r Dag van het Waterschap z De voordee1 weken van Pot Stoutenbeek zijn weer begonnen pot stoutenbeek Noodplannen millenniumovergang gereed Komdaaromsnelnaaronze showroomwantopiets hoeftuniet te rekenen 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 6 mei 1999 f De stand van zaken in waterschap Zeeuwse Eilanden Cadeautje Tochten, kinderen en buitenwerk Veiligheid prioriteit één Werk moet doorgaan Proef op de som eind mei Volle dag Vergaderingen algemeen bestuur Hoofdkantoor Op alle toch al laag geprijsde s 1 aapkamers altijd een vierseizoenen dekbed gratis t-w-v- f TSDi- Onze eethoeken zijn nu extra laag geprijsd- Van modern design tot klassiek - Bij diverse eethoeken-i de vierde stoel cadeau Op alle showroom- en magazijnmodellen maar 1 iefst tot 5D* korting. Ook op alle bekende merken- Bankenn zitcombinatiest stoelen en fauteuils nu ongekend laag geprijsd- Wij komen graag bij u thuis. JÉ aterstand Het lijkt nog ver weg, maar voor u het weet Is het 19 juni: de Dag van het Waterschap. Hoogste tijd u te laten meedelen in de voorpret. Wat zal er "zaterdag 19 juni allemaal te doen zijn op het terrein naast de kreek bl| Ouwerkerk op Schouwen-Dulveland? Waterschap Zeeuwse Eilanden pakt uit. Met het poldergemaal Dulveland en zijn aalgoot, een fraaie zeedijk met de cais sons van '53 en de zuivering Mastgat binnen handbereik is de uitgekozen locatie een goede plek om het water schap te presenteren als de veelzijdige organisatie die het Is. in de Grote Tent. centrale post op het feestterrein, kunnen bezoekers hun bonnen inleveren tegen een cadeautje en een kop koffie of een glas fris. In de tent zijn ook de vier kunstwerken opgesteld, die leerlingen van basisscholen maakten over water. Cartografen helpen met het zoeken op digitale kaarten naar uw huis. Aan de informatiestand zijn de fiets- en wandelroutes te krij gen. De fietstocht voert langs het poldergemaal Duiveland, de aalgoot. jamboerderij Stelle- hoeve, het scheepvaartmuseum en awzi Mastgat. De wandeltocht loopt rond de kreek. Op de kreek kunnen bezoekers een kanotochtje maken. In de speciale speel- en doe-tent op het feestterrein kunnen kinderen hun eigen buttons maken. Er staat een waterspel met stuwen en sluizen. Samen met deskundi gen waterbeestjes bekijken die je zelf gevist hebt, is ook leuk. In een andere, verduisterde tent tonen video's het waterschapswerk in uitvoering. Na al dit leerzaams kunnen de kinderen zich lekker uit leven op het springkus sen, met op elke wang een Droppie Water in schmink. De tractoren, kranen en bedrijfsauto's van het water schap staan opgesteld. Kantonnlers demonstreren het ver snipperen van hout, het asfalteren van wegen, het verstevigen van een dijk met basalt en het aanleggen van een natuur vriendelijke oever. Muskusrattenvangers laten zien hoe vallen en klemmen werken en analisten van het Laboratorium Zeeuwse Waterschappen bewijzen de waarde van het STERLABcertificaat. De voorbereidingen voor de millennium overgang liggen goed op schema. De computerprogrammatuur is getest en grotendeels mlHenniumproof bevonden. Voor de onderdelen waarbij dit niet het geval was, wordt aan oplossingen gewerkt. De inventarisatieronde van de hard- en software ln de besturingssys temen van onze Installaties en appara tuur Is gedaan. Hier ligt de zaak wat ingewikkelder, omdat bedoelde syste men vaak uit hard- en software van ver schillende leveranciers bestaan. Vaak bleek niet meer te achterhalen of een bepaald onderdeel millenniumbestendig is. Om toch te garanderen dat deze categorie het bij de start van de volgen de eeuw niet at laat weten, zijn nood plannen bedacht. Een aantal zaken moet altijd kunnen wer ken, omdat bij niet functioneren de veilig heid van de burgers in gevaar komt. Die zaken noemen we vitale objecten. Bij het waterschap zijn dit de poldergemalen, de keersluizen, de dijkbewaking en de glad heidbestrijding op de aangewezen platte- iandswegen. Mocht er met het intreden van het jaar 2000 iets misgaan met de stroomvoorziening of mochten de installa ties niet werken door miitenniumstoringen in de software, dan moet het waterschap toch in staat zijn de vitale taken uit te voe ren. Daarom zijn er noodplannen gemaakt. Voor de poldergemalen en de keersluizen is daarin bijvoorbeeld geregeld hoe ze handmatig kunnen worden bediend en wie dan dat zal doen. In alle gevallen is in het noodplan opgenomen hoe en door wie er gehandeld moet worden als er geen stroom en/of geen telefoon is. Overigens heeft het waterschap ook een telefoonaansluiting op het Nationale Noodnet. een apart telefooncircuit voor noodsituaties dat altijd werkt. Bovendien is In de noodplan nen nauwkeurig geregeld op welke wijze de berichtgeving van en de terugkoppe ling naar de verantwoordelijke personen geschiedt. Niet direct van levensbelang maar wei belangrijk voor de bedrijfsvoering van het waterschap is. dat er zo min mogelijk sto ringen zullen optreden aan de rioolgema len. de rioolwaterzuiveringsinstallaties, de kantoorautomatisering en de gebouwen Waterschap Zeeuwse Eilanden heeft inmiddels aan de Unie van Waterschappen de overkoepelende instantie van alle waterschappen in Nederland - het bericht gestuurd dat de noodplannen klaar zijn. De Unie rapporteert dit vervolgens weer aan de Minister van Verkeer Waterstaat. De plannen worden volgende week aan het dagelijks bestuur van het waterschap voorgelegd. Voor een aantal medewerkers is het eind mei even I januari 2000. 01.00 uur. Ze gaan de noodplannen dan bij donker in de praktijk testen. Wat er die dag verder waar en wanneer gebeurt, is te zien bij de informa tiestand in de Grote Jent. Het feestterrein is om 10.00 uur geopend voor publiek. Wij sluiten de deuren pas weer tegen 16.00 uur. Zes uur is eigenlijk te kort om alles te doen en te zien op deze volle Dag van het Waterschap. Wij dagen u uit het te proberen. Voor deze intern-vitale objecten zijn even eens noodplannen gemaakt, waarin op dezelfde manier als voor de vitale objec ten is geregeld hoe die werkzaamheden kunnen doordraaien. 8 juni 1999, aanvang 17.00 uur: commissie Waterbeheer 9 Juni 1999. aanvang 19.30 uur: commissie Waterkeringen Wegen commissie Middelen commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken Alle bijeenkomsten zijn voor het publiek toegankelijk en vinden plaats in het hoofd kantoor van het waterschap, Piet Heinstraat 77 in Goes. Waterstand is de informatierubriek van waterschap Zeeuwse Eilanden. Elke maand kunt u deze rubriek in dit blad vinden. Voor vragen over de beschreven onderwerpen kunt u terecht bij afdeling Communicatie: Mariette van Gorkum (eindred.) (0113-241209) of Karen Kroese (0113-241368). Waterschap Zeeuwse Eilanden Postbus 114, 4460 AC Goes Piet Heinstraat 77, 4461 GL Goes telefoon (0113)241000 telefax (01 13)227528 Pot Stoutenbeek. Nieuwendijk 89, Axel, Zeeuws Vlaanderen. Elke zondag geopend van 13.00 tot 18.00 uur. Telefoon (0115) 56 20 10. Bezoek ons ook op Internet: www.stoutenbeek.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 20