Ambulancedienst verliest kort geding Dubbel feest voor diamanten paar Hage-Poot in Scherpenisse 'We hebben veel meegemaakt' Snelle boot op het Schelde-Rij nkanaal urd Aannemer krijgt geld na 9 jaar procederen Brandweer Stavenisse beste pompbediende ^intratuin Beplanting krijgt aandacht bestuurders in Stavenisse Echtpaar Muller-Franke van de Pluumpot 60 jaar getrouwd: 3 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 april 1999 Fa. Bogert bouwde bungalow in Puttershoek Negen jaar heeft het Thoolse aannemingsbedrijf fa. Bo gert erop moeten wachten, maar nu heeft de rechtbank dan bepaald dat een ondernemer uit Puttershoek in ge breke is gebleven bij het betalen van een nota. Hoeveel de man hem moet betalen, wil F. Bogert liever niet in de krant. „Maar je kunt er een mooie auto van kopen." Meineed Delta Noord heeft toch nog hoop Sint-Philipsland zesde bij wedstrijd Bij de familie Hage-Poot in Scherpenisse is het dinsdag dubbel feest. Niet alleen viert de heer D. Hage dan zijn tachtigste verjaardag, maar tegelijk zijn hij en zijn vrouw C.R. Hage-Poot zestig jaar getrouwd. Het paar, beiden nog goed gezond, woont sinds negen jaar in een bejaar denwoning aan de Margrietlaan. „We doen alles nog zelf", vertelt de fitte diamanten bruidegom. Wilhelminastraat Niet stilzitten Salades Flupland en Smurdiek gooien hoge ogen Met 139 km per uur langs radarcontrole Pluimpot NVOB Nieuwe waakvlamovereenkomst kost meer De commissie algemeen bestuur en welzijn ging maan dagavond akkoord met de nieuwe waakvlamovereem komst voor de Schelde-Rijnverbinding. Er komt een snel le boot voor levensreddende operaties naast de blus- en bergingsboot Furie 3. De gemeente Reimerswaal haakt af, maar de gemeente Moerdijk komt erbij. Per jaar kost de regeling de gemeente Tholen 17.500 gulden meer. Oesterdam Tijdens eerste kernbezoek nieuwe stijl Overlast door bomen en overhangende beplanting. Dat zijn zaken die Stavenissenaren bij de gemeente hebben aangekaart wegens het kernbezoek van woensdag. Fietsen en ritjes met de auto maken doet bejaard echtpaar nog graag Het gebeurt wel vaker dat de Thool se aannemer geconfronteerd wordt met klanten die niet - of slecht - beta len. Maar wat hem met de Zuid-Hol landse ondernemer is overkomen, had hij nog nooit meegemaakt. „El ke termijnbetaling van 38.000 gul den voldeed hij keurig de volgende dag al, dus dat ging goed. Maar bij de dertiende termijn liep het anders." De klant betaalde Bogert tien mille en zei dat hij de rest zou voldoen zodra hij terug was uit Spanje (waar hij ook een huis had staan). Dat was in maart 1990. Maar de betaling bleef uit. Toen de Tholenaar hem erover aansprak, beweerde de man dat hij betaald had en liet een reke ning zien met Bogerts paraaf en 'vol daan' erop. „Ik werd zo wit als een laken", vertelt deze. Hij schakelde vervolgens een advocaat in - Van Tongeren Huismans uit Bergen op Zoom - om te proberen zijn geld als nog te krijgen. Deze vermoedde een vervalsing en liet een handschrifton derzoek uitvoeren door een grafo- loog uit Amsterdam. Dat bevestigde het vermoeden: het woord 'voldaan' was niet door Bogert geschreven, maar overgetrokken van een andere nota. Het leidde tot een zaak bij de arron dissementsrechtbank in Dordrecht, want de zakenman - die overigens de veertiende en laatste termijn weer normaal betaalde - ontkende. In sep tember 1993 en oktober 1994 kwa men er tussenvonnissen van de recht bank, onder meer met betrekking tot aanvullend bewijs over de deelbet- aling. De Puttershoeker ging tegen deze tussenvonnissen in beroep bij het Gerechtshof in Den Haag. Dat stelde hem in februari 1997 bij arrest in het ongelijk en verwees de zaak terug naar de rechtbank. Een gerechtelijk schriftexpert werd ingeschakeld en deze stelde vast dat de aanduiding op de betreffende nota 'met aan zeker heid grenzende waarschijnlijkheid een vervalsing is'. Onlangs wees de rechtbank vonnis. Bogert was ge slaagd in de bewijsopdracht en de zakenman werd veroordeeld tot het betalen van het achterstallige bedrag, de wettelijke rente, de kosten van het grafologisch onderzoek en van de rechtbank. Een bedrag van meerdere tienduizenden guldens. Bogert is op gelucht dat hij na zo lange tijd zijn geld krijgt, hoewel de advocaatskos- ten voor zijn rekening blijven. „Maar nu gaan we nog procederen wegens valsheid in geschrifte en meineed", kondigt de Tholenaar aan. De ambulancedienst Delta Noord heeft het kort geding verloren dat tegen de provincie Noord-Brabant was aangespannen over de vergunning voor de Thoolse ambulance. Delta Noord had om een tijdelijke vergunning ge vraagd in afwachting van een definitieve voorziening, maar daarop heeft de bestuursrechter in Den Bosch negatief heslist. Adviseur J.A. Heijmans van Delta Noord is toch niet uit het veld gesla gen na deze nederlaag. „Tot het laatste moment blijven we strijden. Eerst wachten we het schriftelijke vonnis af en dan met name de on derliggende argumenten, waarbij ongetwijfeld iets gezegd wordt over de definitieve vergunning. Begin volgende week verwachten we daarover meer gegevens." Heijmans zegt er, ondanks de nega tieve uitslag, nog positief tegenaan te kijken omdat in het spreidings plan van de provincie Zeeland is vermeld, dat de stichting ambulan cedienst Tholen het ambulancever voer in die gemeente vervulde. Hij hoopt dat de rechter in zijn vonnis dat aspect heeft meegenomen, waardoor Delta Noord eigenlijk over een vergunning beschikt en he lemaal geen tijdelijke vergunning nodig heeft. Daarnaast heeft de ambulancedienst bij de commissie voor bezwaar en beroep van de provincie Noord-Bra bant bezwaar aangetekend tegen het openstellen van de Thoolse ambu lancevergunning. Daarover is 26 april een hoorzitting gepland. Drie ambulancediensten hebben belang stelling getoond voor hulpverlening op Tholen: naast Delta Noord zijn dat het streekgewest West-Brabant en De Bevelanden. Met een hele nieuwe wedstrijdploeg heeft de brandweer van Stavenisse de zevende plaats behaald op een wedstrijd in Nieuw-Vossemeer. De nieuwe chauffeur/pompbediende Gabri Janssen kreeg zelfs de hoogste waardering van alle negen deelnemers. De blusgroep Sint-Philipsland eindigde zaterdag als zesde. De deelnemers aan de wedstrijd twee de klas lagedruk werden in Nieuw- Vossemeer geconfronteerd met een brand in de voormalige brandweerka zerne aan het begin van de Voorstraat. In de kantine had een oliekachel vlam gevat en het vuur was doorgeslagen naar de houten zolder. In het pand bleken twee slachtoffers aanwezig: een personeelslid op de zolder en een monteur beneden. „Technisch hebben we een goede wedstrijd gespeeld, het vuur was uit en de slachtoffers gered. Maar op de tijd hebben we een aantal bonuspun- ten verspeeld", zegt brandmeester M. Moerland van de blusgroep Stavenis se. Dat in de knel komen met de tijd wijt hij aan het gebrek aan wedstrijd ervaring. „Slechts twee van de zes hadden weieens eerder aan een wed strijd meegedaan. Twee anderen zijn nog geen jaar bij de brandweer. En de bevelvoerder trad ook voor het eerst als zodanig op. Ik ben best tevreden." De ploeg bestond uit bevelvoerder William Riedijk, Comé v.d. Graaf, Pieter Vlot, Marco Aarnoudse, Johan Klippcl en chauffeur/pompbediende Gabri Janssen. Sint-Philipsland was ruim binnen de tijd klaar en had zelf het gevoel een goede wedstrijd te hebben gespeeld, meldt bevelvoerder Arco Kunst. De onderlinge verschillen waren mini maal, tussen de winnaar en de num mer laatst lagen maar zo'n negentig punten. Minpunten voor de ploeg ble ken dat deze, om de zolder te berei ken, niet de eigen ladder had gebruikt en niet de olietank had afgesloten. „Die hebben we niet gevonden. Het was werkelijk aardedonker binnen." Sint-Philipsland zette beneden een straal in, om het mogelijk te maken de zolder te bereiken. De aanwezige lad der werd daarvoor benut, zonder te beseffen dat die weieens niet zou kun nen deugen. Boven werd de tweede straal ingezet. „Eén keer hoorden we kreunen en achterin bleek een slacht offer te liggen dat we naar buiten heb ben gebracht. Hij vertelde dat er nog iemand binnen moest zijn." Deze bleek in de kantine te liggen en het vuur was al uit eer de Sint-Philipslan- ders hem vonden. Dat daar het vuur ook nog verhevigde, zag men niet omdat toen juist in een ander vertrek in het gebouw doorverkend werd. Naast Kunst bestond de ploeg uit Wim Kempcneers, Teus Walpot, Rien van Duuren, Jarco Kosten en chauffeur/pompbediende Jan Wolse. De heer Hage en zijn 81-jarige vrouw hebben elkaar leren kennen bij boer Piet Noom in Malland. „Ons hele gezin werkte daar en Da vid was er knecht", aldus mevrouw Hage. Zij is in Poortvliet geboren, maar verhuisde op tweejarige leef tijd naar Sint-Maartensdijk, waar haar ouders een nieuwgebouwd huis betrokken in 'het Bosje' (aan de Molendijk). Haar man kwam in Heense Molen (tussen Nieuw-Vos semeer en Steenbergen) ter wereld, maar groeide in Malland op. „Mijn vader was er 32 jaar knecht bij de familie Kloet." Op zijn dertiende, nadat hij van school was gekomen, ging Hage aan de slag op een 'boerenspulletje' bij het Diepe Gat tussen Sint-Anna- land en Stavenisse. Vanwege de af stand was hij de hele week van huis. Hage begon voor een fiets té sparen. Voor 12,5 gulden kocht hij die des tijds, herinnert hij zich nog. Me vrouw Hage moest van de school banken ook naar de boer. „Aardappels rapen kon ik als de beste. Maar gaf me geen schrabber, want ik wiedde alle verkeerde plan ten uit", zegt ze. Na hun huwelijk woonde het echt paar Hage op de Spuidam. Een jaar later brak de oorlog uit. In verband met de mobilisatie moest Hage het leger in. De evacuatie bracht het gezin naar Bergen op Zoom. Hage bleef aanvankelijk in Scherpenisse achter, maar toen de Duitsers wil den dat hij hielp de hopen aardap pels van de Spuidam te vervoeren, vertrok ook hij. „Voor de Duitsers wilde ik niet werken." Na de oor log terug in het dorp, betrok het ge zin Hage een woning in de Wilhel minastraat. „Ze waren daar nieuw gezet. Eerst huurden we, later kon den we kopen." Tot negen jaar ge leden bleven ze er wonen. Hage hielp diverse Thoolse boeren - zo als Rijstenbil die in Scherpenisse tevens een maalderij had - verhui zen naar de Noordoostpolder, werkte er ook een tijdje, maar voelde er niet voor om daar te gaan wonen. Zijn volgende baan was die van machinist bij de grasdrogerij, waar hij in drie-ploegendienst werkte. Op een half gemet land dat hij in halfwas had, kweekte de Scherpenissenaar augurken. Zijn beide dochters weten dat nog heel goed; zij moesten helpen plukken. „En groeien dat die dingen deden. Terwijl ze juist klein moesten zijn omdat er dan meer voor betaald werd." Naast zijn werk was Hage in het verenigingsleven actief. Bij mu ziekvereniging Eendracht Maakt Macht sloeg hij de grote trom (zijn ene dochter zat in de drumband en de andere speelde bugel). En tien jaar lang maakte hij deel uit van het toneelclubje, dat ook in het ei land optrad. „We hadden een leuke groep. De repetities waren altijd erg gezellig. Het was een pracht- tijd." Van de grasdrogerij ging Hage naar de gemeente Rotterdam als grond werker (leggen van kabels en lei dingen). Hij reed met een busje werkmensen. Toen daar geen werk meer was, ging hij bij aannemer Hommel uit Oud-Vossemeer aan de slag. „Voor hem werkte ik de laatste vijf jaar bij de waterleiding in Goes." Toen er bij Hommel mensen uit moesten omdat er on voldoende werk was, bood Hage zich aan. „Ik was bijna 64, dus kon ik beter weggaan dan die jonge ke rels met een gezin." Eenmaal thuis verveelde de Scherpenissenaar zich geen moment. Zoals hij dat nog steeds niet doet. „Als het slecht weer is, lees ik graag een boek. Maar bij goed weer ben ik buiten, stilzitten kan ik niet." Vaak fietst Hage door de polder, alleen of sa men met zijn vrouw. „En als er er gens in het dorp wordt gebouwd of gestraat, dan ben ik erbij om een kijkje te nemen." Hage rijdt ook nog steeds auto en het paar mag graag een ritje maken. „We hebben nog familie in Anna Jacobapolder, waar we op de koffie gaan. Of we maken een ritje door Zeeland of Brabant. Over de dijken door het polderland, dat is prachtig." Mevrouw Hage leest ook graag en heeft handwerken en kaarten ma ken als hobby's. „Vroeger heb ik veel gebreid en met de naaimachi ne gewerkt. Bijvoorbeeld truien gemaakt voor de kleinkinderen." Het werk in huis doet ze, samen met haar man, nog allemaal zelf. „Ik begin op maandag en vrijdag ben ik rond." De beide dochters - de oudste woont in Tholen, de jongste in Scherpenisse - komen regelmatig op bezoek. Het paar heeft drie kleinkinderen. Het gouden huwelijksjubileum vierde de familie Hage-Poot in Joegoslavië. Maar voor het dia manten feest blijft men dichter bij huis, dat wordt dinsdag in het Hol land Huis herdacht. Salades van de afdelingen Sint-Maar tensdijk en Sint-Philipsland van de Nederlandse bond van plattelands vrouwen zijn bekroond. Op de pro vinciale jaarvergadering, donderdag in Kapelle, werd bekend gemaakt dat deze afdelingen respectievelijk twee de en derde zijn geworden in een wedstrijd die was georganiseerd. Ter- neuzen won en er deden 22 afdelin gen mee. De vergadering koos mevr. E.A.J. Westerveld-Hoogendoorn uit Sint- Philipsland als lid van het provinciaal bestuur. Zij is daarin de enige Thool se vertegenwoordiger. In het bestuur traden de dames M.C. van Dijke-de Regt en B.W. Valette-Mulder af. Behalve de vergadering stonden nog een optreden van de Goose city sin gers en een handwerktentoonstelling op het programma. Verder hield ge deputeerde J.G. van Zwieten een in leiding met als thema 'vitaal platte land' en sprak mevrouw J.J. Baard-Lobbezoo over 'vrouwen van toen naar vrouwen van nu'. Bij snelheidscontroles donderdag en dinsdag heeft de politie 102 bestuur ders bekeurd. Dat was iets meer dan vier procent van de passerende voer tuigen (2410). De grootste snelheids duivel passeerde donderdag op de Philipsdam met 139 km/u. Dinsdag reed een automobilist op de Oester- dam slechts twee kilometer langza mer. Op beide wegen mag 100 km/u. Dinsdag zijn 47 overtredingen gecon stateerd. 's Morgens stond de radar wagen op de Ocsterdam. Van de 185 passerende voetuigen reden er zes te hard. Eenzelfde aantal ging in de fout op de Poortvlietsedijk, waar in de middag 340 voertuigen langs kwa men. Als hoogste snelheid werd 95 km/u geregistreerd. Op de Nieuwe Postweg bij Tholen reed iemand 126 km/u, terwijl ook hier slechts 80 is toegestaan. Hier kwamen 685 voer tuigen langs en 35 daarvan reden te snel. Donderdagmorgen stond de radarwa gen ook al op de Nieuwe Postweg. Toen passeerden 705 voertuigen, waarvan 31 met te hoge snelheid. De snelste reed 109 km/u. Vervolgens werd gecontroleerd op de Oud-Vosse- meersdijk. Hier kwamen 240 voertui gen langs, waarvan 15 de maximum snelheid overschreden. De snelste reed 111 km/u, terwijl een maximum van 80 km geldt. Op de Philipsdam reden negen bestuurders te hard. Een schilderij van hun boerderijtje houdt de herinnering aan de smalstad levend in de Goese woning van het diamanten paar Muller. „Als kinderen gingen we al lopend naar de kennis in Scherpenisse, dat was twee kilometer vanaf Smurdiek. Dan kreeg je een dubbeltje mee van je ouders. Voor de rest was er niet zo veel te beleven voor ons. Alleen de paardenmarkt in Smurdiek was ook wel leuk." Elk jaar met Pinksteren was het drie dagen lang kermis in Scherpenisse. Uit dit evenement moe ten heel wat huwelijken zijn voortgekomen op Tholen. Dat van het echt paar Muller-Franke is er één van. Dinsdag viert het nu in serviceflat de Horst in Goes wonende echtpaar zijn 60-jarig huwelijk. Ze leerden elkaar kennen in 1938 en traden in april 1939 in het huwelijk. De heer A. Muller is nu 82 jaar oud en mevrouw M. Muller-Franke is 78. Beiden zijn afkomstig uit Sint-Maar tensdijk en genieten hier nog steeds bekendheid als oprichter van timmer fabriek 'de Pluumpot' aan de Nijver- heidsweg. Ze hebben vijf zoons en een dochter, 12 kleinkinderen en ze ven achterkleinkinderen. Na hun huwelijk kwamen ze eerst aan de haven te wonen, in de tijd dat de Pluimpot nog een zijarm van de Oos- terschelde was. Daar keken ze uit op de in en uit varende schepen, met sui kerbieten. aardappels, grind en zand. „Het was een gezellige plaats om te wonen", vertelt mevrouw Muller. Een fraaie afbeelding aan de muur van hun Goese woning, waarop een haven vol binnenvaartscheepjes te zien is, herinnert nu nog aan die tijd. Met de inundatie in 1944 werd het gezin tij delijk geëvacueerd naar Breda, waar de heer Muller een broer had wonen. Op 3 december van dat jaar konden ze echter al weer terugkeren. Hun wo ning, die op de dijk stond, was onbe schadigd gebleven. In 1953 was het weer raak in Sint-Maartensdijk. Me vrouw Muller kan zich de ravage in het dorp nog levendig voor de geest halen. „De straat naar de markt was kapot, de veste uitgespoeld en een café ingezakt. Wij zagen het water ge lukkig aankomen, maar kregen het toch tot een halve meter hoog in huis. Dat was niet prettig, die rommel." De ramp bracht echter ook inkom sten. Muller was metselaar en tim merman en zette de houten wijkge- bouwen in elkaar, die Nederland van het Zweedse Rode Kruis had gekre gen, vertelt hij. Hun oudste zoon Jan, toen 16 jaar oud. heeft hier ook nog aan mee gewerkt. Muller heeft ook de kerk van Sint-Annaland nog ver bouwd, voor een bedrag van 350.000 gulden. Na de ramp werd de Pluimpot afge sloten. „Dat was een proef, die over de hele wereld bekendheid kreeg", weet mevrouw Muller. Hoewel het gezin erg graag in Sint-Maartensdijk wilde blijven, verhuisde het op een bepaald moment naar de Anna van Bourgondiëstraat in Sint-Annaland. „We wilden zo graag een bungalow- tje en in Sint-Maartensdijk kwam het er maar niet van." Het echtpaar woonde acht jaar in Sint-Annaland. Toen de moeder van mevrouw Mul ler overleed, verhuisde het echtpaar echter weer naar haar ouderlijk huis, een boerderijtje aan de Oudelandse- weg. Sinds vijf jaar woont het uit Sint- Maartensdijk afkomstige echtpaar in de Goese serviceflat. Vanuit hun ka mer hebben ze een prachtig uitzicht op het ontluikende voorjaarsgroen in het nabijgelegen park. En met tien minuten lopen staan ze op de markt van de Beveland.se provinciestad, 's Zomers geniet het paar vanaf het rui me balkon van het uitzicht. De keuze om in Goes te gaan wonen, viel toen het onderhoud van hun huis en vooral de tuin in Sint-Maartensdijk toch wat bewerkelijk ging worden. „Een servi ceflat zoals deze heb je niet op Tho len. We hadden ons eerst ingeschre ven in Bergen op Zoom, maar dat zou erg lang gaan duren. Hier konden we veel eerder terecht. We kunnen hier zelf ons potje koken en gaan twee keer per week naar de markt", vertelt mevrouw Muller. Haar echt genoot kan ook nog drie keer per week biljarten in de Horst. Een schil derijtje van hun boerderijtje houdt de herinnering levend in hun Goese wo ning. Het afscheid van zijn werk ging van lieverlee, vertelt Muller. Zijn gezond heid liet wat te wensen over en hij be sloot zijn aandeel in het bedrijf aan 'de jongens' over te doen, al bleef hij nog geregeld naar de zaak gaan. Zijn vader kocht in 1902 voor vijftig gul den een metselaarsbedrijf, compleet met voorraden. In 1932 nam Mullers oudste broer het bedrijf over. Nadat die echter in 1938, op 31-jarige leef tijd, kwam te overlijden, nam Muller het bedrijf per 1 januari 1939 over. In 1955 nam hij ook een limmerbedrijfje over, waarna hij een compleet aanne mersbedrijf had. In 1960 werd tim merfabriek 'de Pluumpot' opgericht, waarin ook hun zoons deelnamen. Daar kwam later de doe-het-zelfwin- kel nog bij. Ze hebben veel meegemaakt. In 1977 verwoestte een brand het timmerbe drijf en de winkel. De schade bedroeg vier miljoen gulden. „Daar sta je dan. We waren wel verzekerd, maar de schade wordt nooit helemaal gedekt", blikt mevrouw Muller terug. Het be drijf kon aan de andere kant van de weg weer worden opgebouwd. „We hebben veel meegemaakt", stelt het echtpaar niet zonder reden. Behalve in zijn eigen bedrijf heeft de heer Muller zich ook verdienstelijk gemaakt voor de Nederlandse christe lijke aannemersbond, die later opging in het Nederlands verbond van onder nemers in de bouwnijverheid (NVOB). Hij was oprichter van de af deling Sint-Maartensdijk van de NCAB en zat later in het hoofdbe stuur van de Zeeuwse afdeling van het NVOB. In 1979 werd hij be noemd tot erelid, vanwege zijn ver diensten voor de georganiseerde bouwnijverheid, vertelt hij niet zon der trots. Sinds 1988 bestaat er een waak vlamovereenkomst met bergings- en sleepbedrijf Theunisse in Din- teloord dat het schip Furie 3 inzet bij ongevallen en brand op sche pen in het Schelde-Rijnkanaal. Om geneeskundige hulp aan slacht offers te kunnen bieden, is een snellere boot nodig, zo lichtte bur gemeester H.A. van der Munnik toe. „De langzame boot Furie 3 volstaat niet. Voor mensenredden- de operaties moet er een snelle in terventieboot komen. Met deze voorziening wordt het weer een stukje veiliger op het Schelde- Rijnkanaal." In het samenwerkingsverband van het streekgewest Westelijk Noord- Brabant zijn voor de waakvlamo vereenkomst de gemeenten Tho len, Bergen op Zoom, Moerdijk (voorheen Fijnaart en Willemstad) en Steenbergen vertegenwoordigd. Reimerswaal stapte eruit. Dat be vreemdde een aantal commissiele den. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of het rijk bereid is 75 pro cent van de kosten te dekken nu Reimerswaal zich heeft terugge trokken. Theunisse ontvangt jaar lijks 252.000 gulden (exclusief btw) voor het inzetten van de Furie 3 en krijgt 80.000 gulden voor het inzetten van de snelle hulpboot. Rederij Doppegieter uit Zeven- bergschenhoek zal de Zephyr II beschikbaar houden om assistentie te verlenen mocht de Furie 3 het niet alleen aankunnen. M.A. van Beek (CDA) en M.J. Klippel (SGP) wilden weten waar om Reimerswaal niet deelneemt aan de samenwerking. Volgens Van der Munnik is een gemeente vrij om te kunnen bepalen of ze wel of niet deelneemt in een dergelijke over eenkomst. (Reimerswaal zou ver antwoordelijk zijn voor de hulpver lening voor een stukje van het kanaal langs de Oesterdam tot aan de Kreekraksluizen). „Reimerswaal doet dit ook niet voor de Wester- schelde, het Kanaal door Zuid-Be veland en de Oosterschelde. Tholen heeft de verantwoordelijkheid voor het deel tussen Steenbergen en Rei merswaal wel willen nemen. Maar als die 75 procent vergoeding van het rijk er niet komt, dan hebben we een probleem." Klippel wilde ook weten of de hulp verleners voldoende geoefend zijn en A.P. Kornaat (PvdA) informeer de naar de juridische aspecten van de contracten met de bedrijven. Van der Munnik zou over die twee zaken nog navraag doen. De waakvlamovereenkomst wordt voor tien jaar afgesloten mét de be dragen die nu worden afgesproken, Een voordeel, vindt de burgemees ter, omdat er geen tussentijdse ver hogingen plaatsvinden. Beplanting die vanuit particuliere tuinen over de openbare weg hangt, zou in de praktijk het trottoir slechts 30 cm in plaats van een meter breed maken. En dat op meerdere plekken in het dorp. Voetgangers worden dan gedwongen over straat te lopen en dat kan gevaarlijk zijn, is de klacht. Verder zorgen de acht bomen aan de oneven genummerde kant van de Pr. Beatrixstraat voor overlast, bijvoor beeld opstaande stoeptegels. Ze zou den door een andere soort vervangen kunnen worden, of door struiken. Bestuurders en ambtenaren hebben ook zelf een aantal zaken die ze aan dacht willen geven bij hun bezoek aan het dorp. Zoals de leegstaande lokalen van basisschool De Schalm in samenhang met ruimtenood bij de Rehobothschool. De voor woning bouw gedachte plek aan de Post- straat, die bij een particulier in ei gendom is. De verwaarloosde bebouwing in de omgeving Julia- nastraat. De ijsbaan aan de Stoofdijk die het gemeentebestuur zou willen verkopen. En de door de provincie voor mogelijke windmolenparken aangewezen terrein en in de Mog- gershil- en de Annavosdijkpolder. Anders dan in voorgaande jaren kent het kernbezoek geen bijeenkomst meer waar inwoners hun zegje kun nen doen. Op 12 mei staat het vol gende, aan Sint-Annaland, gepland. HALSTEREN Halsterseweg 65a, Tel. 0164-683036 www.intratuin.nl HET GROENE WARENHUIS SPECIAAL VOOR OE KINDEREN: HAAL GRATIS ZAADJES EN KWEEK EEN POMPOEN VOOR DE H A L LO W E E N - D E M O N S T R AT I E 3. Koopavond: Donderdag en vrijdag tot 21.00 uur. Maandag vanaf 12.30 uur. Advertentie I.M. op een zonnige plek. Opent haar bloempjes als de zon volop schijnt. Van 14.95 voor De kleurige Ijsbloem staat het liefst Het echtpaar Hage-Poot viert dinsdag in Scherpenisse het zestigjarig huwelijksfeest.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3