Kartbaan Smalstad sluit deuren na 2 jaar Op zijn paasbest met natuurlijke tinten Gas- in plaats van rempedaal ingedrukt Miljoenenvoordeel door gezamenlijke aanpak riool Oud-internationals PSV tegen Thoolse selectie Teleurstellend resultaat Smash op kampioenschap Tuinpaad Koersballen Schoonhouden toiletten toch niet elke dag Donderdag 1 april 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Regenwater gaat niet naar de zuivering Het waterschap Zeeuwse Eilanden en de gemeente heb ben onderzocht welke voordelen een gezamenlijke aan pak van het afwateringssysteem Tholen biedt. Dit is ge daan met het oog op de investeringen die moeten worden gedaan voor de aanpassing van het rioleringsstelsel van Tholen-stad en de nieuwe afvalwaterzuiveringsinstallatie van het waterschap bij Sint-Maartensdijk. Twee voordelen 'Ik snij gewoon een lekker maaltje' 'Kosten zijn in de winter te hoog De kartbaan op het industrieterrein van Sint-Maartens dijk is dicht. Na ruim twee jaar zien de eigenaren van In- door Karting Smalstad b.v. aan de Schakelweg, H.I. Chastelet en T. de Bruin uit Scherpenisse er geen brood meer in. „Het is niet rendabel," concludeert Chastelet die samen met zijn compagnon eind 1996 de fabriekshal van American Phil Textiles overnam voor de overdekte skelterbaan. Streek VVV Keukens Sanitair 'Sauna's Vwil WW 111%. [jlr KEUKENCENTRUM Tegels Gymnastiek Joost de Wilde naar halve finale van NK turnen Dames SPS houden actie voor Tholencup Im/ibo maakt kt waar Degradatie voor heren 1 komt dichterbij De regionale lafeltenniskampioenschappen van West- Brabant hebben voor Smash uit Sint-Annaland niet ge bracht was men ervan verwacht had, namelijk het win nen van de titel in de hoogste klasse bij de jongens. Alleen Remco Vroegop werd kampioen bij de pupillen, terwijl Christian van 't Hof in het dubbelspel won. Smaakmaker Toby Hage pakt Zeeuwse titel sneldammen Sint-Annaland en Stavenisse goed op schietwedstrijd naar Imabo voor de mooiste sierbestrating en professioneel advies! Het voordeel dat dit oplevert loopt vuile water in het riool, waarna het in de miljoenen, zo is gebleken. De landelijke doelstelling om de vui luitworp door gemeentelijke riole ringsstelsels met de helft te reduce ren vergt vooral van de gemeente aanzienlijk investeringen. Het wa terschap dient daarbij te zorgen voor voldoende pompcapaciteit in de transportstelsels en de afvalwa terzuiveringsinstallaties. Tot nu toe hebben gemeente en waterschap deze taken onafhankelijk van elkaar uitgevoerd. Maar gezien de com plexiteit van het afvalwaterzuive ringssysteem, vroeg men zich af of een gezamenlijke inspanning geen betere benutting van de beschikba re gelden op zou kunnen leveren. Gebleken is dat het gezamenlijk •onder handen nemen van riole ringsstelsel, transportstelsel en af valwaterzuiveringsinstallatie naast een aanzienlijke kostenbesparing een hoger milieurendement ople vert. Dit laatste is gebaseerd op de mogelijkheid schoon hemelwater af te koppelen. De praktijk is nu nog dat dit via het rioleringsstelsel wordt afgevoerd. Dat is niet effi ciënt omdat het kwalitatief goede hemelwater wordt gemengd met het zo ontstane mengsel als geheel weer wordt gezuiverd. Afkoppelen, oftewel het niet naar het riool leiden van dit water, biedt twee voordelen. Aan water van goede kwaliteit is veel behoefte omdat daar weer de kwaliteit van het oppervlaktewater kan worden verbeterd en het in de zomer kan worden benut om verdroging tegen tè gaan. Het kan dus beter naar vij vers en sloten worden geleid, in plaats van het in het riool te laten stromen. Daarnaast betekent afkop pelen dat er minder pompcapaciteit benodigd is om het afvalwater naar de nieuwe zuiveringsinstallatie bij Sint-Maartensdijk te vervoeren. Ook kan het volume van de op- vangbassins bij die installaties wor den gereduceerd. Een en ander leidt zodoende ook weer tot kostenbe sparingen. Het gezamenlijke voordeel voor ge meente en waterschap bedraagt 6,8 miljoen gulden bij een vergelijkba re vuiluitworp en een hoger totaal milieurendement. „Al mijn leven lang snij ik zee groente. Morgen word ik 75. Ik wil gewoon een lekker maaltje voor mezelf en mijn enige dochter, meer niet. Het is puur natuur en ik ver- rinneweer daar niks. En nu zou ik ineens niet meer mogen snijden omdat mijn aanvraag te laat is bin nen gekomen." A. den Braber uit Sint-Philipsland is diep teleurge steld. De aanvraag bij de provincie voor ontheffing van de natuurbescher mingswet, om de zeegroente te mo gen snijden, heeft hij 12 februari om negen uur 's ochtends opge haald op het gemeentehuis. Diezelf de ochtend nog, om elf, deed hij de papieren in de brievenbus. „De PTT doet er toch niet zo lang over?", meent de Fluplander. De provincie beweert echter dat zijn brief te laat is binnen gekomen. De Braber is daarop in de pen geklommen en heeft een bezwaarschrift ingediend. De provincie heeft daarop toege zegd nader onderzoek te zullen ver richten en het bezwaarschrift in be handeling te geven bij het ministerie van landbouw, natuurbeheer en vis serij. De procedure is dat de provincie op grond van de volgorde van binnen komst van de aanvragen de publiek rechtelijke vergunningen uitgeeft. Vervolgens wordt aan beheerder het Zeeuwse Landschap doorgegeven wie zo'n vergunning hebben gekre gen, waarna die weer een privaat rechtelijke vergunning afgeeft. Pas met die twee papieren op zak kan de liefhebber de schorren en slikken op om zijn maaltje lamsoor bij elkaar te snijden. Bij het Zeeuwse Land schap is de aanvraag van De Braber van dit jaar niet bekend, al laat men weten dat hij vorig jaar wel toe stemming heeft gekregen. Maar De Braber weet ook van een aanvrager uit De Sluis die toestem ming vroeg om aan het Zijpe lams oor te snijden. „Die kreeg een ver gunning om zeegroente te snijden bij de Philipsdam. Nou daar staat geen spriet meer, het is er helemaal verzand." Het pand werd grondig onder han den genomen. In de grote hal werd een circuit van ongeveer 250 meter gemaakt, met een 'pits' en een pu blieke tribune. In de ruimte ernaast was een grote kantine ingericht, aangekleed met attributen uit de echte autowereld. Van daaruit kon den bezoekers de 'races' volgen via een glazen wand. Ook konden de rondetijden afgelezen worden van beeldschermen. Ook buiten werd het pand onder handen genomen. Met de investering was 1,2 miljoen gulden gemoeid. Het karten is een vorm van vrije tijdsbesteding die opgang maakt. Indoor Karting Smalstad probeerde daar op in te spelen. De onderne mers mikten op het hele gezin en op zogenaamde 'kartboys', veelal jonge mannen die op verschillende banen een record willen vestigen. De dichtstbijzijnde kartbanen wa ren toen in Dordrecht, Antwerpen en Rotterdam gevestigd. De kart baan diende volgens de onderne mers ook als elk-weer-voorziening waar de recreatieve sector op Tho len zo'n behoefte aan heeft. Animo was er in het begin wel, zeker in de zomer. Chastelet: „Je zit ook met de win ter. De kosten zijn dusdanig hoog, dat het niet te doen is." Indoor Karting Smalstad heeft vol gens Chastelet geen last gehad van kartbanen die in de buurt werden geopend, zoals in Goes en Zierik- zee. „De mensen hier zijn te be roerd om een geeltje (25 gulden - red.) uit te geven. Voor een beetje geld willen ze heel veel hebben. Dat was al bekend, maar is nog eens gebleken." De recreatieve voorziening aan de vijver waar in de zestiger jaren naaiatelier Elvina haar poorten opende, is sinds 1 maart gesloten. Toen de streek VVV-Eiland Tholen naar een andere ruimte zocht voor het kantoor aan de Haven in Sint- Maartensdijk bood Chastelet het bestuur aan om bij de kartbaan in te trekken. Het bestuur overwoog het aanbod, maar ging er niet op in. De kartbaan werd rond de kerst 1996 in gebruik genomen. Chaste let is nu bezig het pand van de hand te doen. Er zijn gegadigden. Deze week nog hoopt hij tot overeen stemming te komen met een nieu we ondernemer, zegt Chastelet die ook eigenaar is van café-restaurant de Zeester bij Gorishoek. Voorals nog is hij niet van plan nieuwe acti viteiten te ontplooien: „Ik heb hier werk genoeg." De uitslagen van de wedstrijden van: Tholen-stad: mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 22 p; 2 mevr. C. Wilsing en J. Bal 17 p; 3 L. Soomers met verschillende partners 16 p; 4 mevr. C. Praat en D. Schellinger 14 p; 5 mevr. R. Burrows en R. v.d. Houten 13 p; 6 mevr. R. Nagte- gaal en A. Verkamman 11 p; 7 mevr. J. Moerkerken en mevr. F. Schellinger 10 p; 8 mevr. R. van Driel en N. Moerker ken 8 p. Meulvliet: 1 mevr. T. Goode en J. Vroegop 34 p; 2 mevr. G. Melching en mevr. R. Vroegop 27 p; gedeelde 3e plaats mevr. T. Soomers en mevr. J. Bos/mevr. L.van Bale en P. Nijs 21 p; 4 F. Leemreijze en W. van Bale 20 p; 5 mevr. D. Lindenberg en B. Melching 16 P- Sint-Maartensdijk: 1 C. van Gorsel met verschillenden partners 36 p; 2 me vr. C. van Mierlo en mevr. M. dane 32 p; 3 mevr. L. Verschoor en J. v.d. Klooster 30 p; 4 mevr. T. Goode en A. van Splun- ter 29 p; 5 mevr. S. Wolse en A. Leemreijze 21 p; 6 mevr. W. Lutt en me vr. C. van Splunter 14 p; 7 mevr. R. van Driel en mevr. L. v.d. Klooster 13 p; 8 mevr. N. van Driel en mevr. C. Free 9 p. Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie I.M. Raadslid Van der Linde was maan dagavond verbaasd en zijn collega drs. Piet niet minder. In de commis sie gemeentelijke ontwikkeling werd onlangs door verschillende fracties aangedrongen om de toiletten die in de zomer bij Gorishoek, Sint-Anna- land en de Bergsediepsluis geplaatst worden, elke dag schoon te maken in plaats van twee keer per week. „Op geen enkele manier is dat echter in het raadsvoorstel verwoord, terwijl het toch in de commissie besproken is", zei het PvdA-raadslid. „We kij ken nauwlettend naar de hygiëne. De toiletten laten we niet verloederen", verzekerde wethouder Ravensteijn. „Maar we wilden meer dan twee keer per week schoonmaken!", be nadrukte Van der Linde. „Indien no dig dagelijks", vulde Piet aan. „We zullen het nauwlettend volgen", zo bleef de wethouder een concrete toe zegging uit de weg gaan. De vier toi letten (twee bij de Bergsediepsluis, bij Gorishoek en het strandje van Sint-Annaland elk één) blijven in het hoogseizoen vijf weken staan. Uit gaande van twee keer poetsen per week bedragen de kosten 4500 gul den. De SGP stemde wegens princi piële bezwaren tegen deze recreatie ve ontwikkeling. De 12-jarige turner Joost de Wilde uit Sint-Annaland is zaterdag in Kerkrade tweede geworden op de voorronde van het Nederlands kampioenschap. Twee weken gele den werd Joost ook al 2e op de eer ste voorwedstrijd in Sint-Anna land. Het puntentotaal van alle turners in Kerkrade viel wat lager uit dan normaal. Omdat de zaal een specifieke oefenzaal was, waren er geen tribunes. De geplaatste stoe len zorgden voor ruimtegebrek waardoor de toestellen dicht op el kaar en op het publiek stonden. Dat leverde concentratieproblemen voor de turners op. Joost de Wilde scoorde echter goed en gaat op 24 april naar de halve finale in Schin- nen (wederom Limburg). Daar ko men ook turners van andere distric ten en de Sint-Annalander zal zich dan met een blanco puntenlijst weer moeten bewijzen op het ni veau 4B. Joost de Wilde behaalde de volgende punten in Kerkrade: vloer 7,1 p; voltige 6,5 p; ringen 6,35 p; sprong 6,6 p; brug 7,1 p; rekstok 5,2 p. Wit en beige zijn kleuren die in zijn dit voorjaar. De modeshow van Pleune in Sint- Annaland trok woensdagavond in de Wellevaete zo'n tweehonderd belangstellenden. Daarmee was het drukker dan vorige keren. Er was ook meer te zien. De mannequins en dressmen waren voor het eerst uitgebreid naar de kapper geweest bij hairstylingshop Leen Rijstenbil uit Üud-Vossemeer, zodat Lia Pleune in haar toelichting ook vaak de aandacht vroeg voor de kapsels. De medewerkers werden bovendien voor de show opge maakt door schoonheids- en pedi curesalon Anita uit Oud-Vosse- meer, die de nieuwe kleurtjes toepaste. Dit voorjaar zijn natuurlijke tinten troef, zoals beige-zand tot kaki, wit, grijs, zwart en blauw. Er wa ren veel wisselende modellen voor de jonge dames tot aan de vrouwen van middelbare leeftijd, met korte en lange rokken, bermuda's, pira- tenbroeken, lange broeken met veel met tunnels, koordjes en wor- zakken. Verder pullovers, T-shirts, blazers en jacks. Er worden ook veel laagjes over elkaar gedragen. Katoen, linnen en stretch zijn veel al de materialen. De herenmode kwam ook aan bod. Zowel korte als lange broeken en ook hier met veel workzakken. Voorts T-shirts, blouses, sweaters, pullovers en jacks in de kleuren zand, groen, zwart, blauw en cacao van de merken S.Oliver, Cracker en Wrangier. De kinderen - in diverse leeftijden en met name de allerkleinsten sta len de show - huppelden over het podium met kleding van Get Smart, S.OIiver en Top Five in de kleuren wit, zand, bruin en aqua in jurkjes, rokjes, broeken, bermu da's, T-shirts, sweaters en jacks. De muziek van Thino Jansen droeg bij aan de sfeervolle modeshow, waarvoor etalagebureau Elka het decor had verzorgd. Op sportpark 'De 'n Aekerboom' in Poortvliet wordt zaterdag 29 mei voor de 34ste keer gestreden om de Tholencup. De Thoolse voetbaldag wordt afgesloten met een wedstrijd tussen de Thoolse selectie en een team van oud-spelers van PSV. De organisatie kan rekenen op de komst van enkele voetbalcoryfeeën, die ook voor het Nederlands elftal faam hebben gemaakt. Om deze wedstrijd te bekostigen, organiseert SPS een eilandelijke loterij, waarbij de damesclub van de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse alle kernen zullen aandoen. Het team van PSV wordt gevormd door verschillende oud-Neder lands elftal spelers. De uit Arne- muiden afkomstige Jan Poortvliet, die 19 interlands heeft gespeeld, zal ondermeer van de partij zijn. Verder is er de Zeeuwse inbreng van de in Zierikzee geboren Adrie Koster, die drie keer voor Oranje speelde. Nog meer bekend zijn de broers Willy en René van de Kerk hof, die respectievelijk 63 en 47 interlands hebben gespeeld, waar onder de wereldkampioenschap pen in 1974 en 1978. Bij het toer nooi in Argentinië behoorde ook Ernie Brands, die eveneens heeft toegezegd om naar Poortvliet te komen. Berrie van Aerle, die 35 keer voor het Nederlands elftal speelde zal het ongetwijfeld de Thoolse aan vallers nog behoorlijk lastig kun nen maken. Naast deze gerenom meerde voetballers wordt het PSV-team gevormd door: Harry Lubse, Tom Smits, Wil van Woer- kum, Bertus Quaars, Rob Lands bergen, Cees-Rein van den Hoogenband, Erik-Jan van den Boogaard, André van Gerven en Edwin van Bergen Henegouwen. Trainer Ko Stoutjesdijk uit St.- Maartensdijk heeft de opdracht ge kregen om het Thoolse team te vormen, waarbij er van iedere ver eniging twee spelers geselecteerd zullen worden. Tijdens de Thoolse voetbaldag zullen ook de Thoolse C- en D-jeugd strijden om de pe naltybokaal. De Thoolse voetbal federatie streeft er naar om door middel van steun van bedrijven de activiteiten te bekostigen. Daar naast zal er een grote verloting worden gehouden. Leden van de damesclub DIB (Dames in bewe ging) zullen tussen 7 april en Ko ninginnedag alle kernen bezoeken. De hoofdprijs is een waardebon van 1000 gulden. Verder zijn er nog diverse huishoudelijke artike len te winnen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden in de rust van de wedstrijd tussen de Thoolse selec tie en PSV. ZMlwidhavan 7 Bargan op Zoom Tal»toon: 0164 271500 Fa*: 0164 259669 Opanlngsö(den ahowroom: ma: 13.00-17M dl-do. 8.30-17.30 vr. 8.30-21.00 *a; 9JO-17.00 Een 34-jarige automobilist uit Steenbergen maakte zaterdag middag rond twee uur op de Vei- lingweg in Sint-Annaland een pijnlijke vergissing. Hij trapte op het gaspedaal in plaats van het rempedaal in te drukken, toen hij vaart moest minderen omdat een voor hem rijdende 54-jarige inwo ner van Dongen linksaf de Cecilia- weg w ilde inslaan. De Steenherge- naar gaf een ruk aan zijn stuur om een botsing te voorkomen. Hij miste daardoor zijn voorganger, maar aan de rechterkant van de weg raakte hij wel een lantaarn paal met daaraan de wegaandui- ging Veilingweg. De lantaarn knapte af en de auto kwam op zijn kop op het wegdek terecht. De rechter voorkant, het dak en de voorruit waren flink beschadigd, maar de bestuurder liep geen ver wondingen op. De enige patrouil lewagen van de politie die dieast had, was bij een ongeluk in Kruiningen en vervolgens bij een botsing in Tholen. Een tweede pa trouillewagen kwam die middag in dienst en die kon direct naar de Veilingweg in Sint-Annaland. De politie kon het ongeluk overigens pas drie kwartier nadat het ge beurd was in behandeling nemen. Bergingsbedrijf Faasen, die al ge laden was met een kapotte auto uit Tholen, sleepte de zwaar be schadigde auto weg. De politie leidde het verkeer over de Veiling weg enige tijd om. Van de zeven deelnemers in de A/B-li- centie bij de jongens, waren er maar liefst drie van Smash, namelijk Matthijs Bruijnzeel, Gabriel Gunter en Anné van Dijke. De grote favorieten waren echter twee spelers van Belcrum uit Breda die in competitieverband op landelijk A-ni veau presteren. Maar het werd uiteinde lijk een speler van Tanaka uit Etten- Leur die met de eer ging strijken. In de finale klopte hij Anné van Dijke met mi nimaal verschil (12-21, 21-19 en 19- 21). Zilver dus voor Van Dijke in de open klasse. In de eigen klasse won één van de favorieten wel. Van Dijke werd hier gedeeld derde. Gunter en Bruijn zeel vielen buiten de prijzen. Peter Ba zen mocht - vanwege zijn leeftijd - niet meer bij de jeugd uitkomen. In de open klasse pupillen bereikte Remco Vroegop in de groep van 27 deelnemers de finale en versloeg Edel- broek van Tanaka met 17-21, 21-5 en 21-16. Daarmee werd hij kampioen. Ook in zijn eigen klasse (C/D-pupillen) plaatste Vroegop zich voor de finale in een groep van 17 spelers. In de eind strijd versloeg hij zijn club- en teamge noot Arno Bruijnzeel met tweemaal 21- 19. Bij de meisjes (kadetten C/D) werd An- ky Vroegop tweede. In de finale verloor ze met 21-14, 23-25 en 15-21 van een speelster van Vice Versa uit Ouden bosch. Smash viel ook bij de heren in de prij zen, zij het niet dik. Er waren slechts vier deelnemers voor Smash. Rafael Fructuoso behaalde in het enkelspel (open klasse S3) een tweede prijs. Pas in de finale 'struikelde' hij over H. v.d. Velde van Markiezaat uit Bergen op Zoom. Deze tegenstander speelt overi gens een niveau hoger in de competitie. Kees van Poortvliet won weer eens een partij, maar moest eerder huiswaarts ke ren en bleef buiten de prijzen. Christian van 't Hof bereikte zowel in de open klasse (C/D/E-licentie) als in zijn eigen klasse (C/D) de laatste vier, maar kon zich net niet plaatsen voor de finale. Beide keren verloor hij van Minkman van TCS uit Steenbergen (topper uit de vierde klasse). Ook in het dubbelspel was Smash aan wezig. Christian van 't Hof werd kam pioen van West-Brabant, samen met Braspenning van Back Hands uit Sint- Willebrord. In de hoogste klasse bij de jongens werd het duo Anné van Dijke en Gabriël Gunter tweede. In het ge- mengd-dubbel werd Van Dijke kam pioen met Konings van Hotak uit Hoogerheide. De verenigingsprijs ging zowel bij de jeugd als de senioren naar Hotak. Smash werd vierde bij de jeugd. Smash zal op 8 mei deelnemen aan de kam pioenschappen van Midden-Zeeland in Kapelle. Er werd ook nog een competitieduel ge speeld. Smash speelde thuis een inhaal wedstrijd tegen OTTC 2 uit Oss. Voor Marco Saarloos, Christian van 't Hof en Ad Verhage was het wederom een lastig duel in de strijd tegen degradatie uit de eerste klasse. Uit verloren de Sint-An- nalanders nog met 6-4. Het was lang ge leden dat Smash een thuiswedstrijd speelde. De strijd ging gelijk op en de Sint-Annalanders vochten voor elk punt. OTTC kon vrijuit spelen, want het stond op een veilige plek in het klasse ment. Van 't Hof was echter de smaak maker van de wedstrijd. Hij speelde weer met zijn oude frame en dat gaf hem blijkbaar zoveel zelfvertrouwen, dat hij alles won. Ook het dubbelspel sloot hij samen met Verhage winnend af. Verhage en Saarloos waren elk een keer dicht bij een zege, maar het lukte net niet. En dus werd het wederom een 4-6 nederlaag. Hierdoor staat Smash weer op een vierde plaats met één punt voorsprong op naaste concurrent Van Liempd/TTVS uit Schijndel. Er zijn nog slechts drie wedstrijden te gaan. Zaterdag treft het eerste herenteam thuis koploper TIOS uit Tilburg. De wedstrijd begint om twee uur in sportzaal de Wel levaete. De uit Tholen afkomstige dammer Toby Hage is in Aagtekerke voor de derde keer Zeeuws sneldam- kampioen geworden. De 24-jarige die tegenwoordig bij Astra Infor matica uit Tilburg speelt, bleef zijn clubgenoot Johnny de Leeuw uit Goes voor. Deze twee favorie ten wonnen in de eerste vier wed strijden alles, maar terwijl Hage in de vijfde ronde zijn clubgenoot Ronnie Gunter van damclub De Eendracht uit Tholen versloeg, moest De Leeuw het met remise doen. Daarna volgde een directe confrontatie. En hoewel De Leeuw er beter voorstond dan Ha ge, wist de Tholenaar toch nog re mise te bereiken. In de zevende ronde behaalde de twee concur renten braaf de winst, terwijl in de achtste De Leeuw weer langszij kwam dankzij een overwinning daar waar Hage geen winst kon behalen op Arjo Kousemaker. Dat slippertje maakte Hage in de vol gende twee ronden echter weer goed door twee winstpartijen. De Leeuw bleef tweemaal op remise steken. Met twee punten ruimte, speelde Hage de laatste ronde. Hij moest er wel hard aan trekken, maar remise was voldoende om het kampioenschap binnen te ha len. Hage eindigde met 19 punten. De Leeuw volgde op één punt achterstand. Ronnie Gunter uit Sint-Annaland werd derde met 14 punten, één punt meer dan de nummers vier en vijf. Bij de junioren waren Matthijs Binkhorst en Rien Schakel van De Eendracht de enige deelnemers aan het sneldamkampioenschap. Na tweemaal gelijkspel en een barrage, bleek Matthijs Binkhorst net iets sterker dan Rien Schakel. Jantien van Gorsel van De Een dracht moest het bij de aspiranten afleggen tegen een speler van Aagtekerke. Schietvereniging Prinses Beatrix te Stavenisse organiseerde van don derdag tot en met zaterdag de kring wedstrijd waaraan alle bij de kring aangesloten Thoolse verenigingen deelnamen. Er werd zowel indivi dueel als per korps geschoten. Prin ses Beatrix kwam daarbij heel goed uit de bus en won bij de korpsen op de onderdelen geweer, pistool en bij de jeugd. Ook Prinses Juliana uit Sint-Annaland deed het goed en won in de categorie karabijn. Er werd geschoten met klein kaliber in de categoriën geweer, karabijn en pistool. De jeugd schoot met het luchtgeweer. De prijswinnaars in de diverse categorieën zijn bij de korp sen: GEWEER klasse A: 1 Pr. Beatrix 575 p; 2 Nederland en Oranje (Poortvliet) 560 p; 3 Pr. Juliana (Scherpenisse) 551 p. Klasse B: 1 Pr. Juliana (Sch.) 556 p; 2 Pr. Beatrix 551 p; 3 Pr. Juliana (St.An.) 539 p; 4 Nederland en Oranje 518 p. KARABIJN: 1 Pr. Juliana (St.An.) 436 p; 2 Pr. Beatrix 430 p. PISTOOL: 1 Pr. Beatrix 490 p; 2 Pr. Juliana (St.An.) 473 p; 3 Pr. Juliana (Sch.) 338 p. JEUGD: 1 Pr. Beatrix 500 p. Bij de personele baan (individueel) waren de uitslagen als volgt: GEWEER klasse A: 1 A. Knuist (Stav.) 147 p; 2 C. Boot (St.An.) 146 p; 3 J.A. van Tiggele (Sch.) 144 p; 4 M.C. de Vos (Stav.) 144 p; 5 P. de Rijke (Stav.) 142 p. Klasse B: 1 W. Kuipers (Sch.) 143 p; 2 L. Bijnagte (Sch.) 141 p; 3 J. van Tiggele (Pvl.) 141 p; 4 J.J. de Vos (Stav.) 140 p; 5 V. Cras (Sch.) 140 p; 6 C. v.d. Graaf (Stav.) 140 p. Klasse C: 1 P. Schotkamp (Sch.) 139 p; 2 M. Menheere (Sch.) 133 p; 3 M. Joppe (Sch.) 133 p; 4 J.J. v.d. Graaf (Stav.) 132 p. Klasse D: 1 A. Lindhoud (Sch.) 127 p; H. Bijnagte-Lindhoud (Sch.) 120 P- KARABIJN klasse A: 1 M. Free (St.An.) 140 p. Klasse B: 1 A.C. Knuist (Stav.) 130 P- Klasse C: 1 J.L. Goedegebuure (St.An.) 133 p; 2 J.J. de Vos (Stav.) 132 p. Klasse D: 1 T. Geuze (Sch.) 138 p; 2 M. Dorst (Stav.) 137 p; 3 P. de Rijke (Stav.) 130 p. PISTOOL klasse B/C: 1 R. Bruijn zeel (St.An.) 129 p; 2 M. Dorst (Stav.) 127 p. Klasse D/E: 1 P. de Rijke (Stav.) 126 p; 2 M.C. de Vos (Stav.) 123 p. Klasse F: 1 V. Cras (Sch.) 121 p; 2 T. Zwijgers (St.An.) 115 p; 3 D. Bruijnzeel (St.An.) 112 p. JEUGD klasse 1: 1 Richard Poot (Sch.) 134 p; 2 Johan Neele (Stav.) 132 p. Klasse 2: 1 Eduard van Oeveren (Sch.) 130 p; 2 Marijn Priem (Stav.) 126 p. Advertentie I.M. De auto van de Steenbergenaar reed een lantaarnpaal af (rechts in de bosjes) en belandde ondersteboven op het wegdek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 23