Nestaan krijgt eerste ondernemersprijs „Op mijn vijftigste ging er een nieuwe wereld voor me open" en RPF/GPV en D66 tegen zware subsidie grond voor bedrijven Melkveehouder krijgt geen lozingsvergunning Toppers van de week Nieuwe bedrijven Kapper Leen Rijstenbil uit Oud-Vossemeer: Gemeente komt geld tekort voor verbetering woningen Politiek forum MKB-Zeeland 1,89 6,99 1,80 1,80 0,99 0,99 1,69 2,48 3,99 2,99 1,99 5,90 Donderdag 11 februari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 7 Van Kempen: ten bate van werkgelegenheid De meerderheid van de commissie gemeentelijke ont wikkeling heeft b. en w. geadviseerd om 600.000 gulden uit de reservepot te halen om de grondprijs van het be drijventerrein Sint-Annaland te kunnen beperken tot ƒ56,75 per m2 exclusief btw. De vertegenwoordigers van RPF/GPV en D66 waren tegen. Vissers wil tweede woning te Scherpenisse Alternatieven Plastiek genoemd naar grondlegger Thoolse zoutindustrie: Ziringus Egalisatie Niets nieuws Tholen De zakenbank van Tholen Acquisitie Subsidie Welgelegen voor lage grondprijs Oud-Vossenieer Stavenisse Sint-Maartensdijk Scherpenisse Poortvliet Sint-Philipsland Een herenkapper in hart en nieren Van goede wil Iets bijzonders Leefomgeving Landbouw krijgt informatie over mestboekhouding Albert Heijn St.-Philipsland, Achterstraat 52. Albert Heijn Tholen, Kotterstraat 61. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Melkveehouder C.J.A. Vissers uit Scherpenisse krijgt van het water schap Zeeuwse Eilanden geen vergunning voor het lozen van afvalwa ter op het oppervlaktewater bij een nieuw te houwen tweede bedrijfs woning. Een bezwaarschrift tegen de weigering is afgewezen. Vissers wil bij zijn bedrijf aan de Langcweg in Scherpenisse een twee de woning bouwen ten behoeve van zijn bedrijfsopvolger. De gemeente ging hiermee akkoord, maar het plan struikelt over de vergunning die het waterschap af moet geven. Omdat het pand qua kosten niet aangesloten kan worden op het riool, zou het af val geloosd moeten worden in de sloot. Tot een aantal jaren geleden was dat geen bezwaar omdat voor woningen in het buitengebied daar voor meestal wel vergunning werd verleend. Maar het waterschap wil het aantal lozingen terugdringen en scherpte het beleid aan. Zeeuwse Ei landen weigert dan ook de lozings vergunning voor het tweede huis af te geven. Vissers diende eind vorig jaar via de stichting Rechtsbijstand een be zwaarschrift in bij het waterschap. Daarin schrijft de agrariër dat hij niet wist dat hij een vergunning nodig had. Maar Zeeuwse Eilanden brengt daar tegenin dat hij daarnaar had moeten informeren en Vissers zou bovendien op de hoorzitting gezegd hebben dat er in de bouwvergunning van de gemeente stond dat hij een vergunning van het waterschap no dig had. Ook bracht de Scherpenis- senaar naar voren dat er volgens hem geen aanleiding bestaat om de ver gunning te weigeren, aangezien die in 1980 ook voor de eerste woning is verleend. Zeeuwse Eilanden voert echter op dat er sindsdien veel veran derd is in het beleid van het water schap. In 1993 werd dat nieuwe be leid vastgelegd in het provinciaal waterhuishoudingsplan Zeeland dat in 1995 in werking trad. In dat plan staat dat er in het buitengebied in principe geen nieuwe lozingen zul len worden toegestaan. Wel blijkt dat het waterschap ver zuimd heeft een door de algemene vergadering aangenomen beleidsno titie uit 1997 bekend te maken wat verplicht is volgens de algemene wet bestuursrecht. In die notitie wordt het nieuw ingezette beleid uitge werkt. Omdat ze niet bekend ge maakt zijn. zijn ze nog steeds niet van kracht. Maar volgens Zeeuwse Eilanden betekent dat nog niet dat er niet volgens die notitie gehandeld kan worden, omdat het slechts een uitwerking is van het waterhuishou dingsplan en het waterbeheersplan Tholen die wél van kracht zijn. Het waterschap wil de beleidsnotitie met aanvullende modules binnenkort als nog publiceren. Zeeuwse Eilanden droeg Vissers en kele alternatieven aan om van zijn afvalwater af te komen. Eén daarvan was lozing op de mestkelder van zijn bedrijf. Dat zou (volgens berekenin gen van het waterschap) een investe ring van 20.000 gulden betekenen en jaarlijks 1000 gulden voor het extra uitrijden. Daarnaast kan het afvalwa ter ook per tankwagen afgevoerd worden naar een zuiveringsinstalla tie en dat kost 2000 gulden per jaar. Vissers vindt dat te duur. maar het waterschap denkt dat het (gesteund door uitspraken van de Raad van State in eerdere zaken) dat best kan vragen van de veehouder. Vissers heeft de mogelijkheid om tegen het besluit van de bezwareneommissie in beroep te gaan bij de Raad van State. Prijswinnaar K. Hennekens van Nestaan met het plastiek en oorkonde, uitgereikt door E. Streng (rechts). Mevrouw J. Hoogendoorn van Wico Unit werd genomineerd door de kwaliteitscommissie die bestond uit mr. R. Boas, A. van Aart en J. van Tilburg (v.l.n.r). Nestaan Holland bv in Tholen heeft dinsdagavond de eerste kwaliteits prijs gekregen van het overleg orgaan Tholen (O.O.T.). Het hedrijf dat aan de Slabbecoornweg isolatiemateriaal produceert, maakt een explo sieve groei door, doet forse investeringen en verkoopt in toenemende mate producten in het buitenland. Andere genomineerden waren Digi tal Voice Processing Products (DVVP) in Sint-Philipsland en Wico Units in Tholen. Dc oude prijs is ƒ45,15 maar door begrenzing van het bedrijventerrein tot 5 ha als gevolg van de beleidsvi sie bedrijventerreinen, mag ruim 3,5 ha niet meer meegerekend wor den voor het omslaan van de kosten. Zonder de zes ton subsidie zou dc nieuwe grondprijs ƒ82,75 worden en dat vonden b. en w. te gek. Drs. A.L. Piet was echter geschrok ken van de zes ton subsidie. „Dat is nogal zwaar. Ik wil andere prioritei ten stellen. Het is ongewenst dat er te grote prijsverschillen - enkele tientjes - zijn tussen de bedrijfster reinen in de gemeente: ƒ42,50 op Welgelegen en ƒ62,50 in Sint- Maartensdijk. Reken één prijs voor alle industriegrond in de gemeente, bijvoorbeeld 60 gulden en maak eventueel een verschil tussen gun stig en minder gunstig gelegen plaatsen. Tholen is aanzienlijk aan trekkelijker dan Sint-Annaland voor industrievestiging, maar de grond in Welgelegen is goedkoper. Laat de grond kostendekkend zijn. want we moeten zuinig zijn op ons land schap. Een groter gebied kunnen we dan groen houden", zei het RPF/GPV-raadslid. Volgens hem heeft de klant ook geen boodschap aan dc onderlinge verschillen in de grondprijs. Ook J. van den Donker pleitte voor egalisatie. „Op zich is er een rede lijke oplossing voor Sint-Annaland gevonden, maar er is nog een woud van tarieven in de gemeente geble ven en dat bevordert het inzicht niet. Komt dit nog vaker voor, want als er steeds geld bij moet, dienen we het hele tarievenstelsel te bekij ken", zei het D66-raadslid. De VVD achtte een zekere unifor miteit eveneens van belang, maar de liberalen wilden wel een aantrekke lijke grondprijs houden om bedrij ven hun vleugels te doen uitslaan. Wethouder Van Kempen hield Piet voor, dat de gemeente geen vierkan te meter grond meer verkoopt wan neer de industriegrond kostendek kend moet zijn. „Het gaat om het overeind houden van de werkgele genheid en dan moet de grondprijs aantrekkelijk zijn." Van den Donker vond dat de wet houder een karikatuur schetste van de zienswijze van het RPF/GPV- raadslid, maar volgens Van Kempen was dat de realiteit. „Ook wij zijn Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St.-Philipsland in de maand januari. East-Star b.v., Ondernemersweg 7, het uitoefenen van logistieke han dels- en dienstverlende activitei ten, het vervoeren en doen vervoe ren van, alsmede de opslag van goederen in binnen- en buiten land, 1 personeelslid. Aasinca uitzendbureau b.v., Da- lemsestraat 4, werving en selectie van personeel, arbeidsbemidde ling in de ruimste zin des woords, advisering bij scholing en oplei ding van personeel, 1 personeels lid. V.o.f. Jacoba, Molenvlietsestraat 46, binnenscheepvaartbedrijf, 2-4 werkzame personen. Visspecialist De Kok, Garnalen- straat 59, ambulante (markt-)han- del in vis en visproducten, 2-4 werkzame personen. C.P.S. Close Protection Service, Touwslagersdreef 83, beveili gingsbedrijf, 1 personeelslid. O.C.S. organisatie catering Suij- kerbuijk. Ten Ankerweg 49, orga nisatiebureau catering (organise ren van congressen en themabijeenkomsten dan niet in clusief de catering) en verdere dienstverlening naar bedrijven, particulieren, organisaties en in stellingen, 1 personeelslid. ABN-AMR0 Zfc bank Tholen, tel. 602852 St. Maartensdijk, tel. 662150 Advertentie I.M. MKB Zeeland organiseert op 23 februari een bijeenkomst voor on dernemers in het midden- en klein bedrijf. De avond staat in het teken van de provinciale-statenverkie- zingen en heeft als thema 'Econo mie Zeeland naar perspectief 2010v betekenis voor het mkb'. geschrokken van dc zes ton die er in Sint-Annaland bij moet, maar dat is niet de eerste keer. Enkele jaren te rug is dat gebeurd in Sint-Maartens dijk en voor Welgelegen is een zelf de constructie toegepast. Er is dus niets nieuws onder de zon." Van Kempen zei dat de ontwikke lingskosten dc grondprijs van be drijventerrein bepalen. „Elk be stemmingsplan heeft zijn eigen kostprijs, maar we egaliseren de m2 prijs, zoals dat ook in het verleden is gebeurd." De wethouder wilde met de VVD wel meer dan 5 ha bedrijventerrein per kern, maar dat mag niet van ho gere overheden. In Stavenisse, Oud- Vossemeer en Sint-Maartensdijk kunnen er nog wat bedrijven bij. Sint-Annaland is bijna aan het eind van zijn latijn, maar in Welgelegen is er nog ruimte. De commissie gaf een positief ad vies over de Thoolse deelname aan een gezamenlijk Zeeuws promotie- en acquisitiebureau voor bedrijven, wat 67 cent per inwoner gaat vergen of 15.745 gulden. Het project gaat drie jaar duren. Zowel Van den Donker als Piet hadden hun twijfels over het nut voor Tholen omdat er maar weinig industriegrond meer is. Wethouder Ravensteijn zei echter, dat er zo snel mogelijk weer nieuwe terreinen in Tholen ontwikkeld zul len worden. De SGP verbond aan de steun wel de voorwaarde, dat er niet aan beurzen wordt meegedaan die op zondag open zijn. De wethouder kon daarover geen toezeggingen doen, maar volgens hem zal dat heel weinig gebeuren. De RPF/GPV ging daar ook maar van uit. Van de ruim vijftien mille kan zo'n 5000 gulden in het bestaande bud get voor bedrijfswerving gevonden worden, zodat er in feite maar 10.745 gulden extra geld nodig is. Voor het bereiken van een concur rerend prijsniveau in Welgelegen hebben b. en w. 1,3 miljoen gul den aan winst/reserve uit andere exploitatiegebieden in het Thool se bedrijventerrein gestopt. De grondprijs varieert daar van ƒ42,50 tot 55 gulden per m2. waarvoor ook bedrijfswoningen gebouwd worden. Van Gorsel taxatie en advies, Mo lendijk 9, taxaties van onroerende goederen en schades, het geven van taxatie adviezen, 1 personeelslid. Van Driel metselwerken b.v. i.o., Ring 40, metsel-, voeg- en lijmwer- ken, las- en (de)montagewerkzaam- heden, 1 personeelslid. Van Driel holding b.v. i.o.. Ring 40, beheer- en beleggingsmaatschappij, geen personeelsleden. Aquar shipping services b.v., Veer- weg 2, advisering op het gebied van de binnenvaart, beheermaatschappij, 1 personeelslid. V.o.f. L.M. Hage, Scheldseweg 1, het telen van en de groothandel in bloemzaden en landbouwproducten. I personeelslid. Weggemans holding b.v., houdster maatschappij, geen personeelsleden. Grafmonumentenzorg Vermeer, Lentestraat 20, onderhoud en restau ratie van, alsmede kleinhandel in grafmonumenten, tuinonderhoud, het verzorgen van grafbeplantingen. 1 personeelslid. Vroegop bemeste tuingrond, Molen straat 6, groot- en kleinhandel in tuingrond en buitenbeplanting, 1 personeelslid. Asaco, Achterstraat 8, groothandel in voedingssupplementen, huidver- zorgings- en cadeauartikelen. 1 per soneelslid. Podo-Maas, Burg. van Oeveren straat 11, het treffen van voorberei dingen voor de uitoefening van po- dologie en voetverzorging, Telerepair technisch bureau tele- comm. T.T.T., Steintjeskreek 11, groothandel in, int- en export, als mede installatie en reparatie van (te- le)communicatieapparatuur, geen personeelsleden. Hoofddirecteur P.A. Nouwen van de ANWB, directeur L.E.J.A. van der Hoeven van de ING-bank Ne derland en voorzitter J. de Boer van MKB Nederland zijn de spre kers. Na hun inleidingen worden in een politiek café de lijsttrekkers van de politieke partijen in Zee land aan de tand gevoeld. De avond begint om acht uur en wordt gehouden in hotel Arneville in Middelburg. Aanmelden kan op tel. 0111-676094. In restaurant 'l Veerhuis te Sint-Phi lipsland reikte voorzitter E. Streng van de vereniging van ondernemers op Tholen en Sint-Philipsland de prijs uit aan directeur K. Hennekens van Nestaan. De 30-jarige ondernemer ontving naast een oorkonde ook een plastiek in de vorm van een zoutkris tal. De prijs die jaarlijks zal worden toegekend, heeft de naam van de grondlegger van de Thoolse zoutin dustrie gekregen in de veertiende eeuw: Ziringus. Voor de prijs komen ook onderne mers in aanmerking die geen lid zijn van de ondernemersvereniging. De detailhandel is uitgesloten. De andere twee genomineerden kregen een oor konde. (DVVP is geen lid van het O.O.T. en ontbrak op de ondeme- mersavond). Nestaan dat zich in 1994 op het in dustrieterrein van Tholen vestigde, verdubbelde in drie jaar nagenoeg de omzet, van 18 miljoen tot 33 miljoen. Ook het bedrijfsterrein groeide on stuimig: van 10.000 vierkante meter Zijn belangstelling voor een Alfa Ro- in contact met Matrix, want laat nu juist dat bedrijf die Alfa als hoofdprijs in een jubileumprijsvraag hebben op gesteld in de stand tijdens de kappers- beurs de Gouden Tulp. „Zoiets schept een band. Ik raakte aan de praat met een van de adviseurs en het resultaat in 1994 tot 35.000 vorig jaar. Was daarvan in het eerste jaar 6500 vier kante meter bebouwd, inmiddels is dat 15.500 vierkante meter. De nieuwbouw is bijna klaar. Nestaan begon met 33 personeelsleden en heeft er nu 36, maar opende in deze periode twee vestigingen in Honga rije (1994), één in Roemenië (1996) en twee in Engeland (1998) voor de productie en verkoop van polyur- ethaanblokken en platen. Hennekens was blij met de prijs. „Het is leuk dat je collega's zo over je den ken. Het is het bewijs dat we op de goede weg zijn." Hennekens benadrukt dat Nestaan uit een team bestaat. „Alleen ben ik nie mand. Maar ik ben erg tevreden over het team. De prijs kost me een flinke doos gebak." Het innovatieve karak ter van de onderneming (naast groei een van de criteria voor de prijs) uit zich in het feit dat Nestaan erin is ge slaagd het drijfgas (cfk) - door het toepassen van een bepaalde techniek - uit het isolatiemateriaal te weren. is, dat wij alleen nog maar met Matrix werken en razend enthousiast zijn. De permanent behandelingen en de kleu ringen zijn een enorm succes. Dat geldt ook voor de thuisproducten voor de verkoop. Met shampo bijvoor beeld doe je veel langer dan met ge wone shampo's uit de supermarkt. Kwalitatief zijn onze producten stuk ken beter. We krijgen er dan ook goe de reacties op." Leen Rijstenbil (50) werkt sinds 1980 zelfstandig na voor die tijd in twaalf jaar twee bazen te hebben gehad. Hij heeft een grote klantenkring opge bouwd. waarbij zeventig procent van de mensen van buiten Oud-Vosse- nteer komt. „Ik ben herenkapper in hart en nieren, altijd geweest. Het da- „We waren de eerste in heel Europa. Het is 100 procent cfk-vrij." Behalve naar groei en innovatie keek de commissie van drie O.O.T.- juryle den (mr. R.L.H. Boas, J.C.A. van Til burg en A.A.A.N. van Aert) ook naar het 'sociale gezicht van de onderne ming.' Hennekens moet even naden ken. „We hebben in de productie mensen uit Portugal, Irak en Iran. We stellen geen eisen aan opleidingen. We zoeken naar mensen met inzet, met goede wil." Nestaan is vier jaar lid van de O.O.T. „We kwamen hier als volstrekte bui tenstaanders. Op Tholen kenden we niemand. We zijn volimineus ge groeid, maar we willen het karakter van het bedrijf als familiebedrijf be houden." Hennekens kon niet lang na blijven praten omdat hij de volgende dag al weer vroeg naar Engeland moest, naar Nestaan UK, in Ashington waar het bedrijf ook polyurethaanblokken produceert en verkoopt. De commissie nomineerde DVVP in Sint-Philipsland vanwege het innova tieve karakter van het bedrijf en de bewuste keuze voor de gemeente Tholen als plaats van vestiging. 'Hier is goed personeel te krijgen dat graag mesvak is hier prima onder controle, maar dat ligt niet aan mij. Dat komt mdat wij fantastische medewerkers hebben. Ik vind vrouwen geweldig, maar het wikkelen van een perma nent. dat is toch niks voor mij. Laat mij maar mannen knippen, dat is een vak apart. Dat heb ik altijd gedaan en ook altijd gewild. Toen ik in de vijfde klas van de lagere school zat. ging ik op woensdag- en zaterdagmiddag al helpen bij de plaatselijke barbier. Dan mocht ik de mannen die zich wilden laten scheren, inzepen. .Goed inge zeept is half geschoren', zeggen ze toch altijd? Nou, daar heb ik mijn le vensmotto van gemaakt", zegt Leen Rijstenbil. die heel blij en tevreden is met zijn gemengde salon aan de Mo lenstraat Door het contact met Matrix ging er voor de ervaren Oud-Vossemeerse kapper toch een nieuwe wereld open. „Achteraf gezien stond ik misschien onbewust open voor een verandering. Ik was waarschijnlijk toch geraakt door de manier waarop Matrix de markt benaderde. Bovendien was ik nou niet bepaald gecharmeerd van het feit. dat mijn toenmalige leverancier elke avond op de televisie is met com mercials waarin mensen worden aan gespoord om zelf hun haren te kleu- P in deze branche werkzaam wil zijn, zonder verplicht te worden naar de randstad te verhuizen. De kwaliteit van het leven in de gemeente is veel beter dan die in de randstad,' zo schrijft de commissie over het bedrijf dat zich richt op de ontwikkeling en engineering van spraaktechnologie (audiotext, voice response, voice mail en spraakherkenning). Wico Unit kenmerkt zich volgens de commissie door een stabiele omzet groei, integere bedrijfsleiding, goede naam binnen de gemeente en door een bewuste keuze voor Tholen als leefomgeving. Mevr. J. Hoogendoorn nam de oorkonde en bloemen voor Wico in ontvangst. Het bedrijf kwam in 1993 van Mocrkapelle naar Tholen en verhuurt kantooreenheden (mo menteel zo'n 340 zogenaamde porto- cabins), handelt in nieuwe en ge bruikte. verhuurt schaftwagens (sinds 1997) en renoveert en isoleert in op dracht units. De commissie ging bij het zoeken van geschikte kandidaten voor de prijs te rade bij collega ondernemers, de ge meente, het arbeidsbureau en diverse Thoolse banken. De bedrijven moes ten ook voldoen aan de omschrijving van dë statuten van het O.O.T. ren. En dat terwijl ze altijd gezegd hebben, dat ze dat nooit zouden doen. De Alfa Romeo was niet meer dan het laatste duwtje. Hex; dan ook, wij zijn ontzettend blij. dat het gebeurd is." Leen Rijstenbil heeft eerst de perma nenten geprobeerd. „Direct al kwa men de klanten speciaal terug om te zeggen, hoe geweldig hun haar zat. Dat maakte natuurlijk ook onze me dewerksters enorm enthouasiast. En het mooie is: ze blijven gemotiveerd omdat ze het verschil merken. Dat is erg belangrijk, want anders zakt de geestdrift na een paar weken weer weg. Dat hebben wij al zo vaak ge had. wanneer wij iets nieuws probeer den. Maar wanneer mensen speciaal vanuit verder gelegen plaatsen komen om producten te kopen, dan meot je toch wel iets bijzonders in handen hebben. Onze omzet in productver koop is dan ook enorm gestegen sinds wij met Matrix werken. Mijn vrouw werd laatst zelfs in een winkel aange sproken door een klant, die tegen haar zei, dat ze vooral aan ons moest door geven. dat haar haar fantastisch zit sinds wij met Matrix-producten wer ken. Een andere kant heeft een super markt met schappen vol haarverzor- gingsproducien en die komt hier haar eigen spullen kopen. Dat zegt toch wel iets, denk ik", aldus een enthou siaste kapper Leen Rijstenbil uit Oud- Vossemeer. (Advertentie I.M.) Dinsdag 2 maart is er in de Welleva- ete te Sint-Annaland een informa tiebijeenkomst voor de landbouw over milieu en mestboekhouding. Drie spekers werken het thema uit .Agrarische toekomst door samen spel.' De organisatie is in handen van de Rabobank Sint- Annaland/Poortvliet, die 175 onder nemers uit de agrarische sector heeft uitgenodigd. Namens de ver- Verschillende raadsfracties willen een meer actieve houding van b. en w. ten aanzien van de stads- en dorpsvernieuwing, maar wethouder Van Kempen verzekerde, dat hij een hekel heeft om geld terug te brengen naar Middelburg. „De af gelopen twee jaar kwamen we geld tekort voor woningverbetering. Als er bouwaanvragen binnenkomen, wijzen wij altijd op die subsidiemo gelijkheden". benadrukte de wet houder. De PvdA constateerde toch, dat de provincie wil dat de gemeente plan nen maakt want het doorgesluisde geld wordt nu niet altijd gebruikt voor het doel waarvoor het bestemd is. „Helaas heeft het college te wei nig plannen en dat klemt temeer met het nieuwe systeem per I april zekeringsmaatschappij Interpolis komt dhr. F. Rodenburg de boeren informeren over risico's die aan de milieuwetgeving kleven. Dhr. J. Francke van de landbouwcoöperatie CZAV spreekt over de mi nas mest boekhouding. Directeur agrarisch advies J.H. Uenk van het accoun tantskantoor Accon rondt de inlei dingen af met kansen en bedreigin gen voor de landbouw. De bijeenkomst begint al om half ze ven, maar om negen uur wacht er nog een buffet in de Wellevaete om ook dan nog te werken aan het the ma .Agrarische toekomst door sa menspel? omdat we er dan gewoon naast pak ken". zei fractievoorzitter Van der Linde. „We hebben voldoende projecten", antwoordde Van Kempen. Hij wees op eerdere plannen voor bedrijfs- verplaatsingen, zoals Bouman-Pot- ter, garage Niemantsverdriet en slo persbedrijf Jeroense. „Dat geld gaat altijd op en ook in de particuliere woningverbetering zit duidelijk een stijgende lijn. En als het geld niet opgaat, blijft het twee jaar nog be schikbaar", zei de wethouder. Voor woningverbetering is 306.090 (vorig jaar 287.297) gulden uitge trokken, voor vrije besteding van stads- en dorpsvernieuwing 112.966 (106.030) gulden. Een derde mag zo besteed worden; na 1 april ge beurt dat op declaratiebasis. Kapper Leen Rijstenbil met zijn vrouw (rechts) en medewerksters in de kapsalon aan de Molenstraat in Oud-Vossemeer (foto Piet Kooien). „Als je mij vorig jaar gevraagd had of ik over zou willen stappen op producten van een ander merk, dan had ik waarschijnlijk gezegd, dat ik daar geen reden toe zag. Vanaf het hegin van mijn loopbaan als zelf standig ondernemer deed ik voornamelijk zaken met één en dezelfde le verancier. In het vakblad Kappersnieuws las ik elke maand wel inter views met kappers die met Matrix Cosmetics Benelux uit Tiel in zee gingen, maar ik nam aan dat het een slimme reclametruc was. Iedereen was zo tevreden en het was allemaal zoveel beter, dat ik dacht: het zal wel", aldus Leen Rijstenbil. de eerste Thoolse kapper aan w ie in het of ficieel orgaan van de koninklijke algemene Nederlandse kappersorga nisatie - Kappersnieuws - een volle pagina is gewijd.' Ijcut fruMdafdeliKtf donderdag, vrijdag en zaterdag: Tijgerbrood wit of bruin Valentijntaart Moorkoppen per stuk Slagroomhoorns per stuk Pistolet wit of bruin vers uit eigen oven, 4 voor Kaasbroodjes vers uit eigen oven. per stuk Maandag en dinsdag: 5 Eierkoeken 4 Bolussen "Vg.K owjc w4e*tteMaf<UliHCf AH Salustiana perssinaasappelen 2 kg Sperziebonen 500 gram AH Gemengde sla 200 gram *Vcut <utie olee-ietfrfeiinet Gehakt half om half 1 kg Ook Albert Heijn is gecertificeerd met het pve/ikb keurmerk "Veui o*tye oen>KifcUli*Uf Gebraden beenham 100 gram Gebraden gehakt 100 gram 0,99 Yohma saladeschotels bak 400 gram 2,99 VROEGE VOGELACTIE Zaterdag van 8.00 tot 10.00 uur 6 krentenbollen en 6 kadetten samen voor 1,99 100 gr. boterhamworst en 100 gr. schouderham samen voor 1,99 aibert heijn

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 7