Tholense Boys bekert verder na sensationele winst op Halsteren Nieuwe tassen voor Smerdiek dames Smerdiek behaalt twee overwinningen Vosmeer biedt publiek een doelpuntenfestijn Sponsorfiets tocht naar Groningen krijgt veel spontane steunbetuigingen Wim van Dijke Zeeuws kampioen Uitlaat zo plat als een dubbeltje Koersballen Doelman Alex Hogendoorn neemt revanche in bekerduel Donderdag 22 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Vijf medailles voor Thoolse turnsters Smerdiek 3 wint royaal Op één dag fietsen vanaf de watertoren van Scherpenisse naar de stad Groningen waar de hoge Martinitoren als herkenningspunt zal opdoemen. Die uitdaging gaan tien toerfietsers en wedstrijdrijders op Hemelvaartsdag aan. Met de tocht dwars door Nederland wil men geld inza melen voor het Ronald McDonaldhuis te Groningen. De sponsorfietstocht is drie weken voor het vertrek al een succes. Op het speciale bankrekeningnummer is al ruim achtduizend gulden binnengekomen aan sponsorgeld. Alex Hogendoorn werd dinsdagavond bedolven onder zijn medespelers. De doelman was de held van de wedstrijd toen hij de laatste strafschop van Wal ter Bevelander stopte. Na een 1-1 gelijkspel werd hoofdklasser Halsteren in de strafschoppenserie ver rassend uitgeschakeld voor de beker. Na de sensatio nele overwinning liepen bij de spelers van Tholense Boys de emoties hoog op. Het team van trainer Paul van Buuren is nu doorge drongen tot de laatste zes tien ploegen die nog strij den om de districtsbeker. Dat het verschil tussen winst en verlies klein is, was op het sportpark van Tholense Boys opnieuw zichtbaar. Schandalig Felicitatie De Nijs Onderschatten Loterij Spelers van Stavenisse blijven thuis Trainer in actie Drie kilometer te ver Revanche Door een doelpunt tegen Vrederust heeft Niels Hage zijn koppositie in het topsco- rerklassement verstevigd. De spits van Smerdiek staat nu op 23 doelpunten. Ploeggenoot Alex van der Reest volgt met 21 treffers. Jacco Vaders trof in twee duels vier keer doel voor Vosmeer en loopt in op de twee leiders. Met een to taal van twintig doelpunten vormt hij nu een serieuze bedreiging voor de Smer- diek-aanvallers. Trainer Ard Beurkens van Smerdiek en Vosmeer-speler Rini Plompen zijn de nieuwe namen in het topscorerklassement. Voetbal programma Donderdag 22 april uur Vosmeer-Kruisland(Koen) 19.00 Zaterdag 24 april uur FSV-Thol.Boys(Noordzij) 14.30 WHS-Capelle(Filius) 14.30 Klundert-Noad(vdWalt) 14.30 Zwaluwe-SPS(Konings) 14.30 Smerdiek-Brouwershaven(Bosters) 15.00 Duiveland-Stavenisse(Bruynes) 15.00 K'vangers 2-ThoI.B.2(Wirken) 14.30 WHS 2-Zwaluwe 2(Gabriels) 13.45 AZVV 2-WHS 3(Heule) 15.00 Noad 2-Seolto 3(Braam) 15.00 WC 2-SPS 2(vBelzen) 14.30 Smerdiek 2-Rillandia 2(Houdé) 14.30 WHS 4-Oranje Wit 4(Schipper) 12.30 Kats 2-Thol.B.3 14.30 SPS 3-Bruse B.4 14.00 Stavenisse 2-K'vangers 3 14.30 Thol.B.4-Chrislandia 2 14.30 Seolto 4-Noad 3 12.30 Thol.B.5-SPS 4 12.30 Krabbendijke 4-Smerdiek 3 14.30 Noad 4-Halsteren 3 13.30 K'vangers 4-Noad 5 14.00 Zondag 25 april uur NVS-Vösmeer( Bosselaar) 14.30 Vosmeer 2-Welberg 2 12.00 Vosmeer 3-Borgvliet 5 11.30 Noordhoek 2-Vosmeer 4 11.30 Dinsdag 27 april uur WHS 3-Terneuz.B.3(Dalebout) 18.30 WHS 4-Klundert 3(dVrieze) 18.30 Thol.B.4-Dinteloord 4(Geense) 18.30 DSE 3-Noad 5 18.30 Vrijdag 30 april uur Borgvliet-Vosmeer(Lambregts) 17.00 Vier turnsters van gymvereniging WIK uit Sint-Annaland hebben zaterdag medailles veroverd op de toestelfinale van de KNGU in Vlijmen. Manon Goedegebuure werd eerste bij de E instap op het onderdeel mat met 7,7 punten. Maritha Bungener werd tweede bij de E senioren, op de sprong met 7,15 p. Tessa Fase behaalde de derde plek bij de E pupillen 2 op zowel de balk als de sprong met respectievelijk 8,05 en 7,15 punten. Wieteke Moerland pakte ten slotte bij de E junioren sprong de derde plaats met 6,25 p. Ook Bonita Huibregtse, Colinda Vaders, Marleen Westdorp, Mar- loes Rijnberg en Linda Fase gaven acte de presence, maar wonnen niets #7" Voetbal %Vi Uitslagen Derde ld.: WHS-Baronie 4-1, SPS- Zwaluwe 1-4. Vierde kl.: Smerdiek-DSE 2-1, Stave- nisse-Halsteren 1-2, Vrederust-Smer- diek 2-5, Internos-Stavenisse Stavenisse niet opgekomen. Zesde kl.: Welberg-Vosmeer 1-3, Vo smeer-Moerstraten 9-1 Dames: Noad-Terneuz.Boys 1-4, Smer- diek-SKNWK (vr.) 7-2. Beker: Thol.Boys-Halsteren 1-1 (Tho- len wint na strafschoppen). Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Good Luck 2 4-0. Tweede kl. res.: Noad 2-VVGZ 3 2-1, WHS 3-AZVV 2 3-2. Derde kl. res.: Temeuz.Boys 4-Smer- diek 2 Smerdiek niet opgekomen, WHS 4-Dinteloord 3 2-1. Vierde kl. res.: Thol. Boys 3-SPS 3 5-6. Vijfde kl. res.: Yerseke 6-Smerdiek 3 1- 8, SPS 4-WHS 5 0-1. Zesde kl. res.: Cluzona 4-Vosmeer 2 1- 0, Vosmeer 4-Kaaise Boys 3 0-2. Jeugd: Vlissingen-Thol.Boys A 1-4, Bergen-Thol.Boys B 1-4, Thol.Boys C- Virtus 3-3, Thol.Boys D-Steenbergen 2- 4, WHS D2-Thol.Boys D2 0-5, Inter- nos-Thol.Boys El 10-0. Thol.Boys Fl-Vivoo 3-0, Welberg-Thol.Boys F2 4- 2, Thol.Boys F3-Halsteren 5-1, Kloetin- ge-Thol.Boys smurfen 1-4; Smerdiek C- Nw.Borgvliet 5-1, Smerdiek D-Rimboe 4-4, Smerdiek El-Grenswachters 4-2, Dosko-Smerdiek E2 6-0, Smerdiek Fl- Stavenisse F 14-0, Bergen-Smerdiek F2 21-0; Vosmeer A-VVC 4-3, WC-Vo smeer C 11-1, Vosmeer D-BSC 6-4, Vo smeer El-Moe 8-2, Vosmeer E2-Grens- wachters 3-7, SPS Fl-Vosmeer F1 6-2, WC-Vosmeer F2 3-0; SPS C-Lepelstr. Boys 3-2, Moerstraten-SPS D1 2-6, SPS D2-Noad D 1-10, Nw. Borgvliet-SPS E 8-0, SPS F2-Dosko 3-10. Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 had zaterdag weinige moeite met Yerseke 6,,dat met 1-8 werd versla gen. Vanaf het begin domineerden de be zoekers en keer op keer schiepen ze kan sen. C.D. Tran opende na tien minuten de score. De thuisclub kwam af en toe op de helft van Smerdiek. maar de aanvallen waren ongevaarlijk. Marcél Baan voerde na twintig minuten de voorsprong op na een mooie aanval en hij zorgde in de 35ste minuut ook voor 0-3. Ook na rust maakte Baan al snel twee doelpunten, waarmee het 0-5 werd. Het middenveld van Smer diek ging ook mee naar voren, waardoor Yerseke meer ruimte kreeg en de spits na twintig minuten de eer redde, zoals hij dat ook al in de eerste ontmoeting had ge daan. Bram van der Male maakte met zijn tweede doelpunt van deze competitie het verschil weer goed; 1-6. Na een half uur moest Yerseke met tien man verder spe len, nadat een speler met een enkelbles sure uitviel. De wissels waren op. Bram van der Male scoorde met een afstands schot in de kruising en Huib Uijl profi teerde van een doorbraak met Mario Pot- appel, waarmee de eindstand 1-8 werd. Atletiek - 11 dam. In de Maasstad finishte Van Dijke als tweede veteraan 50 in een tijd van 2 uur 38 minuten en 50 seconden. „Ik liep een vlak schema. Het is een kwestie van je krachten goed verdelen en tempo hou den", zegt de Poortvlietenaar die na 35 kilometer gezelschap kreeg van twee leeftijdgenoten. Het drietal finishte bin nen een tijdsbestek van zo'n tien secon den na elkaar in een eindsprint. Ook Wim Vroegop uit Scherpenisse deed mee aan de marathon. Hij zette bij de senioren een tijd neer van 3 uur en 2 minuten. De kersverse Thoolse sportman Wim van Dijke uit Poortvliet is in Kapelle Zeeuws veteranenkampioen geworden op de 15 kilometer. Van Dijke liep de wedstrijd onder goede weersomstandig heden in 52 minuten en 40 seconden. Hij werd daarmee eerste in zijn klasse, maar spaarde zijn krachten in verband met deelname aan de marathon van Rotter- I Motorsport Kevin van den Hoek uit Sint-Maartens dijk had na een week griep - daardoor moest hij in Heeswijk-Dinther verstek laten gaan - zondag bij de MON-cross in Zeeland weer pech. In de finale lag hij - met nog drie minuten op de klok - in elf de positie toen een voorganger plotse ling uitweek en Kevin in volle vaart te gen een paal knalde. Zelf mankeerde hij niets, maar de bocht van de uitlaat was zo plat als een dubbeltje. De manche uit rijden bleek onmogelijk. Hij was met de 58 junioren op de 125 cc in de tweede serie zo goed begonnen. Bij de eerste doorkomst lag Kevin van de 29 motor crossers op de elfde plaats. Gedurende 12 minuten en 1 ronde passeerde hij zes man op de smalle baan door het bos, waardoor Kevin als 5de werd afgevlagd. Zonder herkansing zat hij in de finale, maar door een mindere start moest hij daar meteen in de achtervolging. Door een onverwacht uitwijkende voorganger liep het mis. Kevin v.d. Hoek rijdt zon dag a.s. in Heeswijk-Dinther. De uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: 1 mevr. R. Burrows en mevr. Y. Verkamman 28 p; gedeelde 2e plaats mevr. C. Praat en mevr. D. Pig- mans/mevr. R. Nagtegaal en D. Schellin- ger 22 p; 3 J. Geuze en R. v.d. Houten 16 p; 4 C. Wilsing en N. Moerkerken 13 p; 5 mevr. J. Moerkerken en mevr. F. Schel ling 12 p; J. Bal en L. Soomers 7 p; 7 mevr. R. van Driel en A. Verkamman 6 p. Meulvliet: 1 B. Melching en mevr. R. Vroegop 35 p; 2 mevr. D. Lindenberg en mevr. L. van Bale 31 p; 3 J. Vroegop en W. van Bale 19 p; 4 mevr. T. Goode en mevr. J. Bos 18 p; 5 F. Leemreijze en W. Schot 17 p; gedeelde 6e plaats mevr. T. Soomers en P. Nijs/ G. Melching en mevr. B. Schot 9 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. W. Lutt en C. van Gorsel 32 p; 2 mevr. S. Wolse en A. Leemreijze 31 p; 3 mevr. C. van Mierlo en mevr. L. v.d. Klooster 28 p; 4 mevr. C. Free en A. van Splunter 20 p; 5 mevr. T. Goode en mevr. M. Dane 19 p; 6 mevr. C. van Splunter en W. Bijl 18 p; gedeelde 7e plaats/ mevr. R. van Driel en mevr. G. Verwijs 12 p; 8 mevr. L. Ver schoor en J. v.d. Klooster 9 p. en het aanschrijven van bedrijven hoopt men het sponsorgeld te ver hogen. „We hebben vele positieve reacties ontvangen. Ook de giften van particulieren zijn hartverwar mend", vertelt Rien Koppenhol, die als Zwager van oud-wielrenner Corné Stoutjesdijk betrokken is bij de organisatie. De renners zullen voor deze tocht een speciaal shirt dragen, waarop een sponsornaam wordt gedrukt. Van een bedrijf uit Numansdorp is de toezegging ont vangen dat de 250 medewerkers een uur zullen overwerken, waarbij de werkgever het bedrag zal verdubbe len en voor het McDonaldhuis be schikbaar zal stellen. Zij die de ac tie willen steunen, kunnen hun bijdrage overmaken op bankreke ningnummer 34.02.59.000. De stichting 'Steun een thuis ver van huis' is druk in de weer met de voorbereidingen voor de rit over 350 kilometer. Een aantal renners heeft het eerste stuk van Scherpe nisse naar Nijkerk inmiddels ver kend. De route zal gaan via het Hel legatsplein, langs Numansdorp naar de Heinenoordtunnel. Vervolgens buigen de deelnemers af richting de Alblasserwaard. Vanaf Alblasser- dam zal de rivier de Lek tot aan Culemborg gevolgd worden. Van hieruit gaat men richting de Noord- Oostpolder, waarna men via Kam pen naar het McDonaldhuis in Gro ningen rijdt. Naast de organisatie voor de rit zelf steken de organisatoren veel energie in het promoten van de sponsor- tocht. Met het ophangen van posters Oud-SPS'er Walter Bevelander rechts) die later de beslissende strafschop zou missen, hier in duel met Tholense Boys verdediger Roy Streng. Bekervoetbal Luidkeels klonken de vreugdekre ten uit de mond van Alex Hogen doorn. „Dit is mijn revanche", al dus de Thoolse doelman, die vorig jaar nog een aanbieding kreeg om bij hoofdklasser Halsteren het doel te gaan verdedigen. „Ik heb de laatste weken bij Tholen een moei lijke periode meegemaakt. Voor het eerst in twaalf jaar werd ik gepas seerd als eerste doelman. Dat heeft mij enorm pijn gedaan. Ik heb de fout ^gemaakt om er direct met de pet naar te gooien en heb in een opwelling verkeerd gehandeld", aldus Hogendoorn die de laatste weken bij Smerdiek trainde. „Dat dit mij juist in de eerste wedstrijd na mijn terugkeer overkomt, is fan- tasisch. Ik baalde van de fout die ik maakte bij het eerste doelpunt van Halsteren, maar dat is geloof ik nu iedereen weer vergeten", aldus een glunderende Hogendoorn, die voortdurend felicitaties in ont vangst moest nemen na de wed strijd. Ook trainer Paul van Buuren slaat de armen om de man van de wed strijd heen. „Zo gek zit voetbal in elkaar. Vandaag is Alex voor ons weer de held. Als trainer maak je je met beslissingen soms impopulair. We hebben echter alles goed uitge praat. Alex heeft laten zien dat hij niet voor niets jaren de vaste doel man is geweest", aldus de trainer van Tholense Boys, die het niet kan nalaten nog wat zout in de wonde van Halsteren te strooien. „Deze uitschakeling is voor hen schandalig. Ze moeten zich voor dit resultaat schamen. Zeker daar wij Johan Schot, Piet den Boef, Wim Schot en Michael de Jong voor dit duel misten en een beroep moesten doen op diverse spelers van de A-jeugd", stelt de trainer van Tholense Boys. Vooral bij de 'Thoolse' spelers van hoofdklasser Halsteren kwam de uitschakeling hard aan. Met zijn hoofd naar beneden zocht Walter Bevelander de kortste weg richting de kleedkamer. „In de tien jaar dat ik nu bij Halsteren speel, heb ik zo iets nog weinig meegemaakt. Het is natuurlijk balen dat ik de beslis sende strafschop mis, maar wij hadden in de wedstrijd zelf meer moeten afdwingen", meent de uit Scherpenisse afkomstige speler. Terwijl in de kleedkamer de spe lers van Tholen nog genieten van het succes komt Erwin de Nijs zijn plaatsgenoten feliciteren. Na het sportieve gebaar trekt de speler van Halsteren met een sip gezicht de deur van het Thoolse kleedlokaal weer dicht. „Ik was hier al bang voor. Tholen is een lastige ploeg en is optimaal gemotiveerd. Vooraf heb ik Halsteren nog gewaar schuwd. Tholen heeft deze over winning verdiend. We hebben in een te laag tempo gespeeld en veel te weinig druk uitgeoefend", aldus Erwin de Nijs, die in de slotfase geblesseerd uitviel door een over treding van Roy Streng. De Thoolse verdediger bezorgde met zijn overtreding in blessure tijd, de Halsterse ploeg bijna de overwinning. De scheidsrechter kende terecht een strafschop toe, maar tot grote vreugde van de spe lers van Tholense Boys schoot de aanvoerder van Halsteren de bal naast, zodat de wedstrijd in een 1-1 stand eindigde. In de eerste helft stond Erwin de Nijs aan de basis van de openings treffer van Halsteren. Hij vuurde vanaf dertig meter een vrije trap diagonaal op het Thoolse doel af. Alex Hogendoorn liet de bal uit zijn handen glippen, waardoor Hal steren simpel kon scoren. De doel man van Tholen kende toch een moeizame start met zwakke spel hervattingen, waarbij hij veel hin der ondervond van de stevige wind. Halsteren had veel balbezit, maar de verdediging onder leiding van aanvoerder Hassan El Jilali gaf nauwelijks kansen weg. Nadat Halsteren na ruim een half uur op voorsprong was gekomen, was Erwin de Nijs nog het dichtst bij een doelpunt. De Tholenaar zag doelman Hogendoorn te ver voor zijn doel staan en probeerde hem met een lob te verschalken. De mooie poging ging echter over de lat. In de blessuretijd van de eerste helft bracht Jan Groenewegen de thuisclub langszij. De sterke Thoolse aanvaller passeerde de uit St.-Annaland afkomstige Arie de Jong en plaatste de bal met een boog schitterend in de hoek. „Je moet ons niet onderschatten, want dan word je afgestraft", kijkt trai ner Paul van Buuren terug op de gelijkmaker. De trainer van Tho lense Boys verbaasde zich erover dat Halsteren het lange tijd aan durfde om wegens een blessurebe handeling met tien man te spelen. Direct bij de start van de tweede helft liet Jan Groenewegen op nieuw zijn klasse zien. Dit keer wist de Halsterse doelman echter de bal over de lat te tikken. Diverse keren probeerde middenvelder Walter Bevelander de aanvallen van Halsteren nieuwe impulsen te geven, maar het spel van de hoofd klasser bleef onder de maat. Toen tien minuten voor tijd een speler van Halsteren wegens een tweede gele kaart het veld moest verlaten stegen de kansen voor de thuis ploeg. Nadat eerst doelman Alex Hogendoorn met een schitterende reflex voorkwam dat Halsteren uit een hoekschop kon scoren, kreeg Tholense Boys uit een uitval een opgelegde kans vooi; een tweede doelpunt. Jan Groenewegen vero verde de bal en gaf de bal voor op de geheel vrijstaande René v.d. Berge. De spits van Tholense Boys liet de bal echter van zijn voet springen. Toen iedereen al rekening hield met het nemen van strafschoppen beging Roy Streng een overtreding op Erwin de Nijs. „Op dat moment kon ik wel door de grond zakken", aldus Streng, die zelf enkele jaren voor Halsteren heeft gespeeld. Ook bij de medespelers waren er ver wijtende blikken richting Streng. „Ik kon hem wel wat doen", aldus verdediger Erik van Gorsel. „Het zou verschrikkelijk zijn als we op deze manier uitgeschakeld zouden zijn. Voor mij is dit mijn voorlaat ste wedstrijd bij Tholen. Volgende week vertrek ik naar Israël waar ik voor een half jaar in een woon- werkgemeenschap zal verblijven. Ik zal Tholense Boys missen. Ze ker na dit bekersucces is het moei lijk om afscheid te nemen. Het is prachtig dat we een hoofdklasser de baas zijn. De redding van Alex was fantastisch", aldus Erik van Gorsel. Terwijl de spelers van Tholen nog in voetbaltenue proosten op de overwinning, verlaat Walter Beve lander als één van de eerste spelers het sportpark. „Het nemen van strafschoppen blijft een loterij", concludeert hij terwijl hij richting zijn auto loopt. Rivaal WC uit Hal steren plaatste zich wel voor de vol gende ronde en wordt mogelijk de tegenstander van Tholense Boys in de 1/8 finale van de districtsbeker. Hun uitrusting kunnen de 21 le den van het dameselftal van Smerdiek in de nieuwe competitie in een professionele tas mee naar de wedstrijden nemen. Ieder van hen is namelijk voorzien van een nieuwe sporttas met daarin onder meer een apart vak voor de voet balschoenen. Natuurlijk is het ge heel uitgevoerd in de clubkleuren blauw en zwart. De tassen zijn ge schonken door Verburgh b.v. uit Bergen op Zoom. Het bedrijf van oud-inwoner van Sint-Maartens dijk Martin Verburgh en Jules Withagen, is gespecialiseerd in computers en beeld- en geluidsap paratuur. Smerdiek vindt het leuk om de naam van de onderne ming in de regio uit te dragen, terwijl de ondernemer graag be reid was de versleten tassen van het elftal te vernieuwen. (Adver tentie I.M.) Smerdiek is bijna zeker van de nacompetitie. De ploeg van trainer Ard Beurkens won met 2-1 van DSE en behaalde dinsdagavond een ruime 2-5 overwinning op Vrederust. Stavenisse had dinsdag ook in actie moeten komen, maar het bestuur besloot in verband met de reisafstand en het gebrek aan spelers van de wedstrijd af te zien. Daarbij beroept de Thoolse vierdeklasser zich op het reglement van de KNVB. De voet balhond drong tevergeefs aan om toch naar Etten-Leur te gaan voor de wedstrijd tegen Internos. Het team van trainer Rien Smits verspeelde in de tweede helft een 1- 0 voorsprong. In de eerste helft kon doelman Marco Dorst met fraaie reddingen nog zijn doel schoon houden. Ook Stavenisse zorgde en kele keren voor gevaar, maar doel punten bleven uit. Bij Stavenisse moest Cyrille Steendijk al vroeg in de wedstrijd geblesseerd afhaken. Hij werd vervangen door Kees van Putte. In de beginfase van de tweede helft vroeg ook aanvaller Bernard de Rij ke om een wissel, maar de trainer liet hem nog zo lang mogelijk ver der spelen. Door in de twintigste minuut te scoren, had De Rijke nog een belangrijke inbreng in deze wedstrijd. Zijn twaalfde seizoens treffer was echter niet voldoende voor de overwinning. Uit een hoek schop kon een vrijstaande Halsterse speler via de onderkant van de lat de gelijkmaker aantekenen. Vijf mi nuten later scoorden de Brabanders uit een vrije trap het winnende doelpunt. Na de 1-2 achterstand was Bernard de Rijke niet meer in staat om verder te spelen en werd hij vervangen door Marco Klippel. Inmiddels had Corné Hout plaats gemaakt voor Erik Post. Dinsdag avond stond voor de Thoolse vier deklasser een inhaalduel tegen In ternos op het programma. Wegens een gebrek aan spelers besloot Sta venisse niet naar Etten-Leur te rei zen. De vereniging beroept zich op een KNVB-regel, waarbij clubs vrijgesteld kunnen worden van doordeweekse wedstrijden indien de reisafstand naar de tegenstander meer dan vijftig kilometer be draagt. „Naar Etten-Leur is het 53 kilometer dus overschrijden we de limiet en kunnen wij ons beroepen op het reglement van de KNVB", aldus voorzitter Frans Lindhout. Hij voerde telefonisch overleg met de KNVB. maar de voetbalbond wilde dat Stavenisse wel in actie zou komen. Ondanks dit advies bleef Stavenisse thuis, zodat moge lijk Internos van de KNVB de drie punten krijgt. „Dat zou echter niet terecht zijn, want wij houden ons aan de regels", meent Frans Lind hout. Door een 2-1 overwinning op DSE uit Etten-Leur verzekerde Smerdiek zich zaterdag al bijna van een plaats in de nacompetitie. De thuisploeg moest ruim een uur met tien man spelen, doordat aanvaller Alex van der Reest wegens natrappen het veld moest verlaten. Inmiddels had Smerdiek al de leiding genomen door een doelpunt van Jacky op den Brouw, die een voorzet van Van der Reest met zijn hoofd verzilverde. Met tien man liep de thuisploeg uit naar een 2-0 voorsprong, dankzij een eigen doelpunt van een verdedi ger van DSE. Ondanks de numerie ke minderheid bleef Smerdiek de gevaarlijkste ploeg. Goede schoten van Niels Hage en Gert Jan van Ham werden echter door de doel man gekeerd. Uit een slecht wegge werkte corner maakte DSE nog voor rust de aansluifingstreffer. In de tweede helft probeerde de ploeg uit Etten-Leur meer pressie uit te oefenen, maar met uitvallen kwam de meeste dreiging van Smerdiek. Remy Potappel had de marge op twee doelpunten moeten brengen, maar schoot de bal vanaf zes meter hoog over, zodat er een nipte overwinning werd behaald. Voor het eerst in de competitie moest trainer Ard Beurkens zelf in actie ko men. Wegens een gebrek aan spelers startte hij dinsdagavond in de basis bij Smerdiek voor de wedstrijd tegen Vrederust. Tegen de Bergse ploeg werd een ruime 2-5 overwinning be haald, maar het spel van de Thoolse vierdeklasser was niet best. Vrede rust speelde uit een gesloten verdedi ging en wist met uitvallen steeds voor dreiging te zorgen. Jacky op den Brouw opende in de tiende minuut de score, maar de Bergse ploeg kwam nog voor rust langszij. Smerdiek kreeg in de eer ste helft verschillende doelkansen, maar verzuimde om afstand te ne men van deze stugge tegenstander. In het begin van de tweede helft bracht spits Niels Hage Smerdiek aan de leiding, maar opnieuw werd de voorsprong prijs gegeven. Door twee doelpunten van Remy Potap pel liep Smerdiek binnen een mi nuut uit naar een 2-4 voorsprong. In de slotfase bepaalde trainer Ard Beurkens de eindstand op 2-5. De thuiswedstrijd tegen Halsteren heeft Stavenisse met 1-2 verloren. Brouwershaven ZPR'84 Smerdiek Alliance DSE Halsteren Chrislandia Duiveland Mevo Unitas '30 Stavenisse Internos Vrederust Dosko 23 20 1 21 19 2 23 17 1 22 14 4 23 12 2 23 11 2 22 10 1 23 8 4 23 21 23 21 21 23 7 6 7 4 6 3 3 2 3 2 1 2 2 61 0 58 5 52 4 46 9 37 10 35 11 30 II 28 10 27 10 25 14 21 16 11 16 11 20 5 110-31 76-16 91-29 89-59 61-47 74-75 54-53 44-57 47-43 46-50 53-72 41-94 29-94 35-130 Tegen Moerstraten heeft Vosmeer er zondag een waar doelpuntenfes tijn van gemaakt. De Brabanders werden volledig weggespeeld en kre gen met 9-1 klop. Drie dagen eerder revancheerden de Tholenaren zich tegen hekkensluiter Welberg voor de eerder dit seizoen geleden neder laag. Vosmeer won met 1-3. kelen alsnog een treffer op zijn naam, toen hij vrij mocht inschieten uit een voorzet van Voshol. Drie minuten la ter rondde Vaders een aanval van Vroegop doeltreffend af (8-1en in de voorlaatste minuut ging Vroegop zelf goed door op aangeven van Voshol, waarna hij met zijn derde doelpunt de eindstand op 9-1 bepaalde. Ook tegen Welberg was Vosmeer de betere ploeg. Waar men zich in de thuiswedstrijd blameerde door de hekkensluiter de eerste overwinning te bezorgen, gingen de punten dit keer mee naar Tholen. Al in de beginfase van het duel waren er kansen. Na een kwartier spelen trof een schot van Mi chel van Leeuwen de lat, waarna Jac co Vaders de terugspringende bal in het doel kopte. Een kwartier later gaf Vaders de bal op de doellijn het laat ste tikje, nadat Theo van Eekelen deze uit een hoekschop van Richard Vos hol had doorgetikt. In de resterende tijd kwamen er mogelijkheden om de 0-2 voorsprong te vergroten, maar die bleven onbenut. Na vijf minuten in de tweede helft kreeg Welberg de genadeslag. Rini Plompen rondde een vrije trap van John Vroegop af; 0-3. Inmiddels wa ren Van Leeuwen en Van Eekelen ver vangen door Leon van Treijen en Do nald van Dam. Het spel werd er van weerskanten niet beter op. Welberg had veel commentaar, met name rich ting de scheidsrechter. Dat leverde hen vier gele kaarten op, maar Vos meer liet zich beïnvloeden. De Thole naren verloren de slag op het midden veld. Een kwartier voor het einde leverde een duwfout de thuisclub een strafschop op. waaruit de eindstand op 1 -3 bepaald werd. De oranje-zwarten moeten ver terug gaan in de historie om een zo grote winst als nu tegen Moerstraten te vin den: in het seizoen 1967/1968 werd Nieuw-Borgvliet met 10-0 verslagen. Naderhand werd nog weieens een en kele keer acht maal in een wedstrijd gescoord. Vanuit dat oogpunt was de 9-1 dus bijzonder, maar het betrof dan ook een zwakke tegenstander die op twee na onderaan de ranglijst staat. Na zeven minuten kopte John Vroeg op uit een hoekschop van Richard Voshol de openingstreffer binnen. De beweeglijke middenvelder werd bin nen tien minuten tot twee keer toe door een tegenstander onderuitge- schopt (de eerste keer in het straf schopgebied, de tweede keer op het randje), maar scheidsrechter Bolier vond deze overtredingen niet eens een vrije trap waard. Pas na een half uur spelen werd de score opgevoerd. Op aangeven van Rini Plompen kon Vos hol oprukken, waarna hij vanaf de zij kant via de paal de bal in het net schoot. Moerstraten probeerde wel iets terug te doen, maar kon geen vuist maken. Drie minuten voor de rust schoot de vrij voor het doel staan de Michel van Leeuwen 3-0 binnen. Na de rust stond het binnen vijf minu ten 5-0. Eerst kon Vroegop op aange ven van Wil Kostermans alleen op het doel afgaan en daarna benutte Jacco Vaders een strafschop na het onderuit halen van Kostermans. Vosmeer vier de die treffers nog en lette even niet op, waardoor Moerstraten binnen een minuut tegen scoorde. Trainer Leo Havermans bracht zijn enige wissel, Leon van Treijen, in het veld voor Plompen. De bezoekers zetten enkele aardige aanvallen op, maar maakten ze niet af. Na een kwartier doelpuntte Vosmeer opnieuw. Bas Quist bedien de Kostermans, die naar het doel so leerde en goed afrondde (6-1Na een klein half uur leek Theo van Eekelen op weg naar de volgende treffer. Hij werd door een tegenstander simpel weg opgepakt en opzij gezet, wat de ze een-gele kaart opleverde. Vaders en Vroegop kregen nog doelkansen, maar faalden in de afwerking. Acht minuten voor het einde kreeg Van Ee- WW '67 22 16 4 2 52 57-16 Val Aan 22 14 6 2 48 63-14 Schijf 22 13 3 6 42 53-30 Ouwerkerk 22 11 6 5 39 62-36 Vosmeer 22 11 4 7 37 52-32 Kruisland 21 9 6 6 33 28-35 Vivoo 22 9 4 9 31 47-49 Nw.BorgvIiet 22 9 3 10 30 63-38 NVS 22 9 4 9 30 56-39 Rimboe 22 8 5 9 28 50-50 TPO 21 5 6 10 21 26-47 Moerstraten 22 5 2 15 17 32-6 Oudenbosch 22 4 2 16 13 23-9-. Welberg 22 2 1 19 7 16-80

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15