Teleurstellend Tholense Boys laat punten liggen tegen SPS Mooi weer maar magere vangst aan Middellandse-Zeestranden Erik Fonteijne scoort pas laat voor Noad Tholenaren niet dichter bij nacompetitie en SPS ruikt degradatie Wereldkampioen kustvissen Theo Rijnberg 18) met 49 gram vis Tholense Boys bekert tegen Halsteren Donderdag 15 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Smerdiek 2 veilig Er stond zaterdag veel op het spel in het streekduel tussen Tholense Boys en SPS op sportpark 'De Bent' in Tholen. Tholense Boys moet punten pakken voor de nacompetitie en SPS is zeker nog niet ge vrijwaard van degradatie gevaar. De derby verliep echter zeer teleurstellend en eindigde in een doel puntloos gelijkspel. Afgekeurd Niet sterk Simulaties Een groot spandoek en te keningen met vissen voor het raam, slingers en bo gen met vlaggetjes in de tuin en tegen de gevel van het huis aan de Bloemen- laan 181 in Sint-Maartens dijk. Theo Rijnberg van de hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers is wereldkampioen kustvis- sen bij de junioren gewor den en hij zal dat weten ook. In de huiskamer han gen slingers en ballonnen en op het kastje wordt de rij met felicitatiekaarten almaar dikker. Familie, vrienden, clubgenoten en buren komen hem geluk wensen. De radio is ge weest, de televisie heeft opnamen gemaakt, hij is gebeld door kranten. Theo is een gevierde jongeman, maar hij blijft er heel nuchter onder. Beste visdag Hartstikke gezellig WHS neemt afstand van laatste plaats Slordig WHS boekt winst WHS houdt niet stand WHS 4 boos Keukens Sanitair Tegels Trefzeker Topscorer De strijd in het topscorerklassement blijft een nek aan nekrace tussen de Smerdiek aanvallers Niels Hage en Alex van der Reest. Tegen Unitas kwamen beiden weer één keer tot scoren. Niels Hage voert de ranglijst nu met 22 doel punten aan, terwijl Van der Reest op 21 treffers staat. Op de derde plaats blijft Jacco Vaders van Vosmeer staan met 16 doelpunten. Spits René v.d. Berge van Tholense Boys wist in het streekduel te gen SPS niet tot scoren en neemt met 13 doelpunten nog steeds de vierde plaats in. Bernard de Rijke van Stavenisse maakte zijn elfde doelpunt en is naar de vijfde plaats gestegen. Hij moet deze po sitie delen met Jacky op den Brouw van Smerdiek. Nieuwe namen in het klasse ment zijn de Vosmeer-spelers Michel van Leeuwen en Theo van Eekelen, Jer- my Gierman (Stavenisse), Corné van Tilbeurgh (WHS) en Erik Fonteijne (No- ad '67). Donderdag 15 april uur Welberg-Vosmeer(Feskens) 18.30 Zaterdag 17 april uur WHS-Baronie(Bruynes) 14.30 SPS-Zwaluwe(Visser) 14.30 Smerdiek-DSE(dLooze) 14.30 Stavenisse-Halsteren(Breker) 14.30 WHS 3-AZVV 2(Wijnen) 14.30 Terneuz.B.4-Smerdiek 2(Heule) 14.30 WHS 4-DinteIoord 3(Malipaard) 12.30 Noad 3-Chrislandia 2(v'tGeloof) 13.00 Thol.B.4-Seolto4(Opree) 14.30 K'vangers 3-Stavenisse 2(Pietjouw) 14.00 Yerseke 6-Smerdiek 3 12.45 Krabbendijke 4-Thol.B.5 14.30 Noad 5-K'vangers 4 15.00 Noad da.-Terneuz.B. 11.15 Zondag 18 april uur Vosmeer-Moerstraten(Bolier) 14.30 Cluzona 4-Vosmeer 2 10.00 Vosmeer 4-Kaaise B.3 10.00 Dinsdag 20 april uur Vrederust-Smerdiek(Simonse) 18.30 Internos-Stavenisse(Wijnen) 18.30 Kruiningen-Thol.B.2(dJong) 18.30 Noad 2-Klundert 2(restant) 18.30 Oranje Wit 4-WHS 4(vdBeek) 18.30 Chrislandia 2-Thol.B.4(Malipaard) 18.30 Noad 5-Internos 3 18.30 Donderdag 22 april uur Vosmeer-Kruisland(Koen) 18.30 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Thol.Boys-SPS 0-0, Noad- FSV 2-1, Zwaluwe-WHS 4-4, Baronie- WHS 0-2. Vierde kl.: Unitas-Smerdiek 1-4, Stave nisse-Vrederust 6-2. Zesde kl.: Kruisland-Vosmeer 2-2, Vos- meer-Oudenbosch 4-0. Dames: Noad-Zeelandia 2-8. Eerste kl. res.: Zwaluwe 2-Thol.Boys 2 1-0, Bruse Boys 2-WHS 2 2-4. Tweede kl. res.: WHS 3-Kloetinge 3 0- 2 (WHS gedegradeerd). Grote Lindt 3- SPS 2 8-1, FSV 2-Noad 2 2-4. Derde kl. res.: Hoek 3-Smerdiek 2 3-0. Vierde kl. res.: SPS 3-Krabbendijke 3 3-1. Vijfde kl. res.: Yerseke 6-Noad 4 0-8, Smerdiek 3-Rillandia 4 3-1, SPS 4- Waarde 2 3-2. Zesde kl. res.: Welberg 2-Vosmeer 2 0- 4, Kaaise Boys 3-Vosmeer 4 4-1, Bergen 5-Vosmeer 2 3-1, Vosmeer 3-Moc 10 11- 4, Kruisland 3-Vosmeer 4 4-4. Jeugd: Meto-Vosmeer C 2-0, Vosmeer D-WVV 4-2, Vosmeer El-Halsteren 3-5, Vosmeer E2-Alliance 1-9, Borgvliet- Vösmeer F1 3-0, Halsteren-Vosmeer F2 5-0; Oudenbosch-Smerdiek C 1-8, NVS-Smerdiek D 5-7, Smerdiek El- Meto 8-3, Smerdiek E2-Borgvliet 8-4, WVV-Smerdiek F1 0-10, Divo-Smer- diek F2 13-2; VVC-SPS C 1-3, SPS Dl- BSC 4-4, NVS-SPS D2 1-2, Divo-SPS E 17-0, SPS Fl-Divo 2-8, VVC-SPS F2 6- 2; Thol.Boys A-Bergen 3-1, Cluzona- Thol.Boys B 3-3, Thol.Boys C-Hoeven 1-5, Thol.Boys D2-Alliance 1-1, Thol.Boys E-Noordhoek 6-5, Noad F- Thol.Boys F1 7-1, Thol.Boys F2-Meto 5-2, Dosko-Thol.Boys F3 2-6; Thol.Boys smurfen-WHS 1-1. Reserve derde klasse Het reserveteam van Smerdiek verloor zaterdag met 3-0 van Hoek. Op een moeilijk bespeelbaar veld begon Smer diek aanvallend tegen de hoger geklas seerde thuisploeg. In de tiende minuut kopte Dormus Celik de bal goed door, maar het schot van Elmar van der Griek miste kracht. Enkele minuten later kreeg Van der Griek opnieuw een kans, maar zijn inzet ging naast doel. Hoek kon hier weinig tegenover stellen. De thuisploeg stichtte in de eerste helft slechts een keer gevaar, waarbij Alex Stoutjesdijk een doelpunt voorkwam. Smerdiek begon in de tweede helft te slap, waardoor de Zeeuws-Vlamingen beter in de wedstrijd konden komen. Toch zorgde Smerdiek met uitvallen voor het meeste gevaar. Ivo Kloet ging alleen op de doelman af, maar kwam niet tot scoren. Tien minuten later werd een vrije trap van Leander Brinkman door Marco Knuist net over gekopt. Di rect daarna kreeg Donnus Celik de beste kans om de score te openen, maar hij faalde in de afwerking. Hoek nam direct de aanval over en kwam wel tot scoren. Vijf minuten later liep de thuisploeg uit naar een 2-0 voorsprong. Door het slechte veld stuitte de bal voor Smer- diek-verdediger Perry Opree net op en kon de vrijstaande spits van Hoek pro fiteren. In de laatste minuut werd het 3- 0, doordat Frans Ista in de verdediging bleef hangen en daardoor de buitenspel- val mislukte. Een week eerder had Smerdiek 2 het be houd in haar klasse al bijna veilig gesteld door een 3-2 overwinning op Temeuzen- se Boys. Smerdiek kwam al snel op ach terstand, maar trok binnen tien minuten de stand weer gelijk door een doelpunt van Leander Brinkman, die op aangeven van Elmar van der Griek zijn eerste treffer in deze competitie maakte. Na een overtreding op Ivo Kloet kon Perry Op- ree uit de toegekende strafschop Smer diek op een 2-1 voorsprong brengen. Een fel spelend Temeuzense Boys kreeg na rust enkele mogelijkheden om langs zij te komen. Met uitvallen bleef Smer diek echter zeer gevaarlijk. Nordien Achabar kopte de bal tegen de lat. Vlak daarna belandde ook een schot van hem op de dwarsligger, maar dit keer kon Sar- dar Uygen de terugspringende bal in doel werken. Uit een strafschop kwamen de bezoekers terug op 3-2, waardoor de slotfase spannend bleef. Een aandrin gend Temeuzense Boys kon de gelijkma ker niet meer forceren, waardoor Smer diek eenbelangrijke zege boekte. Derde klasse Tholense Boys doet nog mee om de tweede of derde plaats in de derde klasse B. Deze plaatsen geven recht op het spelen van promotieduels om zo te promoveren naar de tweede klasse. In dit geval was een over winning op SPS wel gewenst. SPS staat onderaan in de competitie en is nog niet veilig voor degradatie. De ze ploeg had de punten dus ook erg hard nodig. De afgelopen wedstrijden was de trainer van SPS, Mare de Weerd, zeer ontevreden over het spel van zijn team en de inzet van zijn spe lers. Alles bij elkaar goede ingre diënten voor een interessante we- strijd, maar daar kwam niet veel van terecht. Het beeld van de wedstrijd was zo als te verwachten viel in een duel tussen een hoog en een laag geklas seerd team. Een zeer aanvallende ploeg uit Tholen en SPS dat zeer defensief speelde en loerde op de counter. Tholense Boys startte sterk en creëerde een aantal goede kan sen. Veel werd er via de linkerkant gespeeld met Jan Groenewegen (te rug van een lange schorsing) en Erik van Gorsel. Toch benutte Tho lense Boys de kansen niet goed en liepen de aanvallers behoorlijk vast in de verdediging van SPS. Uit een corner leek het toch raak voor Tho len, maar het doelpunt werd afge keurd wegens duwen. SPS had in de eerste helft weinig in te brengen en creëerde zelfs geen enkele scorings kans. Toch was de voetbalcombina tie Poortvliet/Scherpenisse nog ge vaarlijk voor het doel van Jaap de Vos. Na een overtreding - recht voor het doel op de rand van het zestien metergebied - kreeg SPS een vrije trap. Deze werd langs de muur ge schoten waardoor keeper De Vos gestrekt naar de hoek moest om Tholen te behoeden voor een ach terstand. Dit was het enige wapen feit van SPS dat zelf moeite had met de aanvallers van Tholense Boys. Zo werd de bal een keer van de doellijn gehaald na een hard schot van aanvoerder Michael de Jong. Ook routinier Johan Schot kreeg Jan Overbeeke van SPS (rechtsvoor) in verbeten duel met Arjan Overbeeke van Tholense Boys. Het spel wordt nauwlettend gevolgd door Jaco Jansen (rechts) en Tholense-Boysdoelman Jaap de Vos (links). een grote kans maar schoot, na de keeper omspeeld te hebben, voor langs. De inglijdende Ali Oumham- med was net te laat. Dit alles lever de een teleurstellende 0-0 ruststand op. Na de rust startte Tholense Boys matig en kon SPS nog steeds weinig gevaar uitstralen. De tweede helft bleef de druk van de zijde van Tho len komen, al waren er minder kan sen die ook nog eens niet benut werden. Ook de inbreng van nieuwe spelers (Stephan Maas voor Ali Oumhammed en Said Oumhammed voor Roy Streng) haalde de nul niet van het scorebord. SPS wisselde ook zijn aanvallers: Sjaak Quist voor Ersmir Kustura en Johan Scheermeijer voor Jaco Jansen. Er was nog wel een goede kans voor Tholen. Na een goede actie van Jan Groenewegen schoot hijzelf, uit een vrije trap recht voor het doel, in de muur. Het zag ernaar uit dat de wedstrijd zou eindigen in een 0-0 gelijkspel. Een punt voor SPS en een verlies van twee punten voor Tholense Boys. Voor Tholen werd het aan het einde van de wedstrijd nog minder leuk. Michael de Jong kreeg, na een overtreding op de enkel van Dick Uijl die met een harde schreeuw neerviel, de gele kaart van scheids rechter Van Zijl. Deze scheidsrechter uit Gorinchem floot in het algemeen niet echt sterk en liet, vooral tot ergernis van de spelers en supporters van Tholense Boys, veel blessurebehandelingen van SPS toe. Dit veroorzaakte op onthoud in de wedstrijd omdat het binnen het veld werd gedaan en het spel dan stil lag. De scheidsrechter had overigens zelf ook een behande ling nodig van de verzorger van SPS, Jan Luijks. Hij raapte, voordat Tholense Boys een corner mocht ne men, scherven glas op van het veld en sneed zich daarbij in de vinger. Speler Jan Groenewegen was niet te spreken over de arbitrage en vond naar aanleiding van het vele opont houd en de 'simulaties' van bles sures bij spelers van de tegenstander dat de heer Van Zijl de wedstrijd niet in de hand had. Tholen speelde volgens hem echter ook niet goed al was dat ook te zeggen van SPS dat zeer defensief 'degradatievoetbal' speelde. De trainer van Tholense Boys was evenmin tevreden met de 0-0 eindstand. „In de saaie wed strijd waren er wel kansen, maar als je ze niet benut en er te weinig creëert dan win je niet", aldus Paul van Buuren. Ook trainer Mark de Weerd van SPS was niet te spreken over de 'slechte wedstrijd'. De op dracht om zich Tholen van het lijf te houden, hadden de spelers goed uit gevoerd en omgezet in een punt. Al leen met dit spel en deze spelers valt er geen mooi voetbal te spelen. Er is dus te weinig kwaliteit in dit team volgens de trainer. Maar ook over Tholense Boys was hij niet en thousiast. „Een team dat strijd voor een plaats bovenin en zelfs kam pioensaspiraties heeft, had beter moeten spelen." Duidelijke reacties na een teleurstellende wedstrijd die niet veel opleverde. SPS hield stand 's-Gravendeel 20 17 2 1 53 63-16 Rillandia 20 14 1 5 43 64-29 Tholense Boys 20 13 3 4 42 41-21 Zwaluwe 19 11 2 6 35 61-39 Capelle 20 8 3 9 27 48-41 Baronie 19 6 5 8 23 40-57 Neo '25 20 6 5 9 23 29-35 SPS 19 4 6 9 18 15-27 Noad '67 20 4 610 18 21-47 Klundert 20 4 511 17 27-51 WHS 19 2 9 8 15 26-44 FSV 20 4 313 15 34-62 Zo'n onthaal. Voor hem had het niet gehoeven, zegt hij. Op de ta fel staat de prijs, een goudkleurige dolfijn van veertig centimeter hoog (Ville de Lavandou, cham- pionnat du Monde de Pache de Bord de Mer 2/3/4 Avril 1999, le Prix). Ernaast liggen de interna tionale medaille, de medaille van het gastland Frankrijk en een re liëfschilderij met vissen als aan denken aan de wedstrijd aan de Middellandse Zee waar Theo en zijn ploeggenoten gedurende drie dagen uren aan het warme strand stonden voor heel weinig vis. Theo moet een beetje lachen om de vangst. „Dat was niks. De eer ste dag ving ik binnen een half uur een visje van 12 centimeter. De vis moest een maat hebben van 12 centimeter. Alles wat eronder zat, werd teruggegooid. Het visje woog 14 gram." Theo kent deze vis niet. Het was geen platvis zo als hij hier gewend is te vangen. „Het was rood, geel en paars." Volgens de lijst van de meest voorkomende vissen in de Mid dellandse Zee die de deelnemers van de organisatie hadden gekre gen, betrof het een regenbooglip- vis. Er werd aan de Cite d' Azur op drie verschillende plekken ge vist (Le Lavendou, Saint Clair en La Fosselle). De negen deelne mende landen werden in vijf vak ken verdeeld, totaal 45 henge laars. De eerste avond werd in drie vakken niets gevangen. Slechts vier deelnemers waren wel suc cesvol. Ook de tweede dag (de wedstrij den besloegen drie dagen, twee keer 's avonds van 7 uur tot 11 uur en een keer 's ochtends van 8 tot Theo Rijnberg ving weinig, maar kwam wel met een kanjer van een dolfijn naar huis. aan de Bloemenlaan in Sint-Maartensdijk. voor een punt en Tholense Boys verspeelde twee belangrijke punten aan een tegenstander die de hele wedstrijd dwars lag. Opstelling Tholense Boys: Jaap de Vos, Arie Draaijer. Hassan el Jilali, Roy Streng, Said Oumhamed, Erik van Gorsel, Arjan van Dijke, Johan Schot, Ali Oumhamed, Stephan Maas, Jan Groenewegen, Michael de Jong en René van de Berge. SPS: René Uijl, Jan Overbeeke, Er- win Feijtel, Wim de Groen, A.P. van der Belt, Jaco Jansen, Johan Scheer meijer, Johan Uijl, Dick Uijl, Arjan Voshol, Rien Voshol, Esmir Kustura en Sjaak Quist. 12 uur) was de vangst mager. Maar terwijl de andere Nederland se deelnemers nog geen enkel vis je op het droge hadden gehaald, slaagde Theo er weer in om één klein visje te vangen. Weer een lipvisje van 12 centimeter, maar nu twee gram zwaarder. „Ook weer het eerste half uur. Daarna begon het schemerig te worden. Toen het donker was, werd er niks meer gevangen. Op die dag waren er twee Slovenen die twee keer een visje hadden gevangen." De derde dag bleek de beste vis dag. Theo haalde negen visjes uit het water, maar die waren op één na ondermaats en moesten het Middellandse Zeewater weer in. Het visje dat overbleef - een ste kelbaarsachtige - was wederom 12 centimeter maar woog 21 gram wat zijn totaal van drie dagen kustvissen op 49 gram bracht. Rijnberg had niet de meeste vis aan gewicht gevangen, maar was constant geweest: elke dag had hij wat gevangen en dat is belangrij ker dan het totale gewicht van de gevangen vis. Een Portugees (die tweede werd) had meer vis gevan gen maar slechts in één dag. Aan het eind van de derde wed strijddag wist Theo al dat hij eer ste was geworden toen coach C. Biesheuvel hem kwam feliciteren. „Ik was wel blij met het wereld kampioenschap natuurlijk, maar niet met zo weinig vis. En ik vond het jammer dat die andere visjes die ik had gevangen onder de maat waren, anders had ik ons land mee kunnen slepen naar de derde plaats." Nederland eindigde als vierde, achter Engeland, Slovenië en winnaar Spanje. Na de wedstrijd belde hij zijn moeder, maar die kon het eerst niet geloven. Toen haar man (die veel samen met zijn zoon vist) de bond belde, was het zeker en was het feest in huize Rijnberg. Niet alleen bij Theo was de vangst teleurstellend. „Dat was bij ieder een zo. De Franse organisatie had toch moeten weten dat daar zo weinig vis gevangen werd?" De voortekenen voor de vangst waren al niet veelbelovend, legt Rijnberg uit. „Vrijdag hadden we een trainingswedstrijd waar ieder een aan meedeed. Alleen Mark Verlinden uit Bergen op Zoom ving een visje van 20 centimeter. Dat was mager." Tussen de wedstrijden door pro beerde de ploeg ook haar geluk aan de Franse kust. Theo's dorps genoot Corné Dorst slaagde erin een lipvis van 30 centimeter te vangen. „Dat was de mooiste vis die er gevangen is, maar ja die tel de niet mee." Rijnberg heeft ondanks de magere vangst een leuke tijd gehad. Het weer was mooi aan de kiezel- en zandstranden in Zuid-Frankrijk waar de hengelaar gebruind van terugkeerde. Vooral het samen op trekken met zijn vijf ploeggenoten vond hij fijn. „Met het team was Erik Fonteijne speelt al het hele seizoen in de aanval van Noad, maar kwam nog steeds niet tot scoren. Bij het degradatieduel tegen FSV was er echter een hoofdrol voor hem weggelegd. In de negentigste minuut bezorgde hij de St.-Philipslanders de overwinning, waardoor Noad de kansen op handhaving weer verder ziet stijgen. WHS liet zaterdag te gen Zwaluwe twee punten liggen, maar won dinsdagavond wel het in- haalduel tegen Baronie. Door dit resultaat hebben de St.-Annalanders afstand genomen van de laatste plaats. strafschop de gelijkmaker gemaakt, waarna vlak voor rust door een verde- digingsfout bij WHS de thuisploeg de leiding kon nemen. In het begin van de tweede helft wer den de problemen voor de groen-wit- ten nog groter. Zwaluwe maakte al snel een derde doelpunt, waarbij WHS ervan overtuigd was dat het buitenspel was. De scheidsrechter re ageerde echter niet op het vlagsignaal van de grensrechter. Vlak daarop trof Zwaluwe opnieuw doel, maar dit keer keurde de arbiter de treffer wel af we gens buitenspel. WHS ging weer be ter spelen en vocht zich terug in de wedstrijd. Op aangeven van Egbert Moerland scoorde Rien Fase 3-2. Vlak na de aansluitingstreffer werd een doorgebroken Michel Mosselman door de doelman onderuit gehaald. De bal rolde nog wel in doel, maar de scheidsrechter had inmiddels gefloten en gaf de doelman een rode kaart, waarna een veldspeler bij de thuis ploeg het doel ging verdedigen. Bij zijn eerste actie moest hij al de bal uit het net vissen, want Rien Fase plaats te de toegekende vrije trap in doel. Vervolgens verzuimde WHS om met afstandsschoten de ingevallen doel man nog meer op de proef te stellen. Zwaluwe kwam zelfs met negen man te staan, toen ook de laatste man met een rode kaart het veld moest verla ten. Toen Leon de Witte uit een strafschop WHS op een 3-4 voorsprong bracht dachten velen dat de buit binnen was. De negen spelers van Zwaluwe be zorgden de St.-Annalanders echter een koude douche door ver in bles suretijd de gelijkmaker te scoren. Door een 0-2 overwinning dinsdag avond tegen Baronie heeft WHS ein delijk afstand genomen van de laatste plaats. „Dit zijn belangrijke punten, maar het blijft zonde dat wij tegen Klundert de winst hebben weggege ven. Dat kunnen twee dure punten zijn", aldus Theo Moerland, die ver heugd was met de eerste overwinning in een uitwedstrijd, maar zijn team geen pluim gaf. „Het was een slechte wedstrijd, waarbij wij gigantisch veel open doelkansen hebben gemist", concludeert de WHS-trainer die een deel van de wedstrijd achter de afras tering moest volgen wegens com mentaar op de scheidsrechter. Voor rust had WHS in Breda al af stand moeten nemen van Baronie, maar Michel Mosselman, Harm Moerland en Richard de Jonge faal den in de afwerking, zodat doelpun ten in de eerste helft uitbleven. In de eerste minuut van de tweede helft troffen de St.-Annalanders ein delijk doel. Een door Hans Leune te ruggelegde bal werd door Richard de Jonge in doel geschoten. Baronie, dat bijna in een complete samenstelling aan de wedstrijd begon, was vervol gens enkele keren dicht bij een doel punt. WHS ontsnapte aan de gelijk maker, toen een schot op de lat belandde. In de laatste twintig minu ten van de wedstrijd nam WHS weer meer initiatief en waren er ook diver se doelkansen. De aanvallers bleven echter schutteren in de afwerking, waardoor de beslissing pas laat viel. Tien minuten voor tijd scoorde Hans Leune de bevrijdende tweede treffer. De spits van WHS ging alleen op het doel af en rondde zelf goed af. Met de 0-2 eindstand boekten de St.-Anna- landers de tweede overwinning in de ze competitie en blijft de strijd tegen degradatie bijzonder spannend. Zater dag moet WHS thuis opnieuw een in- haalduel tegen Baronie spelen. Een overwinning is dan weer noodzake lijk om een redelijke kans te maken om de dreigende degradatie te ontlo pen. Noad bezorgde opnieuw het thuispu bliek een overwinning. Nadat eerder een nipte zege op Klundert werd be haald, werd zaterdag ook FSV aan de zegekar gebonden. Door deze twee overwinningen op rij hebben de St.- Philipslanders met twee competitie duels nog voor de boeg een redelijk kans om zich in de derde klas te hand haven. Volgende week zaterdag staat het cruciale duel tegen Klundert op het programma. Als daar de zege kan worden behaald, dan is men bijna vei lig. In de laatste competitiewedstrijd ontvangt Noad het hoog geklasseerde Rillandia. De wedstrijd Noad-FSV stond zater dag bol van de spanning. De recht streekse confrontatie tussen de degra datiekandidaten was boeiend, maar gaf geen mooi voetbal te zien. Zoals verwacht werd het een gevecht met veel fysieke kracht. Voor rust hielden de teams elkaar redelijk in evenwicht. In een vlakke eerste helft, waarbij Leo Zuidweg nog de beste scorings kans kreeg, bleven doelpunten uit. In de rust spoorde trainer Kees Stout jesdijk zijn ploeg aan tot meer inzet. Met veel enthousiasme begonnen de St.-Philipslanders aan het tweede deel van de wedstrijd. De strijdlust werd al snel met een doelpunt beloond. Aan valler Erik Fonteijne veroverde de bal en liet Leo Zuidweg de openings treffer scoren. De thuisploeg bleef met hoekschoppen en vrije trappen druk uitoefenen op het doel van FSV, maar de tweede treffer liet op zich wachten. FSV koos voor een aanval lender tactiek en plaatste een extra aanvaller in het team. De verdediging van Noad gaf echter weinig kansen weg. De defensie werd eerst aange voerd door Bram Filius, die Jaap van Oudenaarde verving. De aanvoerder van Noad liep in het duel tegen Klun dert een gebroken neus op en is voor enkele weken uitgeschakeld. Ook Bram Filius moest in deze partij zijn positie afstaan. Met een spierverrek- king haakte hij halverwege de tweede helft af, waarna Iwan Geense als laat ste man ging spelen. De A-junior, die dit seizoen bijna een vaste plaats heeft veroverd in het basisteam, doorstond deze vuurproef goed. Toch wist FSV een kwartier voor tijd langszij te komen. Na de 1-1 dreigden de bezoekers uit Fijnaart verder door te drukken. In de slotminuten nam Noad het initiatief weer over. Met veel inzet probeerde de thuisploeg de zege te forceren. Groot was de vreug de toen in de negentigste minuut Erik Fonteijne de winnende treffer scoor de. Hij maakte zijn eerste competi- tiedoelpunt na een knappe actie van middenvelder Arjan Moerland die en kele verdedigers op het verkeerde been zette. Zaterdag hoeft Noad niet te spelen. Een week later volgt het be langrijke duel tegen Klundert. Tegen negen spelers van Zwaluwe gaf WHS in blessuretijd een 3-4 voor sprong prijs. Door de late treffer van de thuisploeg verspeelden de St.An- nalanders twee belangrijke punten in de strijd tegen de degradatie. WHS startte de wedstrijd goed en kwam na twintig minuten spelen op voorsprong door een doelpunt van Corné van Tilbeurgh die een voorzet van Hans Leune verzilverde. Enkele minuten later kreeg Van Tilbeurgh een uitstekende kans om zijn ploeg op 0-2 te brengen, maar hij schoot de bal tegen de doelman op. In de slotfase van de eerste helft boog Zwaluwe de achterstand om in een 2- 1 voorsprong. Eerst werd uit een het hartstikke gezellig. Je hebt el kaar beter leren kennen. Dat vond ik het voornaamste. Samen gaan rondkijken daar, eten en drinken. Maar je leerde ook wel van elkaar, zoals onderlijntjes knopen." Theo koos op 12-jarige leeftijd voor de hengelsport en stopte met voetballen. Als 16-jarige werd hij al Nederlands kampioen kustvis sen. Bij de junioren kan hij zijn wereldtitel niet meer verdedigen omdat hij overgaat naar de senio ren. „Om dan geselecteerd te wor den voor de wereldkampioen schappen, moetje veel meer doen. Dat zal wel eens een keer een uit daging worden, maar nu nog niet. School is het belangrijkste op dit ogenblik. Daar heb ik voor geko zen," zegt de wereldkampioen die in Vlissingen leert voor maritiem officier. Morgenavond (vrijdag) om acht uur wordt Theo Rijnberg door de leden van zijn club De Oosterscheldevissers (waar hij zes jaar geleden lid van werd) gehul digd op een receptie in café Smer diek. Tholense Boys treft als nieuwe te genstander in het bekertoernooi hoofdklasser Halsteren. De derde klasser is blij met deze gerenom meerde tegenstander uit het zondag voetbal. De wedstrijd wordt dins dagavond om half zeven gespeeld op sportpark De Bent te Tholen. Be gin van dit jaar bood Tholense Boys de hoofdklasser in een vriendschap pelijk duel prima tegenstand. Bij een 1-2 voorsprong voor de Thole naren staakte de arbiter toen tien minuten na rust de wedstrijd we gens de grimmige sfeer in het veld. Nu krijgt Tholense Boys in het be kertoernooi een herkansing. Bij Halsteren spelen oud-ploeggenoot Erwin de Nijs en de eveneens uit Tholen afkomstige Ad Gladdines. Ook Ad de Jong uit St.Annaland en oud-Poortvlietenaar Walter Beve lander behoren tot de Halsterse se lectie en maken de ontmoeting met Tholense Boys extra interessant. Reserve derde klasse De vierde keus van WHS verloor in Hal steren met 4-2 van WC 3. De scheids rechter had in dit competitieduel een om streden rol. De arbiter die eigenlijk voor dit duel was aangewezen kwam niet op dagen, zodat WC zelf voor een vervan gende scheidsrechter moest zorgen. De doelman van WC bleek bevoegd om hem te vervangen, maar zorgde met du bieuze beslissingen voor veel irriatie bij de St.Annalanders. Nadat WC uit een mooie aanval de leiding had genomen kon de thuisploeg uitlopen naar een 2-0 voorsprong, waarbij volgens WHS er overduidelijk sprake was van buitenspel. In de tweede helft maakte WHS deze achterstand weer ongedaan. Uit een voorzet van Henk Keur kopte Theo Fase de aansluitingstreffer binnen, waarna Izak Gunter op aangeven van Piet Rid derhof de gelijkmaker scoorde. WHS do mineerde nu de wedstrijd, maar kwam opnieuw door een omstreden doelpunt op achterstand. De arbiter weifde de pro testen wegens buitenspel weg, zodat WC op een 3-2 voorsprong kwam. De boze WHS-spelers liepen eerst van het veld af, maar besloten later om toch de wedstrijd uit te spelen. In de resterende minuten scoorde WC nog een vierde doelpunt. V KEUKENCENTRUM Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15