Ontlading van emoties na gelijkmaker van Noad tegen strijdvaardig WHS Deelnemers wandeltocht beloond met prachtig, zonnig winterweer Kans op hoofdprijs Smerdiek neemt af M WHS loopt ver in blessuretijd eerste zege mis SPS boekt verrassende overwinning op Rillandia Stem WD! Donderdag 25 februari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Vosmeer glijdt uit in wedstrijd tegen hekkensluiter Nog nooit eerder in deze competitie was WHS zo dicht bij een overwinning als zaterdag in St.-Philips- land. Met een 0-1 voor sprong tegen Noad gingen de St.-Annalanders de bles suretijd in. De rechtstreekse confrontatie tussen de re gionale degradatiekandida ten werd echter een strijd van de lange adem. Scheidsrechter Toorenaar liet tot verbazing van velen ruim acht minuten doorspe len. Vlak voor het verstrij ken van de speeltijd kaapte spits Leo Zuidweg de buit weg voor WHS, door nog net de punt van zijn schoen tegen de bal te plaatsen en deze over een naar de grond vallende doelman Jaap Verhoef te wippen. Woede Afgebluft Aantrekkelijker Op de kruising Psychische klap Onder enorm meevallende weersomstandigheden, gin gen zaterdag 168 deelne mers van start in de 3e win- terserie-wandeltoc/it van de Zuidwesthoek. Dit samen werkingsverband van wan delsportverenigingen, waar onder WSC Vosmeer uit Oud-Vossemeer, houdt elk jaar drie van dergelijke tochten in een winterserie. i Tholense Boys stelt thuis zwaar teleur Dat er volgend seizoen geen vier ploegen meer in de der de klas zullen spelen is zo goed als zeker. WHS maakt nu de grootste kans op degradatie, maar ook Noad heeft nog dringend punten nodig. SPS krabbelt steeds meer op. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse nam eerst afstand van de laatste plaats en kan na de over winningen op FSV en Rillandia nu zelfs richting de mid denmoot gaan kijken. Tholense Boys stelde thuis zwaar teleur met een 0-1 nederlaag tegen Baronie. Tholense Boys heeft geen scherpte Ruime nederlaag voor Stavenisse Stavenisse kansloos Joey Moerland vierde Henny Polderman Hans van Gorsel Oscar Huiskamp Zeg waar 't op staat. Trefzeker Topscorer Slechts drie treffers vallen er voor Thool- se voetballers te noteren. Jacco Vaders bracht zijn totaal op veertien doelpunten. De aanvaller is daarmee koploper Niels Hagc tot op vier doelpunten genaderd. De spits van Smerdiek heeft al tw^e maanden niet meer gescoord en kan in de slotfase van de competitie nog bedreigd worden. Teamgenoot Alex van der Reest blijft met vijftien doelpunten op de twee de plaats staan. Leo Zuidweg van Noad maakte zaterdag zijn vijfde doelpunt voor de St.Philips- landers, terwijl verdediger Leon de Witte met drie treffers de topscorer is bij WHS. - Voetbal programma Zaterdag 27 februari uur WHS-FSV(Bruynes) 14.30 Gravendeel-Noad(Kruithof) 14.00 Neo-Thol.Boys(Luybrechts) 14.30 CapelIe-SPS(Pekaar) 14.30 Stavenisse-Brouwershavcn(Lisscveld) 14.30 Halsteren-Smerdiek(vDonge) 14.30 WHS 2-Terneuz.B.2(Bousscn) 13.45 Thol.B.2-Veere 2(Dursun) 14.30 Serooskerke 2-WHS 3(Cijsouw) 16.15 FSV 2-SPS 2(Staring) 14.30 Noad 2-VVGZ 3(dLooze) 15.00 Smerdiek 2-Spui 2(Schippcr) 14.30 Duiveland 3-Thol.B.3 15.00 SPS 3-Cortgene 2 14.00 Noad 3-Dinteloord 4 13.00 Thol.B.4-Stavenisse 2(Houdé) 14.30 Smerdiek 3-WHS 5 14.30 WC 5-Thol.B.5 15.00 Krabbendijke 4-Noad 4 14.30 SPS 4-Rillandia 4 14.30 DSE 3-Noad 5 12.30 DFS-Smerdiek da. 11.15 Noad da.-Kloetinge 3 11.15 Zondag 28 februari uur WVV-Vosmeer(Verschaeve) 14.30 HSC 4-Vosmeer 2 10.00 Steenbergen 5-Vosmeer 3 10.00 Vosmeer 4-lnlernos 10 10.00 - Voetbal Uitstagen Derde kl.: SPS-Rillandia 1-0. Thol.Boys- Baronie 0-1, Noad-WHS 1-1. Vierde kl.: Duiveland-Smerdiek 1-0. ZPR-Stavenisse 5-1 Zesde kl.: Vosmeer-Welberg 1-2. Dames: Meeuwen-Smerdiek 1-2, Meeu wen 2-Noad 9-0. Eerste kl. res.: Seolto 2-Thol.Boys 2 0-0, Oostkapelle 2-WHS 2 1-1. Tweede kl. res.: WHS 3-Meeuwen 3 0-0, SPS 2-Gravendeel 2 2-9, Grl. Lindt 3-No- ad 2 0-1. Derde kl. res.: Kapelle 3-Smerdiek 2 5-0. Vijfde kl. res.:WHS 5-Krabbendijke 4 9- 0, Smerdiek 3-SPS 4 3-0. Zesde kl. res.: Welberg 2-Vosmeer 2 af gelast, Borgvliet 5-Vosmeer 3 0-7, Vo smeer 4-Noordhoek 2 8-1. Jeugd: WC-Vosmeer A 2-9, Vosmeer C- VVC 2-1, BSC-Vosmeer D 9-1, Moe-Vo smeer El 2-1, Vosmeer Fl-SPS F1 1-7, Vosmeer F2-VVC 2-1; Rimboe-Smerdiek D 4-2, Grenswachters-Smerdiek El 3-6, Smerdiek E2-Dosko 2-0, Stavenisse F- Smerdiek F! 0-19, Smerdiek F2-Bergcn 0-12. Tholense Boys Bl-F.C.Bergen 5-1, Tho- lense Boys Cl-Internos 2-4, Steenber- gen-Tholense Boys Dl 8-0, Tholense Boys El-Internos 4-7, Vivoo-Tholense Boys F1 0-3, Tholense Boys F2-SCWel- berg 14-0, Halsteren-Tholense Boys F3 6-4. Zesde klasse Tegen hekkensluiter Welberg is Vosmeer zich een lelijke buil geval len. De Brabanders wonnen name lijk met 1-2 en dat was niet eens on verdiend. De thuisclub kwam de hele middag nauwelijks in de wed strijd en dat resulteerde erin dat er amper scoringskansen kwamen. Na vijf minuten spelen kreeg Welberg een vrije trap even buiten het straf schopgebied. Een Vosmeer-verdedi ger lichtte zijn been op voor de bal, die in de uiterste hoek verdween zonder dat doelman Daan Lobbezoo er ook maar iets aan kon doen. Vos meer wist de vroege achterstand niet weg te werken, verder dan twee doelpogingen van Jacco Vaders kwam men niet. Aan de andere kant kopte een Welberg-speler na een half uur de bal tegen de paal en even later belandde een schot van Vos meer op de lat. Het was het enige schot dat met de wind in de rug op het Brabantse doel werd gelost. Na de thee kwamen bij de thuisclub Wil Kostermans en Richard Voshol in de ploeg voor Leon van Treijen en Rini Plompen. Maar ook die wis seling zorgde nauwelijks voor nieuw elan. Welberg speelde feller en hield de verdediging ook goed gesloten. Na een kwartier spelen werd het met een uitval 0-2. Regel matig probeerden de Brabanders met schoten van afstand - gedragen door de wind - de Vosmeer-doelman te verschalken, maar dat lukte niet. Pas in de laatste tien minuten van het duel wist de thuisclub nog enigszins een vuist te maken. Eerst haalde Bas Quist de bal nog van de lijn uit een inzet van Welberg, maar vlak daarna gaf Richard Voshol bij een uitbraak de bal goed voor op Jacco Vaders die het leer in het net kopte. Kort voor tijd viel Arjen Ver kammen uit met kramp en kwam Danny Istha in het veld. Vosmeer probeerde nog wel, maar slaagde er niet in om de gelijkmaker te scoren zodat men met lege handen stond. Het veld in Oud-Vossemeer tvas goed bespeelbaar, ondanks de vele regen van 's morgens. Val Aan 13 9 3 1 30 42-9 WW '67 11 9 2 0 36-9 NVS 12 7 3 2 :4 35-14 Vosmeer 14 7 3 4 24 31-20 Schijf 13 7 2 4 23 30-17 Ouwerkerk 12 6 4 22 31-20 Kruisland 11 6 2 3 20 15-17 Nw.Borgvliet 14 4 3 7 15 36-25 Rimboe 12 4 5 5 14 31-32 Vivoo 13 4 1 8 13 29-38 TPO 14 3 4 7 13 17-32 Oudenbosch 11 3 2 6 10 14-45 Welberg 15 2 112 7 9-51 Moerstraten 13 1111 4 17-44 Derde klasse Door de late gelijkmaker van Noad sloeg de hoop bij WHS over in on geloof en woede. De gehele WHS- aanhang wachtte na het verstrijken van de officiële speeltijd op het verlossende eindsignaal van de scheidsrechter. Bij de dug-out was de spanning zichtbaar. Trainer, ver zorgster en wisselspelers stonden langs de lijn vol ongeduld te wach ten op het einde van de wedstrijd. Terwijl iedereen bij WHS zich ge reed maakte om de eerste seizoens overwinning te vieren, was het Leo Zuidweg die het thuispubliek in feeststemming bracht. Door de ver rassende wending kregen de emo ties een geheel andere ontlading. Eerst werd doelpuntenmaker Leo Zuidweg bedolven onder zijn me despelers. De vreugde om de pun- tendeling werd door de St.-Philips- landers als een overwinning gevierd. Toen eindelijk volgens de scheidsrechter precies 90 minuten waren gespeeld kwamen de emo ties bij WHS los. Enkele spelers zochten met gebogen hoofd de kortste weg richting de kleedkamer op, terwijl anderen hun stem ver hieven richting de scheidsrechter. Grensrechter Goedegebuure, trai ner Moerland en enkele supporters toonden demonstratief hun uur werk aan de scheidsrechter, om aan te tonen dat hun horloges beter bij de tijd waren dan dat van de leids man. De frustraties bij de trainer van WHS liepen hoog op. Theo Moer land kookte van woede en liep tie rend van het veld. Enkele meters verder nam Leo Zuidweg de felici taties van zijn vrouw in ontvangst en was er voor zijn kind een knuf fel. „Het was geen echt mooie treffer, maar wel een hele belangrij ke", concludeert de spits van Noad. „Met een sliding kon ik net de bal nog raken en over doelman Jaap Verhoef plaatsen. Eigenlijk hadden we al eerder de gelijkmaker moeten maken. Na een zeer slechte eerste helft hebben we de druk kunnen op voeren. Gezien de gehele wedstrijd is dit een terechte uitslag. Een win naar verdiende dit duel niet. Natuur lijk zijn wij gelukkig dat we op de valreep langszij zijn gekomen, maar voor de strijd tegen degradatie is dit gelijkspel te weinig. Het zal nog lastig zijn om ons in deze klasse te handhaven", meent Leo Zuidweg. „Dit is nu al het zevende gelijkspel. Op deze manier schiet het voor ons niet op", concludeert een verbitter- Noad-speler Arjan Moerland rechts) probeert met de bal aan zijn voet te ontkomen aan zijn Sint-Annalandse belagers Rien Fase vooraan en Hans van den Ouden (midden achter). de Theo Moerland. „Een overwin ning op Noad had voor ons één van de laatste strohalmen kunnen zijn om degradatie nog te kunnen ontlo pen. Werkelijk alles zit ons tegen", aldus Moerland, die als oud-speler de gloriertijd van WHS meemaakte, maar die als trainer zijn periode bij de St.-Annalandse club dreigt af te sluiten met een historisch diepte punt. Dat WHS de handdoek nog niet in de ring heeft gegooid, was zaterdag zichtbaar op het sportveld van St.- Philipsland. Met een enorme inzet bond het jeugdige team de strijd aan met de thuisploeg. Het van nature fysiek sterke Noad werd verrast en in de eerste helft zelfs afgebluft door het strijdplan van de St.-Anna landers. Opnieuw werd duidelijk dat WHS het gebrek aan kwaliteit alleen met het wapen van inzet kan compenseren. De ploeg wist echter ondanks het veldoverwicht te wei nig kansen te creëren. Middenvel der Rien Fase bracht na twintig mi nuten de handen van de WHS-supporters voor het eerst op elkaar, toen hij met een laag hard afstandsschot de bal in de hoek plaatste. Doelman Corné de Frel ging gestrekt naar de hoek en kon de inzet tot hoekschop verwerken. De daaropvolgende corner werd doorgekopt en kwam precies op het hoofd van de mee opgekomen Leon de Witte, die de bal met zijn hoofd in het doel knikte. De aanvoerder van WHS leek met zijn treffer de basis gelegd te hebben voor een goed resultaat. Noad kon voor rust geen potten bre ken. De thuisploeg was aanvallend ook verzwakt door het al vroeg uit vallen van aanvaller Erik Fonteijne, waardoor middenvelder Roland v.d. Velde naar de voorste linie door schoof. De jonge speler was op deze postitie nog onwennig, waardoor Leo Zuidweg de belangrijkste pion bleef in de aanval. Met een stevige wind in de rug bleef WHS aanval lend spelen, maar de ploeg verzuim de om verder door te drukken. Vlak voor rust kreeg Jeroen Moerland nog een vrije schietkans, maar te gehaast schoot hij de bal ver naast. Na zeven minuten spelen in de tweede helft werd bij Noad Iwan Geense vervangen door Cenny van Splunter. De thuisploeg bracht het er na rust een stuk beter van af. Er werd meer strijd geleverd en aanval lender gespeeld, waardoor het duel veel aantrekkelijker werd. Na een kwartier spelen was Noad dicht bij de gelijkmaker. De kopsterke Jaap van Oudenaarde meldde zich bij een hoekschop van Sander Kot in het strafschopgebied, maar met een duik kopte hij de bal voorlangs. En kele minuten later moest doelman Jaap Verhoef in actie komen, toen een vrije trap mooi werd ingescho ten door Leo Zuidweg. Na de boei ende opening van de tweede helft besloten de trainers verse krachten in de strijd te gooien. Bij WHS kwam Arie Fase in het veld voor Iman de Witte, terwijl in de verdedi ging van Noad Anthonie Verwijs de positie innam van Stephan Fonteij ne. Vlak daarop had Hans Leune de partij in het voordeel van WHS kun nen beslissen. Na een aanval over rechts schoot de voorhoedespeler zacht in. De bal ging onder het li chaam van doelman Corné de Frel door, maar rolde tegen de paal aan. Aan de andere kant probeerde Arjan Moerland de gelijkmaker te force ren. De sterke middenvelder van Noad zette een groot deel van de WHS-verdediging op het verkeerde been, maar liep zich uiteindelijk toch vast. Het spel golfde nu op en neer, waarbij WHS ook enkele keren voor dreiging zorgde, maar de St.- Annalanders maakten te weinig ge bruik van de ruimte die hen over de flanken geboden werd. Na een schitterende diagonale pass van Arie Fase kon spits Hans Leune oprukken naar het doel van Noad, maar doelman De Frel kon de bal voor zijn voeten onderscheppen. In de 83ste minuut ontsnapte WHS aan de gelijkmaker, toen na een knappe actie van Arjan Moerland, Sander Kot de bal tegen de krui sing schoot. Bij WHS probeerde Jeroen Moerland met een afstands schot de zege veilig te stellen, maar de goed keepende De Frel keerde het gevaar. In blessuretijd zorgde Noad voor hachelijke momenten voor WHS. Jaap van Oudenaarde schoot vanaf enkele meters hard in, maar doel man Verhoef lag weer in de baan van het schot. De terugspringende bal kwam voor Arjan Moerland, die een uitstekende kopkans kreeg op de gelijkmaker, maar deze on benut liet. „Na zoveel gemiste kan sen denk je dat de buit binnen is", blikt trainer Moerland terug op de spannende tweede helft. Met het zicht op de haven haalde de club toch bakzeil. De St.-Annalandse club had zowel letterlijk als figuur lijk de wind tegen. Terwijl de scheidsrechter voortdurend door de supporters van WHS werd gewe zen op de verstreken speeltijd, zet te Noad een laatste offensief in, waarbij Leo Zuidweg voor WHS alles in duigen liet vallen. „Acht minuten blessuretijd is ge woon belachelijk. Dit is voor de club natuurlijk ook psychisch een enorme klap. In de resterende du els zijn er nog voldoende punten te behalen, maar op deze manier wor den onze kansen met de week klei ner", aldus Theo Moerland. „Nu heerst er een gevoel alsof we 's-Gravendeel Tholense Boys Zwaluwe Rillandia Capelle Baronie FSV SPS Noad "67 Klundert Neo -25 WHS 14 12 1 12 12 13 14 13 13 12 14 12 13 14 8 2 8 1 8 1 6 3 37 44-15 26 24-11 25 44-19 25 42-21 21 36-28 19 32-38 14 28-39 11 11-18 14-36 17-37 18-27 12-33 11 10 10 7 Het is zaterdagmorgen druk op het inschrijfbureau in Hof van Holland te Oud-Vossemeer. Al vroeg staan er mensen in de rij om zich in te la ten schrijven op één van de afstan den (25, 15. 10 en 5 km). Het gros van de wandelaars komt uit Bra bant, maar ook uit bijvoorbeeld Al phen, Wijk bij Duurstede, Dor drecht en Rotterdam zijn er lopers aanwezig- Belgen uit Ekeren, Ant werpen en Brasschaat zijn ook van de partij. Een 71-jarige man uit Ekeren is zelfs 46 km komen fietsen om vervolgens de 25-kilometerrou- te af te leggen en weer op de fiets terug te stappen (hij vertrok om vijf uur 's morgens). In totaal zijn er 28 Thoolse deelnemers. De weerprofeten hadden volop re gen afgegeven voor deze morgen, maar dat blijkt (gelukkig voor de wandelaars) een vergissing. Het zonnetje staat stralend aan de hemel en er staat een frisse wind. Dat maakt het ideaal voor dergelijke wandeltochten. Met een stevig tem po vertrekt de eerste deelnemer op de 25 km richting Poortvliet. Daar is de eerste stop in de kantine van voetbalvereniging SPS. De snelste loper (Bastiaanse uit Steenbergen) legt uiteindelijk de langste afstand af in drie uur en 24 minuten. De meeste wandelaars doen het echter rustiger aan en lopen in een tempo van ongeveer 7 kilometer per uur. Op de stempelpost bij SPS zit het echtpaar De Koning uit Oud-Vosse meer als controleurs. Om tien uur zijn de eerste zes deelnemers dit station al gepasseerd. Maar een kwartier later komt de grote stroom de winst hebben gepakt, maar ei genlijk moeten wij met dit resultaat niet tevreden zijn", meent trainer Kees Stoutjesdijk. „We hebben het onszelf moeilijk gemaakt, door zeer slecht aan dit duel te begin nen. Gelukkig hebben we ons kun nen herstellen in de tweede helft en er nog een leuke wedstrijd van kunnen maken. De 1-1 is een te rechte afspiegeling van de krachts verhouding in dit duel", meent de trainer van Noad, die het in de ko mende weken moet opnemen tegen 's-Gravendeel, Klundert en Tho lense Boys. WHS wacht in de slot fase van de competitie een lichter programma, maar of dit nog per spectief biedt voor de St.-Annalan ders is de vraag. Door de verras sende winst van SPS op Rillandia zijn zaterdag, na het gelijkspel te gen Noad, de degradatiezorgen al leen maar toegenomen. Opstelling Noad: Corné de Frel, Jaap van Oudenaarde, Bram Filius, Iwan Geense (Cenny van Splun ter), Stephan Fonteijne (Anthonie Verwijs), Menno Fonteijne, Roland v.d. Velde, Arjan Moerland, Johan Reijngoudt, Sander Kot en Leo Zuidweg. Opstelling WHS: Jaap Verhoef, Leon de Witte, Arthur de Jonge, Francois Bliek. Ivan Hage, Iman de Witte (Arie Fase), Rien Fase, Hans v.d. Ouden (Jan Willem Mos selman), Corné van Tilbeurgh en Hans Leune. Boekingen: Anthonie Verwijs (No ad) en Hans Leune (WHS). De Thoolse echtparen Barzilay en Rijsdijk zetten er na een korte stop bij SPS weer de pas in, gevolgd door een grote groep andere lopers. op gang. Onder hen ook de echtpa ren Barzilay en Rijsdijk uit Tholen. Zij zijn lid van de wandelende Krabben uit Bergen op Zoom (WSC Vosmeer was nog niet of nauwelijks actief toen zij een wandelvereniging zochten). De vier Tholenaren zijn goede bekenden van elkaar en zijn ook allevier vierdaagselopers. Ze lopen graag over het eiland. „Het is hier prachtig, zeker in de zomer. Als de Zevendorpenwandeltocht wordt gelopen, dan is Tholen op z'n mooist", zegt L. Barzilay. Hij weet te vertellen dat met name die Ze vendorpenwandeltocht van WSC Vosmeer heel goed aangeschreven staat bij wandelend Nederland. „Je hoort altijd positieve geluiden over deze tocht. Dat komt omdat de ver zorging zo goed is. En het is ook nog zo'n beetje de laatste tocht voor de vierdaagse van Nijmegen." Barzilay en Rijsdijk hebben samen met hun echtgenotes alledrie de winterserietochten uitgelopen. Daarom krijgen ze aan de finish een herinnering. Na een versterkende kop koffie en een bolus zetten de vier Thoolse wandelfanaten er weer de pas in, richting de Schelphoek. Op de 25 kilometer doen deze dag in totaal 113 deelnemers mee. Daar zitten er 10 uit Oud-Vossemeer bij, vijf uit Tholen, één uit Poortvliet en één uit Sint-Philipsland. 39 wande laars lopen de 15 kin waaronder zes uit Oud-Vossemeer en drie uit Poortvliet. Twee Vossemeerders be horen tot de veertien deelnemers op de tien kilometer en slechts twee mensen kiezen voor de afstand van vijf kilometer. Van alle lopers krij gen er 51 de herinnering. Derde klasse blijft Tholense Boys de tweede pe riode aanvoeren, waarin de wed strijd Rillandia-Tholense Boys de beslissing zal brengen. Voor de wedstrijd tegen Baronie miste de thuisploeg naast de ge schorste Jan Groenewegen ook Jo han en Wim Schot, die wegens fa milieomstandigheden afwezig waren. Piet den Boef arriveerde nog net voor aanvang van de wed strijd. Bij het duel tegen Baronie werd duidelijk dat Tholense Boys vooral een probleem heeft in de voorhoede. Ondanks de verschil lende doelkansen die Tholense Boys in deze wedstrijd kreeg bleef de nul op het scorebord staan. René v.d. Berge faalde als spits diverse keren in de afwerking. In de openingsfase stichtte de thuis ploeg al twee keer gevaar. Een schot van Piet den Boef ging net voorlangs, terwijl een inzet van Francel Kousemaker naast ging. Opnieuw was de inbreng van ver dediger Arie Draaijer van korte duur. Na een kwartier spelen, moest hij wegens zijn enkelblessure weer de strijd staken en A-jeugdspeler Saïd Oumhamed werd in het veld gebracht. Trainer Paul van Buuren had van de A-jeugd ook verdediger Jeroen Nieuwkoop en middenvel der Jaben Kortland op de bank zit ten, maar beiden kwamen niet in actie. Voor vervanging kwamen eerder de voorhoedespelers in aan merking, maar daarvoor was geen alternatief beschikbaar. Baronie kwam al vroeg in de wed strijd op voorsprong door een fraaie treffer van spits Danny Schrijvers, die uit een moeilijke positie de bal in de kruising krulde. Tholense Boys was bijna voortdurend in bal bezit, maar was niet slagvaardig. Het spel bleef te slordig en de scherpte bij de spitsen ontbrak. Ook routinier Hassan El Jilali kon dit keer zijn ploeg niet op sleep touw nemen. Met een afstandsschot probeerde hij nog de gelijkmaker te forceren, maar zijn poging had geen succes. Baronie zorgde met een vrije trap nog voor gevaar, maar via de hand van doelman Alex Hogendoorn ging de inzet over het doel. Na afloop was de teleurstel ling groot bij de spelers, terwijl de supporters ontevreden naar huis gingen. SPS zorgde zaterdag voor een grote verrassing door het hoog geklas seerde Rillandia te kloppen. Het team van trainer Mark de Weerd kan met goede resultaten in de nog te spelen inhaalduels afstand nemen van de degradatielijn. Rillandia begon overtuigend tegen SPS. Binnen vijf minuten kregen de Bevelanders twee doelkansen, maar SPS kwam zonder kleerscheuren door de openingsfase heen. De Thoolse derdeklasser kreeg ook steeds meer grip op het spel van Rillandia en kon zelfs enkele keren voor dreiging zorgen. Een kopbal van middenvelder A.P. v.d. Belt ging net over het doel. In de twin tigste minuut nam SPS verrassend de leiding. Na goed doorzetten van aanvaller Peter Noordijke schoot een verdediger van Rillandia de bal achter zijn eigen doelman. Direct na de rust had Jacco Jansen de wedstrijd definitief in het voor deel van de Poortvlietse ploeg kun nen beslissen. De aanvaller kon al leen op de doelman afgaan, maar wist deze niet te passeren. Rillandia probeerde de opgelopen schade te herstellen. De bezoekers waren na rust veel in balbezit, maar de verde diging van SPS hield stand. Bij SPS werd de van een blessure herstelde Wim de Groen in het veld gebracht voor Johan Scheermeijer, terwijl la ter Rien Voshol plaats maakte voor zijn broer Arjan. De keren dat Ril landia voor gevaar zorgde, toonde doelman René Uijl zijn kwaliteiten. Enkele keren probeerde SPS met uitvallen Rillandia te verrassen, maar treffers bleven uit. In de slot fase van de wedstrijd moest de voorstopper Van Gorsel van Rillan dia met twee gele kaarten het veld verlaten. Tholense Boys is in wachtkamer gekomen voor de hoofdprijs. Door een teleurstellende 0-1 nederlaag tegen Baronie heeft de Thoolse ploeg de strijd om het kampioen schap niet meer in eigen hand. Wel Na de zware nederlaag tegen koploper Brouwershaven verloor Smer diek zaterdag in Oosterland nog meer terrein op de top van de vierde klas. Tegen het laag geklasseerde Duiveland kreeg het team van trainer Ard Beurkens met 0-1 klop. Stavenisse was met een 5-1 nederlaag kansloos tegen titelkandidaat ZPR uit Bergen op Zoom. tegenstand, maar vervolgens vielen de treffers kort achter elkaar. We gens de schorsing van doelman Marco Dorst moest trainer Jaap Knop zelf plaats nemen onder de lat. Voor de trainer viel er weinig eer te behalen in deze wedstrijd, die (naar later bleek) zijn afscheid bij de ver eniging betekende. Na de 0-1 achterstand ging Stavenis se te slap voetballen en ZPR kon eenvoudig de score opvoeren. Zoals ook al bij eerdere competitiewed strijden het geval was. moest de ver eniging in kort tijdsbestek vele doel punten incasseren. In de tweede helft nam ZPR wat gas terug, zodat Stavenisse meer in het spel kwam. Voor het enige doelpunt dat de Thoolse vierdeklasser maakte, was echter de hulp nodig van een speler van ZPR. Een voorzet van Kees van Putte werd door een verdediger uit Bergen op Zoom in het eigen doel geschoten. Van Putte kreeg zelf ook nog een goede kans om een doel punt te maken, maar kwam alleen voor de keeper niet tot scoren. Smerdiek is van slag en kampt te vens met veel tegenslag. In Ooster land voelde de ploeg zich gedupeerd door het optreden van de scheids rechter, die de Thoolse vierdeklasser diverse keren een strafschop ont hield en de thuisploeg wel een pe nalty toekende. Uit de omstreden strafschop maakte Duiveland de eni ge treffer in deze matige wedstrijd. In de eerste helft hielden de ploegen elkaar redelijk in evenwicht. Door de slechte gesteldheid van het veld was het moeilijk voetballen en bleef de bekroning van de aanvallen uit. Daarnaast ontbrak ook de scherpte bij de voorwaartsen. Na rust zette een fel spelend Smer diek de thuisploeg onder druk. Dit resulteerde in diverse kansen, maar de weg naar het doel werd niet ge vonden. De spelers claimden enkele keren een strafschop, maar scheids rechter Bakker floot niet. Toen El Bouzzaai onderuit werd gehaald dacht iedereen dat de bal nu wel op de stip zou gaan. maar tot ontevre denheid van dc spelers van Smer diek greep de arbiter niet in. Smer diek raakte geïiriteerd en moest dit bekopen met enkele boekingen. De frustraties namen nog verder .toe, toen Duiveland wel een strafschop kreeg toegewezen, nadat Herbert Vermaas de bal op zijn schouder kreeg. De speler stond zelfs nog een halve meter buiten het strafschopge bied. maar tot verbazing van ook de thuisploeg gaf de scheidsrechter een penalty. Duiveland profiteerde en scoorde vanaf elf meter de winnen de treffer, waarmee de kansen op de titel voor Smerdiek verder zijn afge nomen. In Bergen op Zoom was Stavenisse niet opgewassen tegen titelkandidaat ZPR. Na een half uur spelen stond de Thoolse vierdeklasser al op een 5-0 achterstand. In de eerste zes mi nuten bood Stavenisse nog redelijk Brouwershaven 15 13 1 1 40 78-23 Smerdiek 15 11 1 3 34 64-20 ZPR '84 12 11 1 0 33 47-9 Alliance 15 9 3 3 30 66-43 DSE 12 7 2 3 22 35-22 Chrislandia 14 6 1 7 19 38-38 Halsteren 13 6 0 7 18 40-46 Mevo 16 5 3 8 18 34-35 Stavenisse 16 5 2 9 17 39-49 Unitas '30 12 4 3 5 15 37-34 Duiveland 14 4 2 8 14 26-43 Vrederust 11 2 1 8 7 20-52 Internos 12 2 1 9 7 22-55 Dosko 15 0 1 14 123-100 Paardensport Joey Moerland heeft zaterdag met zijn paard Illusion een springwedsirijd verre den in manege de Zandbaai te Westka- pelle. De aankomende hoefsmid uit Sta venisse startte in de klasse L. Het basisparcours leverde Moerland geen moeilijkheden op, maar in de barrage tikte Illusion een balkje uit de lepels. Toch bleek het resultaat goed voor een vierde plaats. Ü5 Woensdag 3 maart. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13