Tweede nederlaag op rij voor St.-Annaland Ter Tolne kampioen, maar dubbel succes voor Eevliet uit Poortvliet F1-pupillen Smerdiek kampioen met 129 treffers Prima debuut in Zl-klasse voor M. Knop Koersballen TOV 2 weggespeeld door te laag geklasseerd Schenge Voetbaltoernooi met tien basisscholen na drie keer uitstel Emergo laat winst liggen tegen Korbatjo Joost de Wilde in play-off N.K. Donderdag 29 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Jacoba van Beieren is wel op dreef Duivensport Uitslagen C.J.C. Boot pakt tweemaal winst in schietwedstrijd De openbare basisschool Ter Tolne is bij de elftallen overtuigend kampioen van Tholen geworden. De jon- gensploeg bleef woensdag tijdens het schoolvoetbaltoer- nooi op de sportvelden van sv. Smerdiek ongeslagen en behaalde de maximale winst. Bij de meisjes en de zeven tallen jongens haalde de openbare basisschool de Eevliet uit Poortvliet een dubbelslag. In de spannende finale tus sen de meisjes van Ter Tolne en de Eevliet moesten na een 0-0 eindstand strafschoppen de beslissing brengen. De Eevliet deed dat beter dan Ter Tolne en won. Bij de zeventallen bleef ook de Eevliet ongeslagen. Gisteren werden in 's Gravenpolder (elftallen), Terneuzen (meis jes) en Nieuwdorp (jongens zeventallen) de Zeeuwse kampioenschappen gehouden. Grootste groep Veel talent Geïrriteerd Noad 2 krijgt deksel op neus Dames St.-Annaland in mineur met 2 keer verlies De Ruucstoppelen bindt Zierikzee aan de zegekar Jubileumtoernooi korfbal Emergo Jeugdige judoka's boeken verrassend goede resultaten Tennis Degradatie komt steeds dichterbij voor de heren van St.-Annaland 1. Na twee achtereenvolgende verliespartijen, zullen de tennissers hun beste bcente voor moeten zetten voor lijfsbehoud. Jacoba van Beieren 1 en 3 hadden een beter weekeinde en wonnen beide. dan ook. Kees Lindhout had ook geen gemakkelijke partij. In een driesetter pakte hij echter toch de winst met 5-7, 6-4 en 6-4. In het eerste dubbelspel lie pen Verjaal en De Kerf vrij gemakkelijk over hun opponenten heen, die géén raad wisten met de rake smashes van het Smurdiekse duo. Lindhout en Bocxe hadden ook niet veel problemen in hun dubbel. Bocxe speelde goed en op veilig en dat leverde een winst op in twee sets: 6-3 en 6-4. De ploeg zal Jan Leeuwen haag nog een poosje moeten missen, want die is uitgeschakeld door een en kelblessure. Jacoba van Beieren 3 trad op eigen ter rein aan tegen De Ruucstoppelen 4 uit Sint-Philipsland. De Sint-Maartensdijk- se ploeg is nog steeds in voor het kam pioenschap. Ze liet vorige week tegen Bruinisse echter belangrijke punten lig gen. Maar tegen De Ruucstoppelen her stelde men dat weer door met 6-0 te winnen. In het dubbelspel pakten de nog ongeslagen Paul van Roosendaal en Louis Scherpenisse met 6-1 en 7-5 de winst op Jan Walpot en Joes Huijsmans. J. Walpot (neef van voorgenoemde) en Kees Ploeg speelden voor De Ruucstop pelen bepaald geen onverdienstelijke partij, maar Martin den Haan en Theo de Hond waren toch een maatje te groot (6- 3 en 6-4). Ploeg trof in het enkelspel Van Roosendaal en kwam nauwelijks aan de bak: 6-1 en 6-1. J. Walpot kwam als tweede op de baan tegen Erik de Rooij. De Smurdiekenaar won met 6-3 en 6-2. Huijsmans won de eerste set met 4-6 van Scherpenisse. Maar die veranderde hier na van tactiek en wist de tweede en der de set wel te pakken met 6-3 en 6-2. Jan Walpot legde tenslotte ook het loodje te gen Den Haan, het werd 7-6 en 6-3. We gens een blessure moest De Ruucstop pelen het met vier spelers doen. Zaterdag staat de belangrijke thuiswed strijd tegen TOV op het programma. Het gaat de laatste twee weken niet zo goed met het eerste herenteam van ten nisvereniging St.-Annaland. Na een 6-0 verlies vorige week tegen het Schenge, ging de ploeg nu met dezelfde cijfers onderuit tegen Zierikzee. Martijn Potap- pel moest het opnemen tegen een Cl- speler en dat bleek een stapje te hoog voor Potappel. Hij verloor in twee sets van 1 -6. Marco Bolier speelde meer te gen zichzelf dan tegen zijn opponent. Hij moest het spel maken, maar doordat zijn tegenstander flink vertraagde, maakte Bolier de fouten: 4-6 en 2-6. Cent van Dijke wilde de eer redden en speelde een gelijkopgaande set. Maar hij verloor nipt met 5-7. De tweede set ging wederom gelijk op, maar na een achters tand van 2-3 kon Van Dijke zijn service niet meer winnen en verloor geflatteerd met 2-6. Wim Bazen is nog niet op zijn oude niveau terug en verloor in twee sets van 6-1. Ook de dubbelspelen gingen eenvoudig naar Zierikzee. Potappel en Bolier verloren met tweemaal 2-6 en Van Dijke en Bazen met tweemaal 3-6. Sint-Annaland zal in de komende wed strijden punten moeten gaan pakken om degradatie te ontlopen. Jacoba van Beieren deed het beter op ei gen banen tegen Bruten dat met 5-1 werd verslagen. Vincent de Kerf begon voortvarend en zette zijn tegenstander vaak te kijk. De partij was binnen een uur gespeeld: 6-4 en 6-1. Tonny Verjaal liet er helemaal geen gras over groeien en pakte de winst gemakkelijk in twee sets van 6-1Timo Bocxe had het daar entegen zwaar. Toch wist hij de eerste set goed te winnen in de tie-break: 7-6. De tweede en derde set verliepen min der goed voor Bocxe en hij verloor die Zaterdag zijn de duiven gelost vanuit Morlincourt, een vlucht van zo'n 230 km. De snelste duif van Tholen, was die van P. Laban van De Trouwe Duif uit Tholen. Deze duif vloog in iets meer dan 2,5 uur naar huis en bereikte daarbij een gemiddelde snelheid van bijna 91 km per uur. De top 15 (voorlopige uitslag) van deze vlucht ziet er als volgt uit: 1 P. Laban (Tholen); 2 R. Reijngoudt (St.- Annaland); 3 H. Rensink (St.-Anna land); 4 H. Krijger (Scherpenisse); 5 J.D. Quist (St.-Philipsland); 6 P. van Raaij (Anna Jacobapolder); 7 C. Laban (Tholen); 8 P. Laban (Tholen); 9 L. Reijngoudt (St.-Philipsland); 10 D. Va ders (Oud-Vossemeer); 11 P. Potappel (Scherpenisse); 12 A. Vis (Oud-Vosse- meer) 13; A.W. Bolijn (Anna Jacoba polder); 14 A.D. van der Ree (St.-Maar tensdijk); 15 M. de Viet (Scherpenisse). De Vredesduif Sint-Philipsland, Mor lincourt 24 april, 245 duiven van 17 deelnemers. Los 12.15 uur bij be wolkt weer en zuidenwind. Eerste duif 14.55.04 is 1489 m/min, laatste duif 15.41.24 is 1172 m/min. R. Reijngoudt: 1, 6, 12, 19, 29, 30, 57, 58; J.D. Quist: 2, 5, 8, 16, 20, 32, 37, 50, 55; L. Reijngoudt: 3, 7, 15, 17, 33, 41, 43, 48; C. Dieleman: 4; J. Quist: 9; comb. Reijngoudt zn: 10, 13, 25, 28, 47, 54, 61; A. Goudzwaard 11, 26, 42, 51, 52; R. v.d. Reest: 14, 18, 24, 46; C Verwijs: 21, 35, 39, 40; gebr. Reijn goudt: 2, 23, 45, 49, 56, 59, 60; J.C. Verwijs 27, 34, 62; J. Zuidweg jzn: 31; R. Noordhoek: 36; comb. Hoek: 38, 44, 53. De Trouwe duif Tholen, Morlincourt 24 april, 152 duiven van 12 deelne mers. Los 12.15 uur bij bewolkt weer. Eerste duif 14.50 uur is 1515 m/min, laatste duif 15.25.31 uur is 1250 m/min. P. Laban: 1, 3, 6; C. Laban: 2, 13, 21, 24; K. v.d. Berge: 4, 9, 11, 23, 28, 33, 35, 36; C.J. Deurloo: 5; M.J. Laban zn: 7, 31; L. v.d Kleijn: 8, 14, 26, 29, 32, 37; C. Moeliker zn: 10, 25, 27, 34; J. Kegge: 12; T. Winkels: 15, 18, 30, 38; J. van Dijke: 16, 19, 20; L. v.d. Hoofd: 17,22. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, Mor lincourt 24 april, 166 duiven. Los 12.15 uur bij bewolkt weer en zuiden wind. Eerste duif 1454 m/min, laatste duif 1208 m/min. P.A. van Raaij 1, 32, 33; A.W.A.P. Bo lijn 2, 14, 39, 40; A.D. v.d. Ree 3, 18, 42; W. Beurkens 4, 6, 15, 37, 38; H. van Hemert 5, 7, 9, 30, 31, 36; mevr. I. Quist 8, 10, 11, 12, 16, 20, 21, 22, 26, 27, 34; De Wilde jr. 13, 29, 35, 41; H. Heijboer 17; J. Walpot en Zn. 19, 28; L. v.d. Berge 23, 24; comb. Bolijn 25. Paardensport Amazone Mies Knop uit Anna Jacoba polder (uitkomend voor de Sasruiters) deed op de laatste indoorwedstrijd van het seizoen heel goede zaken. Het was haar debuut in de Z1 dressuur, maar daar was niets van te merken. Met haar paard IOR behaalde de Anna Jacobiaan- se voor beide proeven 180 punten en dat betekende respectievelijk een eerste en tweede plaats. Daarmee pakte ze me teen ook twee winstpunten. Op hetzelf de concours nam Lieke Bevelander van de Eendrachtruiters met haar paard Lo- rinda deel aan de B-dressuur. De jury beloonde de eerste proef van de combi natie met 158 punten, genoeg voor een winstpunt en de tweede prijs. De twee de proef leverde 148 punten en een zes de prijs op. Lieke Bevelander kwam ook uit op een concours in Bruinisse. Met Lorinda had ze succes in de B-dres suur, want de jury belonde haar proeven met 164 en 170 punten. Dat was genoeg voor drie winstpunten en twee tweede prijzen. Suzanne Reinerman van de Eendrachtruiters ging met haar paard Magic Day naar een concours in Huij- bergen. Na een half jaar geen wedstrij den te hebben gereden, begon de combi natie rustig in de L-dressuur. De eerste proef werd met 153 punten gewaardeerd en voor de tweede kreeg Suzanne 156 punten, net genoeg voor een winstpunt. Rijvereniging de Eendrachtruiters orga niseerde zaterdag een oefenconcours bij de familie Vermaas aan de Provin- cialeweg te Sint-Maartensdijk. Dertien combinaties dede hieraan mee. Bij de wedstrijdruiters behaalden de deelne mers de volgende resultaten: 1 Virginia v.d. Wel (L-dressuur) 164 p; 2 Mariska Vermaas (B) 158 p; 3 Willemien Baauw (Ml) 156 p; 4 John Veniet (L) 149 p; 5 Angelique van Lammeren (B) 142 p; 5 Helma van der Slikke (L) 142 p; 7 Mag- da Smits (L) 140 p; 7 Marjolein Akker mans (M2) 140 p. Bij de beginners wa ren er de volgende deelnemers die allen een B-proef reden: 1 Esther Billaut 156 p; 2 Hille Clijsters 152 p; 3 Hanna de Wit 148 p; 4 Sabine Ester 147 p; 5 Lau ra Geluk 143 p. De uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 30 p; 2 mevr. A. Bosters en A. van Dijke 29 p; 3 mevr. C. Lindhout en W. Lind hout 28 p; 4 mevr. L. Verschoor en mevr. L. van Poortvliet 27 p; 5 mevr. C. van Mierlo (alleen) 26 p; 6 mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande 16 p. Tholen-stad: 1 mevr. R. Nagtegaal en L. Soomers 27 p; 2 M. v.d. Houten en D. Schellinger 25 p; 3 N. Moerkerken en A. Verkamman 15 p; 4 mevr. J. Moerkerken en mevr. C. Wilsing 14 p; 5 mevr. Y. Ver kamman en J. Bal 11 p; gedeelde zesde plaats: mevr. R. Burrows en mevr. D. Pigmans/ mevr. R. van Driel en mevr. C. Praat 8 p. Meulvliet:gedeelde eerste plaats: mevr. T. Goode en W. van Bale/ J. Vroegop 25 p; 2 mevr. G. Melching en W. Bijl 21 p; 3 mevr. R. Vroegop en mevr. D. Linden- berg 18 p; 4 mevr. L. van Bale en F. Leemreijze 16 p; 5 mevr. T. Soomers en W. Schot 14 p; 6 mevr. B. Schot en B. Melching 11 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. L. Ver schoor en A. Leemreijze 31 p; 2 mevr. T. Goode met verschillende partners 27 p; gedeelde 3e plaats mevr. S. Wolse en A. van Splunter/ mevr. C. van Mierlo en C. van Gorsel 22 p; 4 mevr. R. van Driel en W. Bijl 21 p; 5 mevr. C. van Splunter en mevr. C. Free 12 p; 6 mevr. M. Dane en mevr. L. v.d. Klooster 10 p; 8 mevr. M. Bijl en mevr. G. Verwijs 8 p. Schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse heeft ter gelegenheid van de opening van haar nieuwe onderko men een open wedstrijd uitgeschreven. Hieraan deden behalve alle eilandelijke verenigingen ook diverse schutters van buiten Tholen aan mee. De categorie ge weer werd gewonnen door C.J.C. Boot van schietvereniging Prinses Juliana uit Sint-Annaland net als bij de karabijnen. In de categorie pistool was A.M. Kunst van Artemis de winnaar. Bij de jeugd was Jan van Oeveren van de organise rende vereniging de winnaar. Uitslagen van de Thoolse winnaars van de wed strijden waren als volgt: Klein kaliber geweer KLASSE A: 1 C.J.C. Boot (St.-Annaland) 287 p; 2 A. van Mil (Poortvliet) 287 p. KLASSE B: 1 J. van Tiggele (Poort vliet) 281 p; 2 A. Bijnagte (Scherpenis se) 281 f. 3 R. Neele (Stavenisse) 281 KLASSE C: 2 A. v.d. Slikke (Scherpe nisse) 275 p; 3 C. van Oeveren (Scher penisse) 273 p. KLASSE D: 1 M. Menheere (Scherpe nisse) 266 p; 2 C. Uijl (Scherpenisse) 260 p; 3 A. Lindhoud (Scherpenisse) 258 p. Klein kaliber karabijn KLASSE A: 1 C.J.C. Boot 286 p; 3 M. Free (St.-Anna land) 274 p. KLASSE C: 1 L. Bijnagte (Scherpenis se) 270 p. KLASSE D: 1 M.L. Dorst (Stavenisse) 283 p; 2 J. de Graaf (Scherpenisse) 234 p; 3 J. Bijnagte-v.d. Vlies (Scherpenis se). Klein kaliber pistool KLASSE B: I M. Dorst (Stavenisse) 263 p. KLASSE C: 2 A.J. Menheere (St.-An naland) 252 p. KLASSE D: 1 M.C. de Vos (Stavenisse) 236 p. KLASSE E: 1 V. Cras (Scherpenisse) 243 p; 2 J. Poot (Scherpenisse) 232 p; 3 L. Hage (Stavenisse) 222 p. KLASSE F: 1 A.C.A. Zwijgers (St.-An naland) 234 p; 3 T. Geuze (Scherpenis se) 173 p. Nourdin el Jilali van Ter Tolne uit Tholen zet voor in de wedstrijd tegen de Sint-Annalandse De Casembrootschool. Het Thoolse schoolvoetbaltoernooi was al drie keer uitgesteld vanwege het slechte weer: twee keer in de herfst van vorig jaar en dit jaar twee weken geleden. Na drie keer uitstel vond het voetbalevenement bij stralend weer plaats, met een spatje regen halverwege de middag. Elf scholen schreven zich in voor het toernooi, maar de openbare ba sisschool de Luyster uit Sint-Phi lipsland moest verstek laten gaan omdat de leerlingen op schoolkamp waren. Ruim 200 kinderen namen deel aan het toernooi. De ploegen bezetten vanaf half twaalf vijf vel den waar de ene wedstrijd na de an dere werd gespeeld. De kinderen werden aangemoedigd door bege leiders, groepsgenoten, ouders en andere belangstellenden. Voor de scholen blijkt het niet een voudig te zijn om elftallen te for meren. Slechts vier scholen lukten dat dit jaar; Ter Tolne, de Casem- broot uit Sint-Annaland, de Rie- burch uit Sint-Maartensdijk en CNS de Regenboog uit Tholen. In deze poule wisselen Ter Tolne en de Regenboog vaak stuivertje; het ene jaar wint Ter Tolne en het ande re jaar de Regenboog. Nu was de overmacht van Ter Tolne groot: alle partijen - van twee keer een kwar tier - werden gewonnen. Het doel saldo was 13 voor en 4 tegen. De ploeg kreeg een wisselbeker mee en mocht Tholen gisteren vertegen woordigen op het Zeeuwse school voetbaltoernooi. Het was de Ca- sembroot die nu verrassend de tweede plaats opeiste, voor de Re genboog. De Rieburch werd vierde. Ook bij de meisjes liet Ter Tolne (in poule vier met vier teams) van zich spreken, al ging dan heel wat moei lijker dan bij de jongens. Met over winningen op de Rieburch I en Die Heenetrecht uit Oud-Vossemeer drong de ploeg door tot de finale. De Eevliet kreeg de eerste plaats (in poule vijf met vijf ploegen) niet cadeau. De meisjes uit Poortvliet speelden gelijk tegen de Regen boog 2 (1-1). Beiden ploegen be haalden evenveel punten maar de Eevliet wist zich dankzij een beter doelsaldo te plaatsen voor de finale tegen Ter Tolne. Deze wedstrijd eindigde doelpuntloos. De Eevliet bleek beter in staat om de straf schoppen te benutten die na de offi ciële speeltijd (twee keer tien minu ten) de beslissing moest brengen. Goed voor de eerste plaats en de wisselbeker. De strijd om de tweede en derde plaats was een onderonsje tussen De Regenboog 1 en de Regenboog 2. De Regenboog 1 won. De grootste groep deelnemers werd gevormd door de jongens zevental len die met dertien ploegen in twee poules speelden. In poule 2 (die recht geeft op deelname aan de Zeeuwse kampioenschappen) was de Eevliet ook de sterkste ploeg. De jongens uit Poortvliet haalden zes overwinningen op rij. Net als Ter Tolne bleven ze ongeslagen. Ook de Eevliet ging met een wisselbe ker naar huis. Tweede werd de Oos- terscheldeschool uit Scherpenisse en derde de Veste uit Tholen. Met de overwinning bij de meisjes was het een dubbel feest voor de Eevliet die Tholen vertegenwoordigde bij de provinciale wedstrijden. In poule 3 traden zes ploegen aan. Daar behaalde de Regenboog 2 de eerste plaats door alle vijf wedstrij den te winnen. De Rieburch 4 werd tweede. De Regenboog 3 derde. W. Brevet van de schoolvoetbal- commissie sprak aan het eind van de dag de deelnemers voor de kan tine toe. „Het was een stralende dag. Er zijn geen ernstige blessures geweest. We hebben het toernooi drie keer uitgesteld. Dat is nog nooit voorgekomen in de geschie denis van het schoolvoetbal." Vrij willigers van de EHBO behandel den voornamelijk schaafwondjes, een jongen liep een pijnlijke schou der op. Brevet bedankte sv Smerdiek voor het gebruik van de velden en de kleedkamers en de scheidsrechters die de wedstrijden leidden. „Het waren er wat minder in aantal. Maar dat komt omdat ze een snip perdag op moesten nemen. Door het drie keer uitstellen van het toer nooi lukte dat niet iedereen. Enkele wedstrijden zijn hierdoor wat later begonnen. Scheidsrechters be dankt. Ook de Rabobank in Sint- Maartensdijk, die ons ruimhartig steunde met het beschikbaar stellen van de bekers." Voorzitter J. van Nieuwenhuijzen van de Thoolse voetbalfederatie reikte de prijzen uit. Hij had geno ten van de sfeer op de velden. „Voetbal is een van de leukste spor ten die er zijn. Er wordt wel eens beweerd dat er omvoldoende talent is op Tholen, maar ik heb hier veel talent zien spelen vandaag." De eerste drie ploegen uit elke pou le kregen een beker. Behalve het vaantje was er nu voor het eerst een KNVB-certificaat (gesponsord door een grote oliemaatschappij) en een bijbehorende sticker. Op het certificaat kunnen de namen van de deelnemers ingevuld worden. Het is getekend door bondscoach Frank Rijkaard. Reserve tweede klasse In een duel waarin Noad 2 het met name met de scheidsrechter niet zo goed kon vinden, verloren de Sint-Philipslanders met 2-3 van Seolto 3. Leider Bram Fili- us (zelf ook speler) moest het voorberei dende werk alleen doen, want leider Wim v.d. Burg was met hartklachten in het ziekenhuis opgenomen. Daarbij kwam nog eens dat Filius veel mensen van andere teams moest lenen, want trai ner Stoutjesdijk van Noad 1 nam een se lectie van 18 spelers mee en een aantal spelers kozen voor de tennisbaan in plaats van de voetbalwei. Zo moest No ad 2 met drie man van het vierde elftal en drie van het derde aantreden (waar van twee reserves). Al met al geen beste start. Voor zowel Noad als Seolto stond er niets meer op het spel, maar toch wil den beide ploegen graag winnen. Seolto was het eerste kwartier beter. Een red ding van doelman Ligtendag en van Ike Verwijs die een bal van de doellijn trap te, voorkwam een tegendoelpunt. Jarco Verwijs kreeg een kopkans uit een voor zet van Kees-Jan Verstrate, maar hij kop te net naast. Na een half uur spelen, kwamen de gasten dan toch op voor sprong. Direct na de aftrap, verstuurde Erwin Kot een lange pass op spits Ro nald den Braber. Deze rondde goed af: 1-1. De irritatie bij Noad liep inmiddels behoorlijk op doordat arbiter Braam uit Yerseke volgens de Sint-Philipslanders vreemde beslissingen nam. Met name aanvoerder Rien Filius zou teveel vrije trappen tegen krijgen. Net voor rust kreeg Hans Polderman de kans om er 2- 1 van te maken, maar de voorzet van Kees-Jan Verstrate werd op het laatste moment door de keeper van Seolto van richting veranderd. In de tweede helft kwam Sietse Geluk in het veld voor de geblesseerde spits Den Braber. Verstrate schoof door naar de spits en Harm Verwijs naar rechtshalf. Direct na de aftrap was het Seolto dat de leiding nam en 1-2 scoorde. Hans de Jonge kon niet voorkomen dat de ploeg uit Zevenbergen op voorsprong kwam. Noad bleef knokken en de vechtlust was groot, maar veel kansen werden niet be nut. Toch kwamen de geel-groenen langszij. Harm Verwijs scoorde met een fraai afstandsschot 2-2. Erwin Kot - die al een hele wedstrijd bij het 3e elftal had gespeeld - werd gewisseld voor René Goudswaard. Tegen de verhoudingen in, kwam Seolto weer op voorsprong door dat de spits de Noad-verdediging te snel af was: 2-3. Halverwege de tweede helft kreeg Noad het deksel op de neus. Na een woordenwisseling met de scheids rechter. kreeg Hans Polderman direct rood en Noad moest met tien-man ver der. De Sint-Philipslanders konden niet meer aanzetten om de gelijkmaker te forceren. Bram Filius ging nog naar het middenveld ter ondersteuning van de aanval, maar echte kansen waren er niet meer voor Noad. De FI -pupillen van Smerdiek hebben het kampioenschap behaald. Dat gebeurde heel overtuigend met 30 punten uit tien wedstrijden. De jonge voetballertjes scoorden 129 keer en kregen slechts achtmaal een tegendoelpunt. Om het kampioenschap te vieren, gingen de spelertjes friet eten en daarbij kregen ze ook nog een cadeautje. Op de foto staan achteraan v.l.n.r.: sponsor Karei Dirven, leiders Martin Lindhout en Jolanda Dorst en Klaas en Nel v.d. Konijnenburg van Bunny's Corner. Vooraan: Mireille Dorst, Jan v.d.Kleijn. Stefan Lindhout, Wouter Dirven, Duncan Weeland, Vedadfiadzic, Wesley Withagen, Kevin Verwij me ren en Martijn Lindhout. De afgelopen spelweek heeft voor de dames van St.-Annaland en TOV 2 geen goed verloop gehad. St.-Annaland boekte wederom een verlies en TOV 2 werd door het veel te laag geklasseerde De Schenge wegge speeld. Tennis Net als de heren, hebben ook de'dames van St.-Annaland tweemaal achtereen het onderspit gedolven in de competitie. Na een 3-1 verlies vorige week in Goes, verloren de ploeg uit Sint-Annaland nu met dezelfde cijfers van Ovezande. Cor- rie Bazen en Willie de Rijke speelden een goede partij die ze ook wonnen met 6-1 en 7-5. Gea Verkouteren en Hanna Moerland gingen echter ten onder met 5-7 en 3-6. Ook de dames Moerland en Bazen konden samen geen potten bre ken: 2-6 en 3-6. Tot slot moesten Willie de Rijke en Anita Goedegebuure even eens hun meerdere erkennen in hun op ponenten: 3-6 en 4-6. De dames van TOV 2 werden wegge speeld door De Schenge uit Arnemui- den. De Walcherse dames kwamen uit de eerste klasse enkelspel en schreven zich in voor het damesdubbel. Ze wer den door de bond in de laagste poule in gedeeld, maar horen veel hoger te spe len. Ze wonnen dan ook tot nu toe alles met 4-0. Zowel voor winnaars als verlie zers is daar weinig plezier aan te bele ven. Ondanks het enorme overwicht, wisten de Oud-Vossemeerse dames toch nog een paar games te pakken. Het eer ste duel werd door TOV met 0-6 en 0-6 verloren, maar in de tweede wedstrijd pakte men in de eerste set nog drie pun ten (3-6 en 0-6). Ook de derde partij le verde drie gewonnen games op: 2-6 en 1-6 en de laatste dubbel liep uit op 3-6 en 1-6. De Schenge pakte opnieuwe de volle winst. Tevreden gezichten aan beide kanten. Dat leverde de uitwedstrijd van De Ruucstoppelen 2 tegen Halve Maantje 6 uit Goes op. De partijen waren zo aan el kaar gewaagd dat de 2-2 uitslag een juis te was. Liesbeth van Dijke en Rian Baauw verloren tweemaal in de tie break: 7-6 en 7-6. Anja Koldijk en Rietje Verwijs maakten met een 3-setter de stand gelijk: 2-6, 6-4 en 5-7. Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer verloren in drie sets met 6-2, 2-6 en 6-4. De da mes Baauw en Koldijk moesten lang strijden om de gelijkmaker binnen te ha len. Het werden twee sets van 5-7. De Ruucstoppelen 3 speelde thuis tegen Tenissen en boekten een 3-1 overwin ning. Lia van Dijke en Lia Buijs maak ten er een driesetter van die ze door mid del van een tie-break uit handen gaven: 6-0,3-6 en 6-7. Cathy v.d. Sanden en Jo ke Bomas wonnen vrij eenvoudig met 6- 2 en 6-3. De dames V.d. Sanden en Van Dijke brachten De Ruucstoppelen op voorsprong door met 6-1 en 6-4 te win nen. In de laatste partij hadden Lia Buijs en Els v.d. Giessen het niet gemakkelijk. De eerste set wonnen ze met 6-3, maar de dames uit Nisse gingen toen meer te gengas geven. Uiteindelijk trok het Sint- Philipslandse duo aan het langste eind en won met 7-5. Tennis De jeugdspelers Amanda Jansen, Martine Reijngoudt, Alice van Dommelen, Roel den Engelsman, Jasper van Dijke, Benja min Suurlant en Martijn Reijngoudt van De Ruucstoppelen hebben zaterdag hun eerste wedstrijd van het seizoen gespeeld. Thuis werd Zierikzee met 5-1 aan de zege kar gebonden. Alice van Dommelen ver loor met 0-6 en 2-6. Amanda Jansen won in drie sets met 7-6, 4-6 en 7-6 waarmee de stand weer gelijkgetrokken werd. Daar na ging het alleen maar goed voor De Ruucstoppelen. Bij de jongens wonnen zowel Martijn Reijngoudt als Benjamin Suurlant in twee sets van 6-1Bij de mixen wonnen Martine en Jasper met 6-1,2-6 en 6-3. Alice en Roel pakten eenvoudig met 6-1 en 6-2 het punt op hun tegenstanders. In de Thoolse woensdagmiddagcompetitie zijn slechts twee wedstrijden gespeeld. vanwege het schoolvoetbaltoernooi. Jaco ba van Beieren speelde thuis tegen Eegedi- ma en won met 8-4. TOV speelde thuis tegen het eigen team uit poule B. Het lukte Carlijn geluk niet om ook maar één game te pakken op Yvonne Havermans die met 9-0 won. Donna Koetsier versloeg Suzan Haver mans met 7-1. Niek de Winter bood meer weerstand aan Alex Havermans: 5-3. Het enkelspel tussen Jolanda van Tilburg en Renske v.d. Berg eindigde in 8-2. Bart Beurskens en Donna Koetsier waren een maatje te groot in het dubbelspel tegen Su zan Havermans en Talitha van Trijen: 8-0. Yvonne Havermans en Jolanda van Til burg pakten met 7-2 de winst op Renske v.d. Berg en Tiny Smiit. TOV 1 won daar door met 12-0. Eerder werd de wedstrijd tussen TOV 2 en Eegedima 2 gespeeld. Dit treffen eindigde in 6-6. Jarco Havermans klopte Mare Pe- kelsma (Eegedima) met 4-3, terwijl Jeani- ne Geluk (TOV) met 1-6 van Levy van Oost verloor. Talitha van Trijen won met 5-3 van Pepeijn van Houte en Tmy Smit (TOV) moest met 2-6 het onderspit delven tegen Joost de Wolff. Esther en Jarco Ha vermans verloren met 2-4 van Mare en Levy van Eegedima. Alex Havermans en Talitha (TOV) pakten een 5-3 winst op Pe peijn en Joost. Het eerste team van korfbalvereniging Emergo speelde een goede wedstrijd tegen Korbatjo 2. In de eerste helft werden er veel kansen gecreëerd en deze werden ook benut. De ploeg uit Oud-Beijerland deed echter ook mee en zo werd de rust met een 5-4 voorsprong voor Emergo bereikt. In de tweede helft bleef Emergo goed spelen tot het laatste kwartier waarin de ploeg wat in zakte. Daardoor kon Korbatjo toch nog met 8-11 de winst wegslepen. Marco v.d. Hoek (vier keer) Jessica de Rijke (twee keer), Kristian van Heemskerk en Martijn Spruijt scoorden voor Emergo, dat hier meer uit had kunnen halen. Emergo 2 moest thuis tegen koploper Good Luck 5 aantreden, maar begon niet goed. Binnen een kwartier was het al (M en die stand werd uitgebouwd tot 0-8 bij rust. In de tweede helft kon Emergo het team uit Middelharnis wel bijbenen, maar kwam niet meer dichterbij en het werd uit eindelijk 3-12 voor Good Luck. Gerrie Anthonisse, Adri de Frel en Arie Jansen maakten de doelpunten voor Emergo. Emergo 3 dat een paar weken geleden nog verloor van DSO 4 uit Klundert, maakte dat in de return deels goed. Via goed sa menspel en afgemaakte kansen, kwam de ploeg uit Sint-Maartensdijk op 3-1. Daar na nam DSO het initiatief echter over en het werd na een ruststand van 4-6 uiteinde lijk 5-14 voor de Brabanders. Bij Emergo scoorden Kees Klomps (driemaal), Jaco van Heemskerk en Anneke Rijsdijk. Emergo A, dat vorige week al Good Luck versloeg, is de goede weg ingeslagen en bond ook Korbatjo A3 aan de zegekar. In de eerste helft waren de teams nog aan el kaar gewaagd, maar na rust (6-5 voor Emergo) pakte de Sint-Maartensdijkse ploeg een belissende voorsprong die niet meer in gevaar kwam. De eindstand was dan ook 11-9 door doelpunten van Jaco van Heemskerk (viermaal), Marcel de Frel (drie keer), Nicole Dam en Ruben Steke- tee (elk tweemaal). Gymnastiek Joost de Wilde gaat op 8 mei in Vught proberen alsnog een finale plaats te pakken voor het nationaal kampioenschap herenturnen. In Schinnen eindigde de jeugdige Sint- Annalander zondag als achtste in een deelnemersveld van twaalf in de categorie 4B. „Met name op het on derdeel voltige heeft hij wat laten liggen", vertelt zijn vader die op zich tevreden is met het resultaat. De nummers 1 t/m 4 gaan recht streeks naar de finale, de nummers 5 t/m 10 strijden in een play-off om vier plaatsen in die finale, die op 29 mei in Zuidwolde is. De resultaten per onderdeel van Joost de Wilde in Schinnen: voltige 5,9; ringen 7,05; sprong 6,65; brug 7,15; rekstok 5,85; vloer 7,75. Tegen Terda C kwam Emergo C er niet aan te pas. De Tholenaren kwamen na een 0-1 achterstand nog wel gelijk, maar na deze treffer van Sabrina Rijsdijk trof Emergo de korf niet meer. Terda deed dat wel en liep uit naar 1-6. Emergo D speelde goed tegen Springfield D, maar kwam nooit echt los van de ploeg uit Hoeven. Bij rust was het dan ook 1-1. In de tweede helft nam Emergo tot twee maal toe een voorsprong, maar Springfield kwam telkens terug en zo werd het 3-3 waarbij Dominic v.d. Berg, Steffie Muis en Charlotte Weijenberg doel troffen voor Emergo. Tegen Springfield F2 speelde Emergo F niet zo goed en daardoor liepen de tegen standers uit naar 0-6 bij rust. In de tweede helft liep het spel bij Emergo beter, maar dat leverde geen doelpunten op. Het werd 0-7. Bij de strafworpen werd het 19-19. Het was Sprinfield wat de klok sloeg, want ook Emergo W had (in een uitwedstrijd) met deze club te maken. De Tholenaren speelden een goed wedstrijd en door een doelpunt van Anke Vroegop leidden ze bij rust met 0-1In de tweede helft brachten Chantal Bentvelsen en Hilbert Poot de eindstand op 0-3. Korfbalvereniging Emergo organi seert morgen, op koninginnedag, een jubileumtoernooi ter gelegen heid van het 25-jarig bestaan. Acht ploegen strijden tegen elkaar op het korfbalveld op het sportveld. Om twee uur beginnen de wedstrijden die elk een kwartier duren. In totaal worden er twaalf wedstrijden, drie kruisfinales gespeeld. De uiteinde lijke finale begint om kwart over vijf en om kwart voor zes worden de prijzen uitgereikt. De deelne mende teams zijn: Trimclub Naks, Activity Team, De Bunny's, A Dou ble Usage, FC Knudde, Budelpack, Ons Eibernest en De Klefftes. De jeugdige judoka's van Tholen heb ben verrassend goed gepresteerd tijdens de clubkampioenschappen in sporthal Felix Jansen te Bergen op Zoom. Marijn de Hond behaalde de eerste plaats in de groep van 4 tot 6 jaar. Benjamin van Huizen in de groep van 6 tot 7 jaar en Sjaak Baaij in de groep 12 jaar en ouder. Van Huizen kreeg daarnaast de wissel- prijs voor beste aankomende leerling van sportschool Felix Jansen. Alle drie zijn ze afkomstig uit Tholen. Richard de Korte werd derde in de cate gorie 7 tot 8 jaar, evenals Peter de Wijze in de categorie 10 tot 11 jaar. Beiden zijn afkomstig uit Tholen. Cornelis de Korte uit Tholen behaalde de tweede plaats in de groep van II tot 12 jaar. In de groep van 12 jaar en ouder eiste Vin cent Goedegebuure uit Sint-Maartens dijk de tweede plaats op, terwijl Comé v.d. Berge uit Tholen op een gedeelde derde plaats eindigde. De sportschool in Tholen eindigde zelf met 20 punten op de tweede plaats, na die uit Bergen op Zoom. die goed was voor 24 punten. Er waren in totaal 95 deelnemers aan het kampioenschap. Judoleraar C. Schuurbier uit Tholen was aangenaam verrast door de goede resul taten van zijn Thoolse leerlingen. Hij geeft les op verschillende sportscholen iri Tholen, Bergen op Zoom, Etten-Leur eft Roosendaal.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17