Personeel vecht de 105 ontslagen bij Akzo aan Villandry Stavenisse wordt de stenen tuin Holonite breidt sterk uit in Tholen Bewoners willen niet te veel regels voor uiterlijk woningen Kies Kurk uit Tholen heet voortaan Amorim Specieberging niet opnieuw ter discussie Voorlichting over betonrot Provincie wijst bezwaar nieuwbouw Buitenzorg af ISv\ Muye III in Sint-Maartensdijk krijgt kindvriendelijke sloot Bedrijven tegen verhoging van kwijtschelding Donderdag 22 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Van Akkeren: geen enkel draagvlak De plannen voor het schrappen van 105 banen bij Akzo Resins in Bergen op Zoom moeten van tafel. Dat zegt J. van Akkeren uit Tholen, voorzitter van de onderne mingsraad en al 21 jaar werkzaam bij het bedrijf. Ketelhuis Gemeente wil resten vuurwerk niet opruimen; wel afvalbakken Gemeente en kunstenaar oneens over naam De stenen tuin. Zo noemt de gemeente het kunstwerk dat volgende week in Stavenisse onthuld wordt. De maker, Ronald Mullié uit Gapinge, was er niet blij mee toen hij dat op de officiële uitnodiging las. Hij noemt zijn werk 'Villandry'. Bij dat slot in de Franse Loire-vallei liggen de tuinen waardoor hij zich liet inspireren. Boekje Slot Holonite is begonnen met de bouw van een tweede productiehal en een magazijn van totaal 3400 m2 naast de al bestaande vestiging van 1700 m2. De bouwmaterialenproducent kan daardoor nog voor de vakantie beschikken over 5200 m2 ruimte op het Thoolse industrieterrein Welgelegen. Toekomstige bewoners van de nieuwe wijk in de Muye- polder in Sint-Maartensdijk willen niet te veel regels voor het uiterlijk van hun woning. Zwarte pannen en donkerrode bakstenen voor de huizen aan de geplande vijf hofjes aan de rand van de wijk vinden ze te somber. Speelsheid willen ze. Dat was de teneur van de hoorzit ting donderdagavond in het gemeentehuis over de zoge naamde beeldkwaliteitskaart van Muye III. Behalve pro jectontwikkelaar F. Lindhout wil ook de stichting Beter Wonen bouwen aan de zuidkant van de smalstad. Protest Vrije vestiging Hoofdvestiging Benelux met 37 medewerkers Kies Kurk anno 1845 b.v. uit Tholen heeft de naam ge wijzigd in Amorim Benelux b.v.. De vestiging aan de Slabbecoornweg, die 37 personeelsleden telt, is al sinds 1992 gedeeltelijk eigendom van de Portugese Amorim groep en heeft nu ook de naam van de moeder aangenomen. Dijkgraaf W.A. Gosselaar van waterschap Zeeuwse Ei landen ziet het niet zitten om het bestaande beleid inzake de specieberging op landbouwpercelen opnieuw ter dis cussie stellen. Hoofdingeland C.J. Dieleman uit Wissen- kerke (Noord-Beveland) gaf vorige week woensdag te kennen dat hij hier behoefte aan had, tijdens de algeme ne vergadering van het waterschap. Hij baseert die conclusie op de door 180 personeelsleden bijgewoonde vergadering van de vakbonden waar de voornemens van de directie be sproken zijn. „Er is geen enkel draagvlak voor zo'n rigoureuze re organisatie", zegt Van Akkeren. „Volgens het personeel is er niet zo'n ingrijpend plan nodig. Dat past ook niet binnen de cultuur van Ak zo. Voorheen zijn er ook best aan passingen geweest, maar altijd op basis van geleidelijkheid." De or-voorzitter wijst erop, dat de Bergse vestiging het volgens een extern onderzoek .hartstikke goed' doet. „Maar de directie probeert ons wijs te maken, dat we het niet goed doen! Ze vergelijken ook appels en peren door Bergen op Zoom met andere vestigingen van Akzo Resins tegen het licht te houden. De winst gevendheid moet omhoog en er dient flexibeler en goedkoper ge werkt worden, zo wordt er gezegd, maar dat zijn allemaal kreten. Met 20 miljoen gulden winst hebben we een rendement van 23% op het geïnvesteerde vermogen." Van Ak keren meent, dat financieringspro blemen bij de overname van Cour- taulds door Akzo aan de basis liggen om de duimschroeven bij de Bergse vestiging aan te halen. Directeur C.M. Elenbaas zegt daar entegen al veel langer met kosten besparende maatregelen bezig te zijn. Volgens hem is er ook geen 20, maar 7 miljoen gulden winst be haald bij een omzet van 135 miljoen gulden. De or-voorzitter vindt dat de onder nemingsraad niet in staat is om in korte tijd advies uit te brengen. „Dat is niet te behappen, ook niet met inschakeling van het adviesbu reau Basis en Beleid. De vakbonden vinden overigens, dat de directie de adviesaanvraag aan de o.r. moet te rugnemen. Het doel is niet in over eenstemming met de werkelijke gang van zaken." Van Akkeren vindt het onverantwoord, dat er op de afdeling onderzoek 21 mensen moeten vertrekken, terwijl automa tisering van het ketelhuis 7 banen zou kosten. „Volgens de directie vergen technische aanpassingen maar drie ton, maar dat trekken wij sterk in twijfel. En dan moeten er weer andere mensen opgeleid wor den om controle uit te oefenen in het ketelhuis. De werkdruk zal er door toenemen", vreest de Thoolse voorzitter van de o.r. bij Akzo Res ins in Bergen op Zoom. De onderneming telt nu 400 mede werkers. Volgens het directieplan worden er vijftig banen geschrapt en het werk van 55 personeelsleden bij de technische dienst, bewaking, boekhouding en het magazijn wordt uitbesteed aan derden. De gemeente Tholen heeft besloten om toch een voorlichtingsbijeen komst te organiseren over de pro blematiek van betonschade. Eerder kwam dit in de raadscommissie ge meentelijke ontwikkeling aan de orde in verband met schadegeval len tot 40.000 gulden in tien wo ningen aan de Burg. Baasstraat in Sint-Annaland. Op verzoek van het ministerie van volkshuisvesting heeft de gemeente Tholen geïnven tariseerd hoeveel huizen er tussen 1965 en 1981 zogenaamde Kwaai- taal vloeren toegepast hebben. Nog voor de zomervakantie wil het ge meentebestuur mensen van de stichting Betonrotschade Neder land uitnodigen om Thoolse be langhebbenden te informeren over de problematiek. De gemeente wil niet opdraaien voor het opruimen van de restan ten van vuurwerk, afgestoken rond de jaarwisseling. B. en w. zeggen dat naar aanleiding van vragen van PvdA-raadslid mevr. M. Velthuis. Het college wijst het verzoek af en vindt dat de afstekers van het vuurwerk zelf verantwoordelijk zijn voor de vervuiling van de stra ten. Daarentegen gaan b. en w. wel in op vragen van de raadsleden mevr. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) en J.P. Bout (CDA) om extra afval bakken te plaatsen in de woonker nen. Het college gaat dat betalen uit de post woonstraten/erven. Volgens gemeentearchivaris J.P.B. Zuurdeeg - lid van de Thoolse ad viescommissie beeldende kunst - geeft Mullié meerdere van zijn werken de naam Villandry. Hij be titelt dit dan ook als een soort naam. Ook omdat het een buiten landse naam is die de inwoners weinig zegt én het betreffende slot zo imposant is dat het de Thoolse verhoudingen te boven gaat, stelde hij een andere naam voor. De ste nen tuin verwijst in feite naar wat Mullié doet: de motieven uit de re- naissancetuinen zoals die bij Vil landry liggen, worden door hem in steen verbeeld. Dat de kunstcom missie dit kunstwerk voor Stave nisse koos, komt omdat het aan sluit bij soortgelijke tuinen die bij het 17de eeuwse slot lagen. Zoals gebruikelijk (alleen in Oud- Vossemeer is het niet gebeurd) pre senteert de gemeente een boekje naar aanleiding van het kunstwerk. De inwoners van Stavenisse krij gen het gratis in de bus. Zuurdeeg licht er niet alleen het kunstwerk in toe, maar gaat ook in op de historie van het dorp. Stavenisse viert dit jaar het 400-ja- rig bestaan. In 1599 herdijkten de ambachtsheren van Stavenisse, Kempenshofstede en Zuidmoer het negentig jaar eerder overstroomde gebied. In een oorkonde uit 1206 wordt Stavenisse voor het eerst ge noemd. Dat dorp lag vermoedelijk westelijk van de huidige plaats en had een kerk die gewijd was aan St. Martinus. 'Het einde van het door de zee geplaagde oude Stave nisse kwam door de stormvloed van 27 september 1509', meldt Zuurdeeg. Kempenshofstede, in november 1419 ter bedijking uitge geven, ontsprong de dans, maar viel in 1530 alsnog ten prooi aan de golven. Het boekje verhaalt over de verka veling van de nieuwe polder en van het nieuwe dorpsplan. Ook over de eerste bewoners, overstromingen, de molen, haven, wachthuis, recht huis en kerk meldt Zuurdeeg bij zonderheden. En over ambachts heer Hieronymus van Tuyll van Serooskerken, die in 1653 het slot bij het dorp liet bouwen en voor wie in de kerk een witmarmeren praalgraf werd gerealiseerd. De la tere bewoners van het slot passeren de revue eveneens; Duits klinkende namen als graaf van Dohna, Van Flodroff Wartensleben en graaf Reuss-Plauen. Deze laatste ver kocht zijn bezit in 1753 aan Antoni de Clercq, Willem Lokker en Cor nells van der Lek. Ook over het Van der Lek de Clercqplein - waar het kunstwerk is gerealiseerd - meldt de gemeentearchivaris een en ander. Hij sluit het boekje af met het in 1952 door de toenmalige burgemeester Verburg geschreven Stavenisses volkslied. fvj, 'WÈk t!f. fWÊÊj^ Het kunstwerk 'De Stenen Tuin(of Villandry zo u wilt) in Stavenisse ligt al in het Van der Lek de Clercqplein te wachten op de onthulling. r- De fundering ligt er al voor de tweede productiehal van Holonite aan de Energieweg op industrieterrein Welgelegen te Tholen. Op de raadsagenda van maandag middag a.s. staat de verkoop van maar liefst 11.453 m2 grond aan de Energieweg voor 486.752,50 aan Holonite holding b.v. te Halsteren. Met de eerder gekochte grond is er nu totaal 20.000 m2 beschikbaar. Daarmee is alles zeker gesteld om over drie jaar de derde fase te verwe zenlijken: volledige concentratie van alle Hononite-activiteiten in Tholen. De gebouwen in Halsteren worden op termijn afgestoten, maar nu gaat daar de productie gewoon door. Ook de kantoren komen in het kader van de derde fase bij de vestiging Welge legen. De nieuwbouw van de tweede fase zal voor de bouwvakvakantie klaar zijn. Dan zullen acht vrachtwa gens per dag vanuit Tholen de voor raden bouwelementen naar de klan ten brengen. Directeur J.C.M. Ciliacus ziet de tweede fase op Welgelegen als een uitbreiding van de productie. „We krijgen daar ook een nieuw machi nepark dat specifiek voor de nieuw bouw is aangeschaft. Onder meer voor de vervaardiging van premax onderdorpels. Hiermee spelen we in op de 2 cm. opstap volgens het bouwbesluit. Daarmee komt er een rolstoelvriendelijke toegankelijkheid van alle nieuwbouwwoningen." Het aantal arbeidsplaatsen bij Holo nite Tholen zal na verwezenlijking van de nieuwbouw stijgen van 10 naar 25. Een deel komt mee vanuit Halsteren, maar het bedrijf zal 6 tot 7 personeelsleden extra aantrekken. Op het industrieterrein Welgelegen heeft de gemeente 1000 m2 grond verkocht aan Wilthagen vleeswaren. Het gaat om een strook achter het bedrijf, waardoor de bereikbaarheid voor de toekomst veilig gesteld is. Het bouwrijp maken van de Muye III is in volle gang. Zo'n twintig belangstellenden waren op de inspraakavond gekomen om hun oordeel te geven of vragen te stellen over de kwaliteit van het plan voor ongeveer vijftig woningen. Langs de zuidrand van de wijk ko men vijf hofjes van elk vier vrij staande woningen. In het verlengde van de Westpoort kunnen vrijstaande woningen of twee-onder-een-kap woningen worden gebouwd. Ook voor een groot deel van de zuidkant van de Meerkoetlaan is plaats voor dit type woningen. Hier mogen de vormen en kleuren wat vrijer worden gekozen. Platte daken zijn hier bij voorbeeld toegestaan en het toepas sen van zonnecollectoren is mogelijk gezien de gunstige ligging op het zuiden. Meer westelijk in het plan (naar de Bloemenlaan) is plek voor huurwo ningen van Beter Wonen, zo lichtte ambtenaar A. van der Lee toe. De rij- enbouw dient echter 'kwalitatief hoogstaand' te zijn, maar hier krijgt de bouwer de vrije hand in vorm en materiaalgebruik. In het plan is rekening gehouden met een grote gastransportleiding die dwars door de wijk loopt. De nieuwe wijk heeft ook een driehoekig stukje groen waar speeltoestellen voor kin deren komen. In het plan is een pad over de sloot naar het fietspad voor zien en een verbinding naar het aan te planten bos ten zuiden van de wijk. De voorwaarden die aan het plan zijn gesteld, zijn wat minder strak dan die gesteld waren aan de wijk Mo lenhoek in Tholen. Van der Lee: „Daar hebben we van geleerd. Het moet niet te strak worden toege past." Elk van de vijf hofjes krijgt zijn ei gen dakvorm (zadel/schild- of lesse naarsdak). Ook de kleur van de ste nen en dakpannen zijn voorgeschreven, maar tegen deze uniforme aanpak rees al onmiddel lijk protest. C. van den Hoek uit Sta venisse vond het ver gezocht. Hij pleitte voor wat speelsheid, maar Van der Lee lichtte toe dat er naar gestreefd wordt om in de hofjes een samenhang te maken en ze juist niet te speels te maken. De voorgeschre ven dakvorm geldt overigens alleen voor de woning, een garage mag met een plat dak worden gebouwd. Wel dient een en ander voorgelegd te worden bij de welstandscommissie die overigens dit plan samen met de gemeente opstelde. De huizen in een hofje hoeven niet hetzelfde te zijn, zo zei Van der Lee op vragen van het echtpaar Brevet. Vier van de vijf hofjes worden door een projectontwikkelaar gebouwd. Voor het resterende hofje gaat de ge meente grond uitgeven, maar wie welk hofje gaat bouwen is nog niet bekend. Chr. Koopman vroeg daar inlichtingen over. Hij wilde ook we ten hoe het met de toewijzing van de kavels gaat. „Er zijn bepaalde bewo ners die van de Muye I naar Muye II zijn verhuisd en nu naar Muye III gaan. Ten opzichte van mensen die lang op de wachtlijst staan, is dat niet eerlijk. Ik vind het ook niet ge zond. Er zijn gemeenten die in de verordening hebben opgenomen dat het niet is toegestaan binnen een be paalde termijn binnen zo'n plan te verhuizen." Wethouder W.C. van Kempen zei op die vraag geen bevredigend ant woord te kunnen geven. „We kennen vrije vestiging. Zo mogen we geen mensen van buiten tegenhouden. Het feit dat je economisch gebonden moet zijn, is niet meer van toepas sing. Mensen die binnen een wijk willen verhuizen, kunnen dat." Koopman stelde ook voor het bouw- verkeer niet door het dorp te laten rijden maar via de Provincialeweg, Hogeweg, Kastelijnsweg en Groene dijk te laten gaan. Van Kempen vond dat een goed voorstel. „Het bouw- verkeer voor Molenhoek in Tholen gaat ook via de Zwarteweg." J. Oudesluijs maakt ook bezwaar te gen te strakke regels voor de vorm en kleur van de nieuw te bouwen woningen. „Kijk naar Muye II, daar is een verscheidenheid aan wonin gen en dat is best leuk. Maak het wat speels, wat vrolijk." De bewoner wees erop dat er meer verkeer door de Westpoort en de Ple vierlaan komt, vooral op vrijdag- en zondagavond als er campinggasten voorbijkomen. Hij vreest dat de Westpoort een racebaan wordt en stelde voor om van de hele wijk een 30 kilometergebied te maken. Niet alleen van de Muye III zoals de ge- Marcel Kies blijft overigens de di rectie voeren. Hij heeft ook de lei ding over de afdeling kurken vloe ren, wanden en industriële producten zoals bijvoorbeeld kurk dat in schoenen, onderzetters en de auto-industrie verwerkt wordt. Broer Rob Kies leidt de afdeling sluitingen en verpakkingen, be kend van de flessenkurken. Tholen is de hoofdvestiging van Amorim Benelux. In Brussel is er alleen een showroom, die er overi gens ook in Tholen is, naast de magazijnen en kantoren. Amorim levert Wicanders vloerbedekking en Ipocork wand- en vloerbedek king. De directie van Kies Kurk zegt trots te zijn om voortaan de naam Amorim te mogen tooien. De nieu we identiteit leidt een nieuw tijd perk in. „Niet minder dan 154 jaar ervaring met een passie voor de 100% natuurlijke grondstof kurk worden verenigd in de nieuwe be drijfsnaam Amorim Benelux", zegt de directie in een verklaring. Behalve in de kurksector heeft Amorim ook wereldwijd belangen in de textielbranche, het toerisme en onroerend goed. Er is nu een uniforme uitstraling van alle pro ductie- en verkooporganisaties. meente voorstelt. Van der Lee ant woordde dat een en ander bekeken wordt in het verkeerscirculatieplan dat voor het dorp in de maak is. Van Kempen wees erop dat een wijk een ontsluitingsweg moet hebben en dat die drukte nu eenmaal het gevolg is van het feit dat bijna iedereen van een auto gebruik maakt om naar en van het werk te komen. Akkerbouwer M. Schot vroeg zich af of hij nog wel via de woonwijk naar zijn land in de Muyepolder mag komen of dat hij gebruik moet maken van de omweg via de Pro vincialeweg. Van der Lee kon daar nog geen antwoord op geven. Van Kempen vond het een goed idee om om te rijden. „Het kost misschien vijf minuten meer, maar je voor komt er gevaarlijke situaties mee in een woonwijk als je er met groot materieel doorrijdt." Kritiek was er op het onderhoud van de sloten. J.Geuze en W. Pip ping zeiden dat er weinig aan ge daan wordt. Geuze stelde voor van de sloot langs de nieuwe wijk een singel te maken. Koopman meldde dat hij over het onderhoud vragen heeft gesteld bij de gebiedscommis- sie van het waterschap die eigenaar is van de waterlopen. Mevr. Brevet vond het sloottalud erg stijl. Ze wees op het gevaar voor spelende kinderen op het pad langs de sloot. Van der Lee zei dat het talud kind vriendelijk wordt gemaakt; er komt een plateautje in de helling, dat nog net onder water staat, zodat de kin deren niet (meteen) in het diepe val len. Het plan ligt nog tot 4 mei ter inza ge in de leeshoek van het gemeente huis. Er kunnen nog schriftelijke bezwaren ingediend worden. Op woensdag 28 april kunnen burgers hun zegje ook nog doen als de com missie gemeentelijke ontwikkeling zich buigt over de beeldkwaliteits kaart van Muye III. Gedeputeerde staten hebben een ne gatieve beslissing genomen ten aan zien van het bezwaar van J. Priem uit Tholen tegen het plan Buiten zorg III, vierde herziening. In zijn schrijven aan de provincie stelde Priem dat de gemeente Tholen geen rekening houdt met de belangen van de bewoners van de Watervliethof. De groenstrook die in het bestem mingsplan moet verdwijnen, zorgt volgens hem al decennia lang voor de nodige privacy. Het verdwijnen daarvan betekent ook een waarde daling van de bestaande woningen ter plaatse en is bovendien in strijd met het overheidsbeleid inzake de bescherming van het milieu, meent de klager. Hij stelt voor om de ge plande bebouwing te realiseren aan de Jhr. Van Vredenburghlaan. Zijn grootste bezwaar geldt echter de aanleg van een wandelpad tussen Watervliethof en de Jhr. van Vre denburghlaan. Hij is bang dat het hierdoor drukker zal worden en dat er een bepaald soort mensen zich op gaat houden, zo is gebleken uit ge sprekken die de provincie met hem heeft gevoerd. Volgens de provincie had Priem het verlies van privacy aan kunnen zien komen toen hij in Watervliethof kwam wonen, want de gemeente streeft al sinds de jaren zeventig naar invulling van het terrein van hoeve Buitenzorg. Of er sprake zou zijn van waardedaling van de wo ning, wordt betwijfeld. Ten aanzien van de andere indeling stelt de pro vincie dat er bij het huidige plan, mede gelet op de verkeersveiligheid en geluidhinder, sprake is van een aanvaardbare stedenbouwkundige structuur. Wat betreft de groen strook stelt de provincie dat deze in derdaad zal verdwijnen, maar dat er een nieuwe aan zal worden geplant aan de kant van de Jhr. van Vreden burghlaan. Ten aanzien van het wandelpad wijzen gs erop dat dit past in een reeks van wandelpaden in het zuidelijke gedeelte van Tho len. Ze worden doorgaans gebruikt door mensen die even een rondje willen lopen. Er wordt echter geen 'pleintje' gecreëerd, waardoor vol gens de provincie het risico dat mensen er gaan rondhangen is uit gesloten. Maandagmiddag stelt de gemeenteraad de grondprijs vast voor de tien bungalowkavels in plan Buitenzorg III. Exclusief omzetbe lasting willen b. en w. 225 gulden per vierkante meter hebben van de toekomstige bouwers. De dijkgraaf bood aan om een en ander volgend jaar te evalueren, maar zag geen aanleiding de discus sie te heropenen tijdens de algeme ne vergadering. De zaak is in de commissie waterbeheer aan de orde geweest. „In de commissie is hier luid en duidelijk over gesproken. We gaan hier niet nog eens over praten in de algemene vergadering." Volgens Dieleman waren er echter klachten over de uitvoering van de regeling en wilden de leden van de categorie ongebouwd van de alge mene vergadering hier nog eens op terug komen. Het gaat om bagger specie die bij onderhoudswerk zaamheden aan waterlopen vrij komt. Deze wordt verspreid op de aanliggende landbouwpercelen. Al naar gelang de wensen van de ge bruiker van de grond, kan de specie op een zo smal mogelijke strook langs de watergang worden gedepo neerd dan wel worden verspreid langs de oevers. Hieraan zijn geen extra kosten voor het waterschap verbonden. Voor de berging krijgt de gebruiker van de grond een ver goeding per vierkante meter door baggerspecie bedekte grond. Onder meer de landbouwers die grond hebben langs de watergang die naar het gemaal Loohoek bij Poortviet leidt, hebben een vergoeding ont vangen na onderhoudsbaggerwerk. Gosselaar was duidelijk geïrriteerd door het verzoek van Dieleman en wilde niet verder gaan dan het aan bod volgend jaar de zaak in alle rust te evalueren. Hij zei dat er bij het waterschap geen klachten waren binnen gekomen. „U zegt dat u ge luiden hoort uit het buitengebied. Wij hebben geïnformeerd bij onze ambtenaren en die zeggen dat er veel gemopperd wordt, maar klach ten heeft dat niet opgeleverd. Met het beleid van het waterschap heeft het in elk geval niet te maken." Vol gens de dijkgraaf heeft het water schap juist een extra inspanning verricht. „Door het natte najaar konden we het land niet op en is er een achterstand ontstaan. We kon den geen kant uit met de baggerspe cie, ook omdat sommige boeren hier geen rekening mee hebben ge houden in hun zaaischema." Dieleman bleef bij zijn verzoek en werd daarin bijgestaan door M. van Overloop (gebouwd) uit Yerseke. Hoewel hij geen belangen heeft bij dit onderwerp vond hij dat de dijk graaf te gemakkelijk over het ver zoek van zijn collega-hoofdinge land heen stapte. Gosselaar meende echter dat er hier eenzijdig een pro bleem werd gecreëerd en gaf ander maal aan niet verder et willen gaan dan de toezegging een en ander vol gend jaar te evalueren. Met vier stemmen tegen heeft de algemene vergadering van water schap Zeeuwse Eilanden ingestemd met het voorstel om de kwijtschel dingsnorm geleidelijk te verhogen van 93 procent van het besteedbaar inkomen dit jaar, naar 100 procent oftewel volledige kwijtschelding in 2002. De tegenstemmers verzetten zich niet zozeer tegen het uitgangspunt van het voorstel, als wel tegen het onderdeel dat de gemiste inkom sten moeten worden gecompen seerd door een verhoging van de in- gezetenenomslag enerzijds en de zuiveringsheffing die bedrijven moeten betalen anderzijds. Dat laatste was de hoofdingelanden van de categorie bedrijfsgebouwd (on der wie M.A. van Beek uit Sint-An- naland) tegen het zere been. Woordvoerder J. Legemate uit Ka- pelle: „Wij kunnen niet voor deze maatregel zijn. Naar onze mening moeten wij alleen als ingezetenen voor die kwijtschelding opdraaien en niet ook nog eens als bedrijfsge bouwd." J. Hoekman (middelen) benadrukte dat de kwijtschelding bedoeld is voor mensen die het uitgespaarde geld broodnodig hebben. „Het gaat om 137 duizend gulden, die de be drijven gezamenlijk moeten op brengen. Ik heb niet de indruk dat ze daardoor in de problemen zullen komen." Legemate volhardde in zijn standpunt en trachtte vergeefs de andere leden van de algemene vergadering te overtuigen. Met 27 stemmen voor en vier tegen werd het voorstel aangenomen. Centrum vakopleiding. Het cen trum vakopleiding (het scholingsin stituut binnen Arbeidsvoorziening Zeeland) heeft het ISO 9001 certifi caat gekregen. Daarmee is de kwali teit van de dienstverlening gewaar borgd. Het verantwoorde Medi-Cell centrum voor alle Cellulites- p roblemen Hoofdstraat 2 Kortgene Tel.: 0113 301402 BEAUTY CENTRE Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13