Misser van KNVB geeft SPS een 'rare nasmaak' bij het slotduel Spelers van WHS bezorgen trainer Theo Moerland mooi afscheidscadeau Tholense Boys gaat promotieduels spelen Verburgh u Vosmeer vijfde na winst in de laatste wedstrijd Dorpsfeest vormt een slechte warming-up voor Stavenisse Noad speelt niet wegens het ontbreken van een arbiter Sint-Annalanders doen wat velen voor onmogelijk hielden Donderdag 6 mei 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 J*"1 Trefzeker U* Topscorer Voetbal programma j# j Voetbal I Uitslagen Zesde plaats voor Joey Moerland De laatste speeldag van de competitie had zaterdag de beslissing moeten brengen in de derde klas. De ont knoping van een boeiend gevecht tegen degradatie liet echter tot gisteren avond op zich wachten. Doordat de scheidsrechter zaterdag in St.-Philipsland niet kwam opdagen, werd het cruciale duel tussen Noad en Rillandia opge schort. De uitstel van het vonnis voor de degradatie kandidaten leidde tot onge loof en boosheid. SPS won met 2-1 van FSV, maar kon de zege nog niet uitbundig vieren, want bij winst van Noad moet men nog tegen de St.-Philipslanders een beslissingsduel spelen. Overmacht SPS ontsnapt Vosmeer heeft de competitie afgesloten met een vijfde plaats op de ranglijst. In de laatste wedstrijd werd Vivoo met 5-2 verslagen, maar drie dagen eerder stelden de Tholenaren teleur met een 3-1 nederlaag tegen Nieuw- Borgvliet. In ieder geval pakt Vosmeer naast alle prijzen. De nacompetitie gaat tussen Schijf, Val Aan en Rimboe. Derde verlies WHS speelt ook in het nieuwe voetbalseizoen in de der de klas. De St.-Annalanders konden in Sprang-Capelle feest vieren na de 0-1 overwinning tegen Neo '25. Op de slotdag van de competitie werd met een vierde seizoens overwinning het behoud in de derde klas veilig gesteld. Met veel strijdlust krabbelden de groen-witten uit het dal en redden ze zich ternauwernood. Voor trainer Theo Moerland is de handhaving in de derde klas het mooiste cadeau bij zijn vertrek. Onwerkelijk Degradatie reserveteams Wel uitgeschakeld voor districtsbeker Geen kwartfinale WHS 4 leeg specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maak - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Door vijf treffers in de laatste twee com petitieduels heeft Jacco Vaders de leiding in het topscorerklassement overgenomen. De spits van Vosmeer bracht zijn totaal op 25 doelpunten. Niels Hage van Smerdiek, die weken lang de lijstaanvoerder was, kwam zaterdag met zijn ploeg niet in actie en blijft daardoor op 23 doelpunten staan. Om nog kans te maken op de titel moet hij zaterdag in het laatste duel tegen Alliance minimaal drie keer scoren. Zijn ploegge noot Alex van der Reest neemt met 21 doelpunten de derde plaats in. Spits René v.d. Berge scoorde voor Tholense Boys zijn veertiende treffer en is daarmee de Thoolse topscorer in de derde klas gewor den. SPS routinier Rien Voshol maakte in het laatste competitieduel zijn eerste treffer voor de Poortvlietse vereniging. Zaterdag 8 mei uur Alliance-Smerdiek(Koremans) 14.30 Internos-Stavenisse 14.30 WHS 2-K'vangers 2(Boussen) 13.45 Thol.B.2-Kruiningen 2(Bruynes) 14.30 Terneuz.B.4-Smerdiek 2 14.30 WHS 4-WC 3(Staring) 12.30 Noad 4-Halsteren 3 14.30 Noad da.-Wemeldinge 13.00 Tholencup D-, E- en F-pupillen bij Vosmeer 9.00 Derde kl.: SPS-FSV 2-1 (FSV degra deert), Thol.Boys-Klundert 4-0, Noad- Rillandia scheidsrechter niet opgekomen, Neo-WHS 0-1. Vierde kl.: Stavenisse-Mevo 0-6, Allian- ce-Smerdiek uitgesteld. Zesde kl.: Nw.Borgvliet-Vosmeer 3-1, Vosmeer-Vivoo 5-2. Beker: Thol.Boys-Tricht 0-0 (Tricht wint na strafschoppen). Dames: Noad-Zecland Sport 2 bezoekers niet opgekomen. Eerste kl. res.: WHS 2-Kogelvangers 2 en Thol.Boys 2-Kruiningen 2 uitgesteld. Tweede kl. res.: SPS 2-Zwaluwe 3 4-2, Klundert 2-Noad 2 2-1, WHS 3-Ter- neuz.Boys 3 3-6. Derde kl. res.: DSE 2-WHS 4 3-0, Good Luck 3-WHS 4 3-0. Vijfde kl. res.: Smerdiek 3-Waarde 2 4-2. Zesde kl. res.: NVS 4-Vosmeer 2 7-2, Cluzona 5-Vosmeer 3 3-7, Vosmeer 4- DSE4 2-2. Jeugd: Tholense Boys A-Moc 2-2, Tho lense Boys C-Rood Wit 3-0, Kogelvan- gers-Tholense Boys Dl 3-0, Tholense BoysFl-NoadFl 3-3. Joey Moerland is met zijn paard Illusion zesde geworden in een springconcours in manege Moleneind te Tilburg. In het ba- sisparcours had hij geluk, want het paard tikte weliswaar drie balken aan, maar de ze bleven alle in de lepels liggen. Zodoen de kon Moerland samen met vijftien an dere combinaties terugkomen in de barrage. Daarin maakte hij de snelste tijd, maar Illusion tikte wel een balk af. Uitein delijk ging Moerland met de zesde prijs naar huis. „Wie er debet aan deze misser is, maak mij verder niet uit, maar dit kan niet", concludeert een verontwaar digde Mare de Weerd. De trainer van SPS vindt dat de competitie op een beslissend moment is vervalst. „Ik kan en wil niemand ergens van be schuldigen, maar ik baal er enorm van dat dit juist toevallig op de laatste speeldag moet gebeuren. Ik hou een rare nasmaak aan deze ontknoping over. Van mensen die in St.-Philips- land zijn geweest, heb ik begrepen dat men ook niet alles heeft gepro beerd om ergens een vervanger te vinden. Hoe is het mogelijk dat de KNVB zulke grote fouten maakt. Dit is ontoelaatbaar", aldus Mark de Weerd, die overigens na de 2-1 over winning op FSV geen moment meer twijfelde aan het lot van SPS. „Noad wint normaal gesproken nooit van Rillandia. Wij zijn veilig en hebben wat mij betreft tegen FSV de compe titie afgerond. Ik heb de spelers dan ook voor een trainingsavond vrij ge geven." Zijn collega trainer Kees Stoutjesdijk erkent dat de uitgestelde wedstrijd voor Noad niet verkeerd uitkomt. „Het is voor ons een voordeel dat we nu weten waar we aan toe zijn", oor deelt de Noad-trainer. „Doordat zo wel SPS en WHS de winst hebben gepakt weten we dat we alleen door een overwinning kunnen ontsnappen aan degradatie." „Dat we zaterdag niet konden spelen was overmacht. De scheidsrechter uit Leerdam had zich al weken terug af- De gelijkmaker van SPS'er Rien Voshol verdwijnt in het FSV-doel. Links liggend op de grond kijkt A.P. van der Belt de bal na. gemeld. Vooraf waren er voor de ont knoping van de competitie vele sce nario's mogelijk, maar hierop had niemand gerekend. Blijkbaar is er een communicatiestoornis geweest tussen de afdeling Dordrecht en Bra bant, zodat de KNVB geen vervanger had aangesteld. Er waren voor aan vang van de wedstrijd vele kopstuk ken aanwezig, maar geen arbiter", concludeert Kees Stoutjesdijk die duidt op de aanwezigheid van de KNVB-vertegenwoordigers: L. Ha verman en B. van Olffen en de voor zitter van de Thoolse voetbalfederatie J.A. van Nieuwenhuijzen. „Het had mogelijk moeten zijn om een vervan ger te vinden, maar ik weet uit de praktijk dat dit niet meevalt", aldus Kees Bolier uit Poortvliet, die zelf scheidsrechteraansteller is bij de KNVB, maar dit voor de jeugd doet en de lagere seniorenteams van het zondagvoetbal. „De fout ligt waar schijnlijk bij het bondsbureau, dat ondanks dat de scheidsrechter zich had afgemeld deze toch heeft inge deeld. De betreffende arbiter en de scheidsrechteraansteller hadden de fout echter kunnen onderscheppen. Het is te betreuren dat dit op de laat ste speeldag gebeurt. Dergelijke fou ten ontstaan vaak doordat we regio- overschrijdend arbiters aanstellen, waardoor er communicatiefouten kunnen ontstaan", vertelt Kees Bo lier, die zelf ook zondag met een mis verstand werd geconfronteerd, toen bleek dat er geen scheidsrechter aan wezig was bij voetbalvereniging Ou demolen. De KNVB wilde in eerste instantie dat Noad en Rillandia al maandag avond de wedstrijden zouden inha len, maar beide teams vonden dit een bezwaar. In verband met de doden herdenking was vervolgens uitwij king naar de woensdagavond nood zakelijk. Een groot deel van de selectie van SPS bezocht gisteren avond samen met trainer Mare de Weerd in St.-Philipsland de wedstrijd Noad-Rillandia. „We willen in de kantine van Noad ons uitgestelde feestje alsnog vieren", aldus de trai ner van SPS die enkele dagen voor de wedstrijd nog optimistisch was ge stemd. In Poortvliet was de stemming zater dagmiddag lange tijd nog zeer som ber. SPS kon geen afstand nemen van FSV en kwam zelfs tien minuten voor tijd op achterstand. Onacht zaamheid in de verdediging werd door FSV afgestraft, waardoor SPS de val naar beneden dreigde te ma ken. Vlak na de 0-1 achterstand had FSV de genadeklap kunnen uitdelen, toen Esmir Kustura met een verkeer de terugspeelbal de bezoekers een opgelegde kans bezorgde. Doelman René Uijl bleef echter kalm en keer de de inzet van de FSV-speler. Met een krachtig slotoffensief boog de voetbalcombinatie uit Poortvliet/ Scherpenisse vervolgens de achters tand om in een 2-1 voorsprong. Het waren de verdedigers die de thuis ploeg uit het dal tilden. Routinier Rien Voshol maakte vlak voor tijd de gelijkmaker, waarna een minuut later Erwin Feytel SPS de winst bezorgde, waardoor de Thoolse derdeklasser ter elfder ure ontsnapte aan een mogelij ke degradatie. „We hebben het ons moeilijk ge maakt doordat we te lang op twee ge dachten hinkten. Onbewust was er angst voor een doelpunt, waardoor we te weinig uitgingen van eigen kracht. Na de achterstand gingen de remmen los en kwamen we snel tot scoren", concludeert de trainer van SPS. 's-Gravendeel 22 18 2 2 56 72-21 Tholense Boys 22 15 3 4 48 50-22 Rillandia 21 15 1 5 46 68-30 Zwaluwe 22 13 3 6 42 69-43 Capelle 22 8 5 9 29 51-44 Neo '25 22 7 5 10 26 34-37 Baronie 22 6 5 11 23 43-74 WHS 22 410 8 22 32-46 SPS 22 5 6 11 21 19-34 Klundert 22 5 5 12 20 29-56 Noad '67 21 4 6 11 18 22-49 FSV 22 4 3 15 15 36-69 Na drie nederlagen op rij betekende de 5-2 winst tegen Vivoo dat Vos meer in de laatste, teleurstellend verlopen, periode op de negende plaats is geëindigd. Na tien minuten nam de thuisclub de leiding in het duel, doordat Jacco Vaders een voorzet van John Vroegop verzil verde. Halverwege de eerste helft kwam Vivoo langszij. Via een snelle aanval werd de bal in het zestien metergebied gespeeld, waar keeper Daan Lobbezoo in een wirwar van benen mistastte en het leer vervol gens simpel werd ingetikt. Twee minuten later werd een vrije trap van afstand bovenin de kruising ge schoten en zo keek Vosmeer tegen een 1-2 achterstand aan. Vlak daar op was er een mogelijkheid voor Richard Voshol om de stand gelijk te trekken, maar zijn inzet was te zacht. Vosmeer liet het de rest van de eerste helft afweten (men speel de de negende wedstrijd in 28 da gen) en Michel van Leeuwen kwam een kwartier voor rust goed weg dat het onderuit halen van een doorge broken tegenstander slechts met een gele kaart werd bestraft. In de pauze werd er in de kleedka mer van de thuisclub een hartig woordje gesproken en dat hielp. In de tweede helft kwam Vivoo er nau welijks meer aan te pas. Na vijf mi nuten tikte Vaders de gelijkmaker in na een goede actie van Theo van Eekelen. Een minuut later bediende John Vroegop Wil Kostermans, de ze speelde Voshol aan. Het schot werd door de keeper gekeerd, maar de alerte Kostermans schoot alsnog 3-2 binnen. Vosmeer bleef kansen houden. Zo ging een schot van Kos termans naast en belandde een knal van Vroegop uit de draai op de lat. Schoten van Bas Quist en Voshol konden door de Huijbergse doel man tot hoekschop verwerkt wor den. Inmiddels was Rini Plompen in de ploeg gekomen voor Leon van Treijen. Na 25 minuten spelen, bracht Vaders met een kopbal de stand op 4-2. Vijf minuten voor het einde zetten Van Eekelen en Koster mans een combinatie op, laatstge noemde speelde Vaders aan en die wipte de bal handig over de doel man. Kostermans kreeg nog een mogelijkheid om de score op 6-2 te brengen, maar hij wachtte te lang omdat hij Vaders wilde laten doel punten en toen was de kans verke ken. Tegen Nieuw-Borgvliet bleef het daags voor koninginnedag lang spannend, maar de laatste tien mi nuten werden Vosmeer fataal. Met twee treffers trokken de Brabanders de zege alsnog naar zich toe, terwijl een puntendeling in het verschiet leek te liggen. Nadat John Vroegop in de eerste minuut uit een vrije trap bijna scoorde, nam Borgvliet na vijf minuten de leiding. Een schot vanaf de zijkant verdween zomaar via paal en lat in het doel. Bij Vosmeer ontbraken Bas Quist (vakantie) en Arno Deurloo (ge schorst), zodat Arjan Hommel en Wim Dorst in de basis stonden. Beide ploegen waren aan elkaar ge waagd en het spel golfde op en neer. Kansen om te scoren werden door Vroegop en Jacco Vaders on benut gelaten. Halverwege kreeg Vaders een prima mogelijkheid op de gelijkmaker, maar op aangeven van Michel van Leeuwen schoot hij vanaf de penaltystip de bal hoog over. Twee minuten later echter, maakte Vaders alsnog 1-1 en vlak daarna ging een schot van Wil Kos termans maar net naast. In de tweede helft werden twee doelpogingen van Vroegop om zeep geholpen. De druk van Borg vliet nam wat toe, maar Vosmeer wist overeind te blijven. Jeugdspe ler Jean-Paul Rens kwam in het veld voor Leon van Treijen. De be zoekers kregen niet veel kansen, maar ook Borgvliet was niet bij zonder gevaarlijk. Tot vijf minuten voor het einde het noodlot voor de Tholenaren toesloeg. Een aanval van de thuisclub werd door doel man Daan Lobbezoo afgeslagen, maar in de rebound wist een Bra bander de bal alsnog te raken zodat deze over de doellijn rolde. Even in de blessuretijd werd het uit een vrije trap 3-1 voor de thuisclub. Van net buiten het zestien-metergebied kwam de bal op Lobbezoo af, die deze wegsloeg. Een vrijstaande aanvaller kon het leer daarop sim pel intikken en daarmee was de derde nederlaag op rij een feit voor Vosmeer. WW "67 Val Aan Schijf Ouwerkerk Vosmeer NVS Kruisland Rimboe Nw.Borgvliet Vivoo TPO Moerstraten Oudenbosch Welberg 26 18 5 26 16 7 26 16 4 26 13 7 26 12 4 26 12 4 26 10 8 26 11 5 26 11 3 26 10 4 26 6 8 26 7 3 26 4 2 26 3 2 3 59 3 55 6 52 6 46 10 40 10 39 8 38 10 37 12 36 12 34 12 26 16 24 20 13 21 11 65-22 82-23 68-31 75-45 59-42 68-44 34-43 64-61 72-53 56-61 31-54 41-71 28-124 21-90 De nipte ontsnapping van WHS aan degradatie werd door de groen-witten als een kampioenschap gevierd. en voorkwam een dieptepunt in het bestaan van de voetbalvereniging, die in het verleden de succesvolste Thoolse vereniging was. Derde klasse De inhaalrace die WHS enkele we ken terug begon, werd in Sprang- Capelle bekroond met een 0-1 over winning tegen Neo '25. Vooraf stonden de St.-Annalanders voor een moeilijke klus, want de tegen stander behoorde tot de kansheb bers voor de derde periodetitel. De clubnaam Wij Houden Stand werd echter in een spannend duel in da den omgezet. De altijd strijdlustige Richard de Jonge werd de redder in nood door al vroeg in de wedstrijd de enige treffer te scoren. Enkele weken geleden was bijna ie dereen er zeker van, dat WHS zou dalen naar het laagste niveau van het zaterdag voetbal. De club, die tot aan de winterstop zonder overwin ning bleef, gaf met twee overwin ningen tegen Baronie een belangrij ke wending aan de degradatiestrijd en kreeg de overlevingskansen in eigen hand. De jonge selectie hield zich aan deze laatste strohalm vast In de glorierijke jaren was Theo Moerland als verdediger een be langrijke steunpilaar bij WHS. Nu maakte hij als trainer de andere kant van de medaille mee. In zijn tweede periode als oefenmeester bij zijn dorpsclub degradeerde hij met WHS naar de derde klas en dreigde hij dit seizoen een vrije val naar be neden te maken. De spelers bezorg den hem echter na moeizame jaren een mooi afscheidscadeau. „Het zou enorm triest zijn geweest dat we opnieuw een stap terug had den moeten doen. Dan speel je op een niveau dat niets voorstelt. We hebben bijna de val gemaakt. Dat wij het toch hebben gered, is fantas tisch. Het is nog een beetje onwer kelijk voor mij", reageert trainer Moerland, die sinds 1981 bij diver se clubs trainer is geweest, maar nog zelden een dergelijke ontkno ping heeeft meegemaakt. „De ontla ding was enorm bij de spelers. Het was alsof we net kampioen waren geworden", vertelt Moerland, die besloten heeft om voor minimaal een jaar te stoppen als trainer. „De graderen als trainer is altijd erg, maar als het dan ook nog je eigen dorpsclub betreft, komt dat dubbel hard aan. Ik ben blij dat we dit heb ben kunnen voorkomen", aldus de trainer, die volgend seizoen in het veteranenteam de kleuren van WHS blijft verdedigen en zelf betrokken is bij het realiseren van een tribune op het hoofdveld. Zijn laatste drie jaren bij WHS wa ren 'tropenjaren'. Na de degradatie uit de tweede klas moest hij met een nieuwe selectie spelers aan de slag. Deze jonge groep leverde vooral een gevecht tegen zichzelf en miste door het uitblijven van een overwin ning zelfvertrouwen. Toen na elf duels de winterstop werd ingegaan met nul overwinnin gen, leek degradatie bijna onaf wendbaar. Bij het behalen van de eerste successen leefde de spelers groep echter weer op. „De spelers hadden de prestaties nodig om het vertrouwen op te krikken, daarnaast hadden we het geluk dat we bij het slot van de competitie niet te zware tegenstanders troffen", concludeert de WHS-trainer. De spanning was zaterdag voelbaar op het sportpark in Sprang-Capelle. De wedstrijd was dan ook niet hoogstaand, maar boeide wel tot de laatste minuut. WHS ging redelijk goed van start en had met de terug keer van Johan van der Repe weer een echte leider in het veld. Met zijn grote werklust nam hij de rest van de spelersgroep op sleeptouw. Groot was de vreugde toen Richard de Jonge de St.-Annalanders op voorsprong bracht. De aanvaller profiteerde van een verkeerde terug speelbal bij Neo en rondde koel bloedig af. Uit een omstreden vrije trap scoorde Neo bijna de gelijkma ker, maar doelman Jaap Verhoef keerde de inzet. In de tweede helft bleef WHS stand houden. Bij een uitval konden Je roen Fase en Hans Leune naar het doel oprukken, maar de niet sterk fluitende scheidsrechter paste bij een overtreding niet de voordeelre- gel toe, waardoor de kans niets op leverde. Twee minuten voor het eindsignaal ontsnapte WHS aan de gelijkmaker. Na een lange bal kwam een aanvaller van Neo oog in oog met doelman Verhoef te staan. Tot vreugde van WHS ging de inzet echter voorlangs het doel, zodat de 0-1 stand op het scorebord bleef staan en dé ploeg ook volgend sei zoen in de derde klas mag uitko men. WHS, dat met een bus met supporters naar Sprang-Capelle was gegaan, vierde de overwinning uit bundig. Het tweede en derde team van de Sint-Annalandse voetbalvereniging moet wel een stapje terug doen. Zij degradeeerden al enkele weken voor het einde van de competitie. Tholense Boys moet in de komende weken proberen via het spelen van promotieduels de stap naar de tweede klas te maken. Voor het alge meen klasseperiodekampioenschap moet de Thoolse derdeklasser de strijd aanbinden met Rillandia en Zwaluwe. Het zijn de eerste twee las tige hindernissen die genomen moeten worden op de lange weg naar een eventuele promotie. In het toernooi om de districtsbeker werden de Tholenaren vorige week in de 1/8 finale uitgeschakeld door tweedeklas ser Tricht. de score binnen enkele minuten worden verdubbeld. Uit een voorzet van Johan Schot bracht spits René v.d. Berge met een kopbal de stand op 3-0. Twee minuten later was het uit een prachtige aanval Piet den Boef die de eindstand op 4-0 be paalde. Twee dagen voor het laatste compe titieduel speelde Tholense Boys thuis het bekerduel tegen tweede klasser Tricht. De tegenstander uit de Betuwe kwam verlaat op het sport park aan, zodat het duel met een half uur vertraging begon. Daardoor werd de slotfase in de schemering gespeeld. Opnieuw moest het beker duel met een strafschoppenserie worden beslist. Nadat Tholen hier mee een week eerder succesvol was tegen Halsteren volgde nu de uit schakeling in het toernooi. Verdedi ger Arie Draaijer miste zijn penalty, waardoor Tholense Boys de kwartfi nale van het bekertoernooi misloopt. Na afloop was de teleurstelling groot, want gezien het sterke spel had de thuisploeg beter verdiend. De toeschouwers kregen een zeer aantrekkelijk bekerduel te zien met over en weer kansen. In de eerste helft zorgde de thuisploeg voor de meeste dreiging, maar Tholense Boys verzuimde om te scoren. Nu waren de aanvallers ook weinig ge lukkig in dit duel. Een inzet van Jo han Schot ging tegen de binnenkant van de paal, terwijl een fraaie stiftbal van Jan Groenewegen nog net door de doelman kon worden gekeerd. Ook spits René v.d. Berge kreeg di verse mogelijkheden, maar ook zijn vizier stond niet op scherp. In de tweede helft moest Tholen een stapje terug doen. Het een klasse ho ger spelende Tricht liet nu het betere spel zien en zette de Thoolse defen sie onder vuur. Doelman Alex Ho- gendoorn groeide in deze fase van de wedstrijd uit tot de uitblinker. Met prachtige reddingen hield hij Tho lense Boys op de been. De thuis ploeg moest zich nu vooral beperken tot verdedigen. De Thoolse derde klasser hield echter stand en kon zich na een 0-0 eindstand opnieuw gaan opmaken voor de beslissende straf schoppen. De stunt tegen hoofdklas ser Halsteren kreeg echter geen ver volg. Toen Arie Draaijer zijn strafschop miste, kwam er een einde aan het bekeravontuur van Tholense Boys, dat zich nu geheel op de pro motieduels kan gaan richten. De reguliere competitie sloot Tho lense Boys zaterdagmiddag af met een overtuigende 4-0 overwinning op Klundert. De thuisploeg speelde zich door deze zege definitief veilig voor de nacompetitie, die zaterdag van start gaat. Of Tholense Boys dan ook de spits mag afbijten, hangt af van de afloop van de wedstrijd Noad-Rillandia. Bij een gelijkspel of winst van Rillandia staat zater dagmiddag om half drie in Tholen de wedstrijd Tholense Boys-Zwalu- we op het programma. De verliezer van dit duel speelt dan op Hemel vaartsdag in Rilland tegen Rillan dia. Bij een overwinning van Noad komt Tholen pas op Hemelvaarts dag in actie. De Thoolse derdeklasser betreurt het dat de wedstrijd Noad-Rillandia zaterdag werd uitgesteld. „Ik kan mij behoorlijk kwaad maken op de KNVB", reageert leider Marco v.d. Wielen. „De voetbalbond kan het wél zo regelen dat wij onlangs drie duels in vijf dagen moesten spelen, maar is niet in staat om een vervan ger te zoeken voor een scheidsrech ter die zich al vijf weken terug heeft afgemeld. Zeker nu dit op de laatste speeldag is gebeurd, is er competitievervalsing", stelt Van der Wielen. Ook voor tegenstander Klundert ontstond er een ongewenste situatie. De Brabantse ploeg moest zich op de laatste speeldag proberen veilig te spelen, maar weet na de neder laag nog niet of het doek is geval len. Tegen Tholense Boys kon de degradatiekandidaat geen vuist ma ken. In de eerste helft werd al dui delijk dat Tholen een maat te groot was. Op aangeven van René v.d. Berge scoorde Piet den Boef de eer ste treffer. Na een duidelijke over treding in het strafschopgebied op aanvaller Jan Groenewegen kreeg de thuisploeg vervolgens een straf schop toegewezen, waaruit Groene wegen zelf de 2-0 kon scoren. Na rust zakte Tholense Boys iets te rug. De ploeg was al met de gedach ten bij de te spelen promotieduels en liet de teugels wat vieren. Klun dert probeerde voor zijn laatste kans te gaan, maar de bezoekers waren niet bij machte om terug in de wed strijd te komen. Doordat Klundert aanvallender ging spelen, kreeg Tholense Boys meer ruimte en kon plaats eindigen in de laagste klasse van het zaterdag voetbal. Aangezien er geen belangen meer op het spel stonden, maakte niemand er een probleem van dat een avond voor de wedstrijd diverse spelers uitbundig deelnamen aan het dorpsfeest. Dat dit echter niet de optimale voorbe reiding is voor het leveren van een sportprestatie werd zaterdagmiddag in het veld duidelijk. In de eerste helft hield Stavenisse nog redelijk stand en kreeg de thuisploeg zelfs mogelijkheden om te scoren. Na een 0-2 voorsprong bij rust kon Me- vo in het slotkwartier de score een voudig opvoeren tot een ruime 0-6 overwinning. De feestelijkheden rondom het 400- jarig bestaan van Stavenisse zorg den een dag later voor een vermoei de selectie bij voetbalvereniging Stavenisse. „Dat het bij velen laat was geworden heb ik zelf kunnen constateren en dat was ook zicht baar in het veld", concludeert trai ner Rien Smits. In het laatste thuis duel van de competitie kon het eerste team dan ook niet imponeren. Met 0-6 werd Stavenisse door te genstander Mevo uit Zierikzee ge klopt. Zaterdag sluit de voetbalver eniging in Etten-Leur de competitie af met het inhaalduel tegen Inter nos. Deze wedstrijd was door de KNVB eerder op een dinsdagavond gepland. Gezien de reisafstand be sloot Stavenisse destijds om niet in actie te komen. Hoewel de voetbal bond eerst gedreigd had met tucht maatregelen, mag het duel nu zater dag alsnog worden gespeeld. Voor Stavenisse staat er niets meer op het spel. De Thoolse vierdeklas ser zal dit seizoen op een elfde Brouwershaven ZPR'84 Smerdiek Alliance Halsteren DSE Unitas '30 Mevo Chrislandia Duiveland Stavenisse Internos Vrederust Dosko 25 22 1 25 22 2 25 18 1 25 16 4 25 13 2 25 12 2 25 10 4 26 9 6 25 10 2 25 9 4 6 3 5 2 4 3 1 2 2 67 1 67 6 55 5 52 10 41 11 37 11 34 11 33 13 31 12 31 16 21 17 17 19 15 23 5 116-34 92-25 98-34 99-64 85-77 64-53 65-61 60-46 60-63 46-60 53-80 48-104 42-122 40-145 De vierde keus van WHS verloor met 3-0 van het laag geklasseerde DSE. Door het volle programma en de vele blessures loopt de spelersgroep op haar laatste benen. Doordat er ook geen be langen meer op het spel staan, blijven de resultaten in de slotfase van de com petitie beneden de maat. De spelers le ken zich zaterdag drukker te maken over de verrichtingen van het hoofd team dan over hun eigen presteren. Via een telefonische verbinding leefden de spelers mee met het degradatiegevecht dat WHS 1 in Sprang-Capelle leverde. Het eerste halfuur speelde WHS 4 nog redelijk, maar het veldoverwicht lever de weinig kansen op. In de slotfase van de eerste helft kreeg DSE steeds meer grip op het spel. De thuisploeg opende nog voor rust de score door te profite ren van knullig balverlies bij de St.-An- nalanders. In de tweede helft zakte WHS nog verder terug en kon DSE ver diend uitlopen naar een 3-0 overwin ning. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. OI64 - 237940 fax 245360 voorh«#fl Crusio 2» 7 Ojmr! Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17