I YUSHIN Vooral jeugdigen op toernooi van Oud-Vossemeerse judo vereniging Aanschaf vuilnisauto vergt vier ton Ruucstoppelen 3 heeft aspiraties voor de titel Eerste team Smash hoopt degradatiespook te verslaan Van den Hoek 16e plaats in race Rilland Emergo begint teleurstellend aan 2e helft veldcompetitie Gymnasten strijden in Tholen voor de regiofinale clubteams Thoolse renners in de prijzen Donderdag 8 april 1999 Winst dames St.-Annaland in hoofdklas In het paasweekeinde is ook de tenniscompetitie weer begonnen. Af en toe onderbroken wegens het slechte weer werden de eerste partijen afgewerkt. Het derde he renteam van de Ruucstoppelen, dat titelaspiraties heeft, pakte de volle winst. Ook het tweede damesteam van de Sint-Philipslanders, dames 1 van Sint-Annaland en Jaco- ba van Beieren heren 3 begonnen met een overwinning. Tijdsdruk Jacoba van Beieren Dames Voor Smash '76 breekt zaterdag het uur van de waarheid aan. In De Wellevaete treffen de Sint-Annalanders in de strijd tegen de degradatie rode-lantaarndrager Roosen daal. Scheidsrechter en trainer A.M. Govers van OVJV krijgt vierde dan Beter WHS 4 met lege handen Smerdiek 3 wint maar moeizaam van Rillandia Vosmeer 4 scoort 21 keer EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT A-team is op dreef in het bekertoernooi Punten vergaren Emergo heeft de veldcompetitie teleurstellend hervat met een 10-4 nederlaag tegen Korbatjo 2. Ook Emergo 3 moest een fors verlies incasseren. De jeugd deed het aan merkelijk beter. Het A-team bereikte zelfs de achtste fi nale van het bekertoernooi door het sterke Good Luck uit Middelharnis te verslaan. Tijdens het judotoernooi van OVJV uit Oud-Vossemeer heeft judoka A.M. Govers zaterdag de vierde dan gekre gen. Landelijk voorzitter A. Linskens van de culturele judo en jiu-jitsu federatie (CJJF) reikte op de judomat in De Vossenkuil het bijbehorende diploma uit aan de 53- jarige oefenmeester. Dat gebeurde aan het eind van de ochtend tussen de jeugdwedstrijden van het toernooi waar zo'n 120 judoka's aan deelnamen. wT> Tennis Het eerste herenteam van tennisclub Sint-Annaland is de competitie in de tweede klasse begonnen met een ne derlaag tegen Duiveland. In Nieuwer- kerk moesten vier van de zes wedstrij den in een tiebreak beslist worden. Drie daarvan verloren de Sint-Anna- landers, slechts Martijn Potappel wist te winnen. Zowel hij als Wim Bazen debuteerden prima in het team; beiden wonnen hun enkelspel (Bazen deed dat simpel, in 1-6 en 2-6). Marco Bolier won, zoals gewoonlijk, zijn eerste set (6-4) en verloor de tweede met dezelf de cijfers. In de derde set kon hij geen vuis maken (6-2 verlies). Ook Cent van Dijke verloor, ondanks goed te genspel, in een driesetter (6-3, 4-6, 6- 3). Potappel en Bolier begonnen daar na hel dubbelspel veelbelovend met een 6-7 winst in de eerste set, maar ze verloren de tweede en de derde (6-4, 6-2). Van Dijke en Bazen speelden een sterke dubbel, doch verloren eveneens. De eerste set nipt in een tiebreak (7-6), de tweede ongelukkig met 6-4. Na jaren middenmoter te zijn geweest, heeft het derde herenteam van de Ruucstoppelen nu titelaspiraties. In de eerste wedstrijd, tegen Dos 4 uit Vlis- singen, werd de toon gezet door Jack Neele, Sam Everaers, Jan van Dijke en Jan Bolier. Het viertal had, dankzij de vroege opening van de banen in Sint- Philipsland, al kunnen oefenen en dat resulteerde in de volle winst. Af en toe gooide de regen roet in het eten, maar de Sint-Philipslanders zijn slechte weersomstandigheden gewend. Ze wonnen de dubbelpartijen overtui gend: Neele/Everaers in 6-3, 6-3 en Bolier/Van Dijke in 6-2, 6-4. In het en kelspel zette Neele vervolgens de wed strijd naar zijn hand en boog in de tweede set een achterstand op beslis sende momenten om in winst (6-3, 6- 4). Everaers won simpel met dezelfde setstanden. Boliers tegenstander moest, mede door problemen met de knie, de winst aan de sterk acterende Sint-Philipslander laten (6-1, 6-0). Van Dijke had tenslotte de meeste moeite met zijn opponent, die sterk serveerde. Hij won de eerste.set, maar moest de tweede na een mindere fase en een tie break aan de tegenstander laten. Op karakter pakte Van Dijke vervolgens de winst in de derde set en daarmee van de partij (6-3, 6-7, 6-3). Ruucstoppelen 4 bleef tegen Zierikzee 5 met lege handen achter. Het team speelde onder tijdsdruk, omdat vier van de vijf spelers in de middag ook nog voor de competitie moesten voet ballen. Het gelegenheidsduo Jan Wal- pot/Joes Huijsmans speelde niet on verdienstelijk. Het verloor de eerste set nipt met 5-7 en won de tweede in de tiebreak met 7-6. Een onderbreking wegens de regen bleek funest voor de Sint-Philipslanders, die de derde set verloren met 2-6. Kees Ploeg en Kees Filius vormen gewoonlijk een sterk dubbel. Waarschijnlijk door een ver keerde racketkeuze en de onwennig heid op gravel konden ze nu geen vuist maken en verloren met 3-6, 3-6. De eerste enkelpartij, van Ploeg, verliep merkwaardig. Hij verloor de eerste set met 0-6 en leek vervolgens de zaken recht te gaan zetten met een 6-2 winst. Maar Ploegs tegenstander was voort varend in de derde set en won deze met 2-6. Filius kon vervolgens in zijn eerste set geen vuist maken (1-6), maar zijn spel ging met sprongen vooruit nadat hij in de tweede set van racket had gewisseld. Toch kon hij een 4-6 nederlaag niet voorkomen. Huijs mans speelde op zijn beurt verdienste lijk, maar moest onder tijdsdruk de eerste set aan de tegenstander laten (5- 7) en dc tweede zelfs met 0-6. Onder slechts weersomstandigheden speelde Walpot vervolgens een goede partij, maar hij kon niet verhinderen dat de winst naar de tegenstander ging (4-6, 3-6). Het tweede herenteam van Jacoba van Beieren, vorig jaar gepromoveerd, is de competitie begonnen met een 4-2 nederlaag tegen De Klappers. A. Broekhuizen en W. Brevet verloren de eerste dubbelpartij kansloos. Ook L. Hertogs en M. Bentvelsen gingen in een driesetter onderuit. De enkels ver liepen beter, want zowel Hertogs als Broekhuizen boekten winst in twee sets. De hoop was vervolgens geves tigd op M. Wesdorp, die nog nooit een competitiewedstrijd had verloren. Maar deze vond nu een keer zijn Wa terloo, waarna het ook Brevet niet luk te om de eer te redden. Heren 3 boekte een 6-0 zege tegen Duiveland 3. Theo de Hond en Danny Oosterbaan wonnen in hun dubbelpar tij de eerste set, verloren de tweede en trokken vervolgens de derde overtui gend naar zich toe (6-3, 3-6, 6-1). Erik de Rooij en Martin den Haan hadden vervolgens minder moeite met hun op ponenten (6-2, 6-4). Dit goede resul taat werd in de enkelpartijen voortge zet, want die werden allemaal gewonnen: De Rooij (6-4, 6-4), De Hond (6-1, 6-3), Oosterbaan (6-1, 6-2) en Den Haan (6-3, 6-1). Voor het eerst speelt tennisclub Sint- Annaland weer met twee damesteams in de competitie. Het eerste team trad in de hoofdklas aan tegen Kruiningen en won met 1-3. Hanna Moerland en Marrie Quist begonnen sterk. De eer ste set was zo binnen (6-1), maar in de tweede werd het bij 5-4 nog even spannend. 40-0, dus drie matchpunten. Die werden door Quist te nonchalant gespeeld, maar Moerland hield het hoofd koel: 6-4. Bij Corrie Bazen en Willy de Rijke verliep het iets moeiza mer in een spannende driesetter. In de derde set stonden de Sint-Annalanders snel met 5-2 voor, maar toch liep het nog uit op een tiebreak en uiteindelijk 7-4 voor de Thoolse ploeg. In de derde partij speelden Quist en Bazen erg slecht, ze verloren met 6-3, 6-3. Moer land en De Rijke moesten daarom win nen en dat lukte ook, in een driesetter. De laatste set werd met 6-4 gewonnen, ondanks dat de wind lastig was. De dubbelcompetitie begon voor Ruucstoppelen dames 2 met een duel tegen Hulster Ambacht, wat met 3-1 werd gewonnen. Maddy Filius en Anja Koldijk maakten er een spannende wedstrijd van en haalden het eerste punt binnen voor de Sint-Philipslan ders (6-4, 7-6). Liesbeth van Dijke en Riet Sondermeijer wonnen in een driesetter (6-1, 5-7, 6-3). Daarna ver loren Rietje Verwijs en Koldijk in een zware partij met 2-6, 2-6. Rian Baauw en Filius maakten er daarna voor het publiek een ware thriller van, maar pakten met 7-6, 7-5 de overwinning. Bij de jeugd kwamen drie teams in ac tie. Koploper Tanaka was veel te sterk voor de Sint-Annalandse meisjes, die onderaan staan. Diana Heijboer, Leon- tien van Keulen en Jantien Vroegop kregen dan ook met 10-0 klop. Het vierde jongensteam deed het be duidend beter en behaalde een ruime 8-2 winst tegen Tanaka 6 uit Etten- Leur. Remco Vroegop en Arno Bruijn- zeel wonnen zowel hun enkelpartijen als samen het dubbelspel, Tim Wester- laken boekte één zege. Het team staat stevig op de tweede plaats in de derde klas aspiranten. De beginners kregen Roosendaal 2 op bezoek. Hun resultaten laten een stij gende lijn zien, maar ze verloren met 4-6. Marinus Prins won alledrie zijn enkelpartijen en Ellen Hage behaalde haar eerste competitiezege in drie ga mes (21-15, 17-21, 25-23). Samen ver loren ze het dubbelspel. Kees-Jan Bruijnzeel kwam niet tot winst. Programma 10 april: Smash-Roosen- daal. Smash 2-Back Hands 6. Jeugd: Smash jongens-Rijnsoever, Tanaka- Smash I, Tanaka 3-Smash 2, Markie- zaat 2-Smash 3, Hotak 3-Smash 4, Ni- tak-Smash 6. De wedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete. Wellicht wordt verdediger Johan Snoep ingezet om de broodnodige punten te halen voor behoud in de hoogste klasse van de afdeling Bra bant. Het laatste competitieduel is uit tegen koploper Tios, waarvan afgelo pen zaterdag al met 8-2 werd verloren. Smash keek toen tegen de ploeg uit Tilburg al vlot tegen een 4-0 achter stand aan. Alleen Christian van 't Hof scoorde twee punten. Marco Saarloos en Ad Verhage kunnen deze competitie vrijwel geen wedstrijd naar hun hand zetten. Smash 2 slaagde er in om de eerste wedstrijd in de vierde klas te winnen (6-4), waardoor de aansluiting met Hotak 7 (eveneens degradatiekandi daat) is gemaakt. Het team krijgt er steeds meer vertrouwen in dat men zich zal weten te handhaven en trainer Gerard Rens was in zijn nopjes met het vertoonde spel. Adrie Aarnoudse bleef ongeslagen en Rafaël Fructuoso won twee partijen; slechts Kees van Poortvliet bleef op de nul steken. Motorsport Zaterdag stond Kevin van den Hoek in Rilland met 26 crossers klaar voor de eerste manche over twintig minuten plus één ronde. De rijder uit Sint- Maartensdijk kwam na een ronde als elfde door op een baan die dankzij de regen prima te berijden was. Al snel reed de 17-jarige Tholenaar op de zes de plaats, die hij dankzij een flinke voorsprong wist vast te houden. In de tweede manche werd Van den Hoek bij de start gehinderd door zijn buurman, maar hij wist overeind te blijven en werd uiteindelijk als negende afge- vlagd. Op tweede paasdag was er in Boxmeer een MON-wedstrijd, waarbij de Thole naar werd ingedeeld in de eerste serie van de 125-cc-junioren. Er vertrokken 48 crossers in de regen voor twaalf mi nuten plus één ronde. In zo'n korte tijd is een slechte start nauwelijks meer goed te maken, maar het verliep goed voor Van den Hoek en hij eiste de vijf de plaats op. Daarmee plaatste hij zich direct voor de finale, waarin 42 crossers van start gingen (16 uit beide series en 10 uit de herkansing). Door de regen en de sporen van de zijspan nen was de baan heel zwaar geworden. Dat leverde in de eerste bocht meteen een valpartij op, die Van den Hoek ontweek door gas terug te nemen en door de afzetting eromheen te rijden. Hij zette de achervolging in op een groep die er bijna een ronde op had zitten, maar een kwartier plus één ron de was tekort om de aansluiting te vin den. Van den Hoek werd als zestiende afgevlagd. Zondag rijdt de Sint-Maar- tensdijkse crosser in Heeswijk-Dint- her. BEAUTY CENTRE Het verantwoorde Medi-Cell centrum voor alle Cellulltes- problemen Shiseido- schoonheids- behandelingen met klasse Hoofdstraat 2 Kortgene Tel.: 0113 301402 Vossemeerder Ruud Havermans nam na zijn griep weer deel aan de koers. Ondanks zijn trainingsach terstand wist hij met een vijftiende plaats eveneens in de prijzen te rij den. Ook bij de wedstrijd voor nieuwe lingen was er Thools succes. John ny Pollie die dit seizoen voor het eerst aan wedstrijden deelneemt kon een geldprijs mee naar huis ne men. De Tholenaar kwam als elfde over de finish. Plaatsgenoot Joram Dees kon aan deze wedstrijd niet deelnemen. Door een valpartij bij een koers in België is hij voor enige tijd uitgeschakeld. Reserve derde klasse Driemaal eerder was het treffen tussen WHS 4 en Rijsoord 4 afgelast wegens de slechte toestand van het veld, maar ondanks dat de regen van zaterdagmor gen de mat op plekken wederom onbe speelbaar maakte, ging het treffen nu door. WHS begon sterk en bleef met goede combinaties en tikwerk veelvul dig in balbezit. Op aangeven van Sjaak Gunter werd Abbie Hommel vrijge- speeld op de linkerpunt van het zestien metergebied en deze zette zijn ploeg met een schot in de kruising op voor sprong. Na een vermeende overtreding van Kees Goedegebuure en het niet toe kennen van een vrije trap wegens bui tenspel door de scheidsrechter, kon Rijsoord met een simpele kopbal langs zij komen. WHS hield het beste van het spel. William Quist schoot net over en Abbie Hommel raakte de paal. Iman v.d. Repe probeerde vanuit de verdedi ging de bal weg te werken, maar schoot tegen een tegenstander aan. Het leer bleef juist voor de achterlijn liggen, waar Rijsoord simpel kon voorzetten en 2-1 scoren. Na de rust bleven de Sint- Annalanders de betere, maar ze benut ten de kansen niet die ze op de gelijk maker kregen. Sander Goedegebuure moest wegens kramp tijdelijk naar de kant en in die fase lukte het de thuisclub om 3-1 te scoren, waarmee de partij ge speeld was. +4 Reserve vijfde klasse Tegen Rillandia 4 verdedigde Smer diek 3 met succes de vierde plaats op de ranglijst: de blauw-zwarten wonnen met 2-5. Vooral in de beginfase van de eerste helft speelde Smerdiek veel op de helft van de tegenstander. John van Houdt gaf de bal mee aan C.D. Tran, die aflegde op Eddy op den Brouw en deze schoot het leer over de doellijn. De Tholenaren bleven drukken en dat leverde na 25 minuten de tweede treffer op, van John van Houdt. Rillan dia gaf zich niet gewonnen en drong de bezoekers zijn spel op. Doordat er bij de blauw-zwarten verdedigend wel een en ander haperde, konden de Bevelan ders terugkomen in de wedstrijd. Nadat doelman Mare Hoogendoorn de bal verkeerd raakte, kwam deze in de voe ten van een Rillandse aanvaller die niet aarzelde: 1-2. De thuisclub maakte het Smerdiek steeds lastiger. Nadat drie spelers door de Thoolse defensie waren gebroken, voorkwam Hoogendoorn met een katachtige reactie de gelijkma ker. Vlak voor rust kwam de 2-2 echter toch op het scorebord. Smerdiek liet het er niet bij zitten en trok in de tweede helft de teugels strak. Het tempo ging omhoog en het positie spel werd beter gespeeld. Na vijf minu ten al bekroonde Tran een aanval. Me teen bij de aftrap veroverde Smerdiek de bal opnieuw en met een lob over 25 meter tekende Van Houdt de 2-4 aan. Smerdiek bleef fel en viel constant aan. Er kwamen kansen, maar die ble ven onbenut. Tot de arbiter een straf schop gaf na het vloeren van een Smer- diek-speler. Marcel Baan bracht de stand op 2-5 en de wedstrijd was ge speeld. Reserve zesde klasse De veteranen van Vosmeer waren in het paasweekeinde op schot. Zaterdag klop ten ze DSE 4 met 0-7, maandag werd Steenbergen 6 vernederd: 14-2. Het duel in Etten-Leur speelde zich veelal af op de helft van de thuisclub, die met counters af en toe voor gevaar zorgde. Na een kwartier opende Martin v.d. Plas de score. Hij kopte een voorzet van Leo Havermans hard in. Met een listig hakballetje maakte Frans Haver mans er na een half uur, op aangeven van Danker Kouwen, 0-2 van. Op slag van rust worstelde Kouwen zich door de DSE-verdediging heen en schoot Vo smeer naar 0-3. De vierde treffer was een eigen doelpunt; meteen na de aftrap werkte een Ettense speler de bal achter zijn doelman. Een combinatie tussen Leo Havermans en Van der Plas werd Jack Mosch in stelling gebracht en deze faalde niet. Met een lob bracht Frans Havermans binnen het kwartier de stand op 0-6. De laatste treffer kwam op naam van Mosch, die twee minuten voor tijd het leer in de linker benedenhoek schoot. Het paasontbijt dat de spelers maandag gezamenlijk met vrouwen en kinderen voorafgaand aan de wedstrijd nuttigden, deed wonderen. Het team pakte de draad van zaterdag weer op, geholpen door een Steenbergenaar die al binnen enkele minuten zijn ver uitgelopen doelman passeerde. Even later rondde Mosch een snelle combinatie af en stond het 2-0. Uit een vrije trap van Leo Havermans kopte Henk Potappel ver volgens 3-0 binnen. Na de aftrap kwam Vosmeer meteen in balbezit en uit een lange pass van Potappel maakte Van der Plas 4-0. Vijf minuten later schoot Pot appel, op aangeven van Van der Plas, de bal uit een moeilijke hoek in het doel. En vlak voor rust zorgde Dré Aarnoud se, aangespeeld door Mosch, voor 6-0. Vlak daarna ontfutselde Van der Plas een Steenbergse verdediger de bal en knalde deze in het doel. Na de aftrap liet de thuisclub zich verrassen en een Steenbergenaar schoot het leer achter doelman Arie Hage (7-1In de tweede helft verzuimde Vosmeer aanvankelijk de kansen te benutten, terwijl de bezoe kers met een kopbal op 7-2 kwamen. Binnen vier minuten trof vervolgens Mosch twee keer doel. Ook gaf hij de voorzet, waaruit Frans Havermans hal verwege de dubbele cijfers op het score bord bracht. Opnieuw schoot daarna de al in de beginfase onfortuinlijke Steen bergenaar in het eigen doel. Uit een hoekschop van Van der Plas maakte Mosch er 12-2 van. Even later zette hij met een pass Potappel alleen voor de keeper en dat betekende 13-2. Tenslotte bediende Jan Burgers zijn broer Chris op maat, zodat deze de eindstand op 14- 2 kon bepalen. In februari klapte in Scherpenisse een band van een van de gemeentelijke vuilniswagens. De Vredesduif Sint-Philipsland, Dein- ze 4 april, 253 duiven van 17 deelne mers (africhtvlucht). I,o.s om 15.00 uur bij mooi weer en westenwind. Eerste duif 15.46.47 is 1782 ni/min, laatste duif om 15.57.33 is 1449 m/min. comb. Reijngoudl zn 1, 2, 4, 5. 9, 10, 1116, 17, 18, 19, 20, 23, 26, 27, 29.38, 63, 64; R. Reijngoudt 3, 14, 62; L. Rei- jngoudt 6, 25, 28, 40, 53, 60; comb. Hoek 7, 8, 35, 37, 56; gebr. Reijngoudt 12, 13, 15, 5152; A. van Dommelen 21 32; J.D. Quist 22, 31, 36, 42, 44, 55; J. Quist 24. 33, 45. 46; comb. Reijngoudt 30, 39, 49; W. Neele 34, 48, 50; K. de Frel 41; J. Zuidweg jzn 43; C. Dieleman 47; M. Meijer zn 54; A. Goudzwaard 57,58,59; C. Verwijs 61. De Zwaluw Oud-Vossemeer, Deinze 4 april, 356 duiven van 20 deelnemers. Los om 15.00 uur bij westenwind. Eerste duif om 15.43.53 is 1828 m/min. laatste duif 15.51.28 is 1568 m/min. R. Hendrikse I, 5. 12, 18. 38, 51, 85; J. Berkeij 2. 14. 41, 42. 47, 68, 80, 83; T. de Graaf 3, 6. 20, 29, 30, 45; C. Hom mel; 4, 9. 13, 24; A. Vis 7, 10, 25, 28, 69; Dick Vaders 8. 19, 21, 31, 33,40.43, 53, 73, 76; J. Capelle 11, 27, 36, 52, 58, 62, 71, 75, 84; D. Istha 15, 35,70, 86; A. Capelle 16, 88. 89; A. Havermans 17, 23, 26, 32, 37,44, 48. 49. 50, 55, 56, 65, 67, 72, 74, 77 P. Hommel 22, 46, 57, 61, 66, 78. 81, 82; Daan Vaders 34, 64, 79; L. Hoek 39, 63, 87; C. Rijnberg 54; T. van Daalen 59; H. Buitenhuis 60. Paasvoetbaltoemooi. Het team van het Schelde college te Sint-Maar tensdijk is in de finale van het paas voetbaltoemooi te Bergen op Zoom gestruikeld over de ploeg van 't Rijks. Het werd 1 -0. Advertentie I.M. Trainer A.M. Govers van OVJV hier op de mat als scheidsrechter bij de jeugd waar Hubrecht Harberden uit Sint-Philipsland in actie kwam (in het gezicht gezien). Op de achtergrond (tussen Hubrecht en Govers) Jolanda Kolthoorn. De gemeente gaat een zeven jaar oude vuilnisauto en een negen jaar oude vrachtwagen vervan gen. Met de investering is 675.000 gulden gemoeid. In beide gevallen kiest het gemeentebestuur voor een Daf. Goede ervaringen de af gelopen twintig jaar én het belang van uniformiteit voor de mede werkers zijn, met name bij de vuilnisauto, de argumenten. Het beladingssysteem dat op de op bouw wordt geplaatst, zal derhal ve ook hetzelfde zijn als dat op de drie vuilniswagens die momenteel bij de gemeente rijden. De op bouw zal twintig kubieke meter afval kunnen herbergen. Dat is het maximaal toegestane laadver mogen. Deze keuze hangt samen met het transport, want volle vuil niswagens moeten naar het Sloe- gebied rijden om daar op de stort plaats te lossen. De investerings planning voor dit jaar houdt voor de vervanging rekening met een bedrag van vier ton. Het vervangen van de vrachtwa gen was vorig jaar al gepland, re kening werd gehouden met een uitgave van 285.000 gulden. De auto wordt gebruikt voor aan- en afvoer van straatzand en -stenen, bij lichte graafwerkzaamheden, transport van snoei- en ander af val uit plantsoenen, van bedrijfs afval naar de Kragge in Bergen op Zoom, bij de inzameling van oude metalen en koelkasten en voor het halen en brengen van stoelen en praktikabels voor de dorpshuizen. De commissie gemeentelijke ont wikkeling adviseert dinsdagavond over beide investeringen. In de Paaswielerronde van Steen bergen zijn er door de Thoolse deel nemers weer successen behaald. Bij de wedstrijd voor amateurs klas seerde John den Engelsman uit St.Annaland zich als negende. Ar jan van Haaften uit Stavenisse legde beslag op de veertiende plaats. Ook 10 tot 13 jaar. Alle deelnemers worden vantevoren gewogen en in gedeeld in gewichtsklassen. Dat varieert van 20 tot 40 kilo bij de jeugd. Bij de senioren is de lichtge wichtklasse tot 62 kilo. Op twee matten worden de wed strijden in snel tempo afgewerkt. De ouders nemen plaats op de tri bune om de verrichtingen van hun kinderen gade te slaan. Met het oog op mogelijk letsel zijn bij de kleintjes wurgingen, arm- klemmen en offerworpen niet toe gestaan. De 12-jarigen mogen al meer. Zij mogen een offerworp toepassen om de tegenstander te vloeren, maar nog geen wurgingen en armklemmen toepassen. De 14- jarigen kennen deze beperkingen niet meer. Volgens Govers heeft ook de judo te maken met een verminderde be langstelling. „De grootste groep zijn nu de 10 tot 13-jarigen. Vroe ger vormden de 6-jarigen de groot ste groep. Als ze zestien, zeventien jaar Worden, dan gaan ze vaak an dere dingen doen en stoppen ze met judo. Je houdt er meestal maar een paar over. Die blijven dan ook wel." De senioren met een bruine band kunnen op het toernooi punten ver garen voor de zwarte band. Niet veel, want daar is het toernooi vol gens Govers weer te klein voor. Bij de meisjes verraste Jolanda Kolthoorn (witte band) van OVJV. Ze deed voor het eerst mee aan een toernooi en won de eerste prijs. Hu brecht van Harberden van OVJV had pech. Bij een val kwam hij op zijn hoofd terecht. Om de zwelling te beperken, werd de kwetsuur door de vrijwilligers van de EHBO be handeld met ijsblokjes. Eén judoka moest naar de dokter, maar de bles sure bleek mee te vallen. De resultaten van de Thoolse deel nemers in de diverse poules zijn als volgt. JONGENS. 8 t/m 10 jaar: 1. Carlo van Tiggele (Katame-Waza). 11 en 12 jaar: 3. Wesley Bogers (Katame-Waza); 4. Hubrecht van Harberden (OVJV). 13 en 14 jaar: 2. Jan Hoek (OVJV); 3. Marcel Uijl (Katame-Waza); 4. Hans van Kolthoorn (OVJV); 6. Er- win van Leeuwen (Katame-Waza); 6. Martijn Vroegop (Katame-Waza). 15 t/m 17 jaar: 2. Hans Koldijk (OVJV); 2. Eelco Vroegop (Kata me-Waza); 3. Rijnier Renes (Kata me-Waza); 3. Robin Vroegop (Ka tame-Waza); 4. Reinier Baaijens (Katame-Waza); 5. Frank Meeuwis- sen (Katame-Waza). MEISJES. 8 t/m 10 jaar: 3. Jolanda van Splunter (Katame-Waza). 11 en 12 jaar: 1. Jolanda van Kolt hoorn (OVJV). 13 en 14 jaar: 4. Ilse Bogers (Kata me-Waza). In Meulvliet in Tholen wordt zater dag de tweede voorronde gehouden van de clubteamwedstrijden van de Thoolse gymverenigingen. Excelsi or, de Flippers, Olympia, SHF, Spi- do en WIK organiseren deze wed strijd gezamenlijk. De resultaten worden geteld bij die van de eerste wedstrijd. De 'totaalwinnaars' plaat sen zich voor de finale van de regio Zuidwest-Nederland. De wedstrijd in Tholen, die voor belangstellenden vrij toegankelijk is, begint 's mor gens om 8.20 uur. De middagwed strijd om kwart over een. Het team uit Sint-Maartensdijk keek al gauw tegen een 4-0 achterstand aan, maar kwam terug tot 5-2. Na de rust leek het bij een 6-4 stand nog een beet je spannend te worden, maar Korbatjo scoorde nog vier keer. De Thoolse treffers kwamen op naam van Jaco van Dis (2x), Marian Bazen en Marco v.d. Hoek. Tegen Ventura Sport 6 speelde Emergo 3 een redelijke wedstrijd, maar men bracht de tegenstander niet in gevaar. Bij de rust stonden de Tholenaren ach ter met 9-3. In de tweede helft stokte het bij de ploeg uit Strijen een beetje, maar Emergo wist het verschil niet te overbruggen. Uiteindelijk werd het 11- 5, waarbij Gerrie Anthonisse (3x) en Jaco Rip (2x) scoorden voor het team uit Sint-Maartensdijk.Een week eerder was er ruim verloren van het gerouti neerde DSO 4 uit Klundert, dat in de zaal een klasse hoger speelt (16-4). Weliswaar opende Emergo de score, maar DSO leidde bij rust met 9-2. Voor het Thoolse team scoorden Herman v.d. Berg (2x), Humphrey Bosheuvel en Ja co Rip. De A-jeugd van de korfbalclub heeft de achtste finale bereikt van het bekertoer nooi, door Good Luck uit Middelharnis (in de zaalcompetitie een te sterke te genstander) met 7-4 te verslaan. In een heus gevecht om de winst nam Emergo voor de rust steeds de leiding, maar de ruststand was 3-3. In de tweede helft begonnen de Tholenaren sterk in tegen stelling tot de tegenstander en bouwde de voorsprong uit naar 7-3. De doel punten kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (3x), Liesbeth Dam, Nicole Dam, Marcel de Frel en Ruben Steke- tee. Het competitieduel tegen De Vol treffers uit Oosterhout werd met 9-7 door de Tholenaren gewonnen. Beide ploegen waren aanvankelijk aan elkaar gewaagd, zodat de rust mer 3-4 bereikt werd. Ook daarna werd hel spannend, maar Emergo kwam via een beslissende run op 7-5 en gaf die voorsprong niet meer prijs. Doelpuntenmakers waren Jaco van Heemskerk (3x), Ruben Ste- ketee (3x) en Liesbeth Dam. Emergo C speelde door het slechte weer een moeizame wedstrijd tegen Springfield. Door de regen was de bal glad en werd er slecht gevangen. Springfield opende de score, maar Emergo kwam terug en door treffers van Dominic v.d. Berg en Bas Vroegop won men met 2-1 Het treffen tussen Emergo D en Schel- devogels was spannend met een 2-1 stand bij rust. Emergo kwam maar niet weg van de tegenstander uit Bergen op Zoom, maar won uiteindelijk nipt met 3-2. Harmen van Heemskerk (2x) en Charlotte Weijenberg maakten de doel punten. In de reguliere speeltijd kwamen Emer go F en Keep Fit niet tot scoren, zodat het duel in 0-0 eindigde. Bij de straf- worpen was dat anders en zo kwam er een 25-20 eindstand op het scorebord. Govers kreeg de vierde dan (een Japanse woord die de graad van be hendigheid bij judo aanduidt) voor zijn verdiensten voor de judosport. Govers is sinds 1960 actief. Hij is scheidsrechter op nationaal niveau, maar blaast ook in Beneluxverband zijn partijtje mee. Verder is hij bondscoach van de CJJF en is hij lid van de technische commissie van de CJJF, die wedstrijden orga niseert en zorgt voor het opleiden van judoka's. Govers is ook exami nator en zit samen met J. van We zel (trainer van de CJET uit Scher penisse) in de scheidsrechters- commissie van de CJJF. Momenteel leidt Govers als bonds coach wekelijks de centrale trai ning van judoka's in Etten-Leur voor deelname aan de wereldkam pioenschappen voor 15 tot 17-jari- gen in Salzburg. Een aantal van de geselecteerde judoka's (onder an deren Chantal van der Steen uit Breda en Jozina Landa uit Lepel straat) namen deel aan het OVJV- toernooi dat op twee matten werd gespeeld. Het toernooi kende veel meer deel nemers dan vorig jaar toen zich maar vijftig judoka's hadden inge schreven. Met ruim 120 deelne mers toonde Govers zich dan ook tevreden. De datum van het toer nooi was voor dit jaar eerder be kend waardoor OVJV op meer deelnemers kon rekenen. „Het is een mooi aantal voor deze zaal. We mogen niet meer dan 150 deelne mers hebben in verband met de zaalgrootte. We zijn met dit aantal lekker de hele dag bezig. De prijs uitreiking is meteen na de wed strijd, zodat iedereen ook op tijd naar huis kan." Van OVJV deden zeven leden mee, de overigen kwamen van 11 andere verenigingen onder meer uit Breda, Zierikzee, Lepelstraat en België. De grootse groep is de jeugd van

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15