Kosten piketdienst klachten onbekend Jachtopziener treft dode ganzen aan in polders St.-Annaland en St.-Philipsland Raad dringt aan op verlichting jop 'We zijn gelukkig kerngezond' voorjaa Boeren brengen asbest naar de milieustraat Minder bussen verontrust SGP SGP: Subsidies niet onbeperkt Vergoeding scholen aangepast Kletsen over asielzoekers J. van Vossen: 'Dood door extreme weersomstandigheden Echtpaar Rijnberg-Scherpenisse in Sint-Annaland 70 jaar samen 3 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 februari 1999 Raadslid A.L. Piet (RPF/GPV) biedt hulp aan B. en w. zijn op dit ogenblik niet in staat te berekenen wat de kosten zijn van de piketdienst die klachten van burgers behandelt over stankoverlast door onder meer varkenshouderijen. Alleen als de raad er extra geld voor over heeft, zal het college het kunnen uitrekenen. Dat zei wethouder K.A. Heijboer van openbare werken dinsdag avond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van A.L. Piet (RPF/GPV) die gesteund werd door de andere raadsfracties. Lange rij wachtenden in smalstad De inzameling van asbest door Thoolse landbouwers is dinsdag een groot succes geworden. Meer dan honderd boeren brachten het asbest naar de milieustraat in Sint- Maartensdijk. Met tractoren of met auto's met aanhang wagens. Het asbest was verpakt in grote speciale kunst stof zakken die met een hijskraantje voorzichtig in containers werden overgeladen door asbestverwijdering De Wending uit Heinkenszand. Veiligheid Jachtopziener J. van Vossen en jachthouder W. van der Male uit Sint-Annaland hebben maandag een groot aan tal dode ganzen aangetroffen op percelen akkerland bij Sint-Annaland en Sint-Philipsland. Ze zijn door extre me weersomstandigheden om het leven gekomen en niet - zoals aanvankelijk gedacht werd - door vergiftiging. Cholera Hagelstenen en wind RPF/GPV tegen vernieuwd speelterrein Met uitzondering van de RPF/GPV-fractie is de gemeen teraad akkoord met het omvormen van het speeltuintje aan de Kotterstraat in Tholen tot een jongerenontmoe- tingsplek (jop). Verschillende raadsleden drongen er maandag op aan om er ook verlichting aan te leggen. Dat is in het plan niet voorzien, maar zal alsnog besproken worden in de commissie algemeen bestuur en welzijn. Blanco is blanco „Nee, een groot feest hoeft voor ons niet meer", vindt mevrouw A. G. Rijnberg-Scherpenisse. Binnenkort ver huist het echtpaar Rijnberg naar de nieuwe aanleunwo ningen van de Schutse. Maar hun zeventigjarig huwelijk zullen nog in hun huisje aan de Sint-Annalandse Hoen- derweg vieren. Ze zal haar huisje missen, dat weet ze ze ker. „Het staat hier nooit stil", zegt ze met een blik uit het raam. „Maar op onze leeftijd gaat het niet meer. We zijn gelukkig kerngezond, al is mijn man slecht ter been en ziet hij ook niet zo goed meer. Maar je bent zo snel moe, het wordt al gauw te veel." Verlies Piet herinnerde de wethouder eraan dat hij er een half jaar geleden naar gevraagd heeft, maar dat daar nog steeds geen antwoord op was geko men. Heijboer liet weten dat aan het uitzoeken van de kosten geen voor rang wordt gegeven. Volgens Piet is het vaststellen van de kosten van de dienst binnen het gemeentelijk apparaat hooguit twee uur werk. „Ik doe cjit soort werk. Als ik het personeel van uw afde ling bel, heb ik het in een uur rond. Ik bied me aan het uit te zoeken." Maar dan moet Piet zijn raadswerk beaindigen, zei Heijboer, „want je mag als raadslid geen werk aanne men." Piet: „Ik doe het gratis. Een jaar wachten op een vraag van deze omvang vind ik niet acceptabel." M.J. Klippel van de SGP was het daarmee eens. Ook de andere raads leden van PvdA, VVD, CDA en D66 vonden dat het veel te lang duurt voordat bekend is wat de kos ten zijn van deze dienst. „We hebben er op dit ogenblik geen personele ruimte voor," verdedigde de wethouder het standpunt van het college. „Als u het wilt, dan moeten we de raad om krediet vragen. Dan zetten we er een bureau op." Dan ging A.P. Kornaat (PvdA) te ver. „U laat ons nu na zes maanden weten dat u geld wilt om het uit te laten zoeken. Dat antwoord kan niet." De wethouder wees erop dat hij niet heeft kunnen voorzien dat er 'ver loop' in het personeel is op de afde ling gemeentelijke onwtikkeling. (Ambtenaar C. Stouten vertrekt naar Curasao, J. de Feijter wordt brandweercommandant en hoofd gemeentelijke ontwikkeling L.T. Steenpoorte is ziek). E. Frigge-Hogesteeger (VVD) kon daar wel enig begrip voor opbren gen en vroeg binnen welke termijn de commissie dan een antwoord kan verwachten. „Vóór de begrotings behandeling," zei Heijboer. Waar mee de fracties mokkend akkoord gingen. Omdat er voorzichtig met het spul moet worden gewerkt,duurde dat enige tijd waardoor er een lange rij wachtenden ontstond. Aan het eind van de morgen leidde dat tot een rij die zich uitstrekte van de milieu straat tot aan de T-spIitsing bij Pot- ter-Keukens en de voormalige zil- veruienfabriek Massagia. Er ontstond een wachttijd van drie kwartier tot een uur. De inzamelactie van ZLTO en Olaz' is al in november bekendgemaakt bij de landbouwers. Ze moesten 150 gulden betalen voor een zak om het zwerfasbest van hun erf in op te ber gen en af te leveren. Daarnaast ont vingen ze voorschriften en bescher mende kleding (een overall en handschoenen voor eenmalig ge bruik), plus een mondkapje. De actie was uitsluitend bedoeld voor zweifasbest dat op het erf lag, meestal golfplaten. „Het was niet de bedoeling om bouwasbest aan te le veren. Daar wordt door de algemene inspectie dienst op toegezien," legt E. Hage van de ZLTO-Tholen uit die de administratie verzorgt. Hij tekent de bonnen af die de boeren bij de af levering bij hem inleveren. „De boe ren konden maximaal twee zakken bestellen. Als ze er meer nodig had den, werden ze bezocht door men sen van het asbestverwijderingsbe- drijf om te bepalen of ze er ook meer mochten gebruiken." Hage spreekt van een succesvolle actie. „Gezien het aanbod kan ik dat gerust stellen. Zelfs gisteren nog zijn er mensen bezocht die zakken tekort hadden." Hage kreeg wel wat opmerkingen van zijn collega's over het lange wachten. „De milieustraat gaat om tien uur open, maar om kwart voor tien stonden er al mensen te wach ten. Het aanbod was bekend, maar het moet allemaal voorzichtig be handeld worden." De mannen van de 'asbest deconta- minatie unit' die de zakken lossen, hebben speciale pakken aan en zijn voorzien van maskers die bijna heel hun gezicht bedekken. Een deel van het terrein met de containers voor het asbest is met een lint afgezet. Niemand mag zonder beschermende kleding in de buurt komen. Het is druk op de milieustraat. Bur gers die ander afval komen brengen, komen in de rij wachtenden te staan. Maar regelmatig gaat een van de medewerkers zeggen dat er voor hen een baan vrij is gehouden. Hoofd afdeling uitvoering P. Dries- sen van het Olaz leidt de VVD- sta tenfractie rond die om twee uur een bezoek brengt aan de milieustraat. In heel Zeeland wordt op deze ma nier asbest ingezameld. Volgens Driessen is het aanbod zo groot dat het niet binnen de planning van elf dagen kan worden afgehandeld. Op Tholen is een dag echter voldoende. Volgens Driessen wordt er gemid deld 500 tot 600 kilo per zak aange voerd, meestal gaat het om golfpla ten. Dat het afladen wat traag verloopt, vindt Driessen van minder belang: „Snelheid is mooi, maar vei ligheid is beter." Het VVD-kandidaat-statenlid J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer nam het bezoek aan de milieustraat op in het programma toen bekend was dat de verkiezingskaravaan op 23 febru ari Tholen aan zou doen. „We zijn speciaal voor deze actie hier naartoe gekomen. Het was makkelijk té combineren." Het verminderen van de busdiensten tijdens vakanties en op zaterdagen is de SGP een doorn in het oog. M.J. Klippel wees er dinsdagavond op in de commissie gemeentelijke ontwik keling. „Vooral voor mensen die naar de Schutse willen in Sint-Anna- land wordt het een moeilijke zaak." De BBA gaat het aantal ritten vanaf Sint-Maartensdijk naar Sint-Anna- land en Stavenisse terugbrengen van een een uursverbinding naar een twee-uursverbinding. Ook wethouder K.A. Heijboer van openbare werken is niet gelukkig met het voornemen van de busmaat schappij. „We hebben daar ook be zwaar tegen gemaakt. Dat er dien sten in de vakanties uitvallen, daar kunnen we wel mee leven. Maar wij zijn niet akkoord met het verminde ren van de diensten op de zaterdag." Heijboer legde uit dat de provincie verantwoordelijk is voor het vervoer. Er is 48,8 miljoen gulden beschik baar. „Als het goed zou moeten functioneren zou er 70 tot 80 miljoen nodig zijn. De provincie is met de BBA in overleg, maar de uitkomst weten we nog niet." Klippel noemde het 'pijnlijk' wan neer mensen op familiebezoek wil len in Sint-Annaland of Stavenisse en niet verder komen dan Sint-Maar tensdijk. Maar dat bestreed Heijboer. „Het gaat om het omzetten van een halfuurdienst naar Sint-Maartensdijk in een uurdienst, waardoor de ver bindingen naar Stavenisse en Sint- Annaland een twee-uursdienst wor den." Het collectieve vervoer en het ver voer van gehandicapten (WVG-ver- voer) zou volgens de wethouder ge combineerd moeten worden. Het beroep op het WVG-budget zal gro ter worden als de BBA minder bus sen Iaat rijden en de haltes verplaatst van de centra naar de randen van de woonkernen, legde hij uit. De SGP stemde maandag in de ge meenteraad in met aanpassing van de subsidieverordening op grond van de algemene wet bestuurs recht. „Maar de verhoging van het totale subsidiebedrag zal onze fractie jaarlijks bekijken", meldde M. Dijke. De staatkundig gerefor meerden willen het totale subsi diebedrag afgrendelen. „Nu kan iedere vereniging een aanvraag in dienen, en al die aanvragen samen bepalen het bedrag. Dat zou kun nen leiden tot een ongelimiteerde verhoging, maar wij zouden dit liever beperken tot een trendmati ge." Wethouder I.C. Moerland vond dat er wel degelijk een pla fond zit in de hoogte van het be drag: „U als raad bepaalt immers of een aanvraag gehonoreerd wordt. U zou kunnen zeggen: Het geld is op." In individuele gevallen kan het ge meentebestuur van de verordening afwijken. M.A. van Beek (CDA) informeerde daarnaar en was te vreden met het antwoord van de wethouder dat in dergelijke geval len altijd zowel de aanvrager als de raadscommissie gehoord wor den. Jachtopziener J. van Vossen en W. van der Male bij de eerste van de 38 dode ganzen die ze aantroffen. Advertentie I.M. te zoeken. „Het is gewoon een strook van dode dieren", zegt Van der Male, terwijl hij met zijn hand de lijn aanduidt. Het is een uur of half vier als jacht opziener Van Vossen belt. In de Breedenvlietpolder, in de omgeving van de Staartweg en Westweg tus sen Sint-Annaland en Stavenisse liggen tientallen dode ganzen. Op een stuk land aan de Westweg heeft Van Vossen samen met W. van der Male de tot nu toe verzamelde dode dieren weggelegd. Van Vossen denkt aanvankelijk dat ze vergiftigd zijn. Het gaat om een groep brand- ganzen. Deze zwart-witte dieren vallen onder de beschermde vogels en dus is het doden ervan een mis drijf. De ganzen zijn verspreid over een heel stuk van de Breedenvliet polder ontdekt door Van der Male. Ze liggen gedeeltelijk in zijn jacht gebied en voor een deel in dat van Van Vossen. Samen gaan de twee eropuit om nog meer dode ganzen Ze staan er een beetje triest bij in de harde, gure wind. „Het is ook ver schrikkelijk", zegt Van Vossen. „Hoogstwaarschijnlijk zijn ze ver giftigd met een landbouwgif zoals parasion, temic of phosdrin. Dat zorgt ervoor dat ze enorme dorst krijgen. Het werkt binnen een paar minuten. De dieren gaan op zoek naar water en proberen zo snel mo gelijk via de ontlasting het spul kwijt te raken. Dat gaat soms met zo'n kracht dat de endeldarm mee naar buiten wordt geperst. Dat is een typisch teken van vergiftiging." Van Vossen tilt één van de ganzen op en laat zien wat hij bedoelt. „Ik voel nergens graan in de krop zitten", zegt Van der Male. „Dus ik denk niet dat er met vergiftigd graan ge strooid is, maar het kan wel op het perceel gras gespoten zijn." Uiteindelijk vinden Van der Male en Van Vossen 31 brandganzen, zes rot ganzen en een smient. „We halen die dieren meteen weg, want we zijn bang dat roofdieren van de kadavers gaan eten en zo ook vergiftigd ra ken. Dat is overigens al gebeurd", zegt de jachtopziener en hij Iaat een paar ganzen zien waaraan duidelijk te zien is dat ervan gegeten is. De algemene inspectiedienst komt dinsdag langs en neemt vier ganzen mee voor onderzoek. De ambtenaar zegt dat het niet per se vergiftiging hoeft te zijn, maar dat de ziekte vo- gelcholera er ook voor kan zorgen dat de dieren dood uit de lucht val len. Jachtopziener Van Vossen ge looft daar echter niet zo in. „Je kunt het nooit honderd procent uitsluiten, maar als de dieren die vogelcholera hebben, zijn ze heel mager en deze zien er nog goed uit", zegt de Sint- Annalander die al een hele tijd niet meer zoiets gezien heeft.. „Het is wel vijf jaar geleden dat er vogels ver giftigd zijn. Je hebt natuurlijk altijd boeren die het niet kunnen aanzien dat ganzen hun gewas opeten en dan zelf actie ondernemen. Maar om za ken te bewijzen, dat is heel moeilijk. De kans dat er bekeurd wordt, is heel klein. In principe kan namelijk iedereen het gedaan hebben. Of je moet een potje met het gif nog in de schuur aantreffen. Maar eigenlijk is alleen op heterdaad betrappen een zekere manier. Dit soort zaken vin den echter niet bij daglicht plaats", aldus Van Vossen die nog wel een slag om de arm houdt totdat de uit slag van de AID er is. Als die uitslag komt (gisteren), blijkt dat het inderdaad geen cholera is, maar ook geen vergiftiging. 'Ui terlijk geweld', is de officiële ver klaring. Dat betekent in gewone taal dat ze door hagelbuien en zware windstoten geveld zijn. In heel Zee land en West-Brabant zijn op die manier meer dan 160 vogels om het leven gekomen. De gedachte dat het speelterrein/jop voor verschillende leeftijdscatego rieën ingericht wordt, deed de RPF/GPV tegen stemmen. „Wij vinden die combinatie van kleintjes en oudere jeugd niet haalbaar", ver klaarde P. van Belzen het bezwaar van de tweemansfractie. Wethouder I.C. Moerland probeerde tevergeefs, hem op andere gedachten te bren gen. „Juist u, die dagelijks met kin deren van deze leeftijd te maken heeft, kunt toch niet tegen ontspan ning zijn" (Van Belzen werkt in het middelbaar onderwijs - red.). De wethouder zei nog dat Van Belzen het voorstel niet goed begreep. Aan de Kotterstraat verdwijnen volgens het plan de speeltoestellen voor de kleinere jeugd. Daarvoor in de plaats worden een verhard basket balveld aangelegd, drie elementen voor skaters geplaatst en een pick nicktafel met banken. De kosten van het totaal komen op 46.619 gul den. Bij monde van de dames E. Frigge- Hogesteeger en M.A.E. Velthuis stemden VVD en PvdA in met het plan. Mevr. Frigge pleitte ervoor om ook verlichting aan te leggen, vol gens haar een noodzakelijke voor ziening. Mevr. Velthuis had er vrede mee dat de verlichting nog even wordt uitgesteld, maar rekende er wel op dat dit in de commissie als nog aan de orde komt. Ook M.A. van Beek (CDA) was benieuwd wanneer er over de verlichting ge sproken gaat worden. Overigens stelde hij vast dat hier geen sprake is van een jop, maar van een speel terrein. Ook de SGP gebruikte die term bij monde van M.J. Klippel. Deze kon ermee instemmen, omdat het waarschijnlijk zal leiden tot minder overlast in de buurt. D66 tenslotte was evenmin blij dat de verlichting op zich laat wachten. Moerland wees er nog op dat aan het aanleggen van verlichting - waarop in december tijdens een hoorzitting door diverse aanwezi gen is aangedrongen - ook een keer zijde zit. Het zou kunnen zijn dat de jeugd langer op het terrein blijft 'hangen', wat overlast zou kunnen geven. In de commissie wordt erop teruggekomen, maar er zal ook nog gekeken moeten worden waarvan eventuele verlichting betaald kan worden. De afrekening met het basisonder wijs van het fonds 'andere voorzie ningen' is door de gemeenteraad bij gesteld. Zowel de vereniging voor protestants christelijk onderwijs voor Tholen en omstreken (bestuur Regenboog, Ark en Kompas) als de bovenschools directeur van het Thools openbaar onderwijs hadden bezwaar gemaakt tegen de toegepas te methodiek. Besturen over meer scholen werden er namelijk door be nadeeld omdat positieve en negatie ve saldi met elkaar werden verre kend, terwijl bij één school een negatief saldo niet terugbetaald hoefde te worden. Door in beide ge vallen de negatieve saldi te laten voor wat ze zijn, krijgt het openbaar onderwijs 82.519 gulden extra en de vereniging 14.507 gulden. Beiden zijn daarmee akkoord gegaan. Anders ligt het met de Eben-Haëzer- school uit Tholen. Het bestuur hier van zegt in werkelijkheid minder geld uit dit fonds te hebben ontvan gen dan de gemeente heeft bere kend: 19.377 gulden, terwijl de ge meente uitkomt op 264.875 gulden (waarvan slechts 149.690 gulden in de dossiers te achterhalen is). De aangepaste vergoeding voor de school is berekend op 48.306 gulden (waarvan al 17.564 gulden is uitbe taald) en daarmee heeft de gemeen teraad ingestemd. Beide aanpassin gen leiden tot een extra uitgaaf voor de gemeente van 127.768 gulden. Een aanvaring tussen tussen me vrouw E. Frigge-Hogesteeger en burgemeester H.A. van der Munnik deed zich maandag voor in de ge meenteraad. Bij de behandeling van de notulen van de vorige ver gadering ging het VVD-raadslid in op de mogelijke huisvestinmg van asielzoekers op een woonboot in Tholen. In een krantenartikel had ze gelezen dat het om 200 mensen zou gaan, maar de wethouders had den haar diverse keren verzekerd dat er sprake is van zo'n zeventig. „Ik heb zelf het COA gebeld en daar gehoordt dat het om 200 tot 300 asielzoekers gaat. Zo'n grote groep is vijf procent van het inwo nertal van Tholen-stad. Waarom wordt daar zo geheimzinnig over gedaan." Hier onderbrak de burge meester haar met de mededeling dat hier de notulen aan de orde wa ren en dat vragen naar informatie niet beantwoord zouden worden. „U kunt een korte vraag stellen, anders ontneem ik u het woord." Waarop mevr. Frigge wilde weten wanneer de gemeenteraad nader geïnformeerd kan worden. Volgens Van der Munnik heeft het gemeen tebestuur het COA om informatie gevraagd en is daar het wachten op. Op krantenberichten wilde hij niet reageren. „Of het COA zit te kletsen of u zit te kletsen", zei me vr. Frigge bits. „Of u zit te klet sen", reageerde een geïrriteerde burgemeester. Wanneer iemand blanco wil stem men, moet zijn stembriefje ook werkelijk blanco zijn. Dat bleek maandag in de gemeenteraad bij een stemming over de programma raad voor het kabelnet. SGP-fractie- voorzitter M. Dijke kondigde aan blanco te zullen stemmen omdat hij principiële bezwaren had tegen de taak van de raad (deze adviseert welke omroepprogramma's in elk geval uitgezonden worden). Na het invullen van de stembriefjes conclu deerde de burgemeester dat op drie daarvan het woord 'blanco' stond. „Die zijn ongeldig", stelde hij vast, daarbij strikt het reglement hante rend. Twee andere briefjes waren maagdelijk wit ingeleverd, dus was blanco gestemd. De interpretatie van de raadsvoorzitter leidde tot hi lariteit onder de raadsleden en daar door raakten J.R Bout en P.W.J. Hoek - die als stemopnemers fun geerden - van slag. Zij telden beiden 18 stemmen, maar Van der Munnik zei dat er wel degelijk 19 waren uit gebracht: „Drie waren ongeldig en twee blanco." Dan zijn er veertien vóór het voorstel, stelde Bout vast. Zeven van de negen leden van de programmaraad - vertegenwoordi gers van maatschappelijke organisa ties - zijn daarmee door de Thoolse raad benoemd. Chemie-discussie. Vwo-leerlingen van vier Bergse scholen discussiëren op 10 maart in het Markiezenhof met directeur sendees J. van Osch van General Electric over chemie in de breedste zin van het woord. Op 28 februari 1929 trouwden Jo- hannis Rijnberg en Adriana Scher- penisse, nu respectievelijk 93 en 88 jaren oud. Hij werd 5 december 1905 geboren in Rotterdam. Zijn ouders waren echter geboren Sint- Annalanders. „In die tijd was daar net de Blue-Bandfabriek geopend en zijn vader, die hier altijd bij de boe ren had gewerkt, dacht daar een paar centen meer te kunnen verdienen. Maar z'n moeder hield het daar niet uit. Die miste het platteland", licht mevrouw Rijnberg toe. Zo kwam hij al op zeer jonge leeftijd met zijn fa milie in Sint-Annaland wonen. Me vrouw Rijnberg-Scherpenisse is 2 januari 1911 geboren op een boerde rijtje aan de Javadijk, aan de rand van Sint-Annaland. Toen zij onge veer een half jaar oud was verhuisde het gezin naar het huisje aan de Hoenderweg, dat toen juist gereed was. De echtelieden hebben elkaar ont moet op de kermis in Scherpenisse. Het was liefde op het eerste gezicht. Na hun huwelijk woonden ze eerst een paar maanden in bij haar ouders die daar een boerenbedrijf hadden. Sint-Annaland zag er toen heel an ders uit, zo blijkt uit de woorden van mevrouw Rijnberg-Scherpenisse. „Wat nu de Schoolstraat is, was toen een dreef. De speeltuin was toen nog bouwland. Je had wel al de Nieuw- straat en natuurlijk de Ring. Mijn vader heeft dit huisje laten bouwen in 1911. Ik heb wel eens gehoord dat het toen 2700 gulden kostte.'' Het jonge echtpaar kreeg een huis op de hoek van de Hoenderweg en de Langeweg. Joh. Rijnberg kwam bij zijn schoonvader te werken. Langdurig huwelijksgeluk was hen echter niet gegund. Hun enige zoon tje kwam in 1940 op tienjarige leef tijd te overlijden. „Dat was niet ge makkelijk weet je wel", zegt mevrouw Rijnberg moeilijk. Ze praat er niet graag over. „Om het te verwerken zijn we naar Duitsland gegaan. Ik wilde hier weg. We heb ben daar vier jaar lang bij boeren ge werkt, in het begin spraken we geen woord Duits. Maar het heeft ons wel geholpen om ons verlies te verwer ken." Een groot portret van hun zoontje hangt nog steeds aan de muur van hun huiskamer. In 1962 kwamen ze weer in het huisje van haar ouders te wonen, die inmiddels waren overleden. Als 'klein boertje', zoals mevrouw Rijn berg het uitdrukt, hadden ze wat ak kerland aan de Langeweg. Op zijn zestigste is Rijnberg 'gesaneerd', zoals dat toen heette. Met het klimmen van de leeftijd zien ze hun familie minder vaak. Mevrouw Rijnberg heeft een zus in de Nieuwstraat. die ze nog regelma tig ziet. Haar andere zus is reeds overleden. Joh. Rijnberg heeft nog vijf jongere zussen en een broer, die echter allemaal buiten Zeeland wo nen. Ze hebben veel contact met hun 86-jarige overbuurvrouw Mossel man. die met enige regelmaat over de vloer komt. Tot voor een aantal jaren geleden ging het echtpaar nog geregeld kaar ten in de Wellevaete. Het verzorgen van de grote tuin achter het huis la ten ze aan iemand anders over. „Dat gaat niet meer. Het wordt allemaal wat te veel, je bent zo snel moe", verzucht mevrouw Rijnberg. Haar man heeft nog tot z'n 90ste gefietst, maar door zijn slechter geworden gezichtsvermogen is dat niet meer mogelijk. Zij pakt nog wel af en toe de fiets, maar lang blijft ze nooit weg. Ze is niet graag alleen. Vanuit hun huiskamer ziet mevrouw Rijnberg bijna alles wat Sint-Anna land binnenkomt. Dat zullen ze wel missen als ze naar de Schutse ver huizen. Tegen de verhuizing zien ze wel op, maar mevrouw Rijnberg ziet ook voordelen. „Dan kun je koffie gaan drinken in de aula", zegt ze te gen haar man. Het echtpaar Rijnberg-Scherpenisse - zij 88 en hij 93 jaar - gedenkt een bijzonder huwelijksjubileum. Stijlvol, zo mag de nieuwste voorjaars- en zomercollec tie voor dames en heren genoemd worden. 'n Collectie die stoelt op meer dan 60 jaar ervaring. Collecties veranderen, maar de sfeer, kwaliteit en service zijn gebleven. -i Zoekt u stijlvol klassiek of juist onze jonge sportieve lijn? Den Engelsman-» Van Driel heeft 't hangen, beide onder één dak. Een heerlijk kopje koffie of thee staat klaar! I i

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3