zal krijgen. Op de lijst van ondertekenaars staat ook dc naam van de burgemeester H.A. van der Munnik. Van Kempen had volgens Bout ook getekend, maar hij zei gisteren dat hij zich dat niet meer kon herinneren. Ook de wedu we van de voormalige burgemeester Van Bocijcn heeft getekend. Onder diens bestuur vond een ingrijpende restauratie plaats en veranderde de hoedenwinkel van Van Splunter in dc Gasthuiskapel zoals ze nu is. Liefhebbers van tuinieren kunnen morgen en zaterdag hun hart ophalen tijdens de open-tuindagen. Op Tholen zijn vier luinen in Poortvliet, Scher penisse en Sint-Maartensdijk voor het publick toegankelijk: op vrijdag van 13 tot 21 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Dc toegang is gratis, maar er wordt een bijdrage gevraagd voor een goed doel. Dit keer is dat kinder boerderij 't Lamsoortjc. De tuin van J. Balk aan het Zuidplantsoen in Poort vliet biedt een grote variatie aan plan ten, met o.a. lelies, lelieachtigen 'en rozen. Bij mevrouw Van der Zwan aan dc Schclphockseweg te Poortvliet krijgt dc liefhebber naast een moes tuin en oude boomgaard ook planten- borders te zien, alsmede tuinkamers omringd door beukenhagen. Geva rieerd is ook dc tuin van de familie Kok aan dc Langewcg in Scherpenis se. Er zijn borders te vinden (deels verhoogd door gemetselde bakken) en een kweekkasje, fruitbomen en een oosterse tuin overgaand in een bostuin. En ook een parktuin met bo men, heesters, bodembedekkers, wandelpaden, vijverparlij en beelden tuin. Tenslotte is er de tuin van de fa milie Van Gurp aan het Stenepad te Sint-Maartensdijk, die bestaat uit twee door een brede watergang ge scheiden delen. Een brug vormt dc verbinding tussen dc bloemborders bij het huis en aan de overkant de bos percelen afgewisseld door gras en hoogstam appelbomen. Van de 4 tui nen is een beschrijving beschikbaar. Nieuwsgierige melkkoeien aan de Havenweg in Scherpenisse, waar diverse diverse bezwaren zijn tegen de ruilverkavelingsplannen. De Middelburgse rechtbank doet binnen vier weken uitspraak in negen procedures tegen het plan van toedeling. Hij noemde al zijn weiland aan huis missie, maar een reactie op zijn be de mooiste oplossing, maar de Seher- penisscnaar voelde er niets voor om een recht blokje aan de Gatweg, waar geen boom te bekennen is, in te leve ren. „Dan krijg ik 9 ha weiland met op twee plaatsen vlakbij beplanting. Wat moet ik daarmee?", aldus Bijl, die ook bezwaar maakte tegen een op zijn perceel gepland pad. Dc raadsman van dc landinrichtings commissie, mr. J. Andriessen, bracht naar voren dat dc commissie zich niet bemoeit met de interne bedrijfsvoe ring van landbouwers. „Als er op een kavel een dreef aangelegd kan wor den. dan kan dat. Het is mogelijk, maar het moet niet. Bijl heeft zelf ge zegd: ik kom akkerland te kort. Het is dus geen eigen vinding van de com- zwaarschrift." Andriessen erkende, dat dc vorm van het nieuwe perceel aan dc Hartogsweg niet goed was. „Met sloten, wegen en een boom gaard is er weinig anders mogelijk. Er zit niet meer in. Met de kavelaan- vaardingswerken wordt er nog een sloot tussen twee percelen getrok ken." Een verspreide ligging van percelen wees hij af. „Deconcentratie is een lelijk woord bij ruilverkaveling en dat moeten we ook niet willen." Bijl bleef echter ontevreden. „Een recht, vierkant lapje is van mij afge pakt en dat is onrechtvaardig. Hier klopt iets niet, want de grote boeren hebben alles. Als klein boertje hoef ik toch niet alles te nemen, zoals bossen met schaduwwerking." Andriessen verwees naar de lijst met geldelijke regelingen. „Als schaduwwerking een minpunt is, dan kunt u dat in brengen. Dan moet dat verrekend worden." De 2 ha aan de Hartogsweg die Bijl erbij krijgt, is nu van C. Bruynzeel. Er zijn veel hoeken en kanten aan het perceel, waarin ook nog de woning van P. Priem ligt. Bin nen vier weken doet de rechtbank uit spraak. Ook melkveehouder D.M. Bijl was het niet eens met de landinrichtings commissie. Hem was een smalle strook grasland tussen camping de Zeester en de Havenweg toebedeeld. Die kavel is eigendom van het water schap en in pacht bij J. Versluys. Het perceel is alleen geschikt voor gras land en dat wilde Bijl er niet bij heb ben. Bovendien zou hij de grond dan in eigendom krijgen. „Als ik over twee jaar met het melkvee zou stop pen, wat moet ik er dan mee?" De commissie honoreerde dat bezwaar, maar daarmee was Versluys het on eens. „Het honoreren van het be zwaar van Bijl betekent voor ons een verslechtering van de toedeling en de bedrijfsstructuur. Wat moeten wij met deze lange, smalle graskavel?" Volgens Versluys was er in een vroeg stadium een veel betere oplossing mogelijk geweest. „Bij dc procedure voor de rechter-commissaris is ons bezwaar echter als laatste behandeld, nadat er al eerder diverse verschui vingen in het plan van toedeling wa ren aangebracht. Bij een andere werkwijze waren er betere kansen voor velen geweest. We zijn nu als laatste aan de beurt gekomen en dan kun je spreken van rechtsongelijk heid." De oud-wethouder wees erop, dat het waterschap als eigenaar ook geen bezwaren had gemaakt en even min voorkeur had voor dc één of dc andere keuze. Volgens Versluys had de commissie het grasland aan de Havenweg aan particulier De Graaf (die het pand van Kwekkeboom heeft gekocht) kunnen geven, die grond voor zijn paarden zocht. De commis sie had hem echter al bouwland aan de Hartogsweg aangeboden, vlakbij zijn woning. Versluys kon goed be grijpen dat De Graaf dat perceel wil houden. „Het is echter een verkeerde volgorde van de commissie, die de kans op structuurverbetering volledig heeft gemist. De commissie had cre atiever kunnen zijn. Er is nu geen ruimte voor logische percelen. Je ziet ook dat alle belanghebbenden aan de Havenweg bezwaren hebben ge maakt. Alles is volgepropt." ZIE VERDER PAGINA 7 „Een schokkende gebeurtenis", zegt directeur R. Heijboer van Ten Anker over de bommelding, waarvoor dinsdagmiddag alle 120 bewo ners en 50 personeelsleden van het Thoolse verzorgings- en verpleeg huis werden geëvacueerd. „Een laffe streek van een ziekelijke geest", vindt burgemeester H.A. van der Munnik. „Weerloze, hulpbehoevende mensen zijn in hun rust gestoord." Het telefoonnummer van de dader is bij de politie bekend, maar uitvinden wie erachter zit, dat kost meer tijd. Met voorbetaalde telefoonkaarten is dat moeilijker uit te zoeken. De stem van de man is wel op de band opgenomen. De burgemeester laat een onderzoek instellen naar de anderhalf uur die ligt tussen het eerste telefoontje van de dader (10.00 uur) en het informeren van Ten Anker (11.30 uur!). Op het tijdstip van dc melding waren directeur Heijboer en vestigingslcidcr M. Felius op een directievergadering van de SVRZ in Middelburg. Snel werd tot actie overgegaan. „Afwach ten vonden we geen verantwoorde keuze, al zijn het dan vaak dubieuze meldingen", zegt Heijboer. Op een paar leidinggevenden na, vertelde hij niemand de ware reden van de evacu atie. „We wilden geen paniek en ga ven om 11.40 uur groot brandalarm, waarna er volgens het calamiteiten plan werd gehandeld." Binnen twin tig minuten waren alle 60 bewoners van het verzorgingstehuis en de even eens 60 mensen uit het verpleeghuis buiten. Zes bewoners op hun bed en een groot aantal anderen in hun rol stoel. Het merendeel van de mensen is naar de nabij gelegen Ten Ankerflat overgebracht, zo'n twintig bewoners bleven buiten. Toen er om tien minu ten over twaalf niets was gebeurd, werd na een inspectie door brandweer en politic het sein veilig gegeven. Be woners en personeel konden terugke ren naar hun kamer of afdeling en rond half één gingen ze aan de maal tijd, nog onwetend van de werkelijke oorzaak van de ontruiming. Via een extra infobulletin werden ze in de loop van dinsdagmiddag door de di rectie ingelicht over dc bommelding. Rond tien uur dinsdagmorgen belde er een man via zijn mobiele telefoon dat er in Ten Anker een bom zou zijn geplaatst. Via de centrale van de poli tie in Driebergen kwam de melding in Middelburg binnen. Wat er toen is gebeurd, is niet duidelijk. De Thoolse politie werd pas om zes minuten voor twaalf ingelicht. Dc patrouillewagen voor noodhulp reed op dat moment in Reimcrswaal. „Vermoedelijk heeft de politie na de eerste melding een bepaalde afweging gemaakt", con cludeert burgemeester Van der Mun nik. „Er zijn wat waarschuwingen uitgegaan, maar eerst nog niet naar Ten Anker. Als de politie de eerste melding als loos heeft beschouwd, dan zit er toch ergens ruis. En je kunt met deze zaken niet serieus genoeg zijn." Omstreeks kwart voor elf werd dc bommelding herhaald vanaf hetzelf de telefoonnummer. Deze keer werd erbij vermeld, dat de bom om 12.01 uur zou afgaan. Een politicwoord voerder erkent, dat er inderdaad een lange tijd zit tussen het eerste tele foontje van de dader en het alarmeren van Ten Anker. „We gaan dat zeker reconstrueren. Bij dit soort inciden ten wordt er standaard een evaluatie uitgevoerd. Dit keer mede op verzoek van de burgemeester van Tholen", aldus de politie. Directeur Heijboer vraagt zich af, waarom de dader juist een zorgcen trum voor de bommelding heeft uit gekozen. „Dat is niet zo'n gebruike lijke keuze. De man probeert kennelijk aandacht te trekken of pa niek te veroorzaken. In elk geval zorgt hij voor onrust. Hij beseft niet wat hij teweeg brengt. Als Ten Anker zouden wij echter geen relatie met ie mand kunnen bedenken die dc dader zou kunnen zijn." De directeur con stateerde trots, dat zijn medewerkers 'een goede prestatie' hadden gele verd. „De automatische deuren wer den bijvoorbeeld uitgeschakeld om een betere doorstroming te krijgen." De burgemeester uitte zijn bewonde ring voor het optreden van dc directie van Ten Anker. „Er is op buitenge woon adequate wijze gereageerd op deze bommelding, waarover ik me behoorlijk kwaad heb gemaakt. Ten Anker heeft een juiste beslissing ge nomen en een goede toets geraakt door over een grote brandmelding te spreken, die hetzelfde resultaat ople verde dan wanneer er direct over een bommelding zou zijn gesproken. Nu het zo is afgelopen, kun je spreken van een hele nuttige oefening." Heijboer vertelde, dat er gedaan was wat kon en mogelijk was. „Als we meer tijd hadden, waren er bussen in gezet om de bewoners naar Meulvliet te brengen. Het weer was ook niet zodanig, dat we lang buiten konden blijven, 't Was koud en we wilden zo snel mogelijk weer naar binnen." In de korte tijd tussen alarmering en evacuatie was er geen gelegenheid meer om de bewoners van de aan leunwoningen te waarschuwen. De brandweer van Tholen rukte om zes minuten voor twaalf uit met een wagen en bleef paraat. Ook een am bulance was ter plaatse en de me disch leider van de GGD Zeeland. De eigen verpleeghuisarts van Ten Anker en één van de Thoolse huisartsen die net in het tehuis was, waren beschik baar voor eventuele calamiteiten. „Gelukkig is er niets gebeurd", zegt Heijboer. „Om de bewoners van dc schrik te laten bekomen, zullen we deze week nog iets lekkers aanbie den." De directeur van Ten Anker lichtte de inspectie van de volksge zondheid in over de bommelding. Deze week Witte snoeten in een warm Stavenisse 550 kinderen roefelen bij 72 bedrijven en instellingen Dorpsgemeenschap Scherpenisse beraad zich over voorgenomen verkoop van Holland Huis Gemeente legt omschakelen naar diervriendelijke stal aan banden Mevr. Hendrikse-Everaers oudste alleenstaande in de Vroonhof Sint-Annaland Directeur J. Wesdorp neemt afscheid van De Schutse in Sint-Annaland Geluidvverende maatregelen scheepswerf voor bouw Waterfront Tholen Thoolse fotograaf Piet Kooien in de prijzen in Amerika en Engeland Thoolse vissers kauwen inktvis als kauwgom op WK Brazilië HET OOG VAN DE MEESTER MAAKT HET PAARD VET Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Zaterdag wordt in Sint-Philipsland de jaarlijkse braderie gehouden. Van negen uur 's morgens tot ne gen uur 'avonds kan het publiek een kijkje nemen en diverse zaken op de kop tikken in de ruim 80 kra men die staan opgesteld in de Voorstraat, Schoolstraat en op de Kerkring. Vanaf tien uur mogen kinderen zelf spulletjes (zoals speelgoed dat ze niet meer gebrui ken) op een kleed of een tuintafel- tje verkopen. Ze mogen daarvoor tegenover het voormalige gemeen tehuis een plekje zoeken. Om één uur eindigt voor hen de verkoping zodat ze met hun zelfverdiende geld bijvoorbeeld nog even van de rest van de braderie kunnen genie ten. Op de Voorstraat organiseert de supportersvereniging van voet balclub Noad '67 een rommel markt en de kinderen kunnen gratis een tochtje maken met hel stoom treintje Kobus. In een brief aan het college van b. en w. noemt de ondernemersorganisa tie voor het goederenvervoer Transport en Logistiek Nederland (TLN) de geplande rotonde bij de reconstructie van de Ten Ankerweg/Molenvliet- sedijk/Zoekweg 'absoluut ontoereikend voor een standaard vrachtauto'. Op 20 januari werden er al bezwaren gemaakt, waarop b. en w. 23 maart lieten weten, dat bij het ontwerp van de rotonde de CRÖW-publicatie 126 'Eenheid in rotondes' werd gehan teerd. „Na bestudering van de door DHV beschikbaar gestelde bestekte kening moeten wij helaas constateren, dat dit niet het geval is", schrijft TLN aan het Thoolse college. „Dc berijdbaarheid van een rotonde hangt voornamelijk af van het maat gevende voertuig. Voor een standaard vrachtauto zijn de door het CROW aanbevolen binnen- en buitenstraal van een rotonde binnen de bebouwde kom respectievelijk 10,50 en 16,00 meter. Voor transporten die overeen komstig hel Voertuigreglement van 1 januari 1995 zonder ontheffing (tot 22 m lang en 3 m breed, met ongestuur de achterassen) danwel met een duur- ontheffing zonder route- en begelei dingsplicht (tot 27 m lang en 3,50 m breed, met gestuurde achterassen) mogen worden uitgevoerd, zijn de aanbevolen binnen- en buitenstraal respectievelijk 12,75 en I8,00m." Volgens TLN heeft de door de ge meente Tholen geplande rotonde een binnenstraal van slechts 7,00 m en een buitenstraal van slechts 14,50 m. „Dit is, zelfs voor een standaard vrachtauto, absoluut ontoereikend, zeker in combinatie met het toepassen van middengeleiders. In dc CROW- publicatic 126 staat op pagina 37: 'Bij een relatief klein middeneiland die nen geen middengeleiders te worden toegepast'. Naast het feit dat de be rijdbaarheid onvoldoende is, zal ook de verkeersveiligheid afnemen. 'Ro tondes met een fietsstrook moeten worden afgeraden', staat er op pagina 35 van CROW-publicatie 126. Dc ondernemersorganisatie voor het goederenvervoer geeft aan, dat dc vrachtautochauffeur wordt gecon fronteerd met een blinde hoek in de rechter zijspiegels. Verder heeft hij te maken met een wisselend blikveld via de rechter zijspiegels door de te gengestelde stuurbcwegingen bij het passeren van rotondes. Door deze si tuatie is de snelheid van een (brom)fietser ter plekke hoger, dan die van een vrachtauto. Het in dc ga ten houden van achteropkomend (brom)lietsverkecr dat rechts inhaalt, wordt verder voor de vrachtwagen chauffeur onmogelijk gemaakt door - dit in tegenstelling tot een personen- automobilist - het niet over de rechter schouder schuin naar achteren kun nen kijken." TLN vindt, dat de rotonde niet strookt met de visie van Duurzaam veilig, waarin gestreefd wordt naar eenduidigheid en uniformiteit in ver schijningsvormen van verkeersvoor- zieningen, waaronder rotondes. "In het licht daarvaan menen wij dat de aanleg van een rotonde met een der gelijke maatvoering, uit het oogpunt van verkeersveiligheid niet de juiste oplossing is." TLN zegt graag bereid te zijn om mee te denken over een voor iedereen aanvaardbare oplos sing. Bloemen van kwekerij Hommel-v.d. Enden uit Oud-Vossemeer vinden hun weg al een aantal jaren over de hele wereld, maar het bedrijf heeft on langs een aardig succesje geboekt met een vaste plant. Door selectie heeft het na vijfjaar een nieuwe variant gekweekt, waarvoor een exporteur mo gelijkheden ziet in de Verenigde Staten. De variant van de iris ensata, met een grote licht- en donkerpaarse bloem, moet nog geregistreerd worden. Een paar duizend exemplaren van deze tweejarige plant staan momen teel in Lepelstraat, waar de kwekerij zo'n vijf hectare beschikbaar heeft voor bloemen en planten. „Expor teur Toon van Oosterwijck uit Bavel, waar we al zo'n zestien jaar zaken mee doen, zag meteen brood in deze nieuwe variant", vertelt Jan Hom mel. Vrijdagmorgen kwam dc han delaar een aantal in bloei staande planten halen, om er door een fo tostudio in Lisse dia's, foto's en pos ters van te laten maken. Van Ooster wijck exporteert veel naar de Verenigde Staten en Engeland. Hommel heeft in Lepelstraat irissen staan die veel op de nieuwe variant lijken, maar ze wijken qua kleur iets af of hebben een kleinere bloem. „Hoe groter de bloem, hoe gewilder ze zijn", aldus Hommel, die dc kwe kerij samen met zijn vrouw, zoon en dochter runt. Een nieuwe variant ontstaat door uit een partij planten dc afwijkende pol len te halen en daarmee een proces van selectie te volgen. Wanneer je een bloem kunt kweken die maar iets afwijkt, heb je een nieuwe variant. In dit geval heeft dat zo'n vijf jaar in be slag genomen. „De uren die je erin steekt, verdien je dubbel en dwars te rug. Want een nieuwe plant levert wel vijf keer de prijs op van een norma le", legt Hommel uit. De nieuwe va riant kan alleen vermeerderd worden via splitsing van jonge plantjes van dc moederplant. „Zaai je irissen, dan gaan ze namelijk altijd terug naar de moedcrkleur: blauw. Er staan 20 tot 30 procent andere tussen en daarvan ga je selecteren." Zodra de nieuwe iris ensata geregistreerd wordt, krijgt deze een naam. Maar dat is een zaak j geworden van Van Oosterwijck. „Hij is straks de enige die deze plant kan leveren. Als dc partij bij mij weg is. heb ik ze niet meer." Hommel-v.d. Enden was de laatste jaren regelmatig succesvol met Hol land primeurs, als eerste en enige aanvoerder van bepaalde soorten snijbloemen op de veiling Holland in Naaldwijk. Ook nu komen er weer twee van deze primeurs aan. Maar in middels legt het bedrijf zich meer toe op vaste planten, omdat de prijs daar van meer zekerheid biedt dan de schommelende prijzen van de snij bloemen. „Het areaal vaste planten is dc laatste jaren verdrievoudigd. De vraag blijft toenemen, ook al door al lerlei tuinprogramma's die mensen op tv zien", aldus Hommel. De plan ten worden in het najaar op 10 cm boven de grond afgemaaid, daarna gelicht, dc wortels op lengte gemaakt en in zwarte bakken gepakt voor le vering aan de exporteurs. Zij maken de planten schoon en behandelen en verpakken ze verder. Hommel kan dit najaar zo'n 700.000 planten leveren en daarvan zijn er inmiddels zo'n 600.000 op contract verkocht. Vorig jaar oktober waren al 100.000 irissen verkocht voor 2000/2001 (het zijn tweejarige planten). „Vaak krijg je van exporteurs het verzoek om een bepaalde soort voor hen te kweken. Dat gaat allemaal via het CNB in Lis- se, waardoor je een vaste prijs krijgt." Blocmenkwcker Hommel hegon zes tien jaar geleden op 2000 vierkante meter achter zijn woning in Vosse meer. Inmiddels zit hij alweer een tijdje in Lepelstraat, waar enkele ja ren geleden een nieuwe loods is ge bouwd. Hij heeft plezier in zijn vak. „Ik vind ieder bloemetje mooi", zegt Jan Hommel. 3 i Caitlin en Rik Ars vinden al die kleurige bloemen op het bedrijf van hun grootouders maar wat mooi. Op de achtergrond één van de bijzondere irissoorten, waarvan Caitlin een bloem in de hand houdt. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 1