Country en western in de smalstad Provincie Zeeland WEERPER1KELEN April 1999 levert de meest zonnige koninginnedag Meer veiligheid op de wegen in De Zak Partner is niet nodig bij linedance in Sint-Maartensdijk Water, water, water Donderdag 6 mei 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Sint-Maartensdijk is sinds vorig jaar april een country line dance groep rijker. Een stel dames is vorig jaar be gonnen met zes proeflessen bij de volksdansgroep Iva- nicia. Men was zo enthousiast en er kwamen zo veel mensen op af, dat men besloot om een country-linedan- cegroep te vormen. Ze wilden meer dan alleen zes proeflessen. Small Town Dancers Muziek en dansen Mannen Optredens Grasmaand warmdroog en winderig Guur en koud April J De getallen tussen haakjes zijn de data. Bediening bruggen Inwoners van Zuid-Beveland die meer willen weten of willen meepraten over een omvangrijke aanpak van de wegen in De Zak kunnen woensdag 19 mei, tussen 16.00 en 21.00 uur, binnenlopen in De Stenge in Heinkenszand. Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 18/1999 Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Stremming Arne De Smaltown Dancers, hier nog in actie in de voormalige kleuterschool aan de Radda Barnenstraat in Sint-Maartensdijk. D(x>r de mond-op-mond reclame is het groepje inmiddels gegroeid. In het begin is er met opzet geen recla me gemaakt, omdat er in het begin weinig ruimte was om te dansen in café Smerdiek. Al gauw werd deze ruimte te klein en de groeiende groep verhuisde naar de oude kleu terschool in Sint Maartensdijk. Nu trainen de dansers in Haestinge, in Sint Maartensdijk. Nu de groep zo is gegroeid, willen de leden toch dat het een echte ver eniging gaat worden. Er is al een naam verzonnen: Small Town Dan cers. Ook zijn ze bezig met het vor men van een bestuur, maar dit kost wel wat moeite. De groep krijgt les van Nelly van Gorsel, die ongeveer 20 jaar bezig is met volksdansen. Nu heeft ze zich op het country-line dansen gericht. "Eerst vond ik er niets aan, maar ik ben toch aangesto ken door de muziek en nu vind ik het hartstikke leuk om te doen." Op dit moment zijn er twee groepen die dansen. Achttien gevorderden die elke dinsdag van 19.30 uur tot 21.30 uur trainen in de oude kleuterschool. Ook is er pas een groep beginners begonnen met ongeveer 25 perso nen. Zij dansen iedere donderdag van 19.30 uur tot 21.30 uur in Haes tinge. "Ik heb tegen de beginners ge zegd dat ze pas na vier keer les wis ten of ze het wel leuk vonden. De eerste keer moet je zoveel leren. Je moet de line dance een kans geven," aldus een enthousiaste Nelly. Iedere week wordt er een nieuwe dans ge leerd. Er wordt op verschillende muziek gedanst. Bijvoorbeeld op de muziek van Mike de Rijke of Virginia Rail road. Ook zijn er wel 3000 verschil lende dansen. Enkele voorbeelden zijn: Black Coffee, de Freeze en de Hill Billy Rock. Voor fans van de country muziek zijn dit bekende na men. Het voordeel van de line dance is, dat je geen partner nodig hebt om te dansen. Dit is bijvoorbeeld bij stijl dansen wel nodig. "Er zijn erg veel vrouwen die bij ons les hebben, zij hebben vaak mannen die niet van dansen houden. Dit is niet erg, want je hebt niemand nodig om mee te dansen. Je danst met zijn allen op één lijn." Toch zijn mannen van harte welkom bij de groep. "Op dit moment zijn er drie mannen. Twee bij de beginners en één bij de gevorderden." Het be stuur hoopt dat dit gaat veranderen. Misschien komen de mannen wel een keertje mee met hun vrouwen. Of ze kunnen alleen komen, als hun vrouwen niet van dansen houden. Er zijn mensen van verschillende leeftijden: van 25 tot 65 jaar. De mensen komen niet alleen uit Sint Maartensdijk, maar ook van de rest van het eiland. De Small Town Dancers hebben al enkele optredens en andere activitei ten op het programma staan. Zo is er op 13 mei een avondje vrijdansen in Café Smerdiek voor de beginners en gevorderden. Op 18 mei hebben ze een optreden in Maartenshof. Ook wordt er op 10 juli een speciale countrydag georga niseerd in Haestinge. De dansers zullen daar optreden, naast de ande re, iets professionelere groepen. „Van deze groepen kunnen wij altijd nog wat leren," zegt Nelly van Gor sel. De groep dansers is hard bezig om een echte vereniging te vormen. Ie dereen die eens een kijkje wil ne men bij de Small Town Dancers is van harte welkom op één van de lesavonden. - De maand mei heeft zacht ingezet, net zoals april is weggestorven. Wat de temperatuur betreft zat april aan de warme kant door met name de hoge temperaturen in de laatste tien dagen. Ook 's nachts bleef het kwik aan de hoge kant. Aan zonuren hadden we evenmin te kort met een overschot van maar liefst 40 uren. Aan neerslag viel er 47 mm (in Sint-Maartensdijk), dus was de grasmaand vorig jaar met 73,3 mm aanmerkelijk natter. Ook de nachtvorsten stelden dit jaar niet veel voor en de wind was in april iets meer aanwezig dan gemiddeld. Het begon goed met een mooie voor jaarsdag op 1 april. De zon werd niet of nauwelijks door de wolken gehin derd en de temperatuur steeg tot een maximum van 19,5 graden. Ook de tweede was het een mooie dag met veel zon die het kwik liet stijgen tot 18,8 graden. Dergelijke hoge waar den treden volgens de statistieken weinig op in deze tijd van het jaar. In de namiddag draaide de wind naar het west-noord-westen en daarmee werd koele zeelucht de regio binnenge voerd. Zaterdag 3 april was het ineens gedaan met het fraaie weer. In de morgen drong een regengebied Zee land binnen en het werd een zonloze dag met vrijwel continue regen en een temperatuur die zeven graden lager lag dan de dag ervoor. De neerslag kwam deze dag in totaal op 8,4 mm uit. De paasdagen waren ronduit te leurstellend. Van het aangekondigde mooie weer kwam niet veel terecht. Zondags bleef het op enkele druppels na nog droog en in de ochtend liet de zon zich nog even zien. Maar maan dag was er slechts een half uurtje zon te bespeuren en in de ochten viel er enkele uren lichte regen bij een vrij stevige wind. De regenmeter bleef op 3,5 -mm steken. Ook de twee volgen de dagen vielen er buien. Op dinsdag werd het nog 13,7 graden, maar op 7 april leverde de temperatuur 2 graden in. Donderdag werd een droge dag met vrij veel bewolking. Op 9 april was de zon maar weinig te zien en er viel wat fijne motregen. De tempera tuur steeg naar 14,6 graden en dat was een meevallertje. Zaterdag 10 april was een wat tegenvallende dag met zware bewolking waarbij het echter wel tot de avond droog bleef. Er stond een vrij krachtige west- tot zuidwes ten wind. Vanaf zondag de elfde daalde de tem peratuur verder. Het was zondag nog wel zonnig en droog, maar er stond een vrij krachtige tot krachtige wind. Maandag was een onaangename, winderige en vrij natte dag. In de och tend ging het regenen. Toen het tegen de middag droog werd, bleven er nog wel wolkenvelden hangen, afgewis seld met zonnige perioden. Aan neer slag werd 10,1 mm afgetapt. Ook dinsdags werd het koud (9,7 graden) en er waaide een harde tot stormachti ge noordwesten wind die in de mid dag wat afnam. In de late middag vie len er buien met hagel en korrel- sneeuw die in totaal 6,4 mm neerslag opleverde. Woensdag 14 april vielen er ook nog enkele buien in de nacht. Overdag bleef het droog en wolken velden werden afgewisseld door zon. In de avond vielen er weer buien met korrelsneeuw. De maximum tempera tuur kwam op 8,2 graden uit. Ook de volgende dagen bleef de temperatuur een paar graden achter voor de tijd van het jaar. De lucht werd gedomi neerd d(X)r typisch Hollandse bloem koolwolken waartussen de zon ook volop kans kreeg. Donderdag was de wind in de nachtelijke uren sterk af gezwakt en er was vrijwel geen be wolking. De temperatuur daalde aan de grond tot beneden het vriespunt (- 1,8 graden). In de ochtend viel er nog een licht buitje, overdag was het vrij zonnig en het bleef droog met alleen in de vroege avond nog een bui. Er werd 1,5 mm neerslag gemeten. Het kwik bleef op 8,6 graden steken. Vrij dag de 16e bleef het op een paar drup pels na droog. Er werden ruim elf uren zonneschijn genoteerd en de temperatuur boekte ruim een graad winst tot exact 10 graden bij een mati ge wind. Zaterdags was het zonnig en iets warmer dan de dag ervoor (10,7 graden). Er was nog nachtvorst (-1,2 graden). Tot de middag was de wind zwak, maar ze nam in de middag in kracht toe met nu en dan uitschieters naar vrij krachtig. In de avond luwde de wind weer sterk en in de nacht van zaterdag op zondag trad er weer nachtvorst op (-1 graad). In de mor gen van zondag de 18e was er eerst vrij veel bewolking. In de middag werd het zonniger bij een zwakke tot matige wind. De temperatuur steeg naar 10,8 graden. Ook in de nacht van zondag op maandag daalde de tempe ratuur op klomphoogte met -0,2 gra den tot net onder het vriespunt. Over dag waren er perioden met zon, afgewisseld door wolkenvelden. De thermometer gaf enkele tienden lager aan dan de dag ervoor. In de nacht van maandag op dinsdag 20 april na derde een storing vanuit het zuidwes ten onze regio. Deze bracht zachtere lucht met zich mee. Overdag liet de zon zich regelmatig zien en de wind nam in kracht toe van vrij krachtig tot hard uit zuid-zuidoost. Op enkele druppels na bleef het echter droog tot ver in de avonduren. De temperatuur steeg naar 13 graden. Vanaf woensdag de 2 le werd het warmer. In de nacht regende het nog enige tijd, maar in de ochtenduren was het overwegend zonnig. In de middag scheen de zon nog, maar er ontstonden later enkele buien waarbij ook onweer en nog wat hagel werd waargenomen. De wind schoot daar bij uit naar 8 beaufort. Aan neerslag werd 7,5 mm afgetapt. De tempera tuur steeg naar een maximum van 16,7 graden. Donderdag bleef het ook niet droog. Zowel in de ochtend als middag vielen er enkele lichte buien die in totaal 2 mm neerslag in de me ter brachten. Tussen de buien door waren er redelijke perioden met zon al bleef er wel een straffe wind staan. De temperatuur kwam uit op 14,5 graden, maar door de wind voelde het heel wat kouder aan. Vrijdag de 23e vielen er in de morgen nog enkele buitjes, maar verder was het zonnig met in de middag wolkenvelden, 's Avonds vielen er nog wat druppels en het kwik reikte tot 16,5 graden. De zaterdag viel tegen. Een front bereikte ons in de nacht en er viel wat lichte regen. In de ochtend was het meest zwaar bewolkt, maar de zon kwam er zo nu en dan wat flauwtjes doorheen. In de middag nam de bewolking de finitief het heft in handen en er viel lichte regen bij een matige tot vrij krachtige wind. De temperatuur moesf 3,5 graden inleveren en er werd 3 mm neerslag afgetapt. Zondag de 25e was een vrij mooie dag met tame lijk veel zon. Alleen in de namiddag was het zwaar bewolkt, maar het bleef droog. De temperatuur bleef op 16,6 graden steken. De 26e werd de warmste dag van de maand. De twin tig -gradengrens werd mim over schreden. Met 21,1 graden werd het heel wat warmer dan voor onze regio was voorspeld. Zonnige perioden werden afgewisseld met stapelwolken en in de vroege avond viel er nog een bui, vergezeld van licht onweer. De neerslag bleef beperkt tot 0,7 mm. Op dinsdag de 27e moest de tempera tuur wat inleveren. De zon was er wel goed bij en de lichte bewolking stelde niet zoveel voor, alleen de wind was een spelbreker. Die blies er lustig op los, vrij krachtig tot krachtig uit het noordoosten. Desondanks werd het toch nog 18,6 graden. Deze weerssi- tuatie werd in stand gehouden door een hogedrukgebied boven de Britse eilanden en lagedruk bij het Iberisch schiereiland. Woensdag 28 april bracht vrijwel geen veranderingen met veel zon en vrijwel geen bewol king. Wel stond er nog een stevige bries, maar met 18,8 graden werd het nog iets warmer dan dinsdag. Don derdag de 29e was er in de morgen veel bewolking die geleidelijk minder werd en in de middag was het vrijwel onbewolkt. Bij een vrij stevige wind werd een maximum temperatuur van 16,8 graden bereikt. Men kon deze dag opmerkelijk ver kijken. Vanaf het metereologisch weerstation op vlieg basis Woensdrecht werd een zicht van 50 km gemeten. En dan koninginne dag. Deze laatste dag van de maand was zeker een bekroning, ook voor de festiviteiten die werden georgani seerd. Van zonsopkomst tot zonson dergang was er geen wolkje aan de lucht te zien en volgens Meteo Wage- ningen is het in de halve eeuw dat ko ninginnedag wordt gevierd, nog nooit zoveel zonneschijn gemeten. In Sint- Maartensdijk werd 13,3 uur zonne schijn genoteerd. De temperatuur kwam daarbij uit op een royale 19,1 graden. Een gerieflijk slot van de grasmaand dus. St.-Philipsland St.-Maartensdijk Temperatuur Gemiddelde temperatuur 10,3 10,1 Gemiddelde maximum temperatuur 14,6 14 Gemiddelde minimum temperatuur 6,6 6,7 Hoogste maximum temperatuur 21(30) 21 (26) Laagste maximum temperatuur 8,8(15) 8,2(14) Hoogste minimum temperatuur 10,9 (26) 10,8(26,27) Laagste minimum temperatuur 0,7(15) 0,7(15) Aantal warme dagen (meer dan 20 °C) 3 1 Aantal uren warmer dan 18 °C 30 24 Aantal uren zonneschijn 201 210 Neerslag Aantal dagen met neerslag 17 15 Aantal dagen met neerslag 10 mm 1(22) 1 Aantal dagen met hagel 3 2 Aantal dagen met sneeuw 3 2 Hoogste etmaalsom 10,4 10,1 (12) Totaalsom 56,4 47 Atmosfeer Gemiddelde luchtdruk 1013 1014 Hoogste luchtdruk 1028(4) 1029(4,5) Laagste luchtdruk 992(12) 993(12) Laagste luchtvochtigheid 33(30) 30(30) Dagen met onweer 2(13,26) 1(21) Aantal dagen met weerlicht - - Aantal dagen met mist - 2 Gemiddelde windsnelheid 4,3 3,7 Hoogste windsnelheid 21,5(13) 18,3(12) Nieuws Water. Het is overal. Het stroomt soms met bakken uit de lucht. Het komt uit de kraan. Het gaat op en neer in de zeearmen., Het wordt afgevoerd via watergan gen. Het staat in plassen op het land. De voortdurende en soms dreigende aanwezigheid van het water maakt het nodig de water huishouding goed te regelen. De provincie doet dat in het zogehe ten Waterhuishoudingsplan. De voorbereidingen voor een nieuw plan zijn ondertussen in volle gang. Begin volgend jaar moet een eerste concept op tafel lig gen. Eind van dat jaar is uiteinde lijk het laatste woord aan Provin ciale Staten. Ondertussen is in vijf werkgroepen vrijuit nage dacht: stedelijk gebied, landelijk gebied, slim met water, ruimte voor water en deltaranden. Stedelijk gebied In de werkgroep stedelijk gebied is als voorlopige conclusie ge trokken dat het niet meer aan gaat woonwijken aan tet leggen in laag gelegen gebieden of peilver- f lagingen aan te passen bij landin richtingsplannen. Landelijk gebied De werkgroep landelijk gebied stelt onder meer dat landbouw en natuur en valt los te koppelen. De werkgroep ziet wel wat in verfij ning van het peilbeheer, uitgaan de van de verschillende belangen die er zijn. Maar de groep stelt ook dat er geen behoefte is klei ne natuurgebiedjes, waar het vrij wel onmogelijk is het waterpeil op de gewenste hoogte te hou den zonder schade aan omrin gende landbouw te veroorzaken. De groep kiest niet voor wat ze noemen 'bloempotnatuur'. Milieutijdingen Wie meer wil weten over het waterhuishoudingsplan dat in de maak is en uitgebreider wil lezen over de bevindingen van de ver schillende werkgroepen, kan Milieutijdingen nr. 54 (gratis) aan vragen bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg, tel. (0118) 63 14 00. Vanaf woensdag 5 mei is de nieu we provinciale brug over het Kanaal door de Oude Arne be schikbaar voor het wegverkeer. Dezelfde dag nog wordt de hulp brug verwijderd. Daarvoor wordt een werkvaartuig gebruikt. Het zou handiger zijn als de hulp brug nog een week zou kunnen blijven liggen, maar in verband met de voortgang van de werk zaamheden kan ze niet langer beschikbaar zijn. Als gevolg daarvan gaat het afstellen van het bewegingswerk en de aansturing van de nieuwe brug gepaard met extra strem mingen voor het wegverkeer en wel op vrijdag 7, maandag 10 en dinsdag 11 mei. Voor de afstel ling is het nodig de brug een aan tal keren te bewegen. Doordat de stremmingen per keer vrij lang kunnen duren, beginnen de werk zaamheden steeds pas na negen uur 's rfiorgens. De zondag na Hemelvaartsdag -16 mei- worden de bruggen over het Kanaal door Walcheren be diend tussen negen uur 's mor gens en negen uur 's avonds. Dat is drie uur langer dan op een gewone zondag wanner de brug gen worden bediend van 10 uur 's ochtends tot zeven uur 's avonds. De extra tijd houdt verband met de te verwachten extra recreatie ve drukte als gevolg van Hemel vaartsdag en het daaraan gekop pelde lange weekeinde. Om het wegverkeer zo min mogelijk te hinderen, is de recreatievaart gevraagd bij voorkeur gebruik te maken van de extra bedienings- tijd in de vooravond, dus tussen zeven en negen uur. Trieste balans 24 doden; 450 mensen gewond. Dat zijn de gevolgen van 2.600 geregistreerde ongevallen in het verkeer in De Zak in vijf jaar tijd: 1993 tot en met 1997. Het werkelijke aantal ongevallen ligt beduidend hoger: rond de 10.000 stellen onderzoekers. Dat grote verschil komt doordat niet alle ongevallen worden gere gistreerd. Naarmate er minder letsel is, neemt de registratie af. En als ongevallen alleen blikscha de tot gevolg hebben of bijvoor beeld een slag in het wiel van de (brom)fiets en dergelijk materieel ongerief, komt nog geen twintig procent van de ongevallen in de boeken terecht. Handen in elkaar Om de veiligheid in het verkeer te vergroten is het nodig de we gen zelf onder de loep te nemen, het gebruik van de wegen (een vierbaansweg en een provinciale weg bijvoorbeeld hebben een andere functie dan een kronkelig weggetje over een dijk) en, heel belangrijk, het gedrag van de verkeersdeelnemers. Praktisch probleem is dat het beheer van de wegen niet de verantwoorde lijkheid is van één instantie. Zeven instanties zijn eigenaar van wegen in het gebied en moeten deze wegen beheren: de ge meente Borsele, Goes en Kapel- Ie, Waterschap Zeeuwse Eilan den, Zeeland Seaports, provincie Zeeland en Rijkswaterstaat. 'De zeven' hebben ondertussen de handen in elkaar geslagen en wil len gezamenlijk het gebied aan pakken. De aanpak staat be schreven in het zogeheten Mas- terplan. Onderscheid De plannenmakers maken onder scheid tussen verkeersruimte en verblijfsruimte. Op de doorgaan de wegen, verkeersaders, die moeten zorgen voor een vlotte doorstroming van het verkeer, krijgt het verkeer de ruimte. Met andere woorden: wie van dorp naar dorp wil of nog verder, moet veilig en vlot de doorgaan de weg kunnen nemen. En het moet niet zo zijn dat dit soort wegen voortdurend verstopt zijn door bijvoorbeeld recreatief ver keer of landbouwverkeer. Als een vlotte doorstroming mogelijk is, is er ook geen reden meer sluip routes te nemen door polders of over dijkjes. Alle andere wegen dan de door gaande wegen zijn te bestempe len als wegen in verblijfsruimte. Dat wil zeggen ruimte om te recreëren, te winkelen, te wonen en te werken. Het is de bedoeling het verkeer op deze wegen ondergeschikt te maken aan de aard van het verblijf. Om te beginnen Op een vrij eenvoudige manier zijn op korte termijn al maatrege len te nemen die de veiligheid in het verkeer vergroten. Als een maal duidelijk is op welke wegen het doorgaande verkeer de ruim te krijgt, is het van belang dat de voorrang op rotondes en voor rang op de verkeersaders overal in het gebied op dezelfde manier is geregeld. In de zogeheten ver- blijfsgebieden valt te denken aan uitbreiding van 30 km/u-zones en het invoeren van 60 km/u zones; voorrang voor fietsers die van rechts komen en voorrang van bromfietsers op de rijbaan. En natuurlijk valt er ook veel te ver beteren aan het gedrag van de verkeersdeelnemers. Daar is aan te werken door goede voorlich ting en controle op het nakomen van de regels. Kortom: wie zich niet aan de regels houdt kan er vrij zeker van zijn dat hij of zij bin nen niet al te lange tijd na de overtreding een acceptgiro in de bus krijgt om een boete te beta len. En verder De maatregelen op korte termijn zijn natuurlijk niet afdoende. Boeren die met hun trekkers naar het land gaan, moeten dat veilig kunnen doen. Niet alleen voor hun eigen veiligheid, maar ook voor de veiligheid van andere weggebruikers. Zo valt er op dit moment niet aan te ontkomen dat bijvoorbeeld in de oogsttijd of in het voorjaar grote landbouw voertuigen gebruikmaken van doorgaande wegen. Ze moeten wel; op een andere manier aan komen op de plaats van bestem ming is vaak niet mogelijk. Aanleg van parallelwegen zou soelaas kunnen bieden. En op routes waar sprake is van druk landbouwverkeer en druk fietsver- keer, valt te denken aan het scheiden van dit soort verkeer. Dat kan op verschillende manie ren. Als de weg breed genoeg is, is met het aangeven van lijnen op de weg eenvoudig een fietspad te maken. Op een aantal plaatsen is er wellicht niet aan te ontko men een apart fietspad aan te leggen, soms is het mogelijk aparte routes aan te geven en het aanbrengen van een soort vluchthaven om even te kunnen uitwijken zal op weer andere plek ken voldoende soelaas bieden. Fietsverkeer Vooral de fietser is kwetsbaar in het verkeer. Hoewel de Zak van Zuid-Beveland bekend staat als een vriendelijk gebied om te fiet sen valt er voor het dagelijks woon-werkverkeer (maar ook voor de recreant op de fiets) nog belangrijke winst te behalen. Intensief autoverkeer en fietsver keer op dezelfde weg is onder meer te vinden op de routes Heinkenszand - Goes, Heinkens zand - Nisse - Kwadendamme en 's Gravenpolder - Kapelle. Het realiseren van goede fietsvoorzie- ningen zien de plannenmakers als noodzakelijk. Waar veel recreatief fietsverkeer is, gaan de gedach ten uit naar het weren van auto verkeer op deze routes. Meer weten Wie meer wil weten kan het mas- terplan verkeersveiligheid Zuid- Beveland inzien in de gemeente huizen van Borsele, Kapelle en Goes in het kantoor van het Waterschap in Goes en in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg. Gratis samenvatting Het complete masterplan is een redelijk omvangrijk boekwerk. Vandaar dat er een samenvatting van de plannen is gemaakt. De samenvatting is gratis verkrijg baar bij het informatiecentrum van de provincie, tel. (0118) 63 14 00. Meepraten en commentaar Wie wil meepraten over de plan nen of meer wil weten kan zoals gezegd terecht tijdens de inloopuren woensdag 19 mei in De Stenge in Heinkenszand. Tot 7 juni is het mogelijk schriftelijk te reageren op de plannen. Wie dat doet moet de reactie sturen naar: Projectteam Verkeersveilig Zuid-Beveland, postbus 1, 4450 AA Heinkenszand. De gemeente Borsele heeft het voortouw bij het opstellen en uit voeren van de plannen. I Abdij

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 21