Flippers uit Sint-Philipsland voor het eerst in clubteamwedstrijd te Tholen Voorzitter Potappel: „Dat we geen geld kregen, zal ik ze altijd kwalijk nemen" '•prinses Juliana inar feliciteert de schietvereniging met het nieuwe onderkomen! Sint-Annaland wint derby tegen De Ruucstoppelen Voortvarende start voor de dames uit Sint-Philipsland HYPOTHEKEN Jachthuis Noordgouwe De Zeeuwse Wapenhandel Zes Thoolse ploegen gaan door naar de finale Zuidwest-Nederland Schietvereniging Prinses Juliana Scherpenisse opent nieuwe baan Wij feliciteren schietvereniging "Prinses Juliana' met haar nieuzve schietaccommodatie Bestratingen BOLIER v.o.f. Donderdag 15 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Voor het eerst heeft gymvereniging De Flippers uit Sint- Philipsland zaterdag meegedaan aan een turntoernooi op Tholen. In sporthal Meulvliet werd de tweede regionale voorronde voor de clubteamkampioenschappen gehou den. De wedstrijd werd overheerst door de Steenbergse club Trafo die in maar liefst zeven van de vijftien catego- riën won. Vreemde eend In de lifl Uitslagen Jacoba van Beieren Sint-Annaland TOV pf v e r e n i g n g 5 c h i e i v ff Na een jarenlange periode van wachten, was het zaterdag dan eindelijk zover voor schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse. De club kon een eigen schietbaan ope nen aan de Pluimpotweg op het bedrijventerrein in Sint- Maartensdijk. Onder een veel grotere publieke belang stelling dan verwacht, werd de openingshandeling verricht door voorzitter F. Houteman van de Zeeuwse schietbond. Politiek object Noodoplossing Extra kosten Westvest 3, St. Maartensdijk Tel. 0166-662454 Pan harte gefeliciteerd met de opening van juffie nieuwe accommodatie en veel succes in de toekomst! T feliciteert Schietvereniging Prinses Juliana Brouwerijstraat 13 4317 AC Noordgouwe Tel. 0111 - 401268 IMOOM JQ hmi im.x,w De Flippers uit Sint-Philipsland doet voor het eerst sinds tien jaar weer mee aan gymwedstrijden. Hier werkt Claudia Burgers haar oefening op de brug met ongelijke leggers af. Gymnastiek Voor de Thoolse verenigingen viel er niet veel eer te behalen. WIK uit Sint-Annaland werd eerste bij de E pupillen, SHF uit Scherpenisse won bij de F senioren en Olympia uit Tholen pakte de winst bij de F- groep voor alle leeftijden. In die laatste groep zaten geen Brabantse concurrenten. Zes teams van Tholen gaan door naar de finale waar ze strijden tegen andere groepen uit de regio Zuidwest-Nederland. Het zijn Olympia en WIK in de categorie E alle leeftijden, WIK bij de E pupil len, SHF bij F instap, F senioren en F alle leeftijden en Olympia en Ex celsior bij F alle leeftijden. Vijftien Thoolse ploegen behaalden een ere plaats in deze voorronde. Onder redelijk grote publieke be langstelling werkten de veelal jonge turners de onderdelen mat, brug met ongelijke leggers, balk en sprong af. Niet altijd ging het goed en hier en daar werd zelfs een traantje wegge pinkt als een oefening helemaal niet verliep zoals gepland. De coaches hadden dan ook hun handen vol aan de begeleiding, terwijl de juryleden de beoordelingen op papier zetten. Ook de EHBO-hoek had wat werk te doen. Beenblessures door een val van bijvoorbeeld de balk, werden behandeld met onder meer koude compressen en een troostend woord. Maar het bleef bij een enke le dame die door haar enkel zakte. Behalve een aantal niet-Thoolse verenigingen, was er nog een 'vreemde eend in de bijt'. Voor het eerst sinds een jaar of tien deed de Sint-Philipslandse vereniging De Flippers weer mee aan een Thools toernooi. Sinds kort heeft deze club het deelnemen aan wedstrijden weer opgepakt, terwijl er voorheen uitsluitend recreatief geturnd werd. Na twee wedstrijden buiten de ge meente, is dit de derde keer dat De Flippers weer aan een officiële wed strijd meedoet. „Het is heel leuk", zeggen de dames van De Flippers 2. Ze scoren nog niet hoog, de Sint- Philipslanders, maar winnen is nog niet zo belangrijk. Het gaat om het plezier en dat hebben ze er wel in. Rianne Geluk uit Tholen (een van de organisatoren van de voorronde zaterdag) is sindskort trainster van De Flippers geworden. Zij stimu leerde de meisjes ook om deel te gaan nemen aan wedstrijden. „Er zit zeker talent bij De Flippers. Het probleem is alleen dat het materiaal in De Wimpel uit het jaar nul is. En het materiaalhok is te klein. Er kan niets extra's bij en wat er is, is niet afgestemd op de eisen die een turn vereniging eraan stelt. De verbou wing van de Wimpel kan nog wel een jaar of drie duren, dus voorlopig zit er vrees ik geen verbetering in. Daarom probeer ik nu een aantal meisjes maar te laten trainen in Oud-Vossemeer (mevr. Geluk is ook actief bij Spido - red.). Maar ik hoop dat men zeker nog van De Flippers zal gaan horen." De voorronde van de regionale clubteamwedstrijden in Meulvliet werd goed bezocht. Er waren in to taal zo'n 220 deelnemers. Mevr. Geluk vindt het niet zo verwonder lijk dat de Brabantse ploegen de meeste prijzen wegslepen. „Het turnen in Brabant lag altijd al op nationaal niveau. Zeeland liep daarbij wat achter. Het optrekken van dat niveau was ook mede het doel van het samengaan van Zee land en Brabant tot de regio Zuid west. En als je het vergelijkt met een paar jaar geleden, kun je echt zien dat het Thoolse turnen in de lift zit", aldus de Thoolse. „Deze wedstrijd was de laatste op deze manier. We zitten nu eigenlijk in een overgangsfase. De fusie tussen de christelijke gymbond KNCG en de KNGB is daar de oorzaak van. Die twee zijn nu KNGU (Konink lijke Nederlandse gymnastiekunie) geworden. En dat betekent dat re glementen en statuten samenge voegd moeten worden. Volgend jaar moet er echter landelijk een uniforme oefenstof en werkwijze zijn. En ook mogen er dan alleen maar gediplomeerde juryleden de wedstrijden beoordelen. De uitslagen van de Thoolse teams wa ren als volgt: D senioren: 2 WIK 88,55 p. E instap: 3 WIK 82,25 p. E pupillen: I WIK 93,35 p; 4 Spido 79,5 p; 6 WIK 76,45 p. E alle leeftijden: 2 Olympia 89,7 p; 3 WIK 88,5 p; 4 SHF 86,9 p; 5 Spido 81,35 p; 7 SHF 2 75,6 p. F instap: 2 SHF 87,8 p; 3 WIK 86,9 p; 4 Spido 86,65 p. F pupillen: 2 Olympia 88,4 p; 3 Olym pia 2 88,1 p; 5 SHF 84,6 p. F jeugd: 2 Olympia 83,65 p. F senioren: I SHF 90,45 p; 2 Olympia 87,65 p. F alle leeftijden: 1 Olympia 95,35 p; 2 Excelsior 2 93,75 p; 3 SHF 89,45 p; 4 Excelsior 85,55 p; 5 De Flippers 3 84,55 p; 6 Spido 81,05 p; 7 De Flippers 2 78,7 p; 8 De Flippers 75,75 p. Dames 1 van de Ruucstoppelen is de competitie voortvarend begon nen met een 4-0 overwinning. Sint- Annaland 1 boekte in de hoofdklas eenzelfde uitslag. Ruucstoppelen trad in Westkapelle op kunstgras aan. Betsie Huijsmans en Elly van Dijke waren veel sterker dan hun te genstanders en haalden via een simpele overwinning het eerste punt binnen (0-6, 1-6). Leni Verwijs en Lijdie Kot hadden meer moeite in hun partij. Na een 3-6 winst in de eerste set kreeg Verwijs in de tweede een lichte inzinking. Met een 5-3 achterstand leek een derde set nodig, maar Kot trok Verwijs weer mee en met 5-7 werd het tweede punt binnen gehaald. De laatste twee partijen leverden geen proble men op voor de Sint-Philipslanders. Ver wijs en Van Dijke wonnen in een vrij saaie wedstrijd (3-6, 1-6). Ook Kot en Huijsmans gaven hun tegenstanders door goed samenspel geen kans en sleepten het vierde punt in de wacht. Ruucstoppelen 2 won met 1-3 van De Het streekduel in de tenniscompe- titie tussen het eerste herenteam van Sint-Annaland en Ruucstop pelen 2 is door de Sint-Annalan- ders met 4-2 gewonnen. De ten nissers van Jacoba van Beieren verloren opnieuw met 1-5 en blij ven daardoor in de onderste re gionen verkeren. Ruucstoppelen 3 aast op de titel, maar moest met een puntendeiing genoegen ne men. Sint-Annaland en Ruucstoppelen 2 waren er allebei op gebrand om het onderlinge treffen te winnen, want beide waren de competitie met een nederlaag begonnen. In de eerste dubbelpartij versloegen Mar- tijn Potappel en Marco Bolier het Sint- Philipslandse duo C'hiel v.d. Est en Ad den Engelsman in een driesetter (2-6, 6-0, 6- 3). Daarna moesten Cent van Dijke en Wim Bazen van Sint-Annaland hun meer dere erkennen in het koppel Harm-Jan van Dijke en William Jongeneele, dat aanval lend speelde (2-6, 0-6). In het enkelspel won Potappel, ondanks dat Van der Est goed tegenstand bood, overtuigend met 6- 2, 6-4. Bolier en de jonge talentvolle Van Dijke speelden een goede wedstrijd, die eerstgenoemde in zijn voordeel besliste (6- 4, 6-4). Jongeneele had een driesetter no dig om Bazen te kloppen. De eerste won de Sint-Philipslander in de tiebreak, de tweede was met 6-4 voor de Sint-Annalan- der, maar de derde met 6-2 opnieuw voor Jongeneele. In de laatste partij namen Cent van Dijke en Ad den Engelsman het tegen elkaar op. Van Dijke won de eerste set een voudig, maar verloor de tweede met de zelfde cijfers. De derde set moest de be slissing brengen. Tot 3-3 verloor geen van beide een service-game, maar toen liet Van Dijke een steek vallen. Zijn Sint-Philips landse opponent liep naar 5-3 uit. Hierna won Van Dijke zijn service-game en brak vervolgens Den Engelsman: 5-5. De Sint- Annalander behield zijn service, terwijl Den Engelsman dat in de beslissende fase niet lukte, zodat de winst naar Sint-Anna- Spink 3 uit Oostkapelle. De partij van Maddy Filius en Rian Baauw was na één game al afgelopen omdat een speelster van de tegenpartij uitviel met een kuit blessure. Rietje Verwijs en Anja Koldijk begonnen goed met 1-6, maar verloren de tweede en derde set met 6-1 en 6-3. Ver wijs en Baauw haalden het volgende punt binnen met 4-6 en 2-6. Filius en Riet Son- dermeijer hoefden voor het derde punt niet meer te spelen omdat de thuisclub geen reserve had. Ruucstoppelen 3 ging op bezoek bij Dau- wendaele in Middelburg en verloren met 3-1. De Sint-Philipslandse dames speel den drie driesetters. Lia Buys en Lia van Dijke wonnen in hun partij de eerste set gemakkelijk (6-4), maar toen kwam de te genstander pas goed op gang zodat de tweede en derde set verloren gingen (0-6, 1-6). Ook Joke Bomas en Els v.d. Giesen kwamen niet tot winst. De eerste set ging met 3-6 verloren en in de tweede kwamen ze met Ó-4 achter. Het tweetal vocht zich terug tot 4-5, maar verloor met 4-6. Ook land ging (4-2). Ook de derde teams van de Ruucstoppelen en Sint-Annaland stonden tegenover el kaar. De dubbelpartijen eindigden in even wicht; Neele/Van de Ree wonnen voor de Sint-Philipslanders (6-2, 6-3), waarna Boon/Van Dijke een punt voor Sint-Anna land pakten in een spannende driesetter (3- 6,7-5,1-6). In het enkelspel won Wim v.d. Ree (7-5, 6-2) voor Ruucstoppelen, maar zijn teamgenoten Jack Neele (3-6, 2-6) en Jan van Dijke (4-6,1-6) lieten het afweten. Na een moeizaam begin slaagde Bram Boon er uiteindelijk in, een driesetter win nend af te sluiten (3-6,7-6,1-6), waardoor beide teams de punten deelden: 3-3. Ruucstoppelen 4 ging op bezoek bij Wes- tenschouwen 3 en verloor met 4-2. De eer ste dubbelpartij werd door J. Walpot/J. Walpot verloren, na een break in de twee de set (6-2, 6-4). Ook C. Filius/C. Ploeg kon in een gelijkopgaande strijd de winst niet naar zich toe trekken (6-4,6-4). In de eerste enkelpartij boekte Ploeg tegen een erg sterke tegenstander in een knappe driesetter (4-6,6-3,3-6) de eerste Sint-Phi lipslandse zege. Teamcaptain Walpot speelde vervolgens tegen een zeer jeugdi ge en wendbare opponent een verloren partij (2-6, 0-6). Met rustig en bekeken spel dwong J. Huismans daarna zijn tegen stander op de knieën (2-6, 3-6), maar ten slotte moest ook J. Walpot de punten aan de tegenstander laten (6-16-0). Bij Westenschouwen was het voor het eer ste team van Jacoba van Beieren even wennen op de betonbanen. Tonny Veijaal keek al snel tegen een 4-1 achterstand aan, maar kwam goed terug en won de eerste set met 7-6. De tweede verloor hij echter met 6-0, waarna de derde tot op het laatste moment spannend bleef. Veijaal had geen geluk en verloor met 4-6. Hierna speelde Vincent de Kerf een superieure partij op hoog niveau en won met 6-1, 6-1. Timo Bocxe moest zijn meerdere erkennen in de tegenstander en verloor met 2-6, 2-6. Daarna begon Kees Lindhout voortvarend. de combinatie Buys/v.d. Giesen kwam niet tot winst, ondanks een 7-6 zege in de eerste set. De beide andere verloren ze, met 6-7 en 1-6. Het enige punt voor de Sint-Philipslanders kwam van Van Dijke en Bomas, in een spannende driesetter 1 - 6,6-4,7-6). Het vierde team van de Ruucstoppelen was tegen Driewegen 3 oppermachtig en won met 4-0. De setstanden: 6-0,6-16-2, 6-4; 6-2, 6-2; 3-6, 6-4, 6-4. Tegen Axel 2 deelden de Sint-Philipslandse dames de punten, in een spannende wedstrijd met drie driesetters. Hier waren de setstanden: 6-3, 0-6, 5-7; 6-4, 6-2; 7-6, 6-7, 6-3; 6-4, 2-6,4-6. Sint-Annaland trad in de hoofdklas aan tegen het eveneens gepromoveerde Hulst. De eerste partij van Hanna Moerland (die sterk speelde) en Marrie Quist kon nau welijks een wedstrijd genoemd worden. Hulst was kansloos (6-1, 6-1). Willy de Hij won de eerste set met 6-1, maar ver loor daarna de tweede met 3-6. De derde set ging gelijk op. Lindhout kon het on danks de vele kansen niet afmaken en ver loor in de ticbreak. Veijaal/De Kerf begon goed aan hun dubbelpartij en wonnen de eerste set in de tiebreak. Ook de tweede set werd een tiebreak, maar die ging verras send naar de tegenstander. De spannende laatste set pakte echter verkeerd uit voor de Tholenaren. In de slotpartij won Bocxe/Lindhout de eerste set in de tie break (7-6), maar bakten er in de volgende niets van (0-6). In de derde set pakte het duo de draad weer op, maar verloor deson danks met 3-6. Een 1-5 nederlaag derhal ve. Jacoba van Beieren 2 trof de tweede keus van Westenschouwen. In de eerste dubbel partij gingen Aad Broekhuizen en Wim Brevet nipt onderuit (5-7, 4-6), waarna ook Marcel Bentvelsen en Tom Moerland hun wedstrijd verloren (6-4, 1-6, 3-6). Moerland probeerde het hele duel tever geefs zijn teamgenoot naar een hoger peil te krijgen. Lcon Hertogs verloor zijn en kelpartij met 6-7, 4-6. Waarop Bentvelsen vriend en vijand verraste door te winnen (6-3, 6-4). Ook Broekhuizen en Marcel Westdorp zegevierden in lange driesetters (5-7, 7-5, 6-3 en 3-6, 6-4, 6-3), zodat het duel in een 3-3 puntendeiing eindigde. Het derde team van de club uit Sint-Maar tensdijk versloeg Den Haene 2 uit Schud- debeurs met 4-2. Paul van Roosendaal en Louis Scherpenisse, die voor het eerst sa men speelden, wonnen de eerste dubbel partij in twee sets (6-4, 6-1). Danny Oos- terbaan en Theo de Hond schreven de eerste set gemakkelijk op hun naam (6-1), maar verloren de tweede (6-4) en ook de derde (6-2). In het enkelspel begon Erik de Rooij met een lange driesetter, hij won de eerste (6-4) en verloor de tweede met de zelfde cijfes, maar beschikte uiteindelijk over de langste adem (6-1). Van Roosen daal won vrij eenvoudig (6-3,6-1evenals Oosterbaan (6-0, 6-3). Martin den Haan tenslotte verloor de gelijkopgaande eerste set met 5-7 en daarna de tweede met 3-6. Rijke en Corrie Bazen konden het daarna net redden in een tweesetter, waarbij vooral de eerste set erg spannend was. Hulst kwam op een 4-2 voorsprong, maar verloor met 7-5. De Rijke en Moerland wonnen vervolgens nipt in een pittige tweesetter. Bij Bazen en Quist wil het sa menspel nog niet erg vlotten, misschien zou er eens gewisseld moeten worden niet het andere duo. Maar ze wonnen in een zwaar bevochten driesetter (6-4, 4-6, 6-4). Het tweede damesteam van TOV verloor de eerste competitiewedstrijd met 3-1 van 't Halve Maantje uit Goes. A. Hommel en J. Geluk wisten in een driesetter het enige punt te pakken (6-4,5-7,6-3), maar de an dere dubbels gingen verloren: C. Eg- berts/A. v.d. Meer 1 -6, 1 -6; Egberts/Geluk 1-6,2-6 en Hommel/v.d. Meer 0-6,4-6. In de tweede wedstrijd, thuis tegen Slag- vast 3 uit Kamperland, werden de punten gedeeld: 2-2. Gezien het slechte weer was de wedstrijd maandag in principe al afge last, maar toen het opklaarde werd alsnog besloten om te spelen. De setstanden: Eg- berts/J. Aarden 2-6, 3-6; Hommel/v.d. Meer 6-4,6-4; Egberts/v.d. Meer 1 -6,4-6; Hommel/Geluk 6-4,6-4. Voorzitter A. Potappel verwelkomde in een hal van Van Houte, naast de nieuwe schietaccommodatie, een groot aantal leden, hun aanhang en andere genodigden. „We hadden er niet op gerekend dat jullie in zo gro ten getale op zouden komen. De helft hadden we verwacht. Dus we moesten op het laatste moment nog wat regelen, maar het is gelukt", zei Potappel die het een historische dag noemde. „Een paar maanden zijn we al aan het schieten. Dat was noodzakelijk om de vereniging draaiende te houden. We hebben in de nieuwe accommodatie acht ba nen van twaalf meter. Er zijn hier mensen van verenigingen die 25- of zelfs 50-meterbanen hebben. Maar wij zijn als kleine vereniging al heel blij met dit onderkomen." Prinses Juliana werd opgericht op 7 maart 1912. „We bestaan nu dus 87 jaar en het werd tijd dat we eens wat kregen", vond Potappel. „Maar daar heb je wel geld en medewer king voor nodig. Als vereniging met zo'n 35 man hadden we best een aardig centje op zak, maar we scho ten alleen met het geweer. En je moet het aantal leden op peil houden en zo mogelijk laten stijgen." De vereniging werd echter door de poli tiek ingehaald en investeringen zou den sneller noodzakelijk blijken dan gedacht. Uit de toespraak van Potap pel bleek waarom er geen vertegen woordiger van de gemeente bij de opening aanwezig was. „We zijn een politiek object geworden, dat is algemeen bekend", aldus de voor zitter die uit de doeken deed wat ook weer de directe aanleiding was om een nieuw onderkomen te zoeken. „Op 29 maart 1993 werden we uit genodigd voor een gesprek op.het gemeentehuis op 31 maart. Waarom stond er niet bij. Aanwezig waren wijlen wethouder P. van Schetsen en vertegenwoordigers van de schiet verenigingen (behalve Tholen). Naar aanleiding van verontruste ou ders die vroegen of het zomaar kon dat schietverenigingen gebruik maakten van de gymlokalen waarin de kinderen gymles kregen, werden de verenigingen uit die gebouwen gezet. Het loodstof zou schadelijk voor de kinderen zijn. Ik kan daar geen direct oordeel over vellen, maar we nemen toch aan dat als de gemeente accommodaties aanpast voor de schietsport, dat dat ook vol gens de regels gebeurt. Maar we moesten eruit." Potappel noemde het nog een geluk dat dit net voor de zomer gebeurde, zodat men vooralsnog op de 100 meter buitenbaan terecht kon. „Het idee voor één centrale Thoolse schietbaan kwam weer op. Maar Stavenisse wilde daar niet aan mee doen. Er volgden overlegrondes die veel tijd en inspanning hebben ge kost. De gemeente stelde als voor waarde tot medewerking aan een centrale accommodatie, dat alle Thoolse verenigingen eraan mee zouden doen. Achteraf bekeken heeft Stavenisse het goed gezien, want zij openden in 1995 hun eigen baan", aldus de voorzitter. Hij vond het verbazingwekkend dat schietver eniging De Eendracht uit Tholen (altijd al een vreemde eend in de bijt die zich niet met de andere vereni gingen bemoeide) bij het gesprek werd betrokken. „Die wilden een grote schietbaan bouwen en de ge meente dacht dat de rest de benen daar wel bij onder tafel zou schui ven." Intussen werd de situatie voor Prin ses Juliana nijpend en een noodop lossing werd gevonden in de hallen van de firma Meijer te Scherpenisse. Daar werd een baan opgezet en de vereniging schoot er 5 jaar lang. „In januari 1994 presenteerde De Een dracht haar plan voor een accommo datie met twaalf 50-meterbanen voor geweer en 12 12-meterbanen voor pistool. Dat kostte exclusief de grond 730.000 gulden. Een financië le onderbouwing van de exploitatie was er echter niet. De rest kwam met een plan voor een centrale schietbaan die 410.000 gulden zou kosten, maar de gemeente wilde er niet aan", herinnerde Potappel zich. „Er werd verder gepraat over een centrale accommodatie. Grond zou er in Sint-Maartensdijk beschikbaar zijn. Het plan kostte ongeveer 450.000 gulden en de verenigingen moesten door zelfwerkzaamheid een ton opbrengen. De verenigingen zouden de baan dan huren van een stichting. Maar na het overlijden van Van Schetsen volgde er weer een grote tegenslag. De raad had weer grote moeite met het subsidiëren van een accommodatie waar De Eendracht niet bij betrokken was. In 1996 werd een voorstel tot een sub sidie van 350.000 gulden voor een centrale schietbaan met 1 stem ver schil afgewezen." Het schoot dus niet op, maar de op lossing kwam in zicht voor Prinses Juliana uit Scherpenisse toen lid M. van Houte grond kocht op het be drijventerrein in Sint-Maartensdijk. „Van Houte had niet alle grond no dig en wij konden een stuk kopen. In 1997 was het plan grotendeels goedgekeurd en nu ging het overleg met de ambtenaren wel voorspoe dig. Maar we kregen nog steeds géén subsidie van de gemeenteraad en dat zal ik ze altijd kwalijk blij Voorzitter F. Houteman van de Zeeuwse schietbond feliciteert voorzitter A. Potappel rechtsvan Prinses Juliana met de nieuwe accommodatie. ven nemen", zei Potappel. „Geluk kig konden we een lening krijgen (de gemeente stond ook niet garant - red.) en kon op 13 september de eerste spa de grond in. Je komt heel wat onverwachte kosten tegen tij dens zo'n bouw. We hebben een ex tra beroep moeten doen op de le den. Die stonden echter als één man achter het plan." Overigens werd volgens de voorzitter de groep vrijwilligers gaandeweg wel steeds kleiner. De rest werkte echter ge staag door en J. v.d. Slikke en J. Poot waren daarbij voortrekkers. Na Potappel kwam voorzitter F. Houteman van de Zeeuwse schiet bond aan het woord. Hij prees de vereniging gelukkig met de nieuwe baan. „Het is best in orde. Ik denk dat dit ook de schietkwaliteit van de leden ten goede zal komen, zo dat men in de toekomst op wed strijd nog zal zeggen: „Die jongens uit Scherpenisse komen nog, daar moeten we rekening mee houden." Met het wegtrekken van een vlag voor het naambord van de vereni ging op het nieuwe pand, opende Houteman vervolgens officieel de nieuwe schietbaan. Daarbij kwam eerst nog een stiekum aangebrachte spotprent (een schutter aan de bar) aan het licht, maar toen die een maal verwijderd was, prijkte daar weer het logo van Prinses Juliana. Vervolgens konden de genodigden de nieuwe accommodatie bekijken. De kantine was fraai ingericht met een inschrijfbalie, een bar, sanitair en een ruimte voor de vuurwapens. De acht banen zijn zowel liggend als staand te gebruiken. Men ligt op een soort vlonders, maar als men die verwijdert, kan de schutter in een soort keldertje staand schieten. Door een glazen wand kunnen de genen in de kantine de verrichtin gen van de schutters goed volgen. De feestelijkheden van Prinses Ju liana werden besloten met een buffet. Advertentie I.M. ♦W Advertentie I.M. Kerkstraat 7 - 4694 BW Scherpenisse Wandversierders sinds 1902 Advertentie I.M. Grond, wegen, riolerings- en bestratingswerken Pluimpotweg 19, St. Maartensdijk Tel. 0166-663390 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17