NIEUW Gratis Koetsje als verrassing voor bruidspaar Plaatselijk nieuws Laban Verloting van bouwgrond in Buitenzorg Chippen in bieb Geen extraatje project in Afrika Kwakkelwinter geeft strooiploeg handenvol werk VISSER Cursus omgaan met mensen 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 maart 1999 175 gulden voor Thjos Rommelmarkt Wingerd Kinderkledingbeurs Nieuwe vloedpalen Zang in Rehobothkerk Mevr. Leijdekkers wint H. Hommel zegeviert Blond Blauw Spullen rommelmarkt Pacht jachthaven Inbraak in jacht Biljarten Vacature Vogelvreugd Subsidie 400 jaar Bomen begraafplaats Predikant bedankt BIJ TAPIJTSPECIALIST VANHOUTE C. Weeland eerste Vader en zoon in de roos Oorlog Geslaagd Nieuwe bestuurders gym Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER VERF NODIG? Toneelstuk Eevliet Verkoping Adullam Geen subsidie VZOS Concert Concordia Besteb/Bedrijfsauto's Zorg over geweld DAG EN NACHT Tholen De flessenactie van de Thoolse jon- gerensoos heeft zaterdag 175 gul den en een stofzuiger opgebracht. De jeugd en vrijwilligers van Thjos %'erzamelden zich om tien uur bij het clubgebouw om lege statiegeld- flessen in te gaan zamelen. Een van de gulle gevers stelde een stofzuiger ter beschikking, die de soos erg goed kan gebruiken. Met het geld worden activiteiten en het onder houd van het gebouw bekostigd. De kinderen en leidinggevenden van de jeugdclubs van de Hervorm de Gemeente houden zaterdag 13 maart van twee uur tot half vijf een rommelmarkt en verkoping in ver enigingsgebouw de Wingerd. Er worden diverse kinderspelen gehou den en verder zijn er een koffie hoek, oliebollen, slaatjes, planten, een bloemenhoek, een boekentafel van de Inwendige zendingsbond en een tafel van Woord en Daad. Bui ten staat een huifkar waarmee tocht jes door Tholen kunnen worden ge maakt. In de Wingerd wordt op 20 maart van half tien tot half een een twee- dehands-kinderkleding- en speel goedbeurs gehouden. Het is de be doeling dat er alleen zomerkleding voor kinderen zal worden aangebo den. Ook babyspullen zijn welkom. Wanneer goederen worden ingele verd is de helft voor de inbrenger bestemd en de andere helft, na af trek van de kosten, voor de hulpac tie van de familie Noom te Scherpe- nisse ten bate van de aanschaf van een rolstoelbus voor het bejaarden huis Filadelfia in Roemenië. De spullen kunnen worden ingeleverd op 9 maart. Twee vloedpalen aan de loswal bij de haven zijn gebroken. De ge meente wil ze zo spoedig mogelijk vervangen en raamt de kosten daar van op 12.000 gulden. Maandag avond praat de commissie gemeen telijke ontwikkeling over dit plan. In de Rehobothkerk wordt zaterdag 13 maart een zangavond gehouden. Hieraan wordt meegewerkt door het jeugdkoor de Regenboog uit Bode graven, onder leiding van de oud- Thoolse dirigent J. Melse, het jeugdkoor Sjaloom onder leiding van W. Eggebeen en het gemengd koor Crescendo onder leiding van P. Heijboer. De organist is C. Zwaai. Aanvang half acht. Mevrouw C. Leijdekkers heeft met ruime voorsprong de wedstrijd van donderdag van klaverjasvereniging Stad-Tholen gewonnen. Er waren 20 deelnemers. Uitslag eerste vijf: 1 C. Leijdekkers 5363 p; 2 E. Taze- laar 5160 p; 3 H. Oldenburg 5075 p; 4 J. Jansen 4983 p; 5 C. Hage 4793 P- Zaterdag 27 maart houdt de vereni ging haar paasklaverjastoernooi in clublokaal de Kroon. Aanvang half acht. H. Hommel heeft bij biljartvereni ging de Treffers zijn medespelers op alle fronten verslagen. Met 25 beurten speelde hij de kortste partij, met tien caramboles haalde hij de hoogste serie en met 2,28 ook nog het beste gemiddelde. Uitslag: P. de Leeuw-N. Rooyakkers 10-5,65; J. van Daalen-P. Vis 5,65-10; D. van Driei-J. Hommel 8,09-10; 'D. den Hollander-J. Etienne 10-8,9; M. Hendrikse-B. den Hollander 10- 6,66; H. Hommel-C. Burgers 10- 7,84. Cabaretière Kiki Heessels staat morgen (vrijdag) in de Vossenkuil met haar theaterprogramma 'Blond Blauw'. Ze brengt daarin geesti ge observaties en ontroerende lied jes. De voorstelling begint om kwart over acht. De Nederlands Hervormde kerk gaat weer beginnen met het inzame len van nog in goede staat verkeren de en bruikbare spullen voor de jaarlijkse rommelmarkt. Vanaf mor gen kunnen deze worden afgeleverd in de loods van zeilmakerij Aar- noudse in de Veerstraat. De op brengst is bestemd voor het onder houd van de monumentale kerk. De pachtsom die watersportvereni ging Sint-Annaland dit jaar voor de jachthaven aan de gemeente moet betalen, is bepaald op 264.600 gul den. Een verhoging ten opzichte van vorig jaar met 13.100 gulden. In het bedrag is rekening gehouden tj met de dit jaar geplande vervanging van de palen (geschatte kosten 4,5 ton). De vereniging wil dit karwei liever een aantal jaren uitstellen (en dan combineren met andere investe ringen) en vindt daarbij VVD-wet- houder R. Ravensteijn aan zijn zij de. De commissie gemeentelijke ontwikkeling adviseert maandag avond. De eigenaar van een motorjacht in de haven ontdekte vrijdag dat zijn vaartuig door inbrekers was be zocht. Het toegangsluik was open gebroken en de kajuit was door zocht. Voor zover de eigenaar kon nagaan was er niets vermist. Het is evenmin duidelijk of er nog meer boten zijn opengebroken. Maandag 8 maart haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. De eerste ronde van de biljartcom petitie van De Hoop zit er bijna op. Wegens zijn verhuizing naar Bergen op Zoom moet regerend kampioen R. Keur de tweede ronde aan zijn neus voorbij laten gaan. Voor de eerste ronde moet nog één partij worden gespeeld. M. van Poortvliet speelde vrijdag avond tegen W. van Oudenaarde, die met 23 caramboles de hoogste serie had en met 2,96 het beste ge middelde. Van Poortvliet won de partij dan ook maar net met 10- 9,79. Ook D. van Wijk moest nog één partij spelen, tegen L. Menhee- re. Het wilde bij Van Wijk niet echt lukken en hij verloor dan ook - in de kortste partij. 22 beurten - met ruim verschil (5,34-10). Voor de tweede ronde werden drie partijen gespeeld. Die tussen D. Bult en A. van Vossen ging in het begin mooi gelijk op, maar na de twintigste beurt trok Bult de partij naar zich toe (10-7,43). M. Elen- baas speelde twee partijen. De eer ste won hij van K. Smits met 10- 8,57 en de tweede verloor hij nipt (9-10) van A. Goedegebuure die verzuimde om de partij eerder uit te maken. G. Rijnberg en H. Keur de den met 39 beurten het langst over hun partij. Rijnberg, die net als Keur de laatste weken goed speelt, won met 10-8,5. Het bestuur van vogelvereniging Vogelvreugd gaat met zes mensen verder, maar blijft zoeken naar een opvolger voor A.P. Goedegebuure. Deze stopte omdat hij zich niet lan ger voor de volle honderd procent kon inzetten. Voorzitter K. Bicker (evenals A. Bazen en I. de Graaf herkozen in het bestuur) bedankte Goedegebuure op de jaarvergade ring in Havenzicht voor zijn inzet en de manier waarop hij aan het se cretariaat een nieuwe inhoud gaf. Vogelvreugd kon het afgelopen jaar vijf nieuwe leden verwelkomen en sloot - ondanks forse investeringen - af met een batig saldo. De verslagen van secretaris, penningmeester en ringcommissaris werden goedge keurd. Meegedeeld werd dat het bestellen van ringen is gewijzigd. Er zijn nu vijf ronden; wie voor 31 maart heeft besteld, krijgt de eerste levering in oktober. Deze werkwijze geeft vroege kwekers meer ruimte bij het opzetten van kweekkoppels. Bij de rondvraag werd besloten om het puntental van A-, B- en C-kwekers met vijf punten te verhogen. De vergadering begon met een mi nuut stilte ter nagedachtenis aan het onlangs overleden lid S. de Korte. In de kascommissie neemt J. Wal- hout de plaats in van C. de Jonge. Tenslotte kwam nog aan de orde om met een bus de bondsshow in Apel doorn te bezoeken. Stavenisse Het comité dat de viering voorbe reidt van het 400-jarig bestaan van het dorp, heeft bij de gemeente een begroting ingediend met een tekort van zestien mille. Daarbij is ver zocht om een subsidie. Een meer derheid van het college van burge meester en wethouders is bereid tot een subsidiegarantie (bijdrage in een eventueel tekort). Die zou dan dezelfde moeten zijn als twee jaar geleden voor Anna Jacobapol- der: een basisbedrag van 6000 gul den, aangevuld met drie gulden per inwoner. Dat zou maximaal 11.000 gulden betekenen. SGP- wethouder K.A. Heijboer is tegen, omdat hij principiële bezwaren heeft tegen bepaalde onderdelen van het programma. De commissie algemeen bestuur en welzijn advi seert dinsdagavond over het voor stel. Woensdag 10 maart wordt er voor de zending oud papier opge- haald. Advertentie I.M. Reparatie steiger In de jachthaven is een aantal drij vers kapot van zowel de hoofdstei ger als de vingerpieren. Vervanging vergt 30.000 gulden. Het gemeen tebestuur wil dit karwei uitvoeren en vraag de commissie gemeente lijke ontwikkeling maandag om advies. De gemeente gaat op de algemene begraafplaats 47 populieren vervan gen door essen. De 43 jaar geleden geplante bomen zijn versleten. Te gelijkertijd zullen de paden op de begraafplaats opnieuw geasfalteerd worden. De totale kosten bedragen 67.000 gulden. Sint-Maartensdijk Dominee A. den Hartog heeft be dankt voor het beroep dat op hem was uitgebracht door de Hervormde Gemeente Maartensdijk. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. C. Weeland is bij de competitiewed strijd van vrijdag bij klaverjasver eniging de Pendelaars met ruime winst eerste geworden. L. Kamp man volgde op gepaste afstand. Uit slag: I C. Weeland 5132 p; 2 L. Kampman 4961 p; 3 J. Guiljam 4905 p; 4 P. Bazen 4759 p; 4 P. Ba zen 4759 p; 5 J. van Splunter 4666 p; 6 J. van Gorsel 4645 p; 7 A. Arts 4636 p; 8 P. van Bloppoel 4502 p; 9 J. van der Werf 4418 p; 10 C. Meijer 4267 p; 11 K. van de Hoek 4108 p; 12 G. de Hond 3796 p; 13 M. den Haan 3789 p. Scherpenisse Patrick Poot bij de senioren en Ri chard Poot bij de jeugd schoten bij Prinses Juliana het vaakst in de roos. De vader kreeg een wisselbe ker voor het raken van zes rozen, zoon Richard ontving voor drie ro zen een bokaal. De schietvereniging hield de onderlinge wedstrijd vrij dag en zaterdag met 31 deelnemers in de nieuwe accommodatie op het industrieterrein in Sint-Maartens dijk. Op de jaarlijkse gemeenteavond van de jeugdvereniging van de Gerefor meerde Gemeente, vrijdag in het Visnet, spreekt A. Duyster over de Tweede Wereldoorlog. Zowel oude ren als jongeren zijn welkom op de ze bijeenkomst, die om half acht be gint. Heidi Geuze is aan het Baroniecol lege in Breda geslaagd voor het exa men ziekenverzorging. Ze volgde de praktische opleiding in het ABG te Bergen op Zoom. Gymnastiekvereniging Excelsior hield vorige week haar halfjaarlijk se ledenvergadering in café 't Cen trum. Na het welkomstwoord en het Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag «Magere hamlappen 1 kg 9,25 Schnitzels 100 gram 1,50 Nasivlees 500 gram 4,25 10 Beckers vleeskroketten 4,- Casselerrib 100 gram Verse worst 1 kg Magere runderlappen 1 kg 15,- 4 Hamburgers 5,- Rundermelange 100 gram Beenhamsalade 100 gram 1,95 1,75 1,75 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel0166-652448 Advertentie I.M. voorlezen van de notulen werden nieuwe bestuursleden gekozen. Gi- na de Graaf was aftredend en niet herkiesbaar. Daarnaast was er al een plaats vacant. Ciska van Tiggele en Laura Hage werden gekozen als nieuwe bestuursleden, zodat het be stuur nu weer op volle sterkte is. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen, 0166-604923. Advertentie I.M. Ouders van leerlingen van basis school de Eevliet zullen 19 en 26 maart om half acht in 't Ouwe Raed'uus het toneelstuk 'De aap uit de mouw' brengen. Alle ouders, grootouders en oud-leerlingen zijn welkom. Ook leerlingen zijn wel kom, mits onder begeleiding. De toegang is gratis. Degenen die geen kinderen meer op de Eevliet heb ben. kunnen maandagmiddag 15 maart toegangskaarten afhalen. Wimpel. De fanfare en de drum band treden afzonderlijk op, respec tievelijk onder leiding van W. Siol en H. Orgers. Gezamenlijk wordt de 'Maxi mars' uitgevoerd. Na de pau ze treden ook de jeugdleden voor het voetlicht. De uitvoering begint om half acht. In het verenigingsgebouw van de Oud Ger. Gem. aan de Voorstraat wordt zaterdag een verkoping ge houden ten bate van Adullam ge handicaptenzorg. Van tien tot twaalf en van een tot vier uur is er vanalles te koop, zoals slaatjes, kaas, bolus sen en ander gebak, handwerkarti- kelen, nieuwe en tweedehands boe ken. Sint-Philipsland De christelijk gemengde zangver eniging VZOS hoeft niet op een provinciale subsidie te rekenen voor de viering van het veertigjarig be staan. De jubileumcommissie van het koor stuurde vorig jaar een sponsorbrief naar onder meer de provincie. Op advies van de raad voor de cultuur inzake amateur kunst hebben gedeputeerde staten besloten geen bijdrage te verlenen. Afgezien van het ontbreken van ge gevens bij de aanvraag (programma en begroting) hebben g.s. ook geen aanwijzingen dat de geplande acti viteiten 'vernieuwend of van bijzon dere kwaliteit' zijn. De provincie subsidieert jubilea slechts als er sprake is van een bijzondere activi teit van goede artistieke kwaliteit, die een voorbeeldfunctie heeft voor - of een bijdrage levert aan - de ont wikkeling van de amateurkunst in Zeeland. Muziekvereniging Concordia houdt op 12 maart haar jaarconcert in De Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Stemmen van lezers Op maandagmorgen, bij het ontbijt, lekker de krant lezen. Lekker'? Nee, echt vrolijk word je er niet van. Ge weld op straat, geweld in het uit gaansleven, kinderporno, een paar moorden en ga zo maar door. En wat te denken van macht- en sex- wellustelingen, die hele gezinnen verwoesten en altijd maar doorgaan om hun lugubere praktijken uit te voeren. In zo'n wereld leven onze kinderen en groeien onze kleinkin deren op. Daar maak ik me dikwijls zorgen over. B. v.d. Klooster, een bezorgde moeder en oma Sint-Annaland. Een notaris zal uitmaken wie er bouwgrond kan kopen in het be stemmingsplan Buitenzorg IV in Tholen-stad. Op het terrein waar vo rig jaar de boerderij Buitenzorg is afgebroken, kunnen tien vrijstaande huizen gebouwd worden. De ge meente wil de grond uitsluitend aan particulieren verkopen, waarvoor te zijner tijd een termijn bekend ge maakt zal worden. Als die termijn is gesloten, zal een notaris door trek king van de namen een volgorde van de wachtlijst samenstellen. Vervol gens zal de gemeente de gegadigden in die volgorde benaderen, hen uit nodigen om een perceel te kiezen en daarop twee maanden optie geven. Alle Zeeuwse bibliotheken, dus ook in Tholen. hebben sinds kort de mo gelijkheid om met een chipknip of chipper te betalen. Omdat er in Ne derland nog nauwelijks ervaring is met de koppeling van elektronische betaalsystemen met bibliotheeksys temen, is het een vrij uniek project. Voor klanten die de komende tijd met de chipkaart betalen, ligt een speciale boekenlegger klaar (ont worpen door illustrator Joep Ber- tams). Pak even uw zakboekje THOLEN 4 mrt. Voorlichtingsavond over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20.15 u. 9 mrt. Jaarvergadering Anbo, Het Visnet 14 u. 10 mrt. Bijeenkomst Thjos, pennen- bakjes maken, 14-15.30 u. 13 mrt. Rommelmarkt en verkoping jeugdclubs N.H. kerk. Wingerd 14- 16.30 u. 17 mrt. Spelletjesmiddag Thjos, 14- 15.30 u. 23 mrt. Bijeenkomst Anbo over 'Het wel en wee van de euro', Schuttershof, 14 u. 24 mrt. Kaarsen versieren platte landsvrouwen, gebouw NPB 20 u. 24 mrt. Paasbijeenkomst NCVB. OUD-VOSSEMEER 5 mrt. Programma 'Bond en Blauw', Kiki Heessels, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 4 mrt. Districtsbijeenkomst water schap, Wellevaete 19.30u. 4 mrt. Tafeltennistoernooi Rabobank St.-Annaland-Poortvliet, Wellevaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 mrt. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 9 mrt. Vergad. comm. algemeen be stuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. 27 mrt. Fancy fair rommelmarkt, Maartenshof. 10-16 u. SCHERPENISSE 9 mrt. Handwerkmiddag plattelands vrouwen, Holland Huis 14-16 u. 9 mrt. Zonnebloem gaat eten in Oos- terschelde college. POORTVLIET 19 en 26 mrt. Toneelstuk 'Aap uit de mouw' door leerlingen 'De Eevliet' 't Ouwe Raed'uus, 19 u. 22 mrt. Doe-avond Plattelandsvrou wen. SINT-PHILISPSLAND 11 mrt. Voorlichtingsavond over borstvoeding, Voorstraat 32, 20 u. 11 mrt. Tuinpraatje voor plattelands vrouwen, Wimpel 20 u. 12 mrt. Jaarconcert Concordia, Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM 4 mrt. Opera 'Othello', De Maagd, 20.15 u. 5 mrt. Muziektheater Hans Visser Friends, De Maagd, 20.15 u. 6 mrt. Theaterconcert Emmy Ver- hey en Henk van Twillert e.a., De Maagd, 20.15 u. 7 mrt. Oecumenische cantatedienst m.m.v. Hortus Musicus Religiosus, Gertrudiskerk 16 u. 25 mrt. Budapester Klezmerband, De Maag 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY 1: Een luizenleven (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Psycho - do en zo t/m wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u. ROXY 2: Abeltje (Ned. gespr.) - za en wo 14 u. Star Trek: Insurrec tion -vr 18.45 u., za 16.15 en 21.30 u., zo 14 en 20 u., wo 20 u. Urban Legend - do, ma en di 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 u., zo 16.15 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Payback - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u. Stepmom - do, ma en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 16, 18.45 en 21.30 u. Een luizenleven (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Abel tje (Ned. gespr.) -za, zo en wo 14 u. Mulan (Ned. gespr.) - za en wo 14 u. You've got mail - vr en za 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma t/m wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: The Truman Show - ma en di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland ra dio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). De familie van het bruidspaar Van Geioven-Reinerman zorgde onverwacht voor een koets als vervoermiddel. De meeste bruidsparen trouwen in een fraaie auto. Hetzij een li mousine ofwel de opgepoetste au to van vader, of een 'leuke' mobiel zoals een oldtimer. Anderen kie zen voor een wat meer bijzonder vervoermiddels zoals bakfietsen, vrachtwagens of motoren. Het ge beurt niet zo vaak meer dat men het traditionele vervoermiddel kiest, namelijk paard en wagen. Ook de 29-jarige Pascalle van Ge loven en zijn 24-jarige vriendin Patricia Reinerman uit Scherpe nisse waren dat ook niet van plan. De twee - die in hun woonplaats het bedrijf I&W keukens drijven - gingen ervanuit dat het de auto van één van de ouders zou wor den. Maar als verrassing was er vrijdag een koetsje met twee paarden geregeld. Het charmante kleine voertuig klepperde eerst van het ouderlijk huis van Patri cia (in Sint-Annaland) naar Scherpenisse om de bruidegom op te halen en vervolgens ging het 4 f richting Sint-Maartensdijk waar het huwelijk een kwartiertje eer der werd voltrokken dan was aangekondigd. Men kwam er te vroeg aan, maar de ambtenaar van de burgerlijke stand was er ook al en had verder geen ver plichtingen zodat men wat eerder begon. Predikbeurten Zondag 7 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. pastor Hondius. 17 u. ds. v.d. Hout. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. v.d. Sluys, Nieuwpoort. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Pieper. 19 u. dhr. Pieper (lofprijzing). OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. De Kievit, Numansdorp. GEREF. KERK 10 u. da. Biemond, Zegge. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. V.d. Sluys. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Vliet, Papendrecht. 18 u. ds. Groenenberg, Oud-Beijer- land. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Boer, Sirjansland. 18 u. ds. M.J. Kommers. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. (H.D.) ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 19 u. ds. Mast, Vlaardingen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Lohuis. 14.30 u. ds. Kot, Borssele. do 11/3 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. De Groot, Bleskens- graaf. 18 u. ds. Van Dijk, Opheusden. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hout, Wer kendam. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. kand. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. 17 u. ds. Kolijn, Krimpen a/d IJssel. GEREF. GEM. 9.30 u. (H.A.) en 18.30 u. ds. De Jongste. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Melse, Vrouwenpolder. Tholen voelt er niet voor om, na op heffing van het gemeentelijk plat form zuidelijk Afrika, nog geld voor projecten in deze regio beschikbaar te stellen. Tholen was lid van het platform (onderdeel van de vereni ging van lagere overheden tegen apartheid) en heeft in de begroting hiervoor duizend gulden opzij gezet. Bij de opheffing per 1 januari had het platform een ton in kas en dat be drag is beschikbaar gesteld aan de afdeling internationale projecten van de vereniging van Nederlandse ge meenten (VNG). Het moet besteed worden aan het zuidelijk-Afrikapro- gramma: activiteiten gericht op het versterken van het lokaal bestuur in heel zuidelijk Afrika. Als laatste daad doet het bestuur van het plat form een oproep aan de gemeenten om extra geld beschikbaar te stellen voor dit project, zodat dit tot uiterlijk 2002 doorgang kan vinden. Het gemeentebestuur van Tholen wil aan de oproep geen gevolg geven. Het constateert dat de eigen activitei ten op dit terrein in Polen ontwikkeld worden, in de stedenband met Itawa. De kwakkelwinter betekent extra werk voor de strooiploegen van het waterschap. In de eerste twee maan den van dit jaar is op Tholen en Sint- Philipsland al 19 keer uitgerukt in verband met de gladheidsbestrijding, terwijl men in de laatste drie maanden van 1998 zestien keer in actie kwam. Dit jaar zijn de Vrijberghsedijk, de Noormansweg, de Priestermeetweg en de Ceciliaweg aan de beurt om ge asfalteerd te worden. Daarnaast wordt aan een plan gewerkt om de Boneput- teweg in de Weihoek te herstellen. Het geld ervoor is al gereserveerd. De weg is amper nog te bereiden, zei hoofdingeland J.L. Noom vorige week in de gebiedscommissie. Pro bleem is dat er geen fundering onder ligt, terwijl de ondergrond uit veen bestaat. Tien jaar geleden is de weg ook al aangepakt. HUISARTSEN Zaterdag 6 en zondag 7 maart Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP W. van Geest, Hoogerheide, tel. 0164-612390. DIERENARTS YV. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 maart donderdag 4 5.10-17.35 vrijdag 5 5.40-18.00 zaterdag 6 6.15-18.30 zondag 7 6.40-19.00 maandag 8 7.10-19.30 dinsdag 9 7.40-20.00 woensdag 10 8.20-20.40 donderdag 11 9.15-21.40 vrijdag 12 10.25-23.05 wo 10/3 9.44 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. In het Oosterscheldecollege aan de J. van Bloisstraat in Tholen gaat vanaf 31 maart een elf avonden durende cursus 'gemakkelijk omgaan met mensen' van start. Deze is bedoeld voor mensen die zich in de omgang met anderen vaak ongemakkelijk en gespannen voelen. De onderdelen die aan bod komen zijn kennismaking, hoe een gesprek aan te knopen en het omgaan met kritiek en complimenten. De nadruk ligt op praktijkoefeningen, waarbij vooral wordt gekeken waar de deelnemers moeite mee hebben. De cursusavonden duren van half acht tot tien uur. De aanmelding gaat via het Oosterscheldecollege in Goes.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2