Garagehouder Niemantsverdriet voelt zich als een kat in het nauw Ravage in tuin van bungalowpark 0> AL 54 JAAR DÉ THOOLSE COURANT Nieuwe brandweerkazerne en peuterspeelzaal op waslijst Sint-Annaland Vlaggetjes moeten wijken voor een schilderbeurt Gemeente Tholen r Delegatie van de Annewas brengt bezoek aan Polen Filmopnamen op begraafplaats in Stavenisse en in Sint-Annaland Autobedrijf en woning Molenstraat moeten 1 juni ontruimd zijn Skeelertocht bij Oesterdam voor straatjongeren T Woensdag 12 mei 1999 Dwangsommen tot maximaal 175.000 gulden hangen au tobedrijf J.C.L. Niemantsverdriet uit Poortvliet boven het hoofd, wanneer niet voor 1 juni twee panden in de Paas- dijkstraat, één in de Achterstraat en vier in de Molenstraat geheel ontruimd ter beschikking van de gemeente gesteld worden. Met ingang van die datum mag hij ook geen au to's van zijn bedrijfsvoorraad meer parkeren in de Molen-, Achter-, Zuid-, Lange-, School- en de Paasdijkstraat. Dat is de uitspraak van de Middelburgse rechtbankpresident mr. M.M. Steenbeek in het kort geding, dat de gemeente Tholen tegen Niemantsverdriet had aangespannen. Al van gemeente Tijdelijke oplossing Speeltuin in de knel bij uitbreiding scholen Skeeleren op ijsbaan De bewoners van de Burgemeester Sluymerstraat in Sta venisse keken vrijdag wat vreemd op toen ze een brief ontvingen van de woningstichting Beter Wonen die aan kondigde dat er maandagochtend een schildersploeg zou beginnen met het verven van de ramen en kozijnen. Deze week FILMOPNAMES IN STAVENISSE Op dit moment worden in de provincie Zeeland opnames gemaakt voor een bioscoopfilm genaamd 'Wilde Mossels'. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben Argus Filmproductie toestem- •ming gegeven op zaterdag 15 mei a.s. een tweetal scènes op te nemen op de algemene begraafplaats te Stavenisse en één scène in de Voorstraat te Sint- Annaland. Sint-Maartensdijk, 12 mei 1999, Burgemeester en wethouders van Tholen. OPENHEID VAN LISTIGE ZAKEN JEFFREY ENGELHART De tuinstoeltjes van de kleinkinderen liggen in de sloot. De compostemmer is omgegooide Bloempotten en hangmandjes liggen verspreid in de tuin. De keukentrap ligt midden op het grasveld. Er ligt een handdoek op het dak, de bolderkar staat in de struiken, de tuinmeubelen liggen op hun kop. Overal ligt tuinaarde uit de bloem potten, meestal nog met de viooltjes erin. Kikkers en kabouters zijn van hun plaats gerukt en weggesmeten. De ravage is groot bij het echtpaar De Snoo op nummer 20a van het bungalowpark Oud-Kempen aan de Buurt weg in Stavenisse. 116 eigenaren Onbegrip - "'IJÖ2ËÉ Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advert@eendrachtbode.nl admin eendrachtbode. nl Homepage: http://www.tip.nl/users/eendrachtbode Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 27,75 per halfjaar, 50,75 per jaar, per post 69,25 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,49 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. Vijf bewoners, twee leden van de cliëntenraad en twee begeleiders van gezinsvervangend tehuis de An newas uit Sint-Annaland brengen deze week een bezoek aan de Pool se stad Itawa. „We vieren daar ge zamenlijk vakantie met bewoners van het dagcentrum voor verstande lijk gehandicapten in Itawa", vertelt Toni Geluk van de Annewas. Het gezinsvervangend tehuis is daar voor uitgenodigd naar aanleiding van het bezoek dat een Poolse dele gatie vorig jaar aan Sint-Annaland bracht. Daarbij werd een computer aangeboden voor het werk van de gehandicapten. Met een negen per- soons gehuurde bus is de groep maandag vertrokken. Siska Drie sprong, Kees Wesdorp, Cees Slager, Tanny Quist en Frits Verhoef gaan mee van de bewoners, Leo en Ria Barzilay namens de cliëntenraad, Toni Geluk en Ilona van Splunter als begeleiders. Namens de stich ting Tholen-Itawa reist voorzitter drs. Th.G. Westerveld op eigen ge legenheid mee. De 1400 km. wordt in twee dagen afgelegd, waarbij er overnacht wordt. De Tholenaren verblijven in een soort jeugdherberg aan een meer, vlakbij een bos. Met gymnastiek, muziek bij een kamp vuur, barbecue en dagtochten zal men zich vermaken. „Als het klikt, zullen we de Polen uitnodigen om volgend jaar hier hun vakantie te vieren", aldus Toni Geluk. De groep hoopt dinsdag weer thuis te komen. Zaterdagmiddag vanaf twaalf uur worden er in Stavenisse opnamen gemaakt voor de bioscoopfilm Wil de Mossels, waarvoor zestig mede werkers naar het 400-jarige dorp komen. Op de algemene begraaf plaats aan de Prins Bemhardstraat worden twee scènes opgenomen, die het eind van een begrafenis uit beelden. „Er is dus geen ceremonie of open graf met bloemen te zien", zo benadrukken b. en w. van Tho len, die in meerderheid toestem ming hebben verleend voor de op namen. De eerste scène wordt maar voor de helft in Stavenisse opgeno men. Het tweede deel met een dia loog wordt in Zierikzee gefilmd. Volgens Han Ing Lim, die de opna men voor de productiemaatschappij Argus leidt, zal er in Stavenisse fin- getogen en met gepaste eerbied' worden gefilmd. De voetpaden op de begraafplaats zullen niet worden verlaten, terwijl eventuele bezoe kers bij de ingang van de begraaf plaats al worden geïnformeerd over de opnamen. Toch zal het nog een hele drukte geven, want technici, acteurs en figuranten bij elkaar vor men zestig mensen. Zaterdagmor gen worden er vanaf negen uur eerst opnamen gemaakt in de Voor straat te Sint-Annaland. Verder wordt maandag 17 mei een leeg staande boerderij aan de Oudeland- sedijk in Stavenisse gebruikt voor de film. De opnamen voor Wilde Mossels zijn 22 maart op Schouwen-Duive- land begonnen. Het thema is het (on)vermogen van Duivelandse jongeren, die in hun jeugdige over moed gezworen hebben 'liever snel te leven en vlug te sterven, dan te stikken in een voorgeplaveid leven.' Regisseur is Erik de Bruijn. De rechter heeft Niemantsverdriet geboden zijn geparkeerde auto's voor 1 juni uit de Molenstraat in Poortvliet weg te halen. „Dat kwam hard aan", bekent de Poortvlietse garagehouder. „Het is onbegrijpelijk en tegelijk ook een trieste bedoening, want het is net of je de keel afgesneden wordt wanneer er zulke dwangmaatregelen genomen worden." Hij is niet van plan om maar één cent boete te betalen. „Als ik niet klaar ben met de ontruiming, dan sluit ik de tent. Hopelijk krijg ik net als de vluchtelingen in Kosovo onderdak, want ik moet 1 juni ook mijn woning verlaten hebben, en an dere woonruimte heb ik nog niet. Ik wil graag bij mijn werk wonen en desnoods zet ik een caravan of een andere tijdelijke woonruimte bij het pand van Mullié, waar ik de verkoop kan voortzetten. Op zich is dat pand van 1800 m2 voldoende ruim ten op zichte van de 700 m2 in de Molen straat, maar ik moet van de gemeente een milieuvergunning krijgen om er een werkplaats in te richten. Daar over verkeer ik nog in onzekerheid." Voor de personenauto's heeft hij bij Mullié overigens te weinig ruimte. Niemantsverdriet wil die graag stal len op zijn bouwperceel op de hoek Lageweg/Paasdijkweg, tegenover het pand van Mullié. Er wordt nu al zand opgereden en daarna is nog bestra ting met klinkers noodzakelijk. Ook hiervoor wacht hij echter nog op een vergunning van de gemeente. Het pand Molenstraat 44 is zo goed als leeg en de wasplaats aan de Ach terstraat is direct beschikbaar, even als de panden aan de Paasdijkstraat. „Ik moet de gemeente blijkbaar bel len om de sleutels op te halen, want die zijn al lang beschikbaar." Intussen gaan de voorbereidingen voor de nieuwbouw verder. Het heien is in juni gepland, maar dan moet hij in de Molenstraat al weg zijn. „Ver harding van mijn bouwterrein zou een oplossing zijn voor het stallen van auto's. In Scherpenisse heb ik in de Langeweg eventueel nog panden beschikbaar (de voormalige garage Bolier-red). Daar staan nog bruggen in de garage en daar is ook een bo venwoning, maar dat is natuurlijk niet ideaal gezien de afstand tot ons pand aan de Paasdijkweg in Poort vliet." Niemantsverdriet heeft het zwaar te verduren. „Zachtjesaan ga je de uit spraak een beetje verwerken, maar af en toe laat je de moed wel eens zak ken. Maar ik leef voor en met mijn auto's. Dat is mijn lust en mijn leven. Als ze me de auto's afnemen, dan ben ik als een kat in het nauw", zegt de Poortvlietse ondernemer. Bij notariële akte van 29 juli 1998 waren de zeven panden door Nie mantsverdriet al juridisch in eigen dom overgedragen aan de gemeente, die daarvoor 1.689.000 gulden had overgemaakt. Hierover waren ai sinds begin 1995 onderhandelingen gevoerd. De garagehouder mocht op de hoek Lageweg/Paasdijkweg een nieuw bedrijfspand bouwen, waar voor hij de vergunning binnen had. Van bouwactiviteiten was echter weinig te zien en omdat de datum van 1 juni met rasse schreden nader de, besloot het gemeentebestuur 22 april een kort geding aan te spannen. In een brief van 16 juli 1996 had Niemantsverdriets adviseur L.T. de Lange de gemeente geschreven, dat er in de Molenstraat en omgeving geen sprake meer zou zijn van extra parkeerdruk wanneer de onderhan delingen over de bedrijfsverplaatsing met succes waren afgerond. Deson danks bleven omwonenden klagen over de overlast van de bedrijfsvoor raad van circa 100 auto's, die Nie mantsverdriet wegens ruimtegebrek onder meer op de openbare weg par keerde. De gemeente kon aan dat probleem strafrechtelijk noch be stuursrechtelijk een einde maken, zodat aan de rechter een civielrechte lijk verbod met een dwangsom werd gevraagd. Volgens het contract van juli 1998 zouden drie panden al per 1 septem ber van dat jaar aan de gemeente ge leverd worden: Paasdijkstraat 13 van 1.44 are, Paasdijkstraat 11 van 79 ca. en een perceel van 1.7 are aan de Achterstraat. Tot op heden had die feitelijke levering echter nog niet plaatsgevonden. Overeengekomen was verder, dat de vier andere panden per 1 juni 1999 leeg zouden zijn: de bedrijfswoning Molenstraat 17 van 4.95 are, het autobedrijf Molenstraat 19 van 9.21 are, het voormalige pak huis aan de overkant Molenstraat 44 van 3.52 are en een perceel van 2.20 are aan de Molenstraat. ZIE VERDER PAGINA 3 Voor hun bezoek aan Sint-Annaland hebben b. en w. vanmiddag een flink aantal knel- en aandachtspunten schriftelijk en mondeling onder de aandacht gekregen. Het college bekijkt o.a. de bouw van een nieuwe brandweerkazerne en peuterspeelzaal, alsmede de aanleg van een ver harde skeelerbaan op de ijsbaan aan de Annewas. B. en w. hadden zelf al een lijst, de Dorpsgemeenschap voegde daar het nodige aan toe en twee inwoners vroegen na een oproep in Tholen- derwijs aandacht voor een aantal zaken. Dit jaar is de nieuwbouw van de peuterspeelzaal gepland, die achter de brandweerkazerne ligt. Voor de kazerne staat een verbouwing op stapel, maar die gaat niet door in verband met een algehele herzie ning van het accommodatiebeleid. Wegens betere uitrukmogelijkheden wordt er aan gedacht om elders in Sint-Annaland een totaal nieuwe brandweerkazerne te bouwen. En wat gebeurt er dan met het vrijko mende terrein? Bovendien hebben zowel de muziekvereniging als de schietvereniging belangstelling voor de aankoop van de Sakofahal van de gemeente, die aan de brandweerka zerne grenst. Het bestuur van de peuterspeelzaal verwacht trouwens het college vanmiddag om de .zeer slechte staat' van het gebouw met eigen ogen te zien. Olleke Bolleke is zeven dagdelen per week geo pend voor de begeleiding van 60 peuters. Er is een wachtlijst van 15 tweejarigen en daarnaast zijn er nog eens 21 kinderen van 1,5 jaar inge schreven. Bij de Wellevaete wordt gekeken of daar de nieuwbouw van de peuter speelzaal kan plaatsvinden. Boven dien is er over enkele jaren een uit breiding van de berging van het gemeenschapscentrum aan de Hoen- derweg gepland. De basisscholen moeten als gevolg van de klassenverkleining de ko mende jaren uitgebreid worden. De vraag is, of dat op die plaats aan de Schoolstraat nog kan. Het college denkt, dat dit wellicht gevolgen kan hebben voor speeltuin Vrij en Blij, die aan de School met de Bijbel grenst. B. en w. bekijken vanmiddag de in vulling van slopersbedrijf Jeroense aan de Hoenderweg die naar het in dustrieterrein aan de Bronsgeest- weg wordt verplaatst. Met het oog op de verwezenlijking van de nieuwbouwwijk Vroonstede be zoekt het college de schuur van R Snoep in de Bierensstraat, die vol gens het ontwerp-bestemmingsplan wegbestemd zou moeten worden om plaats te maken voor huizen. De ijsclub heeft b. en w. een brief geschreven over plannen voor het asfalteren van de ijsbaan. Tijdens een vorstperiode kan er dan sneller geschaatst worden, terwijl buiten de winter het terrein kan dienen voor skeeleren, skateboarden, vol ley- en basketballen, e.d., alsmede het inrichten van een hangplek voor jongeren en een verkeerstuin. Ook zou het geasfalteerde terrein kun nen dienen voor evenementen als circussen, kermissen en festivitei ten. Het bestuur van de ijsclub en de stichting platform leefbaar Tho len hebben samen een werkgroep gevormd, die b. en w. vanmiddag een gedetailleerde presentatie zal geven. ZIE VERDER PAGINA 3 Op zich niets bijzonder, maar 21 nen die toezicht houdt bij het van de 24 woningen in deze straat waren vanwege het 400-jarige be staan van het dorp versierd met vlaggetjes die aan de gevel beves tigd waren. Die moesten er af om de schilders hun werk te kunnen laten doen. Zaterdagochtend deed de schriftelijke aankondiging bij de bewoners de ronde. Niemand had zin om de versiering weg te halen. Mevr. Potappel: „Hier hadden we niet op gerekend. We moeten ze eraf halen en maar weer ophangen, maar dat doet niemand meer na tuurlijk. Het is jammer." Toen de schilders maandagochtend kwamen, hingen de vlaggetjes er nog. Een opzichter van Beter Wo- schilderwerk, heeft maandag de bewoners van het blok dat eerst onder handen genomen moet wor den, gevraagd of ze de versiering weg wilden halen. Volgens chef woonbeheer J. Droogendijk van Beter Wonen werd daar geen bezaar tegen ge maakt en zouden de bewoners de vlaggetjes weer terughangen als het karwei klaar is. „Bovendien heeft het in februari al in de Woon krant Zeeland gestaan. De mensen konden ervan weten." Het werk neemt ongeveer vier we ken in beslag. De festiviteiten in Stavenisse duren tot eind oktober: op de 29ste wordt de herdenking afgesloten met een zangavond. Beroepsmilitair Brusselaars al drie keer uitgezonden Gewonden bij verkeersongevallen te Poortvliet en Tholen Plannen voor woonzorgcentrum te Poortvliet zijn klaar Rechter verklaart vergunning varkenshouder nietig CDA vreesde voor eigen positie als SGP zetel zou krijgen in gedeputeerde staten 75-jarige firma Melse denkt bij jubileum aan de klanten van vroeger Tholen heeft geen miljoenen op de lopende rekeningen volgens wethouder Ravensteijn 18-jarige Tholenaar laat zelfgebouwde sportvisboot te water Een mix van routine en jeugd houdt Noad staande in beslissingsduel tegen SPS Thoolse darters Flyzone voor tweede achtereenvolgende jaar kampioen WIE KAN, DOET; WIE NIET KAN, PRAAT Dit nummer bestaat uit 20 pagina's Woord en Daad Tholen organiseert vrijdag 21 mei een skeelertocht tus sen 19.30 en 21.30 uur bij de Bergse- diepsluis op de Oesterdam. Inschrij ving vanaf 18.30 uur. Er is een ronde van 5 en van 8 km. Voor de meest ge oefende skeelers is er zelfs een wed strijdronde van 18 km. De drie afstan den lopen vanaf de Bergsediepsluis richting restaurant de Zeester bij Go- rishoek. Het inschrijfgeld is bestemd voor vakonderwijs voor straatjonge ren in Manilla op de Filippijnen. Dit is een gezamenlijk project van de Woord en Daad comité's in Zeeland. Bij regen gaat de tocht niet door, maar de organisatoren hopen op goed weer, want er is frisdrank beschikbaar, evenals koek en chips. Voor alle deel nemers is er een herinnering. P. den Ouden (653640) en J. Verbruggen (602123) tekenen voor de organisatie. Galerie Tijdverdrijf, 't Huis Tijd verdrijf aan de Stoofstraat in Tholen opent zaterdag een tentoonstelling van keramiek van (Thoolse) leerlin gen van het regionaal opleidings centrum Zeeland. Mol vice-voorzitter. Het Thoolse RPF/GPV-statenlid ir. W. Mol is vi ce-voorzitter geworden van de sta tencommissie economie. Advertentie I.M. Een kijk in de praktijken van een mega-fraudeur NU in elke boekhandel 219 blz. 29,95 Advertentie I.M. nog," zegt De Snoo. Ook is er geen spoor van inbraak. Het echtpaar waarschuwde de be heerder en de politie. Van de da dels) was geen spoor te bekennen. „We komen al elf jaar hier. Met het grootste genoegen. Elk jaar genie ten we weer van deze plek. Het is zo rustig en vredig," zegt De Snoo die een drukke baan heeft in de randstad. Tijdens de zomervakantie verblijven ze er drie weken en in het toeristenseizoen ook nog elk weekend. Kinderen en kleinkinde ren genieten mee van het plekje waar af en toe het gestamp van een binnenvaartschip op Het Keeten is te horen, waar 's avonds de vleer muizen uitvliegen en de ransuil een roestplek in een van hun bomen zoekt. „We gaan erg plezierig met de mensen in het dorp om. We halen er onze boodschappen. Ook de bloemen en plantjes, alles. En dan dit? We begrijpen het gewoon niet." De tuin is hun lust en hun leven. Er staan bomen en struiken, overal oogt het groen. De tuin ligt onder aan dc Oudelandsedijk. Het echt paar beplantte een deel van het ta lud met heesters. De plek is vanaf Donderdag om vijf uur 's avonds waren ze uit hun woonplaats Dub beldam bij Dordrecht aangekomen voor een lang weekend in hun zo merwoning dat ze Ons Buiten heb ben genoemd. Mevrouw De Snoo struikelde eerst bijna over de vuilnis die op het te gelpad was uitgekiept. Toen ze doorliep en de ravage in de tuin zag, was ze ontzet en barstte ze in snikken uit. Ook bij de Duitse buren was huis gehouden. De stenen barbecue in de tuin was vernield. Er waren ste nen uit het pad gehaald en er was ijs op de ramen van het huisje ge smeerd. Bij De Snoo waren ook spullen uit de schuur gehaald. Gewoonlijk is die op slot, maar het vorige week end vergaten ze - door de drukte vanwege familiebezoek - de ber ging af te sluiten. De trap en de droogmolen waren uit de schuur gehaald, maar ook een boormachi ne en een zaag die de heer De Snoo open en bloot in de tuin vond. Ze begrijpen er niets van. Wie doet nou zoiets, vragen ze zich de uren na de ontdekking steeds maar weer af. „Ze kwamen niet om te stelen, want mijn boormachine lag er V- 1 De ravage in de tuin van de zomerwoning 20a op het bungalowpark Oud-Kempen in Stavenisse. de dijk niet goed zichtbaar. De af rastering tussen de tuin en de dijk is omlaaggebogen. „Hier zijn ze erin of eruit gegaan," zegt De Snoo. Niet alleen op nummer 19d en 20a, ook op nummer 21 is in de tuin het een en ander overhoop gehaald. Beheerder Klootwijk begrijpt er ook niets van. „Aan de violen is te zien dat het vanmiddag moet zijn gebeurd. Daar sta ik van te kijken want er is een hoop beweging op het park geweest." Door het mooie weer en de vakantie zoeken de ei genaren hun zomerverblijven weer op. Ongeveer zestig procent is ei gendom van Duitsers, de rest is van Nederlanders. Er zijn 29 blokken van vier woningen van in totaal 116 eigenaren. Mevrouw De Snoo: „In ben altijd in de tuin bezig. Dit weekend wil de ik alle potten weer gaan vullen. Daar moet ik maar even van afzien, maar wat me het meest raakt, is dat de vredige omgeving nu zo is ver stoord."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 1