Zwaar offer voor aparte waterkranen Meestoof wil meedenken over bestemming woning bij museum Jeugdclubs verdienen drie mille Van Wijk ROC trekt in bij De Veste VVD op de bres voor toekomst kokkelvisserij De Kok praat over Thoolse ambulance Klachten over functioneren van gemeente Strook tuingrond van Wezen-Armen benutten als parkeerruimte Uit de staten van Zeeland Donderdag 18 maart 1999 Een aparte wateraansluiting voor de gebruikers van de sportcomplexen in Tholen, Sint-Maartensdijk en Oud-Vos- semeer is rechtvaardig, maar vergt een zwaar financieel offer, zo stelden M.J. Klippel (SGP) en M.A. van Beek (CDA) in de commissie algemeen bestuur en welzijn. EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het regionaal opleidingscentrum Zeeland (ROC) ver huist voor een deel van de voormalige gemeentelijke mavo aan de Jan van Bloisstraat naar het schoolgebouw De Veste aan het Schuttershof in Tholen. Het gaat om de afdeling taalonderwijs voor volwassenen. Nieuwe software sociale zaken Herbestrating rond zwembaden Wachttijd ouderen Oosterschelderegio is licht gestegen Country-festival voor goed doel Een afdeling klederdrachten, een oude keuken, een berg en atelierruimte of een nieuwe entree. De aanwezigen op de ledenvergadering van streekmuseum De Meestoof hadden ideeën genoeg over een bestemming van de wo ning bij het museum in Sint-Annaland. Het huis komt binnenkort vrij door de verhuizing van oud-gemeentebo de C.A. Weijler en zijn vrouw. Het museumbestuur heeft de gemeente laten weten over de toekomst van het pand van gedachten te willen wisselen. Watersnoodwoning Suikerbiet Geselsteen Rijksbeleid staat haaks op nota provincie Volgens het Thoolse VVD-statenlid mevr. H.A. Polder man-Martin staat de kokkel visserij in de Oosterschelde op het spel. Het rijk wil de portie voor scholeksters meer dan verdubbelen en dat gaat de vissers de kop kosten. De statenverkiezingen zijn weer achter de rug met 'winnaars' en 'verliezers'. Maar eigenlijk zijn we in Zeeland allemaal een beetje verlie zers, want velen van ons hebben niet de moeite genomen om even te gaan stemmen op 3 maart. Even aangeven, via uw stem, welke on derwerpen van het provinciaal beleid voor u be langrijk zijn. Misschien hebben de leden van de provinciale staten niet duidelijk genoeg ge maakt waar ze in provinciale staten voor de in woners over beslissen. Via deze rubriek 'Uit de staten' hopen we de komende jaren steeds weer een stukje sfeer en besluitvorming uit de staten vergaderingen weer te geven. Openbaar vervoer Extra geld voor ambulanceplan blijft nog uit Keukens Sanitair Sauna's Tegels Tot nu toe zijn meerdere gebruikers aangesloten op dezelfde watertoe voer. De gemeente moet jaarlijks via een tussenmeter het waterver bruik van de diverse gebruikers be rekenen. De meter staat op naam van de gemeente. Het college wil dat iedere gebruiker de kosten rechtstreeks voor zijn rekening neemt, maar dat vereist aparte wa teraansluitingen. Kosten 47.117,51 gulden. Een bijkomend gunstig effect is dat er bij een gescheiden systeem voor de voetballers van s.v. Smerdiek en de korfbalvereniging Emergo in Sint-Maartensdijk voortaan vol doende waterdruk zal zijn. Nu is er te weinig druk bij het douchen als het zwembad water aan de leiding onttrekt. De raadsleden gingen wel akkoord met de aanpassing, maar vooral Klippel en Van Beek vonden het een grote investering. Volgens de CDA'er zal de opbrengst voor de gemeente 'nihil' zijn. „Nu is er één keer per jaar een ambtenaar mee be last die de meters opneemt en een omslag moet maken." Wethouder l.C. Moerland gaf toe dat de opbrengsten minimaal zijn, maar vond het - net als de meerder heid van de commissie - rechtvaar diger dat de meter op naam van de verenigingen komt te staan, zodat ze ook rechtstreeks aangeslagen worden. Het sportcomplex in Sint- Maartensdijk (Haestinge, de voet bal- en de korfbalvereniging) is eerst aan de beurt. Volgens de wethouder komt de aan passing ook tegemoet aan de wens van de verenigingen. Het aanbren gen van wateraansluitingen kost in de smalstad 18.265,38 gulden, in Tholen 15.709,75 gulden en in Oud-Vossemecr 13.142,38 gulden. Waar de deelnemers aan de cursus Hij verwacht niet dat de school snel kunstzinnige vorming en Technika 10 naar toe moeten, is nog niet be kend. P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg zich in de commissie alge meen bestuur en welzijn af of beide onderwijssoorten (voor volwasse nen en kinderen) wel in hetzelfde gebouw passen. „Verdragen deze onderwijssoorten elkaar? Er wordt nu een economisch sjabloon gelegd op het gebouw. Als De Veste meer leerlingen krijgt, is er dan een vier de groep mogelijk? Het zou van de gekke zijn als De Veste naar een an dere plek zou moeten omdat ze groeit." Wethouder W.C. van Kempen legde uit dat door bouwkundige aanpas singen de beide onderwijsinstituten volledig van elkaar gescheiden wor den. Volgens de wethouder zit de school echter 'royaal' in de ruimte. zal groeien. „Als dat gebeurt, dan zijn we jaren verder. En als oudste gebruiker heeft De Veste ook de oudste rechten." Volgens ambtenaar A. van de Sande krijgt de basisschool zelfs ruimte te rug als dat nodig is bij een groei van het aantal leerlingen. Voor de cursisten kunstzinnige vor ming en Technika 10 is nog geen andere ruimte beschikbaar, zo zei Van Kempen op een vraag van M. Velthuis (PvdA). Ook is nog niet bekend wat er na de sloop van het gebouw aan de Jan van Bloisstraat met het terrein gaat gebeuren, zo zei hij. Van Kempen verwacht bij het Schuttershof geen parkeerproble men, zoals M. Dijke (SGP) sugge reerde. „Overdag zijn de meeste au to's van de bewoners weg." De gemeente Tholen behandelt elk jaar tussen de vijf en acht klachten van burgers over het functioneren van het ambtelijk apparaat. Dat zei burgemeester H.A. van der Munnik in de commissie algemeen bestuur en welzijn op een vraag van M. den Haan (PvdA). De gemeente wil samen met andere Zeeuwse gemeenten een voorzie ning treffen om klachten van bur gers af te handelen. Om de kosten in de hand te houden, zou er per klacht een vergoeding worden ver strekt aan de personen die zitting hebben in een beoordelingscommis sie. M.J. Klippel (SGP) stelde voor 'niet-actieven van boven de 50 jaar' in te schakelen voor dergelijke klus jes. Het college kan zich ook aansluiten bij de nationale ombudsman of zelf een voorziening treffen, maar heeft er zijn voorkeur over uitgesproken om de klachtenbehandeling samen met andere Zeeuwse gemeenten op te tuigen. Volgens de burgemeester is het nog niet bekend wat het gaat kosten, maar zullen de kosten lager zijn dan wanneer de gemeente zich aansluit bij de nationale ombudsman. De commissie reageerde positief op het voornemen. Bij de Tweede Ka mer is een wetsvoorstel over de re geling van klachten door bestuurs organen ingediend. Verwacht wordt dat de wets nog dit jaar in werking zal treden. De afdeling sociale zaken van de gemeente Tholen gaat voor 15.500 gulden een softwarepakket aan schaffen. Met dit pakket kan de af deling gegevens uit de administra tie, bestemd voor de afdeling sociale zaken, opvragen. Het pro gramma kan ook een rol spelen bij het opstellen van management- en bestuursrapportages. De commissie algemeen bestuur en welzijn ging akkoord met het voorstel van b. en w. om de ruim 15 mille uit de reser ve automatisering (groot 27.500 gulden) te halen. De commissie volgde het college ook in het voorstel niet langer geld beschikbaar te stellen voor het ge meentelijk platform Zuidelijk Afri ka, dat eind november is opgehe ven. Er was voor 1999 een bedrag van 1000 gulden voor gereserveerd. Het platform wil het batig saldo van 100.000 gulden beschikbaar stellen voor internationale projecten en vraagt de gemeenten om nog drie jaar door te gaan met de subsidie. Onder meer omdat de activiteiten van de gemeente Tholen gericht zijn op Polen wil het college van de sub sidie afzien. Maar J. van den Don ker (D66) vond dat dit geen argu ment mocht zijn, zo zei hij. „In het verleden gaven we er ook geld voor. Polen heeft daar niks mee te ma ken." Ook M. Velthuis vond het een oneigenlijk argument. Met toestemming van de raadsleden uit de commissie algemeen bestuur en welzijn gaat de gemeente begin nen met het herbestraten van het ter rein rond de zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk. Het college heeft haast omdat het zwemseizoen op 30 april begint. De raad moet zich nog over het voor stel buigen, maar b. en w. kregen de commissie achter zich om de maat regel snel uit te voeren. (De SGP maakte de aantekening principiële bezwaren te hebben tegen de open stelling van de baden op zondag). De provincie Zeeland had bij een in spectie onregelmatigheden ontdekt (scherpe randen en uitsteeksels) die mogelijk gevaar opleveren voor de zwembadgasten. Het karwei kost 62.525 gulden. In tegenstelling tot elders in Zeeland daalt in de Oosterschelderegio - waartoe Tholen hoort - de gemiddel de wachttijd niet voor opname van ouderen in een verzorgings- of ver pleeghuis. De tijd tussen advies en opname in een verzorgingshuis steeg er van 116,5 dagen in 1997 naar 119,5 vorig jaar, terwijl deze juist een daling te zien gaf op Walcheren (van 187,1 naar 112,5) en in Zeeuws-Vlaanderen (van 256,1 naar 160). Overigens is de gemiddelde wachttijd van vier maanden niet on gunstig, want landelijk is dat liefst 9,5 maanden. Ook voor het verpleeg huis steeg de gemiddelde wachttijd in de Oosterschelderegio: van 14,4 naar 15,2 dagen. In Walcheren daal de deze van 30,5 tot 20,2 dagen en in Zeeuws-Vlaanderen van 101,7 naar 30,4 dagen. Voor verzorgingshuizen acht de Woonzorg federatie drie maanden wachttijd acceptabel. Bijna de helft van de onderzochten moest langer op een plek wachten. Het onderzoek naar de wachtijden is in opdracht van de provincie uitge voerd door Scoop. Dat nam het der de kwartaal onder de loep. Daarbij bleek dat er minder mensen in een tehuis terecht kwamen, wat de on derzoeker toeschrijft aan het beleid om zorg op maat te bieden in de ei gen woonomgeving van mensen. In Bergen op Zoom wordt tweede paasdag een countryconcert georgani seerd waarvan de opbrengst bestemd is voor een goed doel: de zorg voor kankerpatiënten. In De Stoelemat tre den vanaf 2 uur bekende artiesten voor het voetlicht: Cash on delivery, de Belgische formatie Nevada, de Bergse band Renegade en de in Steenbergen geboren Frank Jansen. Tussendoor verzorgt de country-dis- cotheek Formosa uit Roosendaal de muziek op dit paas country-dance fes tival, dat tot 7 uur 's avonds duurt. Het evenement is een initiatief van de stichting '14 in 't uur', een sportteam dat uiteenlopende zaken organiseert om zoveel mogelijk geld in te zame len voor de bestrijding van kanker. Het Meestoofhestuur heeft plannen met de tuin op de voorgrond en met de woning die aan het museum vastzit. vormt. Met de gebruikersorganisa tie van zorg- en dienstverlening Het Klaverblad Zeeland is contact ge zocht en een bouwkundige heeft al les onder de loep genomen en daar over een rapport opgesteld. „We zouden kunnen kijken naar bijvoor beeld een hellingbaan, of iets hy draulisch, om de begane grond te bereiken. Maar je moet het goed doen en dat kost veel geld", aldus Westerveld. „Misschien kan de vrij komende woning gebruikt worden om tot een oplossing te komen", opperde mevrouw J. Meerman-Ot- tevanger. Een andere zaak die de aandacht heeft van het museumbestuur, is de bereikbaarheid. Een gedeelte van de aan de zuidkant van het museum grenzende strook grond wordt door de Wezen-Armen beschikbaar ge steld. Daar zou parkeerruimte voor bussen moeten komen, maar inge vlochten in het groen en bomen. Het bestuur zou daarvoor Thoolse leerlingen van een hoveniersoplei ding willen inschakelen. Voor eind dit jaar zal een en ander niet gereali seerd zijn. Het liefst zou de Meestoof de hele strook grond, doorlopend tot de tweede schuur, over willen nemen. Westerveld had ook daarvoor al een idee. Graag zou hij een originele houten waters noodwoning - uit Stavenisse of Sint-Philipsland - op die plek willen opbouwen, zodat deze voor het na geslacht bewaard blijft. De gemeente is eigenaar van de wo ning, die vastgebouwd is aan het voormalige gemeentehuis in de Bie- rensstraat. Dat gebouw wordt, even eens door de gemeente, aan de Meestoof verhuurd. Buurvrouw me vrouw Weijler was van meet af aan als vrijwilligster bij het museum be trokken en verleende tal van hand en spandiensten. Nu komt de wo ning vrij, maar wat de gemeente er mee wil is nog niet bekend. „We hebben met een ambtenaar gebeld en verzocht om met ons te overleg gen alvorens een advies over het pand te schrijven", deelde voorzit ter T.G.A. Westerveld de ledenver gadering woensdagavond mee. Voor het opslaan van grote stukken heeft het museum, sinds het gereedkomen van de nieuwe schuur, voldoende bergruimte. Waar het bestuur de woning dan wel voor zou kunnen gebruiken, daarop ging de voorzit ter niet in. Hij stelde vast dat het al tijd een veilig gevoel gaf. te weten dat er iemand bij het museum woonde die een oogje in het zeil hield. Het afgelopen jaar hield het bestuur zich bezig met de toegankelijkheid van het museum, maar is daar nog niet helemaal uit. Het hoofdgebouw heeft zowel aan de voor- als de ach terzijde trappen, wat voor ouderen en gehandicapten een belemmering Beheerder J.F. Kousemaker vertelde de aanwezigen in de Wellevaete iets over de exposities die komend sei zoen in De Meestoof te zien zullen zijn. Dat is in de eerste plaats de tentoonstelling 'De gestampte pot'. Centraal hierin staan panelen van het Nederlands centrum voor volks cultuur, die worden aangevuld met typisch Zeeuwse en Thoolse zaken rondom eten. Bijvoorbeeld geweck te worstenballen. Verder zijn oude schoolplaten te zien. Omdat er niet zoveel Zeeuwse zijn, worden die aangevuld met Brabantse en Antwerpse. „Niet toe vallig, want uit dat gebied komen nogal wat bezoekers van ons muse um", aldus Kousemaker. De platen komen van scholen en particulieren, bijvoorbeeld uit Sint-Philipsland een plaat van de weekmarkt in Mid delburg. Tenslotte is de suikerbiet onderwerp van een expositie. Onlangs kreeg het streekmuseum 2500 gulden van de coöperatieve suikerunie (Cosun), maar dat is puur toeval, aldus Wes terveld. Op een vergadering van de ZLM in Tholen werd al in 1877 ge sproken over de oprichting van een suikerfabriek, maar die is er nooit gekomen. Enkele jaren later werd de uit Oud-Vossemeer afkomstige J.F. Vlekke directeur van een sui kerfabriek in Stampersgat. Hij was het die een voorde boeren gunstiger contract invoerde. De coöperatieve fabriek Dinteloord verrees in 1908 en daar werden sindsdien de meeste Thoolse suikerbieten verwerkt. Meestoof-secretaris W. Heijbroek vertelde aan de hand van dia's iets over de geschiedenis van de suiker. Landbouwjournalist Hans Siemes (auteur van de boekjes 'Een greep uit het landbouwverleden') ging in op de teelt en oogst van de suiker- Het aloude sjoelen is ook voor de jeugd van vandaag nog altijd een aantrekkelijk spel. De verkoping die de jeugdclubs van de Hervormde Gemeente Tholen zaterdagmiddag organi seerden, is een succes geworden. Niet alleen was er een grote toe loop van belangstellenden, maai er werd ook goed verkocht. „Meer dan de helft van de spul len van de rommelmarkt is ver kocht", meldt Jaap Hage. Hij is daarover bijzonder tevreden, want ook grote stukken als een biljart, een 'opoefiets' en een haardstel verwisselden van eige naar. De rommelmarkt was door de 'Overloop' (kinderen vanaf 12 jaar) opgezet. „In de ver nieuwde Wingerd hebben we twee keer zoveel ruimte als voor heen", meldt Hage. Ook andere activiteiten sloegen aan. Zo was het touwtjetrekken al om vier uur door de prijzen heen en kon den nagenoeg alle 1700 gebak ken oliebollen aan de man wor den gebracht. Er was een sjoel- wedstrijd, naar het aantal knik kers in een glazen pot kon geraden worden en naar het ge wicht van een bodschappen- mand, en er waren onder meer bloemen en slaatjes te koop. Ver der was er een boekenstand van de IZB. Ook de dames die in de stand van Woord en Daad ston den, waren tevreden over de be- bieten door de jaren heen én vertel de kort iets over de geschiedenis van de landbouw. Op 10 april opent het streekmuseum de deuren voor het publiek. Westerveld bedankte mevrouw Weijler voor alle zorgen in de afge lopen kwart eeuw en overhandigde haar een geschenk. Ook mevrouw M.W. Blaas uit Tholen werd be dankt voor haar jarenlange inzet voor het museum. Zij was eveneens vanaf het eerste uur bij De Meestoof betrokken, maar stopt er gezien haar hoge leeftijd mee. Ver der herdacht de voorzitter de overle den vrijwilligster J. Thoutenhoofd, alsmede mede-oprichter en oud voorzitter M.A. Geuze. „We missen hem nog elke dag", aldus Wester veld. die het gedicht 'Geselsteen' uit Geuzes bundel 'Bij tijd en wijle' voorlas. In het bestuur werden voorzitter Westerveld en penningmeester J.J. Bevelander voor een periode van drie jaar herkozen. Beiden hebben aangegeven er op termijn mee te willen stoppen. L. Breure is tussen tijds uit het bestuur getreden. Als nieuw bestuurslid werd mr. A.A.J. Schot uit Tholen benoemd. De exploitatierekening van het mu seum over vorig jaar beloopt bijna 93.000 gulden. Er was een nadelig saldo van 1100 gulden. „De uitga ven stijgen langzaam naar een ton, maar wat helaas op hetzelfde peil blijft is de subsidie van de gemeen te", aldus de voorzitter in een toe lichting op de cijfers. „Gelukkig blijft ook de huur hetzelfde (30.500 gulden voor het hoofdgebouw en de schuur)." Bij de rondvraag liet Wes terveld nog weten dat het plan is om in 2000 een expositie te wijden aan keramisch werk van Chris Lanooy en Hans Westerweel. langstelling voor hun artikelen. De jeugdclubs houden ieder jaar een verkoping. Het ene jaar voor een specifiek goed doel, het an dere jaar voor versterking van de eigen kas. Dat laatste was dit keer het geval. En met een net to-opbrengst van 3200 gulden krijgt die clubkas een aardige impuls. De jeugdclubs kunnen daarvan weer de nodige activi teiten organiseren. Mevrouw Polderman stelde daar over vrijdag vragen in de Zeeuwse staten in verband met de bespreking van de nota Schepdiervisserij kust wateren 1999-2003 in de vaste commissie van visserij van de Tweede Kamer. In het toekomstig nationaal park Oosterschelde is de verweving van natuur en visserij uitgangspunt. Met de kokkel- en mosselvisserij zijn afspraken ge maakt over de vangsten. Sommige gebieden zijn gesloten om de vogels aan hun kostje te laten komen. Dit is gebeurd door middel van zelfregu lering in de vorm van beheersplan nen. In het provinciaal sociaal-econo misch beleidsplan, dat juli vorig jaar werd aangenomen, staat echter dat de ligging van de huidige pro ductiegebieden (voor mossels en kokkels) geoptimaliseerd moet wor den. „Dit staat haaks op wat de staatssecretaris nu plotseling wil, namelijk de voedsel-reserverings- drempel drastisch verhogen van 2000 naar 5000 ton en dat zonder enige wetenschappelijke onderbou wing", aldus mevr. Polderman. Het Thoolse statenlid vreest verlies van werkgelegenheid en het wegvallen van het draagvlak voor de afspraken tussen natuur en visserij. „Wanneer je kennis neemt van de vangstcijfers van de afgelopen jaren, betekent het nieuwe beleid namelijk dat in de Oosterschelde feitelijk geen kok kels meer beschikbaar zijn voor de visserij. De goede samenwerking tussen overheid en bedrijfsleven staat op het spel", zei mevr. Polder man. Gedeputeerde staten besloten daar op vrijdagmiddag nog een brief te versturen aan de vaste commissie van visserij om de ongerustheid over de situatie in de Oosterschelde kenbaar te maken. Ook g.s. noemen een draagvlak onontbeerlijk om het huidige beleid te kunnen voortzet ten. Daarom voelt het college niets voor een extra beperking, die diep ingrijpt in het bestaan van de kok kelvisserij. Dat kan aanzienlijke ge volgen hebben, als verlies van han delskanalen, omzet en werkgele genheid. G.s. willen een goede we tenschappelijke onderbouwing van de voorgenomen beperkingen. En als die werkelijk doorgaan, moeten er maatschappelijk aanvaardbare compenserende maatregelen ko men, aldus g.s. Vrijdag is de nota ambulance hulpverlening voorlopig vast gesteld. Na jaren onderzoek van de diverse mogelijkheden is dit, door het rijk goed be vonden, plan financieel niet rond te krijgen. Daarnaast blij ven er nog wel enkele knel punten op te lossen. De VVD wilde om die reden het plan eigenlijk niet bespreken. Het CDA legt de verantwoordelijk heid sterk bij het rijk. D66 zou er zelfs provinciaal geld aan uit willen geven en de RPF/GPV ziet straks in het bui tengebied 'geen riolering, geen gas, geen kabel en geen ambulance'. Via regionale ambulanceplan nen zullen knelpunten als in Tholen moeten worden opge lost. Gedeputeerde De Kok heeft, op aandringen van de SGP, toegezegd nog eens te gaan praten met Tholen. Via het verlenen van een open vergunning en niet via de rechter, zou toch ook in deze regio een goede oplossing ge vonden moeten worden. De minister vindt, dat alle regio's moeten voldoen aan de 15-mi- nutengrens. De staten van Zeeland vinden dat ook. Het gaat tenslotte om mensenle vens. Tegenstemmen deed geen enkele fractie, maar de kreet 'en het duurde voort' zegt wel veel. Een volgend zorgenkindje in Zeeland is het openbaar ver voer. Sinds kort is de provincie daar verantwoordelijk voor. Maar we zijn Rotterdam niet met zijn vele inwoners. Zee land is dunbevolkt en heeft dus weinig klanten voor de bus en de trein. De auto blijft daarom voor velen een onmis baar vervoermiddel. Voordeel is, dat er in Zeeland bijna geen files zijn. H.A. Polderman-Martin, Tholen, VVD. Het beleidsplan openbaar ver voer heeft goede uitgangs punten. Zelfs de PvdA geeft dat toe. Alle fracties in de sta ten hebben verder wensen en goede ideeën gegeven. Groen Links drong erg aan op ver koop van koffie in de trein van en naar Vlissingen. Gedeputeerde Hennekeij be antwoordde alle vragen, maar bleef aandringen op het aan nemen van het beleidsplan. Het college blijft zoeken naar een evenwicht tussen wat de klant wil en wat de markt kan aanbieden voor het beschikba re geld. Een PvdA-motie werd teruggenomen en het beleids plan openbaar vervoer Zee land werd aangenomen. Naast een vast basisnet moet er nu gezocht worden naar meer ge zamenlijk vervoer en gekeken worden naar nieuwe initiatie ven. Over verdere uitvoering en nieuwe mogelijkheden zal nog gesproken worden in de commissie verkeer en water staat, maar de statenleden zul len ook goed moeten luisteren naar 'de klanten', de mensen die gebruik maken of willen gaan maken van bus, trein en taxicombinaties Zeeland kan voorlopig niet reke nen op de 3.8 miljoen gulden die nodig is om het onlangs gepresen teerde ambulancehulpverlenings plan uit te voeren. Het gaat om ex tra geld dat van de minister moet komen, maar zij zal de aanvraag niet eerder dan van de zomer be kijken. Gedeputeerde De Kok be pleitte bij de presentatie van het plan een uitzonderingspositie voor Zeeland vanwege de eilanden structuur. Dat én de uitgestrekt heid van het gebied zouden het lastig maken om de wettelijk ver eiste aanrijtijd van vijftien minu ten te realiseren. Hoeveel geld Zeeland uiteindelijk extra krijgt - andere regio's met dezelfde pro blemen hebben ook meer gevraagd - en wanneer, is niet duidelijk. Het centraal orgaan tarieven gezond heidszorg stelt eerst een onderzoek in. Ondertussen blijven gedepu teerde staten actie ondernemen om de financiering door het rijk verbe terd te krijgen. In een op te stellen regionaal ambulanceplan zullen de resterende knelpunten in het Zeeuwse op een rij gezet worden. KEUKENCENTRUM -9 Steenbergseweg 85, Lepelstraat Telefoon: 0164-682871 Advertentie LM.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5