Prediking ds. Hoek mocht aanlanden in Sint-Annaland Elke valse vrede moeten we afbreken Kritiek op verslag over Ten Ankerweg <r»»26, 522 handtekeningen in spontane actie voor het behoud van de Gasthuiskapel Sfaintratuin Grenen Delen Handoplegging Hervormde Gemeente heeft na bijna een jaar weer predikant Liturgie Afschot reeën in Stavenisse 95 Grote verscheidenheid op sfeervolle kunstroute in Tholen Bescherming bodembroeders Donderdag 6 mei 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De preken van kandidaat P.C. Hoek uit Arnemuiden vielen goed in Sint-Anna- land en daarom besloot de kerkenraad in december een beroep op hem uit te brengen, nadat zowel ds. Harteman als ds. Van den Berg voor de eer hadden bedankt. Dat maakte ou derling J. Wesdorp zon dagmiddag duidelijk tij dens de intrededienst van de 27-jarige predikant. Stil van pastorie Moeizame strijd De Heere waakt over Zijn woord Uitrukken Dienstbaar Bewoners willen opmerkingen terugzien Bewoners van de Ten Ankerweg in Tholen zijn niet te vreden over het ambtelijke verslag dat is gemaakt van de vergadering van de commissie gemeentelijke ontwikke ling waarin de reconstructie van hun straat is besproken. In een brief aan de commissieleden - door vier bewoners ondertekend - wordt gewag gemaakt van 'zeer selectieve verslaglegging'. En er wordt gevraagd een aantal opmer kingen alsnog op te nemen. Helling rolstoelen Geen kaartjes meer voor Bl0f en In Spite of Everything Een handtekeningenactie heeft tijdens de derde kunst route in Tholen 522 handtekeningen opgeleverd voor het behoud van de Gasthuiskapel. Tijdens de kunstroute wa ren er vrijdag en zaterdag uiteenlopende vormen van kunst en cultuur te zien. De organisator - de Kunstkring Tholen - kreeg ook van de zon volop medewerking. Diversiteit Impuls Uitbreiding Daarmee is de vacature, die juni vorig jaar ontstond na het vertrek van ds. W.C. Meeuse naar Wilnis, vervuld. De pastorie in de Bierens- straat is weer bezet en op koning innedag 30 april 1999 ging daar voor het eerst de vlag opnieuw in top. Sint-Annaland is voor ds. Hoek niet helemaal onbekend. Op 25 december 1997 preekte hij er voor de eerste keer en op Goede Vrijdag van dit jaar was dat voor het laatst als kandidaat. „We wa ren ervan overtuigd dat uw predi king in onze gemeente mocht aan landen. Naar menselijke maatsta ven bent u ook voor dit werk be kwaam, maar uw bekwaamheid is uit God." De ouderling bracht naar voren dat de nieuwe predikant naar deze dag had toegeleefd en Goeree-Overflakkee woonden de bevestiging en intrede dan ook bij. Ds. Hoek noemde het 'een oprech te vreugde' dat het gemeentebe stuur aanwezig was in de personen van burgemeester H.A. van der Munnik en zijn vrouw en wethou der K.A. Heijboer. „We hopen op een vruchtbaar contact en een voortdurende voorbede." De predikant zei de kerkvoogdij zeer erkentelijk te zijn voor de voortreffelijke zorgen. De pastorie was met veel vrijwilligerswerk voor 170.000 gulden opgeknapt en dat was te zien. „We zijn er op recht stil van. Onze bede is om ver der ook schouder aan schouder te staan met de kerkenraad. We ver trouwen op een open en liefdevolle geestelijke band." De Heere had de weg naar Sint-Annaland voor hem geopend, vertelde ds. Hoek. „Ik moet Jezus verkondigen opdat Zijn huis vol worde. Oordeel en vrij spraak, zonde en genade. Het zal misschien nog wel eens tegenval len, gemeente, die nieuwe predi kant. Verwacht het dan ook alleen maar van de Heere, want Zijn naam moet eeuwig de eer ontvan gen", zei de nieuwe hervormde predikant van Sint-Annaland. Onder de vele gasten tijdens de in trededienst waren de voormalige Sint-Annalandse predikanten ds. Meeuse en ds. Van Herk. Van de Aan de handoplegging bij kandidaat Hoek werd zondag morgen in de bevestigings- dienst meegedaan door acht predikanten: bevestiger J.P.J. Voets uit Arnemuiden (men tor van Hoek), consulent ds. A. Egas uit Poortvliet, W.C. Meeuse uit Wilnis (de vorige predikant in Sint-Annaland), K. ten Klooster uit Ridder kerk (oud-predikant te Mid- delharnis, waar Hoek geboren en getogen is), L.W.Cb. Ruijgrok uit Monster (oud predikant te Middelharnis), T.C. de Leeuw uit Kinderdijk (waar Hoek gewerkt heeft als catecheet), D. Breure uit Bar- neveld (eveneens werkzaam als catecheet) en E. de Mots uit Hagestein (studievriend). uitgekeken, maar er ook tegenop had gezien. De Heere heeft u echter geholpen. U hebt ook tweeërlei genade uit Gods hand ontvangen. U bent geroepen tot predikant en u bent geroepen in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ik ken geen slechtere en ik weet geen betere, heeft consulent ds. Egas onlangs nog gezegd. In de jaren tachtig leek het schip van de N.H. Kerk op de rotsen van de vrijzin nigheid te pletter te slaan, maar in middels mogen we nu al een eeuw prediking in onze N.H. kerk in Sint-Annaland hebben", aldus Wesdorp, die weer het verhaal her haalde van Abraham Kuyper en Jan Rap en zijn maats. Hij erken de, dat veel in de N.H. Kerk hem diep bezorgd maakt „Er mag wel kritiek zijn, als die maar onder bouwd wordt door de Schrift en gedragen wordt door liefde tot Je zus Christus. In deze situatie heb ben we een geestelijk leider brood nodig, maar voor de predikant kunnen de ontwikkelingen wei eens een spanningsveld oproepen, want je krijgt met allerlei wensen vanuit de gemeente te maken." De ouderling wenste de nieuwe predi kant van harte geluk met deze in- trededag en Gods zegen toe. Hij riep de gemeente op tot voorbede en clementie. „Laat men beseffen, dat ds. Hoek tijd nodig heeft om zich in te werken in deze grote ge meente. Hij heeft tijd nodig om de zondagse erediensten voor te be reiden en zijn theologische kennis te verdiepen", zei Wesdorp. Consulent ds. A. Egas uit Poort vliet noemde het een onuitspreke lijk voorrecht voor Hoek om als predikant bevestigd te worden. „Een grote wens is hiermee in ver vulling gegaan. Een verzondigde weldaad is u gegeven. U bent van daag ook toegetreden tot de ring Tholen en de classis Zierikzee van onze kerk. Helaas word je in de classis weinig gehoord en dat is niet aangenaam na een dag verga deren. Maar wat nodig is, dat moet gebeuren. Heel hartelijk welkom dan ook. We hopen op een vrucht bare tijd. Je bent jong en van je mentor heb ik gehoord dat je veel energie hebt. Daarmee kun je de oudere collega's bijstaan in de moeizame strijd. De Heere waakt echter niet alleen over Zijn Woord, Hij waakt ook over Zijn knechten. Of het nu mee of tegen zal vallen, door Zijn kracht kan onze zwak heid worden volbracht. De Heere geef je verstand in alle zwakheid", aldus ds. Egas. Ds. Hoek zei in zijn dankwoord ook op een goede verstandhouding te hopen in de provinciale kerkver gadering, evenals op een goede band met zijn Thoolse collega's. „We moeten schouder aan schou der staan." De bijna drie jaar dat hij in Arnemuiden en Yerseke had gewerkt als pastoraal medewerker, noemde hij een bijzondere leertijd. „Gods zegenende hand heb ik hier opgemerkt." Er waren ook ver schillende vertegenwoordigers van die twee gemeenten aanwezig, evenals uit Wilnis en Kinderdijk, waar Hoek nog catechese heeft ge geven. De predikant noemde ver der het meeleven uit Middelharnis, waar zowel hij als zijn vrouw zijn opgegroeid, hartverwarmend. Heel wat familieleden en bekenden van In de bevestigingsdienst werd o.l.v. organist Lené de Graaf gezongen uit de psalmen 36:2,65:1, 119:67, 23:1 en 3, 122:3, 20:1 en 33:2 en 10 volgens de berijming van 1773. Gelezen werd He breeën 13 en als tekst waren de verzen 20 en 21 gekozen. Ds. Voets preekte over de vredesgezant onder de hoede van de God des vredes. In de intrededienst werd o.l.v. organist Liza Wesdorp ge zongen uit de psalmen 100:1 en 3, 122:1 en 2,48:4,119:25 en 84, 56:5, 134:3, 33:6 en 11Gelezen werd Jeremia 1 en de tekst was vers 12b, waarover de 's morgens be vestigde kandidaat Hoek voor het eerst als bevoegd herder en leraar preekte. Thoolse collega's waren consulent ds. Egas uit Poortvliet en naaste buurman ds. Kommers uit Stave- nisse present. Ds. Den Ouden uit Tholen, die tegelijk met Hoek stu deerde aan de rijksuniversiteit te Utrecht, had 's morgens de bevesti gingsdienst bijgewoond. „Het is goed voor een man dat hij het juk in zijn jeugd draagt", zo be gon ds. P.C. Hoek - Jesaja citerend - zijn intredepreek zondagmiddag in de Hervormde Gemeente van Sint-Annaland. Als tekst had hij Jeremia 1:12b gekozen: 'want Ik zal wakker zijn over mijn woord om dat te doen'. In dat hoofdstuk over de roeping van Jeremia wuift de profeet zijn taak weg met de opmerking: ik kan niet, ik ben jong. „Dat was geen valse bescheidenheid of een beleefdheidsfrase. Jeremia peilt zijn eigen onvermogen en peilt ook de last die de hemelse Vader op hem legt. Hij vond zijn opdracht te groot in een tijd waarin sprake was van een opeenstapeling van onge rechtigheden. Zowel land als volk verkeerden in nood, maar men ver wachtte meer van de farao dan van de Heere. Er was geweldig veel wette loosheid en zedeloosheid. Het bederf schuilt immers in de vezels van ons bestaan, maar waar God iets op draagt, moeten we altijd met gesloten ogen doen wat Hij wil, zegt Calvijn. Gehoorzaamheid aan Gods bevel is nodig, ondanks ons onvermogen. Jeremia is de profeet van het woord en we moeten aan dat woord genoeg hebben. Jeremia-hoeft het slechts door te geven en hij hoeft dat niet in eigen kracht te doen. In onze tekst wordt het teken van de amandelboom als een verzekering gegeven. Als heel de natuur nog slaapt, laat de amandelboom al zijn sierlijke bloesem zien als loffelijkste van het land van de belofte. De amandelboom wordt ook wel waak- of wakkerboom genoemd. Zo zal ook de Heere wakker zijn over Zijn woord. Jeremia hoeft maar te spreken en de Heere zal het maken." „Uitwendig was alles op orde, maar hoezeer leeft het verzet, ook vandaag de dag in Sint-Annaland. Alle bouw sels van eigen rekening moeten met de grond gelijk gemaakt worden, want het is de Heere ernst: wie de Zoon niet lief heeft, die heeft het le ven niet! Dan wordt de vele malen voorzegde verbanning werkelijkheid. Wie de Heere niet lief heeft, wordt vervloekt. We hebben zonde en onge loof uit te rukken, elke vorm van val se vrede moeten we afbreken. Wee mij, als ik het evangelie niet verkon dig, dus niet alleen uitrukken en af breken, maar ook bouwen en planten. De Heere zal het doen en Zijn woord is herscheppend. Bij de gratie van Zijn woord kan er geplant worden, ook in Sint-Annaland, in hoge ver wachting, in genade. Dat alles vraagt om gelovige onderwerping." „Zo kunnen we onder u dienstbaar zijn. Omdat Hij waakt over Zijn woord. Hij spreekt onboetvaardige zondaren vrij. Wie in Hem gelooft, zal eeuwig leven. Hij doet het nog, Hij is nog waakzaam. Ken je Hem al als borg en middelaar, want Zijn woord is krachtdadig, zowel in ge richt als in genade. Als mens heb je maar een klein vermogen, maar Hij is wakker. Al worstel je met droogte of hitte, geestelijke matheid of traag heid, Hij zal niet achterblijven. Hij staat recht en pal, bij alle gistingen, de ontstellende nood in onze kerk, de verdeeldheid. Op Uw woord zal ik het net uitwerpen", zo besloot ds. Hoek zijn eerste preek zondagmid dag in de Hervormde Gemeente van Sint-Annaland. Stemmen van lezers Naar aanleiding van de 'Stemmen van lezers' van Josje Moerland uit Stavenisse in de Eendrachtbode van 29 april wil ik namens het be stuur reageren. Bij de wildbeheer eenheid (WBE) is bekend, dat er verschillende reeën op het eiland Tholen leven. Zo ook tussen Sint- In de ogen van de briefschrijvers es sentiële voorstellen om de verkeers stromen van voetgangers en fietsers te beïnvloeden, vinden ze in het verslag niet terug. Vijf insprekers kregen tij dens de vergadering op 13 april het woord. De bewoners hebben grote bezwaren tegen onderdelen van de voorgestelde reconstructie. De ge vraagde aanvullingen in het verslag hebben met name betrekking op de veronderstelde gevaren van het langs de uitritten geplande fietspad en de bereikbaarheid van het verlaagde voetpad. Argumenten met betrekking tot het smallere voetpad, het opoffe ren van bomen voor een fietspad en een doorlopende parkeerstrook mist men eveneens. En ook het pleidooi van mevr. C. Laban voor een beveilig de oversteekplaats ter hoogte van as surantiekantoor Overheeke, omdat daar een 'black spot' is gezien de ze ven ongevallen die er de afgelopen vijfjaar geregistreerd zijn. De opmer kingen van dezelfde mevrouw over het ter ontsluiting van de nieuwe wijk Stadszicht geplande fietspad en voet pad ziet men ook graag alsnog opge nomen. Verslagen van commissiever gaderingen worden sinds enkele jaren bewust beknopt gehouden. Naast deze brief brengen de bewoners nog een aantal zaken over de recon structie onder de aandacht van de commissieleden. Zo stellen ze dat de projectleider van ingenieursbureau DHV heeft geadviseerd om géén ro tonde aan te leggen (in de vergadering van 13 april spraken alleen de com missieleden van VVD, RPF/GPV en D66 zich uit tegen een rotonde). Dat niets gedaan wordt aan het veiliger maken van de hiervcx)r genoemde 'black spot', terwijl in de subsidie aanvraag bij de provincie het verbete ren van de verkeersveiligheid voor fietser, voetganger en automobilist is genoemd. Dat volgens iemand van het Klaverblad Zeeland (patiëntenbe- 22x140/180x2.200 mm V sindj 1967 Bredaseweg 237, Roosendaal Advertentie I.M. langenvereniging) een verlaagd fiets pad langs dë Vest twee keer een hel ling van zo'n 20 meter vergt om het pad ook voor rolstoelers toegankelijk te maken. En men gaat ook in op het in Stadszicht geplande fiets- en voet pad, dat zou aansluiten op de kruising Ten Ankerweg/Molensingel en dat een tweede ontsluitingsweg uitkomt op de route Zoekweg en Molenvliet- sedijk. Gezien die plannen trekken de bewoners het nut in twijfel van het vlak langs hun voordeur geplande fietspad. Tenslotte houden ze de com missieleden in hun schrijven voor, dat deze door in te stemmen met het re constructieplan zoals dat er nu ligt, precies beantwoorden aan het beeld dat de kiezers van hen als politici heb ben; namelijk dat de gemeente toch haar gang gaat. Het reconstructieplan komt nog in een commissievergadering aan de or de. Vrijdag 14 mei komt de Zeeuwse band Blpf naar Sint-Maartensdijk. Het evenement wordt georganiseerd door Uit op Tholen in samenwer king met Haestinge. Voor het con cert, dat om acht uur begint, zijn al le kaartjes inmiddels uitverkocht. Bl0f wordt gevormd door Pascal Jacobsen (zang/gitaar), Bas Ken nis (toetsen/zang), Chris Götte (drums) en Peter Slager (basgi taar/zang). In 1996 werd Blpf door de provincie Zeeland onderschei den met de Zeeuwse Aanmoedi gingsprijs. Het voorprogramma wordt opge luisterd door de Thoolse groep In Spite of Everything. Zij speelt met een knipoog naar het roek-genre. De set bestaat voor de helft uit snelle nummers en voor de helft uit ballads. De band treedt op in de re gio sinds 1998. Ze bestaat uit Eli de Vries (gitaar/zang). Boy Doek- meijer (drum), Liesbeth Romijn (zang). Hans Lindhout (basgitaar) en Bob Beecham (gitaar). De groep timmert hard aan de weg om be kendheid te kweken in Tholen en omstreken. Zij trad eind januari nog op in Willemstad en op ko ninginnedag in The Pub in Tholen. Ook bracht zij een eigen cd uit. In juni presenteert Uit op Tholen het nieuwe gevarieerde programma voor het komende seizoen. Tijdens de twee dagen kon iedereen genieten van een grote diversiteit op allerlei gebied wat betreft kunst en cultuur. Hierdoor is het een uitgelezen kans om kunst en cultuur eens in het voetlicht te zetten. Een expositie als de kunstroute neemt de drempel van bijvoorbeeld een museum weg. Men kan op een eenvoudige, ontspannen manier in aanraking komen met aller lei kunstvormen, en zich er eventueel verder in verdiepen. 'Kunst is niet al leen wat je ziet als werk wat tentoon gesteld wordt, kunst is vaak ook de gedachten erachter en het idee erop te komen. Kunst is meer', aldus de orga niserende Kunstkring. Onderweg op de kunstroute was er ook een handtekeningenactie tot be houd van de Gasthuiskapel opgezet. Op drie verschillende plaatsen langs de route lagen lijsten waarop men kon tekenen. Dat gebeurde zonder aan drang, de lijsten lagen er alleen zodat het publiek die zelf in kon vullen. De ze actie van anderhalve dag resulteer de in 522 handtekeningen. Het gemeentebestuur wil in principe de Gasthuiskapel wel verkopen. Het is volgens b. en w. een te grote kos tenpost voor het budget onderhoud monumentale gebouwen. De ge meente is al ongeveer een jaar bezig een oplossing te vinden. Op de twee dagen van de kunstroute werd er actie ondernomen tot behoud van de Gast huiskapel. De 522 handtekeningen worden aangeboden aan het gemeen tebestuur en dienen een duidelijk te ken te zijn dat de Gasthuiskapel, als cultuur-historisch monument, behou den moet blijven. Aan de kunstroute werkten veel kun stenaars mee. Er waren zo'n twintig musici, onder meer pianist Maurits Fondse, saxofonist Ties Mellema en organist en clavecimbelspeler Jan de Viet. Ook exposeerden ongeveer twintig beeldend kunstenaars en daar naast waren er optredens van ver schillende koren, dans van Laura Ou- wens jazzdance en toneel van toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht. Elke kunstvorm speelde zich af op een eigen plek in Tholen, zodat de binnenstad 'bruiste'. De plaatsen waren verspreid en werden aangegeven met zogenaamde 'Thole- naartjes'. Via deze wegwijzers wer den de bezoekers geleid van de ene verrassende expositie of uitvoering naar de andere; allemaal met grote verschillen. Diversiteit is een sterk punt van zowel de Kunstkring als de kunstroute. Iede re kunstenaar onderscheidt zich op een of andere manier van de anderen. Ten eerste via de vorm van kunst. Zo was er fotografie van onder meer Louis Sauter, ruimtelijk werk van on der anderen Léon Vermunt, (menselij ke) objecten van Veronie Rens, schil deringen van onder meer Mieke Dietvorst-Comelisse, pentekeningen van Adri Boxhoorn-Urbanus en spat- tekeningen van Joan de Ruyter. Deze laatste zat op een bijzondere plaats, namelijk in de kelders van het voor malige stadhuis aan de Hoogstraat. Tessa Joosse exposeerde met vernieu wende videokunst en er was ook ke ramiek van onder anderen Anne Ma rie Mosmans, quilts van Ati Veenendaal en architectuur van Sjoerd van Oevelen. De verschillende technieken zorgen eveneens voor on derscheid, net als het materiaal, de in spiratiebron, de kunstenaar zelf en de expositieruimte. Die plaats speelt een grote rol in de kunstroute. Zij geeft een extra effect aan de route en aan het werk van de kunstenaars. De ruimten zijn vaak plaatsen waar men sen zelden of nooit komen, en waar het tentoongestelde werk ook goed past. Zo waren er drie olieverfschilde rijen van Marcel van Tienen onder de titel: 'Voorjaar in Zeeland'. Deze vrij donkere schilderijen met drie keer een vrouw voor een spiegel geven een iet wat sombere indruk. Dit werd nog eens versterkt doordat de schilderijen te zien waren in een niet al te grote ruimte met een laag plafond, dikke balken en een zware trap (hal Regen- tessestraat 1 In de toren van de Grote Kerk expo seerden twee kunstenaars: Jan H. Kettelerij met zijn ruimtelijke werken 'Daphne en Apollo' en 'Aan de kust' en Hans Westerweel met keramiek. Vooral de ruimtelijke werken van Kettelerij kwamen goed uit in de ho ge expositieruimte met vrij veel licht. Het keramiek van Westerweel zorgde voor de meer kleinschalige invulling van de toren en zo werd er ook een goed onderscheid tussen de werken aangebracht. De diverse plaatsen zorgden ook voor de aparte, gezellige en ontspannen sfeer tijdens de kunstroute. Het mooie weer versterkte dat nog. De kunstroute vormt ook voor de kunste naars een impuls tot het leveren van nieuw werk en eventuele experimen ten, zodat de talenten optimaal benut worden. Grote blikvanger op de kunstroute was de gastexpositie van Léon Ver munt. Deze beeldend kunstenaar uit Halsteren was gevraagd te exposeren in de tuin van de Gasthuiskapel. Ver munt was uitgenodigd vanwege zijn fraaie werk, motivatie en bekend heid. Hij is bekend omdat hij uit de omgeving komt en vanwege zijn werk, zijn lessen bij het voormalige REC (Regionaal Educatief Centrum) en de verschillende andere cursussen die hij gegeven heeft. Vermunt kende de tuin van de Gasthuiskapel en wil de er zijn werk graag tentoonstellen. Zijn expositie (die nog t/m 8 mei te zien blijft) zal hierna verhuizen naar Helmond. Vermunt vindt zijn inspira tie, evenals vele andere kunstenaars, in de mens en in de natuur. De expo sitie werd donderdagavond officieel geopend door burgemeester H.A. van der Munnik. Een gezamenlijk concert van Con cordia en beiaardier Gerard de Waardt sloot zaterdag de kunstroute af. Op het pleintje voor het stadhuis speelde de harmonie, o.l.v. Paul Rampaart, acht stukken. Vier daarvan samen met De Waardt, die ook nog een stuk alleen bracht. Uit de reacties van het publiek viel op te maken dat deze combinatie voor herhaling vat baar is. Het programma was geva rieerd, met zowel marsmuziek, Ja- maicaanse folk suite en bekende stukken als 'Let it shine' en 'Always on my mind'. De Kunstkring is een vereniging in beweging. Er zijn plannen om er een stichting van te maken met diverse commissies. Hiermee streeft de Kunstkring naar uitbreiding (met na me met jeugdig talent) en een nog betere kwaliteit wat betreft de kunst route en de omstandigheden en mo gelijkheden tot het ontwikkelen van de deelnemende kunstenaars. „Een verrassende en geslaagde kunstroute, maar er zijn altijd nog dingen te ver beteren", zoals voorzitter Sarien Bout-Sakko het verwoordde. Maartensdijk en Stavenisse. Hier gaat het momenteel om een vijftal reeën. Het betreft 1 reegeit, 1 oude reebok, 2 jonge bokken en 1 jonge geit. Tot enkele weken geleden waren het er zes, maar onlangs is er een ongeveer zes jaar oude bok doodgereden. In een gesprek met mij verklaarde Josje Moerland dat zij - en met haar vele anderen - gehoord had, dat er in mei 4 van de 5 reeën zou den moeten worden afgeschoten. Ik heb haar duidelijk gemaakt, dat dit onmogelijk waar kan zijn om dat er bij eventueel afschot alleen maar een afschotvergunning gege ven wordt aan de WBE, als de WBE daar tenminste een verzoek toe doet. Dit is echter niet aan de orde. Alleen voor zieke of zwakke exemplaren wordt een afschotver gunning aangevraagd. Maar zo lang de stand dermate klein is, dat er geen stress door overpopulatie onder de reeën optreedt of geen noemenswaardige schade aan o.a. landbouwgewassen wordt veroor zaakt, zal er zeker geen afschot vergunning op gezonde reeën wor den aangevraagd. Dus voor alle verontruste mensen uit met name Stavenisse zal dit een geruststel lende reactie zijn op de bezorgde brief van Josje Moerland. J. van Vossen, jachtopzichter wildbeheereenheid Tholen-Sint-Philipsland. Voor de landbouw zijn het qua weersomstandigheden geen beste tijden geweest. Door de vele regen is er een grote achterstand ontstaan in het zaaien van gewassen. Hier door zijn de landbouwpercelen dit voorjaar minder begroeid dan nor maal. Ook de fauna heeft veel te lijden gehad van de slechte weers omstandigheden. Veel bodembroe ders nestelen in bijvoorbeeld win tertarwe. Door het late zaaiseizoen is er dit jaar veel minder begroei ing en daardoor zijn de bodem broeders extra aangewezen op wegbermen, dijken en slootkanten. Daar er binnenkort weer bermbe heer in de vorm van het maaien van deze stroken wordt toegepast, doet de wildbeheereenheid (WBE) dit jaar een extra beroep op de berm beheerders (gemeente, waterschap, provincie en landbouw) om deze maai werkzaamheden zoals afge sproken in het verleden, tot 15 juni uit te stellen. Alleen waar de ver keersveiligheid in het geding is, dient er natuurlijk tijdig te worden gemaaid. J. van Vossen, jachtopzichter wildbeheereenheid Tholen-Sint-Philipsland. rtsn.1-.. Mevr. E.J. Hoek-van Wezel, dochter Marinda. zoon Daniël en ds. P.C. Hoek. In een zonovergoten tuin van de Gasthuiskapel was er veel belangstelling voor de beelden van Léon Vermunt. HET GROENE WARENHUI Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M. Onze hanging baskets zijn rijkelijk gevuld met 1-jarige zomerbloeiers en groene bladplanten. Hangt overal, de hele zomer door, met heel veel plezier. Van 34.95 voor 19?5 HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3