Nieuw kleuterlokaal voor de Regenboog Uitbreiding Scherpenisse in volle gang Ontslagen Akzo Resins opgeschort na protesten 'Kostprijs moet omlaag' Bijna 200 jeugdrenners en dikke banden racers Smash'76-1 handhaaft zich in de eerste klasse Denk en zet eindigt als tweede in eerste klasse Grote tegenvaller waterschap Christelijke basisschool in Tholen gaat met tien klassen draaien Koersballen Donderdag 29 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Meer studie naar herstructureringsplan Het herstructeringsplan bij Akzo Nobel Resins in Bergen op Zoom is opgeschort. De reorganisatie wordt opnieuw in studie genomen. Met de resultaten daarvan wordt be gin juni verder gesproken met de vakbonden. Oud-Sint-Annalander Kees Elenbaas: De reorganisatie bij Akzo Nobel Resins in Bergen op Zoom wordt geleid door oud-Sint-Annalander C.M. Elenbaas (55), sinds juli vorig jaar algemeen directeur van de Bergse vestiging. Hij kwam in 1962 in de markie- zenstad van de rijks h.b.s. en werkt - na studie en militai re dienst - vanaf 1969 bij het Akzo-concern. Forse ingreep Zwaar achtergebleven Donderdag 13 mei in Oud-Vossemeer Oud-Vossemeer verwacht donderdag 13 mei bijna 200 jeugdrenners. „Er zijn nu al 160 inschrijvingen, terwijl we vorig jaar maar 90 deelnemers hadden", zegt organi sator A. A. Havermans. Om twaalf uur is er eerst een dik ke banden race en om half twee beginnen de jeugdwed strijden. Bariton K. Bogerd zingt in N.H.-kerk te Poortvliet i VV k# - De christelijke nationale basisschool de Regenboog in Tholen groeit hard. Aannemer Kleinbouw Techniek uit Sint-Philipsland is begonnen met de bouw van een nieuw lokaal voor de kleuters, maar daarnaast ligt er nog een verzoek bij de gemeente om twee lokalen te mogen bouwen. Het eerste herenteam van ta feltennisvereniging Smash '76 moest vier punten halen om zich te kunnen handha ven in de eerste klas, want concurrent Van Liempd/ TTVS-1 uit Schijndel had vrijdagavond met 7-3 ge wonnen van Roosendaal-1 Een zware opgave voor de Sint-Annalanders, want de heren moesten in Tilburg aantreden tegen Tios. Maar de Thoolse spelers redden het net. Heren-2 net niet gedegradeerd Overwinning jongens-1 Overige teams John Schot tekent contract met PSV Doelmatigheid goed voor burger Werkgroep aanpak millennium wissel Schaken Schaakvereniging Denk en zet uit Scherpenisse is twee de geworden in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakcompetitie. Het eerste team van de Zwarte dame uit Kruiningen, dat vorig jaar degradeerde uit de hoofd klasse, werd kampioen. Dit was ook de enige ploeg waarvan Denk en Zet verloor. In de laatste wedstrijd heilden de Tholenaren het op 4-4 tegen Goes 3. Niet slecht Thoolse vissers goed bij selectie wedstrijden h Duivensport Dat is dinsdag overeengekomen tij dens overleg tussen de directie van Akzo, de FNV, het CNV en de Unie. De onderneming zal het plan voor het schrappen van 50 arbeids plaatsen en het uitbesteden van ta ken aan derden van 55 medewer kers bij de technische dienst, het magazijn, de bewaking en de boek houding, voorzien van een uitge breidere onderbouwing. Ten eerste zal de middellange termijnvisie voor Bergen op Zoom worden toe gelicht. Ten tweede zal een toet sing plaatsvinden van een vergelij kend onderzoek naar kosten en inkomsten bij andere bedrijven. Ten derde zal de kostenverdeling tussen de fabriek in Bergen op Zoom en het totaal van alle Akzo Nobel Resins-vestigingen inzichte lijker worden gemaakt. De onder bouwing van de laatste twee onder werpen zal onder begeleiding van een externe deskundige uitgevoerd worden. Afgesproken is, dat Akzo Nobel Resins begin juni het her structureringsplan en de toelichtin gen met de vakbonden verder be spreekt. De uitbesteding van bepaalde acti viteiten aan derden, waarmee 55 arbeidsplaatsen gemoeid zijn, wordt tot uiterlijk eind juni op nieuw in studie genomen. Er komt een onderzoek naar het nut en de noodzaak van uitbesteding, inclu sief de sociale aspecten. Akzo zal de ondernemingsraad verzoeken, dit in gezamenlijk overleg te doen. Ook dit onderzoek zal met de on dersteuning van een externe des kundige worden uitgevoerd. Hier voor zal het bureau Basis en Beleid worden benaderd. Ondertussen zullen de directie en de onderne mingsraad doorgaan met het be handelen van bestaande vragen met betrekking tot het herstructure ringsplan. „Mijn opa heette ook C.M. en ook van Akzo in Oss, waar men op mijn vader, die nog in Sint-Maar tensdijk heeft gewoond, M.J." Vanuit het eiland Tholen zwierf Elenbaas voor de Akzo over de he le wereld. In Duitsland, Colombia, Brazilië en in Nederland in Breda, Arnhem, Sassenheim en nu in Ber gen op Zoom. „Een leuk bedrijf", zegt hij nuchter. Dat hij tot over zijn oren in een moeilijk reorgani satieproces is beland, noemt Elen baas ,een toevallige samenloop van omstandigheden.' Sinds zijn aantreden heeft hij de omzet om hoog gebracht door meer verko pers en meer servicemensen aan te trekken. „En wanneer dan je pro ductie van 63 naar 72.000 ton gaat, druk je de vaste kosten. De af schrijvingen hebben we ook al bij gestuurd en verder lopen er tien projecten om de werkwijze te ver eenvoudigen. Vermindering van kosten is onontkoombaar, want on ze kostprijs is te hoog. En als je niet meer concurrerend bent, dan wordt het link. Voor de continuïteit van de vestiging Bergen op Zoom op lange termijn moet onze kost prijs van 86 naar 70 cent per kilo." De algemeen directeur stelt vast, dat ondernemingsraad en vakbon den de doelstelling van de reorga nisatie inmiddels onderschrijven. „Ze zijn kritisch, maar construc tief. Door in alle openheid infor matie uit te wisselen, gaan we ver trouwen opbouwen, maar vermindering van personeel ligt natuurlijk altijd heel gevoelig. We zullen dan ook zoveel mogelijk de pijn wegnemen via een sociaal plan, maar na het bekend worden van onze reorganisatie, hebben di verse bedrijven gereageerd om hun vacatures te vervullen. Heel veel vragen vanuit de omgeving, maar de onderzoeksafdeling mensen no dig heeft." In die sector vallen juist klappen in Bergen op Zoom: 21 van de 104 onderzoekers daar moeten weg. „Dat is een forse ingreep, maar onze opdrachten van derden zijn ook teruggelopen van 3,3 naar 1,9 miljoen gulden. De kosten zijn meer dan 10% gestegen, dus daar moet je wat doen. Hetzelfde geldt voor de salarispost: vorig jaar een toename van 6,6% en dit jaar zul len we op de 6% uitkomen. De nettowinst, na belastingen was in 1998 bij een omzet van 250 mil joen een 7,2 miljoen gulden, ter wijl we dit jaar op 10 miljoen ho pen uit te komen bij een geraamde omzet van 270 miljoen gulden." Volgens de algemeen directeur is de vestiging Bergen op Zoom zwaar achtergebleven' bij de an dere fabrieken van Akzo Resins. Daarom zijn de maatregelen no dig, zoals uitbesteding van werk bij de technische dienst (25 men sen), alsmede magazijn en intern transport (28 medewerkers). Elen baas noemt de eigen technische dienst te klein om alle diensten te kunnen verrichten. „Je moet flexi beler kunnen zijn en betalen naar behoefte. Hetzelfde geldt voor het transport. Bedrijven als General Electric Plastics hebben dit al eer der gedaan. We willen een veel be tere, snellere service naar de markt toe, maar dat uitbesteden van werk is sociaal een lastig punt. Overi gens heb ik het sinds mijn aantre den in Bergen op Zoom gehad over kostenreductie en uitbeste ding van werk, dus een verrassing kan het niet zijn", zegt de alge meen directeur van Akzo Nobel Resins. Voor de dikke banden race zijn al le basisscholen en de scholen voor voortgezet onderwijs in de ge meente Tholen aangeschreven. Jongens en meisjes van 7 en 8 jaar rijden 2 km. Op het parcours Prins Mauritsstraat (start en finish), Se- kretaris Rijstenbil-, Dokter Renes- en Cornelis Frankenstraat betekent dat 3 ronden. De 9- en 10-jarigen rijden 4 km. of 5 ronden. De deel nemers van 11 en 12 jaar 6 km. of 8 ronden en de 13- en 14-jarigen fietsen 8 km. of 12 ronden. Er mag op allerlei fietsen meegedaan wor den. Voor iedere deelnemer is een helm beschikbaar en iedere racer is verzekerd tegen ongevallen waarbij derden schade/letsel oplo pen. Er zijn ook ehbo'ers aanwe zig voor eventuele valpartijen. De inschrijving is tevoren in de Vos- senkuil. „Vorige keer hebben we er vijf wielrenners aan overgehou den en hopelijk blijft er van deze derde dikke banden race ook wat over", zegt Havermans. De jeugdwedstrijd die om half twee begint, wordt voor het eerst onder auspiciën van de KNWU ge organiseerd. Vorige keren viel het evenement nog onder de Brabantse wielerbond. De deelnemers heb ben allemaal een licentie en rijden op racefietsen met aangepaste ver snellingen. De 160 inschrijvers ko men in verschillende categoriëen uit. De bekende bariton-solist Karei Bogerd zingt op zaterdag 5 juni tij dens een zangavond in Poortvliet. Hij is daar op uitnodiging van de stichting Christelijke Hulpverle ning Oost-Roemenië uit Poortvliet. Deze zangavond wordt gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk te Poortvliet om halfacht. Een derge lijke avond wordt nu voor de vijfde keer gehouden. Naast solo- en koorzang is er veel tijd ingeruimd voor samenzang. Medewerkers aan deze avond zijn: Karei Bogerd (die op het orgel begeleid zal worden door Arjan Gorseman), de christe- lijk gememengde zangvereniging "Met hart en stem" uit St.-Maar- tensdijk en het kinderkoor "Soli Deo Gloria" uit St.-Annaland. Jaap de Graaf begeleidt de samenzang. Ds. A. Egas verzorgt de opening en sluiting van de avond. Kaarten zijn op de avond zelf verkrijgbaar aan de kerk of in de voorverkoop bij fam. De Graaf, Burgemeet 12, Poortvliet en bij fam. Verwijs, Krabbenkreekstraat 30, St.-Philips- land. Donateurs van de stichting kunnen vrijkaarten krijgen. De op brengst van de collecte die zal wor den gehouden, is bestemd voor de stichting Christelijke Hulpverle ning Oost-Roemenië uit Poortvliet. De kosten van de avond zijn deels gedekt door een sponsoractie onder bedrijven in de regio. Tijdens een pauze van de heiers is het even rustig rond CNS de Regenboog die een nieuw kleuterlokaal krijgt. „In het nieuwe schooljaar gaan we met tien klassen draaien", zegt adjunct-directeur mevr. Ligtvoet. „We kunnen een verkleining van de klassen van 35 naar 25 leerlin gen toepassen. Voor groep 2 krij gen we drie klassen en groep 4 en 5 met 60 kinderen kunnen we ver delen over drie groepen van rond de 20 leerlingen. De groei gaat ge staag door. Het is natuurlijk fan tastisch dat er zoveel aanmeldin gen zijn, maar dat geeft ook zorgen. Zo kunnen de vierjarigen bijvoorbeeld niet direct bij ons te recht, terwijl dat op andere basis scholen wel kan." Het heiwerk zorgde gisteren voor wat overlast, maar het kwam goed uit, dat alleen de groepen 2, 3 en 8 op school waren. Groep 1 was vrij en de groepen 5, 6 en 7 waren naar schouwburg de Kring in Roosen daal. Het nieuwe kleuterschool moet in augustus klaar zijn. Er komt een verbinding met het gym lokaal. De kleuters zitten nu in het handvaardigheidslokaal en ook de gemeenschapsruimte en de perso- neelskamer zijn permanent in ge bruik. „We komen steeds ruimte tekort", aldus mevr. Ligtvoet. „Dat kleuterlokaal bouwen we in eigen beheer en op eigen kosten, maar die twee nieuwe lokalen wil len we toch van de gemeente heb ben. Die uitbreiding is hard nodig. Een persoonlijk gesprek kun je nu bijna niet houden op school. We hebben ook r.t.-ruimten (remedial teaching: extra zorg aan leerlingen door persoonlijke begeleiding) no dig en een computerlokaal", aldus de adjunct-directeur van CNS de Regenboog in Tholen. De school telde per 1 oktober 243 leerlingen, twintig meer dan het jaar daar voor. Voor Smash traden Marco Saarloos, Christian van 't Hof en Johan Snoep aan. De inzet van laatstgenoemde, in plaats van basisspeler Ad Verha- ge, was een ultieme poging om de Stallandse club in de hoogste klasse van Brabant te houden. Tios had slechts drie punten nodig om zich kampioen te mogen noemen. Het werd een sensationele wedstrijd. Aanvankelijk pakten zich donkere wolken samen boven de heren van Smash, want Tios nam een voor sprong van 4-1 en was dus kam pioen. Het tegenpunt werd gemaakt door Van 't Hof. Toch gaf Smash zich nog niet gewonnen. De drie he ren gooiden de beuk erin. Opnieuw was het Van 't Hof die won (2-4), waarna ook Snoep de smaak te pak ken kreeg (3-4). Het vierde punt dat Smash nodig had om in de eerste klas mee te blijven doen kwam al snel, want Van 't Hof won zijn der de partij (4-4) en bleef daarmee on geslagen. Na 4-5 maakte Snoep nog 5-5, zijn tweede zege. Saarloos knokte hard, maar kon helaas niet scoren. Voor Smash maakte dat niet meer uit, want het team was veilig. Tios-1 was kampioen, terwijl Roosendaal-1 en v. Liempt/TTVS-1 degradeerden. Heren-2 van Smash'76 werd 'door de gong gered' van een rechtstreekse degradatie uit de vierde klas. De ge hele competitie stond het team on deraan en degradatie leek onafwend baar. Vrijdagavond werd de tweede overwinning behaald in Noordhoek op Smash'70-3 met 6-4. Adrie Aar- noudse werd de man van de wed strijd met drie overwinningen. Ook David van Driel nam twee punten voor zijn rekening. Rafael Fructuoso won slechts eenmaal. Het was een zeer belangrijke zege, want op het zelfde moment kreeg mede-degrada tie kandidaat Hotak-7 uit Hoogerhei- de verschrikkelijk klop van Back hands-6 uit sint-Willebrord, dat daar door kampioen werd. Met slechts een punt verschil eindigde heren-2 zodoende als voorlaatste en moet Hotak-7 rechtstreeks degraderen. Deze voorlaatste plaats geeft recht op een promotie-/degradatieduel te gen de nummer 2 uit de vijfde klas, volgende week vrijdagavond in zaal TCS te Steenbergen. De tegenstan der is nog niet bekend. Het eerste jongensteam dat uitkomt" in de landelijke B-klasse sloot de competitie af met een 6-4 overwin ning thuis op Pecos-2 uit Oegstgeest. Anne van Dijke, Gabriël Gunter en Matthijs Bruynzeel wonnen elk twee keer. Peter Bazen was reserve. Het resultaat van deze wedstrijd was ech ter niet meer van belang, want jon gens-1 was al verzekerd van een pri ma tweede plaats, na Belcrum-2 uit Breda dat kampioen werd. Meisjes-1 verloor zaterdagmiddag van Markie- zaat-3 uit Bergen op Zoom. Diana Heijboer won twee maal, terwijl An- ky en Jantien Vroegop ieder op één overwinning uitkwamen. Leontien van Keulen was reserve. Meisjes-1 werd laatste in de tweede klas, maar kan niet degraderen. Heren-3 sloot de competitie af met een klinkende 10-0 winst op TCS-6 uit Steenbergen. Joes Bakker, Johan Geluk en Chris Hage wonnen al hun partijen. Het team eindigde in de middenmoot van de zevende klas. Heren-4 speelde niet en is als voor laatste geëindigd in de zevende klas. Jongens-2 won met 6-4 van Witac-1 uit Willemstad en is als derde geëih- digd in de tweede klas junioren. Jo han Gunter jzn, Rudi Hage, Merijn v.d. Klooster en Harm Westdorp wa ren de spelers. Jongens-3 won de laatste wedstrijd met 8-2 van TCO-2 uit Ossendrecht. Dit betekent een prima tweede plaats in de derde klas junioren voor Matthijs v.d. Graaf, Colin Bolier en Hubert Bruijnzeel. Ook het vierde jongensteam kan te rugblikken op een mooie competitie. Zaterdag werd afgesloten met een fraaie 8-2 zege op Luto-2 uit Til burg. Opvallend goed waren de drie winstpartijen van Tim Westerlaken. Samen met Arno Bruijnzeel en Remco Vroegop is dit team op de tweede plaats «geëindigd in de derde klas aspiranten. De beginners van Smash verloren zaterdag met 9-1 van Vice-versa-4 uit Oudenbosch. Hans van Popering scoorde het tegenpunt en dat werd zijn eerste overwinning. De begin ners werden laatste in hun klasse. Geen kampioenen dus bij Smash'76, maar als heren-2 een goed resultaat neerzet in het beslis- singsduel, zijn er ook geen degra danten. De nieuwe competitie gaat weer van start in september. Morgen nemen Gabriël Gunter, Matthijs Bruijnzeel en Anne van Dijke voor het eerst deel aan de Ne derlandse kampioenschappen tafel tennis voor B-spelers in Helmond. De jeugd van Smash gaat die dag zwemmen in het Sportpunt Zeeland te Goes en vanavond kunnen alle competitiespelers nog een keertje vrij spelen van 19.30 tot 21 uur. Vol gende week zaterdag neemt Smash deel aan de kampioenschappen van Midden-Zeeland, die in Kapel Ie worden gehouden. Op koninginne dag neemt Smash deel aan een zes kamp op het voetbalterrein. De coach is dan Henny Westerlaken. De 15-jarige John Schot uit Tholen (die nu bij RBC speelt), gaat volgend seizoen voetballen bij de BI-jeugd van PSV. De contacten met deze be taald-voetbalvereniging kwamen tot stand na de jeugdinterland die Schot onlangs tegen Schotland speelde. In Eindhoven wordt hij in een gastgezin opgenomen, want hij vervolgt ook zijn schoolopleiding in deze Bra bantse plaats. Bij de jeugd van PSV moet hij vier keer per week trainen en iedere zaterdag een wedstrijd spe len. Aanstaande zaterdag wordt John Schot door Frank Arnesen rondge leid bij PSV en zal hij de wedstrijd van PSV bezoeken. Er was ook be langstelling voor Schot van Fe- ijenoord en FC Groningen. Met de monumentale Nederlandse Hervormde kerk op de achtergrond, wordt er volop gebouwd in Scherpenisse. Verschillende aannemingsbedrijven zijn bezig met het invullen van de nieuwe woonwijk achter de Langeweg. Op het voormalige oefenterrein van de vereniging van Duitse herdershonden verrijst de ene na de andere comfortabele woning. Met behulp van een kraan is het tegenwoordig snel en licht werken en in korte tijd worden de contouren dan al zichtbaar. Scherpenisse is één van de weinige woonkernen in de gemeente Tholen waar nog gebouwd kan worden. Elders is er vrijwel geen vierkante meter grond meer beschikbaar. L 3 n Het voorjaar komt voor waterschap Zeeuwse Eilanden met donkere wolken. Bij het opmaken van de jaarrekening over 1998 is een nade lig resultaat van bijna zes ton ge constateerd. Dit is in hoofdzaak het gevolg van de wateroverlast van medio september en het massale be zwaar van huizenbezitters tegen de te hoog getaxeerde waarde van hun onroerend goed door het water schap. Het waterschap had juist ge rekend op een meevaller van 1,8 miljoen gulden. Door het succesvolle bezwaar van vele huizenbezitters bij de gemeen ten tegen de in hun ogen te hoge taxatie van hun onroerend goed in zake de wet onroerende zaken, loopt Zeeuwse Eilanden jaarlijks een bedrag van ongeveer 960.000 gulden aan belasting mis. Dit zal moeten worden gecompenseerd uit de reserves. De wateroverlast bezorgde het wa terschap een nieuwe strop. De meest ernstige schade aan oevers. dammen en automatische niveau- metingsapparatuur moest zo snel mogelijk worden hersteld. Dit kost te zo'n 1,2 miljoen gulden. Dit jaar komt daar naar schatting nog 860.000 gulden bij voor de verder afronding hiervan. Op basis van de 'regeling tegemoetkoming schade bij extreem zware regenval 1998' mag een rijksbijdrage van naar ver wacht een miljoen gulden worden verwacht, ter compensatie hiervan. De financiële gevolgen van het kwijtscheldingsbeleid bedragen in totaal 348.000 gulden. Dit jaar is de norm voor kwijtschelding verhoogd tot 93 procent, wat betekent dat mensen met een minimuminkomen nog maar over zeven procent van hun besteedbaar inkomen water schapsbelasting hoeven te betalen. Het streven is desondanks om bin nen enkele jaren tot een kwijtschel dingsnorm van honderd procent te komen. Dat gaat het waterschap naar schatting 758.000 gulden per jaar kosten. Dijkgraaf W.A. Gosselaar voerde onlangs de aanleg van een nieuwe afvalwaterzuiveringssysteem op Tholen in samenwerking met de ge meente op als het meest aanspreken de voorbeeld van een gezamenlijke aanpak. Hij deed dat in zijn ope ningswoord bij de algemene verga dering van waterschap Zeeuwse Ei landen, waarin hij inging op ver schillende wijzen waarop doelma tigheid kan worden bereikt. Het ge zamenlijke voordeel voor het waterschap en de gemeente bij de aanleg van de afvalwaterzuiverings installatie bij Sint-Maartensdijk en voorzieningen zoals persleidingen, bedraagt 6.800.000 gulden. Dat is ook weer in het voordeel van de bur gers, betoogde Gosselaar. Deze in vestering overtreft volgens hem alle andere, wat betreft doelmatigheid. De beheerdriehoek van de politie Zeeland heeft besloten een werk groep voorbereiding aanpak jaar wisseling in te stellen. In de be heerdriehoek hebben burgemeester mr. L.H.B. Spahr van der Hoek van Middelburg, korpschef A.A. Smeels van de Zeeuwse politie en hoofdofficier van justitie mr. G.J. Bouman zitting. De werkgroep moet een plan van aanpak voorbereiden dat garanties biedt voor de handhaving van de openbare orde en veiligheid tij dens de naderende millennium wisseling. De werkgroep staat on der voorzitterschap van bur gemeester drs. R.C.E. Barbé van Terneuzen en bestaat verder uit vertegenwoordigers van de Zeeuwse gemeenten, de brand weer, de politie, het openbaar mi nisterie, de GGD, de waterschap pen, Rijkswaterstaat, de provincie, het Rode Kruis en de politie te water. Slechts eenmaal verlies voor ploeg Scherpenisse middenspel op een dwaalspoor met zijn dame. Daardoor kregen de to rens van zijn opponent vrij spel, met een beslissende koningsaanval tot gevolg. Eniz Kustura speelde op dat moment een prima partij, alhoewel hij wat minder uit de opening was gekomen. In het eindspel had hij echter voordeel, maar zijn tegen stander kon eeuwig schaak blijven geven, zodat het in een remise ein digde. Deze uitslag betekende dat de twee laatste partijen gewonnen moesten worden, om de twee wedstrijdpun- ten mee naar huis te kunnen nemen. Gezien de stellingen op de borden moest dit niet worden verwacht. Toch werd het nog even spannend doordat Theo Blonet op het tweede bord onverwachts het volle punt be haalde. Na een koningsgambiet bleef hij een pion achter, maar won in het eindspel een kwaliteit. Wat resteerde was theoretisch echter toch nog een remise, totdat zijn te genstander in de fout ging door zijn loper in de penning te laten staan. Door zetdwang was mat plotseling onvermijdelijk en werd de stand weer gelijk getrokken. Op dat mo ment had William de Rooij op het vijfde bord al een vrijpion, maar moest tegelijkertijd een vrijpion in spé van zijn tegenstander in be dwang houden. Een remisestand was wat resteerde. In de tussentijd is de strijd om de Zeeuwse beker ook losgebroken. In de eerste ronde, die tegelijkertijd de kwartfinale vormt, werd hoofdklas ser Goes met 3-1 naar huis gfe- stuurd. Dit resultaat werd bereikt door winst van Vincent Fructuoso, Sebastiaan Koedoot en Jan de Graaf. Het enige verlies kwam op naam van Dig de Graaf, die het af legde tegen de Goese kampioen. Denk en zet moet het nu in de halve finales opnemen tegen het eerste team van Souburg, dat in de kwartfi nale met 3-1 te sterk was voor Mid delburg. Denk en zet verzamelde in negen ronden 14 van de 18 punten. De Tholenaren verloren alleen van de Zwarte dame en speelden gelijk te gen Souburg 3 en Goes 3. Dit goede resultaat werd bereikt dankij de sterke persoonlijke scores van Vin cent Fructuoso (5 uit 5), Dig de Graaf 8 uit 9), Sebastiaan Koedoot (5, 5 uit 6), Theo Blomet (6,5 uit 8) en Maarten Niederer (4 uit 5). Denk en zet sloot haar laatste wed strijd af met een 4-4 gelijkspel te gen Goes 3, na in de vorige ronden nog met 6,5-1, 5 van Middelburg 4 en met 6-2 van de Zwarte dame 2 te hebben gewonnen. Het gelijkspel tegen Goes was op zich geen slecht resultaat, gezien de afwezigheid van drie belangrijke spelers. Na anderhalf uur was er nog geen enkel zicht op vier bord- punten. Invaller Ad Niederer, die dit seizoen voor de eerste keer meed eed, moest op het achtste bord al vrij snel capituleren. Gelukkig ging het Dig de Graaf op het eerste bord gemakkelijker af. Al bij de derde zet maakte zijn tegenstander een on nauwkeurige zet, waarna de Graaf op een gegeven moment twee pion nen voor kwam te staan. Hij behield het initiatief en met een torenoffer bij de 24ste zet kwam de tegenstan der mat te staan. Zo ongeveer tege lijkertijd verloor Albert Muskee op het derde bord. De speler, die op het allerlaatste moment was ingevallen, kwam wel goed uit de opening maar moest in het middenspel het initia tief aan de tegenstander laten. Door het verlies van Kees Wilsing op het zesde bord kwam de stand op 3-1. Ook hij was prima uit de ope ning gekomen, maar raakte in het Thoolse vissers boekten goede resulta ten tijdens de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap kust- vissen bij Dishoek/Vlissingen. Van de 211 deelnemers kwam Remy Lindhout uit Sint-Maartensdijk en Frank Koop uit Oud-Vossemeer sterk voor de dag door met de Edelkarper als eerste korps te eindigen. De overige tien korpsen met een Thoolse inbreng plaatsten zich niet. Individueel gaan er maar liefst vijftien Tholenaren door. In ieder vak van 43 vissers werden de besten geplaatst: Tony Aarden. Sjaak Lindhout, Emiel Learbuch, Rob Buys, Theo Rijnberg en Adrie Aarden van de Oosterscheldevissers uil Sint-Maar tensdijk, Laban van Vossen en Han van Tiggele van de Zeebaars uit Scherpe nisse, Jan Gorissen, Remco Geuze, Frank v.d. Zande, Martijn Bosters, Theo Rijnberg en Jan Verhees van 't Scharretje uit Oud-Vossemeer en Arjan Rijnberg van de Edelkarper. Eerste da me was Miranda Koop uit Oud-Vosse meer, maar zij werd niet geplaatst om dat ze te weinig vis gevangen had. De vis zat heel ver van de kustlijn, zodat df vangst slecht was. De uitslag van de wedstrijd van 27 april van: Oud-Vossemeer: 1 mevr. A. van Dijke- de Wilde en mevr. L. van Poortvliet 35 p; 2 mevr. C. van Mierlo en W. Lindhout 31 p; gedeelde 3e plaats mevr. C. Lind hout en mevr. A. Bosters/ mevr. C. Free; 4 mevr. L. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 19 p; 5A. Van Dijk en mevr. M. v.d. Zande 7 p. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Morlin- court 24 april, 306 duiven van 20 deel nemers. Los 12.15 uur bij zuidwesten wind. Eerste duif 14.56.02 uur is 1484 m/min, laatste duif 15.34.34 uur is 1253 m/min. H. Rensink: 1,8,76; Daan Vaders: 2, 13, 33, 74; A. Vis: 3, 14, 23; T. de Graaff: 4. 31, 45, 46; R. Hendrikse 5, 21, 55, 72, 77;C. Rijnberg: 6, 26, 35, 50, 56. 75; Dick Vaders: 7, 18, 19, 39, 40, 51. 60, 63; C. Hommel: 9, 53, 65; J. Capelle: 10, 15, 20, 25, 28, 37, 62. 69; J. v.d. Re- pe: 11,22, 24; J. Berkeij: 12, 16, 27,41, 47, 73; D. Istha: 17, 48; T. van Daalen: 29. 38; P. Hommel: 30, 61, 66; A. Ha vermans: 32, 42, 43, 44, 49. 57, 70, 71; R. Muskee: 34, 68; L. Hoek: 36; A. Ca pelle: 52, 58,59, 64; J. Petie: 67.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 19