Provincie Zeeland Kruispunt aangepakt Ruimte voor Vlissingen en Middelburg J C steekt pupillen Smerdiek in het nieuw Officiële Mededelingen 4 Opspuiten van strandjes vergt 256.000 gulden Donderdag 18 maart 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 AbdijNieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 In beroep Rectificatie Vlissingen en Middelburg willen 'in stadsgewestelijk verband' meer samen op trekken. Woningbouw, werkgelegenheid, voorzieningen en vervoer zijn speerpun ten in de gezamenlijke aanpak. Wie zijn of haar mening wil geven is 24 maart welkom om in te spreken. Hinder wegverkeer Smerdiek 2 scoort moeizaam Van Dijke eerste veteraan "MEULVLIET" THOLEN Titel voor Wierikx en Delta Nuts De Ark negentiende bij schoolschaken Nederlaag Emergo Diversen Bekendmaking Abdij Nieuws De provincie gaat na de zomerva kantie het drukste kruispunt van het provinciale wegennet, Delta weg - 's-Heer-Hendrikskinderen- dijk (N256/N254) bij Goes, ver beteren. Dat het nodig is, maken de cijfers duidelijk. Met 47 onge vallen in de periode 1988/1990 staat het als nummer één te boek op de lijst van meest onvei lige wegvakken en kruispunten van de provincie. En het is er druk; te druk. In de zomermaan den kan het kruispunt de drukte niet aan en nemen de wachttijden meer dan evenredig toe. Verbeteringsplan Het verbeteringsplan voorziet in de aanleg van een extra opstel- strook voor het rechtdoorgaande verkeer vanaf het zuiden; aan de noordkant verdwijnen de verbin dingen tussen de hoofdrijbaan en de parallelwegen. Vanaf de hoofd rijbaan de parallelweg opschieten of andersom, is na voltooiing van de klus verleden tijd. Daarmee verdwijnt een belangrijke veroor zaker van onveilige verkeerssitu aties. Langzaam verkeer moet natuurlijk wel kunnen oversteken. De verbeteringsplannen voorzien daarin. Voor het afsluiten van de zogeheten 'afslaande bewegin gen' moeten Gedeputeerde Staten een apart verkeersbesluit nemen. Dat besluit ligt in april en mei zes weken ter inzage. Informatie en inspraak Wie meer informatie wil over de aanpak van het kruispunt kan dinsdag 23 maart terecht in het dorpshuis aan de Te Werfstraat 18 in 's-Heer Hendrikskinderen. Medewerkers van de provincie zijn die dag tussen 14.00 en 17.00 uur in het dorpshuis om de plannen toe te lichten. De plannen liggen tot 8 april op vier plekken ter inzage: Informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg; Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg; Openbare Bibliotheek, Oostwal 34 in Goes; Gemeentehuis van Goes, Oostsingel 2 in Goes. Wie zijn of haar mening wil geven kan die zienswijze tot 8 april schriftelijk toesturen aan GS van Zeeland, t.a.v. ir. J.G.M. Bakx, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Dinsdag 30 maart behandelt de adviescommissie bezwaarschrif ten vijf 'zaken'. Bezwaarmakers zijn uitgenodigd hun visie te komen toelichten. De zittingen zijn openbaar. De Sportvereniging Visueel Gehandicapten Zeeland is het er niet mee eens dat GS een ver zoek om subsidie voor aangepast sporten hebben afgewezen. De vereniging kan om 14.00 uur haar standpunt toelichten. Om 14.30 gaat het om het bezwaar van de Humanistische Stichting Jacob Roggeveen tegen het besluit van GS over de vast stelling van de bijdragen van de provincie in het jaar 1996. Een inwoner van Ovezande krijgt om 15.00 uur de gelegenheid uit te leggen waarom hij vindt dat GS moeten terugkomen op hun weigering een verklaring van geen bezwaar ex artikel 50 lid 5 van de Woningwet te verlenen voor de bouw van een pluimvee stal bij zijn agrarische bedrijf. Een inwoner van Borssele is het niet eens met besluit 4 van GS uit de notitie Onttrekking aan het openbaar verkeer van een aantal wegen en weggedeelten in de gemeente Borssele. De zaak dient om 15.30 uur. Om 16.00 uur tenslotte komt een inwoner van Scharendijke in het geweer tegen de besluiten van GS over de sanering van een voormalig tankstation aan de Elkerzeeseweg in Scharendijke. De behandeling van de bezwaar schriften vindt plaats in het pro vinciehuis, Abdij 6 in Middelburg. In de vorige AbdijNieuws stond abusievelijk 1 april vermeld als afscheidsvergadering van Provinciale Staten in oude samen stelling. De juiste datum is dins dag 30 maart. Het voornemen van de steden Vlissingen en Middelburg om samen op te trekken in plannen voor woningbouw, werkgelegen heid, voorzieningen en vervoer vereist een gezamenlijke visie op de vraag "hoe springen we om met onze beschikbare ruimte". Die discussie vindt uiteindelijk zijn weerslag in onder meer bestemmingsplannen. En wie het over bestemmingsplannen heeft, krijgt automatisch te maken met het Streekplan Zeeland. De pro vincie is verantwoordelijk voor het streekplan en legt daarmee gemeentelijke plannenmakerij vast op hoofdlijnen. Anders gezegd: bestemmingsplannen moeten passen in het streekplan. Dat maakt soms een uitwerking van het streekplan nodig voor een bepaald gebied. Geen vervanmijnbedshow Het klinkt als een 'vervanmijnbed show': Ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren 2010. Zo heet de streekplanuitwerking voor het stadsgewest. En als de twee gemeenten daar ook nog het kaartje aanhangen 'Ontwerp Intergemeentelijk Structuurplan Stadsgewest Vlissingen/Middel- burg', kan de indruk ontstaan "dat het allemaal nog een heel eind weg is". Maar in de praktijk van alledag ligt het anders. Het betekent concreet dat de provin cie en de twee gemeenten het eens zijn over vragen als: waar vindt woningbouw plaats, wat voor soort woningen en hoe pakt de verdeling van die woningen uit per gemeente; waar krijgen kan toren en bedrijven een plek; waar komen de (culturele) voorzienin gen; komen er wegen bij of juist niet en hoe lopen die wegen dan; wat is 'het smoel' van Vlissingen en van Middelburg. En daarmee bepalen de drie overheden voor een belangrijk deel de mogelijk heden en het imago van Walcheren. Meepraten Meepraten in een ogenschijnlijk vroeg stadium heeft dus zin. De keuzemogelijkheden die er even tueel zijn over 'wat komt waar' worden vastgelegd in de uitwer king van het streekplan dat tege lijkertijd ook het intergemeentelijk structuurplan is voor de gemeen ten Vlissingen en Middelburg. Aan het slot van dit artikel staat ver meld wanneer en hoe belangstel lenden hun visie of mening kun nen geven. Kenmerken Vlissingen en Middelburg hebben nieuwe bedrijven en inwoners veel te bieden. Twee historische binnensteden met ieder een eigen karakter. De binnenstad en boulevard van Vlissingen bieden een heel andere sfeer dan de oude binnenstad van Middelburg. Het stadsgewest heeft een ruime arbeids- en woningmarkt. Bij het aantrekken van bedrijvigheid en het vinden van een woning staan de twee steden wat dat betreft sterk ten opzichte van andere steden in Nederland. Economisch gezien is het stadsgewest geo riënteerd op de havens en de bedrijven daar en op toerisme. Versterking van de economie vergt forse investeringen in de havens en in nieuwe kantoor- en bedrijventerreinen. Die moeten komen op knooppunten van open baar vervoer en wegen. Een laatste, en niet onbelangrijk, kenmerk is de ligging van de ste den. De omgeving, Walcheren, heeft veel te bieden voor wie in het stadgewest woont. Versterking van de genoemde kenmerken staat voorop bij de plannenmakers. Dat is nodig om tegemoet te komen aan de vraag van bedrijven en inwoners. De drie overheden benadrukken dat met de komst van de Westerscheldetunnel het hard nodig is de N57 aan te leggen. Grote projecten Om de voornemens hard te maken, staan er vier grote pro jecten op stapel. De eerste is handhaven van de zogeheten geledingszone. Het komt er op neer dat de groenstrook tussen de steden behouden moet blijven. Wellicht met een andere bestem ming, recreatie bijvoorbeeld, aan gevuld met een paar gemeen schappelijke voorzieningen. Dan valt te denken aan een zwembad, golfbaan, beperkte woningbouw of een onderkomen voor politie, brandweer en ambulances. De omgeving van het station van Middelburg moet een nieuw stadshart worden met kantoren en culturele voorzieningen. Het is de bedoeling de KSG (scheepswerf) te verplaatsen van uit de binnenstad van Vlissingen naar het Sloegebied. Het vrijko mende gebied grenst aan binnen stad en zee. Dat maakt deze unieke plek geschikt voor fraaie vormen van onder meer wonen en recreatie. Dat laatste is nodig om het maritiem en toeristische karakter van de stad te benutten. De steden zijn het er over eens dat het nodig is nieuwe en hoog waardige bedrijventerreinen te ontwikkelen. Zij koppelen dit aan de Rijksweg A58, de Dammenroute N57 en de toe gang tot de Westerscheldetunnel in het gebied Mortiere. De wer ving van bedrijven moet zijn gericht op het binnenloodsen van (inter)nationale bedrijven. Informatie en inspraak De uitwerking van het streekplan Zeeland Ruimtelijk plan stedelijk gebied Walcheren 2010 is gratis verkrijgbaar bij het informatiecen trum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, tel. 0118 - 631400. Tot 1 april is het mogelijk schrif telijk te reageren naar GS van Zeeland, afdeling r.o., postbus 165, 4330 AD Middelburg. Woensdagavond 24 maart kun nen belangstellenden hun mening mondeling geven tijdens een hoorzitting in de filmzaal van het provinciehuis, Abdij 9 in Middelburg, de avond begint om 19.30 uur. Het wegverkeer in Middelburg moet tot uiterlijk 13 april reke ning houden met oponthoud. Dat is een gevolg van het regelmatig openen van de Stationsbrug over het kanaal door Walcheren in Middelburg. Het regelmatig openen en sluiten van de brug, ook als er geen aanbod is van doorgaande scheepvaart, is nodig om de voorbereidende werkzaamheden voor de brugbediening op afstand te verwezenlijken. Net als de bruggen in Vlissingen worden de Middelburgse bruggen binnenkort op afstand bediend vanaf het sluizencomplex in Middelburg. Tot het zover is gebeurt het openen en sluiten 'met de hand'. De E2-pupillen van Smerdiek hebben onlangs nieuwe shirts 'gekregenvan J C sportde sportshop uit Sint-Maartensdijk. J C sport sluit momenteel sponsorovereenkomsten met diverse sportverenigingen binnen de gemeente Tholen. Klein onderdeel daarvan is, dat verenigingen materiaal kunnen kopen tegen inkoopsprijs. In ieder geval kunnen de in het nieuw gestoken jeugdige Smerdiek-voetballers er fris tegenaan in de competitie (Advertentie LM.). Reserve derde klasse Hel reserveteam van Smerdiek verloor in Goes met 2-1 van het hoger geklas seerde SSV. In de openingsfase was Smerdiek de gevaarlijkste ploeg. In de vijfde minuut kreeg Smerdiek, na een mooie actie van Bouli Souliman, een enorme kans, maar voor een leeg doel kopte Elmar van der Griek naast. Tien minuten later verprutste Leander Brinkman een kans door te lang te wachten met schieten. De thuisploeg kwam er in deze fase totaal niet aan te pas. Probleem bij Smerdiek was echter de afwerking. Een poging van Erik Scherpenisse ging nog naast en een schot van Elmar v.d. Griek werd door de doelman over het het doel getikt. Daar waar Smerdiek faalde, toonde SSV zifeh doeltreffender. Na ruim een half uur spelen kon de laatste man van Goes eenvoudig oprukken en zijn ploeg op voorsprong brengen. Na dit doelpunt bleef Smerdiek even niet bij de les, waardoor SSV nog voor rust voor de tweede maal kon toeslaan. In de tweede helft ging een fel spelend Smerdiek op jacht naar de aanslui tingstreffer. Elmar van der Griek kreeg weer een opgelegde kans, maar wist niet te profiteren. Ook Erik Scherpe nisse slaagde er niet in om Smerdiek op het goede spoor te brengen. Pas halverwege de tweede helft kwam men tot scoren. Nadat de sterk spelende Bouli Souliman binnen het strafschop gebied werd gevloerd, kon Ab Poot uit de toegekende penalty de 2-1 aanteke nen. Met een slotoffensief probeerde Smerdiek nog langszij te komen. De beste kans op de gelijkmaker kreeg men tien minuten voor tijd, toen na een mooie combinatie tussen Ab Poot en Izak Hage de bal in het doelgebied werd geplaatst. De aanvallers hadden echter hun posities niet goed ingeno men, waardoor voorlangs het doel ging- Atletiek Wim van Dijke uit Poortvliet is zaterdag in Westenschouwen als eerste veteraan 50 gefinisht in de Pannenkoekloop. Hij legde de cross over vijftien kilometer af in één uur en twintig seconden, twee mi nuten sneller dan vorig jaar. Van Dijkes tijd was goed voor de achttiende plaats in het totaalklassement. In totaal ver schenen zo'n driehonderd lopers aan de start van dit evenement. Bij de trimmers zette Frans Heijboer uit Poortvliet een tijd neer van een uur, twaalf minuten en twintig seconden. Zeeuws sportgala. Vakfotografen kunnen meedoen aan een wedstrijd in het kader van het Zeeuws sport gala (op 24 april in Aardenburg), met als thema 'Sport ontmoet cul tuur'. Delta Nutsbedrijven in de B-poule en Wierikx in de C-poule van de bedrijven- competitie hebben de titel in de wacht gesleept. Ze zijn onbereikbaar geworden voor de concurrentie. Wierkx klopte dinsdag Bravi Boys met 14-2. In de A- poule won de Fles met 7-5 van General Electric Plastics 1, terwijl Lievensberg en Budelpack de punten deelden: 6-6. In de Meuvlietcompetitie waren de re sultaten als volgt. A-poule: Hof van Hol land-Smits Boys 3-3, de Poort-l'Espe- rance 8-3 en Pinocchio-Sporting Maroc 5-5. B-poule: Callela's-Bunny's Boys 6- 7, Van Meer-Noordpoort 8-1 en The Pub-Destina 2-12. f „Het was een heel leuke dag. We hebben gezellig gespeeld, maar het was best zwaar", zegt leraar A. Wisse van basisschool De Ark in Oud-Vossemeer. Zijn school was de enige Thoolse vertegenwoordiger op het Zeeuws kampioenschap schoolschaken, zaterdag in Zierik- zee. Tegen geoefende schakers, veelal lid van een vereniging, moes ten de Vossemeerders het afleggen. Ze werden 19de van de 22 deelne mers. 't Klinket uit Koudekerke won de provinciale titel en mag, samen met Grote Beer uit Oostburg, door naar de landelijke finale. Volgend jaar wordt het Zeeuws kampioenschap waarschijnlijk in Tholen gehouden. Het eerste team van Emergo heeft het competitieduel tegen Oranje Zwart met 13-11 verloren. In de eerste helft speelde de ploeg uit St.-Maartensdijk een sterke wedstrijd. Emergo nam steeds de leiding, maar moest die vervolgens ook weer prijs geven. Met een 6-6 tussenstand moest de tweede helft de beslissing brengen. Met vijf doelpunten op rij wist Oranje Zwart de partij naar zijn hand te zetten. In de slotfase probeerde Emergo tevergeefs om de achterstand nog ongedaan te maken. Voor het Thoolse team scoorden Kristian van Heemskerk (4x), Marco v.d. Hoek (4x), Martijn Spruijt (2x) en Irene Farla. De D-pupillen van Emergo wonnen met 1-3 van Juliana. In Oud-Gastel nam Emergo voor rust de leiding, maar in de tweede helft kwam de thuisploeg langszij. Uiteindelijk kon Emergo met twee treffers de zege veilig stellen. De doelpunten wer den gemaakt door Dominic v.d. Berg (2x) en Clarissa Wijngaardc. De F-pupillen verloren in Roosendaal met 2-1 van Keep Fit. Op aangeven van Pascal Farla scoorde Chantal Bcntvclscn de eni ge treffer voor Emprgo. De strafworpen werden met 21-16 verloren. Bij Emergo moest een beroep worden gedaan op twee spelers van het welpenteam. Wie gezond wil terugkeren van va kantie kan voor advies en informatie contact opnemen met het reizigersad vies- en vaccinatiecentrum van de GGD in Bergen op Zoom. Hier weet men van elk gebied wat de gezond heidsrisico's zijn welke ziekten er heersen en hoe men zich hierop kan voorbereiden. Tel. 0164-287463. Pak even uw zakboekje THOLEN 18 mrt. Inloopavond groenbeheer- plan waterschap, Meulvliet. 19 maart Bingomiddag bejaarden- soos. 20 mrt. Jaarconcert Concordia, Meulvliet. 20 mrt. Zangmiddag Helpende Handen met mannenkoor Reho- both. Rehobothkerk 14.30 u. 21 mrt. Paasconcert Toonkunst koor, Ichthuskerk 17 u. 23 mrt. Bijeenkomst Anbo over 'Het wel en wee van de euro'. Schuttershof, 14 u. 24 mrt. Kaarsen versieren platte landsvrouwen, gebouw NPB 20 u. 24 mrt. Paasbijeenkomst NCVB. 24 mrt. Sjoelwedstrijd Thjos, 14- 15.30 u. 26 mrt. Optreden Hans Visser Friends, Meulvliet 20.15 u. 27 mrt. Bassie en Adriaan, Meul vliet 14 u. 31 mrt. Bijeenkomst Thjos, eieren verven, 14-15.30 u. 6 apr. Bijeenkomst Anbo, Schut- ters-hof 14 u. OUD-VOSSEMEER 20 mrt. Wielerronde. 20 mrt. Jaarconcert OVM, Vossen- kuil. SINT-ANNALAND 24 mrt. Culturele reis naar Li 11e plattelandsvrouwen. 27 mrt. Ophalen spullen rommel markt Accelerando. 27 mrt. Solistenavond Acceleran do. 8 apr. Prov. jaarvergadering platte landsvrouwen, de Vroone, Kapelle 9.30 u. 10 apr. Solistenconcours kon. fan fare Accelerando 13 apr. Lezing over Beatrix Potter door mevr. Boxhoorn, Welleveate, 20 u. 13 apr. Workshops communicatie en leidinggeven plattelandsvrou wen, Het Landbouwhuis, Goes. SINT MAARTENSDIJK 20 mrt. Eerste viswedstrijd in club verband, Scheldsedijk Stavenisse, 14.30-17.30 uur. 22 mrt. Comm. gemeentelijke ont wikkeling, gemeentehuis 19.30 u. 25 mrt. Open les volksdansen 50+, kleuterschool Riidda Barnenstr., 14-15.30 u. 27 mrt. Fancyfair/rommclmarkt, Maartenshof. 10-16 u. 29 mrt. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 19.30 u. 31 mrt. Sportactiviteit jeugd, trap veld Hogeweg 13.30 u. 7 apr. start ftetsclubje plattelands vrouwen. SCHERPENISSE 23 mrt. Jaarvergadering Philadel phia, Holland Huis 19.30 u. De commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland maakt bekend dat met ingang van heden voor een ieder op het Informatiecentrum van de Stafafdeling voorlichting tussen 9.30 en 12.30 uur en tussen 13.30 en 16.30 uur het proces verbaal houdende de uitslag van de stemming op 3 maart jl. ter inzage ligt. Drs. IV. T. van Gelder, Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. POORTVLIET 19 en 26 mrt. Toneelstuk 'Aap uit de mouw' door leerlingen 'De Ee- vliet' 't Ouwe Raed'uus, 19 u. 22 mrt. Doe-avond Plattelands- vrou-wen. BERGEN OP ZOOM 19 t/m 21 mrt. Pasar Malam, De Stoelemat, vr 14-23 u., za 13-24 u., zo 12-21 u. 20 en 27 mrt. Single star dans avond voor alleenstaanden, De WouwseTol, 21-2 uur 21 mrt. Orgelconcert St. Gertru- dis-kerk, 16 u. 25 mrt. Budapester Klezmerband, De Maagd, 20.15 u. 26 mrt. Opera 'II Trovatore', De Maagd 20.15 u. 27 mrt. t/m 31 mei Expositie 'Le vend Monument', Markiezen-hof. 27 en 28 mrt. Irish Folkfestival, de Stoelemat, za 15-23 u., zo 14-22 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Rush Hour - do, ma en di 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u.. za 14, 18.45 en 21.30 u., zo en wo 14 en 20 u. The Faculty - za en zo 16.15 u. ROXY 2: Een luizenleven (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en zo 14 en 16.15 u„ wo 14 u. The Thin Red Line - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 20.45 u. Ever After: A Cinderella Story - za 18.30 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Payback - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Een luizenleven (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. You've got mail - vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 14. 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Saving Private Ryan - do en zo t/m wo 20 u„ vr en za 21 u. Stepmom - vr en za 18.45 u., zo 16.15 u. Abeltje (Ned. gespr.) -za, zo en wo 14 u. Mulan (Ned. gespr.) - za en wo 14 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: The Mighty - ma 20.30 u. Wintersleepers - di 20.30 u. Het college van b. en w. wil in het kader van de kwaliteitsverbetering van recreatieve voorzieningen ex tra geld beschikbaar stellen voor het opspuiten van de strandjes van Sint-Annaland, Stavenisse, Goris- hoek en Sint-Philipsland. Uit onderzoek is gebleken dat dit groot onderhoud van de vier strandjes geen gelijke prioriteit vraagt. Voor het klein onderhoud en schoonmaken is al een ander budget gereserveerd. Daarom kan het aanzienlijke bedrag dat met het opspuiten is gemoeid over een aantal jaren worden uitgesmeerd. Het strand bij de jachthaven van Sint-Annaland is als eerste aan de beurt. Het moet worden opge hoogd en er worden Fietsenrekken geplaatst. De kosten hiervan zijn geraamd op 40.370 gulden. Vol gend jaar kan dan het strandje van Sint-Philipsland onder handen worden genomen, in 2001 het strandje van Gorishoek en in 2002 dat van Stavenisse. De kosten voor deze laatste drie zijn ge raamd op 216.000 gulden in to taal. De uitgaven zullen moeten worden gedekt uit de reserve re creatieve voorzieningen. Het voorstel komt maandag in de com missie gemeentelijke ontwikke ling aan de orde. De Zeeuwse popgroep Bief geeft 6 april een extra concert in het Arse naaltheater in Vlissingen. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de VVV in Vlissingen en bij de Druk kerij in Middelburg. De andere twee concerten in het Arsenaaltheater, op 2 en 4 april, zijn al uitverkocht. De optredens staan in het teken van de nieuwe cd van Bl0f, getiteld 'Bo ven'. De groep speelt 14 mei in Ha- estinge in Sint-Maartensdijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 17