Autobedrijf Bal geeft fiets cadeau Fietser uit Scherpenisse gewond na botsing op de Poortvlietsedijk Waarde van woningen zal dalen door schade 'Vrije woningsector Tholen is verdwenen' Proeven voor rotondes Bram Groenewegeweg Geen jachtvergunning voor Krammer-Volkerak Dertig extra afvalbakken ANDEREN GEBRUIKEN KNOPPEN EEN ASK0 IS EEN KNAPPE KOP (Eflsy Gierwagen raakt in de sloot bij Sint-Maartensdijk 't Rijks krijgt nominatie voor sport-school Donderdag 6 mei 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Veel belangstelling voor avond over kerkhistorie Onderzoek politie onder de jeugd van Zeeland Taxateur Omwonende Oostvest spreekt gemeente aan voor schade overlast Tank raakt los Verkeersborden Thoolse kunstenares in Heinkenszand NIEUW UIT ZWEDEN V.O.F. Jeroense Fa. J. Verwijs a ASKO Informatieavonden over betonrotvloeren Voor de zomervakantie gaat de gemeente Tholen infor matieavonden houden voor bewoners van huizen met Kwaaitaalvloeren. Deze betonnen vloeren vertonen dus danige gebreken dat ingrijpen noodzakelijk is. Het gaat om meer dan 300 Thoolse woningen die met een derge lijke vloer zijn gebouwd. Wie wat gaat betalen, is nog niet bekend. PvdA wil samenspraak in Muije III Het college van b. en w. moet de samenspraak tussen be langstellenden voor woningen in de Muijepolder in Sint- Maartensdijk stimuleren. Bewoners zouden in kleine groepjes zelf de kans moeten krijgen om hun woningen vorm te geven. Dat zei M.A.J. van de Linde (PvdA) woensdag in de commissie gemeentelijke ontwikkeling die de beeldkwaliteitskaart van het nieuwe bestem mingsplan besprak. De raadsleden waren zeer positief over het globale plan voor de nieuwbouwwijk. Kritiek kwam er van de publieke tribune over het toewijzen van een deel van het plan aan een projectontwikkelaar. Eenheidsworst Molenhoek Uniek onderzoek naar minimum maat Wildbeheereenheid Tholen vangt bot In dc commissie gemeentelijke ont wikkeling legde wethouder W.C. van Kempen woensdag uit dat de voorlichtingsbijeenkomsten gehou den worden in samenwerking met de stichting die de belangen voor gedupeerden behartigt. Ook ver schijnt er een brochure over de pro blematiek met adviezen voor dc be woners. De schade is ernstig, maar volgens de wethouder lopen de hui zen geen gevaar, zo antwoordde hij op een vraag van J.C. Koopman (SGP). „Er is geen sprake van scheefzakken van woningen." De raadsleden stemden unaniem in met het plan om voorlichtingsavon den te beleggen, maar maakten zich zorgen over de gevolgen voor de be woners van deze woningen. De wo ningen dalen in waarde, zo consta teerde E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Met M.A.J. van der Linde (PvdA), M.A. van Beek (CDA) en A.L. Piet (RPF/GPV) vroeg ze zich af of er subsidie mogelijk is. Maar Van Kempen wees erop dat de provincie er geen geld voor heeft. Ook het fonds voor stads- en dorps- De Wingerd te Tholen zat overvol op de eerste kerkhistorische avond. Ds. N. den Ouden opende de avond met gebed en het lezen van een bijbelge deelte. Hij schetste de situatie van de Gereformeerde Kerk in de zeven tiende eeuw. De leer was al wel vast gesteld, maar het werkte nog niet echt door in de kerken. In deze tijd werd Wilhelmus a Brakel geboren. Hij had een strijd tegen de Labadis- ten, waarbij hij de kerk niet wilde verlaten. Hij bleef trouw op zijn post. Na de pauze kwam Ds. J. Lohuis aan bod. Hij sprak over de situatie in In opdracht van politie Zeeland is er vanaf de week van 12 april een on derzoek gestart naar het gedrag van de jeugd in de provincie Zeeland. Het onderzoek wordt gehouden door de Advies-en Onderzoeksgroep Be- ke uit Arnhem. 3000 jongeren in de leeftijd van 12 tot en met 17 jaar worden anoniem geënquêteerd. Men wil proberen een beeld te krijgen van de vrijetijdsbesteding van jongeren. Het onderzoek maakt deel uit van het plan van aanpak voor de intensive ring van de jeugdzorg. Hiervoor vernieuwing biedt geen soelaas, zo zei hij. Wel zal de vereniging van Nederlandse gemeenten het minis terie van VROM vragen om een fi nanciële regeling voor de gedupeer den. De gemeente heeft naar aanleiding van een klacht van een bewoner in de Burgemeester Baasstraat in Sint- Annaland in februari een onderzoek ingesteld waaruit bleek dat de vloer was aangetast. De dienst bouw- en woningtoezicht heeft daarna via de dossiers alle woningen na kunnen kijken vanaf 1970. Van Kempen: „Voor 1970 is het wat lastiger na te kijken via de archie ven." Volgens de wethouder gaat het om particuliere woningen en woningen van de stichting Beter Wonen. Eigenaren kunnen de waar dedaling van hun woning kenbaar maken bij de taxateur als die zijn rondje doet om de kwaliteit van de woning te bepalen voor de onroe rende zaak belasting, zo zei hij. Schotland in de tweede helft van de zeventiende eeuw. In deze tijd leefde de predikant Boston. Hij streed tegen anti-nomianen, neo-nomianen en hy percalvinisten. Ook was Boston een voorstander van de algemene aanbie ding zonder voorwaarde. Iedereen wordt gedrongen om tot Jezus Chris tus te vluchten zoals hij of zij is, zon der onderscheid. Dit is op het mo ment erg actueel. Boston heeft ook enkele boeken ge schreven. De bekendste zijn 'De viervoudige staat' en 'Het Verbond der genade'. Na de lezing van Ds. Lohuis konden de belangstellenden vragen stellen. Ds. Lohuis besloot deze avond met gebed. De volgende kerkhistorische avond is op 23 juni in de Hoeksteen te Scherpenisse. Deze avond zal gaan over de Erskines en Smytegelt. heeft de regering extra geld aan de politie ter beschikking gesteld, de zogenaamde Bolkesteingelden. De jongeren van de middelbare scholen worden benaderd op plaat sen waar zij vaak komen, zoals dis co's, café's en buurthuizen en andere gelegenheden. Onder de jongeren wordt onderzocht op welke manier zij uitgaan, of zij alcohol of drugs gebruiken en of zij de afgelopen tijd overtredingen hebben begaan. Ook zal hen gevraagd worden of zij deel uit maken van een groep en of zij met deze groep hun vrije tijd beste den. Het rapport van het onderzoek zal de basis vormen voor de beleidsmatige aanpak voor provincie, gemeenten en politie. Een bejaarde inwoner uit Scher penisse is zaterdagmiddag ernstig gewond geraakt na een botsing met een personenauto op de krui sing Engelaarsdijk/Poortvlietse- dijk bij Scherpenisse. De man kwam op zijn fiets met hulpmotor van de Engelaarsdijk en wilde de Poortvietsedijk oversteken om op het fietspad te komen. Hij zag daarbij de personenauto uit de rich ting Poortvliet over het hoofd. Bij het oversteken werd de man door de auto geschept. Door de botsing Het ministerie van landbouw, na tuurbeheer en visserij weigert de wildbeheereenheid Tholen en Sint-Philipsland een vergunning te geven voor het ver- bejagen van wild in de natuurmonumenten Krammer-Volkerak en het Zoom- meer-Eendracht. In de aanvraag wordt volgens het ministerie on voldoende aannemelijk gemaakt dat aan de gestelde criteria wordt voldaan. In beschermde natuurmonumenten is het verboden dieren te verontrus ten, te vangen of te doden. Het ge wenste beheer is echter gericht op het behoud en herstel van de na tuurwetenschappelijke waarden en het natuurschoon, waarvan de jacht Een van de buren van het pand Oostvest 41 in Sint-Maartensdijk houdt de gemeente verantwoorde lijk voor schade opgelopen door de overlast van de half afgebouwde woning op nummer 41. Al vele maanden staat dit huis in halve staat van verbouwing, terwijl er niets meer gebeurt. In een brief schrijft de bewoner dat hij de argumenten van de gemeente - die zegt dat ze niets kan ondernemen - niet onder schrijft. „Er is veel misgegaan en toezicht uwerzijds had dat kunnen voorkomen. Aan deze controle heeft veel gemankeerd in kwaliteit en De familie W. Smit uit Oud-Vos- semeer werd maandagmiddag verrast door garage C. Bal uit Tholen. In een wedstrijd van Re nault won het echtpaar een mountainbike. Ter introductie van de nieuwe uitvoeringen van de Renault Mégane kregen alle Renaultrijders een brief met de uitnodiging om een open dag te bezoeken waarop de nieuwe Mé gane (naast de andere Renault- kwam het slachtoffer bovenop het dak van de auto terecht waar hij ge wond bleef liggen. De drie inzitten den van de auto uit Hcllevoetsluis mankeerden niets. Voorbijgangers belden de ambulance die de man met verwondingen aan hoofd en be nen naar het ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom vervoerde. Woensdagmiddag vond op de Smaalzijweg tussen Sint-Maartens- deel uit kan maken. Wildbeheer heeft als doel een goede wildstand te bevorderen en wildschade te be perken. In 1993 is bepaald dat in natuurmonumenten geen jacht op trekkende wildsoorten meer is toe gestaan. Voor standwild geldt dat de jacht bescherming van natuur waarden, volksgezondheid, water keringen en luchtverkeer moet die nen of de voorkoming van schade continuïteit", aldus de buurman. „Vanaf 1998 bent u daarop gewe zen, maar de ellende gaat onveran derd door. Hierdoor is de overlast en schade aan mijn woning groot. Om over de psychische schade nog maar niet te praten." De briefschrij ver houdt de gemeente verantwoor delijk voor die schade en vraagt om in overleg een oplossing te zoeken en een redelijke vergoeding voor de geleden schade. „U wekt de indruk het nog steeds niet voldoende te willen begrijpen, maar ik ben alles meer dan spuugzat. Een eerlijke vraag: Hebt u zélf ooit de moeite genomen om de onheilsplek te be kijken?", aldus een boze Smurdie- kenaar die zegt te verwachten dat de schade alleen maar zal toenemen als er geen actie ondernomen wordt. modellen) te bezichtigen waren. Degenen die een formulier invul den en een slagzin bedachten, kregen daarvoor een horloge. „Daar was het ons aanvankelijk om te doen", zegt Smit die ver guld is met zijn nieuwe fiets. „Maar je vult toch die slagzin maar in. En ik ineens viel me een goede te binnen. Later kregen we weer een brief van Renault. Ik vond dat al vreemd, zo kort na die dijk en Sint-Annaland een eenzij dig ongeval plaats toen een aan hangwagen met giertank losraakte van de tractor. De lege tank reed van het talud af en kwam onderste boven in de sloot terecht. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De bestuurder van de tractor uit Sint-Maartensdijk was met de lege tankwagen op weg naar de boerderij in de Oudelandseweg toen hij tegen de oprit naar de Ruigendijk de wa gen kwijtraakte. De oorzaak van het aan vee, gewassen en bossen en be drijfsmatige visserij. De standwildsoorten in Krammer- Volkerak en Zoommeer-Eendracht waarvoor de wildbeheereenheid vergunning heeft gevraagd om ze te mogen bejagen zijn houtduif, zwar te kraai, ekster, konijn, verwilderde kat, haas, fazant, wilde eend en smient. Voor al deze soorten is het ministerie van mening dat de jacht Regionale scholengemeenschap 't Rijks uit Bergen op Zoom is voor gedragen als LOOT-school (lande lijk overleg onderwijs en sport) voor Zeeland en West-Brabant. Dit zegt secretaris J. de Jong van het Olympisch Steunpunt uit deze re gio. Het steunpunt moet LOOT- scholen voordragen aan de stich ting landelijk overleg onderwijs en sport. Op LOOT-scholen kunnen leerlingen die zich professioneel met sport bezighouden, tijdelijk worden vrijgesteld van proefwer- uitnodiging voor de open dag. Maar het bleek dat we de wed strijd hadden gewonnen." Elke Renaultdealer had een fiets te vergeven in deze wedstrijd. Bal verzamelde de formulieren die centraal door Renault werden be oordeeld. De slagzin van Smit werd als beste uitgekozen. De zin luidde: Ik rijd liever Mégane om dat ik niet alleen graag comforta bel rijd, maar ook heel veel waar ongeval is een gebroken borgpen. Met een kraan werd de tankwagen uit de sloot gehesen en op de rijbaan gelegd. De Smaalzijweg werd enige uren door de politie afgesloten. Me dewerkers van het waterschap Zeeuwse Eilanden (eigenaar van de weg) waren ter plekke om te bekij ken of het wegdek was beschadigd. Het verkeer ondervond geen noe menswaardige hinder van het onge val en kon via de Ruigendijk naar de Sint-Annalandsedijk v.v. worden geleid. in de betreffende natuurmonumen ten niet bijdraagt aan de voorko ming van gewasschade (houtdui ven, kraaien, fazanten, wilde eenden, smienden en hazen) of schade aan zeeweringen (konijnen). Voor de jacht op verwilderde katten kon het ministerie geen argumenten vinden in de aanvraag. Voor hout duiven geldt dat door het voortdu rend wisselen van de omvang van de populatie, als gevolg van onder meer het doortrekken van vogels, de jacht binnen het natuurmonu ment zelf zinloos zal zijn, oordeelt het ministerie. Afschot op de perce len waar de schade wordt veroor zaakt geeft volgens haar nog het beste resultaat. ken of tentamens. Ook kunnen voor deze leerlingen extra sportlessen worden ingeroosterd. Het is de be doeling dat de sporttalenten de ruimte krijgen om de benodigde trainingen goed te kunnen volgen. Tot voor kort waren er nog drie scholen die in aanmerking kwamen om LOOT-school te worden. Dit waren het Buijs Ballotcollege uit Goes, het Mollerlyceum uit Bergen op Zoom en 't Rijks. Het Olym pisch Steunpunt heeft besloten dat 't Rijks de beste papieren heeft. Rector Petermeijer noemt het 'een eer' dat 't Rijks is genomineerd, maar vindt het jammer dat er lande lijk maar twaalf LOOT-scholen zijn. De nominatie moet nog door de landelijke stichting bekrachtigd worden. de hecht aan veiligheid. „Ik wilde wilde met die zin de link leggen tussen comfortabel rijden (want daar kopen de meeste mensen een auto toch op) en de veiligheid waar Renault zelf veel aandacht aan besteedt", verklaart Smit. Hij en zijn vrouw kregen uit han den van mevr. Bal de moderne mountainbike (met schokbrekers in de voorvork) uitgereikt. (Advertentie I.M.) De resultaten zullen mee wegen bij de aanleg van de twee rotondes die in de Bram Groenewegeweg zullen worden aangelegd. Om te voorko men dat er later klachten van land bouwers komen dat ze met hun voertuigen de rotondes niet goed kunnen passeren, worden zij van te voren bij de ontwikkeling betrok ken. In dat opzicht was er sprake van een voor Nederland uniek on derzoek, want tot nu toe was deze methode nog nergens anders toege past. Gezworene A.W. van de Hoef van het waterschap Zeeuwse Eilan den sprak dan ook van een span nende proef. De resultaten worden mogelijk ook meegenomen bij de aanleg van rotondes in andere delen van het land. Gezien de ruimte èn het beschikba re budget wil men de rotondes in de Bram Groenewegeweg zo compact mogelijk houden. Voor de aanleg van dc twee rotondes wil het water schap een half miljoen uittrekken. Deze weg wordt als een van de eer ste waterschapswegen aangepakt, vanwege de onveilige verkeerssitu atie op twee kruisingen voor met name fietsers en bromfietsers. Vorig jaar oktober kwam een bromfiets ster uit Sint-Philipsland om het le ven, toen zij vanaf de Bitterhoekse- weg komend de Bram Groenewe geweg wilde oversteken. Ook de afdeling Tholen van Veilig verkeer Nederland was om die re den geïnteresseerd in de proefne mingen. A.J. Gelok en K. Bloemen dal uit Oud-Vossemeer namen hun kans waar om wat kritische kantte keningen te plaatsen bij de woor den van gezworene Van de Hoef. Zo vroeg Gelok zich af of het ook mogelijk was om een doorsteekmo- gelijkheid te maken voor moeilijk manoeuvreerbare voertuigen, zodat die gewoon rechtuit zouden kunnen rijden. Daartoe zou een slagboom op het zogeheten middeneiland moeten worden geplaatst, die voor het passeren kan worden geopend, zodat andere weggebruikers er geen gebruik van kunnen maken. De roep van de VVD en het CDA om afvalbakken in de Thoolse woon kernen is verhoord. Het college heeft besloten om dertig extra bakken te plaatsen. Woensdag toonde de com missie gemeentelijke ontwikkeling zich verheugd over het besluit. De kosten van de afvalbakken wor den betaald uit de post woonstraten en woonerven 1999, maar de SGP was het daar niet mee eens. M. Dijke zei namens de staatkundig gerefor meerden dat de bakken betaald moe ten worden uit de reserve recreatieve voorzieningen omdat de afvalbakken vooral in het toeristisch seizoen dienst zullen doen. A.L. Piet (RPF/GPV) was ook blij met de afvalbakken, maar had gezien dat er nogal wat vuil achterblijft na de wekelijkse markten die in de ver schillende woonkernen worden ge houden. Hij pleitte ervoor vaker te laten vegen door het personeel van de buitendienst. En M.A.J. van der Linde (PvdA) stelde voor om ook een bak te plaat sen bij de jongeren ontmoetingsplek (JOP) in de buurt van Albert Heijn in Met het oog op de binnenlijn kon hierop nog geen antwoord worden gegeven. De mensen van de Grontmij zetten met behulp van pionnen een par cours uit dat overeenkwam met de afmetingen van de volgens de lan delijke richtlijnen kleinst mogelijke rotonde. Dat houdt in dat de zoge heten buitenlijn dertien meter breed is en de binnenlijn, ofwel het pla teau in het midden, zes meter. Ver volgens werden de pionnen telkens een stukje naar binnen verzet. Wiel aard diende als proefkonijn met zijn combine met maaibord. De combinatie had een gezamenlijke lengte van 16,5 meter en de combi ne was ook nog eens 3,5 meter breed. Bij de proeven werd ook ge keken naar het soort manoeuvre dat het samenstel moest maken. De uit- zwenkende beweging is weer an ders wanneer er een draai over drie kwart van de rotonde moet worden gemaakt, dan bij het direct rechtsaf slaan. De verwachting was van tevoren dat een buitenlijn van negen meter het maximaal haalbare zou blijken en het resultaat van de proeven kwam hiermee overeen, vertelde projectleider E. de Jong van de Grontmij. Wielaard slalomde intussen met de omvangrijke combinatie netjes tus sen de pionnen door, hoewel het onvermijdelijk was dat er wel eens eentje omrolde. De situatie was volgens hem niet helemaal te ver gelijken met de praktijk. Ter illus tratie haalde hij de nabij gelegen rotonde in de Provincialeweg bij Scherpenisse aan. Bij het verlaten van de rotonde dient de bestuurder behalve met het overige verkeer ook rekening te houden met de ver- keersheuveltjes die bij de in- en af ritten de rijbanen scheiden, om de daarop geplaatste verkeersborden nog maar even buiten beschouwing te laten. Tholen. „De JOP is een enorm suc ces. Er waren laatst wel dertig kinde ren aan het spelen, maar er is geen enkele afvalbak." Wethouder K.A. Heijboer van open bare werken nam wel de suggestie van Van der Linde over, maar niet het voorstel van Piet. De marktlieden moeten volgens Heijboer de rommel zelf opruimen. En hij riep Dijke op zich aan te sluiten bij de-meerder heid van de raad om de kosten te dekken uit de post voor woonstraten en woonerven. In het Kunstuus in Heinkenszand ex poseert tot en met 15 mei Pat Rol ff uit Tholen. De Thoolse amateurkun stenares heeft jarenlang als hobby te- ken- en schildercursussen gevolgd. Tekenen doet ze nog steeds erg graag, maar andere vormen van cre ativiteit krijgen steeds meer haar aan dacht. Ze experimenteert graag met verschillende materialen en vormen. Zo is ze bij de maskers uitgekomen. Ze heeft een speciale substantie be dacht. De maskers hebben hierdoor een bepaalde uitdrukking gekregen. De expositie kan bezocht worden van woensdag tot en met zaterdag. Het echtpaar Smit uit Oud-Vossemeer ontving uit handen van mevr. Bal de hoofdprijs uit de slagzinwedstrijd van Renault. paa J «BI i r mum Onrwikkeld voor u als gebruiker. De 'Easy-Control' bediening van 's werelds nieuwste was- en droogautomaat van ASKO. Eerst de program mat oets, dan de startknop en sensoren regelen de rest, rekening houdend met dc best mogelijke mix van resultaat en verbruik. Overigens kunt u de standaardprogram ma's zelf aanpassen aan uw persoonlijke was- en droogbehoefte. Gebruikersvriendelijker kan bijna niet. Vergelijk dc enorm grote vulopening (zonder manchet!) en trommel maar eens. Voeg hierbij dc vier schokbrekers waarop de trommel rust (Quattro-construc- tie) en u weet zeker dat u met de nieuwste generatie ASKO was- en droogautomaten echte knappe koppen in huis hebt. Gebouwd voor een lang leven. Nu bij ons te bewonderen. Parksingel 26, 4691 GS Tholen, Tel.: (0166) 60 35 37 Zuiddijk 60, 4675 BD St. Philipsland, Tel.: (0167) 57 23 91 BUILT TO LAST LONGER Advertentie I.M. Wethouder W.C. van Kempen van ruimtelijke ordening lichtte toe, dat toekomstige bewoners tijdens de hoorzitting kenbaar gemaakt heb ben dat ze de kleuren van de stenen en dakpannen niet te somber uitge voerd willen zien. Bij het uitwerken van het plan zal er volgens hem re kening gehouden worden met deze opmerkingen. M. Dijke (SGP) stelde voor dit be leid na een jaar weer eens tegen het licht te houden. M.A. van Beek (CDA) vergeleek het plan met een woonvisie en Van der Linde pleitte voor een samenspraak tussen aspi rant bouwers. Dat was volgens hem ook gebeurd in Buitenzorg in Tho len. De betrokkenen waren daar zeer over te spreken, zo zei hij. Ook E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vond het een 'leuk plan' en zei te hopen dat de opmerkingen van de toekomstige bewoners zullen wor den gehonoreerd. A.L. Piet (RPF/ GPV) had moeite met de voorge schreven dakvormen voor de vijf hofjes aan de zuidkant van de nieu we wijk en J.C. Koopman (SGP) betreurde het dat de leden van de commissie geen uitnodiging hadden ontvangen voor de hoorzitting. Een omissie, erkende de wethouder. De raadsleden hadden ook nog geen verslag ontvangen van de bijeen komst. De vormgeving van de daken ligt volgens Van Kempen grotendeels in handen van de projectontwikkelaar omdat die vier van de vijf hofjes gaat bouwen. „Wellicht zal die met de toekomstige bewoners bespreken welk type ze willen. Het initiatief ligt bij de projectontwikkelaar." Oud Sint-Annalander S.A. van der Male uit Tholen wees erop dat er voor kandidaat bouwers weinig keuze meer is. „Vroeger wees de gemeente een stuk grond aan om huizen te bouwen: Jantje en Pietje hadden ruime keus in zo'n project. Nu wordt bijna alles aan projectont wikkelaars gegeven. Wat die man zegt, moet gebeuren. De vrije sector is weg." De bewoner van de Meanderlaan die zijn eigen straat als speels ken schetste, haalde als voorbeeld de nieuwbouwwijk Molenhoek in Tholen aan. „Dat is meer een een heidsworst geworden. Een halve hectare grond opkopen kunnen wij niet, een projectontwikkelaar wel. De gemeente geeft er toestemming voor." Volgens voorzitter P.K.M Stouten hoefde het college geen antwoord te geven op wat Van der Male te berde bracht. „De wethouder hoeft er ook geen antwoord op te geven. U moet met het college komen praten." Vanachter de bestuurstafel bleef een reactie dan ook uit, maar Van der Linde kon zich wel vinden in de kri tiek van Van der Male. „Geef bewo ners zelf de kans. Probeer ze bij el kaar te krijgen. In Molenhoek was eerst een deel aan projectontwikke laar Flipse toegewezen, het andere deel zou de gemeente doen. Maar omdat ze juist bang was voor de beeldkwaliteit is het ook naar Flipse gegaan. Het is het verhaal van mooi en lelijk." Bij het bouwrijp maken van de wijk zal slechts een deel van de lichtmas ten worden geplaatst, zo zei W.A. Blaas op een vraag van Koopman die opmerkte dat de palen vaak be schadigd worden tijdens de bouwfa se. „We completeren het als de bouw klaar is," aldus Blaas. „Als er later in den lande geklaagd wordt dat die rotondes te klein zijn, was dit een goede chauffeur", wijst combinechauffeur A.M. Wielaard onder gelach van de omstanders naar zichzelf. Donderdagmiddag werd bij landbouwcoöperatie De Houwer te Scherpenisse een unieke proef uitgevoerd. In opdracht van het waterschap en in samenwerking met loonbedrijf Wielaard, hebben medewerkers van de Grontmij onder zocht hoe klein een rotonde een kan zijn willen ze toegankelijk zijn voor alle landbouwvoertuigen. ff,"/ ff' ..fJt-f. De fiets met hulpmotor en de auto raakten zwaar beschadigd. Links achter de afslag vaar de Engelaarsdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15