NIEUW Gratis £S f Verkoping Adullam levert ruim 11 mille op Plaatselijk nieuws VISSER Informatieavond over diabetes 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 25 februari 1999 Steiger van Duivendijk HEUGA TEGELTAPIJT G. Polderman Projectinrichting B.V. Tholen Tel. 0166-603589 Mevr. Rijstenbil eerste Autotelefoon weg Lezing over zigeuners Nieuw bestuurslid NCVB Caravanstalling Portemonnee gestolen Carnaval Sint-Anthonius Biljarten Busje brandend aan haal AUTOSCHADE Naar het ziekenhuis Plattelandskomedie Geslacht in eigen slagerij Deksloof en boze PvdA'er Intrede predikant Probleem vervoer voetballers :i Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER J. van Splunter winnaar Bestuursleden herkozen Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen tele-taxi Vervangen drijver pont Patiëntenrechten Predikant beroepen Dominee jubileert Winst C. Nagelkerke Ruit ingegooid DAG EN NACHT Het college van b. en w. wil de losse aanlegplaatsen voor bootjes in de afgedamde Eendracht bij de werf van Van Duivendijk zoveel moge lijk concentreren bij de werf. Dat antwoordde afdelingschef F.G.J.M. Buermans dinsdag in de commissie gemeentelijke ontwikkeling op een vraag van E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Zij wilde weten wat er met de steigers bij Van Duivendijk gaat gebeuren als een deel van de baai verandert in een woongebied. „Worden ze daar gehandhaafd of gaan ze naar een andere plek?" Volgens Buermans kunnen de stei gers er blijven liggen, 'zo lang ze bij Van Duivendijk horen'. ..Het is de bedoeling dat de steigers voor andere losse boten om en rond de werf worden geconcentreerd." De raadsleden gingen akkoord met het sluiten van een overeenkomst met rijkswaterstaat voor de over dracht van beheer en onderhoud van percelen voor het plan Waterfront. Wethouder K.A. Heijboer (SGP) en de raadsfractie van de staatkundig gereformeerden zijn tegen de over eenkomst. Zij hebben principiële bezwaren tegen de recreatieve voor zieningen die in het plan zijn opge nomen. M.J. Klippel zei dat zijn partij bovendien bezwaar heeft te gen 'de verwevenheid van industrie en woningbouw'. Div. partijen vanaf 12,- per m2 Advertentie LM. De wedstrijd van klaverjasvereni- ging Tholen-stad. die donderdag werd gehouden in café de Kroon, is gewonnen door mevrouw H. Rijs tenbil. Tweede werd H. Snepvan gers. Er waren 20 deelnemers. Uit slag van de eerste vijf deelnemers: 1 mevr. H. Rijstenbil 5350 p; 2 H. Snepvangers 5192 p; 3 L. Hage 5039 p; 4 H. Oldenburg 4861 p; 5 C. Hage 4840 p. Uit een auto die geparkeerd stond aan de Koningin Julianastraat is zondagavond tegen acht uur een te lefoon gestolen. De 39-jarige eige naar werd gewaarschuwd door het auto-alarm en heeft de vermoedelij ke dader nog weg zien rennen. De plattelandsvrouwen hadden vo rige week een bijeenkomst met als thema 'het zigeunerleven'. J. Ver kerk uit Wijk bij Duurstede vertelde de dames over zijn ervaringen met dit volk. Als zoon van een hoofdon derwijzer, in een dorp waar veel zi geuners leefden, raakte hij al vroeg in de ban van hun cultuur. Meer dan 35 jaar had hij contact met hen en trok met paard en wagen door Euro pa en Noord-Afrika. Hij trouwde ook met een zigeunerin. Verkerk vertelde over zaken als hun cultuur, leven en muziek. Ook bracht hij zo wel hun geromantiseerde als hun criminele kanten ter sprake. Want behalve als bewakers van hun eigen cultuur staan zigeuners ook bekend als lieden die wel eens iets weg wil len nemen, als ze niks te eten heb ben. Maar volgens de spreker stelen ze nooit meer dan ze nodig hebben voor een dag. Hun vioolmuziek in spireerde grote componisten als Liszt en Brahms. Al met al was het een leerzame avond voor de Thool- se dames. De leden van de NCVB hadden woensdag hun ledenvergadering. Spreekster was mevrouw Van der Mee van het pharmaceutisch voor lichtingsbureau Remedica. Mevr. Vroon-Potappel en mevr. Van Gor- sel-van Dijke nemen nog een jaar zitting in het bestuur van de NCVB. Mevr. De Visser-van de Merbel heeft echter bedankt en voor haar is mevr. Roggeband-Baaij in de plaats gekomen. Verder bestaat er voor het reisje nog niet zoveel belangstel ling. Het bestuur en de activiteiten commissie beraden zich nog hier over. De Veste heeft een brief ge stuurd, waarin de leden wordt ge vraagd zich beschikbaar te stellen als leesmoeder of -oma. Mevr. Van der Mee sprak hierna over overgangsklachten en waar door deze worden veroorzaakt. Ze vertelde onder meer dat vrouwen te genwoordig gemiddeld 85 jaar wor den en dat door gezond te eten veel positiefs kan worden bereikt. Voor zitter mevr. Van Heemskerk-van der Laan bedankte de spreekster na af loop van haar lezing en overhandig de haar een kleine attentie. De provincie heeft de subsidie op de sanering van de caravanstalling Van de Klundert aan de John F. Kennedystraat vastgesteld op 105.068 gulden. De voormalige ga rage van het autobusbedrijf is ge sloopt om plaats te maken voor wo ningbouw en de aanleg van een straat. De provincie heeft haar bij drage aan de gemeente gebaseerd op de kosten van grondverwerving (172.678 gulden) en sloop (37.458 gulden). Bodemsanering kwam niet voor subsidiëring in aanmerking. Een 19-jarige inwoonster van Sta- venisse miste na een bezoek aan de Hervormde kerk vrijdagavond haar portemonnee. In de garderobe van het gebouw bleken jassen te zijn doorzocht. Het is niet bekend of er nog meer spullen worden vermist. De politie verzoekt eventuele getui gen om contact op te nemen. Ook de leerlingen van de Sint-An- thoniusschool hebben onlangs car naval gevierd. Nadat dweilband de Neutekraekers was gearriveerd, kon het hossen beginnen. Na een half uur werden zij afgelost door de Lamsöören, vergezeld van prins Wijte en zijn gevolg. Groep I tot en met 4 werden vervolgens beoor deeld op hun mooie uitdossing. Hierna kregen de kinderen limona de en kon er weer gehost worden. Daarna waren de groepen 5 tot en met 8 aan de beurt. Voor hen had de carnavalsvereniging een spelletje uit de oude doos, te weten 'ren je rot*. Alle kinderen deden hier fana tiek aan mee. Na afloop was er de carnavalsketting, waarbij degenen die het mooist verkleed waren een mooie ketting kregen. Nog eenmaal konden de kinderen hossen en de zevensprong doen, waarna de prins afscheid nam. Uitslagen De Treffers. C. Burgers-J. Hommel 9,84-10; K. Hommel-B. den Hollander 6,28-10; H. Hom- mel-R Hommel 8,42-10; N. Rooij- akkers-J. van Daalen 10-10; D. den Hollander-D. van Driel 9.57-10. Kortste partij (24 beurten) P. Hom mel, hoogste serie (14 caramboles) K. Hommel en C. Burgers, beste ge middelde (2,48) D. den Hollander. Een taxibusje raakte zaterdagoch tend in de Burgemeester Baasstraat onherstelbaar beschadigd, nadat het door brand uit zichzelf aan de haal ging. De bestuurder had het voer tuig even geparkeerd om passagiers op te halen. Bij terugkomst zag hij dat er rook onder de motorkap van daan kwam. Terwijl de bestuurder de brandweer belde, ging zijn busje er ten gevolge van de brand zelf standig vandoor, om even verderop tegen een garagebox tot stilstand te komen. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij. Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIE MANTSVE RDRI ET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De kinderen van groep zes van de School met de Bijbel hebben een bezoek gebracht aan het ziekenhuis te Dirksland. Ze kregen dia's te zien over alle facetten van het ziekenhuis en maakten grif gebruik van de ge legenheid om vragen te stellen. Ze vroegen hoeveel ambulances het ziekenhuis heeft. Wat er gebeurt als je een hartaanval krijgt. Of de spe cialisten weieens flauwvallen tij dens een operatie, enz. Daarna mocht de helft van de groep de kin derafdeling bezoeken. Beppie Moerland,en Martine van Driel bo den een grote fruitmand aan voor alle kinderen van de afdeling. On dertussen was de andere helft van de groep bezig met het meten van de bloeddruk en het beluisteren van het hart. Daarna ruilden de groepen en werd Thijmen den Engelsman onder grote hilariteit van het bed getakeld met de ijzeren zuster. Aan het einde van de middag kregen alle kinderen een operatiemuts en een grote spuit. Daarna werden de twee verpleegkundigen hartelijk bedankt voor de leuke en leerzame middag en kregen bloemen aangeboden. De plattelandsvrouwen hielden donderdag in de Wellevaete hun jaarlijkse gezinsavond. De toneel groep Ons voordeel uit Poortvliet bracht bij deze gelegenheid de plat telandskomedie in drie bedrijven 'Help ik krijg een kind'. Deze han delde overeen vlotte jonge man, ge naamd Gerard de Jong, die van de belastingdienst te horen krijgt dat hij zwanger is. Dat was aanleiding voor een reeks van verwikkelingen, waarin de norse boer Herman Pieter en zijn vrouw Marie een rol speel den, evenals schoonmoeder Beatrix de Jong en haar dochter Madeion die besloten bij Gerard in te trek ken. Uiteindelijk blijkt het allemaal op een misverstand te berusten en is een zekere Gerda de Jong zwanger. Daarop zet Gerard iedereen buiten en keert zijn rust terug. De spelers waren Daan Goense, Harrie de Groot, Liesbeth Buitenhuis, Corrie van Kempen, Marianne Zandber gen, Riet Hage, Andrea Hage en Martie Lindhout. Als souffleurs tra den Anja Hage en Lenie Visser op. terwijl Corinne Matthijssen de gri me verzorgde. Ze werden bedankt door voorzitter mevrouw A. Breure, die hen een boeket overhandigde. De avond werd besloten met dans cn muziek, die werd verzorgd door drive-in show Blue Starlight. Stavenisse Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag De raadsleden in de commissie ge meentelijke ontwikkeling gingen dinsdagavond akkoord met het op knappen van de deksloof op de sta len damwand van de haven. Het gaat om onderhoudswerkzaamhe den aan de betonnen sloof en andere Ipsse delen. Een en ander zal van een coating worden voorzien. Het voorstel van het college om geld voor het werk beschikbaar te stellen was zo summier, dat M.A.J. van der Linde (PvdA) er zich boos over maakte. „Ik mis een uitleg over de centen. Dit stuk is wel erg mini maal. Ik zie er het nut niet van in om zo'n stuk voor ons ter inzage tc leggen." Ook A.L. Piet (RPF/GPV) vond de uitleg aan de magere kant. Wethou der K.A. Heijboer van openbare werken antwoordde dat de begro ting van de kosten bij de raadsstuk ken komt te liggen. Maar die toe zegging aanvaardde Van der Linde niet. „Het is toch de functie van de ze commissie om op dit punt in te gaan? De volgende keer ga ik hier niet mee akkoord." Heijboer zegde toe dat de begroting ter inzage komt te liggen voor de commissie. Bij aankoop van uw tapijt BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. Zondag krijgt de Hervormde Ge meente weer een eigen predikant in de persoon van M.J. Kommers uit Bunnik. In de morgendienst van tien uur zal de kandidaat bevestigd worden door ds. P. Nagel uit Wijk bij Duurstede, waarna hij in de mid- dagdienst van half drie intrede doet. Stavenisse was vacant sinds het ver trek van ds. T. van Bruggen ruim anderhalfjaar geleden. Sint-Maartensdijk Vanavond praat het jeugdbestuur van s.v. Smerdiek met ouders van de junioren over het vervoer van de voetballers naar wedstrijden in an dere plaatsen. Zaterdag moest het bestuur de wedstrijd tegen Nieuw- Borgvliet afzeggen omdat er onvol doende auto's beschikbaar waren om de C-junioren naar Bergen op Zoom te brengen. Het afmelden komt de vereniging op een boete te staan. Komt de ploeg weer niet op dagen, dan neemt de KNVB het elf tal zelfs uit de competitie. t Runderlappen of Xsucade 1 kg Soeppakket Kippebouten 1 kg ƒ17,00 6,95 3,50 Malse riblappen 1 kg Blinde vinken 5 halen Kalkoenfilet 500 gram ƒ13,00 i 4 betalen 5,25: Coburger rauwe ham 100 gram Palingworst 100 gram Boterhamworst 100 gram Gyrossalade 150 gram Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Bij aankoop van 1 kg varkens- kluif 1 pak spliterwten GRATIS 2,25 1,35 0,98 1,95 Advertentie I.M. Zover wil het jeugdbestuur het niet laten komen en vraagt daarom ou ders/verzorgers in een brief, te ko men praten om een oplossing te zoeken voor dit probleem. Bij klaveijasvereniging de Pende laars is J. van Splunter met 5425 punten de onbetwiste winnaar ge worden van de competitiewedstrijd van vrijdag. Verdere uitslag: 2 J. Guiljam 5128 p; 3 A. Koetsier 5083 p; 4 L. Kampman 5047 p; 5 K. van de Hoek 4635 p; 6 A. Arts 4510 p; 7 G. de Hond 4437 p; 8 M. den Haan 4421 p; 9 C. Meijer 4271 p; 10 C. Weeland 4264 p; 11 J. van Gorsel 4110 p; 12 J. van der Werf 3405 p. In de Groen van Prinstererschool is onlangs de jaarlijkse ouderavond met ledenvergadering gehouden. De avond werd geopend met een medi tatie door ouderling Rijstenbil naar aanleiding van JakobuS 1, vers 5. Voorzitter Andriesse verwelkomde vervolgens de vele aanwezigen, waaronder mevrouw drs. A. Brou wer, oud-leerkracht van de school. Zij hield een referaat over het ge drag van kinderen, onder de titel 'er zijn grenzen'. Hierna werden de be stuursleden K.A. Kleppe en A. Steenpoorte herkozen. Over de voortgang bij de nieuwbouw viel nog niet veel te melden, hoewel de groei van de school wel voor ruim tegebrek zorgt. De sluiting werd verzorgd door ds. Lohuis, die een slotwoord sprak naar aanleiding van Spreuken 22:6. Na het zingen van psalm 78:2 eindigde hij met dank gebed. OOSTERSCHEIOE REGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Er komt een nieuwe drijver onder de loopsteiger van het veer Goris- hoek-Yerseke. Dinsdag adviseerde de commissie gemeentelijke ont wikkeling positief over het voorstel van het college om de stalen bak onder de toegangsbrug te vervan gen. Kosten 53.000 gulden. Het sta len gevaarte is volgens afdelings chef W.A. Blaas doorgeroest en aan vervanging toe. M.A.J. van der Linde (PvdA) dacht dat er al eerder een onderdeel was vervangen en vreesde 'van de ene calamiteit naar de andere te lopen'. Volgens Blaas was'eerst de steiger gerepareerd na schade door vorst, nu gaat het om de drijver. J.C. Koopman (SGP) zei alleen akkoord te kunnen gaan met de vervanging zolang het pontje niet op zondag vaart. De plattelandsvrouwen waren on langs bijeen in het Holland Huis. Na enige huishoudelijke mededelin gen gaf voorzitter mevr. B. Hage het woord aan H. Willems van het in formatie- en klachtenbureau ge zondheidszorg (IKG)-Zeeland. De ze vertelde over patiëntenrechten en de mogelijkheden die er bestaan wat betreft het indienen van klach ten over de gezondheidszorg. Als voorbeelden noemde hij de wacht tijden of een verstoorde relatie met een hulpverlener. Het IKG zoekt sa men met de patiënt een oplossing. Willems onthulde ook dat de ge zondheidszorg per persoon jaarlijks gemiddeld 4500 gulden kost. Uiter aard was er ook nog gelegenheid om vragen te stellen. Na afloop werd de spreker bedankt en kreeg hij een kleine attentie overhandigd. Poortvliet De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C.A. van Dieren te Stolwijk. Rijssen- Zuid beriep dezelfde predikan(. I).V. maandag 1 maart hoopt de zending weer oud papier op te ha len, vanaf half zeven. Advertentie I.M. Veel leden van de Hervormde Ge meente kwamen zaterdagavond do minee en mevrouw Egas in het ver enigingsgebouw Eben-Haëzer feliciteren met het koperen jubi leum van de predikant. Namens het college van kerkvoogden, de ker kenraad en kerkelijke verenigingen bood M. Bijl een bureaustoel aan. Ds. Egas toonde zich blij met de ca deaus en bedankte iedereen voor hun bijdragen. Hij zei te hopen, de stoel nog veel te kunnen gebruiken, hetzij in Poortvliet of elders. Na de receptie volgde nog een samenzijn met familie en kerkenraad. De Israëlische zon heeft C. Nagel kerke deugd gedaan, gezien zijn re sultaten tegen zowel T. Demming en A. Schot tijdens de competitie wedstrijd van biljartvereniging Tol- rust. Hij haalde met tien caramboles de hoogste serie en met 3,19 het beste gemiddelde. Uitslag: C. Na- gelkerke-T. Demming 10-6,5; C. Nagelkerke-A. Schot 10-6,3; G. de Jonge-H. Cornelissen 4,05-10; L. Bijl-T. Demming 10-5,5; L. Bijl; C. Bal 10-6,92. Sint-Philipsland Een 45-jarige inwoner heeft woens dag een ruit vernield van een wo ning in de Eendrachtstraat. De aan leiding voor zijn daad moet worden gezocht in relatieproblemen. De man is aangehouden door de politie en verhoord. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 28 febr. Expositie schilderijen Marianne v.d. Meer, bibliotheek. 1 mrt. Ledenvergadering Onder-ne- mersver. Tholen, Meulvliet, 20 u. 3 mrt. Thjos Creamiddag met schmink, 14-15.30 u. 4 mrt. Voorlichtingsavond over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20.15 u. 9 mrt. Jaarvergadering Anbo, Het Visnet 14 u. 10 mrt. Bijeenkomst Thjos, pennen- bakjes maken, 14-15.30 u. 13 mrt. Rommelmarkt eb verkoping jeugdclubs N.H. kerk, Wingerd 14- 16.30 u. 24 mrt. Kaarsen versieren platte landsvrouwen, gebouw NPB 20 u. 24 mrt. Paasbijeenkomst NCVB. OUD-VOSSEMEER 5 mrt. Programma 'Bond en Blauw', Kiki Heessels, Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 25 febr. Vergad. gebiedscommissie waterschap, Wellevaete 19.30 u. 27 febr. Jubileumzaneavond VZOS, N.H. kerk 19.15 u. 2 mrt. Voorlichtingsavond Rabobank 'agrar. toekomst door samenspel', Wellevaete 18.30u. 4 mrt. Districtsbijeenkomst water schap, Wellevaete 19.30 u. 4 mrt. Tafeltennistoernooi Rabobank St.-Annaland-Poortvliet. Wellevaete 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 8 mrt. Vergad. comm. gem. ontwik keling, gemeentehuis 19.30 u. 9 mrt. Vergad. comm. algemeen be stuur en welzijn, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 27 febr. Plattelandskomedie 'Help ik krijg een kind' door Ons Voor deel, Holland Huis 19.30 u. 1 mrt. Jaarvergad. ZLTO, Holland Huis 19.30 u. 9 mrt. Handwerkmiddag platte landsvrouwen, Holland Huis 14-16 u. SINT-PHILISPSLAND 25 febr. Plattelandsvrouwen over patiëntenrechten. Wimpel 20 u. 11 mrt. Voorlichtingsavond over borstvoeding, Voorstraat 32, 20 u. BERGEN OP ZOOM 25 febr. Moderne tragedie 'Volgens Myra', De Maagd, 20.15 u. 26 febr. Balletvoorstelling 'Het Zwanenmeer', De Maagd 20.15 u. 27 febr. Concert 'The Deep River Quartet', De Maagd, 20.15 u. 2 mrt Musical 'Blood Brothers', De Maagd 20.15 u. 4 mrt. Opera 'Othello', De Maagd, 20.15 u. 5 mrt. Muziektheater Hans Visser 6 Friends, De Maagd, 20.15 u. 6 mrt. Theaterconcert Emmy Ver- hey en Henk van Twillert e.a., De Maagd, 20.15 u. 7 mrt. Oecumenische cantate dienst m.m.v. Hortus Musicus Reli- giosus, Gertrudiskerk 16 u. In het spelletjeslokaal vermaakt met name de jeugd zich tijdens de verkoping van Adullam. De verkoping die zaterdag in de Rehobothschool te Stavenisse werd gehouden ten bate van de stichting Adullam heeft netto ruim 11.000 gulden opgebracht. Van tien tot vier uur was het erg druk op de verkoping. De Piloot- weg stond vol met auto's en het was zelfs behoorlijk dringen om binnen te komen. In de hal en di verse lokalen van de school wer den de meest uiteenlopende za ken verkocht. Van boeken tot kleding, fruit, kaas en friet. Bui- ten kon de jeugd zich vermaken op een circuit waar op mam moetskelters werd gereden. Bin nen was er ook nog een lokaal met spelletjes ingericht. De geu ren van diverse etenswaren ver mengden zich met het geroeze moes van de vele bezoekers. Voorzitter C. Nieuwenhuis van de werkgroep Tholen en Sint- Philipsland van Adullam stond er tevreden bij. Dat mag ook wel, want de verkoping levert een fors bedrag op. Na afloop kan Nieu- V wenhuis dan ook niet klagen. „Naar ons gevoel was het druk ker dan anders. En ik mag wel zeggen dat de verkoping een in terkerkelijk, samenbindend ka rakter heeft gehad. En dat wordt gewaardeerd." Nieuwenhuis vindt het moeilijk te zeggen hoe veel mensen er zijn geweest. Hij houdt het op een voorzichtige schatting van zo'n 500 mensen die de ongeveer zestig stands be zochten. De stichting Adullam gehandicaptenzorg is een initia tief van de Oud Gereformeerde Gemeenten, de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (buiten verband) en de orthodoxe vleu gel van de Nederlandse Her vormde Kerk (Gekrookte Riet). Landelijk telt de stichting zo'n negen afdelingen. De stichting biedt geestelijke en lichamelijke zorg aan verstandelijk gehandi capten. Daarvoor heeft Adullam onder meer diverse verzorgings huizen in beheer, onder andere in Ouddorp. 1 Predikbeurten Zondag 28 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Ouden. 18.30 u. ds. Muilwijk, Monster. HF.RV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. 17 u. jeugddienst in Ger. kerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze. 17 u. ds. Broere (jeugddienst). CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Peet, Spijkenisse. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. ds. Pors, Zwijndrecht. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Voortman, 's-Hertogen- bosch. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Leunis, Hellevoetsluis. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-kERK vr 9 u. woord-, gebeds- en commu niedienst. za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst. zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. dr. Buitelaar, Rotterdam. en 18 u. ds. Beider, Nieuwe Tonge. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Blok. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Nagel, Wijk bij Duurstede bev. kand. Kommers). 14.30 u. ds. Kommers (intrede). OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. 19 u. ds. Verweij, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. ds. Schipper, 's-Gravenpolder. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 14.30 u. ds. Heetderks, Oosterhout. GEREF. GEM. 10 en I8.30u. ds. Blok, Ermelo. 14.30 leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 17 u. ds. Den Ouden, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. +film+++film+++film+++film+ ROXY I: Een luizenleven (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14, 16.15 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Star Trek: Insurrection - do, ma en wo 20 u„ vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 18.30 en 20.45 u. ROXY 2: Antz - do t/m zo 16.15 u. Abeltje (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za en wo 14 u. Urban Legend - do, ma en wo 20 u., vr en za 21.30 u., zo 18.30 en 20.45 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Meet Joe Black - do en zo t/m wo 20 u., vr en za 20.30 u. Een luizen leven (Ned. gespr.) - vr 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. You've got mail - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., zaen zo 14, 18.45 en 21.30 u. Abel tje (Ned. gespr.) -za, zo en wo 14 u. Mulan (Ned. gespr.) - zo 16.15 u., wo 14 u. Enemy of the State - vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Conte d'Hiver - ma 20.30 u. The Idiots - di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland ra dio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland te levisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether). Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 27 en zondag 28 febru ari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkcrus, Tholen, tel. 602350. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400 St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP Bakker, Bergen op Zoom, tel. 0164- 237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. v. Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 653312 of 602456. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Oosterschelde Thuiszorg Bereikbaar ma t/m vr 8.15-15.30 u, tel. 0166-663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Uitleen verpleegartikelen: St.-Maartensdijk, ma t/m vr. 11-14 u.Tholen, ingang Regentessestr. ma t/m vr 18.30-19 u. Maatschappelijk werk Ooster- schelderegio Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. REG. INDICATIEORGAAN Maartenshof 5, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Maartenshof 6, Sint-Maartensdijk, tel. 0166-662293. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tholen, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tholen 602507 en 653146; Sint- Philipsland 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-605166 of 0166-664585. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-222222. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 25 febr. t/m vrijdag 5 mrt. donderdag 25 10.40-23.40 vrij dag 26 12.10 zaterdag 27 1.00-13.40 zondag 28 2.15-14.45 maandag 1 3.10-15.40 dinsdag 2 4.00-16.25 woensdag 3 4.40-16.55 donderdag 4 5.10-17.35 vrijdag 5 5.40-18.00 di 2/3 8.00 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. I)e stichting Huisartsen laboratorium (SHL) houdt maandagavond om zeven uur een informatiebijeenkomst in zorgcentrum Ten Anker over diabetes. Tijdens deze bijeenkomst, die is bedoeld voor suikerziektepa tiënten, vindt onder meer een lezing van een diabetesconsulente plaats. Ook is er een forum aanwezig om vragen uit de zaal te beantwoorden. De informatieavond maakt deel uit 300.000 tol 500.000 mensen aan, waarmee het de meest voorkomende chronische aandoening is. Vooral ou deren worden door de ziekte getroffen en door de toenemende vergrijzing neemt het aantal lijders snel toe. De SHL verricht regionaal medisch on derzoek bij patiënten die door hun huisarts zijn doorverwezen. Alle men sen die via hun huisartsen gebruik maken van de diabetesdienst ontvan gen een persoonlijke uitnodiging voor de bijeenkomst in Ten Anker. van een reeks die in heel West-Bra bant wordt gehouden, in het kader van het tienjarig bestaan van de dia betesdienst van de SHL. Dat is één van de diensten van de stichting. Met de avonden wil de organisatie aan het publiek duidelijk maken dat zorgver leners zoeken naar wegen om de zorg voor diabetespatiënten goed toegan kelijk te maken. Diabetes is een stofwisselingsziekte. In Nederland lijden er naar schatting

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2