Eerste statenvergadering in nieuwe samenstelling Bekendmaking Provincie Zeeland Over de drempel O 1 maand gratis Bel nu: 0166 -657007 TE KOOP (Officiële Mededelingen AUTOBEDRIJF JMAAT Donderdag 8 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Dinsdag 13 april komen Provinciale Staten voor het eerst bijeen in nieuwe samenstelling. Het kiezen van een nieuw college van Gedeputeerde Staten (GS) en bespreking van de beleidslijnen die het nieuwe college wil uitzetten, zijn de belangrijkste onderwerpen. De vergadering is in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg en begint om 10.00 uur. Wie belangstelling heeft is welkom en kan een plekje zoeken op de publieke tribune. In beroep Milieu Milieu-effectrap portage lokaties glas tuinbouw Zeeland (Nederland) DE THOOLSE COURANT Wordt abonnee op de eendrachtbode en u krijgt de krant KOOKSETS (legen dc laagste prijs) „A CASSETTES ENSBEEGEN •125 serviezen •125 cassettes 50 glasserviezen 50 kooksets Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat i Abdij De kiezers hebben 13 maart gesproken en een andere verde ling van de zetels bewerkstelligt in de Staten van Zeeland: WD, 10(12); CDA, 10(10), PvdA 8 (8); SGP 7 (6); GL/DA 4 (2); PvZ 4; RPF/GPV 3 (3); D66 1 (3). De getallen tussen haakjes geven het aantal zetels weer die de par tijen hadden bij de verkiezingen vier jaar terug. Bij de PvZ lijkt het alsof deze partij vanuit het niets op vier zetels is gekomen. Formeel is dat juist omdat de PvZ afgelopen jaar is opgericht als partij. Drie van de vier gekozenen waren al statenlid: twee personen waren in de staten gekozep namens de Zeeuwsch Vlaamse Volkspartij en een persoon namens het CDA. Na de verkiezingen zijn de politie ke partijen met elkaar gaan onderhandelen over de hoofdlij nen van het beleid voor de komende vier jaar en over de samenstelling van het dagelijks provinciebestuur. Al vrij snel bleek dat WD, CDA en PvdA, samen goed voor 28 van de 47 statenzetels, hun coalitie wilden voortzetten. Zij zijn vervolgens met elkaar in conclaaf gegaan. Hun beleidsvisie, Over de drem pel, ligt nu op tafel ter bespre king en zij stellen ieder twee per sonen uit hun midden kandidaat als gedeputeerde. Aan het begin van de vergadering zullen alle gekozenen ten over staan van de Commissaris van de Koningin de ambtseed of -belofte afleggen. Zes gedeputeerden De drie coalitiegenoten in spé stellen namens hun fracties de volgende personen kandidaat als gedeputeerde: ing. J.l. (Jaap) Hennekeij (WD), J.G. (Gert) van Zwieten (WD), L. (Lous) Cop- poolse (CDA), mr. drs. A.J.G. (Toine) Poppelaars (CDA), D.J.P. (Daan) Bruinooge (PvdA) en drs. G.L.C.M. (Gert) de Kok PvsA). Enige nieuwkomer in dit gezel schap is dhr. Poppelaars. Hij volgt ing. A.M. Dek op die de Staten heeft verlaten. Verdeling portefeuilles De drie fracties hebben het werk tussen de toekomstige gedepu teerden eveneens verdeeld. De voorgenomen verdeling van de portefeuilles ziet er als volgt uit: mr. drs. A.J.G. Poppelaars mr. drs. A.J.G. Poppelaars: milieubeleid, waterhuishouding inclusief organisatie waterschap pen, waterkeringen, toezicht lagere overheden, energie, bestuurlijke organisatie, voorlich ting en inspraak; de betekent deze verdeling in grote lijnen dat de heer Poppe laars de portefeuille van zijn par tijgenoot Dek heeft overgeno men, aangevuld met de onderde len bestuurlijke organisatie waar onder ook gemeentelijke (her indeling valt (voorheen De Kok) en energie (voorheen onderdeel van NV Delta Nutsbedrijven waar voor Hennekeij verantwoordelijk was). De portefeuille van Cop- poolse is uitgebreid met het onderdeel coördinatie Deltawate ren (voorheen De Kok). Voor de heer De Kok is het onderdeel archiefwet (voorheen Bruinooge) nieuw. J.G. van Zwieten J.G. van Zwieten: ruimtelijke ordening, volkshuis vesting inclusief stedelijke ver nieuwing, toerisme en recreatie, strategische visie, NV Haven van Vlissingen; D.J.P. Bruinooge: economische zaken inclusief havenschap, landbouw en visse rij, financieel be-leid, personeel, juridische zaken, interne zaken inclusief automatisering, informa tievoorziening en huisvesting; ing. J.l. Hennekeij: waarnemend commissaris van de koningin, natte en droge infra structuur, openbaar vervoer, Pro vinciale Stoombootdiensten, NV Westerscheldetunnel, NV Delta Nutsbedrijven, Interprovinciaal Overleg; L. Coppoolse L. Coppoolse: jeugdzorg, sociale vraagstukken, educatie, sport, grensoverschrij dende samenwerking, ontwikke lingssamenwerking, coördinatie Deltawateren; drs. G.L.C.M. de Kok: natuur en landschap inclusief natuur compensatie, landinrichting, cul tuur inclusief mediabeleid en archiefwet, monumenten, volks gezondheid en ouderenbeleid. Ten opzichte van de vorige perio Mr. J.A. Lander: griffier der Staten. De griffier is geen lid van GS maar is als 'hoogste ambte naar' wel bij alle GS- en Staten- vegaderingen, om het college 'met raad en daad bij te staan'. Nieuws drs. W.T. van Gelder, Commissaris van de Koningin. drs. W.T. van Gelder: de commissaris van de koningin is voorzitter van Provinciale Staten. Binnen deze voltallige ver gadering van gekozen volksverte genwoordigers mag hij niet stem men over voorstellen. Anders ligt dat in zijn rol als voorzitter van het college van GS. Daarvan is hij niet alleen voorzitter, maar ook lid; met stemrecht dus. Over de drempel, heet de beleidsvisie dat het kandidaat-college van GS presenteren aan de Staten van Zeeland in nieuwe samenstelling. Het is aan de Staten al dan niet in te stemmen met deze visie en daar op beleid te willen voeren. "Nog een aantal maanden", zo schrijft het kandidaat-college, "en we overschrijden de drempel van het millennium. Men kan hier nuchter tegenaan kijken: uren, dagen, maanden, jaren... Toch is de symboliek van de millenniumwende breed aanwezig in de samenleving. Bewust of onbewust appelleert het jaar 2000 aan een gevoel dat een nieuw tijdperk is aangebroken, een gevoel ook dat stimuleert tot nieu we ideeën en initiatieven op allerlei gebieden". Over de drempel Wel of geen toeval, de overgang naar het nieuwe millennium valt samen met grote veranderingen op Europese en mondiale schaal, die ook de provincie Zeeland raken. Sterker gezegd: gelegen aan de Noordzee, aan een der drukst bevaren rivieren ter wereld en grenzend aan het economisch en cultureel sterke Vlaanderen, zal Zeeland dienen te profiteren van zijn positie. Vandaar dat de sa menwerking met de Zuid-Neder landse provincies en de samen werking in de Euregio met nadruk zal worden voortgezet en dat er meer energie in zal worden ge stoken. Als er aanleiding toe is zullen ook grensoverschrijdende contacten plaatsvinden met de provincie Zuid-Holland. Het recente besluit tot deelname aan het Huis der Provincies in Brussel is een opmaat voor het toekomstige beleid. Nieuwe stijl De nieuwe zittingsperiode breekt aan onder een geheel ander gesternte dan de vorige perio des. Nog niet zo lang geleden leek het erop dat de provincies het jaar 2000 niet zouden halen in hun huidige vorm, niet zozeer qua grondgebied, maar vooral qua positie in het Nederlandse staats rechtelijke bestel. De provincies zijn sterker uit de discussies rondom hun bestaans recht gekomen dan zij voorheen waren. Op diverse terreinen eist men nu een belangrijkere rol op. Getuige de overheveling van een groot aantal rijkstaken naar de provincies wordt deze rol op nationaal niveau onderschreven. Een en ander vindt ook zijn neer slag in een ontwerp voor een bestuursakkoord nieuwe stijl, te sluiten tussen het Kabinet, het Interprovinciaal overleg en de Vereniging van Nederlandse ge meenten. In grote lijnen gaat het om concrete afspraken tussen de drie bestuurlagen waarbij het maatschappelijk nut van samen werking voorop staat en klassie ke bevoegdhedenpatronen wor den teruggedrongen. Naar verwachting zal dit akkoord binnenkort aan Provinciale Staten worden voorgelegd. De noodzakelijke bezuiniging op de provinciale budgetten is ten einde gekomen. Leidende principes Het is noodzakelijk op diverse terreinen nieuw beleid te formule ren, of bestaand beleid te wijzi gen. Deze vernieuwing heeft meerdere kanten. Het spreekt vanzelf dat dit niet kan gelden voor alle beleidsterreinen. In de afgelopen periode is immers al veel vastge legd in plannen en nota's, dat de komende jaren zal doorwerken. Wèl kan een aantal leidende prin cipes worden vastgelegd, die van toepassing zijn op de totstandko ming en uitvoering van zowel nieuw als bestaand beleid: duurzaamheid, veiligheid en sociale rechtvaardigheid wer ken door in alle relevante beleidssectoren; de economisch-ruimtelijke en sociale infrastructuur dienen evenwichtig te worden ontwik keld; de aanvaarding van beleid door hogere overheden zal stelsel matig worden bevorderd door het scheppen van een breed draagvlak binnen de provincie via samenwerking met andere overheden en organisaties. Bovenstaand is de letterlijke tekst uit de inleiding van de beleidsvi sie. Waar dit toe moet leiden op de verschillende beleidsonderde len, staat beschreven in AbdijNieuws van de volgende week. Dinsdag 13 april komt de Advies commissie bezwaarschriften in een openbare zitting bijeen om mondelinge toelichtingen te ver nemen op vier ingediende be zwaarschriften. De zittingen vin den plaats in het provinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. Café-restaurant "De Waterher- berg" in Veere is het niet eens met de aanzegging die men van GS heeft gekregen om een recla mebord te verwijderen. De zaak begint om 14.30 uur. Een inwoner van Middelburg komt om 15.00 uur in het geweer tegen de weigering van GS een ontheffing te verlenen van het fietsverbod op het Abdijplein voor het geven van roeifietsinstructies. De Taxicentrale Terneuzen is het er niet mee eens dat GS een taxi vergunning hebben gegeven aan Vebocab b.v. in Terneuzen. Het bedrijf krijgt om 15.30 uur gele genheid haar standpunt toe te lichten. De Stichting Regionale Bestrijding Varkens Invasie uit Graauw kan om 16.00 uur komen uitleggen waarom ze het er niet mee eens is dat GS aan diverse bedrijven een ontheffing van de m.e.r.- plicht hebben verleend voor het fokken, mesten of houden van pluimvee, varkens of rundvee. Project: Gedeputeerde Staten van Zeeland onderzoeken het buitengebied van Zeeland op de mogelijkheden voor de project matige vestiging van glastuin bouw. Zij hebben daartoe een startnotitie opgesteld waarin het onderzoek met betrekking tot mogelijkheden op 3 lokaties met elk een bruto oppervlakte van 500 tot 700 ha wordt aangekon digd. De lokaties liggen in de gemeenten Reimerswaal, Sas van Gent en Borsele. Het onder zoek richt zich op de milieu effecten die de realisering van de projectlokaties met zich mee kan brengen (bodem en water/na- tijiur en landschap/emissies naar geluid, lucht en licht/energie/ infrastructuur). Opmerkingen: Schriftelijke op merkingen over de startnotitie kunnen tot en met 6 mei 1999 worden gericht aan Gedeputeer de Staten van Zeeland, afd.ro, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Ter inzage: De startnotitie ligt van 9 april 1999 tot en met 6 mei 1999 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, het Groenewoud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur (van 30 april tot en met 5 mei 1999 ge sloten) en bij de gemeenten op de voor hen gebruikelijke tijden (met uitzondering van eventuele feestdagen). Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage liggende stukken kunt u zich wenden tot de afdeling ro van de provincie Zeeland tel. 0118-631794 en 0118-631934. Voorlichting: er worden 3 voor lichtingsbijeenkomsten gehou den: 19 april 1999 om 19.30 uur Dorpshuis Rilland, gemeente Reimerswaal; 27 april 1999 om 19.30 uur Verenigingsgebouw Lewedorp, gemeente Borsele; 28 april 1999 om 19.30 uur Verenigingsgebouw Concordia Westdorpe, gemeente Sas van Gent. Informatie: De startnotitie kan worden aangevraagd onder tel. 0118-631400. Renault Twingo 3 drs. 1997 Toyota Corolla 1.0 GTS HB 3 drs. 1993 Renault Clio RL 1.4 3 drs. 1996 Nissan Sunny 1.4 4 drs. 1992 Renault Mégane coupé 1.6 E 3 drs. 1998 Ford Escort 1.61 (Gas) 3 drs 1995 Renault Mégane coupé 1.6 E 3 drs. 1998 Renault Mégane 1.6E 5 drs. 1998 DEMO: Renault Mégane Scenic 1.6E 5 drs. 1997 Renault Twingo 3 drs 1998 Renault Mégane Scenic 1.6E 5 drs. 1997 Renault 19 RN 1.4 E 3-drs. 1995 DIESEL: Renault 19 RN 1.4 E 3 drs. 1995 Renault Laguna Break RN 2.2 5 drs. 1995 Renault 19 RN 1.4 5 drs. 1994 Renault 19 RL 1.9 D 4 drs 1993 Renault Laguna RT2.0 5 drs. 1994 Renault Laguna RN 2.2 D 5 drs 1996 Fiat Bravo 1.616V 3 drs 1996 Volkswagen Passat CL Variant 4 drs 1990 Volvo 440 GL 4 drs 1993 VEILINGWEG 15, 4697 RB SINT-ANNALAND TELEFOON 0166-653625, FAX 0166-653614 Enkele voorbeelden: B.K. Kristal, 7 dig. set, S63T- 599," B.K. Diamant, 7 dig. set. >937- 585,- WMF Diadeem, 8 dig. set, £6e;- 545," Gero Scala, 9 pers. - 90 dig. 179SC- 999," Gero Vita, 9 pers. -90 dig. -9757 499," WMF Valencia, 9 pers. - 90 dig. 21^-1299," (Aanbiedingen zijn geldig, zolang de voorraad ttrekt) Een kleine greep uit onze merken: Villeroy Boch, W.M.F., Seltmann, Eschenbach, s Röyal-Albert, Arzberg, - Royal Doulton, Wilkens, Gero, Winterling, B.S.F., Kei turn, Fissier, BK, Spring, Schott-Zwiesel, Splegelau H. Graag tot ziens bij: Serviezen Cassettes Kooksets fir iriMir/^TTT Parallelweg 4 B, }364 AL Slicdrccht 1 I K h H Afslag Wijngaardciv'Niiverwaard (langs A") Telefoon 0184-411016 Fax 0184 - 422969 Wet verontreiniging oppervlaktewateren Vergunning voor het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen De staatssecretaris van Verkeer en Water staat maakt ter voldoening aan de Algeme ne wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluit van 31 maart 1999, nr. WM 2491 is aan het college van burgemeester en wet houders van de gemeente Tholen vergun ning ingevolge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren verleend voor het stor ten van baggerspecie in de Oosterschelde. Terinzagelegging Het besluit, alsmede het ontwerp-besluit en andere van belang zijnde stukken liggen van 7 april 1999 tot en met 19 mei 1999 ter inzage op de volgende adressen en tijd stippen: 1. Rijkswaterstaat, directie Zeeland, Koestraat 30 te Middelburg op werk dagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur (kamer 312). 2. Gemeentehuis van Tholen, Markt 1 -5 te St. Maartensdijk, op werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur en op maandag van 17.00 uur tot 20.00 uur in de openbare bibliotheek, Markt 58 te St. Maartensdijk. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 19 mei 1999 beroep bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp zijn aangebracht; d. degenen aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, met ten minste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroep, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft geno men en de datum en het kenmerk van het besluit. Het besluit wordt op 20 mei 1999 van kracht tenzij vóór deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het verzoek tot het treffen van een voor lopige voorziening moet worden gericht aan de Voorzitter van voornoemde afdeling. Het besluit wordt niet van kracht voordat op een dergelijk verzoek is beslist. Van de indiener van een beroepschrift/ verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt een bedrag aan griffie- geld geheven. Omtrent de hoogte hiervan, de wijze waarop en de termijn waarbinnen u dit dient te betalen kunt u zich in verbinding stellen met de secretarie van de voornoem de afdeling. Middelburg, 7 april 1999, de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, namens deze. Ministerie van Verkeer en Waterstaat ing. J.l. Hennekeij Mr. J.A. Lander: griffier der Staten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17