m NIEUW Gratis Dundoek klappert in koude wind Plaatselijk nieuws VISSER Geslacht in eigen slagerij 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 mei 1999 Koor- en samenzang L.Hage wint klaverjassen Heenetrecht naar musical Jeugddienst AUTOSCHADE Bosters meeste vis Biljarttoernooi Stratenvolleybal Oprichting mannenkoor Wandelvierdaagse Brandje Suzannaweg Accelerando bij dodenherdenking Tryfosa verkoopt goed Reünie SC Stavenisse Ouderen op stap Mille voor Kosovo Weinig vis Rommelmarkt X Magere runderlappen of ♦sucadelkg 17,- Niemantsverdriet hoogste serie Magere vangst Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kinderhulp Hartstichting Ongevraagd advies Europese wereldwinkeldag Quiet Riot speelt op Borstrockfestival retenj DAG EN NACHT Tholen Op 15 mei wordt in de Nederlandse Hervormde kerk een concert geor ganiseerd door de stichting WWZ (Wereld Wijde Zendingj-concerten. De avond zal beginnen om half acht. Aan dit concert werken het christelijk Kamper mannenkoor Door Eendracht Verbonden o.l.v. di rigent/pianist Klaas Jan Mulder en de organist Henk van Putten mee. Voor Mulder zal het zijn laatste op treden in Tholen zijn. De opbrengst van de avond is bestemd voor het werk van de stichting In de Rechte Straat, in het bijzonder voor evange lisatiewerk in Tongeren en de MAF (organisatie die zich inzet voor ver voer naar afgelegen zendingspos- ten). Kaarten zijn te koop bij boek handel Oostdijk en in Scherpenisse bij boekhandel Kleppe. Bij de wedstrijd op donderdag van klaverjasclub Tholen-stad is Leen Hage als eerste geëindigd. Tweede was Carlo Hage. Er waren 15 leden aanwezig. Uitslag eerste vijf deel nemers: 1. L. Hage 5302 p;-2. C. Hage 5226 p; 3. A. Vol werk 5193 p; 4. H. Rijstebil 4998 p; 5. C. Schot 4969 p. De leerlingen van groep 7 en 8 van Die Heenetrechtschool hebben op woensdag hun jaarlijkse uitstapje gehouden. Deze keer gingen ze naar schouwburg De Kring in Roosen daal. waar de stichting Jeugdkome- die Amsterdam optrad. De Jeugdko- medie speelde de musical Spelen derwijs van Ivo de Wijs en Joop Stokkermans. Het verhaal gaat over zes kinderen in een dorp die toneel gaan spelen. Ze spelen dat hun dorp nogal saai is. Eén van de kinderen wil weg. Een impresario zorgt ervoor dat zij weg kan uit het dorp. Zij wordt net zo beroemd als de Spice Girls. Ze komt erachter dat het op de hele we reld hetzelfde is. Over de hele we reld worden dezelfde televisieseries uitgezonden en ook is er in bijna ie dere stad een McDonalds hambur gerrestaurant. Het meisje heeft het wel gezien en keert terug naar huis. Zij denkt 'Oost west, thuis best'. De kinderen van Die Heenetrecht school hebben genoten. Zondag is er in de Hervormde kerk een jeugddienst met als thema 'On derdak'. Dominee A. Krol uit Go- rinchem en jeugdkoor Polyhymnia verlenen onder andere hun mede werking. De collecte tijdens de jeugddienst is bestemd voor de kinderen in Koso vo die getroffen zijn door de oorlog in dit land. De hulpverlening loopt via de stichting World Vision. De dienst begint om half zeven. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie l.M. 21 leden van 't Scharretje visten za terdag bij Nikkershoek. De vangst was dit keer, doordat de wind uit het oosten kwam, wat minder. T. Bos ters werd winnaar met 2,68 m vis. Verdere uitslag: 2. T. Rijnberg 2,46 m; 3. C. Rijnberg 2,05 m (eerste da me); 4. J. Gorissen 1,81 m; 5. C. Dam 1,78 m; 6. J. Verhees 1,73 m; 7. A. Rijnberg 1,61 m; 8. P. van Westen 1,59 m; 9. M. Minheere 1,52 m; 10. W. Lievens 1,52 m. Het eerste jeugdlid eindigde met 1,06 m vis op de dertiende plaats. Dit was B. Beurskens. De Treffers en de teams van Hof van Holland die in de KNBB-com- petitie spelen, werken samen een onderling toernooi af (de traditione le Vosmeercup wordt dit jaar niet georganiseerd). Er zijn vier poules met ieder vier spelers. Volgens de nieuwe Belgische telling zijn bij winst 12 matchpunten te verdienen en bij een gelijkspel voor ieder 11 punten. Donderdag speelde poule A tegen poule B. B won met 48 tegen 31,91 punten. Poule C speelde tegen poule D en won met 48 tegen 29,37 matchpunten. De uitslagen: A. Fri- derichs-P. de Leeuw 12-7,76; M. Punt-C. Burgers 12-9,34; J. Hom- mel-J. van Gorsel 12-6,5; J. van Daalen-W. Dorst 12-5,67; A. Hom mel-P. Hommel 8,26-12; T. de Reus-K. Hommel 5,71-12; D. den Hollander-P. Vroegop 8,62-12 en J. Etiënne-M. Goedegebuure 9,3-12. Het hoogste gemiddelde werd be haald door K. Hommel met 2,89. J. van Daalen speelde in 15 beurten de kortste partij en de hoogste serie met 18 caramboles kwam op naam van C. Burgers. De wisselbeker van het op koning innedag gehouden stratenvolleybal- toernooi is gewonnen door het team van de Leguitsedijk. Aan het toer nooi deden 23 teams mee, die een kleine tachtig wedstrijden van een kwartier speelden. Tweede werd Kalisbuurt 1 en derde Boagerd 4. De winnaar van vorig jaar, de Patrij- zenweg, werd dit keer vierde. Op 22 mei kunnen de stratcnteams opnieuw in actie komen, maar dan voor het voetbaltoernooi. Sint-Annaland Maandagavond om acht uur vindt in het Trefpunt de oprichtingsvergade ring plaats van het mannenkoor. Vo rig jaar werd dat gevormd voor de opluistering van het zestigjarig be staan van VZOS, maar de meeste mannen is dat zo goed bevallen dat ze verder willen. Van de ruim zestig zangers van toen, hebben er zich al 46 aangemeld als lid. Ze traden op koninginnedag al op tijdens de au bade, maar maandag is de officiële oprichting. Het voorlopige bestuur (W.J. Mosselman, J.W. van Pope- ring en A.C. Wessels) concludeert uit verschillende reacties dat er nog meer zangliefhebbers bij zullen ko men. Van alle leeftijden is men wel kom, van heel Tholen en Sint-Phi- lipsland zelfs. De voorzitter en een bestuurslid van de afdeling Zeeland van de koninklijke christelijke zan- gersbond zullen maandag de oprich tingsvergadering bijwonen. De op zet is om elke veertien dagen op woensdag te repeteren o.l.v. dirigent Rinus van Gorsel. Er zal worden be gonnen met het instuderen van een paar liederen voor de kerst. Van dinsdag 25 tot en met vrijdag 29 mei wordt weer de avondwandel vierdaagse georganiseerd. De voor inschrijving begint op maandag 17 mei en sluit op 22 mei bij de Rabo bank. Er zijn dit keer geen prijzen te winnen voor origineelste teams, dit wegens de geringe aanmelding in voorgaande jaren. Er zijn wel bekers te winnen voor de jongste en oudste deelnemers. Maandag 10 mei haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier OP- Advertentie l.M. Tien leden van de vrijwillige brand weer rukten gisterochtend rond half tien uit voor een brandje in een ver vallen loods achter de Suzannaweg. Vermoedelijk door spelende kinde ren was er oude rommel in brand ge raakt. De rook had de aandacht van omwonenden getrokken, die alarm sloegen. De brandweer was snel ter plaatse en bluste met één hogedruk spuit het vuur. De golf- en plastic platen waren niet aangetast. Naast de vervallen loods, die vroeger als botenberging van A.W. Rijnberg diende, lag nog een heleboel brand baar materiaal, maar het optreden van de brandweer voorkwam erger. De koninklijke fanfare Accelerando werkte dinsdagavond 4 mei weer mee aan de dodenherdenking in de Rotterdamse deelgemeente Kralin gen. Per bus ging men naar het mo nument 'De steen van de miljoenen tranen', waar koraalmuziek werd gespeeld. Veel verenigingen legden bloemenkransen. Een lid van het korps mariniers blies het signaal voor de twee minuten stilte, waarna Accelerando het Wilhelmus speelde. Na de koffie in een buurthuis volgde er nog een korte rondrit door de ha venstad, voordat men huiswaarts reed. De hervormde vrouwenvereniging Tryfosa heeft woensdag in het Tref punt een goede verkoping gehad. De opbrengst was bruto ƒ5840,80. Dat was wel 300 gulden minder dan de vorige keer, maar de organisatoren waren toch tevreden. Er waren o.a. sokken, handdoeken, beschilderde dienbladen, kaarten, stroopwafels en pannenkoeken. Voor de kinderen was er een grabbelton en op de zol der konden die ook nog spelletjes doen. Een deel van de opbrengst gaat naar de kerkvoogdij. Voetbalvereniging Stavenisse viert 13 en 15 mei het 35-jarig bestaan. Donderdag is er van één tot vijf uur een verenigingstoernooi, waarbij o.a. ook moeders tegen hun kinde ren voetballen. Na afloop is er in de tent een barbecue. Zaterdag 15 mei is van twaalf tot vijf uur een reünie gepland, waarvoor zich al 81 deel nemers hebben opgegeven. Er wordt dan gegeten en er is muziek. Het bejaardencomité organiseert op donderdag 27 mei een reisje door Zeeland. Het vertrek is 's middags om één uur van het Van der Lek de Clercqplein. Onderweg wordt ge stopt voor koffie met gebak en het diner. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij J.C. Moerland, tel. 692304. Dankzij de gehouden verloting kan de oranjevereniging Prins Willem Alexander 1000 gulden overmaken voor hulp aan de vluchtelingen uit Kosovo. Een mooi resultaat na een teleurstellend verlopen koninginne dag zonder activiteiten. Dat had zijn weerslag op het oranjebal, want dit werd matig bezocht, meldt voorzit ter A.J. Slager. De oranjevereniging telt zo'n 120 leden. „We hebben een drietal bedankjes gekregen, maar er hebben zich zes nieuwe leden aan gemeld", aldus Slager. Slechts elf van de 37 deelnemers aan de vierde bekerwedstrijd van De Zeebaars brachten zaterdag vis op de kant. Aan de Annavosdijkpol- der was een kleine vier kilo vis het magere resultaat. Winnaar werd H. Suurland met 635 punten. De verde re uitslag: 2. H. Dijke 490 p: 3. M. Bijl 445 p; 4. A. Faber 435 p; 5. J.C. Bijl 425 p; C. de Graaf 365 p; 7. B. Westdorp 335 p; 8. P. Breure 210 p; 10. J. v.d. Broek 151 p; 11. I. Hengstmengel 50 p. De volgende activiteiten van De Zeebaars zijn bootvissen, morgen vrijdag, en de volgende bekerwed strijd op zaterdag 15 mei. Zaterdag 15 mei organiseert de Stichting Ontspanning Gehandicap ten een rommelmarkt in het clubge bouw Ons Huis aan de Langeweg. Deze begint om half twee en duurt tot half zes. Ten bate van de weke lijks avonden van de stichting wordt er traditiegetrouw op de zaterdag na hemelvaartsdag een rommelmarkt gehouden. Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Magere hamlappen 1 kg 9,25 l Kalkoenfilet of -schnitzels X 500 gram ƒ6,50 Gemar. kalkoensatévlees Malse riblappen 1 kg 13,- Rundergehakt1 kg 8,95 Bij 5 voorgebakken hamburgers 1 fles Heinz tomatenketchup GRATIS 250 gram ƒ3,- Gebraden kipfilet 100 gram 2,10 Gekookte lever 100 gram 0,98 Zeeuws spek 100 gram 0,98 Asperge-hamsalade 100 gram 1,95 Poortvliet In de competitiewedstrijd van bil jartclub Tolrust speelde P. van Roosendaal twee keer zijn gemid delde en zette G. de Jonge op een flinke achterstand. Het was tevens de kortste partij in slechts 15 beur ten. J. Niemantsverdriet maakte de hoogste serie van 19 caramboles. W. Bijl had met 3,05 het beste gemid delde De uitslagen zijn; M. Uijl-J. Niemantsverdriet 7,86-10; P. van Roosendaal-M. Hage 5,22-10; C. Bal-A. Demming 8,8-10; H. Ren- sink-W. Bijl 10-8,65: T. Demming- G. de Jonge 10-6,94; P. van Roosen- daal-G. de Jonge 10-4,44; H. Cornejissen-C. Bal 3,33-10; A. Burgers-C. Nagelkerke 8,92-10; T. Demming-H. Rensink 7,65-10 en A. Demming-W. Bijl 10-7,57. Sint-Phiiipsland Bij zeehengelclub De Makreel was de vangst zaterdag maar mager. De Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie l.M. uitslag was als volgt: l. J.M Geense 1155 p; 2. L. van Sas 555 p; 3. J. van Kolthoorn 525 p; 4. P.C. Kleppe 355 p; 5. S. v.d. Maas 335 p; 6. J.P Kaashoek 315 p. Bij de jeugd: 1. P. Verwijs 1205 p; 2. R. Roth 175 p; 3. P. Quist 175 p. De volgende wed strijd voor het kampioenschap wordt gehouden op zaterdag 15 mei van half twee tot half vijf aan het Zijpe. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT Advertentie l.M. De jaarlijkse collecte voor het na tionaal fonds Kinderhulp heeft in Tholen-stad 1801,60 gulden opge bracht en in Sint-Annaland 817,30 gulden. Er gingen respectievelijk 32 en zeven collectanten op pad. Ieder een bedankt voor de bijdrage. De collecte voor de Hartstichting heeft in Poortvliet meer opgebracht dan vorig jaar, namelijk 1614,15 gulden. Gevers en collectanten be dankt hiervoor. VERVOLG VAN V(X)RPAGINA „Er wordt vrij gemakkelijk voorbij gegaan aan de riscico's van het af steken. Nu laten we via het Haltbu reau (die jongeren aan het werk zet na overtreding van vuurwerkverbod red.) de gemeente schoonhouden", aldus wethouder Heijboer. Van der Linde stelde voor om een proef tp nemen. De VVD steunde dat voorstel. E. Frigge-Hogesteeger (VVD): „Het zal je maar een keer treffen dat een kind voor het leven verminkt wordt. Doe het één jaar als proef op stukken waar het afsteken zich concentreert. Helaas ruimen mensen hun spullen niet op." Ook Piet steunde de PvdA. M.A. van Beek (CDA) die zijn partijgenoot J. Bout verving, was het echter geheel eens met Heijboer: „Degene die vuurwerk afsteekt, is verantwoorde lijk. Die moet zijn rotzooi maar op ruimen." En volgens Dijke lost de voorgestelde maatregel de risico's niet op. Voorzitter P.K.M. Stouten (VVD) concludeerde dat een meerderheid van de commissie het college een 'ongevraagd advies' gaf om een proef te nemen met het opruimen van de restanten vuurwerk. Heij boer bestreed die conclusie: „Als ik de koppen tel in de raad, kom ik niet aan een meerderheid." (Commis sieleden J. van den Donker (D66) en A.P. Kornaat (PvdA) waren af wezig). Stouten ging niet in op He- ijboers opmerking. Roeland. Lid van provinciale staten (voor de SGP) G.D. Roeland uit Sint-Annaland is benoemd tot vice- voorzitter van de statencommissie welzijn. Zaterdag wordt voor de vierde keer de Europese Wereldwinkeldag ge houden. In de wereldwinkel in de Stoofstraat te Tholen kan iedereen die dag te recht voor een kopje koffie met koek. Tevens kan men een handte kening zetten op de lijsten van de internationale Jubilee 2000-cam- pagne. Allerlei organisaties doen mee aan deze campagne, die beoogt om volgend jaar de onbetaalde schulden van de armste ontwikke lingslanden kwijt te schelden. Orga nisaties die actief zijn op het gebied van gezondheidszorg, onderwijs, ontwikkelingssamenwerking, men senrechten en vrouwenemancipatie. De handtekeningen zullen in juni aangeboden worden aan de zogehe ten G8, bestaande uit de rijke indus trielanden en Rusland. Ook de bibliotheek in Tholen be steedt deze maand aandacht aan het werk van de wereldwinkel. Er is een expositie ingericht met informatie. In veel westerse landen kan het pu bliek kennis maken met eerlijke producten uit de Derde Wereld. Voor deze producten, zoals koffie, thee, cacao, maar ook voor kunst nijverheid krijgen de makers in ar me landen een eerlijke prijs. De menswaardige arbeidsomstandighe den worden in acht genomen. De wereldwinkel in/Tholen kan nog altijd een aantal vrijwilligers ge bruiken. Pak even uw zakboekje THOLEN 6 mei Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20.15 u. 15 mei Concert chr. Kamper man nenkoor met Klaas Jan Mulder, Grote Kerk 19.30 u. 18 mei Bingomiddag Anbo, Schut tershof 14 u. 20 mei Soosreis Anbo. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', schoolwandplaten en 'de suiker biet', Meestoot'di t/m za 14-17 u. 6, 19 en 27 mei cursus hartreanima- tie, Wellevaete. 11 mei Reisje plattelandsvrouwen naar Breda, vertr. 8.15 u. ver.geb. 18 mei Bingo plattelandsvrouwen, Wellevaete 20 u. 25 t/m 28 mei wandelvierdaagse. STAVENISSE 20 mei Zeeuwse avond. De Stove 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 11 mei Alg. ledenvergad. Rode Kruis, R. Barnenstr. 20 u. 12 mei Vergad. comm. gemeentel, ontwik., gemeentehuis 19.30 u. 14 mei Optreden Blöf en In Spite of Evertything, Haestinge, 20 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 mei Expositie Levend Mo nument t/m 20 juni Expositie schilderijen, aquarellen en tekeningen Selma Verhoeven Magré, Markiezenhof, di t/m zo 11-17 u. 6 mei Komedie 'De Meeuw', De Maagd, 20.15 u. 7 mei Theaterconcert Joop Visser, De Maagd, 20.15 u. 8, 15, 22 en 29 mei Single Star dansavond voor alleenstaanden. De Wouwse Tol 21-2 u. 8 mei Muziektheater Zenga 'de Sf inx', De Maagd 20.15 u. 8 mei Poptocht, centrum, 21.30 u. 11 mei Theaterconcert Benny Ney- man. De Maagd, 20.15 u. 15 mei Modern balletvoorstelling Scapino ballet en dansgroep Krisz- tina de Chatel, De Maagd, 20.15 u. 19 mei Lezing over Picasso, Hof zaal Marziezenhof, 20 u. 21 mei Show 'Het Groot niet te ver mijden', De Maagd, 20.15 u. 22 mei Cabaretvoorstelling Vincent Bijlo 'Scheve bomen', De Maagd, 20.15 u. 24 mei Antiquarische boekenmarkt, 10.30 - 17 u., Markiezenhof. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Blast from the past - do, ma en di 20 u., vr 14 en 18.45 u.| za en zo 14 en 16.15 u. Ronin - do en zo t/m di 20 u„ vr 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: The Bride of Chucky - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Napoleon - do t/m di 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: I still know what you did last summer - do, ma en di 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u.,zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Babe in de grote stad - do t/m za, ma en di 14 u„ zo 14 en 16.15 u. Holy man - do, ma en di 14 en 20 u., vr 14, 18.45 en 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u.,zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Abeltje - za en zo 14 u. Message in a bottle - vr, za en zo 18.45 en 21.30 u. Een luizenleven - do t/m di 14u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u.- Cinema Paradiso: Nenette et Boni - ma 20.30 u. A Simple Plan - di 20.30 u. In Tholen legden vertegenwoordigers van maatschappelijke organisaties en particulieren bloemen bij het herdenkingsteken aan de Vossemeersepoort. De jaarlijkse dodenherdenking in Tholen is dinsdagavond druk be zocht. Opvallend veel jeugd kwam naar de plechtigheid aan de Vossemeersepoort. In Sint-Phi- lipsland werden de doden uit de Tweede Wereldoorlog herdacht aan de Kerkring. Hier waren wat minder belangstellenden dan vo rig jaar. In het park bij de Vossemeerse poort verzamelden zich vanaf half acht steeds meer mensen. Voor zover mogelijk werd een be schut plekje gezocht Er woei een koude wind uit het noordoosten. De Nationale Reserve stond met zeven man voor het monument opgesteld, terwijl de nationale vlag aan de mast achter het mo nument halfstok hing. De koninklijke muziekvereniging Concordia onder leiding van Paul Heijboer speelde Into Thy hands, Saint Anthony choral, sinfonia cantate, Angelus en Onward christian soldiers. Arnold van Bavel blies The Last Post, waarna twee minuten stilte in acht werd genomen. Alleen het klapperen van het dundoek in de straffe wind en het ruisen van de bladeren in de hoge bomen rond het monument was te horen. De eenden die gewoonlijk kwetteren in de Vest, hielden zich stil. Eén koppeltje maakte de overtocht van het water naar de rotonde bij de Ten Ankerweg/Grindweg. Twee militairen hesen de vlag in top, waarna Concordia een cou plet van het Wilhelmus speelde. Het gereformeerd gemengd zang koor Canticum onder leiding van Iz. Riedijk koos vanwege de wind een andere plek op het talud van de wal en zong onder meer Nader mijn God tot u en Beati Mortui (Welzalig de doden). Bij het leggen van bloemen beten gewoontegetrouw burgemeester H.A. van der Munnik en zijn echtgenote de spits af. Verder wa ren er onder andere bloemen van het comité dodenherdenking, de werkgroep Tholen Stad Actief, de Anbo afdeling Tholen en de NCVB afdeling Tholen. Namens de Thoolse basisscholen legden kinderen bloemen bij het monu ment dat in een veld met paars- witte violen stond. Verder brach ten particulieren bloemen als eerbetoon aan hun geliefden of fa milie die in de oorlog van 1940- 1945 het leven lieten. In Sint-Philipsland speelde mu ziekvereniging Concordia in de luwte van de muzieknis aan de Kerkring voor het publiek dat minder in aantal was dan vorig jaar. Door de kou en de wind ble ven meer mensen thuis, maar de jeugd was wel ruim vertegen woordigd. Concordia speelde on der meer stukken uit de 120 hym- nes voor brassband, Wilt heden nu treden, diverse koraalbewer kingen en uit een liederenbundel de stukken Boven de sterren ruist langs de wolken en Rijst op, rijst op voor Jezus. Richard Feleus en Leontien Moerland bliezen samen The Last Post waarna twee minuten stilte in acht werd genomen. Concordia sloot af met een couplet van het Wilhelmus. Zondag 9 mei en hemelvaartsdag donderdag 13 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 cn 18.30 u. ds. Den Ouden, do 9.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. De Klerk, Warmond, do ds. Balk. GF.REF. KERK zo 10 u. dhr. Walhout. 17 u. ds. v.d. Hout. do 10 u. da. v.d. Veen-Schenkeveld. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Velema, Zie- rikzee. do 9 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. do 10 u. ds. De Jongste. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Stortebeker. 19 u. dhr. v.d. Scheer, lofprijzing, do 10 u. dhr. Wisse. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering, do 11 u. eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.45 u. ds. v. Aller, Rotterdam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Krol, Gorinchem, jeugd dienst. do 10 u. ds. Snijder. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. do 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. 14.30 u. ds. Oosterbroek. do 11 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. wo 12/5 15 u. huwelijksbev. do 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE do 7/5 15 u. ds. Hoek, huwelijksbev. zo 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Hoek. do 10 u. ds. Hoek. GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. do 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Bouter, Oudewater. 18 u. ds. v.d. Valk, Andel. do 10 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SIM-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. do 9.30 u. ds. Den Hartog. 14.30 u. zendingsmiddag. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Bijl, Middelburg. 19 u. ds. Kansen, Burgh-Haamstede. do 10 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. do 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 9.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. 18 u. ds. Egas. do 10 u. ds. Egas. GEREF. KERK zo 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hout, Werkendam, do 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Kreuk, Stolwijk. 17 u. ds. Lammers, Krimpen a/d IJssel. do ds. v.d. Ploeg, Rotterdam. GEREF. GEM. zo 9.30 leesdienst. 15 u. ds. De Jongste, wo 12/5 19.30 u. stud. De Wit, he- melvaartsdienst. OUD GEREF. GEM. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. do 9.30 leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. De Goei, Sint-Maar tensdijk. do 10 u. ds. Van Eerden, Goes. Op de tiende editie van het Borst rockfestival, 15 mei bij Nieuw-Vos- semeer, speelt dit jaar de in kringen van wat oudere rockers bekende Amerikaanse band Quiet Riot, en dan nog wel in de originele bezet ting. Daarnaast heeft de grotendeels in Oud-Vossemeer woonachtige or ganisatie de Amerikaanse formatie Strongheart, The Legendary Under takers, the Australian Nirvanashow, Idiot proof en The Beukbrothers weten te strikken voor een optreden bij de bmg over het Schelde-Rijn- kanaal. Kaarten zijn onder meer verkrijg baar bij café The Pub in Tholen. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 8, zondag 9 en hemel vaartsdag donderdag 13 mei. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. do dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): za en zo dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. do en vr 14/5 dhr. Janssen, St. Maar tensdijk, tel. 664126. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: za en zo dr. De Groot, Nieuw Vosse- meer, tel. 502545. do dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP za en zo tandarts Roos, Bergen op Zoom, tel. 0164-233817. do tandarts Hoffenkamp, Bergen op Zoom, tel. 0164-210081 DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10.30. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 mei. donderdag 6 7.50-20.00 vrijdag 7 8.25-20.40 zaterdag 8 9.20-21.35 zondag 9 10.15-22.40 maandag 10 11.35- dinsdag 11 0.05-12.55 woensdag 12 1.15-14.05 donderdag 13 2.20-15.00 vrijdag 14 3.15-15.50 za 8/5 18.31 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771 Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2