'Geld wvg niet naar openbaar vervoer' Thoolse bedrijven winstgevender dan gemiddeld in Zeeland en Nederland Brand in schuur Luchtenburg Verburgh u Status aparte ambulance in de provincie Zeeland Meeste banen op Tholen te krijgen in de tuinbouw Cultuur uitgangspunt van millenniumproject Koersballen Woensdag 3 maart Prov.-statenverkiezingen STEM LIJST Voor een goede en prettige leefomgeving ZONDER VARKENS!! Hardrijders in de prijzen Donderdag 25 februari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Zolang de bussen niet zijn aangepast Het Klaverblad, waar onder andere de Zeeuwse stichting voor gehandicaptenbeleid in is vertegenwoordigd, staat kritisch tegenover het concept beleidsplan openbaar ver voer van gedeputeerde staten. „Het houdt bedreigingen èn kansen in", meent woordvoerder A.C. Luteijn. Hij vreest onder meer dat het geld dat naar het openbaar ver voer gaat voor de uitvoering van de wet voorzieningen gehandicapten (wvg), op den duur 'verdwijnt' in de tota le exploitatiekosten. 565 werklozenmeerendeel 40-plussers Het arbeidsbureau in Sint-Maartensdijk heeft bovenaan de lijst van meest gevraagde functies 'tuinbouwmede- verker' staan. Er zijn 68 vacatures aangemeld voor dit oeroep. In totaal zijn er 606 vacatures. Dat is meer dan het totaal aantal werklozen, dat op 565 uitkomt. Erbo-enquête laat fors meer omzet, maar minder investeringen zien Tholen is qua bedrijfsontwikkelingen gunstig uit de bus gekomen in de Erbo-enquête over 1998. Thoolse bedrij ven maken vaker winst, boeken een hogere omzetstij ging en zitten ook qua werkgelegenheidsontwikkeling boven het landelijke en Zeeuwse gemiddelde. Landbouw laag Wisselvallig Verwachtingen Eeuwwisseling in 2000 of2001 Geen jaar nul Smerdiek 3 klopt SPS 4 Crusio specialisten in - Computersnetwerkensystemen op maak - Hi-end audio(speciale luisterruimte - Beeld en geluidsystemen door heel uw huis - Eigen technische dienst en service afdeling In het concept-beleidsplan wordt verder voorgesteld om het wvg-ver- voer in heel Zeeland slechts aan één vervoerder te gunnen. Nu is het nog zo dat het wordt uitgevoerd door verschillende vervoerders, waaron der de openbaar busmaatschappijen en taxi-ondernemers. Dat brengt soms vreemde situaties met zich mee. Zo kan een gehandicapte nu op de Bevelanden voor een gulden per zone reizen, maar geldt er op Tholen een ander tarief. Maar Lu teijn is bang dat wanneer het wvg- vervoer straks bij de aanbesteding bij slechts één vervoerder terecht komt, de greep op de kwaliteit ver zwakt. Bovendien denkt hij dat klei nere vervoerders zoals taxi-onder nemingen bij de aanbesteding in het nadeel zijn ten opzichte van grote busmaatschappijen als de ZWN en de BBA, die ook nog eens gesubsi dieerd worden. „Van eerlijke con currentie is dus geen sprake." Op zich is het Klaverblad er voor stander van dat gehandicapten en gewone reizigers zoveel mogelijk van hetzelfde vervoer gebruik ma ken. Wanneer dat echter ten koste zou gaan van de kwaliteit van het vervoer van gehandicapten, kan het Klaverblad niet met de plannen in stemmen. Daarom zegt de stichting 'specifiek als het moet, samen als het kan'. Maar Luteijn vindt wel dat de gel den die de BBA en ZWN nu krijgen voor aanpassingen ten behoeve van het gehandicaptenvervoer 'geoor merkt' zouden moeten worden. Voor het aanbrengen van bijvoor beeld omroepsystemen in de bussen en lagere vloeren om de toeganke lijkheid voor lichamelijk gehandi capten te verbeteren, krijgen de ver voersmaatschappijen 250 duizend gulden aan wvg-gelden van de pro vincie. Maar doordat gehandicapten en gewone passagiers in het con cept-beleidsplan samen gebruik moeten maken van de het openbaar vervoer, bestaat volgens het Klaver blad het gevaar dat deze gelden op den duur in de rest van de exploita tiekosten 'verdwijnen', wanneer het wvg-budget voor een deel wordt overgeheveld naar het openbaar ver voer. Mevrouw P. de Klerck, secretaris van de stichting gehandicaptenbe- langen Tholen, is er duidelijk over. „Zolang het gewone openbaar ver voer nog niet zodanig is aangepast dat mensen met een functiebeper king er zonder meer gebruik van kunnen maken, dient het wvg-geld niet naar het openbaar vervoer te gaan. En met aanpassing bedoelen wij niet alleen het verlagen van vloeren en het aanbrengen van lif ten in de bussen. Ook de bereik baarheid van de haltes moet worden verbeterd." Op een SGP-verkiezingsbijeen- komst in Tholen heeft statenlid G.R.J. van Heukelom erop gewezen dat de provincie wil proberen een status aparte te krijgen voor de am bulancevoorziening in Zeeland. „Zoiets als voor de Waddeneilanden geldt. Maar dat is nog een stap ver der. Voor nu ziet het ernaaruit dat de iegionale ambulance vervoerregio's cie gevormd gaan worden afgeron- ce gebieden gaan vormen. Dus dat zal betekenen dat Tholen bij Zee- hnd hoort", zei Van Heukelom. Hij ging even in op de perikelen rond de fiisie van de voormalige ambulance- ciensten Tholen en Goeree-Over- fakkee tot Delta Noord. „Er moet op Tholen altijd een ambulance blij ven. Dat is duidelijk, wie dat dan ook gaat doen. We hebben op zich niets tegen Delta Noord, maar als straks die rav's ingevoerd zijn (het is nog steeds niet duidelijk wanneer de minister die wil gaan vaststellen -red.) dan valt Delta Noord in drie egio's: Zeeland. Brabant en Zuid- Holland." Van Heukelom maakte cuidelijk dat dit vooral op het ge- tied van de uitbetaling niet goed is. „De zorgverzekeraars betalen uil per regio. En dat is nadelig als je in teveel regio's zit", aldus Van Heu kelom die het liefst zou zien dat de ambulancevoorziening in Tholen te rug zou komen bij Zeeland. „Als je boven een aantal ritten uitkomt, krijg je 'paraat' betaald en anders krijg je 'piket' betaald. Dat wordt ook nadelig beïnvloed als je in meerdere regio's zit." De aanrijtijd blijkt ook voor de SGP het belangrijkste punt te zijn. „Die vijftien minuten moet je ten allen tijde kunnen waarborgen. Tholen is groter geworden na het samengaan met Sint-Philipsland. Van mij mag die ambulance best in Sint-Maar tensdijk blijven staan, maar hij moet wel op tijd in Sint-Philipsland kun nen zijn." Het SGP-statenlid ging ook nog in op het 'modeverschijn sel' om rotondes en drempels aan te leggen. „Elke zichzelf respecteren de gemeente heeft zo'n ding aan de ingang van een woonkern liggen. Maar zaken als drempels en roton des werken vertragend in de aanrij tijd. Dat moet je allemaal goed af wegen." Behalve tuinbouwmedewerkers zijn er ook algemeen medewerkers bij di verse bedrijven nodig (58). Nummer drie staat productiemedewerker met 53 vacatures, dan volgen administra tief medewerker en verkoper (beide 37), magazijnmedewerker (32), tim merman (23), schoonmaker (18), monteur onderhoud (17) en chauffeur 15). Allemaal m/v natuur lijk. Daarnaast zijn er nog 248 vaca tures in 'overige functies'. Van het totaal aantal Thoolse werk lozen (565) zijn er 281 man. Het is vrij bijzonder dat er ongeveer even veel vrouwen werkloos zijn dan mannen, want lange tijd waren de vrouwen procentueel veruit in de minderheid. Met de sollicitatieplicht voor alleenstaande vrouwen met kin deren ouder dan vier jaar, zijn er ech ter veel vrouwen bijgekomen. Op vallend is ook dat 273 werklozen ouder zijn dan 39 jaar. Huisstijlprijs. De huisstijl van Van Meer Techniek en Van Meer Wik- kelbedrijf te Tholen is door de Eindhovense ontwerper ingestuurd voor de huisstijlprijs 1999. 8 Advertentie I.M. Bedrijfsontwikkeling in Tholen was het afgelopen jaar gunstig, op een sterke afname van investeringen na. Het was de 25e keer dat deze en quête regionale bedrijfsontwikke ling (Erbo) werd gehouden. In heel Nederland werkten 66.000 onder nemers mee. In Zeeland waren dat er 3500 en dat is zo'n 50 procent van het totaal in de provincie. In de regio Tholen hebben ongeveer 300 ondernemers (54 procent) hun ge gevens bij de kamer van koophan del aangeleverd. Het onderzoek wordt ieder jaar gehouden door de kamers van koophandel waarbij wordt gekeken naar de ontwikke ling van de omzet, export, investe ringen en werkgelegenheid binnen de bedrijven. Het percentage Thoolse bedrijven dat 1998 met winst heeft afgesloten en het rendement als voldoende be schouwt, is hoger dan het Zeeuws en Nederlands gemiddelde. In de gemeente Tholen maakte 92 pro cent van de bedrijven winst. Dat is twee procent meer dan in heel Zee land het geval is en drie procent meer dan ouderlijk. Van alle onder nemingen beschouwde 82 procent het rendement over het afgelopen jaar als voldoende. In Zeeland ligt dat percentage op 82 en landelijk op 77. Zoals te verwachten is het de landbouw- en visserijsector die het minste aantal renderende bedrijven telt. Overigens blijkt uit de Erbo- enquête dat dat er nog heel wat minder zijn dan in Zeeland. Terwijl in het Zeeuwse nog negen op de tien boeren en vissers winst maken, is dat op Tholen slechts 79 procent. Het aantal bedrijven dat zegt vol doende rendement te hebben, ligt zelfs nog lager. De industrie en bouwnijverheid draaien wat Tholen betreft vrijwel allemaal met winst (99 procent), dit in tegenstelling tot het Zeeuwse. De groothandel doet het met 93 procent weer iets minder goed dan provinciaal, maar de de tailhandel (94 procent) komt aan merkelijk beter uit de bus. Qua dienstverlening ligt dat met 89 pro cent gelijk aan het Zeeuwse cijfer. De groei die het Thoolse bedrijfsle ven in 1998 (op bijna alle onderde len van de enquête) heeft doorge maakt, ligt vaak hoger dan in Zeeland en landelijk het geval is. De omzet is bijvoorbeeld zo'n groeipost. De reële omzetgroei be droeg voor de Thoolse bedrijven 5,1 procent. Dat is aanzienlijk meer dan het landelijke cijfer (3,9 pro cent) en heel wat hoger dan het Zeeuwse (1,4 procent). Dat komt voornamelijk op rekening van de dienstverlenende sector die in Tho len de omzet met maar liefst 22,2 procent zag stijgen. Op grote af stand volgen de industrie (5,7 pro cent) en bouwnijverheid (4,5 pro cent). De landbouw en visserij zagen de omzet het meeste dalen (1,9 procent eraf) en ook de groot- en detailhandel moesten het met minder omzet doen. Dat beeld is voor Zeeland wat anders. Provinci aal maken de landbouwers en vis sers nog meer omzet (net als de winkeliers), maar is het juist de bouw die er minder florissant voor staat. De Erbo-enquête berekende de totale Thoolse omzet op 1 mil jard gulden (ongeveer drie procent van het Zeeuwse). Qua export gaat het er bij de Thool se ondernemers nogal wisselvallig aan toe. De dienstverlenende sector zag de export met dik 36 procent stijgen en ook de landbouw en vis serij voeren met een stijging van 12,3 procent aanzienlijk meer uit. De groothandel (-10,5 procent) en de bouw (-2,9 procent) doen minder over de grenzen. In het Zeeuwse gaan industrie en groothandel er qua export op achteruit. De dienst verlenende sector doet het provinci aal heel wat minder goed, maar stijgt toch altijd nog 7,3 procent. In totaal komt de export van Tholen op een groei van 1,8 procent uit, terwijl Zeeland er achttiende procent op achteruit gaat. Nationaal is de ex portstijging tweemaal zo groot als in Tholen. De export in Tholen be draagt 260 miljoen gulden en dat is twee procent van het Zeeuwse to taal. Zo goed als het verhaal tot nu toe voor Tholen klinkt, zo slecht wordt het als er naar de investeringen ge keken wordt. De enige sector die in 1998 fors geld inzette voor uitbrei ding of verbetering, was de bouw die maar liefst bijna tweemaal zo veel investeerde als in 1997 (een toename van 95,4 procent). De grootste daling in de investeringen boekte de dienstverlenende sector met -45,3 procent. Ook de land bouw, visserij en detailhandel zak ten bijna 40 procent terug. De groothandel noteerde een lichte stij ging. In het Zeeuwse gaat het niet veel beter, maar wel minder ex treem. De Thoolse investeringsafna- me komt op 23,4 procent, terwijl dat voor Zeeland maar 2,3 procent is en landelijk is er zelfs een groei van bijna zes procent. Met 45 mil joen aan investeringen, maakt Tho len dik drie procent van het Zeeuw se totaal uit. Zonnig ziet het eruit wat de werkge legenheidsontwikkeling betreft. Eerder al bleek uit cijfers van het arbeidsbureau dat Tholen op alle fronten in de lift zit. Ook de Erbo- enquête geeft aan dat er vorig jaar in alle sectoren banen bijgekomen zijn. De grootste groei is er bij de industrie, maar opvallend genoeg is er ook in de landbouw en visserij vijf procent meer werk gekomen. In het algemeen nam het aantal banen met 3,8 procent toe (iets meer dan landelijk), terwijl in het Zeeuwse het groeicijfer op 1 procent lag. Er werkten vorig jaar in de gemeente Tholen 3720 mensen. Naast de cijfers van het afgelopen jaar, wordt er in de Erbo-enquête ook gevraagd naar de toekomstver wachtingen. Voor 1999 verwacht tien procent van de Thoolse bedrij ven een afname van de omzet. Vol gens 27 procent zal er meer omge zet worden. Zeventien op de honderd ondernemers denken dit jaar te gaan exporteren. Tien pro cent verwacht een daling van de ex port, terwijl 37 procent meer denkt af te zetten in het buitenland. Meer dan de helft van alle bedrijven wil in 1999 gaan investeren. Maar 36 procent denkt dat dit lager uit zal vallen dan het afgelopen jaar en 23 procent wil meer gaan investeren. Slechts vier procent van de onder nemers op Tholen verwacht een da lende werkgelegenheid, terwijl 12 procent denkt meer banen te zullen scheppen. Van alle Thoolse onder nemingen verwacht 96 procent dit jaar met winst af te kunnen sluiten. Over heel Zeeland bekeken, zijn de ondernemers wat pessimistischer over de export en juist optimisti scher over de investeringen. Provinciehuis Brussel. De 12 Ne derlandse provincies willen in Brus sel een gezamenlijk bureau openen. Vanuit dit gebouw hopen de landsde len zich bij de EU een duidelijk ge zicht te kunnen geven. Van Zeeland wordt eenmalige 75 mille gevraagd, alsmede jaarlijks nog 65 mille. Een politiefunctionaris van de technische recherche en officier van dienst G. Akershoek van de Thoolse brandweer zoeken in de ravage naar de oorzaak van de brand. Een brand in de schuur van boer derij Luchtenburg van Van de Welle, aan de Luchtenburgseweg in Tholen, heeft dinsdagochtend voor flinke materiële schade ge zorgd. Niemand liep letsel op. Om acht over hall' acht kreeg de blus- groep Tholen de melding dat er een boerderij in brand stond. Automobilisten en buren aan de Eeweg zagen de vlammen uit het dak en de zijgevel van de schuur slaan en waarschuwden de alarm centrale. De brandweer bestreed het vuur in de schuur eerst met hoge-drukspuiten, waarbij de brandweermannen voorzien wa ren van persluchtmaskers vanwe ge de grote hoeveelheid rook van brandende tractorbanden. Later werd ook een lage-drukspuit inge zet waarvoor water werd gewon nen uit een sloot langs de Eeweg. Twee ruiten in de zijgevel spron gen, gereedschap, een kast met in structieboeken, een koffiezetappa raat en andere spullen werden verwoest. Een aantal machines liep schade op, inaar de schuur bleef gespaard. Omdat het dak uit asbestplaten bestaat, besloten de gemeente en de brandweer om de gemeentelijke milieudienst en de GGD in te schakelen. Omdat er maar één plaat boven de vuur haard was gesprongen en de ver spreiding van asbestdeeltjes mini maal was, bleek er geen gevaar te zijn voor de volksgezondheid. Even na negenen was de brand weer klaar om terug te gaan naar de kazerne, toen de bevelvoerder zag dat er op de Reimerswaalse- weg wat aan de hand was. Het bleek om een ongeval te gaan. De brandweer verleende er assistentie bij het omleiden van het verkeer. De politie en brandweerofïlcier van dienst G. Akershoek stelden een onderzoek in naar de oorzaak van de brand in de schuur van boerderij Luchtenburg. Van het jaartal 2000 gaat een magische klank uit. Overal ter wereld wordt de viering van het bereiken van deze mijlpaal in onze jaartelling voorbereid. In de gemeente Tholen werken Oud-Vossemeer en Sint-An- naland aan programma's; laatstgenoemd dorp combineert dat met de herdenking van het stichtingsjaar. En provinciaal werkt men aan een kunst- en cultuureducatief project. Het provinciaal platform voor leesbe vordering heeft het idee voor een mil lenniumprogramma gelanceerd. Ge deputeerde staten zijn er positief over. Ze willen er 100.000 gulden voor zien te vinden en er bovendien een actieve rol in spelen. Zo zal de cultuurgede puteerde de stuurgroep voorzitten die wordt ingesteld om het project 1900- 2000 te realiseren. In deze stuurgroep (waaronder werkgroepen functione ren) moeten bestuurders zitting ne men van instellingen op het gebied van cultuur en onderwijs, alsmede vertegenwoordigers van gemeenten en bedrijfsleven. Opzet is om de doelgroepen een in zicht te bieden in de ontwikkelingen die zich de afgelopen honderd jaar in Zeeland hebben voorgedaan, alsmede een perspectief te bieden op de 21ste eeuw. Centrale thema's zijn kunst en cultuur, het dagelijks leven en de leef omgeving. Daaromheen zijn de kern vragen: wat verdwijnt, wat verandert en wat blijft. Deelprojecten worden ontwikkeld voor de verschillende leeftijdsgroepen. Zo wil men voor het basisonderwijs een leskist ontwikke len die de kinderen een caleidosco pisch beeld moet geven van Zeeland in verleden en heden, aan de hand van voor hen herkenbare gewoonten en voorwerpen. Voor vbo en mavo vor men leefomgeving, kleding en om gangsvormen de aandachtspunten voor lesmateriaal, videoband en een expositie. Literatuur en film zijn de thema's voor havo en vwo. Tenslotte wil de Hogeschool Zeeland met het eigen cultuurproject aansluiten bij het millenniumproject. Thema is 'de eeu wige liefde'. Van materiaal uit de deelprojecten zal, met aanvullend ma teriaal, een cd-rom samengesteld worden. De Hogeschool Zeeland, Zeeuwse Bibliotheek, Scoop, Zeeuws Mu seum, provinciaal museumconsulent en andere instellingen werken mee aan het project, waarvoor ook de ge meenten om een financiële bijdrage gevraagd zal worden. De provinciale onderwijsraad heeft het positief ont vangen. Naast dit project wil het pro vinciebestuur ook zelf een gevarieerd en laagdrempelig programma voor de inwoners van Zeeland ontwikkelen voor het jaar 2000. Dat zal niet alleen inspelen op de actualiteit, maar ook op beleidsthema's als natuurontwik keling, milieu, wonen, werken, be reikbaarheid en cultuurdeelname. Hiervoor denken gedeputeerde .staten 50 mille nodig te hebben. Met name de commercie verkoopt het momenteel dat op I januari 2000 een nieuwe eeuw en een nieuw millenni um begint. In andere sectoren wordt dat overgenomen. Maar is het ook zo? In de Verenigde Staten heeft de rege ring officieel vastgesteld dat het derde millennium begint op 1 januari 2001. Volgens wetenschappers is dat ook zo. Zij laten onze jaartelling beginnen met het jaar één en niet met het jaar nul. Dat laatste werd namelijk nog niet als een zelfstandig getal gebruikt toen de monnik Dionysius Exiguus aan het begin van de zesde eeuw de jaartelling ontwierp zoals wij die nu gebruiken. Hij berekende het geboortejaar van Je zus Christus en liet zijn 'era' daarmee beginnen als jaar één. Overigens maakte de monnik enkele foutjes, te genwoordig schat men het geboorte jaar van Christus vijf tot zeven jaar vroeger in dan diens uitgangspunt. Dionysius' jaartelling werd pas in de achtste eeuw gemeengoed in de chris telijke wereld (tot die tijd was het ge- Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 heeft het treffen met SPS 4 met 3-0 gewonnen. De bljuw-zwarten kwamen beter uit de startblokken dan de bezoekers, maar hadden veel kansen no dig alvorens te scoren. Na terugleggen van John van Houdt schoot Jurgen op den Brouw de bal in de rechter hoek van het doel en dat betekende 1-0. Verder werd er in de eerste helft goed gevoet bald, maar de kansen bleven onbenut. Na de rust werd het wat grimmiger in het veld, want beide teams wilden win nen en gingen felle duels aan. Uit een voorzet van Marcel Baan bracht C.D. Tran de stand op 2-0. Halverwege de tweede helft moest SPS met tien man verder doordat Tonnie v.d. Werf van het veld werd gestuurd. De resterende tien SPS'ers bleven strijdlustig en deden daardoor het numerieke voordeel van Smerdiek teniet. Doelman Mark Hogen- doorn belette de bezoekers echter het scoren. Smerdiek wist hel doel nog wel een keer te vinden: Marcel Baan draaide de bal met veel effect in de verre hoek. bruikelijk om te dateren aan de hand van de regeringsjaren van een vorst); pas twee eeuwen later voerden de Arabieren de nul als zelfstandig getal in. Een jaar nul is er dan ook nooit ge weest, evenmin als een eeuw nul. En dat lijkt logisch, want iedere maand laten we immers ook met de eerste be ginnen en niet met de 'nulde' dag. Daaruit volgt automatisch dat de twin tigste eeuw (en het tweede millenni um) eindigt op 31 december 2000. En dan praten we over de christelijke jaartelling, want de islam bijvoorbeeld telt vanaf het jaar 622 en ook de joden hanteren een afwijkende telling. In de loop van de geschiedenis zijn er diverse kalenderaanpassingen ge weest. Ze waren nodig om de telling in overeenstemming te brengen met de maan- en zonnestand waarop de lengte van maanden en jaren geba seerd werd. In 46 voor Christus voer de Julius Ceasar een hervorming door in de Romeinse kalender. Deze - de Juliaanse kalender genoemd - kreeg het uiterlijk zoals wij nu nog altijd kennen. Zij het dat keizer Augustus er 38 jaar later een correctie op toepaste ten aanzien van de telling van schrik keljaren. In de zestiende eeuw voerde paus Gregorius XIII opnieuw een her vorming door, een ontwerp van de broers Luigi en Antonio Lilio (die een berekening van de maanstand uitvoer den om de paasdata te kunnen vast stellen. In het jaar 1582 liet hij 15 ok tober volgen op 4 oktober, als correctie. Deze kalender is geleidelijk aan door de westerse wereld inge voerd. Er zat een regeling in voor de schrikkeljaren en ook was het belang rijk dat het jaar voortaan altijd op 1 ja nuari begon. Dat was voor die tijd na melijk helemaal niet vanzelfsprekend. In sommige landen golden Kerstmis of Pasen als begin van het jaar. De gra ven van Holland en Zeeland bijvoor beeld hanteerden de paasstijl. Het da teren van gebeurtenissen moet daarom weieens omgerekend worden. Zo k;in het gebeuren dat het besluit om Sint- Annaland te bedijken in 1475 geda teerd is, maar dit gezien het gebruik van de paasstijl volgens onze huidige telling in feite in 1476 plaatsvond. De politie heeft maandag een drietal snelheidscontroles gehouden op Tholen. Van 10.15 tot 12 uur werd er gecontroleerd op de Nieuwe Post weg bij Tholen. Hier passeerden 340 voertuigen, waarvan er 19 te hard bleken te rijden. De grootste snel heidsduivel scoorde hier 113 km per uur, terwijl de limiet op 80 km ligt. Vervolgens stond de radarwagen op de Oud-Vossemeersedijk. Van 12.30 tot 14 uur passeerden hier 175 voer tuigen, waarvan 11 met te hoge snel heid. De snelste haalde 103 km per uur, terwijl hier eveneens maximaal 80 km is toegestaan. Van 14.15 tot 15.45 uur werd er gecontroleerd op de Oesterdam, waarbij tien bestuur ders in de prijzen vielen. De snelste reed hier 132 km per uur, bij een maximumsnelheid van 100 km. De uitslagen van de wedstrijden van: Oud-Vossemeer: 23 febr. 1 Mevr. C. Free en mevr. C. Lindhout 37 p; 2 mevr. A. Donken en W. Lindhout 27 p; 3 mevr. L. van Poortvliet en A. van Dijk, en me vr. L. Verschoor en mevr. D. van Dijke- de Wilde 19 p; 5 mevr. N. Minheere 16 p; 6 mevr. M. v.d. Zande en mevr. M. v.d. Zande-Schoep 9 p. 17 febr. 1 mevr. C. van Mierlo en mevr. C. Free 50 p; 2 mevr. M. v.d. Zande- Schoep en W. Lindhout 34 p; 3 mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. C. Lind hout 25 p; 4 mevr. N. Minheere en A. van Dijk 19 p; 5 mevr. L. Verschoor en mevr. M. v.d. Zande 13 p. Tholen-stad: 1 mer. Praat en mevr. R. Nagtegaal 19 p; 2 mevr. F. Schellinger en N. Moerkerken 17 p; gedeelde 3e plaats mevr. Y. Verkamman en J. Bal/D. Schellinger en A. Verkamman 16 p; 4 mevr. J. Moerkerken en J. Geuze 13 p: 5 mevr. R. van Driel met verschillende partners 10 p; 6 mevr. R. Burrows en mevr. C. Wilsing 6 p; 7 mevr. D. Pig- mans en M. v.d. Houten 5 p. Meulvliet: 1 mevr. R. Vrocgop en W. Bijl 29 p; 2 mevr. L. van Bale en mevr. J. Bos 27 p; 3 W. van Bale en B. Melching 25 p; 4 mevr. G. Melching en F. Leemreijze 21 p; 5 P. Nijs en J. Vroegop 20 p; 6 mevr. T. Soomers en mevr. D. Lindenberg 16 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. L. v.d. Klooster en J. v.d. Klooster 34 p; gedeel de 2e plaats mevr. M. Dane en A. Leemreijze/mevr. L. Verschoor en mevr. W. Lutt 33 p; 3 A. van Splunter en C. van Gorsel 21 p; 4 mevr. S. Wolse en mevr. R. van Driel 18 p: 5 mevr. C. van Splunter en mevr. N. van Driel 14 p. Antwerpsestraat 12 - 14 - 16 4611 AG Bergen op Zoom tel. OI64 - 237940 fax 245360 TOjmmr! Advertentie I.M. I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 5