C Wat is er te doen op koninginnedag C uk Bouwput ijsbaan stort in door wel c plus cm i oranjetoppers Jack Kwaak in Smalstads mannenkoor Veel exposities en concerten op Kunstroute in Tholen-stad Noe ak ler weune Bijna 1000 belangstellenden voor concert Elly en Rikkert Bij Split geen tijd om te verslappen in de Vossenkuil Benefietconcert vluchtelingen in de Stoelemat Schenking voor kinderafdeling van Lievensberg 4,75 5,75 1,80 Donderdag 29 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Tfioten Oud-Vossemeer Stavenisse Sint-Maartensdij/Q Scferpenisse iPoorwfiet J Sint-Vfiidpsland Sinna JacoèapoCder Klavertje vier Stichting Andersom bij NCRV televisie Hartstichting Gehandicaptensport Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Gastexpositie Léon Vermunt in Gasthuiskapel Morgen is het weer zover. Op koninginnedag gaat de Kunstroute Tholen van start. Het is de derde keer dat dit evenement in Tholen-stad wordt georganiseerd. De Kunstkring Tholen stelde een route samen waarop het publiek werk van tientallen beeldende kunstenaars en musici kan bezien en beluisteren. Nieuw is een over dekt podium op de Vlasmarkt waar ook de Kunstroute zal starten. Collecte-opbrengst 1050 gulden voor Kosovo De optredens die het duo Elly en Rikkert zaterdag in ge meenschapscentrum Meulvliet gaf, zijn met bijna 1000 bezoekers een succes geworden. Ook de artiesten zelf vonden de sfeer 'heel fijn'. Gevoelig Vandaag vieren wij alvast koninginnedag in onze winkels! Albert Heijn St.-Philipsland, Achterstraat 52. Albert Heijn Tholen, Kotterstraat 61. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Zoals gebruikelijk is er op ko ninginnedag weer het nodige te doen in de diverse plaatsen van Tholen. Daarom hebben we voor u de activiteiten samenge vat in een 'Oranje-spoorboekje'. 8 u. Reveille vanaf toren Grote Kerk. 9 u. Aubade en vlaghijsen op de Markt, m.m.v. scouting, Con cordia en schooljeugd. 9.30-12 u. Kinderspelen Regen boog en Ter Tolne op de oester putten m.m.v. verenigingen (bij slecht weer in Meulvliet). 9.30-13 u. Rommelmarkt op de Markt. 12-13 u. Carillonconcert G. de Waardt. 13-17 u. Kunstroute, opening op de Vlasmarkt. 14 u. Opening zwemseizoen De Spetter m.m.v. Concordia. 15 u. Skatewedstrijden voor ba- sisschooljeugd, bij De Veste aan Schuttershof. 19-21 u. Viswedstrijd in de vest. Inschrijven (tot 16 jr.) 12.30-13 u. bij S. Hoven, Hof straat 12. 19.30 u. Zangavond in Reho- bothkerk m.m.v. koren Sja- loom, Hananja en Crescendo. 9.30 u. Aubade bij de Vossen- kuil; om 9 u. haalt OVM de kin deren op bij de basisscholen en de peuterspeelzaal. 9.45 u. Ballonnen oplaten. 10 u. Spelen (met nadruk op creativiteit, gezelligheid en ver maak) voor peuters en groepen 1 t/m 4 op het sportpark. 10 u. Speurtocht voor groepen 5 t/m 8, vertrek Die Heenetrecht- school. 13.30 u. Stratenvolleybaltoer- nooi op sportpark. Prijsuitrei king 19 u. in de Vossenkuil. 13.30-17 u. Fancyfair en rom melmarkt de Pluus op het sport park (bij slecht weer in de Vos senkuil). Hier staat ook een springkussen voor de jeugd. Jong en oud kan 's middags een rondrit door het dorp maken in een huifkar. 14 u. Oranjebingo voor 55- plussers, leden Anbo en Zonne bloem, in de Vossenkuil. 18 u. Optocht met versierde fietsen, kinderwagens en bug gy's - met OVM - vanaf plein Raadhuisstraat. Met om 18.45 u. uitreiking traktatie. 7.30-8 u. Koraalmuziek vanaf kerktoren. 8-13 u. Oliebollenverkoop WIK aan de Ring. 9-9.30 u. Aubade aan de Ring, m.m.v. Accelerando, VZOS, mannenkoor en basisscholen (bij regen uitwijk naar de vei ling). 10-12 u. Kinderspelen bij basis scholen (bij regen in de vei ling). 10-13 u. Rommelmarkt Accele rando in Sakofahal. 11-17 u. Kinderatelier Jos Boogaard, A. van Bourgon- diëstr. 56. 13.30-16 u. Fancyfair Olleke Bolleke op het sportveld. 14-17 u. Zeskamp op het sport veld. 20.15 u. Lampionoptocht - on der begeleiding van Acceleran do - vanaf de Ring. 's Avonds Oranjebal in de Stove. 8 u. Ontbijt in de open lucht, op Voorstraat en Van der Lek de Clercqplein. Bij slecht weer ge beurt dit in de Stove, maar dan in twee groepen: a) kinderen van ba sisschool met ouders, grootouders en overige familieleden en mede werkers aan de fancyfair 8-9 u.; b) overige deelnemers vanaf 9.30 u. (Er zijn 400 aanmeldingen). 10 u. Fancyfair en kinderspelen in de Voorstraat. 14 u. Optocht met thema 400 jaar, met versierde wagens en fietsen, loopgroepen en individuele deel nemers. 9.45 u. Aubade op de Markt: om 9.30 u. haalt Euterpe de kinderen van beide basisscholen op. 10 u. Kinderspelen. Voor de Julia na van Stolbergschool op het schoolplein, voor de Rieburch op het sportpark. 14-16 u. Meerkamp voor teams (v.a. 14 jaar), op de Markt. 14 u. Straten- en familietoernooi korfbal Emergo op het sportpark, v.a. 15 u. Oranjefeest met disco en kleurwedstrijd voor jeugd. Pap- bar. 16.30-17.30 u. Taptoe op de Markt, met showband Taxandria uit Oisterwijk en drumfanfare de Valkenieren uit Valkenswaard. 20.30-21.15 u. Oranjeconcert Eu terpe in Haestinge. 21.30 u. Oranjebal in Haestinge, met muziek van de Toendra's (gratis entree). za. 21 u. Oranjebal, Holland Huis. 8 u. Klokluiden. 8.45 u. Aubade voor 't Ouwe Ra- cd'uus m.m.v. kinderen basis scholen en peuterspeelzaal. 9.30 Fietstocht, vertrek Burge- meet. 12 u. Uitreiken surprises in 't Ou we Raed'uus. 15-19 u. Houthakkersmiddag in café 't Centrum met houtblok drukken, boomstamzagen, spij kerslaan en armworstelen. 2p u. Lampionoptocht, vertrek achterzijde 't Ouwe Raed'uus, Achterstraat. 9 u. Aubade bij de Wimpel. Aansluitend maken peuters Turn Turn met Concordia een rondgang door het dorp. Op de pleinen van de beide basisscholen zijn er kin derspelen. 14.30 Demonstratie jeugdbrand weer bij de haven. 19 u. Muzikale rondgang Concor dia. 10 u. Aubade m.m.v. Concordia bij Ons Dorpshuis. 10.30 u. Kinderspelen op het trap veld. 12.30 u. Volksspelen op het trap veld. 20.30 u. Koninginnebal m.m.v. Oquido in Ons Dorpshuis. Voor de derde keer trad zaterdag Theater Split (Reina de Groot, Alexandra Jansen, Jan Camijn en Willem Ploum) op in De Vossen kuil te Oud-Vossemeer. Het aantal bezoekers was niet bijster groot. Ruim dertig belangstellenden be zochten de voorstelling. De aan wezigen konden echter tijdens de anderhalf uur durende opvoering niet verslappen. Dialogen (die meer pijnlijke monologen waren) wisselden elkaar snel af. Zo wer den pijnlijk, maar soms ook lach wekkend en grof de jaren '90 neer gezet. Het onvermogen om tot goede communicatie te komen, vormde de rode draad door het stuk. Er werden zweepslagen van onbegrip uitgedeeld en voor echte strelingen was alleen plaats tijdens het verkleden dat op het podium gebeurde. In de Stoelemat te Bergen op Zoom wordt zondag een benefiet concert ten bate van de vluchte lingen uit Kosovo gehouden. Hieraan werken verschillende bands mee. Doordat het evene ment wordt gesponsord, kan de opbrengst van de kaartverkoop geheel naar girorekening 555 worden overgeschreven. De op tredende bands en artiesten zijn Flat out. Big shot. The Cultivated, Swab, Brandaris en de uit Sint- Maartensdijk afkomstige Mike de Rijcke Silver Eagle. De presen tatie wordt verzorgd door Eric Elich. Kaarten zijn verkrijgbaar bij platenzaak de Waterput, de Music corner, de Free recordshop, Music store en aan de kassa van de Stoelemat. Aanvang 15 uur. Werd voorheen de Kunstroute be gonnen op de Markt in Tholen, deze keer dus niet. Dat is gedaan om niet te hoeven wachten tot de rommel markt van de stichting christelijk jeugdwerk Tholen en scouting Hee- netrecht is opgeruimd. Burgemees ter H.A. van der Munnik opent van avond (donderdag) al de gasttentoonstelling van de Halsterse beeldhouwer Léon Vermunt. In de tuin van de Gasthuiskapel aan de Kerkstraat is een aantal bronzen beelden van Vermunt te zien van 30 april tot en met 8 mei. De eigenlijke Kunstroute begint morgen om één uur op de Vlasmarkt waar doorlo pend optredens plaatsvinden tot vijf uur 's avonds. Vanaf de Vlasmarkt wordt de route aangegeven en bij de panden waar paaltjes staan met het logo van de Kunstkring, zijn mu ziekstukken of kunstwerken te be wonderen. Een van de deelnemende muziek groepen is de formatie Shamrock (klavertje vier) die Ierse folkmuziek brengt zoals ballades, afgewisseld met zogenaamde jigs en reels. Shamrock treedt morgen op in de Gasthuiskapel tussen twee en drie uur en van half vier tot vijf uur. De sopraan Wilma Janmaat (zingt pro fessioneel in diverse producties) zingt samen met Willy Feytel-Bout (tegenwoordig woonachtig in Goes) in de Rooms Katholieke kerk om één uur en in het huis Kerkstraat 1 om kwart over vier. Ze worden daarbij op piano begeleid door Edu de Goffau. Ook Maurits Fondse speelt piano. Deze 29-jarige oud- Tholenaar besloot na zijn studie be drijfskundige economie toch maar muziek te gaan maken. Hij beweegt zich op vele terreinen van cabaret tot jazz en schrijft eigen composi ties. Maurits Fondse is op 1 mei om twaalf uur en half twee te beluiste ren in het pand Kerkstraat 1. In de hal van het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat spelen zaterdag saxo fonist Ties Mellema en clavecym- belspeler Jan de Viet diverse malen. Mellema speelt klassiek saxofoon, is lid van een trio en kwartet en speelt freelance voor diverse be roepsorkesten. Ook de twee organisten Eric Quist uit Tholen en Arjan Versluis uit Hardinxveld-Giessendam zijn geta lenteerde musici. Beiden studeren aan het Rotterdams conservatorium en namen deel aan het orgelcon cours in Leiden waar ze in de cate gorie barok in de finale belandden. In de Gasthuiskapel spelen ze mor gen om één uur vierhandig orgel. In de Grote Kerk treden ze op om twee uur en half vijf. In die Grote Kerk spelen overigens diverse organisten meerdere keren, zowel morgen als zaterdag. Johan Baaij speelt een dubbelrol in de Kunstroute. Hij zingt liederen in de Grote Kerk (zaterdag om vier uur) op orgel begeleid door Rinus Griep. Daarnaast exposeert hij sa men met Cora Bouman uit Tholen een groot schilderij 'Gezicht op Tholen' in de Gasthuiskapel. Vero- nie Rens exposeert werk in de voor malige watermolen aan de Vlas markt. Ze maakt beelden van zelfhardende kleisoorten. In het pa rochiecentrum van de Rooms Ka tholieke kerk aan de Markt zijn fo to's te bekijken van Louis Sauter. Behalve deze expositie van eigen werk, stelt Sauter ook een bewer king van oud materiaal van wijlen fotograaf Willem Cornelisse ten toon in de etalage aan de Molen- vlietsestraat, vlak voor de splitsing met de Kerkstraat. De openingsact van de Kunstroute, wordt morgenmiddag om één uur verzorgd door toneelvereniging Re derijkerskamer Eendracht die een wagenspel op zal voeren op de Vlasmarkt. De Kunstroute wordt zaterdag om half vijf afgesloten met een 'concert van beiaardier Gerard de Waardt en muziekvereniging Concordia onder leiding van Paul Rampaart. Tijdens de Kunstroute zijn programmaboekjes te koop waarin alle deelnemende kunste naars en musici worden beschreven, inclusief de plaats en tijd van expo seren en optreden. De stichting Andersom uit Tholen staat donderdag 13 mei centraal in het NCRV-programma Geestkracht 11 (half elf 's avonds op Nederland 1). Theo van Riet van de stichting legt uit hoe hij kwam tot oprichting van Andersom die uitgeprocedeerde asielzoekers hulp probeert te bieden. Ook bewoners van de twee huizen van Andersom komen aan het woord. Op de ijsbaan aan de Annewas te Sint-Annaland wordt gewerkt aan een bergbezinkriool. Dit riool moet dienen ter zuivering van ri oolwater dat bij grote regenval overstort op het oppervlaktewa ter. Het rioolwater is vervuild en de waterbeheerders (zoals ge meenten en waterschappen) heb ben van het rijk de opdracht ge kregen het water dat geloosd wordt op het oppervlaktewater schoner te maken. De zogenaam de vuiluitworp moet met de helft teruggebracht worden.Door het water door een heel breed riool te laten stromen, krijgen de vaste deeltjes kans te bezinken en daar door wordt het water dat uitein delijk geloosd wordt, schoner. Enkele weken geleden werd al een grote verzamelput in de grond ge legd, maar donderdag zou een nog groter exemplaar worden ge plaatst. Dat ging echter niet vol gens plan. Voor de grote betonnen bak was een put gegraven van vijf bij twee meter die met een dam- wandprofiel van staal werd ge steund. Doordat op die plaats echter een oude wel in de grond bleek te zitten (op vier meter diepte), stortte de hele zaak in. „Staal van twee centimeter dik scheurde gewoon door", vertelde de kraanmachinist van aannemer Jaartsveld. „Het is hier tot op zo'n negen nieter diepte gewoon pap." Door de slappe ondergrond is heien niet mogelijk. Er zal een nieuwe bekisting worden ge maakt van bouwplanken. De te genslag met de pompput betekent een forse schadepost voor de aan nemer die hier echter een verze kering voor heeft afgesloten. Het werk aan het riool zal een a twee weken vertraging oplopen. De stichting Vrienden van Lievens- berg overhandigde dinsdagmiddag vijf televisietoestellen met bijbeho rende videorecorders aan de directie en kinderafdeling van het Bergse ziekenhuis. De gulle gift is mogelijk geworden dankzij de bijdragen van verschillende organisaties, waaron der de ondernemersvereniging Tho len. Kinderen die wegens besmettings gevaar op de isolatieafdeling van het ziekenhuis moeten worden opgeno men, moeten het contact met gezins leden en leeftijdgenootjes vaak lang durig missen. De verpleegkundigen, Bas/bariton Jack Kwaak uit Sint- Maartensdijk is toegetreden tot het Smalstads mannenkoor. Door het vertrek van Siem Schot en Dick de Groen waren er twee vacatures ont staan, waarvan er nu één is opge vuld. Het jaarconcert is vastgesteld op zaterdag 23 oktober in de Vossen kuil te Oud-Vossemeer m.m.v. leden van de opera- en operettegroep Bel Canto uit Bodegraven. Vier van hen hebben meegedaan aan het Tros-pro- gramma 'Una voce particolare.' Op 9 oktober wordt meegewerkt aan een internationaal zangconcours in Aarle Rixtel. Vrijdag 29 oktober is het mannenkoor present in Stavenisse, ter gelegenheid van het 400-jarig be staan van dat dorp. In de N.H. kerk wordt dan een concert gegeven. Vrij dag 19 november zingt het mannen koor in Dinteloord ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Deo Cantemus, waarvan koorlid Kees van Dis uit Tholen dirigent is. Zon dag 28 november wordt meegewerkt aan een kerkdienst in de Gerefor meerde Pelgrimskerk te Breda. Za terdag 11 december gaat het man nenkoor naar Amemuiden, waar in de N.H.kerk het 40-jarig jubileum van de chr. zangvereniging de Lof- stem wordt gevierd. Zondag 12 de cember kan het mannenkoor thuis blijven voor de medewerking aan een avonddienst van de Hervormde Gemeente Rehoboth. Zaterdag 18 december is de 18de volkskerstzang in Haestinge en de volgende dag wordt medewerking verleend aan het kerstconcert van de brassband Excel sior in Kloetinge. De collecte voor de Nederlandse hartstichting heeft in Tholen ƒ4251,45 opgebracht, bijna 300 gulden meer dan vorig jaar. In Oud- Vossemeer werd ƒ1945,- opgehaald en in Sint-Annaland ƒ3114,45. In Poortvliet werd voor de gehandi captensport ƒ605,70 opgehaald. Gevers en collectanten hartelijk be dankt. zelf in de zaal aanwezig en bedank te Elly spontaan met een zoen. Naast deze gevoelige nummers, was er ook humor met bijvoorbeeld de limmericks die Rikkert voordroeg naar aanleiding van woorden die het publiek aan mocht dragen. Een be werking van het bekende lied 'Dona nobis pacem' (Geef ons vrede) leid de tot een adembenemende stilte. Daarentegen bracht een Afrikaans lied weer veel 'swing' in de zaal. Ook voor de boekentafel van de In wendige Zendingsbond was veel belangstelling. Een spontane col lecte voor Kosovo bracht 1050 gul den op. Dat geld is gegeven aan EO-metterdaad en ZOA die beide actief zijn in het vluchtelingen werk. Het bijzondere element aan de or ganisatie van dit concert van Elly en Rikkert, is het interkerkelijke karakter. Leden van diverse kerken uit de gemeente Tholen gingen sa men aan de slag om de optredens voor elkaar te krijgen. Gezien het grote succes komt er wellicht een vervolg op dit concert. artsen ën ook de ouders moeten be schermende kleding dragen en broertjes en zusjes mogen in het ge heel niet op de afdeling komen. On danks de verzorging voelen de kin deren zich niet op hun gemak. Om hun verblijf dragelijker te maken wilden de medewerkers van de afde ling heel graag eigen televisietoe stellen met ingebouwde videorecor der. Er waren vijf van deze boxen nodig en dat is dan ook gelukt. De gulle gevers zijn, behalve de on dernemersvereniging, basisschool de Kreek uit Bergen op Zoom, de stichting Bergse evenementen. Ex pert Van Vliet uit Bergen op Zoom en de ziekenhuisleveranciers Jale- ma, Automtic Holland en Kodak Nederland. De spullen werden in de speelkamer van de kinderafdeling in het ziekenhuis overhandigd en me teen door de kinderen beproefd. Advertentie I.M. Slabbecoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Iedere lezer van de Eendrachtbode weet 't a wè, Da 'k noe in de Vroonof in Stalland weune. Ma wi 'k 't dae nog even over 'k Oa m 'n eihe al 's opheheeve toen at 'r spraeke van was dat 'r anleunweuniengen bie de Schutse zouwe komme, in dat kwam me hoed van pas. 'k Weunde in Staevenisse oak êêl hoed nae m 'n zin. Md ik stong oak nie te sprienge om weg te komme. dat evenmin. M'n leef tied in oahenschouw henome docht 'k: dae mö je j'n eihe vd op hae heve. Want m 'n hetrouwde dochter weun ier, in dat eit dan oak de deuslag heheeve. Om a zo oud nog zelfstandug in 'n uusje te kunne boezenêêre, dat is toch een voorrecht, dae mö je nie lang over prakkezêêre. De buren in Staevenisse adde d'r oamae spiet van ak wegging nae de Vroonof. Md dat is toch oaltied beter as d ze zèhhe, of dienke: ziezo, die ouwe zoaneker bin me helukkug vanof. Ni, de mêêste zeië trek: me zulle je errug misse. Want ik dee nog in vee diengen mee in Staevenisse. An 't welfarewerk vd 't Rööie Kruus, in in de vrouweverêênehieng voelden 'k m 'n oak hoed tuus. Oak kon 'k helukkug nog twee kêêr op 'n zondag nae de kèrreke in oak dee 'k wel 's an rondom de kerk meewèrreke. 'k Hieng oak hraeg nae de biebelkring in was a vanaf 't behin lid van de vrouweverêênehing. Ma d'r is vaneihus hin méns onmisbaer, oor wè 's hezeit. Want tat veruuzen nae ier was vd mien oak hêên kleinugeid. Ma 'k bin m 'n Schepper dankbaer da 'k nog in m 'n uusje mag weze. Daevo wil 'k Hem dan oak alle êêre heve. lederjin is welkom die a m'n mee 'n bezoek wil verêêre. Ma wè vantevoren belle hraeg, want om oaltied tuus te wezen, dat kan d'r wè 's an mekêêre. L.M. Hendrikse-Everaers Vroonhof 22 Sint-Annaland. P.S. 'k E 't eiheste tillefoonnummer van Staevenisse. Elly en Rikkert Zuiderveld zijn al dertig jaar actief als (christelijke) liedjesschrijvers en muzikanten. Sinds 1975 zijn ze christen en dat klinkt dan ook in hun liedjes door. Ze begeleiden zichzelf op gitaar, bouzouki, mandoline en andere in strumenten, maar ze hebben ook twee vaste muzikanten, Jan Borger (accordeon en synthesizer) en Dick le Mair (percussie). Elly en Rikkert gaven in Meulvliet twee voorstellingen. Zaterdagmid dag genoten 600 kinderen van het optreden. Het duo zong veel liedjes uit hun uitgebreide repertoire. De kinderen werden er ook actief bij betrokken door ze vragen te stellen en mee te laten zingen en klappen. Twee jarige meisjes werden met hun vriendjes en vriendinnetjes uit genodigd op het podium te komen. Zij kregen na afloop een boekje van De grootste van de verzamelputten die onderdeel uitmaken van de bergbezinkriool dat in de ijsbaan te Sint-Annaland wordt aangelegd, kon niet worden geplaatst omdat de grond te slap is. het organiserende comité. Elly vond dat de kinderen goed meewerkten aan het optreden. „Wat een gewel dige aandacht en concentratie. We konden activiteiten doen (zoals het plakken van een verjaardagshoed voor de jarigen), die we anders nooit proberen. Een heel fijne sfeer", aldus de zangeres. Het avondprogramma bestond uit veel gevoelige liedjes zoals 'Benja min' dat Elly ooit schreef voor een doofstomme jongen. Benjamin was Dan kunt u vanaf 15.00 uur tot 21.00 uur een vers kopje koffie met iets lekkers nuttigen in onze winkels, daarbij kunt u genieten van de volgende Oranje tompoezen 4 stuks Oranjesoezen 4 stuks Oranje sinaasappel-kwarkpunt per stuk 's Avonds vanaf 18.00 uur kunt u in Gall Gall toosten op prinses Juliana en de verdere koninklijke familie albert heijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 7