NIEUW Gratis Voor een trouwjurk was geen geld Plaatselijk nieuws it VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 april 1999 Hoorzitting Buitenzorg Klaverjassen HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Psalmzangavond Spullen rommelmarkt Paasversieringen maken Gewonden bij ongeval Minheere beste visser Circusproject Heenetrecht Goede partij J. Hommel Drukke voorspeelmiddag Jeanice Geluk vindt gouden ei AUTOSCHADE Passie en Pasen Zangavond Aanrijding op splitsing 4 Trekking loterij Presentatie Euterpe Gewonde bij ongeval C. Weeland beste Paaskransen maken Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Weinig vis bij Gorishoek Paasdag op De Eevliet Jubileum Julianaschool Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen =^- tele-taxi Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Paashaas op De Luijster Geen zeegroente Geen subsidie 2000 Uitstel van renovatie tennisbaan akkoord DAG EN NACHT Geen grotere broek Tholen J. Priem heeft bij gedeputeerde sta ten bezwaar ingediend tegen het bestemmingsplan 'Buitenzorg III, vierde herziening'. Dit wordt woensdagmorgen behandeld in het gebouw van de provinciale directie ruimte, milieu en water in Middel burg. Priem is uitgenodigd om tij dens deze hoorzitting zijn standpunt toe te lichten en eventuele vragen van de hoorcommissie te beant woorden. Hij mag zich ook laten vertegenwoordigen. De wedstrijd van klaveijasclub Tholen-stad is donderdag gewonnen door Anita Aarnoudse met 5194 punten. Tweede werd C. Schot 5143 p, 3. H. Rijstenbil 5030 p, 4. P. Lu- ten 4968 p en 5. M. Verkerke 4741 p. Er waren zestien deelnemers. Div. partijen vanaf 12,-per m2 Advertentie I.M. Op 24 april vindt in de Grote Kerk een - massale - psalmzangavond met bovenstem plaats. Medewer king wordt verleend door de koren De Lofstem uit Scherpenisse en A- saf uit Goes. Van de avond, die om half acht begint, worden opnamen gemaakt voor een cd. Het organiserend comité van de tra ditionele rommelmarkt op Koning innedag heeft nog behoefte aan de volgende artikelen: boeken, servies goed, tuingereedschappen, elektri sche gereedschap, keukengerei en meubilair. Verder kan alles worden afgeven wat men kwijt moet. Aan kleding, schoenen, plastic kweek- potten, matrassen, dekens, koelkas ten en plastic kleerhangers is echter geen behoefte meer, zo laat het co mité nadrukkelijk weten. De artike len kunnen worden afgegeven op zaterdag 24 april tussen 10 en 12 uur op het Slachtveld. De rommel markt wordt gehouden van half tien tot één uur. De opbrengst komt ten goede aan de stichting Christelijk jeugdwerk Tholen en scoutinggroep Die Heenetrecht. Bij de plattelandsvrouwen kwam vorige week het nodige verborgen talent aan de oppervlakte, tijdens het versieren van kaarsen voor het paasfeest. Onder deskundige bege leiding van mevr. V. Rens werden ook versieringen voor andere gele genheden gemaakt, waarbij zowel symbolen als de fantasie als inspira tie dienden. Het was een geslaagde doe-avond. De volgende bijeen komst is volgende week donderdag en heeft als thema 'Op de fiets door China'. Oud-Vossemeer Een bestuurder uit Sint-Philipsland raakte zondag op de Oud-Vosse- meersedijk van de weg en belandde in de sloot. De auto raakte totaal vernield en zowel de bestuurder als diens passagier moesten naar het ziekenhuis. Martijn Minheere heeft de tweede clubwedstrijd gewonnen van hen gelsportvereniging 't Scharretje. Hij bracht 184 cm vis op de kant en dat was 23 cm meer dan J. Gorissen en F. v.d. Zande, die tweede en derde werden. De nummer vier, A. Hense, moest het doen met 90 cm vis; 5. P. Vis 65 cm; 6. C. Dam 63 cm; 7. Cl. Rijnberg 51 cm (eerste dame); 8. W. Lievens en mevr. S. van Paassen 36 cm; 10. mevr. E. van Paassen 34 Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie LM. Op Die Heenetrechtschool is giste ren het project 'het circus' feestelijk geopend met een poppenkastvoor stelling van Robhetty. Alle groepen zullen de komende twee dagen aan het project werken, waarbij onder meer aandacht wordt geschonken aan getemde olifanten en leeuwen, clowns, het kindercircus en het cir cus in vroeger tijden. Dinsdag wordt het project afgesloten met een kijkavond voor alle leerlingen, ouders en andere belangstellenden. Deze begint om half zeven en duurt tot half negen. In de competitie van biljartvereni ging de Treffers leed koploper J. Etienne een forse nederlaag tegen J. Hommel, met een uitslag van 10- 4,72 in 18 beurten. Hommel teken de hiermee voor de kortste partij en met 3,39 had hij tevens het hoogste gemiddelde. P. Hommel had met twaalf caramboles de hoogste serie. Uitslag: C. Burgers-P. de Leeuw 10- 6,9; P. Vis-D. den Hollander 10- 5,42; M. Hendrikse-P. Hommel 7,1- 10; B. den Hollander-J. Etienne 8,46-10; J. van Daalen-H. Hommel 10-8,24; L. van Wezel-K. Hommel. In het repetitielokaal Odeon van muziekvereniging OVM is zaterdag een voorspeelmiddag gehouden voor de leerlingen. De zaal zat vol met ouders, grootouders en andere belangstellenden. Groep 1 van de blokfluiters speelde zich warm met onder meer 'de Slangenbezweer der'. Daarna speelden de blokflui ters individueel en traden ook alt en sopraansaxofonisten, de bugel spelers, klarinettisten en slagwer kers voor het voetlicht. Voor de leerlingen was het een leerzame middag. Zij kregen allen een ver slag van dirigent R. Hendrikx en een certificaat van vice-voorzitter A. Verhees. Bij buurtvereniging Onder de Mo len was het zondag paaseieren zoe ken. Dertig kinderen verzamelden zich bij de fa. Bosters-van Wezel, alwaar een paashaas op hen wachtte om hen de weg te wijzen. Jeanice Geluk was de gelukkige vinder van het gouden ei. Voor alle kinderen waren er chocolade eieren en kren tenbollen. Sint-Annaland Maandag 12 april haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Glaasje op, auto zoek Een 25-jarige inwoonster van Tho len deed zaterdagnacht om kwart over twee aangifte bij politieagen ten van diefstal van haar automo biel, die op het Havenplein gepar keerd had gestaan. Navorsingen van de nijvere speurders wezen echter al spoedig uit dat het voertuig verder op in de Voorstraat geparkeerd stond. Daar stond het al de hele avond. Aangezien de aangeefster een ruime hoeveelheid alcoholische drank bleek te hebben genuttigd, kreeg zij in één moeite een rijver bod opgelegd. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Stavenisse De belangstelling voor de zang avond in de Hervormde kerk viel zaterdag wat tegen. Maar zij die kwamen, genoten van wat de koren Laudate Dominum en Gabriëlla bo den. Het kinderkoor voerde, onder leiding van Hélène Potappel, twee keer vier liederen uit. Laudate Do minum gracht, onder leiding van Izak Riedijk, het werk 'Passie en Pasen', wat aansloot bij het thema van de avond. Dit werk werd afge wisseld met samenzang en met een 'spreekstem' (door Bep Dorst). Ger- rian Wielaard trad op als soliste, Maijo Knuist en Piet Priem be speelden het orgel. Ds. M.J. Kom- mers verzorgde de opening en de sluiting en sprak een meditatief woord. Sint-Maartensdijk In de Maartenskerk wordt zaterdag een zangavond gehouden. Mede werking verlenen de koren Met Hart en Stem en het Duivelands Mannenkoor, alsmede de meisjes clubs Sola Fide en Eben-Haëzer. Er zal ook samenzang zijn. De leiding is in handen van ds. A. den Hartog. De collecte is bestemd voor het werk van de Bond tegen het vloe ken. De avond begint om half acht. Een 17-jarige inwoner kwam vorige week in aanrijding met een 35-jari- ge automobiliste uit Sint-Annaland, toen hij met zijn bromfiets vanaf de Oostsingel kwam. De schade bleef beperkt. Hij reed de T-spIitsing van de Oostsingel en Onder de Linden op en zag daarbij de van links, uit de richting van de Noordpoort, na derende automobiliste over het hoofd. Wellicht speelde mee dat de bus juist bij de halte vlak voor de Oostsingel stond. De bromfietser verleende in elk geval geen voor rang en kwam daardoor onzacht in aanraking met de rechtervoorzijde van de personenauto. In de recreatiezaal van Maartenshof is zaterdag onder aanzienlijke be langstelling de jaarlijkse fancyfair gehouden. Om vier uur vond de trekking van de loterij plaats door regiodirecteur M. Heijboer van de SVRZ. De winnaars kunnen hun prijs op komen halen in Maartens hof, op werkdagen tussen half tien en half vijf. Muziekvereniging Euterpe houdt volgende week zaterdag een presen tatiemiddag in Haestinge. Bijna alle leden van de vereniging zullen hier bij in verschillende samenstellingen (solo's, duo's, trio's en ensembles) optreden. Tevens zullen de leerlin gen Jeanet de Vos en Jannine Zwa- lua zich op keyboard presenteren. De toegang is gratis. Aanvang twee Een 29-jarige Antwerpenaar raakte maandagmorgen om kwart over tien op de Provincialeweg met zijn auto van de weg, waarbij een 74-jarige passagiere zodanig gewond raakte dat zij naar het ziekenhuis moest worden gebracht. De man reed in de richting van Stavenisse toen hij ter hoogte van de Jan Karelsweg met zijn wielen in de berm aan de rech terkant van de weg raakte. In een poging tot corrigeren, verloor hij de macht over het stuur, waarna de au to om zijn as draaide en achterste voren in de sloot naast de weg be landde. De grootmoeder die achterin zSt raakte daarbij gewond, terwijl de ook hoogzwangere echt genote van de Antwerpenaar voor onderzoek naar het ziekenhuis moest. De personenauto, die nog maar drie weken oud was, was dus danig beschadigd dat het voertuig als 'total loss' kan worden be schouwd. C. Weeland heeft vrijdag bij de competitiewedstrijd van klaveijas- vereniging de Pendelaars met meer dan 300 punten verschil gewonnen. K. van de Hoek werd tweede. Uit slag: 1 C. Weeland 5374 p; 2 K. van de Hoek 5056 p; 3 J. Guiljam 4996 p; 4 J. van Gorsel 4625 p; 5 P. Ba zen 4623 p; R. Waasdorp 4599 p; 7 C. Meijer 4427 p; 8 G. de Hond 4383 p; 9 J. van Splunter 4362 p; 10 L. Kampman 4337 p; 11 A. Koet sier 4299 p; 12 J. van Zetten 4037 p; 13 M. den Haan 3964 p; 14 J. van der Werf 3530 p. De plattelandsvrouwen waren vori ge week bijeen in het Holland Huis om paaskransen te maken. Na de huishoudelijke mededelingen gin gen de dames aan de slag. Met buxus, conifeer, klimop, roosjes, Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Magere runderlappen 1 kg 15,- X Hamlappen 1 kg 9,25 Nasivlees 500 gram 4,25 Pepersteak 500 gram 9,95 Hacheevlees 400 gram Nasi of bami 500 gram Vet spek 1 kg Heel de week: Runderrollade 100 gram 2,50 Boterhamworst 100 gram 0,98 Cornedbeef 100 gram 1,35 Sellerysalade 150 gram 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 5,- 3,50 6,50 Advertentie I.M. fresia's, blauwe druifjes, mimosa en anemonen kwamen de mooiste cre aties tot stand. Rond de klok van tien uur was iedereen hiermee klaar en leek de ruimte op een gele bloe mentuin. Hierna wenste de voorzit ter iedereen prettige paasdagen toe. Langs de dijk bij Gorishoek stonden zaterdag 44 leden van hengelsport vereniging de Zeebaars. Lange tijd vroegen zij zich af waar de vis ge bleven was. Was het aas niet goed, lag het aan de wind, of was er wel licht een zeehond in de buurt die de kust onveilig maakte? Uiteindelijk wisten vijf vissers nog aan te tonen dat er vis in de Oosterschelde zat. A. v.d. Hoek eindigde op de eerste plaats. De uitslag: A. vd. Hoek 445 p; 2 C. de Graaf 320 p; 3 D. West dorp 150 p; 4 P. v.d. Werf; 5 D. Bijl. De volgende wedstrijd wordt 17 april gehouden aan de Annavosdijk- polder. Poortvliet Op basisschool De Eevliet werd donderdag een gezellige paasdag gehouden. Om half negen stonden de tafels gedekt in de lokalen voor het paasontbijt. Na het ontbijt was er een kleurwedstrijd, waarbij alle kinderen erg hun best deden. Om een uur werd van iedere groep de winnaar bekend gemaakt. Zij kre gen een leuk cadeautje. Daarna speelden de kinderen levend gan zenbord in en rond de school en verder spelletjes als twister, touwtje springen, puzzels maken, zingen, hoedje vouwen en beachball. Na af loop kreeg iedereen een kleine ver rassing. Sint-Philipsland In het bijzijn van de leerlingen van groep 6, 7 en 8, oud-leerlingen, oud-leerkrachten, vertegenwoordi gers van het college van b. en w. en de ouderraad, zal de amateur-histo ricus J. Kempeneers volgende week vrijdag het jubileumboek naar aan leiding van het 50-jarig bestaan van de Koningin Julianaschool overhan digen aan het bestuur. Een lid van de ouderraad zal vertellen hoe het boek tot stand is gekomen. De leer lingen krijgen daarna gelegenheid om vragen te stellen. 's Avonds is er een herdenkings dienst in de Oud Gereformeerde Gemeentekerk. Tijdens deze dienst voeren vijf sprekers het woord: ou derling Van Westen, ds. Van Ecke- veld en ds. De Jongste, voorzitter L. Geluk en directeur C. van 't Hof. Na afloop krijgen de kinderen een exemplaar van het jubileumboek uitgereikt. Zaterdag 24 april wordt van tien tot drie uur een projectdag gehouden in de school zelf. Naast een tentoonstelling van oude hand- werkspulletjes vanaf 1930, een ten toonstelling van klasse- en perso- neelsfoto's, is er een optreden van het jeugdkoor Van knop tot bloem, onder leiding van mevr. W. van Duuren, en een ballonnenwedstrijd. Daarnaast zijn er tal van activiteiten zoalsbusgooien en hoepelen, een stuiterparcours, een grabbelton, elektro-spiraal, oude hoepels, wie- belplank en eendjesbak. OOSTïRSCHELDEREGIO Advertentie I.M. Voor de leerlingen van basisschool De Luijster stond donderdagochtend een heerlijk paasontbijt gereed. De grote hal was versierd in de lente- kleuren groen en geel en de tafels stonden vol met verse broodjes, be leg, sap of melk en natuurlijk ge kookte eieren. Toen de kinderen aan het ontbijt zaten, stapte plotseling de paashaas binnen. Hij had een'verras sing. Op het schoolplein had hij eitjes verstopt voor de kinderen van groep 1 tot en met 4. Aan de zeedijk waren de paaseitjes verstopt voor de leerlin gen van de bovenbouw. De paashaas liep rond met een grote mand, waarin alle gevonden eieren werden gedaan, zodat ze later eerlijk konden worden verdeeld. Mede dankzij het mooi weer en het werk van een aantal ou ders werd het een geslaagde morgen. A.G. v.d. Dussen heeft een bezwaar schrift ingediend tegen het afwijzen, door de provincie, van zijn verzoek om zeegroente te mogen snijden in de buitendijkse gebieden aan de Oos terschelde. Het bezwaar is door de provincie doorgestuurd naar het mi nisterie van landbouw, natuurbeheer en visserij met het verzoek de behan deling ervan over te nemen. Pak even uw zakboekje THOLEN 15 apr. Bijeenkomst NCVB, mevr. Van Gelder spreekt over het meeija- renthema 'Vrouw en Economie'. 19 apr. Bijeenkomst VVD met Euro parlementariër mevr. Plooij-v. Gor sel, Meulvliet 20 u. 20 apr. Voorjaarsbingo Anbo, Schut tershof 14 u. 24 apr. Psalmzangavond, Grote Kerk 19.30 u. OUD-VOSSEMEER 13 en 15 apr. Fietstocht Anbo. 14 apr. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 21 en 28 apr. Koersbal Anbo, Vossen kuil 14 u. 24 apr. Theater Split, 'Strelingen', Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND v.a. 10 apr. Exposities 'gestampte pot', schoolwandplaten en 'de suiker biet', Meestoof di t/m za 14-17 u. 13 apr. Lezing Beatrix Potter door mevr. Boxhoom, Welleveate, 20 u. 16 en 17 apr. Jaaruitvoering Accele rando, Wel levaete 19.30 u. 24 apr. Ophalen spullen rommel markt Accelerando. I mei Zwemmen jeugdleden Smash, Sportpunt Zeeland, Goes. STAVENISSE 29 apr. Opening evenementen herden king 400 jaar Stavenisse. SINT-MAARTENSDUK 9 apr. Uitreiking sportprijzen, ge meentehuis. 10 apr. Zangavond t.b.v. Bond tegen het vloeken, Maartenskerk, 19.30 u. 12 apr. Vergad. comm. middelen, ge meentehuis 19.30 u. 13 apr. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 8 apr. informatiebijeenkomst over borstvoeding. Voorstraat 32. 9 apr. Presentatie jubileumboek VZOS, Wimpel 19.30 u. 10 apr. Fancyfair Geref. Kerk, Ons Dorpshuis 14 u. BERGEN OP ZOOM t/m 25 apr. Tentoonstelling Theo Gootjes, bijbelillustraties, Markie zenhof. 8, 9 en 10 apr. Urbanus, 'Ik ben een Plastiek Zakske', De Maagd 20.15 u. 10 apr. Single Star dansavond voor alleenstaanden, Wouwse Tol, 21 u. II apr. Antiquarische boekenmarkt, Markiezenhof. 17 apr. Muziekshow Orkest Kon. Luchtmacht e.a., De Maagd 20.15 u. 18 apr. Koffieconcert Bergen op Zooms mannenkoor, Hofzaal Mar kiezenhof, 12 u. 18 apr. 'Koninginnesoep' Theater Ter ra, De Maagd 14.30 u. 21 apr. Cabaret 'Bloed en bier', De Maagd 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Arlington Road - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.15, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u. Een luizenleven (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. ROXY 2: Rush Hour - do en di 20 u., vr 21.30 u., za 14 en 21.30 u., zo en wo 14 en 20 u. The Faculty - za 18.45 u., ma20u. CINEM 'ACTUEEL 1-2-3: 8 MM - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma 16.15 en 18.45 u. Een Luizenleven (Ned. gespr.) - vr, za, di en wo 14 u., ïo en ma 14 en 16.15 u. Patch Adams - do 20 u., vr t/m ma 14, 18.45 en 21.30 u., di en wo 14 en 20 u. You've Got Mail - vr en za 18.45 u., zo en ma 16.15 en 18.45 u. Payback - vr t/m ma 21.30 u., wo 20 u. Abeltje - vr t/m wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: La Vita E Bella - ma 21 u. en di 20.30 u. De 25 'bruiden'en drie 'bruidegoms'in De Schutse, met in hun midden mevrouw Van Daalen. „Een trouwjurk? Nee joh, daar hadden we geen geld voor hoor. Het was allemaal armoede." Me vrouw L. van Daalen-Verschoor was woensdagmiddag als enige be woonster in een trouwjurk gehe sen, tijdens de bruidsmodeshow in de Schutse te Sint-Annaland. Ge armd met 'bruidegom' W. Beeke van de technische dienst, stal zij de show in de volle eetzaal van het woonzorgcentrum. De hal van de Schutse werd woensdag voor de verandering be volkt door merendeels jonge brui den, in jurken van uiteenlopende modellen en kleuren. Knalpaars en kanariegeel zorgden voor de nodige variatie, bij het vanzelf sprekend overheersende wit. Als bruidegoms traden naast Beeke kok Bert-Jan de Vos en Noud Hoogendoorn van de administra tie op. Met z'n drieën waren zij veruit in de minderheid ten op zichte van de dames, waardoor het mogelijk was dat zij deel uit maak ten van verschillende bruidspa ren, iets wat gewoonlijk toch wel voor gefronste wenkbrauwen zorgt. De modeshow was georgani seerd in de grote zaal, ter opluiste ring van de gezamenlijke viering van de verjaardagen van bewo ners die in maart jarig waren ge weest. De belangstelling onder de bewoners van de Schutse was aan zienlijk. Het waren zoals te ver wachten vooral de vrouwen, die kwamen opdagen. De weinige mannelijke bewoners die zich be neden lieten zien, konden minder belangstelling opbrengen voor het gebeuren. In totaal 25 'bruiden' maakten hun opwachting in de Schutse, ge kleed in oude en nieuwe trouwjur ken. De oudste stamde uit 1946 en was een zandkleurige creatie, waar mevrouw Wessels-van Ast nog in is getrouwd. Oorspronke lijk zou haar dochter de jurk dra gen tijdens de bruidsmodeshow, maar haar bleek het kledingstuk niet meer te passen. Receptioniste Karin v.d. Houten nam daarom de honneurs maar waar. Kok De Vos droeg als bruidegom het pak van meneer Wessels. Later droeg Van den Houten ook nog haar eigen jurk. De modeshow was georgani seerd door activiteitenbegeleidster Petra Bolier, die zelf ook in bruids jurk was gestoken. De jurken wa ren deels afkomstig van perso neelsleden van de Schutse zelf en voor een ander deel in het bezit van allerlei andere dames. „Er wa ren veel vrouwen die zeiden: 'maar hij ziet er niet meer uit'. We moesten dus wel enigszins aan dringen.", vertelt Bolier. Predikbeurten Zondag 11 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. De Groot, Dordrecht. do 15/4 14.30 u. ds. Den Ouden (huwelijksbevestiging). HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Ytsma. 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Berk. 19 u. dhr. Radings (sing-in). VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Wutenweerde, Naald wijk. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Wienen, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Walhout, Breda. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. woord-, gebeds- en commu niedienst. za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, \Vilnis (H.D.). 18 u. ds. Den Ouden, Tholen. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. v.d. Veen, Zwijndrecht. 18 u. ds. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 15/4 19.30 u. ds. v.d. Meer, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 15/4 19.30 u. dj. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Lolkema, Roosendaal. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. di 13/4 19.30 u. ds. Schipper, 's- Gravenpolder. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. dr. v.d. Sluijs, Rotterdam. 17 u. ds. Boon, Schoonhoven. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Boersma. Het comité Vosmeer 2000 krijgt geen subsidie van de gemeente. Dinsdag schaarde de commissie algemeen be stuur en welzijn zich unaniem achter het voorstel van b. en w. om het subsi dieverzoek niet in te willigen. Het co mité wil tijdens de millenniumviering in 2000 elke maand een activiteit hou den, samen met scholen, koren, ver enigingen en het bedrijfsleven. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) vindt dat de overgang naar de volgende eeuw wel een extra tintje mag krijgen. Zij stelde voor om alle Thoolse oran jecomités een extra centje te geven voor de festiviteiten op koninginne dag. Maar wethouder W.C. van Kem pen vond dat geen goed idee: „De oranjecomités zijn voor de koningin nedag, niet voor de millenniumvie ring." De commissie algemeen bestuur en welzijn is dinsdagavond akkoord gegaan met het uitstel van het op knappen van de tennisbaan van de tennisvereniging Jacoba van Bei eren in Sint-Maartensdijk. De club wil de geplande opknap beurt aan de toplaag van de derde baan uitstellen tot 2001 om dan (op eigen kosten) een kunstgrasbaan aan te leggen. Mogelijk met geld van een afkoopsom van de gemeen te. Jacoba van Beieren wil eerst het clubgebouw renoveren. Het college stond positief tegenover het verzoek, maar P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich af of met dit besluit het gemeentebeleid niet doorkruist wordt. „We zijn toch nog niet toe aan het gebruik van afkoop sommen. Is dit financieel aantrekke lijk voor de gemeente of voor de vereniging?" Volgens wethouder I.C. Moerland is de baan nog goed. „Die kan uitstel verdragen. Het is de laatste baan die op ons conto staat. Om meer gaat het niet." De SGP was tegen het verlenen van uitstel omdat de baan op zondag wordt gebruikt. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 10 en zondag II april Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP Van Dort, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. v. Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 april donderdag 8 8.50-21.00 vrijdag 9 9.35-22.00 zaterdag 10 10.45-23.15 zondag 11 12.15---.-- maandag 12 0.50-13.40 dinsdag 13 2.00-14.40 woensdag 14 3.00-15.35 donderdag 15 3.50-16.20 vrijdag 16 4.40-17.10 vr 16/4 5.24 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie LM. De openbare basisschool Die Hee netrecht in Oud-Vossemeer heeft geen recht op permanente huisves ting voor een vijfde groep. M.J. Klippel betreurde dat in de commis sie algemeen bestuur en welzijn. „Kunt u met de nodige spitsvondig heid er toch niet een permanent ge bouw neerzetten?" vroeg hij. Maar wethouder W.C. van Kempen zei gebonden te zijn aan de bevolkings prognoses en het verkleinen van de klassen. „Gezien de normen heeft de school recht op een uitbreiding voor 11 jaar. Voor een permanent gebouw moet de behoefte aan uit breiding ten minste 15 jaar zijn." Dat de school het met een tijdelijk onderkomen moet doen, wekte bij Klippel enige wrevel op. Van Kem pen: „Ik kan die wrevel wel aanvoe len, maar ik kan geen grotere broek aantrekken."

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2