Unanieme steun van gemeenteraad voor nieuwe secretaris Nieuwkoop Dominee pakt oude beroep op Gezinsgrootte telt voor eigen bijdrage in leerlingenvervoer Verburgh u Molenaarsgilde dreigt subsidie mis te lopen Meer stukken openbaar van de raadscommissies Plaatselijk nieuws Reimerswaal niet over te halen Donderdag 29 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het gilde van vrijwillige molenaars dient haast te maken met het verstrekken van de benodigde gegevens omtrent de totstandkoming van de lesbrief over Zeeuwse koren molens aan de provincie, als men in aanmerking wil ko men voor de 2500 gulden subsidie voor dit project. De lesbrief is een initiatief van O. Huiskamp uit Tholen, die tot anderhalfjaar geleden voorzitter was van het gilde en als onderwijzer is verbonden aan basisschool Ter Tolne. Van der Werff vangt de meeste vis Playback op braderie Verhalen schippersvrouw Kerkhistorie Reclamezuil E. Brasz winnaar Jeugd mag spuiten Met 17 stemmen (de PvdA'ers Kornaat en Velthuis ont braken) heeft de gemeenteraad maandag de 44-jarige S. Nieuwkoop uit Willemstad benoemd tot gemeentesecre taris als opvolger van A.G. Izeboud. Nieuwkoop, met zijn vrouw aanwezig op de publieke tribune in de raadzaal, was blij met de unanieme steun. Vooral de breedte van de functie trekt hem aan, vertelde hij over zijn nieuwe baan. Draai vinden Confessionele partijen krijgen hun zin Het drempelbedrag dat ouders zelf moeten betalen wan neer ze de gemeente om een bijdrage vragen in de ver voerskosten van hun kinderen naar school, wordt afhan kelijk van het aantal kinderen. De SGP diende daartoe maandag in de gemeenteraad een amendement in en kreeg steun van de andere confessionele partijen. De fracties vonden dat in de nieuwe verordening de ouder bijdrage veel te fors zou stijgen. Met tien tegen zeven stemmen werd het SGP-voorstel aangenomen. Vijftig mille Altijd te laag voorh»80 Crusio specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte). - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis. - Eigen technische dienst en service afdeling. Het idee ontstond bijna vier jaar ge leden. Huiskamp die grote waarde hecht aan het cultuur-historisch on derwijs, en dan met name over plaatselijke geschiedenis, kwam op het idee om een specifiek Zeeuwse aanvulling op de bestaande landelij ke lesbrief over korenmolens te ont wikkelen. Aan de hand van de leer stof die hierin is opgenomen zou op de driehonderd basisscholen in Zee land aandacht kunnen worden be steed aan de Zeeuwse korenmolens. „Je kunt wel van alles restaureren maar als de kennis van de historie van een gebouw, molen of schip ont breekt, heeft dat weinig zin. Dan krijg je straks een generatie die er niets meer van af weet. Mijn leerlin gen krijgen volop les over plaatselij ke geschiedenis, zoals over de stads wallen en gevelstenen hier in Tholen", vindt de onderwijzer. De provincie wilde hiervoor wel een bedrag aan subsidie toekennen. Huiskamp, die toen voorzitter van de Zeeuwse afdeling van het gilde was, zag dit wel zitten. Ten eerste vanwege het geld en ten tweede meende hij dat wanneer de provin cie er achter stond, dit bij de Zeeuw se scholen meer gewicht in de schaal zou leggen. Op voorstel van de provincie werd de verspreiding van de lesbrief bij Scoop, de over koepelende welzijnsorganisatie van Zeeland, ondergebracht. En aldus geschiedde. Het probleem is nu dat het Gilde voor vrijwillige molenaars in de les brieven ook een inlegvel heeft bijge voegd, waarin de aandacht wordt gevestigd op haar bestaan en de op leiding tot vrijwillig molenaar. Aan deze 'reclame' voor het gilde wil de provincie echter niet mee betalen. Huiskamp is als voorzitter inmid dels opgevolgd door B.F.H. Hazela- ger uit Borsselc. „Er zijn kosten ge maakt om bijvoorbeeld een tekenaar te betalen, die technische tekeningen heeft gemaakt van de Zeeuwse mo lens", verklaart deze. „Nu moeten we de kosten voor de lesbrief en die voor het inlegvel uitsplitsen en dat neemt dc nodige tijd in beslag." Het gilde heeft nog tot 15 mei de tijd om de gegevens aan de provincie te overleggen, anders komt de subsidie geheel te vervallen. VERVOLG VAN PAGINA 2 Deze avond werden de uitslagen van de afgelopen competitie be kend gemaakt. Evenals vorig jaar is W. Geluk kampioen geworden, met 98.241 punten. Overige uitsla gen: 2 D. Tichem 96.979 p; 3 mevr. T. Steenbergen 96112 p; 4 W. van Haaften 94.793 p; 5 mevr. D. van Gijlswijk 94.733 p; 6 R. van BIop- poel 94.295 p; 7 J. Opree 94.250 p; 8 P. Poot 94.194 p; 9 J. Smits 93.929 p; 10 L. Mayer 93.874 p; II L. Poot 93.677 p; 12 J. Bijl 93.457 p; 13 mevr. R. Waasdorp 89.706 p; 14 mevr. J. van Gink 88.195 p; 15 C. Opree 86.714 p; 16 J. van Alphen 85.423 p. De mar- senprijs was voor mevr. T. Steen bergen. De nieuwe competitie be gint op de eerste dinsdag van september. De derde bekerwedstrijd van zee- hengelsportvereniging de Zee baars, die bij Moggershil werd ge houden, is met bijna 500 punten voorsprong gewonnen door C. v.d. Werff. D. Bijl eindigde op de twee de plaats. Er waren 47 deelnemers, die gezamenlijk ruim dertien kilo bot vingen. Uitslag eerste twaalf deelnemers: 1 C. v.d. Werff 1365 p; 2 D. Bijl 890 p; 3 KJ. de Graaf 660 p; 4 W. Geluk 625 p; 5 L. Poot 605 p; 6 R. van Tiggele 600 p; 7 M. Hage 590 p; 8 J. v.d. Broek 550 p; 8 J. Vrins 530 p; 10 R. Anemaet 500 p; 11 mevr. A. Bijl-Jansens 485 p; 12 A. Faber450p. De Dorpsgemeenschap organiseert tijdens de braderie van 12 juni een playback- en soundmixshow in de feesttent. Degenen die hier aan mee willen doen moeten het aan meldingsformulier invullen, dat op school en bij drukkerij Limovi te verkrijgen is. Daarop moeten naam, woonplaats, leeftijd, tele- foonnummenen de act die de deel nemer wil gaan uitbeelden worden ingevuld. Het formulier moet voor 14 mei worden ingeleverd bij druk kerij Limovi. Op basis hiervan wordt een selectie gemaakt. Dege nen die worden uitgekozen, wor den voor 28 mei opgebeld. Wie niets hoort, is niet geselecteerd. Er zijn drie categorieën: 6 tot 8 jaar, 9 tot 1 1 jaar en 12 tot 14 jaar. Voor elke leeftijdsgroep valt er een prijs te winnen. Bij de plattelandsvrouwen was woensdagavond mevr. E. Sturris- van Ast te gast. In het Holland Huis vertelde zij over haar leven als schippersvrouw op een binnen vaartschip, waarmee ze over de Rijn naar steden als Koblenz, Mainz, Frankfurt en Bratislava voer. De lading bestond meestal uit vocdings- en landbouwproducten. Het was niet altijd rozengeur en maneschijn, zo bleek uit een ver haal over een vracht suikerbieten die voor Texel bestemd was. Door het woeste water maakte mevr. Sturris bange uren mee. Als schip persvrouw stond zij vaak aan het roer en maakte ze bijvoorbeeld ook het ruim en het dek schoon. Na ruim 30 jaar te hebben gevaren, kwam er een einde aan haar be staan als schippersvrouw. Mevr. Sturris vertelde de verhalen op lu dieke wijze, zodat de lachspieren ook geregeld werden geprikkeld. Na afloop bedankte de voorzitter haar met een bloemetje. De kerkhistorische avond in de Hoeksteen te Scherpenisse, waar de predikanten Den Ouden en Lo- huis gezamenlijk zullen spreken over onder anderen Boston, Erski- ne, Brakel en Smytegelt, vindt plaats op woensdag 23 juni. Abu sievelijk meldden wij vorige week dat deze gisteravond zou worden gehouden. Poortvliet Varkenshouder M. van Genugten uit Best mag van de provincie 'in prin cipe' aan de Zwarteweg een recla mezuil plaatsen. Maar een ont heffing daartoe kan de provincie niet verlenen, en de ondernemer wordt meegedeeld dat hij mogelijk ook toestemming van de gemeente moet hebben. Er geldt een verbod om borden te plaatsen buiten de be bouwde kom, met uitzondering van ANWB- en informatieborden, bor den waarop agrarische producten te koop worden aangeboden en borden die betrekking hebben op een be roep of bedrijf. Dit is ingesteld om een einde te maken aan de wild groei van borden in het buitenge bied. Bedrijventerreinen zijn hier in principe van vrijge'steld, mits ze ook daadwerkelijk als zodanig zijn aan gemerkt in het bestemmingsplan. Maandag 3 mei D.V. hoopt de zending weer oud papier op te ha len, vanaf half zeven. Advertentie I.M. Borden en verkeersregels Bij de plattelandsvrouwen was on langs dhr. Boogaart uit Hoogerhei- de te gast. Aan de hand van dia's legde hij de 28 dames een en ander uit over de nieuwe regels en ver keersborden. Tussendoor konden er ook vragen worden gesteld. Het was een leerzame avond. Voorzitter mevr. Zandbergen bedankte de spreker na afloop met een attentie. Hengelsportvereniging de Knor haan heeft zaterdag haar derde klas sementswedstrijd gehouden te Sta- venisse. De vangst, acht botten met een gezamenlijke lengte van 258 cm, was minder dan bij de voor gaande wedstrijden. E. Brasz werd winnaar met twee botten van samen 69 cm. C. Bolicr ving de grootste vis, een bot van 40 cm. Uitslag: 1 E. Brasz 100 p; 2 C. Bo- lier 99 p; 3 A. Stoutjesdijk 98 p; 4 K. Dekker 97 p; 5 J. Gebraat 96 p; 6 J. Buuron sr 95 p; 7 B. Rijnberg 94 p. De volgende wedstrijd wordt za terdag 15 mei om drie uur gehouden bij Sint-Annaland. Sint-Philipsland De jeugdbrandweer geeft op koning innedag tóch een demonstratie, zij het dat deze waarschijnlijk minder spectaculair zal zijn dan voorheen. Eerst leek dit niet te kunnen als ge volg van een door de gemeente inge steld stookverbod, maar er is een op lossing gevonden. Door met gas te stoken, komen geen schadelijke stof fen vrij. Dit gas wordt geleid door twee in een auto geplaatste bakken met water. Het opborrelende gas wordt aangestoken. Het spuithuisje van de jeugdbrand weer is voor koninginnedag aan de basisscholen beschikbaar gesteld, om te gebruiken bij de kinderspelen. BesteU/Bedrijfsauto's Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Burgemeester Van der Munnik feliciteert het echtpaar Nieuwkoop met de benoeming als gemeentesecretaris. Nieuwkoop komt per I september in algemene dienst. Tot 1 novem ber, de datum dat Izeboud na ruim tien jaar officieel afzwaait, zal hij als waarnemend gemeentesecreta ris fungeren. Hij stapt in een orga nisatie in ontwikkeling - het Thool- se gemeentelijke apparaat is bezig de omslag te maken naar een meer klantgerichte aanpak - en dat trekt Nieuwkoop. „Mét de leidinggeven den en de medewerkers samen hoop ik sturing te geven aan dat proces." De Brabander huldigt het principe dat de gemeentelijke orga nisatie klaar moet staan voor de in woners. „Voor hen zijn we er, het is belangrijk om te weten wat zij van ons verwachten." Dat hij in Tholen solliciteerde, komt mede omdat er raakvlakken zijn met zijn huidige woonplaats. „Tholen is ook een vestingstadje en heeft een rijke his torie. En een grootschalig polderge bied tref je hier eveneens aan", legt Nieuwkoop uit. Hij is historisch geïnteresseerd, gezien zijn functies binnen de stichtingen Van Welzenes Arsenaal (een uit 1793 daterende wapenopslagplaats die als monu ment wordt bewaard), Fort De Hel en de heemkundige kring. Nieuwkoop was van 1984 tot 1997 gemeentesecretaris van Willem stad. Sinds de gemeentelijke herin deling werkt hij als sectorhoofd middelen in de nieuwe gemeente Moerdijk (gevormd uit vijf voor malige gemeenten met 20 woon kernen). „Ik heb daar een goede tijd gehad. Met name rond de her indeling is het heel intensief ge weest." De vakinhoudelijk bredere functie van secretaris bleef trekken en na Benou en Izeboud wordt Nieuwkoop de derde secretaris van Tholen sinds de herindeling van 1971. Het gezin Nieuwkoop - de nieuwe secretaris heeft een 'dochter van 7 en een zoon van 9 jaar oud - moet nu op zoek naar een woning en daarbij gaat de voorkeur uit naar Tholen-stad. „In eerste instantie moeten we hier onze draai zien te vinden, ons thuis zien te krijgen", aldus de nieuwe secretaris, die Ne derlands Hervormd is. Zowel hij zelf als zijn vrouw zijn in Willem stad maatschappelijk actief. Nieuwkoop binnen de ouderenzorg en het oorlogsgravencomité (op 30 mei 1940 liep een schip met Belgi sche krijgsgevangenen bij Willem stad op een mijn en dat wordt jaar lijks herdacht). Mevrouw I. Nieuwkoop-Bolders (afkomstig uit Steenbergen) in schoolbestuur en plattelandsvrou wen en als vrijwilligster bij de VVV. Voorafgaand aan de stemming in de gemeenteraad spraken M.A. van Beek (CDA) en mevrouw E. Frig- ge-Hogesteeger (VVD) hun in stemming uit met het voorstel om Nieuwkoop te benoemen. De vier commissies die bij de sollicitatie- en benoemingsprocedure betrokken waren (uit de gemeenteraad, het college van b. en w., de ambtelijke organisatie en de ondernemings raad), voerden gesprekken met vijf kandidaten. „Allemaal zeer des kundige mensen", aldus Van Beek. Unaniem droegen zij Nieuwkoop voor. De gemeenteraad nam dat over, waarna burgemeester H.A. van der Munnik een gelukwens uit sprak en die met een boeket onder streepte. Alles wat ondernomen wordt om de gemeente Reimerswaal over te ha len alsnog mee te doen aan de waakvlamovereenkomst voor het Schelde-Rijnkanaal, is bij voorbaat tot mislukken gedoemd. Burge meester H.A. van der Munnik zei dat maandag in de gemeenteraad naar aanleiding van een oproep van de RPF/GPV-fractie. „Want sluizen vormen obstakels in deze vaarweg en de Kreekraksluizen, op het grondgebied van Reimerswaal, blij ven buiten de overeenkomst", aldus P. van Belzen. De burgemeester zei dat de Bevelandse gemeente her haaldelijk bij het overleg is betrok ken, maar men voelt zich niet ge roepen om mee te blijven doen. Dat doet deze gemeente ook niet in een soortgelijke regeling voor de Wes- terschelde. „En dat is hun verant woordelijkheid." Tholen, Bergen op Zoom, Steenbergen en Moerdijk sluiten nu overeenkomsten voor tien jaar met bergings- en sleepbedrijf Theunisse te Dinteloord dat voor brand-, ongevals- en rampenbestrij ding op het kanaal de Furie 3 en een nog te bouwen snelle boot beschik baar houdt. En met rederij Doppe- gieter te Zevenbergschenhoek om de Zephyr II voor assistentie gereed te houden. Dc overeenkomst - die via het samenwerkingsverband van West-Brabantse gemeenten (het voormalige streekgewest) als 'baas' van de regionale brandweer tot stand komt - is duurder dan de ou de. Tholen gaat 74 in plaats van 58 cent per inwoner bijdragen, ofwel totaal 17.500 gulden. Actie ambtenaren. Onder het ge- meentepersoneel van Tholen zijn handtekeningen verzameld. Deze worden, vergezeld van een petitie, aangeboden aan burgemeester en wethouders. De bedoeling is dat het college er bij de VNG op aandringt om de eis van de vakbonden voor 4,5% loonsverhoging te honoreren. De ingekomen stukken en medede lingen voor de drie adviescommis sies van het Thoolse gemeentebe stuur worden in het vervolg op de agenda voor de vergadering ver meld. De pers kan deze stukken op vragen 'indien ze de openbaarheid verdragen'. Die afspraak is maan dag gemaakt in de gemeenteraad, waar de werkwijze van de advies commissies tot nu toe onder de loep werd genomen. De burgemeester deed de mededeling na een korte schorsing van de vergadering. PvdA en VVD - bijgevallen door D66 - vonden het verstrekken van de stuk ken nodig omdat anders de toehoor ders de discussie die er in een com missie over gevoerd wordt, niet kunnen volgen. De PvdA stelde voor om aan de verordening voor de adviescommissies de regel toe te voegen dat voor de openbaarheid van ingekomen stukken hetzelfde moet gelden als bij een raadsverga dering. Tijdens de schorsing werd er door de fracties druk met elkaar overlegd. Uiteindelijk leidde het tot een toezegging van de burgemees ter, maar in de verordening zal er niets over opgenomen worden. Het soepel hanteren van de toege stane inspreektijd van twee keer vijf minuten, door meerdere commissie leden bepleit, was iets waarvoor de burgemeester waarschuwde. „U zult er toch in zekere zin de hand aan moeten houden." Cosun. A.A. van Nieuwenhuijzen uit Sint-Philipsland en J.H.M. Ak kermans uit Sint-Annaland hebben afscheid genomen van de ledenraad van Cosun (de Suikerunie). Beiden waren in de kringvergadering van de cööperatie statutair niet herkiesbaar. Voor het eerst waren er koekenbakkers op de verkoping in Scherpenisse. Hun producten vonden gretig aftrek. De verkoping die Hervormde Vrouwenvereniging Wees een Ze gen uit Scherpenisse zaterdag heeft gehouden, is een succes ge worden. Vanaf het begin om half tien was het erg druk en er werd goed verkocht. Met name de bloe men en planten gingen grif van de hand en 's middags was er vrijwel geen plant je meer over. De verko ping - die gehouden werd in ver enigingsgebouw De Hoeksteen - wordt elk jaar door de vrouwen vereniging georganiseerd ten bate van de Nederlandse Hervormde Kerk in Scherpenisse. Vorig jaar kocht de kerk er bijvoorbeeld kussens van voor in de kerkban ken. De vrouwenvereniging (die 45 jaar bestaat) is destijds ook op gezet met het doel om de kerk fi nancieel te steunen. De opbrengst was deze keer 7500 gulden. De kerkenraad moet nog beslissen wat er met het geld gaat gebeuren. Op de rommelmarkt werd van al les verkocht. Behalve bloemen bij voorbeeld ook boeken, curiosa en zelfs schilderijen van Peter Kool- aard uit Scherpenisse. Voor het eerst waren er ook 'koekenbak kers' aanwezig die met koksmuts op stroofwafels bakten. En zelfs de kruimels gingen - in zakjes ver pakt - van de hand. Ook ds. J. Lo- huis stak de handen uit de mou wen. De voormalige bloemsierkunstenaar pakte voor even zijn oude beroep weer op en verkocht heel wat plantjes en bloemen. De jeugd kon met een huifkar rondritten maken en ook de stands met 'rommel' deden uit eindelijk nog redelijk goede za- De eigen bijdrage geldt, onveran derd, voor mensen met een inkomen van meer dan 39.000 gulden (jaar lijks geïndexeerd). Tot nog toe be taalden die 250 gulden per kind per jaar. Door een wetswijziging vervalt de eigen bijdrage, maar gemeenten mogen een drempelbedrag in reke ning brengen. Tholen zondert het speciaal onderwijs daarvan uit en beperkt zich tot het basisonderwijs. Het drempelbedrag betekent, dat ouders de kosten van openbaar ver voer voor de eerste zes kilometer zelf moeten betalen. Bij twee zones (6 tot 9 kilometer) gaat het om 600 gulden. „Een ouderbijdrage is niet onbillijk, maar een verhoging van 250 naar 600 gulden is wel erg veel", vond M. Dijke (SGP). Uit sociale over wegingen vond hij het bovendien wenselijk om een korting toe te pas sen bij gezinnen met meerdere leer plichtige kinderen. Zijn voorstel was om bij één of twee kinderen de volledige bijdrage (600 gulden) te vragen, bij drie kinderen 400 gul den (tweederde, want in de verorde ning staan geen bedragen - red.) en bij vier of meer kinderen 300 gul den (de helft) per kind per jaar. CDA en RPF/GPV vonden de ver hoging eveneens te fors en steunden de SGP. „De doelstelling van dit vervoer is van het begin af geweest dat er geen financiële belemmering mag zijn bij de vrijheid van ouders bij de keuze van onderwijs. De ge volgen van de nu voorgestelde wij ziging zijn echter dusdanig, dat de mogelijkheden om kinderen naar een bepaalde gewenste school te sturen, onder druk komen te staan", zei P. van Belzen. Het achterwege laten van een drempelbedrag bij het speciaal onderwijs gebeurt uit so ciale overwegingen. De RPF/GPV- 'er vroeg of het wél sociaal is om van een gezin met drie leerplichtige kinderen jaarlijks een eigen bijdra ge van 1800 gulden te vragen. Het raadslid was evenmin onder de in druk van de inkomensgrens van 39 mille: „Dat betekent gewoon 110% van het minimumloon." Hij wees er ook nog op, dat bij andere gemeen telijke instellingen gezinsreductie heel gewoon is. En doelde daarmee waarschijnlijk op de abonnementen voor de zwembaden. Uit de argu mentatie van de meerderheid van het college proefde Van Belzen 'dat het grondwettelijk recht van school keuze hier afhankelijk wordt ge steld van de financiële situatie van onze gemeente'. De wethouders Heijboer (SGP) en Van Kempen (CDA) waren ook voorstander van een reductie voor gezinnen met meer dan twee (leer plichtige) kinderen. CDA'er M.A. van Beek noemde een bedrag van 50 mille als besparing voor de ge meente bij het meerderheidsvoor- stel, maar wilde niet ingaan op een vraag van P.K.M. Stouten (VVD) hoeveel lager dat zou zijn in het SGP-voorstel. Wethouder Van Kem pen hield het op een verschil van 5000 gulden. De niet-confessionele partijen in de raad voelden niets voor een kor ting in verband met gezinsgrootte. „De keuzevrijheid van onderwijs is een groot goed, maar ouders die nen de consequenties te nemen en de kosten niet af te wentelen op de gemeenschap", zei mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD). „Ik ben blij dat de regering anders denkt over de vrijheid van onder wijs", reageerde Dijke. „In alle woonkernen zijn bijzondere scho len en het houdt ergens op. Wie een zeer bijzondere school wil, moet zelf de consequenties dragen", vond ook M.A.J. van der Linde (PvdA). En D66'er J. van den Donker vond al het geklaag over de buitengewone verhoging maar niks. „De eigen bijdrage is altijd te laag geweest, dus dan is zo'n ver hoging een logische zaak." Bij de stemming over het SGP-voorstel bleken PvdA (waarvan de raadsle den Kornaat en Velthuis ontbra ken), VVD en D66 echter in de minderheid, zodat de verordening aangepast zal worden. Pak even uw zakboekje THOLEN 30 apr. en 1 mei Kunstroute, vr 13- 17 u,za 10-17 u. 4 mei Kaarten en sjoelen Anbo, Schuttershof 14 u. 6 mei Informatiebijeenkomst over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20.15 u. 18 mei Bingomiddag Anbo, Schut tershof 14 u. 20 mei Soosreis Anbo. SINT-ANNALAND t/m okt. Exposities 'gestampte pot', schoolwandplaten en 'de suiker biet', Meestoof di t/m za 14-17 u. I mei Zwemfestijn jeugdleden t.t.v. Smash '76, Sportpunt Zeeland Goes. 6, 19 en 27 mei cursus hartreanima- tie, Wellevaete. II mei Reisje plattelandsvrouwen naar Breda, vertr. 8.15 u. ver.geb. STAVENISSE 29 apr. Onthulling kunstwerk 19 u. 30 apr. Festiviteiten viering 400-ja- rig bestaan. SINT-MAARTENSDIJK 14 mei Optreden Blpf en In Spite of Everything. Haestinge, 20 u. BERGEN OP ZOOM 1 en 2 mei Kunst- en antiekveiling, Markiezenhof. 1 mei Cabaretvoorstelling Hans Dor- restijn, De Maagd 20.15 u. 1,8, 15, 22 en 29 mei Single Star dansavond voor alleenstaanden, De WouwseTol 21-2 u. 2 mei Koorzang De Mastreechter Staar, De Maagd, 14.30 u. 6 mei Komedie 'De Meeuw', De Maagd, 20.15 u. 7 mei Theaterconcert Joop Visser, De Maagd, 20.15 u. 8 mei Muziektheater Zenga 'de Sfinx'. De Maagd 20.15 u. 8 mei Poptocht, centrum, 21.30 u. 11 mei Theaterconcert Benny Ney- man. De Maagd, 20.15 u. 15 mei Modern balletvoorstelling Scapino ballet en dansgroep Krisz- tina de Chatel, De Maagd, 20.15 u. 19 mei Lezing over Picasso, Hof zaal Marziezenhof, 20 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Blast from the past - do en wo 20 u., vr en za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15 en 20 u., ma en di 14 en 20 u. Een luizenleven - za 16.15 u., wo 14 u.. ROXY 2: The Bride of Chucky - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Napoleon - vr t/m wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: I still know what you did last summer - do en wo 20 u„ vr 14. 18.45 en 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u.. ma en di 14 en 20 u. Een luizenleven - vr t/m wo 14 u. Message in a bottle - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Ba be in de grote stad - vr en za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., ma t/m wo 14 u. Patch Adams - vr, za en zo 18.45 u. 8 MM - vr t/m zo 21.30 u., wo 20 u. Abeltje - za, zo en wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Thin red line - ma en di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106.5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zee land televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz ka naal 54 (ether). De Stenen Tuin. Burgemeester H.A. van der Munnik onthult vanavond in Stavenisse een kunstwerk. Voor de sierbestrating op het Van der Lek de Clercqplein, liet Ronald Mullié zich inspireren door de renaissancetuinen bij het Franse kasteel Villandry. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. 0164 - 237940 fax 245360 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5