NIEUW Gratis Schipper krijgt vrouw aan boord Plaatselijk nieuws VISSER Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 april 1999 Vestiging fietsenzaak Snuffelmarkt Meulvliet Veertien mille Kosovo Plannen reconstructie mevr. M. Verkerke wint Jurgers wint Kroontrofee Motorrijder geschampt Bijbelstudie Meubilair Heenetrecht VERF NODIG? Bergenaar gewond Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet J.Etiënne nipt kampioen Meerpalen worden tóch vervangen Beatrix Potter voor plattelandsvrouwen Geslacht In eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Strandje volgend jaar Ploegen WHS gevormd voor tribunebouw Zeven prijzen van duizend gulden Intrede predikant Reanimatiecursus Elf ploegen zeskamp Ruitje weg Menheere voert lijst aan Geslaagden EHBO Geplaatst voor NK t Oost-Europa-express Interessante discussie W. Geluk weer kampioen DAG EN NACHT I In de Bebouwendam vestigt zich begin juni fietsenzaak Peter Ter louw in het pand waar voorheen Sonja van Houte een woninginrich ting had. Bedrijfsleider wordt de 23-jarige Mare Kranendonk uit Ba- rendrecht, die nu nog autoschade hersteller is, maar in zijn vrije tijd al bijspringt in de fietsenzaak van zijn zwager Peter Terlouw in Baren- drecht. „We waren al langer op zoek naar een tweede vestiging om dat je dan gunstiger kunt inkopen. Nadat Hoogvliet en Leiden waren afgevallen, kwamen we in Tholen terecht, want mijn vrouw (Kloet - red.) is daar geboren", vertelt Kra nendonk. Hij is ervan overtuigd dat er na de sluiting van de winkel van Vis in de Dalemsestraat een markt is voor een fietsenzaak.Voorlopig wil de Barendrechtse ondernemer op en neer gaan rijden. Hij gaat de merken Gazelle, Union, Peugeot, Rally en Loekie voeren. In het pand aan de Bebouwdendam worden een showroom en een werkplaats ge maakt. Zaterdag 26 juni organiseert de stichting Thoolse evenementen en promoties (Step) weer een snuffel/rommelmarkt op het par keerterrein bij Meulvliet. Het over grote deel van de standhouders be staat uit particulieren, die zolders, garages en kelders aan het oprui men zijn geweest. Daarnaast ko men er meer professionele stand houders met antiek, schilderen, langspeelplaten e.d. die vaak op snuffelmarkten staan. Wie een stand wil hebben, kan zich aanmel den via telefoon 602389. Tegelijk met de rommelmarkt wordt het zandvolleybaltoernooi van Intra- co/AVC gehouden. De collecte voor hulp aan de vluch telingen uit Kosovo heeft in de Her vormde Gemeente bijna 12.000 gulden opgebracht. En een initiatief van groep 8 van Ter Tolne leverde 1850,65 gulden op voor Kosovo. De kinderen maakten doosjes en gingen daar mee, én met een brief, bij familiele den langs. Ook voor de andere 'groepen van de school maakten ze deze doosjes. De planologische procedures, noodzakelijk voor de reconstructie van de Molenvlietsestraat en van de Ten Ankerweg en Molenvlietsedijk, zijn gestart. Maandag heeft de ge meenteraad een voorbereidingsbe- sluit genomen omdat vrijstelling nodig is van een aantal bestem mingsplannen. In beide reconstruc ties krijgen groenstroken de be stemming verkeersdoeleinden. D66 en RPF/GPV waren tegen de procedure voor de Ten Ankerweg. Beide fracties wezen op de bezwa ren van de bewoners tegen de re constructie, met name de geplande rotonde en het fietspad langs de huizen. „U heeft zich niets gelegen laten liggen aan alle inspraak", zei J. van den Donker die hoofdelijke stemming wilde. Maar zover kwam het niet. Wethouder Van Kempen lichtte toe dat het reconstructieplan nog in de raad besproken wordt, waarbij ieder er volop op in kan gaan. Nu was slechts aan de orde het scheppen van ruimte in het be stemmingsplan. Het vaststellen van de prijs voor bouwgrond in plan Buitenzorg III was een hamerstuk. Niemand van de raadsleden ging nog in op de be zwaren van J. Priem, die door de provincie ongegrond zijn verklaard. Bij de competitiewedstrijd van don derdag van klaverjasclub Tholen- stad is mevr. M. Verkerke op de eer ste plaats geëindigd. Tweede was mevr. A. Aarnoudse. Uitslag eerste vijf deelnemers: 1 mevr. M. Verker ke 4960 p; 2 mevr. A. Aarnoudse 4896 p; 3 A. Volwerk 4887 p; 4 mevr. M. Snepvangers 4736 p; 5 H. Oldenburg 4733 p. Visvereniging de Pieterman heeft zondag voor de tweede keer de wed strijd voor de Kroontrofee gehou den, aan boord van de Salamander I en de Eendracht II. De wedstrijd werd met 480 punten gewonnen door J. Jurgers. Eerste bij de dames was mevr. L. Spapen, met 370 p. De grootste vis werd gevangen door M. Brandwijk en mat 39 cm. Uitslag eerste twaalf (beide boten door el kaar) 1 J. Jurgers 480 p; 2 L. Ver kerke 404 p; 3 R. Maas 480 p; 4 A. Leijdekkers 371 p; 5 A. Jurgers 478 p; 6 P. Van Tatenhove 308 p; 7 A. Spapen 468 p; 8 C. Jongmans 301 p; 9 mevr. L. Spapen 370 p; 10 R. van Laar 262 p; 11 H. Kikkert 335 p; 12 A. van Elzakker 255 p. Op de Oesterdam vond zondagmid dag om ongeveer tien voor half vier een aanrijding plaats waar een mo torrijder en een automobilist bij be trokken waren. Tijdens een inhaal manoeuvre, waarbij een 37-jarige inwoner van Mechelen een andere automobilist inhaalde, werd een te gemoetkomende 38-jarige motorrij der uit Tholen geschampt. Deze kwam daarbij ten val, maar het on genoegen bleef beperkt tot een schaafwond en beschadigde kleding. In de Oesterschelp wordt vanavond een bijbelstudie gehouden, onder leiding van G. de Kegel, bijbel- schoolleraar in het Belgische He- verlee. Hij neemt de deelnemers mee naar de tijd van Jezus, naar aanleiding van het evangelie van Jo hannes. De organisatie is in handen van de Christengemeente. Aanvang acht uur. De openbare basisschool Die Hee netrecht krijgt een toeslag van 5163 gulden voor de aanschaf van meubi lair. Dat is het gevolg van het uit breiden van de school waar onlangs de commissie algemeen bestuur en welzijn b. en w. positief over advi seerde. De school krijgt er een lo kaal bij voor de vijfde groep. Het college verzuimde echter de toeslag voor het meubilair in het voorstel voor uitbreiding op te nemen. Vol gens de gemeentelijke verordening voor het huisvesten van leerlingen heeft Die Heenentrecht recht op dat geld. De commissie had dinsdagavond geen moeite met het aanvullende voorstel van het college. Het inves teringsbedrag valt nu wel hoger uit. Het was 184.000 gulden en dat wordt 189.163 gulden. Volgens het college is-dat geen probleem omdat er financiële ruimte is. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) wil de weten wat er met de inventaris van een school gebeurt als die niet meer nodig is. Volgens wethouder W.C. van Kempen zal het meubilair niet snel overbodig worden. „We gaan voor Die Heenentrecht uit van een prognose van 11 tot 12 jaar. Het is erg ver vooruit regeren om nu al te zeggen wat we er daarna mee zul len gaan doen. Maar als er ergens meubilair vrijkomt, dan zetten we het elders in." Van Kempen wees erop dat door het verkleinen van de klassen er meer meubilair nodig zal zijn. „Ik ben niet bang dat we met overbodig meubilair komen te zitten." Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht, Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADV1SERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Een 30-jarige bestuurder uit Bergen op Zoom is donderdagavond ge wond geraakt op de Oud-Vosse- meersedijk. Rijdend in de richting van het dorp kwam hij even voor de Betho met zijn auto op het fietspad onderaan de dijk terecht, na twee bomen te hebben geschampt. Waar schijnlijk heeft hij ten gevolge van een te hoge snelheid de macht over het stuur verloren. De Bergenaar zat bekneld en moest door de brand weer worden bevrijd. Hij is met ver wondingen overgebracht naar zie kenhuis Lievensberg, waar hem tevens een bloedproef werd afgeno men. De weg is door het ongeval twee uur afgesloten geweest. OOSTERSCHEIDEREGIO Advertentie I.M. J. Etiënne is kampioen van de on derlinge competitie van biljartver eniging de Treffers geworden. Hij haalde de titel kantje boord binnen in zijn laatste partij van deze com petitie, tegen H. van Daalen. Etiën ne moest slechts 22 caramboles ma ken om zich kampioen te kunnen noemen. Van Daalen ging echter fu rieus van start en met een serie van 20 caramboles kwam hij in de der tiende beurt op slechts drie caram boles van het einde. Etiënne stond op dat moment op slechts negen caramboles, maar in de drie daarop volgende beurten bracht hij het aan tal op 23 caramboles en redde daar mee op het nippertje zijn kampioen schap. Van Daalen maakte zijn partij in de zestiende beurt uit en te kende hiermee niet alleen voor de kortste partij, maar ook voor de hoogste serie en het beste gemiddel de van de avond, met 2,89. In de eindstand had Etiënne 260,36 punten uit 28 partijen. De strijd om de tweede plaats ging tussen J, Hommel en B. den Hollander. Uit eindelijk moesten zij die stek delen met 260 matchpunten. D. van Driel en M. Hendrikse eindigden op de vierde en vijfde plaats, met respec tievelijk 259,52 en 257,63 match- punten. Uitslagen: K. Hommel-P. Vis 10- 8,32; M. Hendrikse-P. de Leeuw 10-9,04; N. Rooyakkers-H. Hom mel 9,05-10; J. van Daalen-J. Etiën ne 10-4,18; C. Burgers-D. den Hol lander 9,84-10; B. den Hollander-J. Hommel 9,48-10. Het vervangen van de meerpalen in de jachthaven wordt niet uitgesteld. In de gemeenteraad vroeg mevr. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) maan dag stemming hierover, maar haar fractie kreeg alleen steun van RPF/GPV en D66. Met elf tegen zes stemmen werd de pachtsom die de watersportvereniging dit jaar moet betalen, op 264.600 gulden bepaald. De vereniging, was van mening dat de palen nog een tijd mee kunnen. „Vervanging zou jaren uitgesteld kunnen worden en ge combineerd kunnen worden met bijvoorbeeld baggerwerk", zei me vr. Frigge. Volgens haar zou dat de watersportvereniging zo'n 30% - of ruim anderhalve ton - aan kosten kunnen besparen. D66'er J. v.d. Donker vond dat rekening gehou den moet worden met de wens en deskundigheid van de vereniging. „Er zijn havens waar we het geld beter aan kunnen spenderen", meende A.L. Piet (RPF/GPV). Wet houder R. Ravensteijn zei namens de meerderheid van b. en w. (zelf nam hij een minderheidsstandpunt in) dat vervanging technisch nood zakelijk blijft. PvdA, SGP en CDA onderschreven die mening. Mevr. A. Boxhoorn-Urbanus uit Tholen hield voor de plattelands vrouwen een lezing over Beatrix Potter, bekend van de boekjes, le peltjes, beertjes, e.d. Ze werd gebo ren in het Engelse Kensington, waar een butler in het deftige, saaie huis veel regelde. Vader Potter was ad vocaat, maar kon wegens een grote erfenis al op zijn 30ste met pen sioen. Beatrix groeide in eenzaam heid op totdat ze op haar vijfde een broertje kreeg: Betram. Het kinder meisje was echter heel streng en ze werd stijf aangekleed. Beatrix mocht niet naar school; een gouver nante leerde haar schrijven, rekenen en tekenen. Tijdens de vakantie - drie maanden in Wales - leerde ze de natuur kennen, zoals planten en dieren. Beatrix keek er heel goed naar en tekende alles na. Wanneer ze weer naar Kensington gingen, nam ze muizen en bloemen mee. Op haar achttiende kwam er een Duitse lerares, met wie Beatrix het heel goed kon vinden. Een boekje van Peter Rabbit was de eerste uit gave van Beatrix Potter en de 200 exemplaren waren zo uitverkocht. In 1902 kreeg ze contact met een uitgever en toen kwamen de verko pen in een stroomversnelling. In dat jaar leerde Beatrix ook een verlegen jongeman kennen. Norman. Ze zou den in 1905 gaan trouwen, maar al op 27-jarige leeftijd overleed hij aan leukemie. Beatrix kocht een boerderijtje van de opbrengsten van haar boeken en trouwde in 1913 toch nog, met een notaris. Haar moeder overleed op 93-jarige leef tijd in 1932 en Beatrix Potter zelf overleed in 1943 toen ze 73 jaar was. Onder de vele bezittingen die ze achterliet, waren veertien boer derijen. Presidente mevr. A. Breure bedankte mevr. Boxhoorn voor haar uiteenzetting met een attentie en bloemen. De plattelandsvrouwen gaan 11 mei Donderdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gram 7,- Varkensfilet 500 gram 6,25 Drumsticks naturel of gemarineerd 1 kg 6,95 Magere speklappen 1 kg 6,25 Schouderkarbonade 1 kg 6,25 Lenteschnitzels per stuk 1,35 Coburger rauwe ham 100 gram 2,25 Palingworst 100 gram 1,25 Snijworst 100 gram 1,25 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. op reis naar de Biesbosch, waar een rondvaart is. Daarna bezoeken ze de veiling en het casino in Breda. Ook niet-leden mogen dit keer mee. Aanmelden kan via 653672 of 652990. Het opspuiten van het strandje zal vóór dit seizoen niet meer lukken en daarom volgend jaar tegelijk met het strandje bij Sint-Philips- land gebeuren. „Er zijn vergunnin gen nodig van rijkswaterstaat en die komen waarschijnlijk pas in ok tober of novemver", zei wethouder R. Ravensteijn maandag in de ge meenteraad. De kosten van het werk zijn 40.370 gulden (exclusief btw). Voor dat geld worden ook en kele fietsenrekken geplaatst. Mevr. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vroeg bij de rondvraag om dergelij ke rekken (of een bankje) ook te plaatsen bij de aanlegplaats van het fietsveer. Unaniem keurde de buitengewone ledenvergadering van WHS donder dagavond de bouwplannen goed voor een tribune en kleedlokalen. Door middel van veel zelfwerk zaamheid wil de club het project van zo'n honderdduizend gulden verwezenlijken. De bouwploegen werden gelijk gevormd. De voet balvereniging heeft timmerlieden, metselaars, metaalbewerkers e.d. in de gelederen en de gebruikelijke trainingsavonden van de hoogste seniorenelftallen worden dinsdag en donderdag vanaf mei benut voor de bouw. Het bestuur wil tijdens de zomerstop het grootste deel verwe zenlijken. Begonnen wordt met de aanbouw van twee nieuwe kleedlokalen aan de voorkant. Daarin zit ook een sportmassageruimte. Voorzitter S. Westdorp Mzn. zette uiteen, dat WHS in 1990 nog 208 leden had en nu al 299, waarmee de groei van de voetbalvereniging en de noodzaak voor meer kleedlokalen is aangege ven. Verder wordt het dak van de kantine vernieuwd. Na de presenta tie van de plannen keurden de zes tig aanwezigen de opzet goed. Voor de financiering zullen 60 van de 90 stoelen op de tribune voor 25 gul den per jaar worden verhuurd voor een periode van tien jaar. De tribu ne krijgt ook nog een honderdtal staanplaatsen. Reclameborden en een lening moeten de overige gel den opleveren. De voorzitter raam de de tribune in 3 tot 5 jaar schul denvrij te hebben. Voor de huidige vier kleedlokalen wordt nog een steentje gezet. En er komen ook nog nieuwe ballenvangers. „Het he le sportpark krijgt een grote beurt", aldus de voorzitter. Voor de naam geving van het vernieuwde com plex zijn inmiddels 25 suggesties ontvangen. Middenstandsvereniging Activa or ganiseert van maandag 3 mei tot en met zaterdag 19 juni een voorjaars actie, waarin zowel moeder- als va derdag vallen. Zeven weken lang is er op zaterdag de trekking van 1000 gulden aan waardebonnen, te besteden bij de deelnemende winkeliers. Bij beste ding yan een tientje krijgt men een stempel en de volle kaarten met twintig stempels kan men bij de fa. Pleune in de Voorstraat in een bus deponeren. De opzet is daarmee gelijk aan vo rig jaar, toen deze nieuwe formule een groot succes werd. Zondagmorgen om tien uur wordt kandidaat RC. Hoek bevestigd als predikant van de Hervormde Ge meente. Hij is vanuit Arnemuiden inmiddels al verhuisd naar de flink opgeknapte pastorie in de Bierens- straat. Zijn bevestiger is ds. J.P.J. Voets uit Arnemuiden, die hij bij stond als pastoraal medewerker. De intrededienst, waarin ds. Hoek zelf aan het woord komt, is 's middags om half drie. De EHBO-afdeling organiseert weer een reanimatiecursus op don derdag 6 mei, woensdag 19 mei en donderdag 27 mei. Opgave is moge lijk bij Tjidde Heijboer, telefoon 652408. De elf ploegen die vrijdag meedin gen naar de achtste Oranjecup tij dens de zeskamp op het sportveld, zijn bekend. De Doorzetters o.l.v. Kees van Dijke verdedigen de titel, die ze al verschillende jaren achter elkaar in de wacht hebben gesleept. De Laatbloeiers o.l.v. Chris van 't Hof lijken nu een grote kans te ma ken op de bokaal. Of de Cl 000- ploeg o.l.v. Arjan Mosselman, de Burg. Smithstraat o.l.v. Joke de Wit te, Lesbest o.l.v. Sjaak van Vossen, Smash o.l.v. Henny Westerlaken, de Deurzakkers o.l.v. Jacco Goedege- buure, De Smithstraat jong o.l.v. Evelien Moerland, de WHS-leiders o.l.v. Wim Pleune, de Boefjes o.l.v. Anja v.d. Repe en de WHS-A-jeugd o.l.v. Han van Vossen. Op de Haven bleek in de nacht van zaterdag op zondag een ruitje uit het bushokje te zijn verdwenen. Het werd verderop onbeschadigd aange troffen en kan zo weer worden terug geplaatst. Met het oog op de stij gende temperaturen en het daarmee toenemende alcoholgebruik op straat, laat de politie weten hier streng tegen te gaan optreden. Over treders van het alcoholverbod op straat kunnen een boete van 80 gul den tegemoet zien. T. van Poortvliet behaalde vrijdag bij de competitiewedstrijd van bil jartvereniging de Hoop de hoogste serie, met 20 caramboles, en met 3,2 het beste gemiddelde. Hij speel de de eerste partij tegen B. Goede- gebuure en won met 10-6,29. L. Blom won van W. van Oudenaarde, die slecht startte maar uiteindelijk nog 8,33 punten behaalde. W. Elen- baas verloor met 10-6,28 van E. van Poortvliet en was daarmee koploper af. L. Menheere speelde tegen M. Elenbaas en voert na een winst van 10-7,5 nu de lijst aan. J. Keur won van K. Smits in een lange partij met 10-8,28. De laatste partij werd ge speeld door A. van Vossen en G. Rijnberg. Na een slechte staft won Rijnberg eenvoudig met 10-6,85. Een aantal cursisten van de EHBO- vereniging is onlangs geslaagd voor het eenheidsexamen EHBO met re animatie. Later deden ze ook nog de toets verbandleer. Het theoretische gedeelte van de cursus werd ver zorgd door dokter E.H. Veldman en het praktische gedeelte door kader- instructrice mevr. T. van Hoewijk uit Zierikzee. Het examen werd af genomen door dr. A.G.M. van Wa terschoot uit Roosendaal en kader- instructrice A. Merks-Cools uit Nieuw-Vossemeer. Ter afsluiting werd woensdagavond nog een prak tijkoefening gehouden bij drogerij Stavenisse, waarbij mensen van Lo tus de slachtoffers uitbeeldden. De geslaagde inwoners: mevr. J. Klippel, mevr. A. van Eenennaam, mevr. P. Heijboer, mevr. J. Vlot, me vr. J. vd. Berg, mevr. K. de Braber, mevr. S. Potappel, mevr. B Zwerus, mevr. C. de Ruiter en mevr. E. Priem. De overige geslaagden zijn: J. Bogert uit Tholen, J. Heijboer uit Scherpenisse en W. van Zetten uit Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk Tijdens de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap hebben R. Buys (317 p tweede prijs), R. Lindhout (298 p derde prijs), A. Aarden (290 p zesde prijs) en T. Rijnberg (233 p tiende prijs) van hengelsportvereniging de Oos- terscheldevissers medailles behaald. Samen met J. Lindhout, E. Lear- buch en T. Aarden hebben zij zich geplaatst voor het Nederlands kam pioenschap, dat 16 oktober wordt gehouden. De volgende clubwed strijd wordt zaterdag in de Noord gehouden. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. Het 1950 ton metende schip Dirk sr. wordt de nieuwe woning van het echtpaar Van der Reest-Hoek. De foto van Anja Hoek kan nu uit de stuurhut. Arend van der Reest uit Sint-Philipsland krijgt haar nu in levende lijve aan boord. Vrijdagmiddag trouwden ze in het dorpshuis van Bruinisse, maar 's morgens bezochten ze hun toekomstige woning, het 100 meter lange motorschip Dirk sr. uit Werkendam, in de haven van Sint-Annaland. Het echtpaar gaat voortaan samen de binnenwate ren bevaren. Het reusachtige schip, eigendom van D.C.H. Ovenstadt, was van voor tot achter met vlaggen ver sierd en lag hoog op het water. Het schip van 1950 ton vervoert zand, maar het ruim was op de trouwdag leeg. Ondanks de feestvreugde be treurde de 24-jarige stuurman Van der Reest het dat het schip voor deze bijzondere gebeurtenis niet in de haven van Sint-Philips- land lag. „De zaat is er niet vlak genoeg", zegt de stuurman over de ongelijke ondergrond in de ha ven waar schepen kans lopen te 'plooien'. „We wilden geen risico nemen, maar plaats was er wel voor dit schip. De haven is lang genoeg. Voor de stuurman was het overi gens geen probleem om met het grote schip de haven van Sint-An naland binnen te varen. Daarvoor staan hem twee motoren ter be schikking, eentje voorin en eentje achterin, die het manoeuvreren vergemakkelijken. Van der Reest wordt bijgestaan door schippers knecht Arjan Guiljam uit Goes. Van der Reest haalt het zand in Dreumel bij Tiel en in het West- Vlaamse Roeselare. Het schip kan ook ingericht worden voor het vervoer van containers. De 18-ja- rige Anja vindt het niet erg om de vaste wal te verruilen voor een va rend bestaan. „Ik zie er niet te genop." Het varen is de familie Hoek overigens ook niet vreemd. Tot 1977 zatn haar ouders in de binnenvaart. Zelf heeft de jonge bruid het niet meegemaakt, maar ze kent de verhalen over het va ren uit de eerste hand. Nadat het echtpaar op Schouwen- Duiveland in de echt was verbon den, werd het huwelijk in de kerk van de Oud Gereformeerde Ge meente in Sint-Philipsland beves tigd door dominee Klok. Predikbeurten Zondag 2 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Hoed, Sliedrecht. 18.30 u. ds. Den Ouden, do 6/5 14.30 u. ds. Den Ouden, hu- welijksbev. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Baas. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRI STENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Wiel. 19 u. dhr. Gelsema, lofprijzing. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Lolkema, Roosendaal. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Vuuren. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voets, Arnemuiden, bev. kand. Hoek. 14.30 u. ds. Hoek, intrededienst. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 5/5 19.30 u. ds. Beens. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Kommers. 18 u. ds. Samsom, Voorthuizen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Gardenier, Wemeldinge. 19 u. ds. Haasnoot, Zwijndrecht. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 5/5 19.30 u. dhr. Gerritsen, Bar- neveld. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 29/4 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. do 29/4 19.30 u. (H.D.) ds. Hon- koop, Wageningen. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Sirjansland. 18 u. ds. Egas. do 29/4 14 u. ds. Egas, huwelijksbev. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. kand. Joppe, Rouveen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. De Juliana van Stolbergschool is van daag halteplaats voor de Oost-Euro- pa-express. Dit is een bont beschil derde touringcar, waarin de leerlingen naar een diaprogramma over kerk bouw in Oost-Europa kunnen kijken. De actie staat in het teken van het 25- jarig bestaan van de stichting Kom over en help, die als jubileumproject voor kerkbouw heeft gekozen. Op veel plaatsen in Oost-Europa verrij zen eenvoudige kerkjes. Het ont breekt de leden echter vaak aan vol doende geld om materialen te kopen. Daarom wordt het zendingsgeld dat tot aan de grote vakantie elke maan dagmorgen wordt opgehaald op de school bestemd voor dit project. De afgelopen drie weken is er al 350 gul den bijeengebracht. De Oost-Europa- express staat vandaag van half tien tot twee uur voor de school. De dames Westerveld en Van Gorsel van de trainings- en adviesgroep van de plattelandsvrouwen gaven vorige week leiding aan een discussieavond over onderwerpen als het bestaan van en veranderingen binnen de bond en het al dan niet toetreden van jonge vrouwen. Het kwam tot een stevige discussie, wat door alle aanwezigen als zeer positief werd ervaren. De voorzitter bedankte beide dames voor hun deskundige aanpak en stelde dat het een zeer interessante avond was geweest en dat er door het bestuur nog aandacht aan zal worden ge schonken. De vleesprijzen die de inzet vormden bij de wedstrijd van klaveijasvereni- ging de Roemers zijn gewonnen door D. Tichem met 5277 punten. Tweede werd W. Geluk met 5182 punten en derde mevr. T. Steenbergen met 5164 punten. ZIE VERDER PAGINA 5 Weekenddiensten Koninginnedag vrijdag 30 april, zaterdag 1 en zondag 2 mei Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): vr dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. za, zo en wo 5/5 dr. de Looze, Oud- Vossemeer tel. 672400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): vr dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. za en zo dr. Panis, Sint-Maartens dijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: vr dr. De Groot, Nieuw Vossemeer, tel. 0167-502545. za en zo dr. Van Doesburg, St. Phi- lipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP vr tandarts Muljono-Iskandar, Hal steren, tel. 0164-686440. za en zo tandarts v.d. Pas-Voskui len, Bergen op Zoom, tel. 0164- 211148. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personcn(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/mvr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. HUISARTS.LABORATORIUM Voor bloedafname en afgifte van materiaal. Tholen: ma t/m vr 8.30-9.30 u. Oud-Vossemeer: di en do 9-9.30 u. St.-Annaland: ma, di en vr 9-10 u. Stavenisse: ma en wo 9-9.30 u. St.-Maartensdijk: ma, wo, vr 9-10 u. Poortvliet: ma en do 9-9.30 u. St.-Philipsland: ma en do 9-9.30 u. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 april t/m vrijdag 7 mei donderdag 29 4.10-16.30 vrijdag 30 4.45-17.05 zaterdag 1 5.20-17.30 zondag 2 5.50-18.00 maandag 3 6.20-18.35 dinsdag 4 6.50-19.00 woensdag 5 7.25-19.25 donderdag 6 7.50-20.00 vrijdag 7 8.25-20.40 vr 30/4 15.55 u.VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2