'Eerste rijles zit bij achttiende verjaardag in verrassingspakket' Biologie-leskisten overgedragen Twaalf maanden voor verdachte hennepzaak Staande ovatie Euterpe Happy hour Opbrengst benefietconcert voor Kraal niet voldoende Samenspel Belgisch schip vast op plaat voor Stavenisse Classisexamen Van der Zwan 'Kinderen vroegtijdig in contact met brengen met natuur' Donderdag 18 maart 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Bedrijfsverzamelgebouw smalstad De belangrijkste verdachte in de zaak rond de hennep kwekerij, die 24 juni vorig jaar werd ontdekt op het be drijventerrein in Sint-Maartensdijk, is door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot twaalf maanden gevange nisstraf met aftrek van het voorarrest. De 41-jarige J.G. uit Rotterdam zat al sinds september vast. J. W. van Popering 40 jaar autorijschoolhouder in Sint-Annaland Budget Zuinig aan V Veertig jaar al geeft J.W. van Popering uit Sint-An- naland autorijles. Drie ge neraties heeft hij naast zich gehad, vier kinderen uit één gezin soms. Maar met dit veertigjarig bestaan komt ook het einde van de autorijschool in zicht. „Het is zonde dat er geen opvol ger is, maar over twee jaar hoop ik 65 jaar te worden en dan wil ik toch gaan stoppen. Hoewel, als ik er aan denk, realiseer ik me ook, dat ik het niet zal kun nen missen. Dat iedereen nog eens in een auto zou gaan rijden, dat heb ik nooit kunnen denken." Techniek Theorie geen breekpunt J Over hoogtepunt heen Geen kosten Opfriscursus Geen clementie Aanslag Merkentrouw Zangavond EO in N.H.-kerk Tholen Rodenburg:periode toch positief afgesloten Fanfare Sint-Maartensdijk schaft Es-bas aan Ongeveer 180 belangstellenden bezochten zaterdag avond het jaarconcert van Euterpe in Haestinge. De sa- menspelgroep (leerlingen die nog niet in de fanfare mee spelen) opende het concert met zes korte nummers (country, mars en slapstick) op altsax, trompet, trombo ne, hoorn, bugel en euphonium. Wethouder W.C. van Kempen heeft gistermiddag een tiental biologie-leskisten in ontvangst genomen, uit han den van voorzitter B. van der Hoef van het Zeeuws bio logisch museum te Oostkapelle. De kisten hebben elk een op een bepaald thema toegespitste inhoud en kunnen worden geleend door de Thoolse basisscholen, om de kinderen al op jonge leeftijd milieubewustzijn bij te brengen. „Want de eerste schreden op het pad van de liefde voor het milieu bij kinderen gaat vaak via dieren. Door ze vroegtijdig in contact te brengen met de natuur kunnen kinderen leren een goed rentmeester te zijn", vond de wethouder. Daarnaast heelt de rechtbank de za ken die voor de hennepkweek beno digd waren, verbeurd verklaard. De uitspraak van de rechter was op dit punt conform de eis. Het oordeel van de rechtbank inzake het toepas sen van de 'pluk zc'-regeling is ech ter nog aangehouden. Tussen offi cier van justitie R. Jeuken en G.'s advocate I. Weski bestond tijdens de rechtszitting van 25 februari een verschil van mening omtrent de be haalde opbrengsten uit de in totaal vier hennepoogsten. Volgens Jeuken moest er zo'n 960 duizend gulden winst zijn gemaakt, maar Weski stelde dat de ondernemers in geest verruimende middelen er slechts geld op toe hebben gelegd. De kwekerij werd vorig jaar ontdekt toen medewerkers van Delta Nuts bedrijven de politie opmerkzaam maakten op het grote stroomver bruik. Een van de schakelkasten werd zwaar overbelast en de kabels waren zodanig warm gelopen dat er brandgevaar bestond. In de loods trof de politie zo'n 8000 hennep planten aan. Na G.'s arrestatie wer-" Een actie met door leerlingen van de Kraal ontworpen kaarten bracht nog eens 1700 gulden op. Het totaal komt hiermee op 8750 gulden. Toch wil directeur F. Rodenburg zeker niet spreken van een mislukking. „Het was een schitterend optreden en de zaal zat redelijk vol", zegt hij monter. „Je moet je een doel stellen. Maar je moet natuurlijk ook reëel zijn. We hadden geen ervaring met dit soort activiteiten, bijvoorbeeld wat betreft de prijzen van de toe gangskaartjes. Met deze actie heb ben we deze periode positief en aan genaam afgesloten en kunnen we weer over gaan tot de orde van de dag." Het tekort ontstond toen de Kraal een aantal jaren geleden bij de bouw van het huidige onderkomen tussen wal en schip viel. ten gevolge van een wijziging in de wetgeving om trent de nieuwbouw van scholen. Daardoor kwam. er geen geld be schikbaar van het ministerie van On derwijs en stond de Thoolse school voor de opgave de kosten van nieuwbouw zelf op te hoesten. De gemeente sprong voor de in haar voortbestaan bedreigde school in de bres en nam negen ton van het totale bedrag voor haar rekening. De reste rende 50.000 gulden moest de school zelf op kunnen hoesten, oor deelde zij. Dat geld werd betaald aan de ge meente, maar dat ging wel ten koste van het budget waaruit de wettelijk verplichte vernieuwing van leermid delen en zaken als nieuw school- meubilair moeten worden bekostigd. Afgelopen zomer besloot het be stuur ven de Kraal dat door middel De fanfare vervolgde onder leiding van dirigent P. de Rooij met serieu ze muziek, zoals Finlandia van Jean Sibelius en Triptych for brass van Philip Spark. Voorzitter T. Steketee huldigde drie jubilarissen. De eerste was de 23-ja- rige Annemarie Kloet uit Scherpe- nisse die twaalfeneenhalf jaar lid is van de vereniging. Ze begon op alt hoorn. stapte over op corhoorn en speelt nu waldhoorn. Ze kreeg een speldje. De tweede was oud-voor zitter M. van Damme die veertig jaar lid is van de plaatselijke mu ziekvereniging: eerst vijf jaar van Met Vereende Krachten en daarna 35 jaar van Euterpe als voorzitter. Volgens Steketee stond Van Damme aan de wieg van Euterpe. Zijn grote verdienste is geweest dat hij Euter pe in roerige tijden heeft opgericht en al die jaren boven water heeft weten te houden, zo zei de voorzit ter die Van Damme een onderschei ding opspeldde. Zijn echtgenote kreeg een bos bloemen. Bugelspeler A. van de Ree was de derde jubilaris. Ook 40 jaar lid van de opeenvolgende verenigingen. Steketee herinnerde eraan, dat Van de Ree vanaf 1975 tot 1983 - drie periodes lang - bestuurslid is ge weest en indertijd J. de Boe uit Thoolse solisten. Bariton Kees van Dis en organist Edu de Goffau, bei den uit Tholen, geven met de chr. gem. zangvereniging Deo Cantcmus twee concerten: vrijdag 26 maart in den in een hangar bij Rotterdam die hij huurde voor zijn vliegtuigen, pis tolen aangetroffen. Tijdens de rechtszitting op 25 febru ari ontkende G. alle betrokkenheid bij de zaak. Hij was van mening dat M., de andere verdachte in de zaak, diens eigen rol had gebagatelliseerd. Hij zou slechts de loods in St.-Maar- tensdijk voor M. hebben gehuurd, omdat die al verschillende faillisse menten op zijn naam heeft staan. Zijn strafrechtelijk verleden speelde hem daarbij echter parten. In 1980 was hij al eens veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens diefstal met geweld. Daarna was hij in Ne derland niet meer met justitie in aan raking gekomen, maar in 1991 werd hij in Engeland veroordeeld wegens smokkel van verdovende middelen. Hij onttrok zich naar eigen zeggen aan die straf door op een goede dag de halfopen inrichting waar hij was ondergebracht, te verlaten en op de bus te stappen. Gezien de uitspraak vond de rechter zijn ontkenning wat betreft zijn betrokkenheid bij de kwekerij niet geloofwaardig. van een grote actie in één keer kom af moest worden gemaakt met het tekort. Karin Bloemen werd bereid gevonden geheel belangeloos een optreden te verzorgen, nadat het be stuur de droeve lotgevallen van de school uit de doeken had gedaan. Ook de aanstormende cabarettalen ten Rooyackers, Kamps en Kamps en Richard Groenendijk wilden meewerken. Bloemen bracht een speciaal voor de Kraal geschreven lied ten gehore, samen met leerlin gen van de school. Verder zong ze liedjes uit haar op dat moment nog niet gepresenteerde nieuwe theater programma en nog een aantal die op de situatie van de Kraal waren toe gespitst. Kort na het optreden zei directeur Rodenburg er op te vertrouwen dat een 'substantieel deel' van het tekort tot het verleden zou behoren. Dat is iets te optimistisch gebleken. Terug kijkend vindt het bestuur dat in elk geval twee van de drie gestelde doe len zijn bereikt. De school is positief in de publiciteit geweest en degenen die nauw bij de lotgevallen van de school betrokken zijn, zoals ouders en familie van de leerlingen, hebben een leuke avond gehad. Dat het niet is gelukt om voldoende geld inza melen om van het tekort op de be groting af te komen is jammer, maar met het bedrag van 7050 gulden is men ook blij. Door de komende tijd nog zuinig aan te doen, onder meer door het in schakelen van ouders bij het onder houd aan de gebouwen en de tuin, denkt Rodenburg het tekort van zijn school uiteindelijk wel het hoofd te kunnen bieden. Poortvliet was opgevolgd. Hij bena drukte dat de muzikant van gezel ligheid houdt en een echte vereni- gingsman is die veel aan neven activiteiten deelneemt. Ook hij kreeg een speld en zijn vrouw bloe men. Steketee toonde ook de nieuwste aanwinst: een Es-bas die met steun van sponsors was gekocht en waar André Alkema op mag blazen. Ook noemde de voorzitter Diana Bee- cham als debutante in de fanfare. Zij speelt pas een half jaar altsax bij Euterpe. Na de pauze werd het muziekreper toire lichter. En brachten de muzi kanten populaire nummers zoals een jazzsession for band, een solo van Jacques Kwaak op euphonium (Springtime) en een solo van Mon- que de Rooij (een Hongaarse dans - Czardaz for trumpet). Gezamenlijk speelde Euterpe Earth Song van Mi chael Jackson, muziek uit de film Batman (Full of pep) en Music was my first love van John Miles. Euterpe kreeg een staande ovatie en speelde als toegift YMCA van Villa- ge people. Daarna was er dansen. Dit keer niet in de grote zaal maar in de foyer. Dat bleek een succes. Ook dankzij keyboardspcler W. Heijnen die voor de muziek zorgde. de St. Lambertuskerk in Wouw en za terdag 27 maart in de N.H. kerk te Dinteloord. Uitgevoerd wordt The crucifixion van John Steiner. Ook de tenor lbo van Ingen werkt eraan mee. Han van Popering haalt zijn plakboek erbij om de veertig jaar autorijschool de revue te laten passeren. „Het is heel dankbaar werk, als je dit weer ziet", stelt hij met genoegen vast. „Stapels dankbetuigingen ontving ik van mensen die niet verwacht hadden, dat ze zo vlot hun rijbewijs zouden halen. Maar er zullen ook cursisten zijn die ondankbaar zijn, dat zal vast wel. Zo heb je hele gezinnen waarvan de leden in één keer slagen en ande ren die weer diverse keren examen moeten doen." Autorijden ligt volgens Van Popering in het verlengde van de karaktertrek ken van de mens. „Leren lopen kost een jaar en de gemiddelde Nederlan der heeft 35 uren autorijles nodig om zijn rijbewijs te bemachtigen. Tech niek speelt een belangrijke rol en wanneer je dat snel onder de knie hebt. dan kun je veel sneller ook het verkeer gaan beheersen. Schippers bijvoorbeeld, die heb ik heel wat ge had rond de kerst en de jaarwisseling of met pasen/pinksteren. Die waren technisch en haalden in één keer hun rijbewijs." Er is veel veranderd. „Nu is mijn oud ste klant 33 jaar, in de beginperiode was dat het dubbele. De cursisten kwamen op hun 's zondags autorijles nemen, veelal 's avonds of op zater dag. Nu rijd ik op verzoek van de ou ders op de 18de verjaardag van zoon of dochter voor om de eerste rijles te nemen. Die zit in het verrassingspak ket voor de vetjaardag. Een rijbewijs behoort nu bij je opvoeding. En bijna iedereen die les neemt, heeft thuis wel een auto. De afgelopen twee jaar heb ik maar drie leerlingen gehad, die er geen hadden. Dat tekent de situatie, maar sommigen moeten toch nog heel veel moeite doen om het roze pa piertje te halen. Je ervaart ook, dat de jeugd verschrikkelijk eigenwijs kan zijn." Van Popering is echter zo door de wol geverfd, dat hij tegen een stootje kan. De overdracht vond plaats in de burgerzaal van het gemeentehuis en werd bijgewoond door een handje vol mensen uit het onderwijs. Van der Hoef nodigde in zijn toespraak je de Thoolse scholen uit voor een bezoek aan zijn museum. Jaarlijks komen daar 40.000 mensen over de vloer, waarvan 10.000 scholieren. Alle onderwijsvertegenwoordigers kregen dan ook een informatiemap met een overzicht van wat er alle maal te doen is in het Zeeuws biolo gisch museum. Volgens Van der „Hoe moeilijk ook, je moet iemand aan een rijbewijs helpen. De theorie is geen breekpunt meer. Wie vroeger twee keer voor de praktijk zakte, moest ook zijn theorie opnieuw doen. Nu moet je eerst een theorie-certifi caat halen en dat is een jaar geldig. Het komt dan ook sporadisch voor, dat er iemand zijn theorie over moet doen. Wie vier keer gezakt is, komt bij het bureau nader onderzoek van het Centraal Bureau voor de Rijvaar digheid (CBR). Dan wordt met be hulp van de instructeur onderzocht, waar de fout zit. Je komt tegenwoor dig ook veel sneller aan de beurt voor een examen. We kunnen het via de computer zelf aanmelden: binnen vier weken kom je dan aan bod. Vroeger was dat vier maanden." De rij-opleiding is echter over zijn hoogtepunt heen, want de inhaalslag van de oudere generatie is volledig voorbij. „Ik had pas nog wel een klant van 86 jaar. Die kreeg spontaan een rijles aangeboden van haar kleinkin deren omdat ze altijd waarschuwt voor te hard rijden. Nu stapte ze zelf Hoef was Tholen tot dusver een wit te vlek bij de uitleen van leskisten door het museum. In andere ge meenten in de provincie is het uitle nen van de kisten al jaren gemeen goed. Het museum werkt samen met de verschillende milieu-educa tieve centra in Zeeland. Door de ge ringe bevolkingsdichtheid is de fi nanciering daarvan een probleem en de leskisten zijn in dat licht een cre atieve oplossing. Toevallig kwam het museum een keer in gesprek met Tholen en daarna werd al snel -4 in voor een ritje over het eiland en on gemerkt zat ze op een flinke snelheid. Dat was natuurlijk een aardigheid en een uitzondering, maar je moet het nu alleen van de jeugd hebben." Bij het 25-jarig bestaan had Van Popering nog zo'n 100 cursisten per jaar. dat zijn er nu maar 50 meer. „We hebben 'Op ons rust de PLICHT, naar ons beste vermogen mee te helpen om het verkeer veili ger te maken. Eveneens, om degenen die hun rijbewijs gaan halen, verder te helpen: hen vertrouwd te maken met het onontbeerlijke samenspel in het verkeer. En natuurlijk voorts om hen ook goede raad mee te geven, die het beste tot z'n recht komt, wanneer zij - met hun rijbewijs op zak - zelfstandig gaan rijden. Want eerst dan begint hun ware leertijd!', aldus het voor woord uit het eerste theorie boekje dat Van Popering bij de rij-opleiding gebruikte. overeenstemming bereikt over de overdracht. De gemeente betaalt een kleine bijdrage aan het museum voor het lesmateriaal. De tien leskisten hebben als thema's '(w)onderwaterwereld' (speciaal over het leven in en om drinkputten in Zeeland), 'vleermuizen', 'koe- kist' (landbouw en milieu), 'padde stoelen', 'Duimelijntje' (een sprookje van Hans Christiaan An dersen), 'vlinders', 'natuurlijk af val', 'afval in de natuur', 'dieren welzijn' (hoe ga je om met je huisdier; wat is een scharrelkip), 'strand en energie'. Ze zijn onder dezelfde voorwaarden te leen als de spullen uit de speel-o-theek en de sportbenodigdheden van de ge meente. met het verschil dat hier geen kosten aan zijn verbonden. R. Reijngoudt van de gemeentelijke af deling onderwijs raadde de aanwe zige onderwijsmensen wel aan van tevoren een afspraak te maken, wanneer ze de kisten willen gebrui ken. in de topjaren met drie leswagens ge reden. maar dat is niet rendabel meer. Gezien de personeels- en autokosten is dat voor zestig gulden per uur niet meer te doen." Met de toenemende regelgeving ver baast Van Popering zich erover, dat opfriscursussen voor automobilisten nooit verplicht zijn gesteld. „De theo- rieboekjes telden vroeger acht blad zijden en nu 192 pagina's. Het meren deel van de mensen die het rijbewijs heeft behaald, heeft daarna niet meer naar de verkeersregels gekeken. Je ziet het bij het invoegen op de Thool se brug en bij de rotondes. De oude ren rijden zonder bijgespijkerd te worden, terwijl het verkeer veel druk ker geworden is. Aan de andere kant wagen mensen om drempels om de snelheid te rem men. Het is toch eigenlijk gek, dat men het verstand niet gebruikt en de snelheid matigt." De rij-instructeurs moeten om de vijf jaar volgens de nieuwe wet rij-onder- richt motorvoertuigen een bijscho- lingscursus van een week volgen. Wethouder Van Kempen nam sym bolisch de koekist in ontvangst uit handen van Van der Hoef. Hij ver telde in zijn toespi;aakje hoe vanaf de jaren tachtig het milieu meer on der de aandacht was gekomen. „On ze generatie is, misschien onbe wust, niet altijd even zorgvuldig met het milieu omgesprongen. Maar we begonnen ons te realiseren dat we niet ongebreideld door kon den gaan met de industrialisatie en de intensieve veehouderij. Als vol wassenen hebben we een zware ver antwoordelijkheid. De kinderen moeten het beheer van het milieu straks van ons over nemen. Met de ze leskisten als handreiking kunnen we het milieu nu al bij hen onder de aandacht brengen." De leskisten zijn vanaf vandaag be schikbaar en kunnen door de scho len worden geleend. Haven Sint-Philipsland. De ge meente heeft opdracht gegeven de bodem van de Sint-Philipslandse haven opnieuw te bemonsteren. Dit in het kader van het mogelijk toe komstige uitbaggeren. maar omdat Van Popering de zestig al gepasseerd is, kreeg hij een vrijstel ling. „Rijlessen geven, is niet zo ge makkelijk als men soms denkt. Je moet verkecrsdocent, technicus en psycholoog tegelijk zijn. Het gaat ook met veel ups en downs gepaard. Dan heb je vijftien cursisten tegelijk en dan weer een week niemand. Men heeft het ook wel eens over het ge slaagdenpercentage, maar als je er een paar minder goede cursisten bij hebt, dan haalt dat je percentage veel omlaag. Daarom zijn die cijfers alle maal maar betrekkelijk." Van Popering gaat bij het examen niet meer mee. „Daar heb ik minder gun stige ervaringen mee, want je neemt het toch op voor je leerling. Daarom laat ik het volledig aan de examinator over. Maar de beste rijder gaat soms af als een gieter. Je weet het nooit. Overigens wordt de grootste groep gevormd door cursisten die twee keer examen doen." De ervaring van de geroutineerde rij schoolhouder is, dat mede-wegge bruikers weinig rekening meer hou- Een met 450 ton veevoer geladen binnenvaartschip is donderdagmor gen rond half tien omhoog gelopen op de zandplaat in de Witte Tonnen Vlije voor Stavenisse. Het zestig meter lange Belgische schip Valen cia - onderweg van Overschie naar Ingelmunster - werd overvallen door de dichte mist. De sleepboot Zephyrus van J. v.d. Berge was snel ter plaatse, maar door het snel zak kende water én de harde oosten wind dwars op de Valencia lukte het niet 'om dit vlot te trekken. Omdat bij hoog water 's avonds (21.40 uur) zo'n 40 centimeter minder water werd verwacht, werden het kraan schip Rijos en de kempenaar Mon- tignac gecharterd om een deel van de lading over te slaan. 150 ton vee voer verwisselde van schip, waarna de Zephyrus en de Leendert er net voor hoog water in slaagden om de Valencia los te krijgen. Het schip, dat geen verdere schade had opge lopen, is naar Wemeldinge ge bracht. Daar is de lading weer terug in de Valencia gestopt. Enkele dagen eerder kwamen 's nachts twee schepen op het Schel- de-Rijnkanaal ter hoogte van Tho- len-stad frontaal in botsing. Ver moedelijk door een inschattingsfout van een van de schippers botsten de Luxemburgse tanker Inno (met 2020 ton gasolie op weg naar Bel gië) en het Belgische containerschip Zodiac (met duwbak op weg van Antwerpen naar Rotterdam) op el kaar. De Zodiac liep daarbij schade op aan voorschip en motor, maar kon op eigen kracht de vluchthaven bereiken. De Inno. met een gat in het voorschip maar onbeschadigde tanks, werd daar door de Anny IV heen gesleept. Op tweede paasdag wordt drs. A. van der Zwan bevestigd als predi kant in de Christelijk Gerefor meerde Kerk. 's Middags om vier uur is de bevestigingsdienst in het kerkgebouw van de Gereformeer de Gemeente in Tholen. Kandidaat Van der Zwan wordt bevestigd door ds. J. Westerink. Om zeven uur 's avonds is in hetzelfde kerk gebouw de intrededienst, waar door de nieuwe predikant verbon den wordt aan de Christelijk Gereformeerde Kerken van Oud- Vossemeer en Tholen. De 26-jarige Van der Zwan uit Sliedrecht deed gisterenmiddag in Oud-Vossemeer classisexamen voor de classis Zeeland, die daar vergaderde. den met leswagens. Je bent duidelijk zichtbaar, maar men toont geen cle mentie en passeert op onmogelijke punten als het te langzaam gaat of men moet wachten. Ze vergeten dan. dat ze zelf ook een keer hun rijbewijs moesten halen." Terugkijkend op veertig jaar autorij les, zegt Van Popering een voldaan gevoel over te houden. „Er zijn er maar weinig die veertig jaar halen. Het was alleen te doen door veel uren te draaien. Je deed in feite een twee ploegendienst van 's morgens acht tot 's avonds elf uur, met je administratie en de theorielessen erbij. De omstan digheden zijn wel verbeterd. In mijn eerste Kever had ik 's winters hand schoenen en warme laarzen aan. zo koud was het. Nu heb je verwarming en een radio, maar je moet constant attent blijven. Eén seconde niet oplet ten en dan ga je. Als instructeur wordt er drie keer per week een aanslag op je leven gepleegd. Gelukkig heb ik veertig jaar zo goed als schadevrij ge reden. Behalve een deur en een bum per, maar geen grote dingen als total loss." Door de nieuwe dammen is de route van de rijles in de loop der jaren wel veranderd. In plaats van alleen het ei land en dan vervolgens Bergen op Zoom. rijd je nu ook wel eens de Oes ter- of Philipsdam over. Op verzoek ga ik ook regelmatig naar Rotterdam, maar dan met twee cursisten om aan het drukke stadsverkeer te luiken. De meeste ongelukken gebeuren echter op 80 km wegen. De helft van de les sen geef ik buiten de bebouwde kom, de andere helft er binnen." Begon Van Popering veertig jaar gele den in Sint-Philipsland, Nieuw-Vos- semeer. Steenbergen en Bergen op Zoom, nu komen zijn cursisten voor het overgrote deel uit Sint-Annaland. Elk jaar schaft hij een nieuwe auto aan. Na zijn eerste Vauxhall was dat verder altijd een Volkswagen. De eer ste twintig zelfs van dezelfde verko per en Van Popering is de VW altijd trouw gebleven. Voor het lessen zal hij niet veel nieuwe auto's meer ko pen. „Het gouden jubileum zit er niet in als ik op mijn 65ste stop. Ik denk er zwaar over, want je kunt dit werk niet op een lager pitje zetten. Je moet al tijd attent zijn. Er zijn er in dit vak dan ook maar weinig die de veertig jaar vol maken. Dat is alleen te doen door veel uren te draaien, maar als je 65 wordt, mag dat wat minder worden. Dan stapje 's avonds niet meer zo ge makkelijk twee keer in de leswagen, zoals je dat voorheen deed. Met het taxibedrijf en het tankstation blijft er nog genoeg te doen. Negen jaar gele den kwamen we naar de Veilingweg en de vestiging van dat tankstation is een heel goed idee gebleken. Boven dien is het precies op tijd gebeurd." Van Popering kreeg van zijn kinderen een computergestuurd weerstation. „We gaan samen bowlen en eten, want veertig jaar een rijschool exploi teren, doe je ook met je hele gezin", aldus Van Popering. j iWj Stemmen van lezers Geachte commissie algemeen be stuur en welzijn. Waar zijn we nou mee bezig, take a break! Sinds wan neer zijn er 'happy hours' in Sint- Annaland? Al acht jaar ben ik werk zaam in Havenzicht en ik heb in die periode nog nooit happy hours mee gemaakt! Volgens mij is er geen sprake van drankmisbruik, maar van gezelligheid, waarbij door som migen gedronken wordt. En zeker niet door iedereen. Zoals bij zoveel dingen kan niet iedereen over één kam geschoren worden. Zo hebben ook lang niet alle bewoners last van de zogenaamde overlast. De meeste bewoners wisten tevoren waar ze gingen wonen. Zoals de burgemees ter het formuleert: 'Hou het boom pje bij het huisje'. Je moet er toch niet aan denken dat de jeugd de brug over moet! Waar nog veel en veel meer criminaliteit is, om over de rest maar niet te spreken. Leven en laten leven, en een beetje begrip voor de jeugd. Want de jeugd heeft de toekomst! W.M. Slager Krommeweg 1 Sint-Maartensdijk. De Evangelische Omroep houdt woensdag 31 maart een koor- en samenzangavond in de Nederland se Hervormde kerk in Tholen. Tij dens deze avond zullen er ook op namen worden gemaakt voor het radio-programma 'Samen zingen'. De koren die voor het voetlicht tre den zijn het Christelijk mannen koor Prins Alexander en het regio koor Hillegersberg, beide zijn afkomstig uit Rotterdam. De muzi kale leiding is in handen van A. Breukhoven, terwijl M. Zandberg het orgelspel voor zijn rekening neemt. De presentatie is in handen van Heieen van Dijk en ds. P. Ver- maat uit Schevenigen verzorgt de opening en sluiting van de avond. De uitzendingen van 'Samen zin gen' vinden plaats op zondag om 22.20 uur op Radio 5. De avond vangt aan om 20 uur. In verband met de opnamen worden de be langstellenden echter verzocht ui terlijk 19.45 uur in de kerk aanwe zig te zijn. De werkgroep Humanitas Zeeland zoekt gastgezinnen om kinderen die in sociaal-economisch moeilijke om standigheden leven een vakantie in Zeeland aan te bieden. De vakantie week is gepland van 10 t/m 17 juli. Geïnteresseerden: tel. 0113-382660. De opbrengst van het benetietoptreden door Karin Bloemen en een aantal andere cabaretiers in schouwburg de Maagd te Bergen op Zoom ten bate van Montessorischool de Kraal, is met een bedrag van onge veer 7050 gulden achtergebleven bij het gestelde doel. De armlastige Thoolse school zat ten gevolge van een procedurefout met een tekort van 50.000 gulden op de begroting en hoopte hier de actie met de be kende cabaretière, 21 september vorig jaar, een eind aan te maken. Gemeentevoorlichter Bakx en onderwijsambtenaar Reijngoudt bekijken de inhoud van de vaak fleurig uitziende leskisten. Han van Popering wil over twee jaar, wanneer hij 65 wordt, stoppen met zijn autorijschool.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3