Dominerend Smerdiek scoort niet en moet nu op nacompetitie mikken Tholense Boys loopt periodetitel mis door nederlaag tegen Rillandia nnnnnnannmHTHIW GUI Eerste zege voor WHS na zeventien wedstrijden Waarschuwing is nog niet opgepakt door SPS Veerkracht van Noad geeft weer wat hoop Tuinpaadje aanleggen? J 1 1 Zwak Stavenisse weet ook van Dosko niet te winnen Wel succesvol in bekertoernooi en tegen Zwaluwe Trainer ontevreden over inzet L Donderdag 8 april 1999 EENDRACHÏBODE, DE THOOLSE COURANT Als Smerdiek nog enige il lusie had om kans te ma ken op het kampioenschap in de vierde klas, dan kan men die na de thuisneder laag tegen mede-titelkan didaat ZPR definitief uit het hoofd zetten. De Thoolse vierdeklasser hoopt nu via de nacompe- titie de stap naar de derde klas te maken. Klassege- noot Stavenisse blijft in ie- dergeval in de vierde klas spelen. De ploeg neemt in de laagste klasse van het zaterdagvoetbal een be scheiden plaats in en voor kwam ternauwernood een debacle tegen hekkenslui ter Dosko. Versterking Stavenisse bedroevend Eindsprint om het vege lijf te redden Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Verrassende wending Winst in bekerduel Alleen dreiging St.-Philipslanders kloppen Klundert f\ /<vi n 1, -A - Y'-' 1 r imabo naar Imabo voor de mooiste sierbestrating en professioneel advies! Imabo maakt het-waa r De eerste drie in het topscorerklassement kwamen bij de wedstrijden in het paas weekend niet tot scoren. Niels Hage van Smerdiek blijft met 21 doelpunten de lijst aanvoeren en wordt gevolgd door Alex van der Reest en Jacco Vaders met re spectievelijk 20 en 16 doelpunten. Spits René v.d. Berge van Tholense Boys blijft stijgen en kan misschien nog in dc top drie binnendringen. Hij kwam zowel te gen Zwaluwe als Rillandia tot scoren en bracht daarmee zijn totaal op dertien doelpunten. Jacky op den Brouw van Smerdiek staat met elf doelpunten op de vijfde plaats. Peter Neele (Stavcnisse), Cenny van Splunter (Noad), Johan Scheermeijer (SPS) en Rien Fase (WHS) noteerden hun eerste seizoenstreffer. Voetbal programma Donderdag 8 april uur Kruisland-Vosmeer(vMeel) 18.30 Welberg 2-Vosmeer 2 18.30 Kaaise B.3-Vosmeer 4(restant) 19.00 Zaterdag 10 april uur Thol.Boys-SPS(vZijl) 14.30 Noad-FSV(Penning) 15.30 Zwaluwe-WHS(Nefs) 14.30 Unitas-Smerdiek(Spek) 14.30 Stavenisse-Vrederust(Malipaard) 14.30 Zwaluwe 2-Thol.B.2(Versteeg) 12.30 Bruse B.2-WHS 2(Nieuwenhuize) 12.45 WHS 3-Kloetinge 3(Opree) 14.30 Grt.Lindt 3-SPS 2(Snel) 14.30 FSV 2-Noad 2(Staring) 14.30 Hoek 3-Smerdiek 2(vCraenenbroeck) 14.30 WC 3-WHS 4(Bosters) 13.00 Thol.B.3-Bruse B.4 14.30 SPS 3-Krabbendijke 3(Houdé) 14.00 Noad 3-Stavenisse 2 13.00 WC 4-Thol.B.4 12.30 WHS 5-Thol.B.5 14.30 Yerseke 6-Noad 4 12.45 Smerdiek 3-Rillandia 4 14.30 SPS 4-Waarde 2 14.30 Noad 5-ZPR 3 15.00 Noad dames-Zeelandia 11.15 Zondag 11 april uur Vosmeer-Oudenbosch(Bakker) 14.30 Bergen 5-Vosmeer 2 12.45 Vosmeer 3-Moc 10 11.30 Kruisland 3-Vosmeer 4 10.00 Dinsdag 13 april uur Thol.B.2-Good Luck 2 18.30 WHS 3-Serooskerke 3(dLooze) 18.30 Noad 2-VVGZ 3(Schipper) 18.30 SPS 3-Thol.B.3(Spanjaard) 18.30 Noad 3-Dinteloord 4 18.30 Thol.B.4-Halsteren 2 18.30 SPS 4-WHS 5 18.30 Smerdiek 3-Noad 4 18.30 Thol.B.5-Rillandia 4 18.30 Klundert 5-Noad 5 18.30 Woensdag 14 april uur Noad dames-Wemeldinge 18.30 Donderdag 15 april uur Welberg-Vosmeer(Feskens) 18.30 Voetbal Uitstagen Derde kl.: Zwaluwe-Thol.Boys 2-3, No- ad-Klundert 3-2, Baronie-SPS 1-1, Ril- landia-Thol.Boys 3-2, Klundert-SPS 2-0, WHS-FSV 5-2. Vierde kl.: Smerdiek-ZPR 0-1, Dosko- Stavenisse 3-3. Zesde kl.: Schijf-Vosmeer 2-0. Dames: Noad-Patrijzen 0-10 (Patrijzen kampioen), Noad-Dauwendaele 1-1. Beker: Nieuwland-Thol.Boys 0-7. Eerste kl. res.: WHS 2-Thol.Boys 2 4-2, Thol.Boys 2-Oostkapelle 2 2-3, WHS 2- Seolto 2 1-0. Tweede kl. res.: WHS 3-Heinkenszand 2 2-4, Noad 2-SPS 2 7-1, Middelburg 2- WHS 3 2-0, SPS 2-WC 2 1-2, Hein- kenszand 2-WHS 3 1-1. Derde kl. res.: Smerdiek 2- Temeuz.Boys 4 3-2, Rijsoord 4-WHS 4 3-1. Vijfde kl. res.: Rillandia 4-Smerdiek 3 2- 5, Noad 4-WHS 5 4-1 (Noad kampioen). Bij Smerdiek was de teleurstelling zaterdagmiddag na afloop van het duel tegen titelkandidaat ZPR groot. Opnieuw bleef de ploeg van trainer Ard Beurkens in een be langrijk duel met lege handen ach ter. Nadat eerder koploper Brou wershaven de Thoolse vierde klasser in de wachtkamer had ge plaatst, zorgde ZPR ervoor dat Smerdiek definitief is uitgescha keld voor de strijd om de hoofd prijs. Voetballend toonde de thuisploeg aan, behoorlijk wat in haar mars te hebben, maar dit keer was de af werking het grootste manco bij Smerdiek. Met Alex van der Reest en Niels Hage beschikt Smerdiek over een gevaarlijke voorhoede. Samen waren deze spelers al goed voor ruim veertig treffers in de huidige competitie. Tegen ZPR konden de topschutters Smerdiek echter niet op het goede spoor zet ten. De thuisploeg speelde aanval lend en drong ZPR volledig terug in de verdediging, maar de tegen stander uit Bergen op Zoom hield de nul vast. In de eerste minuten had Smerdiek al afstand moeten nemen van ZPR. Alex van der Reest verzuimde ech ter om zijn ploeg op voorsprong te brengen. Toen de doelman al was geklopt, plaatste hij de bal naast het doel. Enkele minuten later kreeg hij een kans om revanche te nemen, maar weer faalde hij in de afronding. De Smerdiekse aanval ler zorgde voortdurend voor drei ging, maar de bekroning voor zijn sterk spel bleef uit. Ook zijn me de-spelers konden de weg naar het doel niet vinden. Topscorer Niels Hage had pech toen zijn kopbal op de kruising belandde. Voortdurend Gert-Jan van Ham zoekt de aanval en laat een ZPR-speler verbouwereerd achter. speelde de thuisploeg op de helft van de tegenstander, maar het overwicht leverde geen succes op. Ook na rust drong Smerdiek sterk aan, maar ondanks de golf van aanvallen hield de verdediging van ZPR stand. Volledig tegen de ver houding in kaapten de bezoekers een kwartier voor tijd zelfs de vol le buit weg. Na een geblokte vrije trap probeerde een speler van ZPR een voorzet te geven, maar de bal verdween rechtstreeks in het doel van Smerdiek. Bij de thuisploeg werd jeugdspeler Souliman El Bouzzaui in het veld gebracht voor een moegestreden Alex van der Reest, maar ook hij kon de strijd geen wending geven. „Wij hebben zelf gefaald in de af werking, waardoor wij onterecht hebben verloren", concludeert trainer Ard Beurkens. „De compe titie is voor ons echter nog niet ge speeld. Nu richten wij ons op de nacompetitie en hopen wij via de ze weg succes te halen", aldus de Smerdiek-trainer. Als de Thoolse vierde klasser een hoger niveau kan bereiken, zal versterking van de selectie extra welkom zijn. Pierre Withagen, die momenteel speelt bij het door Ko Stoutjesdijk getrainde HVV uit Hulst, over weegt om bij zijn dorpsclub te gaan spelen. „Er zijn inderdaad contacten, maar Pierre heeft aan gegeven dat hij pas in de loop van deze maand een beslissing neemt", aldus Ard Beurkens, die met Withagen al heeft gesproken over een eventuele overschrijving naar Smerdiek. Stavenisse ontsnapte in Bergen op Zoom aan een nederlaag tegen het laag geklasseerde Dosko. Vijf mi nuten voor tijd kon Peter Neele uit een strafschop de eindstand op 3-3 bepalen. Stavenisse moest zich te vreden stellen met deze puntende- ling en besefte dat men ook niet meer had verdiend. De strijd tegen de zwakste tegen stander uit de vierde klas had Sta venisse eindelijk weer sportief suc ces moeten opleveren, maar de spelers konden Rien Smits niet zijn eerste overwinning bezorgen. De start van Stavenisse was nog rede lijk. Na twintig minuten spelen was het Bernard de Rijke die zijn ploeg op een verdiende voorsprong zette. Dosko, dat in de voorgaande twintig duels slechts 1 gelijkspel en overwinning had behaald, kon echter al snel de gelijkmaker sco ren. Met een mooi doelpunt zorgde Corné Hout dat Stavenisse toch met voorsprong kon gaan rusten. In de tweede helft viel Stavenisse sterk terug. Door het bedroevend slecht spel kon Dosko terug in de wedstrijd komen en de achterstand ombuigen in een 3-2 voorsprong. In deze moeilijke fase moest bij de Thoolse vierdeklasser Bernard de Rijke geblesseerd afhaken. Later bracht trainer Smits ook nog Mar co Klippel in het veld voor Corné Hout. Pas vijf minuten voor tijd •kwam Stavenisse langszij. Uit een strafschop bepaalde Peter Neele de eindstand op 3-3. Na deze gelijk maker hadden Ronald Post en Mar tin Neele Stavenisse zelfs de over winning kunnen bezorgen, maar Dosko veroverde verdiend het vijf de punt in deze competitie. Brouwershaven ZPR '84 Smerdiek Alliance DSE Halsteren Chrislandia Mevo Unitas '30 Duiveland Stavenisse Internos Vrederust Dosko 21 18 18 16 21 15 20 13 19 11 21 10 2 55 99-30 0 49 63-14 5 46 85-27 20 21 19 20 21 19 19 21 79-50 55-37 70-72 48-48 3 43 6 34 1 10 31 1 10 27 5 9 26 45-40 4 9 22 44-46 4 10 22 39-53 3 13 18 46-68 2 14 11 40-86 2 14 11 26-78 2 18 5 33-123 Zesde kl. res.: Welberg 2-Vosmeer 2 af gelast, Vosmeer 3-Cluzona 5 1 -4, DSE 4- Vosmeer 4 0-7, Vosmeer 2-Halsteren 5 4- 2, NSV 5-Vosmeer 3 2-1, Vosmeer 4-Steenbergen 6 14-2. Jeugd: Alliance-Vosmeer E2 9-3 Sport Totaal. Zaterdag en zondag wordt in Sportpunt Zeeland de ma nifestatie Sport Totaal gehouden. Jong en oud kunnen hier kennisma ken met de meest uiteenlopende sporten en spelen. Voor meer infor matie tel. 0113-233388. Derde klasse WHS bestaat al sinds 1931, maar wie zich kan herinneren dat het eer ste elftal pas in de zeventiende competitiewedstrijd een overwinning boekte, mag het zeggen. Maandagavond gingen de handen op elkaar in Sint-Annaland, nadat FSV met 5-2 naar huis werd gestuurd. Optimis ten zien in de overwinning een mogelijkheid voor een felle eindsprint om het vege lijf in de derde klas te redden. Witte de score met een prachtig doelpunt. Harm Moerland nam op rechts een vrije trap, de bal kwam bij de tweede paal, waar de inlopen de De Witte het leer direct op de slof nam: 1-0. Een tegenvaller was, dat de in de verdediging spelende Stur- ris nog voor rust geblesseerd het veld moest verlaten. Jeroen Moer land nam zijn plaats in. Hans Leune probeerde de score voor rust nog op te voeren, maar zijn schot belandde in handen van de FSV-doelman. De bezoekers konden weinig terugdoen omdat ze teveel fouten maakten of te zwaar werden gedekt. De tweede helft begon uitstekend voor WHS. Een mooie aanval - over veel schijven weliswaar - leverde 2- 0 op nadat Peter Saarloos prachtig werd bediend door Richard de Jon ge. Vijf minuten later scoorde De Jonge zelf, toen hij heel beheerst bij de tweede paal een voorzet van Harm Moerland verzilverde: 3-0. De hoop op een overwinning nam toe, want de vierde treffer lag op de schoen van Hans Leune. Hij kreeg een goede voorzet van Richard de Jonge, maar de niet te missen kans liet de jonge spits toch liggen door voorlangs te schieten. Leune pakte toch nog zijn doelpunt mee door een halve terugspeelbal te onderschep pen en de FSV-doelman uit te spe len: 4-0. Bij die royale voorsprong sloeg de vermoeidheid toe bij WHS, dat er ook gemakkelijker over ging den ken. In dat laatste kwartier vielen er nog drie treffers. Eerst een goed schot - ineens op de slof - dat onder kant lat in het doel verdween: 4-1. Vervolgens haalde keeper Smits een doorgebroken speler neer en daar voor gaf scheidsrechter Hieftje een strafschop en een gele kaart, wat FSV op 4-2 bracht. Toen in de slot fase een bal door geklungel in de Brabantse verdediging voor dc voe ten van Rien Fase kwam, had die de 5-2 maar voor het intikken. WHS moet - voor die felle eindsprint - za terdag bij Zwaluwe opnieuw zien te winnen. Voor het zelfvertrouwen van WHS was de zege in elk geval goed en de zwaar op de proef gestelde suppor ters konden nu eindelijk eens genie ten. Na de 1-0 voorsprong bij de rust kon het nog alle kanten uit, maar de eerste minuut na de hervatting was het al raak en geleidelijk voerde de thuisclub de voorsprong op tot 4-0. Toen mocht FSV nog twee keer sco ren, waarna WHS de eindstand op 5- 2 bepaalde. De stemming zat er goed in bij de Sint-Annalanders. In de beginfase zag het er helemaal niet zo florissant uit. Michel Mos selman redde, anders waren de be zoekers uit een hoekschop op voor sprong gekomen. Een misverstand tussen Johan Sturris en doelman Pe ter Smits kostte WHS bijna een treffer, maar de keeper redde alsnog door de bal van de voet van een Bra bander te plukken. De sterke spits Jos Elenbaas, die overigens goed aan banden werd gelegd door Arthur de Jonge, testte Smits met een schot, maar de WHS-doelman gaf geen krimp. Geleidelijk aan ontworstelde de thuisclub zich aan de druk van de fysiek sterke aanvallers en met scho ten van Ivan Hage (naast) en Rien Fase (gepakt) toonde WHS initia tief. Na een halfuur opende Leon de Slabbeeoomweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Spits René v.d. Berge van Tholense Boys trof in de drie duels rondom Pasen zes keer doel. Tholense Boys is op Tweede Paasdag uitgeschakeld voor de tweede pe riodetitel. In Rilland werd de confrontatie met Rillandia in het voor deel van de Bevelanders beslist. Door de 3-2 nederlaag blijven de Tho- lenaren nog zonder prijs, maar wanneer men zich op de derde plaats weet te handhaven, mag men alsnog deelnemen aan de promotieduels die na de competitie worden gespeeld. Ook in het bekertoernooi blijft de Thoolse derdeklasser actief. Tegen Nieuwdorp werd een klinkende 0-7 overwinning behaald. Een dag later werd ook Zwaluwe voor de competitie geklopt. Derde klasse Tholense Boys hoopte de serie van drie duels in vijf dagen maandag te bekronen met een overwinning op Rillandia. Bij het beladen duel was dit keer de tweede periodetitel de in zet. Bij winst kon Tholense Boys de ze troostprijs veroveren, maar Ril landia schakelde de ploeg uit en is nu samen met Zwaluwe nog kanshebber voor het periodekampioenschap. De Zuid-Bevelanders blijven voor de Tholenaren een moeilijk te nemen hindernis. De Oesterdamderby trok veel toe schouwers naar Rilland, die een overweldigende start van de thuis ploeg zagen. Rillandia liet aantrek kelijk voetbal zien en bouwde bin nen twintig minuten een 3-0 voor sprong op. Dc veerkracht die Tho lense Boys vervolgens toonde, zorgde ervoor dat het duel tot aan de laatste seconde bleef boeien. Het was verdediger Arie Draaijer die in een kluwen spelers een opening rich ting het doel van Rillandia wist te vinden en de nul van het scorebord haalde. Op slag van rust sloeg het Thoolse team opnieuw toe. Uit een mooie pass van Piet den Boef scoor de spits René v.d. Berge de aanslui tingstreffer. In de tweede helft boeiden de teams het publiek met een prachtig duel, waarbij er over en weer kansen wa ren. Tholense Boys zocht de aanval, terwijl Rillandia met uitvallen enkele keren zeer gevaarlijk was. Ook aan dramatiek ontbrak het in deze wed strijd niet. Na twintig minuten spelen kreeg Wim Schot de rode kaart te zien na een overtreding op Frans Ha genbeek. Met tien man probeerde Tholense Boys nog wel de gelijkma ker te forceren, maar verder dan en kele kopkansen kwam het team van trainer Paul van Buuren niet. Doel man Jaap Vos voorkwam met enkele goede acties dat Rillandia de voor sprong nog kon vergroten. Door de 3-2 nederlaag loopt Tholense Boys de tweede periodetitel mis. Als de Thoolse derde klasser ook de derde periode niet weet te veroveren, is deelname in de nacompetitie afhan kelijk van de positie in de eindrang schikking. Met de huidige derde plaats mogen de Tholenaren ook zonder periodetitel deelnemen aan de promotieduels. Voor Tholense Boys was het dan ook belangrijk dat twee dagen eerder in Zwaluwe wel de winst werd behaald. In Zwaluwe kostte het Tholense Boys zaterdag meer moeite om de buit binnen te halen dan een week eerder in eigen huis. In Tholen werd een gemakkelijke 4-0 overwinning behaald, maar bij de uitwedstrijd kwam de Thoolse derde klasser in de slotfase in de problemen. In de eerste helft leek er voor de Thoolse ploeg nog geen vuiltje aan de lucht te zijn. Het team van trainer Paul van Buuren speelde overtui gend en nam al na vijf minuten spe len de leiding. Een verdediger van Zwaluwe kopte de bal in de voeten van Piet den Boef, die de bal keihard in het doel plaatste. Na deze snelle openingstreffer bleef Tholense Boys domineren. Na een goede actie van Wim Schot kon spits René v.d. Ber ge van dichtbij de 0-2 binnentikken. Ook de tweede helft begon voor spoedig voor de Tholenaren. Na een goed uitgespeelde aanval maakte Jo han Schot 0-3. Tot op dat moment had Zwaluwe nog nauwelijks voor gevaar weten te zorgen. De wedstrijd kreeg echter een ver rassende wending door misverstan den in de verdediging. Eerst was er een communicatiestoornis tussen verdediger Hassan El Jilali en de doelman, waarvan Zwaluwe dank baar profiteerde. Bij de 1-3 stand werd Aijan van Dijke vervangen door Ali Oumhamed. Met nog een kwartier te spelen, leidde opnieuw een misverstand in de verdediging tot een treffer van de thuisploeg. Zwaluwe rook nu haar kans op de zege en probeerde Tholense Boys in het nauw te brengen. Met een serie corners was er druk op het Thoolse doel, maar men hield de voorsprong vast. In de spannende slotfase maak te de licht geblesseerde René v.d. Berge plaats voor Stephan Maas. Tholense Boys begon de krachtproef van drie wedstrijden in vijf dagen op donderdagavond in Nieuwdorp. Daar stond het bekerduel tegen Nieuwdorp op het programma. Tot op het laatste moment probeerde het bestuur van Tholense Boys om dit duel te verschuiven naar een latere datum. Tegenstander Nieuwdorp ging echter niet akkoord met een uit stel van een week. aangezien de vier de klasser dan zelf een druk pro gramma kreeg te verwerken. Een poging bij de KNVB om de wed strijd naar een nog latere datum te verzetten, liep op niets uit. Tholense Boys kwam met bijna een volledig team in het veld en toonde daarmee aan ook het bekertoernooi serieus te willen nemen. Met de be langrijke competitieduels tegen Zwaluwe en Rillandia nog voor de boeg kwam het de Tholenaren goed uit dat de klus in Nieuwdorp eenvou dig te klaren was. Met een 0-7 over winning plaatste Tholense Boys zich overtuigend voor de volgende beker ronde. Spits René v.d. Berge was met vier doelpunten de uitblinker in dit beker duel. Hij was het ook die na ruim 24 minuten zijn ploeg aan de leiding bracht en enkele minuten later zijn team op een 0-2 voorsprong zette. Johan Schot bepaalde de ruststand op 0-3. Bij deze score kon Tholense Boys het zich permitteren om de nog niet gehele fitte routinier te sparen voor de competitiewedstrijden. Jo han Schot bleef in de kleedkamer achter en werd vervangen door jeugdspeler Said Oumhamed. René v.d Berge bracht Tholen op een 0-4 voorsprong, waarna invaller Oumha med aan de basis stond van de vijfde treffer. Na een mooie actie werd hij in het strafschopgebied gevloerd en kon aanvoerder Michael de Jong de toegekende penalty benutten. Via doelpunten van René v.d. Berge en invaller Stephan Maas liep Tholense Boys uit naar een ruime 0-7 over winning. Het is nog niet bekend wel ke tegenstander Tholense Boys treft in de volgende bekerronde. 's-Gravendeel Rillandia Tholense Boys Zwaluwe Capelle Baronie Neo '25 SPS Klundert FSV Noad '67 WHS 19 16 2 19 14 1 19 13 18 11 19 17 19 18 19 19 19 17 510 312 610 8 8 50 59-16 43 63-27 41 41-21 34 57-35 24 41-39 23 38-48 20 27-34 17 15-27 17 27-47 15 33-60 15 19-46 11 20-40 SPS blijft boven de degradatielijn staan, maar ziet de concurrentie na deren. Na een teleurstellend gelijkspel tegen Baronie werd maandag de belangrijke wedstrijd tegen Klundert met 2-0 verloren. „Ik hoop dat de boodschap aangekomen is, anders gaan we alsnog naar de vierde klas", concludeert trainer Mark de Weerd, die zaterdag de derby tegen Tho lense Boys moet spelen en vervolgens met zijn team twee keer de strijd moet aanbinden met Zwaluwe. teleurstellende gelijkspel naast de gemiste kansen te wijten aan een te slappe instelling bij de spelers. Derde klasse Na het 1-1 gelijkspel tegen Baronie was de trainer van SPS ontevreden over de instelling van zijn ploeg. „Er sluipt gelatenheid in de ploeg. Men is er te weinig van doordrongen dat de strijd nog open is", concludeert Mark de Weerd. Voor het duel tegen Klundert gaf hij een waarschu wingssignaal richting de selectie. De voorhoedespelers Jacco Jansen en Johan Scheermeijer moesten op de reservebank plaatsnemen en plaats maken voor de nog jonge Esmir Ku- stura en de van een blessure herstel lende Sjaak Quist. Het beoogde effect bleef echter uit, want ook te gen Klundert presteerde SPS bene den maat. „Vooraf had ik gerekend op mini maal vier punten uit deze duels. Dat wij nu op 1 punt blijven steken, is een behoorlijke tegenvaller", aldus de SPS-trainer. Het grootste manco bij de Thoolse derde klasser blijft het maken van doelpunten. In Breda kreeg SPS zaterdag voldoende kan sen om de winst veilig te stellen, maar slechts één keer trof men doel. Na een aanval over rechts bracht Jo han Scheermeijer SPS na twintig minuten spelen aan de leiding. In de tweede helft kreeg de voetbalcombi natie uit Poortvliet/Scherpenisse di verse mogelijkheden om de score te vergroten, maar A.P. v.d. Belt, Esmir Kustura en Sjaak Quist wisten niet te profiteren. Het technisch sterke Baronie kon drie minuten voor tijd de gelijkmaker scoren. Een van de paal terugspringende bal werd door een speler van de thuisploeg in doel geschoten. Volgens de trainer is het Tegen het eveneens nog in degrada tiegevaar verkerende Klundert volg de maandag een 2-0 nederlaag. Op nieuw ontbrak topscorer Peter Noordijke wegens een blessure. Voor het eerst startte Sjaak Quist weer in de basis. De voorhoedespe ler is bijna het gehele seizoen uitge schakeld geweest door een blessure. Na vijf minuten spelen was hij al dicht bij een doelpunt, maar zijn kopbal werd door de doelman over de lat getikt. SPS speelde aanvallend en drong Klundert terug in dc verde diging. De thuisploeg probeerde voortdurend met lange trappen naar voren de spitsen te bereiken. Deze tactiek oogde niet fraai, maar bracht Klundert wel succes. Na zeventien minuten spelen, leverde de eerste kopkans direct een treffer op. SPS kreeg diverse mogelijkheden om de achterstand ongedaan te ma ken, maar sprong opnieuw slordig met de kansen om. Esmir Kustura en Sjaak Quist zorgden voor veel drei ging, maar kwamen niet tot scoren. Na een kwartier in de tweede helft werd Jacco Jansen als extra aanval ler in het veld gebracht voor Wim de Groen. Het aanvallende spel leverde echter geen rendement op. Vlak voor tijd stelde Klundert de zege met een tweede doelpunt definitief veilig. „Deze teleurstellende resultaten zul len de spelers wakker moeten schudden. Tegen Tholense Boys hebben ze zaterdag de kans om te la ten zien' wat ze waard zijn", aldus trainer Mark de Weerd. De strijd tegen degradatie blijft spannend. WHS, SPS en Noad blijven balanceren tussen hoop en vrees. Voor Noad gloort er weer enige hoop na de 3-2 overwinning op Klundert. De St.PhilipsIanders blijven bene den de degradatielijn staan, maar kunnen zich nog veilig stellen. Het eerste competitiedoelpunt van Cenny van Splunter leverde Noad zater dag de winst op in een duel dat bol stond van de spanning. verdediger met twee handen naar de grond geduwd. De scheidsrechter kende voor deze overtreding een strafschop toe. Aanvoerder Jaap van Oudenaarde scoorde uil de penalty de gelijkmaker. Met veel enthousiasme begon Noad aan de tweede helft. Het fanatieke spel leverde de thuisploeg een twee de doelpunt op. Een mooie voorzet van Cenny van Splunter werd door aanvaller Leo Zuidweg in doel ge kopt. Na de 2-1 voorsprong drong Klundert aan voor de gelijkmaker. Noad moest meer gaan verdedigen, maar zorgde met uitvallen voor dreiging. Leo Zuidweg kon alleen op de doelman afgaan, maar kwam niet tot scoren. In de tachtigste minuut viel de ge lijkmaker van Klundert. Een voor zet van links werd achter doelman De Frel gekopt. Noad toonde in de slotfase echter veel veerkracht. Met een reeks hoekschoppen en vrije trappen stond Klundert onder be hoorlijke druk. In de laatste minuut van de officiële speeltijd bezorgde Cenny van Splunter zijn ploeg de overwinning door vanaf twintig me ter de bal in te schieten. De doel man van Klundert zag de bal te laat aankomen doordat Arjan Moerland hem het zicht ontnam. Bij Noad liep in de tweede helft aanvoerder Jaap van Oudenaarde een neuswond op bij een kopduel. Hij moest voor behandeling naar het ziekenhuis en werd vervangen door routinier Bram Filius. De belangen waren groot bij het du el tussen Noad-Klundert. Een over winning van Noad was noodzake lijk om nog een redelijke kans te houden op handhaving in de derde klas. Met een enorme strijdlust werd de doelstelling behaald. Ver dediger Cenny van Splunter bracht de thuisploeg met een snoeihard ge nomen vrije trap in jubelstemming. De winnende treffer viel in de ne gentigste minuut, maar de scheids rechter uit Dordrecht liet met twaalf minuten blessuretijd de spanning tot een hoogtepunt stijgen. Noad hield echter stand en zag daarmee de overlevingskansen stijgen. Het duel had een hoge amusements waarde. Het spelpeil was niet bij zonder hoog, maar de geleverde strijd zorgde voor een boeiend schouwspel. Klundert nam na een kwartier spelen de leiding. Doelman Corné de Frel keerde met een knap pe redding eerst de bal, maar een aanvaller van Klundert wist de los gelaten bal alsnog in het doel te werken. Na een voor Noad moeilij ke openingsfase kreeg de thuisploeg in de slotfase van de eerste helft steeds meer grip op de wedstrijd. Na een half uur spelen werd aanval ler Erik Fonteijne in de diepte aan gespeeld. Hij drong het strafschop gebied in, maar werd door een Zeelandhaven 7 Berger op Zoom Telefoon: 0184 271500 Fax: 0164 259669 Openings tijden showroom: ma: 13.00-17.30 di-do: 8.30-17.30 vr: 8.30-21.00 a: 9JO-17.00 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 11