Tholense Boys gaat met troostprijs in vizier voor laatste kans op goud Teleurstelling voor tafeltennissers Smash Op de (lantaarn)paal Geelhoed trainer bij Tholense Boys Opening wielerseizoen dames in Oud-Vossemeer r Smerdiek verspeelt titelkansen Winst op koploper kan strijd om titel nog wending geven Donderdag 11 maart 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Dames Smerdiek sterk Van Dijke derde met 82,6 kilometer 51ste wielerronde op zaterdag 20 maart Dfe traditionele wielerronde van Oud-Vossemeer wordt zaterdag 20 maart verreden. Opnieuw organiseert het wielercomité naast wedstrijden voor cyclosportieven en amateurs een dameskoers. Iedere dag krijgt de organisa- tif nog aanmeldingen binnen voor het voorjaarscriteri- ufn. Voor de dames is de wedstrijd in Oud-Vossemeer zélfs de eerste wedstrijd in het nieuwe seizoen. Havermans onzeker Concurrentie klassiekers Tholense Boys heeft door een 4-2 overwinning op FSV bijna de tweede periodetitel op zak. Een gelijkspel op Ril- landia is nu voldoende om de troostprijs te veroveren. Met een periodekampioenschap mag de Thoolse derdeklasser in ieder geval meedingen voor promotie naar de tweede klas. Het liefst wil de club echter deze doelstelling beha len met een kampioenschap, maar daarvoor heeft 's-Gra- vendeel nu de beste papieren. Willen de Tholenaren nog kans maken op de hoofdprijs, dan moet zaterdagmiddag op eigen terrein de lijstaanvoerder geveld worden. Plankenkoorts Grensrechter boos Vosmeer 4 houdt aansluiting Woensdagmiddag sport na school Landelijk jeugdteam bedwingt koploper Zorgen reserveteam Van Buuren tijdelijk bij twee clubs Leendert Geelhoed uit Wissenkerke wordt de nieuwe trai ner bij voetbalvereniging Tholense Boys. De opvolger van Paul van Buuren is momenteel werkzaam bij zater dagtweedeklasser SSV '65 uit Goes. Geelhoed was voor het nieuwe voetbalseizoen al tot een akkoord gekomen met Serooskerke, maar trok zich terug toen hij vernam dat diverse basisspelers die club gingen verlaten. Bij het vernemen van dit bericht trok Tholense Boys aan de bel, waarna beide partijen tot overeenstemming kwamen. Meerdere pijlen op boog Trainer delen Gymverenigingen zes keer eerste Heren Emergo 1 wint nipt Trefzeker Topscorer Van de standaardteams kwamen al leen Tholcnsc Boys en Smerdick in actie. Bij Tholense Boys bracht spits René v.d. Berge met twee doelpun ten zijn totaal op acht. Aanvoerder Michael dc Jong vond voor het eerst de weg naar het doel. Ali Oumha- med bracht zijn totaal op drie. Bij Smerdiek scoorde Remi Potappel zijn vijfde seizoentreffer. Niels Ha- ge van Smerdiek blijft met 19 doel punten leider van het klassement. Ploeggenoot Alex van der Reest staat met 16 doelpunten op de twee de plaats. Voetbal Uitslagen Derde k!.: Thol.Boys-FSV 4-2, WHS- Baronie en SPS-Zwaluwe afgelast. Vierde kl.: DSE-Smerdiek 2-1. Eerste kl. res.: Thol.Boys 2-Good Luck 2 en WHS 2-Seolto 2 afgelast. Tweede kl. res.: Noad 2-Dinteloord 2 2- 2, WHS 3-AZVV 2 afgelast. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Zaamslag 2 0-2, WHS 4-VVC 3 afgelast. Vierde kl. res.: Thol.Boys 3-Kats 2 af gelast. Vijfde kl. res.: Yerseke 6-Smerdiek 3 afgelast. Zesde kl. res.: Moe 10-Vosmeer 3 3-11, Oudenbosch 3-Vosmeer 4 0-2. Jeugd: BSC-Smerdiek D 6-3, Smerdiek El-Odio 3-5, Halsteren-Smerdiek E2 3- 3, Smerdiek Fl-NVS 14-2; Vosmeer A- NVS 1-7, Vosmeer D-SPS D 3-2, Vo smeer El-Welberg 4-3, Vosmeer E2-Divo 10-1; Dosko-Vosmeer F2 11-0; Thol.Boys El-BSC 3-5, WHS Fl- Thol.BoysFl 2-3. Oefenvoetbal In een vriendschappelijk duel hebben de dames van Smerdiek met 4-1 gewonnen van Rimboe uit de Wouwse Plantage. Uit de vele kansen die Smerdiek kreeg, scoorde Josca Jansen drie schitterende doelpunten. Suzan Kastelijn kopte uit een hoekschop de vierde treffer binnen. Na deze ruime overwinning op de lijst- aapvoerder van de vijfde klas speelde Smerdiek enkele dagen later tegen Nieuwdorp, dat een klasse hoger speelt. Opnieuw behaalden de dames een 4-1 overwinning. Op breed leggen van Diana Hendrikse scoorde Ramona van Tiggele de openingstreffer. In de verdediging spèelde Petra Klippel een sterke partij te gen de gevaarlijke rechterspits van Nieuwdorp. Nog voor rust moest Smer diek echter de voorsprong prijs geven, dobrdat Nieuwdorp kon profiteren van een verkeerde terugspeelbal. Na een snel genomen vrije trap van Tatjana Schoets bracht Ramona van Tiggele Smerdiek in de-tweede helft weer op voorsprong. Ver volgens scoorde Corina Oudesluijs uit een voorzet van Josca Jansen 3-1. Vlak vopr tijd verzilverde Oudesluijs opnieuw een voorzet van Jansen, waarmee zij de eirjdstand op 4-1 bracht. De atleet Wim van Dijke uit Poortvliet is zojidag derde geworden in een zes-uur- loop in het Limburgse Stein. De 50-jari- ge: Tholenaar legde een afstand af van 82 kilometer en 599 meter, een kilometer meer dan een jaar geleden. Hij was dan ook tevreden met zijn prestatie, die hem de tweede prijs opleverde bij de vetera nen II. Op 18 april wil Van Dijke starten in de marathon van Rotterdam. Het wQrdt, na een onderbreking van een jaar of» zes, de derde keer dat hij aan deze wedstrijd meedoet. Voetbal programma Zaterdag 13 maart uur SPS-Neo(Harskamp) 14.30 Thol.Boys-'s-GravcndeeK Kant) 14.30 Noad-Zwaluwe(Dalebout) 14.30 KIundcrt-WHS(Toorenaar) 14.30 Smerdick-Internos(vdHorst) 14.30 Alliancc-Stavcnisse(dlx)oze) 15.00 Good Luck 2-Thol.B.2(Gabriëls) 14.30 Veere 2-WHS 2(Hicftje) 14.30 WHS 3-Arendskerkc 2( Breker) 14.30 SPS 2-Seolto 3(Houdé) 13.00 Gravendeel 2-Noad 2 14.00 SSV 2-Smerdiek 2(Hillebrand) 12.45 ZPR 2-WHS 4(Opree) 13.00 Thol.B. 3-Rillandia 3 14.30 Wolfaartsdijk 2-SPS 3 12.45 Stavenisse 2-Chrislandia 2 15.30 Noad 3-WC 4 13.00 Seolto 4-Thol.B. 4 12.30 Thol.B. 5-Smerdiek 3 12.30 Halsteren 3-SPS 4 15.00 Noad 4-Waarde 2 13.30 Noad 5-FSV 5 15.00 SVD-Noad da. 12.45 Zondag 14 maart uur Ouwerkerk-Vosmeer(dSmidt) 14.30 Vosmeer 2-Steenbergen 4 12.00 Odio 5-Vosmeer 3 11.00 Vosmeer 4-Halsteren 3 10.00 Vierde klasse De kansen van Smerdiek op het- kampioenschap in de vierde klas zijn na zaterdag behoorlijk geslon ken. In Etten-Leur kreeg de ploeg van trainer Ard Beurkens met 2-1 klop. Na eerder de confrontatie te gen Brouwershaven te hebben ver loren, heeft Smerdiek veel terrein prijsgegeven en lijkt zich nu vooral op een periodetitel te moeten rich ten. Smerdiek stuitte in Etten-Leur op een muur van verdedigers. DSE speelde met maar één spits en loer de louter op de counter. Smerdiek nam na tien minuten spelen al de leiding door Remi Potappel, die een door Sardar Uygen en Niels Hage opgezette aanval doeltreffend af rondde. Smerdiek kreeg vervolgens diverse mogelijkheden om de score op te voeren. Uit een vrije trap van Jordy Hage schoot Gert-Jan van Ham net naast. William de Bie schoot via de handen van de keeper rakelings over de lat. Tegen de ver houding in kwam DSE langszij door uit een scrimmage te scoren. In de tweede helft bleef Smerdiek het spel bepalen. Niels Hage kreeg nog de beste kans om zijn ploeg op voorsprong te brengen, maar hij kopte de voorzet van Van Ham te gen de benen van de keeper. Drie minuten voor tijd mislukte de bui- tenspelval bij Smerdiek en daardoor kon DSE de winnende treffer sco- ren, 2-1. Brouwershaven 16 14 1 1 43 84-24 Smerdiek 17 12 1 4 37 72-23 ZPR '84 13 12 1 0 36 49-10 Alliance 16 10 3 3 33 70-45 DSE 14 8 2 4 25 39-27 Chrislandia 16 8 1 7 25 43-38 Halsteren 15 7 0 8 21 48-55 Mevo 17 6 3 8 21 37-35 Stavenisse 17 5 2 10 17 40-55 Unitas '30 13 4 3 6 15 37-37 Duiveland 15 4 2 9 14 27-45 Internos 13 2 1 10 7 24-59 Vrederust 13 2 1 10 7 20-57 Dosko 17 1 1 15 4 29-109 „öe dameswedstrijd bij het 50-jarig bestaan van de Vossemeerse wieler ronde is zo goed bevallen dat wij hen opnieuw aan het vertrek willen heb- bêJt", vertelt voorzitter A. Havermans vtqi het wielercomité. Inmiddels heb ben zich al veertig renners aangemeld vqpr de dameswedstrijd, waaronder de* Thoolse Diane Tichem. Zij zal in eigen streek proberen een prijs te be machtigen, maar behoort niet tot de kanshebbers voor de overwinning. Met Debby en Melanie Mansveld. Kfisty Miggels en Edith Klep staat er immers een sterk rennersveld aan het vejtrek. „Graag zien we ook Leontien van Moorsel met haar damesploeg in Oud-Vossemeer. maar die vragen eejst geld voordat ze komen fietsen. Wij verwachten echter dat zich nog diverse renners zullen aanmelden, omdat de koers in Oud-Vossemeer voor de dames de eerste krachtmeting is Sn het nieuwe wielerseizoen", aldus Havermans. De dames starten om half twaalf het Vossemeerse wielere- ve*nement met een wedstrijd over 60 kilometer. Na de wedstrijd van de dames komen de cyclosportieven aan het vertrek, waarvoor de belangstelling zeer groot is. Honderd renners zullen als een kleurrijk lint door de straten van Oud- Vossemeer trekken. Jacco Tettelaar zal proberen zijn zege van vorig jaar te prolongeren, maar hij kan rekenen op grote concurrentie van onder meer Johan Peemen, John Akkermans, Ton Keller, Pierre de Bruin en Jan en Christ Donders. Diederick van Buren uit Poortvliet is de enige Thoolse deelnemer bij deze categorie. Om drie uur 's middags krijgen de neo- en elite-amateurs het startschot voor hun wedstrijd. Met ruim 50 re gionale renners aan het vertrek be looft het een boeiende strijd te wor den. Bij de eerste Thoolse wielerwedstrijd van dit seizoen zullen de eilandelijke coureurs zich zeker willen laten zien. Peter Metske zal in zijn eigen woonplaats graag voor de prijzen meedoen, terwijl Aijan van Haaften uit Stavenisse als districts kampioen zijn eer probeert hoog te houden. Ook Patrick de Grave uit Tholen staat aan het vertrek. Vorig jaar gaf Ruud Havermans in zijn geboorteplaats het gouden jubi leum extra glans door de overwinning te behalen. Nu is het nog onzeker of hij zal verschijnen, want de inwoner van Nieuw-Vossemeer heeft door ziekte een trainingsachterstand opge lopen. Ploeggenoot John den Engels man uit Sint-Annaland heeft zich nog niet aangemeld voor de Vossemeerse wielerronde. De eilandelijke renners kunnen op veel tegenstand rekenen, want vele bekende prijzenrijders staan aan het vertrek in Oud-Vossemeer, waaronder Henk van Hees, Francois Franse, Pe ter Heeren, Mario van Vlimmeren, Ruud Zijlmans. Robert Jongenelen, Aijan Noordergraaf en Stefan End schot. De amateurs strijden opnieuw om de Wim Timmermanstrofee, die het wielercomité beschikbaar stelt ter nagedachtenis aan dc in 1993 overle den Wim Timmermans, die zich ja renlang ingezet heeft voor de oudste wielerronde van Tholen. „Over het aantal deelnemers zijn wij tevreden, maar het is jammer dat wij enkele sterke amateurs missen door concurrentie van klassiekers. In Ne derland staat er op dezelfde dag een klassieker op het programma, terwijl een dag later diverse renners in België deelnemen aan een klassieker. Daar door missen wij nationaal sterke ren ners als oud-winnaar Wilfried Basti- aanse", concludeert de voorzitter van het Vossemeerse wielercomité. Zoals al vele jaren gebruikelijk is, wordt er geen entreegeld gevraagd aan bezoe kers van de wielerwedstrijd. Tholenaar Wim Schot (links) maakt het een tegenstander uit Fijnaart moeilijk. Derde klasse In tegenstelling tot SPS en WHS kwam Tholense Boys zaterdagmid dag in actie, zij het op het tweede veld. Voor de in degradatiegevaar ver kerende streekclubs was de overwin ning van Tholense Boys gunstig. In de staart van de derde klas won Neo van Klundert. waardoor Neo weer iets is geklommen, terwijl Klundert door een reeks tegenvallende resultaten on der Noad '67 blijft staan. Ondanks de vele regen kon de con frontatie tussen Tholense Boys en FSV doorgang vinden. Voor Tholense Boys een belangrijk duel in de strijd om promotie naar de tweede klas, want naast de race om het kampioen schap kon er een belangrijke stap worden gemaakt voor het veroveren van de tweede periodetitel. Na een vrij constant seizoen moeten de spe lers in de komende weken voor de be kroning gaan zorgen. Het omgaan met die druk speelde Tholense Boys in het verleden nog al parten en dreigt ook dit seizoen de club in zijn greep te hebben. De vraag is of de nog jon ge selectie de spanningen de baas kan blijven. In het openingskwartier tegen FSV had de thuisploeg duidelijk last van plankenkoorts, maar het herstel kwam vroeg en voorkwam zodoende een de bacle. De tegenstander uit Fijnaart nam verrassend het initiatief en kwam na een kwartier spelen op voorsprong. Tholense Boys wist de schade echter in korte tijd ongedaan te maken. Eerst kreeg Ali Oumhamed op aangeven van Michael de Jong een goede sco ringskans, maar hij kon nog niet pro fiteren. Enkele minuten later was aan voerder De Jong wel doeltreffend, toen de doelman van FSV een inzet van Johan Schot niet goed onder con trole kreeg. De geluidsband die iedere Thoolse treffer verwelkomt, kon bin nen een minuut opnieuw worden ge start. Dit keer was spits René v.d. Ber ge de gevierde man. Hij profiteerde van onoplettendheid in de verdedi ging van FSV, nadat de scheidsrechter bij een overtreding tegen Piet den Boef de voordeelregel toepaste. Tho lense Boys, dat in een hoger tempo speelde, stond zo binnen enkele mi nuten op voorsprong. Alex Hogen- doorn zorgde met een mooie redding dat deze score tot aan de rust bleef staan. In het begin van de tweede helft was de Thoolse doelman echter schuldig aan de gelijkmaker van FSV. Een voor het oog eenvoudige bal ver dween verrassend in het doel, waar door het tegen degradatie vechtende FSV weer hoop kreeg op een goed re sultaat. De grensrechter van de bezoekers probeerde zijn club in de tweede helft de helpende hand toe te steken, door bij aanvallen van Tholense Boys voortdurend te appeleren voor buitenspel. Het gehoon van Thoolse supporters was zijn deel, toen hij Piet den Boef belette om gevaar te stichten. Zijn rol werd steeds meer omstreden toen hij tot twee keer toe bij een Thoolse treffer vlagde voor buitenspel. Eerst bracht Ali Oumha med Tholense Boys uit een voorzet van Stefan Maas op voorsprong en vervolgens verzilverde spits René v.d. Berge een voorzet van Maas en bracht de thuisploeg op een 4-2 voorsprong. Bij de vierde treffer van Tholense Boys uitte de grensrechter van FSV zijn woede richting de arbi ter, waarna scheidsrechter Roegicst hem naar de kant verwees. Door de 4-2 overwinning voert Tholense Boys met drie punten voorsprong de ranglijst aan van de tweede periode. Het laatste duel dat hiervoor meetelt is Tholense Boys-Rillandia. Alleen bij winst van Rillandia kan Tholense Boys de periodetitel nog mislopen. Zaterdag wacht de Tholenaren eerst de confrontatie met koploper 's-Gra- vendeel. Slechts bij een overwinning maakt de Thoolse derdeklasser nog kans op de titel. Het verschil wordt dan teruggebracht tot vijf punten, terwijl het team van trainer Paul van Buuren nog een wedstrijd meer heeft te spelen. 's-Gravendeel 15 13 1 1 40 47- 5 Tholense Boys 14 10 2 2 32 30-13 Rillandia 15 10 1 4 31 49-21 Zwaluwe 13 8 1 4 25 44- 4 Baronie 14 6 4 4 22 35-40 Capelle 16 6 3 7 21 36-31 SPS 13 4 2 7 14 12-18 FSV 14 4 2 8 14 30-43 Neo'25 15 3 4 8 13 19-29 Noad '67 15 2 5 8 11 14-39 Klundert 14 2 4 8 10 19-41 WHS 14 0 7 7 7 12-33 Reserve zesde klasse Het was zondag moeilijk spelen op het drassige veld in Oudenbosch, maar niet temin kwam de vierde keus van Vosmeer met de punten naar huis. Oudenbosch 3 werd met 0-2 geklopt. Van meet af aan had Vosmeer meer balbezit, maar kon dit pas na een half uur spelen in de score tot uitdrukking brengen. Uit een vrije trap maakte Leo Havermans 0-1Enkele ge vaarlijke counters van de thuisclub wer den door de sterk keepende Fred Jan maat gekeerd. Na de rust hetzelfde beeld. Een sterker Vosmeer, maar goede kopballen van Jack Mosch en Danker Kouwen werden door de Oudenbossche goalie uitstekend uit het doel gehouden. Na een kwartier spelen kwam de 0-2 tot stond. Na een snelle counter tussen Kou wen en Arie Hage werd de bal door laatstgenoemde over dc doellijn ge werkt. Vosmeer verzuimde in het restant de voorsprong te vergroten, maar houdt door de winst in ieder geval de aanslui ting met de koplopers. Thoolse leerlingen kunnen op hun vrije woensdagmiddag vanaf 31 maart tot en met 9 juni meedoen aan sportactiviteiten op het plaat selijk trapveldje. Wiebe van Over- veld, de 21-jarige stagiaire van het Cios, organiseert deze na-school- se-sportactiviteiten in opdracht van de gemeente Tholen. Iedere woensdagmiddag kan men in een andere woonkern vanaf 13.30 uur terecht. De kinderen beslissen in onderling overleg welke sporten er gedaan worden. Er zijn geen kosten aan verbonden en ze mo gen komen en gaan wanneer ze willen. Belangstellenden kunnen tevoren al informatie vragen aan Wiebe van Overveld op woens dag, donderdag of vrijdag, tele foon 0166-668319. Dc activiteiten zijn op de volgende data: Sint-Maartensdijk: 31 maart Kastelijnsweg; Sint-Annaland: 7 april Hoender- weg; Oud-Vossemeer: 14 april Patrij- zenweg; Tholen: 21 april Molenvliet- sestraat; Anna Jacobapolder: 28 april Sleintjeskreek: Sint-Philipsland: 19 mei Deense- /Emmastraat; Poortvliet: 26 mei Burgemeet; Stavenisse: 3 juni Pilootweg; Scherpenisse: 9 juni Pluimpotter- rein. In Schijndel stelde het eerste he renteam van Smash '76 teleur. Het tegen degradatie strijdende Van Liempd/TTVS versloeg de Sint-Annalanders met 7-3, waar door de Thoolse tafeltennisvereni ging ook zelf nog niet veilig is. Het landelijk jeugdteam blijft sterk presteren. Ondanks het gemis van Gabriël Gunter werd koploper Belcrum bedwongen, waardoor de Sint-Annalanders op de twee de plaats blijven staan. Alleen Christian van 't Hof kon de eer voor Smash 1 hoog houden door voor dc derde keer op rij al zijn nar- Tafeltennis tijen te winnen. Bij één partij kwam Van 't Hof behoorlijk onder druk te staan, toen hij in de derde set op een 20-15 achterstand kwam. Met een aanvallend slotoffensief vocht de Sint-Annalander zich sterk terug, waardoor zijn ongeslagen reeks nu op negen wedstrijden is gekomen. Marco Saarloos en Ad Verhage ble ven beneden de maat spelen en ver loren al hun partijen. Ook teamge noot Christian van 't Hof conclu- Bij sportpark De Bent aan de Zoekwég in Tholen heeft iemand wel heel letterlijk een schot op de paal gelanceerd. Een lantaarnpaal hij de ingang van het sportcomplex heeft een duwtje gekregen en staat nu een aardig eindje uit het lood. Wie verantwoordelijk is voor de rare stand van het licht, is niet hekend. deert dat beiden achterblijven: „Er zal getraind moeten worden, want we spelen in een zware competitie. Alleen op mijn kracht kunnen wij ons niet in deze klasse handhaven. Maar ik verwacht van Marco en Ad nog vuurwerk, want van de vijf nog te spelen wedstrijden spelen we er nog vier thuis", aldus Van 't Hof, die met zijn team in vijf wedstrijden 22 punten veroverde en daarmee nu de vierde plaats inneemt. Alleen Van Liempd/TTVS en Roosendaal hebben minder punten behaald dan Smash. Ook het tweede team verkeert in de gradatiegevaar. Zeker na de 6-4 ne derlaag tegen Hotak zijn de zorgen toegenomen. Martin v.d. Klooster en Rafaël Frucluoso wonnen ieder twee partijen, maar Johan Geluk bleef zonder punten. Doordat de tegen stander uit Hoogerheide ook in het dubbelspel te sterk was, ging de zege naar de thuisploeg. Het derde team behaalde een knappe 8-2 overwinning tegen TCS uit Steenbergen. Jos IJzerman en Piet van Dijke wonnen alle partijen. Al leen Chris Hage verloor één enkel partij. Het vierde team verloor met 6-4 van Vice Versa uit Oudenbosch. Mamix v.d. Graaf won twee partijen, terwijl Johan Gunter en Anné Sturris op een zege bleven steken. In de landelijke jeugdcompetitie speelde het jongensteam van Smash gelijk tegen koploper Wanzl/Bel- crum. Achter de tafel kwamen Peter Bazen. Matthijs Bruijnzeel en Anne van Dijke. Gabriël Gunter was we gens zijn blessure nog steeds niet van de partij. De Sint-Annalanders boden de koploper goed tegenstand en kwamen zelfs op een 5-4 voor sprong. In de laatste partij kon Anné van Dijke de winst echter niet veilig stellen. Ondanks een 14-7 voor sprong in de derde set verloor hij zijn partij. Eerder had hij wel zijn andere twee wedstrijden gewonnen. Bruijn zeel en Bazen wonnen ieder één par tij. Door het gelijkspel blijft het jon gensteam op de tweede plaats staan, met vijf punten achterstand op Bel crum. Het eerste meisjesteam speel de gelijk tegen Vice Versa. Jantien Vroegop en Diana Heijboer wonnen ieder twee keer, terwijl Leontien van Keulen één partij won. Het tweede jongensteam verloor met 2-8 van Belcrum. Harm Westdorp scoorde de punten voor de Sint-An nalanders. Het derde team verloor met 2-8 van TCS. Colin Bolier moest na één wedstrijd met een rug blessure de strijd staken. Hubert Bruijnzeel won een enkelpartij en was ook in het dubbel met Matthijs v.d. Graaf succesvol. Het vierde De 40-jarige Leendert Geelhoed be heert samen met zijn neef in 's-Heer Arendskerkc het bedrijf Geelhoed betonwapening. „Naast de vele za kelijke activiteiten zoek ik mijn ont spanning in de voetbalsport. Het is echt een hobby van mij", vertelt Geelhoed, die zaterdag zijn nieuwe club in actie zag tegen FSV. „Wat ik gezien heb, was niet hoogstaand, maar het is moeilijk om uit zo'n eenmalige kennismaking conclusies te trekken. Tholense Boys is in ieder geval een ambitieuze vereniging, die zich profileert richting sponsors en toeschouwers en beschikt over een goed potentieel aan spelers. Ik vind het een uitdaging om mee te werken aan een verdere vooruitgang van de club", aldus Geelhoed, die in het beleid van Tholense Boys verschil lende overeenkomsten ziet met zijn huidige vereniging SSV, waar hij nu bezig is aan zijn vierde seizoen. Met deze Goese vereniging haalde hij met een degradatie en een promotie wisselende successen. Dit seizoen behaalt SSV weer goede resultaten en maakt kans om te promoveren naar de eerste klas. Eerder was Geelhoed trainer bij de jeugd van Wissenkerke en de A-junioren van Middelburg, waarmee hij door twee promoties de eerste divisie haalde. „Volgend seizoen zou Serooskerke mijn nieuwe vereniging worden. Nadat ik met deze vereniging rond was, bleek dat diverse spelers de club gingen verlaten, zodat ik mijn ambities bij deze vereniging niet meer kon halen. Met mijn terugtrek ken, bestond de kans dat ik een jaar zonder club zou komen te zitten om dat iedereen al bijna rond was. Al leen Tholense Boys heeft vervol gens geïnformeerd. Na enkele goede contacten is het uiteindelijk tot een overeenkomst gekomen", vertelt Leendert Geelhoed die als voetbal ler gespeeld heeft voor vierdeklasser Wissenkerke, maar door een knie blessure voortijdig moest stoppen. Na de 2-4 overwinning op FSV kre gen de spelers van Tholense Boys zaterdag de naam van de opvolger van Paul van Buuren te horen. Na mens de spelersgroep is Johan Schot bij de onderhandelingen betrokken geweest. Ook leider Marco v.d. Wie len en Kees Speet van het reserve- team voerden de besprekingen. De procedupe verliep niet snel, doordat om diverse redenen trainers afhaakten. Leo v.d. Weijden was een belangrijke kandidaat voor Tho lense Boys, maar na een tweede ge sprek gingen de partijen uit elkaar en ging deze trainer bij Kruiningen aan de slag. Een andere kandidaat gaf wegens de reisafstand de voor keur aan Veerse Boys uit Raams- donksveer. Verder stonden Nico Voorbraak en André Maas in de be langstelling. De oud-spelers van hoofdklasser Halsteren vonden dat ze door het bestuur te lang in onze kerheid werden gehouden en kozen respectievelijk voor HSC '28 en WHS. „Met Geelhoed hebben wij iemand gevonden die voldoet aan onze wensen en past binnen onze vereni ging", concludeert bestuurslid Piet van der Vlies. „Het heeft iets langer geduurd, maar wij hebben voor de ze vacature altijd meerdere pijlen op onze boog gehad. Wij hebben immers een club die bij de trainers goed in de markt ligt. Wel zijn we zelf selectief te werk gegaan, waar bij de kandidaten naast onze profiel schets ook moesten voldoen aan het budget dat wij aan een trainer wil len besteden. Er zijn er die succes sen in het verleden steeds in geld willen vertalen en daardoor meer vragen dan wij te bieden hebben. Wij zijn echter geen moment bang geweest dat we niet de geschikte opvolger zouden gaan vinden. Bij de buitenwacht bespeurde ik meer paniek", concludeert de waarne mend voorzitter. Tot aan het eind van het huidige sei zoen moet Tholense Boys trainer Paul van Buuren delen met voetbal vereniging Rood-Wit uit Sint-Wille- brord. Van Buuren gaat nu al bij zijn nieuwe vereniging aan de slag om dat de huidige oefenmeester door het bestuur op non-actief is gezet. Na overleg tussen beide verenigin gen is besloten dat Paul van Buuren zowel bij Tholense Boys als zon dagclub Rood-Wit het lopende sei zoen afmaakt. „Het is niet ideaal als een trainer ook verplichtingen heeft bij een an dere club, maar zolang de belangen van Tholense Boys er niet onder lij den, hebben wij er geen probleem mee", verklaart Piet van der Vlies. „De trainer heeft met zijn werkge ver kunnen regelen dat hij minder hoeft te gaan werken, zodat de be lasting minder groot. is. Daarnaast heeft Paul van Buuren duidelijk aangegeven dat dit seizoen het be lang van Tholense Boys prevaleert boven dat van zijn nieuwe vereni ging Rood-Wit. Belangrijkste doel stelling is om de promotie naar de tweede klas te halen. Tholense Boys is er aan toe om deze stap voor waarts te gaan maken", oordeelt be stuurslid Van der Vlies. Gymnastiek SHF Scherpenisse. Olympia Tholen en WIK Sint-Annaland hebben ieder twee eerste plaatsen behaald op de eerste voorwedstrijd damesturnen voor club teams voor de regio Tholen/West-Bra- bant. Voor het eerst in jaren was De Flip pers uit Sint-Philipsland weer op deze wedstrijd van de partij. Op 10 april vindt de tweede voorwedstrijd plaats en de beste ploegen stromen vervolgens door naar de finale, op 5 juni in Goes. In sporthal Tuinwijk te Bergen op Zoom werd op D-. E- en F-niveau geturnd. De Thoolse resultaten in de verschillende categorieën waren als volgt. F-instap: 1. SHF 97,70 p. 3. WIK 94,10 p. 4. Spido 84,35 p. F-pupil: 3. SHF 88,20 p, 4. Olympia 2 85,65 p. 5. Olympia I 85,35 p. F-jeugd: 2. Olympia 86,10 p. F-senior: 1. SHF 95,45 p, 2. Olympia 89,15 p. F alle leeftijden: 1. Olympia 95,45 p, 2. Excelsior 2 93.50 p. 3. SHF 83,35 p, 4. Flippers 3 82,30 p, 5. Flippers 2 81.05 p, 6. Spido 80,90 p. 7. Flippers 1 72,60 p, 8. Excelsior 1 68,90 p. E-instap: 4. WIK 81 p. K-pupil: 1. WIK 2 90,90 p. 5! Spido 79,60 p, 6. WIK 1 75.80 p. E alle leeftijden: I. Olympia 91,10 p. 2. WIK 89,50 p, 4. SHF 1 85 p, 6. SHF 2 79,95 p, 7. Spido 76.30 p. D-senior: 1. WIK 92,55 p. Joost de Wilde is de enige Tholenaar die zaterdag in De.Wellevaete in Sint-Anna land meedoet aan de eerste voorwed strijd voor het Nederlands kampioen schap turnen. Vorig jaar kwam De Wilde op C-niveau uit en bereikte toen een der de plaats, maar nu probeert hij het op B- niveau. WIK Sint-Annaland organiseert deze landelijke wedstrijd voor heren, waarvoor de deelnemers komen uit de regio's Zuid-West-Nederland, Brabant- Oost en Limburg. Er wordt geturnd op de onderdelen vloer, voltige, ringen, sprong, brug en rekstok. Op niveau 4B, waar De Wilde meedoet, zijn zes deelne mers. Op 27 maart is de tweede voor- wedstrijd in Kerkrade. De tien bestge plaatsten van elke categorie over deze twee wedstrijden gaan door naar de plaatsingswedstrijden. De wedstrijd in Sint-Annaland begint om negen uur en duurt tot kwart voor zes. jeugdteam won met 2-8 van van Bre da. Remco Vroegop won al zijn par tijen. Tim Westerlaken en Arno Bruijnzeel wonnen ieder twee wed strijden en het dubbelspel. Het be ginnersteam verloor met 1-9 van Ho- tak. Het enige punt voor de Sint-Annalanders werd veroverd door Marinus Prins. Korfbalvereniging Emergo begon de wedstrijd tegen Ventura Sport met een minuut stilte ter nagedachtenis aan Dicky v.d. Linden. In een spannende wedstrijd moest de ploeg uit St.- Maartensdijk met 13-14 de meerdere erkennen in de tegenstander uit Strij- en. In de laatste minuut bracht Emer go het verschil nog terug tot één treffer, maar de Tholenaren konden niet meer langszij komen. Voor Emer go scoorde Kristian van Heemskerk vijf keer. De overige treffers werden gemaakt door Marco v.d. Hoek (4x), Jaco van Dis (2x), Jessica de Rijke en Martijn Spruijt. Het reserveteam won eenvoudig met 8-18 van KVK uit Kapelle. Thuis won Emergo nog met 15-6 van deze laag geklasseerde tegenstander. Tot aan de rust bood KVK nog behoorlijk tegenstand, maar in de tweede helft kon Emergo definitief afstand nemen. De Thoolse doelpunten werden ge maakt door Adri de Frel (6x), Jaco Rip (4x), Gerrie Anthonisse (3x), Maira VVijngaarde (3x) en Arie Jansen (2x). De A-jeugd van Emergo verloor met 12-3 van Springfield. Tot vlak voor rust bleef de 0-0 stand op het score bord staan. In de slotfase van de eer ste helft kwamen beide teams tot sco ren. zodat er met een 2-2 tussenstand werd gerust. In de tweede helft kwam Springfield echter beter op schot en werd het minder geconcentreerd spe lende Emergo op grote achterstand gezet. Voor Emergo scoorden Lies- betli Dam, Nicole Dam en Rob Ou desluijs. In Bergen op Zoom verloren de C-junioren met 4-2 van de Schel- devogels. Bas Vroegop maakte de beide treffers voor Emergo. De D-pu- pillen wonnen met 5-0 van Keep Fit. Bij rust stonden de Tholenaren al op een 3-0 voorsprong door doelpunten van Dominic v.d. Berg, Walter Geuze en Harmen van Heemskerk. Na rust wisten Dominic v.d. Berg en Harmen van Heemskerk opnieuw de bal in de korf te werpen. De F-pupillen van Emergo verloren met 0-3 van Spring field. Ook bij het nemen van de straf- worpen was de tegenstander uit Hoe ven met 10-18 beter. De welpen van Emergo wonnen door treffers van Pascal Farla en Anke Vroegop. i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 15