Gemeente wil zelfs met voorschot van Calvijncollege geen extra uitbreiding Verburgh Voorzitter Westerveld: 'Meestoof is niet in een halve dag te ontdekken' KOOP NU NOG GEEN ANDERE WASAUTOMAAT OVER I WEEK IS ER GROOT NIEUWS UIT ZWEDEN Open dag bij muziekschool Kwartje kopie in leeshoek 'St.-Philipsland zonder zangkoor ondenkbaar' Schoolplaten Zeeland en Brabant voor het eerst bij elkaar V.O.F. Jeroense Fa. J. Verwijs a ASKO Donderdag 15 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Het was een feestelijke opening. Donderdagmiddag nam het Calvijncollege in Tholen drie nieuwe lokalen in ge bruik. Maar een klein zwart randje zat er toch wel aan de bijeenkomst. De school had graag meteen het noodge bouw vervangen door volwaardige lokalen. Maar zelfs met het aanbod van het Calvijncollege om de zaak zelf voor te financieren, wilde de gemeente niet akkoord gaan. Mavo Tholen opent drie nieuwe lokalen, maar wilde eigenlijk meer Goed fundament Prioriteiten Geen spijt Knal Thoolse hardrijder moet toch betalen Europarlementariër E. Plooij-v. Gorsel spreekt in Tholen Politie houdt vijf vechtersbazen aan Jubileumboek VZOS voor broers Neele „Als tweelingbroers 40 jaar zingen in een 40-jarig VZOS is het driedubbel feest." Anja Neele-Kempeneers, secre taris van de robijnen zangvereniging uit Sint-Philipsland, zei dat vrijdag bij de presentatie van het jubileumboek. De eerste exemplaren bood ze in De Wimpel aan aan de broers Leo en Joop Neele, de enigen die vier decennia lid zijn. Ruim 120 mensen waren daarbij aanwezig. voorh»«fl Crusio specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maat - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling Met het plakken van een bordje op een paneel over de sui- we nou gekozen voor Zeeland en destijds naar de Flevopolder. „Daar kerbietenteelt. opende Oud-Sint-Philipslander P. van den Noord-Brabant? Nou, daar komen heb ik geen moment spijt van ge- Hoek (vice-voorzitter van de coöperatieve suikerunie Co- de meeste van onze gasten van- had. Natuurlijk laat je vrienden ach- sun) het expositieseizoen van streekmuseum De Meestoot wat doen.U zult op de tentoonstel- deraf te staan. Verliezen doe je ze in Sint-Annaland. In zijn openingswoord voerde voorzitter ling ook meerdere exemplaren van niet", volgens Van den Hoek die sa- T.G.A. Westerveld aan dat ondanks dat het museum niet zo dezelfde Plaat zien Dat hcbben we j™" met zij.n zo°" een maatschap groot IS, het toch niet in een halt dagje te ontdekken valt. Sommige zijn vergeeld door het coöperatieve Suikerunie telt in het Speerpunten In 1997 kregen de plannen om het Calvijncollege in Tholen uit te gaan breiden vastere vormen. Het leerlin genaantal groeide gestaag en ook de onderwijsvernieuwing (invoering van de leerwegen) noopte tot extra lokalen. Dat alles leidde tot de bouw van nieuwe onderkomens voor de vakken scheikunde, tech niek en Duits. Al jaren zit het Cal vijncollege vanwege een te groot aantal leerlingen met drie noodloka- len op het schoolplein. Een verre van ideale situatie en het bestuur dacht dan ook meteen van de gele genheid gebruik te kunnen maken om van dat noodgebouw af te ko men. Dat stuitte echter op weer stand bij de gemeente. Er waren niet genoeg leerlingen om dat te kunnen verwezenlijken. Hoe de school ook probeerde en met statistieken aan toonde dat in het jaar 2002 wel het vereiste lecrlincnaantal zou zijn be reikt, de gemeente gaf geen toe stemming. Zelfs niet toen de school aanbood tot 2002 zelf het hele be drag voor te financieren. „Het colle ge wilde dat niet, omdat je dan nu al rechtstreeks het beleid en budget voor 2002 beïnvloedt", legt chef J.H. de Kok van algemene zaken en welzijn uit. „Bovendien zou men dan in 2002 geen keuzemogelijk heid meer hebben voor het geval dat bijvoorbeeld andere schoolgebou wen dringender aan investeringen toe zijn." Volgens directeur G.R.J. van Heukelom is het een stukje ka pitaalvernietiging. „Je kunt nu een hoop kosten besparen door de bouw in één keer te doen. Later moet je weer zaken gaan slopen om de nieu we lokalen erop te kunnen zetten." Maar er zit voor de directeur niets anders op dan te berusten. Toch heeft het schoolbestuur besloten om alvast vooruit te lopen op die uit breiding. Het fundament is aange past zodat er een tweede laag op het gebouw kan worden gezet. Tijdens de bijeenkomst voor de of ficiële opening, ging bestuursvoor zitter J. Wouters nader in op dat fundament. Hij las uit de bijbel het stuk over de wijze en dwaze bou wer. De dwaze bouwer zette zijn huis op het zand en zag het bij storm en regen ten onder gaan. De wijze bouwer koos daarentegen Naast leden, oud-leden en dona teurs kon voorzitter Henk Geluk ook de Sint-Philipslandse oud-bur gemeesters Van de Berg en Vogel (Van Velzen had wegens ziekte af gemeld) en burgemeester Van der Munnik verwelkomen. Hij had voor ieder van hen een apart woord. Dirigent Jan Wesdorp hield een toespraakje in dichtvorm en daarna was het woord aan Anja Neele, die het historisch overzicht in het boek samenstelde. Zij blikte terug op het ontstaan van het koor, na een periode van een jaar of zes dat er in het dorp helemaal geen zangvereniging was. „Sint-Phi- lipsland zonder zangkoor - of zon der zangkoren - is haast ondenk baar." In de vier decennia dat VZOS bestaat, waren er hoogte en dieptepunten. Mevrouw Neele memoreerde een drietal leden die het koor tot aan hun dood trouw bleven: Leen den Braber, Kaatje Wagemaker-Tichem en Dana van Dijke-Reijngoudt. Onder degenen die ze bedankte voor de hulp bij het samenstellen van het jubileum boek, waren haar vader (de ama teur-historicus Jan Kempeneers) en organist Kees Lemsom die met name stof aandroeg voor het hoofdstuk 'Wist u dat'. Vervolgens riep mevrouw Neele de broers Neele naar voren om hen de eerste exemplaren van het boek te over handigen. Leo Neele, die op 19-ja- rige leeftijd voorzitter werd en dat meer dan 30 jaar bleef. En zijn tweelingbroer Joop, die vaak kri tisch is, maar altijd bereid een handje toe te steken in de vereni ging. Met de aanwezigen samen werden aansluitend, zonder orgelbegelei- voor een rots als stevig fundament zodat zijn huis stand hield. „Wie Gods woord hoort en dat ook doet, wordt vergeleken met een man die op een goed fundament bouwt. Wij hebben als bestuur voor deze uit breiding gekozen voor een goed fundament dal in de toekomst uit breiding kan dragen. Dat biedt per spectief. Kosten nog moeite werden gespaard. Voor het Calvijncollege is het woord van God het enige goede fundament. Dan kan het de slagregens van verleiding en de stormen van ontkerkelijking weer staan", aldus Wouters. Algemeen directeur A.J. Vogel wees op de betekenis van het Cal vijncollege, in relatie tot de ge meenschap en tot het verleden. „Het Calvijncollege staat in die ge meenschap en is ook met gemeen schapsgeld gebouwd. We hebben destijds een redelijke vraag voorge legd aan de gemeente. We hebben zoveel leerlingen en we verwachten dat het er zoveel zullen worden, dus hebben we meer ruimte nodig. Al les was redelijk: de groeiprognoses en het bouwplan, maar het gemeen telijk budget was niet redelijk. Maar nadat eenmaal dat budget was vastgesteld, heeft de gemeente ook goed meegewerkt. De procedures konden vlot worden afgewerkt", zei Vogel die de aanwezige onder wij s-wethouder W.C. van Kempen meegaf: „Als u ons zelf de verant woordelijkheid geeft (doordecen- traliseren heet dat) dan heeft u aan zienlijk minder last van ons." De algemeen directeur greep nog even terug op de oude christelijke mavo die destijds opging in het Calvijn college. „Ik zie daar aan de muur de bel nog hangen waarmee des tijds minister Deetman dit gedeelte van de school opende. Zo lang is dat dus nog niet geleden. Waar vind je elkaar als oude christelijke mavo en het huidige Calvijncollege? Dat is in het woord van God. Onze op dracht luidt: opleiding en vorming op grond van Woord en belijdenis. En voor wie doen we dat? Voor jon ge mensen, zodat ze mogen komen tot de vreze des Heeren. We willen heel open staan naar alle leden van de gemeenschap, b. en w. en colle ga's in het onderwijs. Altijd bereid om open en eerlijk verantwoording af te leggen van wat we doen. Maar geef ons ook het respect voor onze ding, drie liederen gezongen: Komt nu met zang. God is liefde, en Psalm 134. De burgemeester en Leo Neele spraken ook nog een kort woord, waarna VZOS het lied 'His name is excellent' zong. Voor zitter Geluk sloot het officiële deel, waarna een heuse reünie ontstond. „De avond ging alle verwachtingen te boven, ze was onvergetelijk", zegt Anja Neele, die leuke reacties kreeg op zowel het jubileumboek als de bijeenkomst. Voor belang stellenden is het boek bij VZOS verkrijgbaar. Tijdens de open dag die de Zeeuwse muziekschool zaterdag in Tholen organiseert, kunnen belangstellen den zich oriënteren op de mogelijk heden. Docenten en leerlingen de monstreren hun instrumenten en publiek krijgt de gelegenheid om ze ook eens te proberen. De muziek school is er niet alleen voor de jeugd, maar heeft ook een breed aanbod voor volwassenen. Instru mentaal en vocaal, met lesvormen van eens per week tot 18 keer per jaar. Ook zijn er korte cursussen, zoals algemene muzikale vorming voor volwassenen. Verder zijn er mogelijkheden voor koorzang; een tweejarige cursus stelt zangers in staat door hun klankvoorstelling, gecultiveerd stemgebruik en muzi kale kennis zelfstandig te musiceren in een vocaal ensemble. De open dag van de muziekschool wordt van half twee tot vier uur ge houden in Meulvliet. identiteit." Wethouder Van Kempen ging niet echt in op de kwestie met de nood- lokalen. Hij gaf echter wel aan dat de gemeente zeer heeft meegewerkt aan de totstandkoming van de nieuwbouw. „Het begin van de ac tiviteiten was eigenlijk pas dit jaar gepland, en nu is het al af. Dus we zijn een jaar eerder dan gepland", aldus Van Kempen. „Er is in de af gelopen dertig jaar heel wat veran derd in het onderwijs. De eisen die aan gebouwen worden gesteld, zijn nu nogal wat anders dan toen. Denk alleen maar aan de communicatie en informatie. Ook op beleidsmatig terrein is er veel gewijzigd. De mi nister is ijverig in het verzinnen van nieuw beleid." De wethouder vond dat de doordecentralisering nog niet dusdanig is, dat scholen zelf de verantwoordelijkheid voor nieuw bouw kunnen krijgen. „De gemeente heeft pas de verant woordelijkheid voor de gebouwen gekregen. Voor ons is dit de eerste investering die door de gemeente wordt betaald. En aangezien het budget niet onbeperkt is, dwingt ons dat tot keuzes en het stellen van pri oriteiten", verdedigde Van Kempen toch een beetje de beslissing van het college om de noodlokalen nog niet te vervangen. „Ik hoop dat met de nieuwbouw het onderwijs kwalita tief goed blijft. Onderwijs is een op dracht van de Heer. Dat is niet ge makkelijk, maar met Zijn steun kunnen we ertegen." Namens alle bouwers voerde archi tect P. Lenstra, van het bureau Bos en partners, het woord. Hij had niets dan lovende woorden over het pro ject. „Het is inmiddels het vierde plan dat we voor het Calvijncollege mochten realiseren. Het is een schoolvoorbeeld geworden van hoe het moet. Op de bouwplannen is vanuit de school duidelijk en direct gereageerd met specifieke wensen. Het verliep allemaal soepel, net als het overleg met de gemeente", zei Lenstra. „Een probleem was het werken naast een school in bedrijf. Dat zorgt voor overlast en natuurlijk een prachtige afleiding voor de jon geren. Er zullen heel wat nieuwe smoezen verzonnen zijn waarom dingen niet gingen zoals het hoort. we nou gekozen voor Zeeland en Noord-Brabant? Nou, daar komen de meeste van onze gasten van daan. We wilden voor hen ook eens wat doen.U zult op de tentoonstel ling ook meerdere exemplaren van dezelfde plaat zien. Dat hebben we gedaan om het beheer te tonen. Sommige zijn vergeeld door het zonnetje, andere niet en weer ande re zijn gehavend door het halen en brengen door leerlingen die er on derweg dan van alles mee deden. In het begin waren de platen van kar ton, maar later schakelde men over op linnen. Nu gebruikt men die pla ten niet meer, maar ook hier merk je dat de tijd niet stil staat, want het museum heeft ook al dia's aange boden gekregen van scholen die ze niet meer gebruiken. Nu worden er videobanden gebruikt." Kousema ker wees erop dat De Meestoof weliswaar geen landbouwmuseum is, maar dat er toch het nodige op dit gebied te zien is. „Het is eigen lijk één van onze speerpunten ge worden", aldus de collectiebeheer der. „Dit jaar wordt de geschiedenis van de suikerbiet be licht, volgend jaar is dat wellicht de aardappel." P. van den Hoek is al weer een heel tijdje (zo'n dertien jaar) weg uit Sint-Philipsland; de agrariër vertrok Maar we zijn allemaal jong geweest en we weten dat dat er nu eenmaal bij hoort." De school kreeg van het architec tenbureau (net als van andere be drijven die deelnamen aan de bouw) een envelop met inhoud als cadeau. Heel ongebruikelijk, maakte direc teur Van Heukelom die enveloppen open en noemde openlijk alle be dragen die waren gegeven. „Het geld zal worden gebruikt om iets voor de leerlingen te doen. Er zullen bijvoorbeeld bankjes voor op het schoolplein worden gekocht", zei Van Heukelom die ook nog vertelde dat hij een envelop van de schoon maaksters had gekregen. „Er staat op: Dit is het geld dat we in de school hebben gevonden. Op deze manier willen we dat weer ten goe- destijds naar de Flevopolder. „Daar heb ik geen moment spijt van ge had. Natuurlijk laatje vrienden ach ter. Maar die komen alleen wat ver deraf te staan. Verliezen doe je ze niet", volgens Van den Hoek die sa men met zijn zoon een maatschap heeft en zelf actief is in Cosun. Die coöperatieve Suikerunie telt in het hele land 18 kringen en zo'n 16.000 leden. „Suiker was en is een belang rijke smaakstof. Dat is dan ook vast de link die De Meestoof heeft ge legd met de andere tentoonstelling 'de gestampte pot'. En die keuze is goed geweest", zei de oud-Sint- Philipslander die van de gelegen heid gebruik maakte om zijn ouders te bezoeken en deze waren ook aan wezig in De Meestoof. Van den Hoek noemde wijlen ir. M.A. Geu ze belangrijk voor de suikerindus trie. „Menigmaal schreef hij een voorwoord bij historische stukken over de coöperatieve Suikerunie. In het gedenkboek dat wij als Cosun gaan schrijven over 100 jaar Suiker unie, komt zelfs ook nog een bijdra ge van Geuze." In de landbouwschuur opende Van den Hoek vervolgens officieel het museumseizoen voor De Meestoof door een laatste bordje op een pa neel te plakken. Het museumweek- einde leverde De Meestoof in totaal ongeveer tachtig bezoekers op. „Dat is mooi", besluit bestuurslid mevr. W. Nelisse. de laten komen aan de leerlingen." Namens de stichting beheer gebou wen van het Calvijncollege, sprak voorzitter C. Cornet nog enkele woorden. Hij toonde zich blij met het feit dat er alvast een goed funda ment gelegd is om de toekomstige uitbreiding te realiseren. Uit handen van Annemarie Schot kreeg Van Heukelom nog een cheque van 1500 gulden als cadeau van de stichting beheer gebouwen. Leerlingen waren er deze dag niet aanwezig bij de opening van de nieuwbouw. „Wc wilden aanvanke lijk alle leerlingen daarbij betrek ken, maar de opening viel precies in de schoolonderzoeks weken. En dan hebben de jongeren andere zaken aan het hoofd", zei Van Heukelom. Maar twee waren er toch voor de opening gekomen. De officiële han deling werd verricht door de oudste jongen en het jongste meisje: res pectievelijk Alfred van Vossen uit Sint-Maartensdijk en Nicolien Priem uit Stavenisse. Zij trokken twee papieren deuren open die de nieuwbouw scheidden van het be staande pand. Daarna gingen de ge nodigden eerst naar het technieklo kaal waar algemeen directeur Vogel - begeleid door leraar Geluk - via een schakelbord een magnesiumflits teweegbracht en via de computer op een scherm een presentatie over het lokaal opstartte. Daarna ging het naar het scheikundelokaal. Leraar Huijzer vertelde iets over de inrich ting van de ruimte. „Het vorige scheikundelokaal kostte destijds (veertien jaar geleden) 75.000 gul den. Daarvoor werden vier energie- zuilen met wat tafels en bakken weggezet. Nu is dit nieuwe lokaal voor exact hetzelfde bedrag inge richt. Ik heb nog gekeken of er op de rekening van het bedrijf dat in ventaris heeft geleverd, niet stond 'vereniging zonder winstoogmerk', maar het was toch echt een gewoon bedrijf." Huijzer wilde deze keer nu eens geen spektakelstuk als opening voor het scheikundelokaal. „We moeten af van het imago dat schei kunde te maken heeft met veel rook, geborrel en knallen." De leraar had daarom een heel simpel proefje be dacht. Hij deed een beetje water in het kokertje van een filmrolletje en zette dat met het dekseltje erop, om gekeerd op een tafel. Een minuutje zou het duren. De aanwezigen ge loofden er eigenlijk al niet meer in dat er nog iets zou gebeuren, toen het kokertje opeens met de knal van een champagnekurk omhoog sprong. „Probeer het zelf ook maar eens", was alles wat Huijzer erover zei. De kantonrechter heeft het beroep van de 61-jarige F.B. uit Tholen te gen een boete voor een snelheids overtreding ongegrond verklaard. De Tholenaar had 27 januari op de Oesterdam 140 km. gereden, zo constateerde de politie, die hem 7 km. lang had achtervolgd en B. op de Eeweg tot stoppen had gedwon gen. B. voerde voor het Thoolse kantongerecht aan, dat hij onheus was bejegend door de politie omdat hij niet goed uit zijn woorden kon. Kantonrechter mr. A.L.R. Melens wilde nog nader over de zaak na denken en niet direct uitspraak doen, wat heel ongebruikelijk is bij het kantongerecht. Ook dat nader beraad heeft bij hem echter geen verandering gebracht in het eerdere oordeel van justitie, dat de snel heidsovertreding een feit was en rechtmatig is vastgesteld. Ballon. De ballonwedstrijd die de provincie hield tijdens de open dag in februari, is gewonnen door een meisje uit Middelburg. Haar ballon landde in Rheinbach, 280 km naar het oosten. De in Tholen geboren Europarle mentariër dr. Elly Plooij-van Gorsel spreekt maandagavond in Meulvliet in Tholen. Mevrouw Plooij (52) is vijfjaar geleden voor de VVD in het Europees parlement gekozen. Ze is fractiewoordvoerder voor onder zoek, technologische ontwikkeling en energie, en houdt zich ook bezig met het midden- en kleinbedrijf, so ciale zaken en werkgelegenheid, en de rechten van de vrouw. Op de VVD-verkiezingsbijeenkomst in Tholen zal mevrouw Plooij ook ingaan op het landbouwbeleid en de situatie rond de Europese commissie en het parlement. Volgens afdelings voorzitter J.L. van Gorsel krijgen de aanwezigen volop gelegenheid om hun vragen over Europa aan het par lementslid te stellen. De bijeen komst begint om acht uur. Elly Plooij-van Gorsel is in 1947 in Tholen-stad geboren, waar haar ou ders aan de Kaaij woonden (haar va der kwam uit Scherpenisse). Toen ze tien was, verhuisde het gezin naar Gorinchem. Mevrouw Plooij stu deerde psychologie in Utrecht en promoveerde in 1980 aan de univer siteit van Leiden. Ze is al meer dan 25 jaar actief V VD-lid. Naar aanleiding van een vechtpartij in Sint-Annaland heeft de politie vijf jongemannen aangehouden. De schermutselingen deden zich op tweede paasdag voor omstreeks kwart voor elf 's avonds. Het vech ten begon in bar l'Esperance en werd op straat voortgezet. Schaafwondjes, dikke neuzen en een buil hier en daar waren het gevolg, aldus de politie, die wegens openlijke geweldpleging proces-verbaal opmaakte. Overvloe dig drankgebruik zou de oorzaak ge weest zijn van de vechtpartij, waarbij totaal vijf mensen betrokken waren. De eerste twee werden vrijdag aan gehouden en overgebracht naar de politiecel in Bergen op Zoom: een 22-jarige Sint-Philipslander en een evenoude Sint-Annalander. Zaterdag volgde de aanhouding van een 22-ja- rige Nieuw-Vossemeerder en een 24- jarige Scherpenissenaar. De laatste vechtersbaas, een 30-jarige inwoner van Sint-Philipsland, werd maandag door de politie ingerekend. Burgers kunnen voor een kwartje ko piëren in het gemeentehuis. In de leeshoek staat een kopieerapparaat zodat belangstellenden zonder hulp van een ambtenaar stukken kunnen overnemen die ter inzage liggen. Moet er wel een ambtenaar aan te pas komen dan wordt er een gulden per kopie gerekend. Maandagavond stemde de commissie middelen una niem in met het voorstel van het col lege. Het was een hamerstuk. Nie mand wenste het woord over deze zaak. B. en w. namen in feite het voorstel over van de PvdA, RPF/GPV en D66 die er in december een lans voor braken en een initiatiefvoorstel indienden. Voor deze maatregel is het nodig dat de legesverordening wordt aangepast. Een kwartje per kopie vin den de raadsfracties en het college re delijk. De openbare bibliotheken re kenen een dubbeltje per kopie. Zou de gemeente dat ook gaan doen, dan zou dat ook mensen aantrekken die het kopieerapparaat willen gebruiken voor andere doeleinden. Ook zou daarmee de bibliotheek concurrentie worden aangedaan (per jaar worden er in de bibliotheken van Tholen, Sint-Maartensdijk en Sint-Annaland per vestiging gemiddeld 10.000 ko pieën gemaakt). Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. OI64 - 237940 fax 245360 'V' AtJ- 70,"' Advertentie I.M. ,n5$kerAÖP! ICO "pai coöperatieve suiker: v»KaMoiteftatrék lot COSUN Oud-Sint-Philipslander P. van den Hoek opent het seizoen van De Meestoof door het laatste element in de expositie over suikerbieten te plakken, gadegeslagen door voorzitter T.G.A. Westerveld van het streekmuseum. v r. - daan. We wilden voor hen ook eens ter. Maar die komen alleen wat ver- 4 ,f ,iii i, gedaan om het beheer te tonen, heeft en zelf actief is m Cosun. Die „We staan voor het 26e jaar van De ter die daarmee aansloot bij het zonnetje, andere niet en weer ande- hele land 18 kringen en zo'n 16.000 Meestoof. Musea in Nederland zijn best oud. In de achttiende eeuw be gon men zaken te rubriceren, te ver zamelen. Denk aan Linnaeüs (Zweeds botanicus uit de achttiende eeuw -red.) die planten en dieren rubriceerde. Zo rond de helft van de achttiende eeuw kwamen de musea op. Dat had allemaal te maken met de rationalisering", aldus een kort historisch lesje van Westerveld. De voorzitter citeerde ook nog uit een bijlage van het NRC Handelsblad over het museumweekeinde, waarin streekmuseum De Meestoof nog even werd genoemd als illustratie van de vele onbekende, kleine mu sea. De auteur van het artikel vond echter dat men het beste maar drie van dergelijke streekverzamelingen op één dag kon gaan bekijken, dan 'heb je het wel gezien'. Daar ging Westerveld tegenin. „De schrijver van dit stuk zou eens hier moeten komen. Dan zal hij van het tegen deel overtuigd raken. Ik hoop dat u weer veel zult ontdekken in het ko mende seizoen", besloot de voorzit- motto van het weekeinde 'loop of fiets en ontdek iets'. Collectiebeheerder J.F. Kousema ker uit Tholen informeerde de aan wezigen in het oude schoolklasje nader over de drie wisseltentoon stellingen die dit seizoen te zien zijn. „We hebben al enige tijd de mogelijkheid om via het Neder lands centrum voor volkscultuur panelen over diverse onderwerpen te mogen lenen. Dit jaar is daar 'de gestampte pot' uit gekomen. Zo'n tentoonstelling geeft je de gelegen heid om eens alles uit je depot te gebruiken dat bij het onderwerp past. Het verbaast me als ik zie wat er allemaal mogelijk is met die vele vrijwilligers die we hebben", zei Kousemaker. „De tweede tentoon stelling gaat over schoolwandpla- ten. Bij mijn weten zijn nog nooit alle uitgegeven wandplaten van Zeeland en Noord-Brabant bij el kaar geëxposeerd. Waarom hebben tin dan demonstreren wij u graag waarom de nieuwe wasautomaat van ASKO anders en beter is. We noemen u nu alvast 3 unieke kenmerken: de eenvoudige bediening en de vele programmecrmogclijkhedcn (Easy Control), de 50% grotere vulopening zonder mancher en de grore trommel die rust op 4 schokbrekers (Quattro). 's Werelds nieuwste was automaat, die over 15 jaar alleen maar 15 jaar ouder zal blijken te zijn. Wie wil hier nu niet op wachten? Parksingel 26, 4691 GS Tholen, Tel.: (0166) 60 35 37 Zuiddijk 60, 4675 BD St. Philipsland, Tel.: (0167) 57 23 91 BUILT TO LAST LONGER Advertentie I.M. Directeur G.R.J. van Heukelom geeft het signaal aan Nicolien Priem en Alfred van Vossen om de deuren naar de nieuwbouw te openen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5