Provincie Zeeland Controle transporten Statenvergadering Jong geleerd.. Tegelhandel't Bosch A Mie 1 maand gratis Bel nu: 0166 -657007 VERKOOP BIJ INSCHRIJVING SCHILDER NOOM Tegelhandel 't Bosch Ki'"',,,™ VERANDA PALACE VERANDA Geef u nu op voor de Spuitkeuring Wordt abonnee op de eendrachtbode en u krijgt de krant De Mooiste Serre Cpaia& DE THOOLSE COURANT Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 25/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Ter inzage Commissies Vrijdag 2 juli, aanvang 10.00 uur, vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de debatten, of een deel ervan, tussen de provinciale volksvertegenwoordigers te volgen. Sigma Schakelverf Grond- en aflak in één van uitstekende kwaliteit. Geschikt voor hout, voorbehandeld metaal en steenachtige ondergronden. Vochtregulerend, weer- bestendig, voor binnen en buiten. Sigma Vakverf specialist schilder Noom zorgt dat ik mooier woon! Woensdagmiddag en zaterdagmiddag gesloten nieuwe sortering WANDTEGELS 10.oovm21.wu. 25x33 dl*, kleuren en 7 10.00tMi17.00u. v.a!T39*50 KOM VRIJBLIJVEND KIJKEN Centraal in de bebouwde kom van Poortvliet gelegen half vrijstaande woning met erf, plaatselijk gemerkt Zuidstraat 1 tel. 0166-602401 602522 Tuin- parkmachines tractoren werktuigen Zandijk Tholen Donderdag 24 juni 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Abdij Nieuws Afgelopen donderdag zijn 62 transporten van afvalstoffen in het Sloegebied gecontroleerd. Bij 90% van de transporten ble ken de papieren niet volledig. In al deze gevallen is volstaan met een waarschuwing aan de chauf feurs. Verbaliserend optreden bleek niet noodzakelijk. Gecontroleerd is onder meer op aard en hoeveelheid van het afval, op de aard van de verpak king, de herkomst en de bestem ming van het afval en het al of niet voorhanden zijn van de juiste vergunningen. Zo moet uit de ver eiste transportformulieren blijken of er een vergunning is en om welke afvalstoffen het gaat. Tijdens de controle is ook gelet op het vervoer van Belgische pro ducten die mogelijk met dioxine zijn besmet. Bij het transport van dergelijke producten is een schriftelijke verklaring nodig dat deze producten geen dioxinever ontreiniging bevatten. Op dit onderdeel bleek alles in orde. Vaker Het is voor de tweede maal dat de provincie, in samenwerking met politie en controleurs van het ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu (VROM) een dergelijke controle uitvoert. De eerste was een paar weken terug in de Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen. De contro les zijn gebaseerd op de Provin ciale Milieuverordening Zeeland en zijn, behalve om te controle ren of de afvalstoffen op de juiste manier op de juiste plaats terecht komen, volgens de provincie ook nodig om inzicht te krijgen in de aantalen transporten. In de toekomst zullen vaker der gelijke controles plaatsvinden. Van 24 juni tot 22 juli ligt het zo geheten begrenzingvoorstel voor het natuurcompensatieproject Margarethapolder (bij Terneuzen) op vier plaatsen ter inzage: in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg: gemeente Terneuzen, sector Stadsontwikkeling en Beheer, Oostelijk Bolwerk 4 in Terneuzen; Waterschap Zeeuws Vlaanderen, Kennedylaan 1 in Terneuzen; de openbare bibliotheek aan de Oostkant 1 in Terneuzen. Een exemplaar van het begren zingvoorstel is verkrijgbaar bij mw. Dekker van de Dienst Landelijk Gebied in Goes, tel. 0113 23 73 48. Bezwaren Wie bezwaren heeft, kan tot 4 augustus deze zienswijze toestu ren aan GS van Zeeland, postbus 165, 4330 LA Middelburg. Vrijdag 25 juni, aanvang 09.45 uur, vergadert de commissie Luchtvaartwet. De bijeenkomst is openbaar en vindt plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middel burg. De agenda vermeldt de volgden- de onderwerpen: aan- en uitvlieg routes Midden-Zeeland; advies aan de minister over het gebruiksplan 1999; afhandeling van klachten door het vliegveld; ingekomen klachten; bestuursme dedelingen over te verwachten ontwikkelingen en activiteiten op en rond het vliegveld. De agenda van de vergadering en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informa tiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Klokslag tien uur opent commis saris van de koningin Van Gelder door een klap op de tafel met zijn voorzittershamer de vergade ring van Provinciale Staten (PS). Gedeputeerde Staten (GS) heb ben 11 voorstellen ingediend waarover de statenleden een besluit moeten nemen. Als PS in meerderheid instemmen kunnen GS de besluiten gaan uitvoeren. IPO IPO (Inter Provinciaal Overleg) is de naam van het overlegorgaan van de provincies gezamenlijk. De bevoegdheden en verantwoor delijkheden van dit orgaan staan omschreven in een reglement. Het is de bedoeling daarin een paar zaken te veranderen. Zo vindt er een uitbreiding plaats van het aantal dagelijkse be stuursleden van vijf naar zeven en een vermindering van het aan tal adviescommissies: van vier naar drie. Afkoop subsidie De Stichting Rekreatiewerk Zuid- Nederland ontvangt al tientallen jaren subsidie van de provincie. Na een moeizame periode als gevolg van bezuinigingen bij medesubsidiegever het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij (LNV) en een daarmee samenhangende reorganisatie ziet de toekomst er nu weer zon nig uit voor de stichting. Ze heeft zich ontwikkeld tot een gelijk waardige partner van de onderne mers in de sector toerisme en recreatie. Vandaar dat in onder ling overleg is besloten de subsi die, vorig jaar 42 duizend gulden, te beëindigen en af te kopen voor een bedrag van 99 duizend gulden. Oranjezon Camping Oranjezon bij Vrouwen polder ligt in een duingebied waar in het kader van natuurbe heer de zogeheten natte natuur een kans moet krijgen. En dat betekent dat de camping last kan krijgen van wateroverlast als er geen maatregelen worden geno men. Dat staat te gebeuren, maar de subsidiepot van LNV is leeg als gevolg van de waterover last van vorig jaar. De provincie is nu van plan 5,5 ton voor te financieren in afwachting van financiering vanuit LNV. Handhaven Met het handhaven van milieu voorschriften hebben meerdere instanties te maken. Afstemming en samenwerking tussen onder meer de controlediensten van ministeries, provincie en politie is noodzakelijk. Om dat in goede banen te leiden willen GS twee regiocoördinatoren aanstellen: één voor Zeeuwsch-Vlaanderen en één voor de rest van Zeeland, regio Noord. Bijdrage aan ZLTO ZLTO staat voor Zuidelijke Land en Tuinbouworganisatie. Deze brancheorganisatie heeft veel extra kosten moeten maken als gevolg van de wateroverlast van vorig jaar: extra ledenbijeenkom sten voor het verstrekken van informatie, opnemen van schades en het inhuren van extra mens kracht voor bijvoorbeeld juri dische adviezen. Daar is ruim 170 duizend gulden mee ge moeid. GS stellen voor dit bedrag voor rekening van de provincie te laten komen. Met nog eens een bedrag van een ton voor preven tieve onderzoeken gaan GS niet akkoord. Rusthoeve Stichting Proefboerderij Rust- hoeve mag wat GS betreft reke nen op een subsidie dit jaar van ruim 68 duizend gulden: 31.500 gulden is bestemd voor het opvangen van het exploitatiete kort en bijna 37 duizend gulden voor het project Cultan. Dat is een proefproject om het verlies van stikstof tegen te gaan. GS vragen de Staten verder er in principe mee in te stemmen dat de proefboerderij vanaf volgend jaar een vast jaarlijks bedrag krijgt voor de exploitatie. Tot slot PS hebben GS gevraagd de Sta tencommissies voor ruimtelijke ordening en voor milieu samen te voegen tot één commissie. De organisatie daarvan is nu door GS geregeld. PS kunnen dat nu formeel bekrachtigen. Personeel van de provincie kan in voorkomende gevallen een be roep doen op een vertrouwens persoon. Bij de directie Infra structuur en Vervoer is uit eigen kring iemand beschikbaar. Het is aan PS in te stemmen met deze benoeming en de huidige vertrou wenspersoon ontslag te verlenen. Voorts vragen GS de instemming van de Staten voor een wijziging in de legesverordening van de provincie en voor de 12e en 13e wijziging in de begroting. Ter inzage De agenda van de Statenverga dering en de stukken die daarbij horen liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. SIGMA SIG IA foto: Jan Noom Gespecialiseerd in wandtegels granol vloertegels complete verzorging «vloerverwarming van tegelvloeren en SyA\. (VPE-C slang) wandwerk onder altijd diverse aanbiedingen volledige garantie Aanbieding /S Steenbergseweg 65 lid branche-organisatie TEGELMEESTER Hel, college van burgemeester en wethouders van Tholen biedt onder voorbe houd van instemming door de gemeenteraad te koop aan: Het perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie N, nummer 1073, gedeeltelijk heeft een opper vlakte van circa 285 m2. Het uit 1981/1982 daterende woonhuis heeft een inhoud van 700 m3. De minimale inschrijfsom bedraagt 250.000,-, kosten koper. Het college van burgemeester en wethouders behoudt zich het recht voor om niet tot gunning over te gaan. Nadere informatie: - Door de gemeente zal een bodemgeschiktheidsverklaring worden afgegeven. - Het woonhuis mag uitsluitend voor permanente bewoning worden gebruikt. - Verkoop geschiedt voorts onder de bepalingen en bedingen zoals vermeld in de concept koopovereenkomst. - Het streven dient erop gericht te zijn (inspanningsverplichting voor de koper), dat het "gat" naast het woonhuis - behorend bij het te verkopen perceel - met bebouwing wordt ingevuld vóór 1 januari 2001. Eén van de mogelijkheden is de realisering van een garage met naastliggende poort. In over leg met de welstandscommissie is hiervoor een bebouwingsvoorstel met materialenkeuze ontwikkeld, waarvan ter gemeentesecretarie kennis kan worden genomen. - Gegadigden kunnen zich voor nadere inlichtingen wenden tot de heer M.L. van Poortvliet van de sector Gemeentelijke Ontwikkeling, Markt 1-5, 4695 CE Sint Maartensdijk, telefoonnum mer 0166-668241. - Een concept-koopovereenkomst is op voormeld adres eveneens verkrijgbaar. Wijze van inschrijving: Een bod kan uitsluitend schriftelijk en onvoorwaardelijk worden gedaan. Het ondertekende.bod kan in een gesloten enveloppe worden ingeleverd op voormeld adres tot woensdag 7 juli 1999, 's middags 14.00 uur. Op de enveloppe dient te worden vermeld "Inschrijving perceel Zuidstraat 1 te Poortvliet". Omstreeks genoemd tijdstip zal de hoogste inschrijving bekend worden gemaakt. 9*i deye maanden wooAin de lutid exbia ue4^#A<jincj, nodicj, lieert, nu een ve/i^OAc^endte dac^ième van Annema/Ue fèösdind Lw-.v. 25,- OOOSl 14,95 'Actie rjeldicj, jolancj. de oooAAaad itsiekt *£tioai r^difiicuneeAd PrxajdUjJzuteCf, 7 tel:0166-612886 *dep.. A. Qözdind Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes (bij de Zeelandhallen) tel. 0113-221221 -fax:0113-221170 http:/www.zeelandnet.nl/veranda Showroom geopend: dagelijks van 9.00-17.00 uur zaterdag van 10.00-16.00 uur vindt u bij: ERKEND KEURINGSSTATION («INOOMJMC** na

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15