WHS verzuimt in laatste thuisduel de winst te pakken voor behoud 3e klasse Tholense Boys F3 pakt kampioenschap Smerdiek gaat maar nipt tenonder tegen koploper Competitie lijkt gespeeld na nederlagen Vosmeer Tholencup voor pupillen met 34 ploegen Ook SPS en Noad moeten zich in slotduel veilig spelen Tholense Boys bekert thuis tegen Tricht mwÈ Donderdag 29 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Vosmeer 4 wint ruim De laatste competitieron de brengt zaterdag de be slissing in de derde klas B van het zaterdagvoetbal. Tholense Boys heeft zich nog steeds niet geplaatst voor de nacompetitiewed- strijden voor promotie naar de tweede klas. In de staart vechten Noad, SPS en WHS om lijfsbehoud. Van de drie Thoolse de gradatiekandidaten wist alleen WHS zaterdag een punt te veroveren. De Sint-Annalanders ver zuimden echter om met een overwinning op Ca- pelle de degradatie bijna definitief vaarwel te zeg gen. Noad en SPS moeten de reguliere competitie met een overwinning af sluiten om hun vege lijf nog te redden. Droomkans Saarloos Stavenisse faalt in de afwerking Smerdiek verloor ondanks goed spel met 2-3 van koplo per Brouwershaven. Het team van trainer Ard Beurkens is wel zo goed als zeker geplaatst voor de nacompetitie. De weg naar een eventuele promotie is echter lang. Na de strijd om de algemene periodetitel volgen er duels te gen de nummers 10 van de derde klas. Voor Stavenisse staat er niets meer op het spel. Tegen Duiveland werd er een 2-0 nederlaag geleden. Stavenisse slecht Met nog twee wedstrijden te gaan, lijkt de competitie voor Vosmeer gespeeld. Na de nederlagen tegen NVS (4- 1) en Kruisland (0-1) is een gedeelde vierde plaats in de rangschikking het hoogst haalbare voor de oranje-zwar ten. En de kans op een vervangende periodetitel - en daarmee deelname aan de nacompetitie - is wel erg klein geworden. Vosmeer zal ook volgend seizoen gewoon in de zesde klasse uitkomen. Vanavond neemt men het op tegen Nieuw-Borgvliet. Geïrriteerd Noad onder spanning SPS blijft slordig Thol.Boys trefzeker - Trefzeker 1 Topscorer In dc top van het topscorerklassement zijn er geen verschuivingen. De leiders kwamen niet tot scoren, zodat Niels Hage met 23 doelpunten de lijst blijft aanvoeren. Alex van der Reest van Smerdiek volgt met 21 treffers. Jacco Vaders blijft met 20 doelpunten op de derde plaats staan. De spits van Vo smeer blijft voor de Smerdiek-aanval- lers een serieuze bedreiging, want de zondagclub moet nog twee duels spe len, terwijl er voor Smerdiek nog maar één reguliere competitiewedstrijd op het programma staat. Voetbal programma Donderdag 29 april uur Thol.Boys-Tricht(beker) 19.00 Borgvliet-Vosmeer(Lambregts) 19.00 Zaterdag 1 mei uur SPS-FSV(Konings) 14.30 Thol.Boys-Klundert(dJong) 14.30 Noad-Rillandia(Blommers) 14.30 Neo-WHS(Blankers) 14.30 Alliance-Smerdiek(Koremans) 14.30 Stavenisse-Mevo(vDonge) 14.30 WHS 2-K'vangers 2(Boussen) 13.45 Thol.B.2-Kruiningen 2(Bruynes) 14.30 SPS 2-Zwaluwe 3(vAst) 13.00 Klundert 2-Noad 2(Loontjens) 14.30 DSE 2-WHS 4(Martens) 15.00 Thol.B.3-Duiveland 2(Houdé) 12.30 Kloetinge 4-SPS 3 15.00 FSV 3-Stavenisse 2 14.30 Noad 3-DVO 4(Bijkerk) 13.00 Halsteren 2-Thol.B.4(Nuijtemans) 15.00 WHS 5-Noad 4 14.30 Smerdiek 3-Waarde 2 14.30 VVC5-SPS4 15.00 Noad 5-Chrislandia 3 15.00 Noad da.-Zeeland Sp.2 11.15 Zondag 2 mei uur Vosmeer-Vivoo(Poots) 14.30 N VS 4-Vosmeer 2 10.30 Cluzona 5-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-DSE 4 10.00 Maandag 3 mei uur Good Luck 3-WHS 4(Cairo) 18.30 Zaterdag 8 mei uur WHS 4-WC 3(Staring) 12.30 Derde kl.: FSV-Thol.Boys 1-5, WHS- Capelle 1-1, Klundert-Noad 2-1, Zwalu- we-SPS 2-1. Vierde kl.: Smerdiek-Brouwershaven 2- 3, Duiveland-Stavenisse 2-0. Zesde kl.: Vosmeer-Kruisland 0-1, NVS-Vosmeer 4-1. Eerste kl. res.: Kruiningen 2-Thol.Boys 2 2-3, Kogelvangers 2-Thol.Boys 2 2-0, WHS 2-Zwaluwe 2 0-2 (WHS gedegra deerd) Tweede kl. res.: Noad 2-Klundert 2 (restant) 2-2, AZVV 2-WHS 3 WHS niet opgekomen, Noad 2-Seolto 3 2-3, WC 2-SPS 2 0-2. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Rillandia 2 1-3 (Rillandia kampioen). Vijfde kl. res.; Thol.Boys 5-SPS 4 5-1, Krabbendijke 4-Smerdiek 3 0-2. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Welberg 2 7- 3, Vosmeer 3-Borgvliet 5 13-0, Noord- hoek 2-Vosmeer 4 2-7. Jeugd: Vosmeer A-Divo 4-3, HSC-Vos meer D 3-3, Lepelstr.Boys-Vosmeer El 0-14, Kruisland-Vosmeer E2 3-4, Vo smeer F1-Steenbergen 9-3, Vosmeer F2- Thol.Boys F3 0-8 (Thol.Boys kam pioen); Meto-SPS C 3-4, SPS Dl-WW 5-2, Schijf-SPS D2 2-3, SPS El-HSC 1- 8, Moerstraten-SPS F1 4-3, Halsteren- SPS F2 7-1, SPS F2-Thol.Boys F3 6-6; BSC-Smerdiek C 1-7, WC-Smcrdiek D 7-6, Stavenisse E-Smerdiek El 4-8, Smerdiek E2-Odio 6-2, Lepelstr.Boys- Smerdiek F1 0-9, Smerdiek F2-Dosko 0-15; VES-Tholense Boys A 0-4,Tho- lense Boys B-Stavenisse B 13-1, Unitas- Tholense Boys C 5-0, Unitas-Tholense Boys Dl 4-1, Tholense Boys D2-B.S.C. 1-2, Tholense Boys El-Dosko 1-8, FC Bergen-Tholense Boys F1 7-1. Tholense Boys F2-Dosko 5-2. Reserve zesde klasse Ondanks dat Vosmeer 4 binnen vijf minu ten tegen een achterstand aankeek, won nen de oranje-zwarten uiteindelijk met 2- 7 van Noordhoek 2. De tegentreffer kwam tot stand doordat doelman Arie Hage (die Fred Janmaat verving) zich verkeek op een terugspeelbal van Dré Aarnoudse. Vervolgens kwanten de be zoekers beter in hun spel en uit een voor zet van Martin v.d. Plas kopte Koos Bos- ters de gelijkmaker binnen. Even later verzilverde Van der Plas een hoekschop van Frans Havermans met een hakje. Na een half uur spelen verraste Havermans de Noordhoek-doelman met een schot in de rechter benedenhoek en zo stond het 1-3. Vlak voor rust scoorde liavermans opnieuw, uit een vrije trap van Jan Bur gers. Vosmeer dacht de buit binnen te hebben en speelde in de tweede helft slordiger. Daardoor kwam Noordhoek na een kwar tier terug tot 2-4, maar dat schudde de be zoekers wakker. Uit een voor/et op maat van Bosters kopte Frans Havermans zijn derde treffer binnen. Even late. counterde Vosmeer met een snelle aanval. Uit de voorzet van Van der Plas scoorde Bosters 2-6. Door blessures moesten de Tholena- ren de laatste twintig minuten met tien man spelen. Ondanks dat w ist men nog een keer te scoren. Jan Burger- schoot een vrije trap op de lat, waai na Jack Mosch de terugspringende bal inkopte. Op zaterdag 8 mei wordt dc Tholencup voor pupillen gehouden op de velden van vv Vosmeer die deze keer de organisatie heeft van het toernooi. Lr deen 34 teams mee aan de wedstrijden voor D-, E- en F- pupillen. Bij de F-pupillen doen veertien ploegen mee: drie van Tholense Boys, drie van SPS. WHS, Smeruiek en Vos meer brengen twee teams in en Noad en Stavenisse elk één. Bij de E-pupillen hebben Tholense Boys, Stavenisse, WHS en SPS één ploeg ingezet en Smerdiek, Noad en Vosmeer komen met twee ze ventallen. In de D categorie zijn Tholen se Boys en WHS de enigen met twee teams, terwijl Vosmeer, SPS en Smerdiek er één leveren. SPS stelt samen met No ad nog een combinatieteam op. De F- en E-pupillen spelen met zevental len op een half veld. De wedstrijden be ginnen om negen uur en de prijsuitrei kingen zijn voor de poule F1 om kwart voor twaalf, F2 en F2 om half twaalf. El en E2 om kwart over twee, D2 om vijf uur en Dl om half zes. Derde klasse WHS is er zaterdag in de laatste thuiswedstrijd niet in geslaagd om de voorgaande zegereeks af te ronden. De beslissende klap bleef uit en door het gelijkspel blijft de gradatie nog een hoog risico. De Sint-Annalanders waren de eerste helft veelvuldig op de helft van Capelle te vinden, maar gescoord werd er niet. Schoten van Richard de Jonge en Michel Mosselman na een pass van Hans Leune misluk ten. Beiden herhaalden dat nog een keer met een beter resultaat. Het vliegend schot van Mossel man ging net naast en ook de inzet van De Jonge na goed combinatie spel was beter, maar nog niet doeltreffend. De mooiste kans kwam in de 30ste minuut voor Pe ter Saarloos, maar de keeper van Capelle verwerkte de bal tot hoek schop. De Brabanders waren het eerste halfuur weinig op de WHS- helft geweest. Bij een uitbraak was doelman Peter Smits paraat, die de bal goed pakte. In het laat ste kwartier verslapte de thuisclub en diverse slordigheden zorgden voor gevaarlijke situaties. Zo liet de kleine WHS-keeper in het cen trum een hoge bal los en bij een lage hoekschop maakte Harm Moerland bijna een eigen doel punt, wanneer Ivan Hage niet vlak achter hem had gestaan bij de eer ste paal. Capelle ontworstelde zich aan de druk en rook kansen. Peter Smits redde eerst nog goed door goed uitlopen en een vlie gend schot verwerkte hij tot hoek schop. Uit die corner kopte Capel le in de 40ste minuut echter raak. Smits kon niet bij de bal en bij de tweede paal stond een Brabander vrij en dat betekende 0-1. Een te leurstelling voor WHS, dat het eerste halfuur verzuimd had om zelf te scoren. Voor de tweede helft zette trainer Theo Moerland zijn zoon Harm ernaast gezien diens optreden voor rust. Hans v.d. Ouden was zijn plaatsvervanger. Net als vori ge week leek de hervatting suc cesvol te worden voor WHS, want in de tweede minuut kreeg Peter Saarloos in het centrum een droomkans, maar hij trok zijn buik in en liet de voorzet van Richard de Jonge onberoerd. En de omhaal van Arthur de Jonge uit een hoek schop ging naast. Capelle bleef met uitvallen gevaarlijk en keeper Smits redde ten koste van een cor ner een goede vrije trap. De WHS-trainer wilde een stevi ger inzet en verving Ivan Hage door Jeroen Fase. In de 13de mi nuut volgde de gelijkmaker. Een schot van Mosselman was tot hoekschop verwerkt en de corner van Hans v.d. Ouden werd door de De strijdbare Richard de Jonge (rechts) scoorde het enige doelpunt voor WHS. Tholense Boys kan vanavond op sportpark De Bent de kwartfinale behalen van de districtsbeker. In de zesde ronde ontvangt de Thool se derdeklasser om 19.00 uur Tricht. Deze ploeg staat momen teel in de middenmoot van de tweede klas F. Na de uitschakeling van hoofdklas ser Halsteren moet het team van trainer Paul van Buuren zich nu ten koste van een tweede klasser probe ren te plaatsen voor de kwartfinale van het bekertoernooi. De leiding van Tholense Boys maakt het be- keravontuur ondergeschikt aan de competitie, waarin Tholen nog steeds niet zeker is van plaatsing voor de nacompetitie. „De wed strijd tegen Klundert is voor ons dan ook heel belangrijk. Echt ge lukkig met dit bekerduel zijn we dan ook niet", concludeert leider Marco v.d. Wielen. De kans is groot dat Tholen niet in de sterkste forma tie zal spelen, maar in het duel tegen Halsteren liet men zien dat men ook zonder enkele belangrijke spelers grote prestaties kan behalen. Oranjeloop van Olympia. Mor gen, vrijdag, organiseert atletiek- club Olympia samen met de Oran jevereniging Halsteren haar traditionele Oranjeloop. Deze trim- en prestatieloop is uitgezet in en rond natuurgebied de Melanen. De inschrijving, start en finish van de loop is bij tenniscentrum De Mela nen aan de Halsterseweg te Bergen op Zoom. Men kan kiezen uit af standen variërend van 1,25 tot 10 kilometer. De F3-pupillen van Tholense Boys hebben zaterdag met een riante 0-8 overw inning op Vosmeer F2 het kampioenschap behaald. Hoewel in deze jeugdklassen de KNVB nog geen officiële standen/ijst bijhoudt, kun je natuurlijk wel winnaar in je poule worden. En dat zijn de jeugdige geel-zwarten dan ook geworden. Dat werd gevierd als een echt kampioenschap met bloemen en een zegetocht met de Tholense-Boysbus. Terug op sportpark De Bent werden de jonge spelers in het zonnetje gezet en kregen ze taart. Op de foto achteraan leiders en trainers Greet de Lang en Mark Draaijer en in de rij voor hen: Arjan Vos, Rik van Haaften, Ilias el Jilali, Colin v.d. Velde en Nick v.d. Velde. In de voorste rij van links naar rechts: Erik van Mechelen, Koen Wilsing, Dennis van Dijke, Jordy v.d. Veren en Ramses Jonkers. want ZPR maakt de meeste kans op het kampioenschap. „Het is jammer dat we door zo een omstreden doel punt deze wedstrijd verliezen. Smer diek was beter dan Brouwershaven, maar had meer moeten scoren", meent trainer Ard Beurkens. In een zeer slechte wedstrijd ver loor Stavenisse met 2-0 van Duive land. Beide teams staan laag ge klasseerd in de vierde klas en kunnen weinig eer meer in de com petitie behalen. Stavenisse was in de eerste helft nog de gevaarlijkste ploeg, maar de afwerking was slecht. De Thoolse vierdeklasser miste de geblesseerde Bernard de Rijke, die altijd gemakkelijk scoort. Een minuut voor rust nam Duive land de leiding door uit een scrim mage te scoren. In de tweede helft probeerde Stave nisse nog wel om de achterstand ongedaan te maken, maar het liep niet lekker. Tien minuten voor tijd besliste Duiveland met een tweede treffer definitief de wedstrijd in zijn voordeel. Door de slechte reeks wedstrijden na de winterstop, is de kleinste voetbalvereniging van Tholen gezakt naar de staart van de middenmoot in de laagste klasse van het zaterdag voetbal. Voor de topper tegen Brouwersha ven moest Smerdiek gehavend aan treden. Doordat er drie basisspelers niet beschikbaar waren deed trainer Ard Beurkens een beroep op de rou tiniers Ab Poot en Frans Ista. Smer diek had tegen Brouwershaven iets recht te zetten, want in de uitwed strijd werd er nog met 5-1 verloren. In St.-Maartensdijk werd het Brou wershaven behoorlijk lastig ge maakt. In de openingsfase was de thuisploeg al enkele keren dichtbij een treffer. Tegen de verhouding in nam Brouwershaven de leiding. Na dat een speler viel over het gestrekte been van Frans Ista gaf de arbiter een strafschop, waaruit Brouwersha ven scoorde. Na de 0-1 tegenstand bleef Smerdiek goed voetballen, maar men liet het in de afwerking afweten. Brouwershaven toonde zich trefzekerder en liep uit naar een 0-2 voorsprong. Nog voor de thee maakte Erik van Haaften de verdien de aansluitingstreffer. Na rust bleef Smerdiek zeer gevaar lijk. Met een prachtige redding voorkwam de doelman van Brou wershaven dat een kopbal van Jacky op den Brouw in het doel verdween. Vlak daarna scoorde Erik van Haaf ten met een diagonaal schot de ver diende gelijkmaker. Vijf minuten voor tijd kwam de grote domper voor Smerdiek, toen de scheidsrech ter liet doorspelen na een overtre ding van een speler van Brouwers haven, waarna een speler de bal eenvoudig in het doel kon tikken. Door de late treffer kaapte het door Pim Potappel uit Stavenisse getrain de team de drie punten weg. De kans is groot dat Smerdiek de Schouwse ploeg ook in de nacompetitie treft. Brouwershaven 25 22 1 2 67 116-34 ZPR '84 23 21 2 0 64 80-18 Smerdiek 25 18 1 6 55 98-34 Alliance 24 15 4 5 49 93-61 Halsteren 25 13 2 10 41 85-77 DSE 25 12 2 11 37 64-53 Unitas '30 23 9 4 10 31 53-54 Chrislandia 24 10 2 12 31 58-59 Duiveland 25 9 4 12 31 46-60 Mevo 25 8 6 11 30 54-46 Stavenisse 24 6 3 15 21 53-74 Vrederust 23 3 3 17 12 34-102 Internos 22 3 2 17 11 41-100 Dosko 25 1 2 22 5 38-141 en schoten de bal langs invaller doelman John Aarnoudse. Het was de enige treffer in een van weers kanten niet beste wedstrijd, waarin eigenlijk Vosmeer de beste kansen op de winst had. Maar de thuisclub slaagde er niet in om in de wedstrijd te komen en raakte gaandeweg het duel steeds geïrriteerder over het optreden van scheidsrechter Koen. De arbiter floot warrig; fikse over tredingen wuifde hij weg en klei nigheden werden bestraft, terwijl hij regelmatig vrije trappen aan de verkeerde partij gaf. Ook onthield hij de thuisclub - volgens het pu bliek langs de kant - in het begin van de eerste helft een strafschop na een overrteding op Michel van Leeuwen. Bij Vosmeer werd John Vroegop node gemist. Hij was twee duels ge schorst. Ook Leon van Treijen ont brak, wegens een blessure. Daarom stond Arjan Hommel in de basis. In het begin kregen Jacco Vaders en Richard Voshol binnen enkele ogen blikken goede scoringskansen, maar zonder succes. Daarna golfde het spel op en neer zonder dat één van beide teams echt voor gevaar zorg de. Bij Kruisland stond de verdedi ging pal. In de derde minuut van de tweede helft leek Vaders op weg naar de openingstreffer. Richard Voshol schoot de bal hoog langs de uitkomende doelman. Vaders kon vrij inkoppen, maar joeg het leer langs de verkeerde kant van de paal. Halverwege kwam Wim Dorst in het veld voor Arjan Hommel. Vos meer slaagde er maar niet in om Kruisland te baas te worden en was met vlagen meer met de arbiter dan het spel bezig. Het leverde de thuis club drie gele kaarten op wegens commentaar. Een 0-0 leek het maxi maal haalbare, tot de overtreding in het zestien-metergebied aan alle hoop van Vosmeer een einde maak te. In het streekduel tegen NVS was Vosmeer het eerste half uur op dreef, maar daarna zakte de ploeg terug. Bij de Tholenaren ontbraken doelman Daan Lobbezoo (werk). Bas Quist (vakantie), John Vroegop (geschorst) en Arjen Verkamman (blessure). Wim Dorst begon in de basis en A-junior John Aarnoudse stond onder de lat. Met een vrije trap die net naast ging, kregen de Tholenaren de eerste scoringskans van het duel. Halverwege de eerste helft namen ze de leiding. Uit een hoekschop van Richard Voshol liet de Nieuw-Vossemeerse doelman de bal los, waarna de attente Michel van Leeuwen deze in de touwen joeg. Het spel golfde op en neer, zonder dat een van beide ploegen echt gevaarlijk werd. Vosmeer liet het op de zestien-meterlijn afweten en NVS probeerde via de counter wat terug te doen. Dat lukte vijf mi nuten voor de rust, doordat de Thoolse defensie teveel ruimte liet. Via de handen van Aarnoudse ver dween de bal in het doel (1-1). Twee minuten later profiteerde een NVS'er van balverlies bij de bezoe kers, ging alleen op het doel af en zette de thuisclub op voorsprong. Op slag van rust scoorde Jacco Va ders uit een duidelijke buitenspel positie, zodat de stand ongewijzigd bleef. Ook na de rust kon Vosmeer niet echt een vuist maken. Voorin schie pen Vaders en Theo van Eekelen zich nauwelijks kansen. Na een kwartier bracht trainer Leo Haver mans de enige wisselspeler in waar over hij kon beschikken. A-junior Jean-Paul Rens debuteerde in de plaats van Wim Dorst. Vijf minuten later kwamen de bezoekers goed weg toen Arno Deurloo na het vloe ren van een doorgebroken tegen stander slechts een gele kaart kreeg. De toegekende vrije trap werd door doelman Aarnoudse gered. Toch werd het na een half uur 3-1 voor de thuisclub en een minuut later bij een uitval zelfs 4-1, hoewel grens rechter Van Zetten vlagde voor bui tenspel. De beste kans om nog wat terug te doen, kreeg Vosmeer uit een voorzet van Wil Kostermans vanaf de zijkant. De bal bereikte Jacco Vaders, maar de spits schoot de bal naast de verkeerde kant van de paal. Het duel tussen Vosmeer en Kruis land, donderdagavond, verdiende eigenlijk geen winnaar. Maar tien minuten voor het einde maakte een Vosmeer-speler een overtreding in het strafschopgebied en de bal ging op de stip. De Brabanders lieten zich dit buitenkansje niet ontnemen WW -67 24 18 4 2 58 63-18 Val Aan 24 14 7 3 49 67-19 Schijf 24 15 3 6 48 64-30 Ouwerkerk 24 12 7 5 43 68-41 Vosmeer 24 11 4 9 37 53-37 Kruisland 23 10 6 7 36 32-39 NVS 24 11 4 9 36 63-41 Nw. Borg vliet 24 10 3 11 33 68-47 Rimboe 24 9 5 10 31 57-57 Vivoo 24 9 4 11 31 48-55 TPO 23 5 7 11 22 26-50 Moerstraten 24 6 2 16 20 39-70 Oudenbosch 24 4 2 18 13 25-106 Welberg 24 3 2 19 II 18-81 Wandeling Oosterschelde. Onder het motto 'helden van de Oosterschel de' wordt er op zaterdag 5 juni een wandeling rondom de Oosterschelde georganiseerd. De tocht begint op Waterland Neeltje Jans en loopt over 52 km wandelpad langs de Ooster schelde. Er kan ook voor verkorte route van 22 km gekozen worden. In schrijven kan bij het bureau voor toe risme Zeeland tel. 0118-659989. strijdbare Richard de Jonge temid den van een kluwen van spelers in het doel gewerkt. WHS wilde daarna wel doorstoten, maar het zat er niet in. Toen spits Hans Leune wat nonchalant op doel schoot in plaats van de gereed staande mede-aanvallers met een voorzet te bedienen, verving trai ner Moerland hem direct door Willem Jan Mosselman. Er waren nog twee mogelijkheden voor het winnende doelpunt. De goed op gekomen aanvoerder Leon de Wit te bij de tweede paal, maar hij kon net niet bij de vrije trap van Hans v.d. Ouden en de kopbal van Ri chard de Jonge uit een pass van Corné van Tilbeurgh miste ook net de kracht om succesvol te zijn. Zo bleef het 1-1 en dat was te weinig voor WHS in de beslissende eind fase van deze competitie. In de uitwedstrijd tegen Neo moeten de Sint-Annalanders dat verzuim goed maken. „Het ziet er niet goed uit", con cludeert trainer Kees Stoutjesdijk van Noad na de 2-1 nederlaag die zijn team tegen Klundert opliep. In de wetenschap dat in het laatste competitieduel thuis de strijd te gen Rillandia moet worden aange gaan beseft de trainer dat Noad bijna de val heeft gemaakt naar de vierde klas. Toch acht Stoutjesdijk het mogelijk dat Noad zich via de ze laatste strohalm staande weet te houden. „Voor Rillandia staat de periodetitel op het spel, dus zijn voor beide teams de belangen groot. Bij een nederlaag kan Ril landia de promotiewedstrijden mislopen. Ook zij staan dus onder spanning", meent de trainer die bemerkt dat het voor zijn jonge selectie moeilijk is om met de spanning om te gaan. Ook in het duel tegen Klundert kwam het spel van Noad niet goed uit de verf. Klundert liet beter voetbal zien, maar de thuisploeg kon ondanks het veldoverwicht voor weinig gevaar zorgen. Met uitvallen zorgden de aanvallers van Noad voor meer dreiging. Leo Zuidweg trof na tien minuten de paal, maar kon halverwege de eer ste helft toch de felicitaties in ont vangst nemen, toen hij de score opende. Hij kreeg voor rust nog een goede mogelijkheid op een tweede treffer, maar alleen voor de keeper kon hij niet profiteren. Met een 0-1 voorsprong ging No ad rusten, maar gezien het spel in de eerste helft was duidelijk dat Klundert nog zeker niet was ge klopt. Na tien minuten spelen in de tweede helft moest Noad de voor sprong al prijs geven. Roland v.d. Velde kreeg een opgelegde kans om Noad weer aan de leiding te brengen, maar de St.Philipslander trapte vlak voor het doel finaal over de bal heen. Klundert was nog het minst gebaat bij een ge lijkspel en probeerde een winnen de treffer te forceren. Groot was de teleurstelling bij Noad, toen een vrije trap vanaf veertig meter via het hoofd van een speler van de thuisploeg in het doel ver dween. Spits Leo Zuidweg pro beerde in de slotfase nog een strafschop te krijgen, maar de ar biter wuifde de overtreding weg. Verdediger Anthonie Verwijs ging verhaal halen bij de scheidsrech ter. Toen de leidsman hem vervol gens de gele kaart toonde, liet hij zich nog verder gaan en mocht hij met een tweede gele kaart het veld verlaten. Met tien spelers kon Noad de nederlaag niet meer on gedaan maken. Ook SPS wankelt in de derde klas. De voetbalcombinatie uit Poort- vliet/Scherpenisse leed tegen Zwaluwe opnieuw een nederlaag. Ondanks legio doelkansen, kreeg het team van trainer Mark de Weerd met 2-1 klop. SPS heeft in de derde klas één van de minst ge passeerde verdedigingen, maar er vaart dat je niet alleen op de de fensie kunt steunen. Om punten te veroveren, moet er gescoord wor den en dat is juist het manco bij de Thoolse derdeklasser. Ook tegen Zwaluwe faalde het team hopeloos in de afwerking. Vlak voor de wedstrijd moest de trainer improviseren in de opstel ling, doordat spelbepaler Dick Uijl zich wegens geboorte van een kind afmeldde. Middenvelder René van Vossen was wegens een blessure eveneens niet van de par tij en de nog steeds niet fitte Sjaak Quist moest weer op de bank be ginnen. Juist deze topscorer van het vorige seizoen heeft SPS in deze competitie gemist. Nu werd de voorhoede gevormd door Peter Noordijke en Jacco Jansen, maar beiden konden de weg naar het doel niet vinden. Na twintig minu ten kwam Zwaluwe met een kop bal op voorsprong. Vijf minuten voor rust schoot middenvelder Jo- han Scheermeijer SPS langszij. Na rust kreeg de Poortvlietse ploeg kans op kans, maar men ver zuimde om afstand te nemen. In de open wedstrijd waren er ook diver se mogelijkheden voor Zwaluwe, maar de thuisploeg was eveneens slordig in de afwerking. Met nog een half uur te spelen, werd Sjaak Quist in het veld gebracht voor Jo- han Scheermijer, maar ook hij kon SPS niet op het goede spoor bren gen. Elf minuten voor tijd scoorde Zwaluwe de winnende treffer. De ingevallen spits plaatste de bal langs doelman René Uijl. De voor verdediger Jan de Graaf ingevallen Esmir Kustura versterkte de aan val, maar de gewenste gelijkmaker bleef uit. In het laatste competitie duel speelt SPS thuis tegen hek kensluiter FSV. In Fijnaart behaalde Tholense Boys een ruime 1-5 overwinning op FSV. Met nog één wedstrijd voor de boeg hebben de Tholena ren nog geen prijs kunnen verove ren en verkeren ze nog steeds in onzekerheid over het meespelen in de nacompetitie. Rillandia neemt momenteel de tweede plaats op de ranglijst in. Een positie die wel recht geeft op het spelen van pro motieduels. Thölense Boys blijft op één £unt achterstand volgen. Wanneer Rillandia echter tegen Noad de derde periodetitel vero vert, is Tholen ondanks een derde plaats in de eindrangschikking ge plaatst voor de nacompetitie. Als Noad echter voor een verrassing zorgt tegen Rilland, valt Tholen buiten de prijzen. Tholense Boys houdt nu al reke ning met het spelen van promotie duels en geeft in de laatste duels de jongere generatie een kans. Zo begonnen de jeugdspelers Saïd Oumhamed en Rick v.d. Velde in de basis en nam routinier Piet den Boef op de bank plaats. In de ope ningsfase toonde FSV zich nog behoorlijk strijdlustig, maar al snel nam Tholense Boys afstand van de thuisploeg. Na een kwar tier spelen, was het na goed door gaan van Saïd Oumhamed aanval ler Jan Groenewegen die de score opende. Uit een corner bracht Arie Draaijer het Thoolse team op een 0-2 voorsprong. Bij deze stand viel Ali Oumhamed met een ge scheurde knieband uit en moest Piet den Boef alsnog in het veld komen. Bij één van zijn eerste ac ties kon hij op aangeven van Has san el Jilali de ruststand op 0-3 bepalen. In de tweede helft nam Tholen wat gas terug. De goed spelende Rick v.d. Velde bracht met een mooie actie Jan Groenewegen in stelling, die eerst een tegenstander op het verkeerde been zette en vervolgens met een hard schot in de kruising de aanval bekroonde. Bij Tholen viel de concentratie wat weg, waarvan FSV kon profiteren. De thuisploeg scoorde na een kwartier spelen in de tweede helft 1-4. Vijf minuten voor tijd bepaalde Jan Groenewegen uit een strafschop de eindstand op 1-5. Tholense Boys kreeg de penalty toegewezen, na dat de beweeglijke Saïd Oumha med werd vastgepakt. Tien minu ten voor tijd werd Erik van Gorsel wegens zijn afscheid gewisseld. De sterke Thoolse verdediger gaat voor zes maanden naar Israël. Naast deze aderlating moet Tho lense Boys het in het nieuwe sei zoen ook stellen zonder routinier Hassan El Jilali. die heeft aange kondigd dat hij gaat stoppen. 's-Gravendeel 21 17 2 2 53 64-20 Rillandia 21 15 1 5 46 68-30 Tholense Boys 21 14 3 4 45 46-22 Zwaluwe 21 13 2 6 41 67-41 Capelle 21 8 4 9 28 49-42 Neo '25 21 7 5 9 26 34-36 Baronie 21 6 5 10 23 42-66 Klundert 21 5 5 11 20 29-52 WHS 21 310 8 19 31-46 SPS 21 4 6 11 18 17-33 Noad '67 21 4 6 11 18 22-49 FSV 21 4 3 14 15 35-67 «®»a ss? lites «te

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13