'De tijd van je leven!' eerste cd van jeugdkoor Polyhymnia Drugslab in Sint-Philipsland Starre houding van gemeente inzake de dwangsom Havenzicht RPF„Heel vreemd standpunt van SGP" Krappe meerderheid voor trillingsonderzoek Schutse krijgt half miljoen voor een verpleegafdeling Rijcursus voor ouderen Liederen met aloude boodschap in een modern jasje Synthetische drugs in loods op industrieterrein Geef de inwoners weer vertrouwen! 50.000 gulden haven Stavenisse Nieuwe perrons twee zwembaden 62.525 gulden 53 mille voor ponton fietsveer Donderdag 11 februari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Tijdelijke huisvesting bewoners een probleem De Schutse krijgt extra geld van de provincie voor het realiseren van een verpleegafdeling binnen het zorgcen trum. Daarmee is het gat in de financiën nog niet hele maal dicht, maar het grootste probleem voor De Schutse lijkt nu te worden hoe de mensen die moeten verhuizen voor de verbouwing, allemaal een tijdelijk onderkomen moeten krijgen. Vertraging Het lezen van het artikel in de Eendrachtbode over de conclusie van de Raad van State betreffende de gemeen te Tholen versus café Havenzicht deed mijn tenen krom men. Vooral nu de gemeente het totale bedrag wil gaan opeisen, stelt zij zich mijns inziens in deze kwestie niet redelijk en billijk op. Tegen toiletten Oesterdam en strandjes Het stond niet op de liturgie en ook dirigente Hannie Droogers-Vogel reageerde verrast, toen voorzitter Ma rianne van 't Hof-Droogers het woord nam en de eerste c.d. van het interkerkelijk jeugdkoor Polyhymnia aan bood. Er klonk applaus in de N.H. kerk te Oud-Vosse- meer, waar zondagavond onder grote belangstelling een jeugddienst werd gehouden over het thema .Bewijs maar eens dat God leeft.' RPF/GPV-raadslid drs. A.L. Piet stelde maandagavond de opstelling van de SGP aan de kaak, die als enige frac tie het plaatsen van toiletten bij de Oesterdam (2) en de strandjes van Gorishoek en Sint-Annaland afwees. Piet zelf had naast de 4500 gulden die de vier wc's in het hoogseizoen van vijf weken vergen, nog wel 3200 gul den over om de hokjes elke dag schoon te maken. Veertig gulden Vrijbrief Waterlandroute Drempels Ten Ankerweg nog niet weg Ondanks flinke verdeeldheid in de commissie gemeente lijke ontwikkeling is een krappe meerderheid toch voor een trillingsonderzoek van de verkeersdrempels in de Ten Ankerweg in Tholen. SGP, VVD en RPF/GPV, die samen 10 zetel in de gemeenteraad hebben, willen 5000 gulden uitgeven voor het onderzoek, wat PvdA, CDA en D66 overbodig vinden. Krengen Automobilisten hardleers Aanvankelijk kreeg het Sint-Anna- landse verzorgingshuis vier ton voor het project, maar dat bleek niet genoeg te zijn. Omdat voor verge lijkbare werkzaamheden bij Poel- wijck in 's-Heer Arendskerke en Cederhof in Kapelle minder geld nodig bleek te zijn dan die vier ton, bleef er wat extra's over. In totaal krijgt De Schutse nu 572.140 gul den. „Wij zijn natuurlijk heel blij met dat extra geld, want we weten dat de provincie aan regels gebon den is en ze probeert ons op deze manier toch tegemoet te komen. Maar het dekt nog niet helemaal", zegt hoofd verzorging mevr. I. van Ommen-de Wit. „Het gat is echter niet zo groot meer. Je praat eerder over tienduizenden guldens dan over tonnen. En dat restje komt er ook nog wel." Hoewel het met de financiering dus wel snor lijkt te zitten, loopt het met de planning een beetje anders. „Het zal nog wel een hele poos duren voor de verpleegafdeling er is", legt mevr. Van Ommen uit. „We hadden aanvankelijk gedacht om de mensen die uit hun kamers moeten voor de verbouwing, tijdelijk op te vangen in de gereedgekomen aanleunwo ningen van Vroonhof. Maar de pro cedure voor de verpleegafdeling loopt nogal achter. Het moet nog naar het college voor ziekenhuis voorzieningen en naar het ministe rie. Landelijk is er een achterstand in behandeling van dit soort projec ten. Daardoor denk ik dat het wel tot 2001 zal duren voor de afdeling er is. Dit jaar moet het organisato risch rond zijn en volgend jaar de verbouwing. Maar omdat alle wo ningen in Vroonhof (dat in april wordt geopend) al toegewezen zijn, kun je die mensen niet zo lang laten wachten om er tijdelijk anderen in op te vangen. We zullen moeten zoeken naar andere mogelijkhe den." In De Schutse worden dertig kamers in de verzorging opgeofferd om er uiteindelijk twintig verpleeg- kamers voor terug te krijgen. Van die dertig worden tien plaatsen in gevuld buiten De Schutse. „Het zal nog heel moeilijk worden om ieder een een ander onderkomen te ge ven. We willen zo min mogelijk leegstand laten bestaan, maar er komt een moment dat we moeten gaan afbouwen. We gaan ons hier in de komende tijd op richten." Stemmen van lezers 'geluidsoverlast' te verwaarlozen is. Ik ben diverse malen op zaterdag avond op visite geweest in de Oost straat, grenzend aan Havenzicht. Zonder problemen hebben wij bui ten met elkaar kunnen praten. Be zoek van ons heeft overnacht (van zaterdag op zondag) in het aangren zende hotel de Gouden Leeuw en heeft geen overlast ervaren. De starre houding van de gemeente Tholen heeft wellicht een diepere achtergrond. Ik ben van mening, dat de gemeente de boete wil innen in de hoop dat Havenzicht alsnog zijn poorten op zaterdagavond zal slui ten. Vier jaar geleden had het hele discogebeuren immers al een geslo ten boek moeten zijn: geen overlast meer van de jeugd en geen nood zaak extra voorzieningen zoals ver lichting aan te brengen, wat ondanks de 'overlast' al gebeurd had moeten zijn! Bovendien: waar zou de jeugd zich gaan ophouden op een zater dagavond in geval van een gesloten disco? gemeente Tholen... foei, foei, foei! D.A.M. Mettewie Hoenderweg 103 4697 BH Sint-Annaland. Of je het nu wel of niet eens bent met de wettelijke voorschriften be treffende geluid, deze moeten gere specteerd worden. Om aan de ge stelde voorwaarden te voldoen, zal er dus - in overleg met de gemeente en leveranciers - flink geïnvesteerd moeten worden om geluidwerende voorzieningen aan te brengen, het geen in het geval van Havenzicht ook daadwerkelijk is gebeurd. Zon der de garantie dat de getroffen maatregelen een einde zouden ma ken aan de geluidsoverlast. Havenzicht van zijn kant heeft zich ingespannen mee te werken aan het terugdringen van de geluidsoverlast en voldoet inmiddels aan de geluids voorschriften van de milieuvergun ning. Verwacht zou dan ook mogen worden, dat de gemeente Tholen zich, zeker gezien de kosten die met het aanbrengen van geluidwerende voorzieningen gemoeid gaan, cou lant zou opstellen en alle medewer king zou verlenen. Mijn ervaring is, dat de zogenaamde Stemmen van lezers Heeft de stichting Welzijn voor ou deren Tholen eraan gedacht, dat 55 plussers evenmin als 70 plussers een rijcursus nodig hebben? De grondwet van Veilig Verkeer bestaat uit twee woorden, te weten: wees voorzichtig! Omdat niet iedereen voorzichtig is, hebben bureaucraten en regelneven, op de voet gevolgd door zakkenvullers en andere be langhebbenden een veelheid aan dwangvoorschriften gecreëerd, waarvan vele geen enkele bijdrage leveren aan de verkeersveiligheid. Het blijkt echter, dat men met het voorwendsel van verkeersveiligheid kan gaan waarheen men wil. Men vindt een gewillig oor in de volks vertegenwoordiging en bij de meis- kes van verkeer en waterstaat. En kele jaren geleden ontpopte het Centraal Bureau Rijvaardigheid (CBR) zich als actiegroep bij mon de van directeur Vaessen, die pleitte voor een herexamen voor het rijbe wijs om de tien jaar, tezamen met een medische keuring. Als het aan de bureaucraten ligt, komt de rijbe wijshouder volledig onder curatele. Momenteel kost het rijexamen 290 gulden en het theorie-examen ƒ62,50. Het merkwaardige is, dat bestuur ders van motorvoertuigen als be langhebbende geen poot aan de grond hebben. Kennelijk viel het niet op, dat er bij de laatste verkie zingen de nieuwe partij Nederland Mobiel gereed stond om hun belan gen in de Kamer te gaan verdedi gen. Ik twijfel niet aan de positieve be doelingen van de stichting Welzijn voor Ouderen Tholen en de deelne mers. Ik verwacht dat ze uitsteken de rijders zullen blijken te zijn. Zo als hiervoor reeds vermeld, ligt het voor de hand, dat dit laatste niet van pas zal komen in de kraam van het CBR en van VVN (Woudenberg), zodat uiterste waakzaamheid is ge boden. P. Brouwer Nieuwe Molenweg 41 4661 SH Halsteren. Stemmen van lezers Met belangstelling heb ik het artikel in de Eendrachtbode gelezen over de overlast in de Voorstraat te Sint- Annaland onder de kop ,De politie moet uit de auto komen.' Het is te prijzen, dat men overleg wil en ge zamenlijk verantwoording wil ne men iets te doen aan de overlast door de jeugd op zaterdagavond in Sint-Annaland. Zelfs de officier van justitie (vertegenwoordiger van het volk) wil medewerking verlenen aan het lik-op-stuk beleid dat moge lijk is voor personen van 18 jaar en ouder. Het gaat hier evenwel niet om .willen'; hij zal wel moeten, als tenminste oprecht de wens bestaat iets te doen aan de overlast. Overtredingen van jongeren afdoen in de vorm van dienstverlening via Voorzitter Marianne van 't Hof overhandigt dirigente Hannie Droogers het eerste exemplaar van de debuut-cd van Polyhymnia. De eerste c.d. is nog een uitvloeisel van het 25-jarig bestaan, dat het koor vorig jaar vierde met een kampweekeinde, een reünie en een jubileumconcert op 25 en 26 sep tember. De veertien liederen zijn opgenomen in de Gereformeerde Kerk van Oud-Vossemeer en ver werkt in de studio van Ron Ko- nings te Vrouwenpolder. Er zijn to taal 500 schijven geperst, die voor dertig gulden verkocht worden. „De laatste drie jaar hebben we er geld voor opzij gelegd", vertelt penningmeester Marco Berkey. „We organiseren altijd een cake actie, we krijgen subsidie van de gemeente Tholen en daarnaast ont vingen we een bijdrage van het An jerfonds van 1720 gulden. Dat alles bij elkaar maakt de uitgave van on ze eerste c.d. mogelijk." De ver wachting is, dat de aanhang van het vijftig leden tellende koor en ande re zangliefhebbers op Tholen en Sint-Philipsland een flinke hap van de 500 c.d.'s zullen nemen. Enkele van de nummers op de c.d. werden zondagavond tijdens de jeugddienst gezongen: Majesty and glory en Tongen van vuur. Het koor wordt instrumentaal begeleid door het eigen combo, bestaande uit Ra chel Abrahamse op klarinet, Rena- te Blaas blokfluit, Corneel Droogers basgitaar, Wim van Halum drums (hij gaat vertrekken, zodat Polyhymnia op zoek is naar een nieuwe drummer), Marianne van 't Hof-Droogers keyboard, Joost Krijger synthesizer en Wil lem Jan de Voogd van der Straaten slaggitaar. Als solisten werkten aan de c.d. mee: Jolanda Bal, Sjaak Berkey, Margreet Krijger, Dirk Lisseveld, Christine van der Male- van Bemden en Lianna van Wes ten-Kodde. „Polyhymnia brengt geen liedjes met een vage, sterk op de mens en zijn genoegens gerichte boodschap, maar liederen met de specifieke boodschap van het evangelie van Jezus Christus. Vaak in een modern jasje, maar het bleef een oude boodschap. Zo werd de combinatie van muziek en zang (Wellicht de grootste giften van God aan zijn kinderen) tot een opwekking en een troost voor velen", zo staat er in het voorwoord van het jubileumboekje. De meeste leden van Polyhymnia komen uit Oud-Vossemeer en Tho len, maar ook uit Poortvliet, Sint- Annaland en Stavenisse zijn er jon geren tot het koor toegetreden, dat inmiddels flink is gegroeid tot vijf tig leden. Het was zondagavond dan ook vol voor de preekstoel tij dens de jeugddienst, waarin ds. G. v.d. Pol uit Zierikzee preekte over Markus 1:14-20. Dit gedeelte uit de Bijbel werd in de vertaling van Het Boek gelezen. De collecte tij dens de dienst was bestemd voor de stichting de Zuidwester, die voor nachtopvang van dak- en thuislozen zorgt. Christa Hage, die er stage loopt, gaf een toelichting bij het werk van de Zuidwester. Po- lyhymna, dat totaal vijf liederen zong, besloot na de zegen met 'Peace be with you.' Bij de uitgang was er nog een collecte voor het bestrijden van de kosten van deze jeugddienst. het bureau Halt zal echter totaal geen effect hebben. Mijn suggestie is als volgt: De vertegenwoordigers en handhavers van de wet spreken af met de horeca, dat overtreders van de wet en vechtlustige personen voor een bepaalde tijd bij de horeca niet welkom zijn. Dat treft de jeugd immers harder dan welke alternatie ve straf dan ook. In uiterste gevallen bestaat er nog de mogelijkheid van .weekend-opsluiting', van vrijdag avond tot maandagmorgen. Als sommige jongeren geen respect meer hebben voor anderen of ander mans eigendommen, dan moet ge tracht worden dat respect weer bij te brengen. Dat kan alleen als zij we ten, dat recht recht is en krom krom. Ze moeten precies weten waar ze aan toe zijn. Dus politie, justitie en horeca: werk samen en geef samen de inwoners van Sint-Annaland die overlast er varen, weer vertrouwen! D.A.M. Mettewie Hoenderweg 103 4697 BH Sint-Annaland. „Een leuke vangst." Zo karakteriseert de politie de ontmanteling van een laboratorium voor de vervaardiging van synthetische drugs aan de Industreweg in Sint-Philipsland, vlakbij de watertoren. In de voormali ge graanloods van Cebeco, nu eigendom van Bechtold papier, werd donderdagmiddag onder leiding van de reehter-commissaris een inval gedaan door politiemannen in burger met vier onopvallende auto's. Er zijn twee mannen aangehouden: een 37-jarige inwoner van Tholen en een 35-jarige man uit de Wouwse Plantage. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit. „Er wordt nog volop aan deze zaak gewerkt", aldus een woordvoerder. Behalve in Sint-Philipsland werden er ook huiszoekingen gedaan in Tholen en de Wouwse Plantage, waar de twee aangehouden mannen wonen. Het laboratorium is vrijdag avond ontmanteld door medewer kers van de Afval Verwerking Ri jn mond, die met twee grote vrachtwagens de spullen kwamen ophalen. „Het was een wanordelij ke toestand met een hoop gevaarlij ke stoffen, zodat we een gespeciali seerd bedrijf hebben ingescha keld", aldus een justitie-woord- voerder. De politie trof er ongeveer twintig kilo amfetamine aan, als mede verschillende chemicaliën. De deksloof en de damwand van de haven in Stavenisse dienen voor 50 mille opgeknapt te worden. Het werk aan de deksloof over een lengte van 110 meter bestaat uit het verwijderen van twee stalen strips, het weg hakken van loszittende delen, licht aanstralen en egaliseren van de betonsloof. De bovenkant moet worden voorzien van een antislip slijtlaag en een bescher mende coating. De damwand dient onder hoge druk gereinigd te worden, waarna betonreparaties uitgevoerd moeten worden met mortel. B. en. w. vragen eerst advies van de commissie gemeentelijke ontwikkeling, waarna de Thoolse raad beslist. Een inspectie van de provincie heeft uitgewezen, dat de zwembaden in Tholen en Sint-Maartensdijk niet aan de veiligheidseisen voldoen. De perrons dienen zodanig te zijn afge werkt, dat bezoekers zich niet kun nen bezeren aan scherpe randen of uitsteeksels. Met name rond het grote bassin van de Spetter ligt de bestrating erg onregelmatig. Rond om de putdeksels zijn er soms scherpe randen. Tegen de wand van het bassin is een betonrand aange bracht die overal gebroken is. Op verschillende plaatsen is het perron ook behoorlijk verzakt. In zwembad Haestinge liggen de tegels en put deksels zodanig, dat er plassen kun nen ontstaan. Bezoekers kunnen zich aan scherpe randen van tegels en aan putdeksels verwonden. De perrons worden meerdere keren per dag met een hogedrukspuit schoon gemaakt, waardoor de tegels wijken en zand wegspoelt. Bij de herbestra ting wordt een laag stabiliserend zand gebruikt om het wegspoelen tegen te gaan. Rond de putten in de ze perrons komen speciale tegels. De kosten bedragen 38.400 gulden in Tholen en 24.125 gulden in Sint- Maartensdijk, dus totaal 62.525 gul den, inclusief btw. De commissie algemeen bestuur en welzijn wordt dinsdag 9 maart om advies ge vraagd. „Er komen duizenden recreanten en de hygiëne nauwlettend in het oog In burger en met onopvallende auto's deden politie-agenten een inval in een loods van Bechtold papier aan de Industrieweg in Sint- Philipsland waar een drugslaboratorium werd aangetroffen. Amfetamine is de basis waarmee synthetische drugs kunnen worden gemaakt, o.a. in de vorm van pillen of speed. Zowel de amfetamine als de chemische stoffen zijn in beslag genomen. Het gerechtelijk laboratorium in Rijswijk zal de monsters onderzoe ken om te bepalen om welke che micaliën het precies gaat. Volgens een politievoorlichter zijn de eige naren van de papierhandel niet be trokken bij de drugszaak. B. en w. willen 53.000 gulden uittrek ken voor een nieuwe drijver met hard houten brugdek voor het fietsveer Go rishoek-Yerseke, dat in de zomer maanden juli en augustus onderhou den wordt met subsidie van de ge meenten Tholen en Reimerswaal. De ponton onder de toegangsbrug ver keert in een dusdanige staat, dat ver vanging nodig is. In de gemeentebe groting 1999 is daar al rekening mee gehouden. De commissie gemeente lijke ontwikkeling zal dinsdag 23 fe bruari om advies worden gevraagd. Na een positief advies aan b. en w. zal de gemeenteraad in de maart-verga dering een beslissing kunnen nemen. dan is het toch bijzonder aanstoot gevend en ongepast dat mensen in de bosjes moeten om hun behoeften te doen. Ik vind het een heel vreemd standpunt van de SGP om dat toe te laten", zei Piet, nadat J.C. Koop man zijn afwijzing kenbaar had ge maakt gezien de principiële bezwa ren tegen recreatieve voorzieningen. „Let op uw verantwoordelijkheid. U schendt de openbare eerbaar heid", zo kaatste Koopman de bal terug, maar daar sprongen Piet en VVD-raadslid mevr. E. Frigge-Ho- gesteeger bovenop: „Dat doet u meer, want nu moeten de mensen in de bosjes." Koopman bleek daar niet van op de hoogte. „Gebeurt dat dan?", merkte het SGP-raadslid op. Uit het voorstel bleek, dat wethou der K.A. Heijboer (SGP) in het col lege van b. en w. geen voorbehoud had gemaakt, zodat hij wel achter de hygiënische maatregel staat. De andere fracties juichten de proef met vier toiletten toe. „Een heel goed initiatief", zei M.A.J. van der Linde, die gezien de verschillende meningen in het college overigens lang had gewacht op de vervulling van zijn wens. „Het voorstel wilde niet erg doorspoelen", zei het Pv- dA-raadslid. In de opzet van b. en w. zouden de w.c.'s twee keer per week schoongemaakt worden. De kosten bedragen 40 gulden per on derhoudsbeurt. „Als het dagelijks gebeurt, kan ons dat de kop toch niet kosten", liet Van der Linde we ten. Andere fracties vielen hem bij. „Als er een hete zomer komt, is het erg onhygiënisch om de toiletten maar twee keer per week schoon te ma ken", zei mevr. Frigge. Volgens Piet, die slechte ervaringen had met de netheid van w.c.'s langs autowe gen, is dagelijks onderhoud mini maal en hij had uitgerekend, dat het 3200 gulden extra vergt. Wethouder R. Ravensteijn zegde toe te houden. Maar een dagelijkse rei niging wilde hij niet toezeggen om dat er ook regenachtige dagen bij kunnen zijn en dan zijn er maar weinig recreanten bij de strandjes en de Bergsediepsluis (Oesterdam). De wethouder ging wel akkoord met de suggestie van mevr. Frigge om de hokjes te verankeren om van dalisme te voorkomen en een betere stabiliteit te krijgen. CDA-raadslid J. Bout pleitte tegelijk maar voor het plaatsen van grotere afvalbak ken, die ook vaker leeg gemaakt zouden moeten worden. Volgens wethouder Heijboer van openbare werken was dat een zaak van de werkgroep Oesterdam, waarin ook vertegenwoordigers van de provin cie en van rijkswaterstaat zitting hebben. A.P. Kornaat informeerde of ook de Philipsdam niet meegeno men moest worden, maar uit de dis cussie bleek, dat het recreatieve deel vooral op grondgebied van de gemeente Schouwen-Duiveland ligt. Commissievoorzitter PK. M. Stouten sloot af met de conclusie, dat de commissie aan b. en w. een vrijbrief hadden gegeven voor dage lijks onderhoud van de toiletten en zo'n royaal vertrouwen in het colle ge komt maar zelden voor. Zonder enige discussie ging de commissie gemeentelijke ontwik keling maandagavond akkoord met een eenmalige uitgave van 2800 gulden uit de reserve recreatieve voorzieningen voor de aanschaf van bordjes voor het aangeven van de waterlandroute voor fietsers. Volgens het collegevoorstel komen ,veel toeristen speciaal naar Tholen om te fietsen.' Op initatief van het platform leefbaar platteland Tholen is de fietsroute met 40% provincia le subsidie ontworpen. De gemeen te neemt de aanschaf en plaatsing van de bewegwijzering in de woon kernen voor haar rekening. Deze bordjes worden bevestigd aan de bestaande lokale bewegwijzerings- palen naar scholen, bibliotheek, en dergelijke. De bewoners van de Ten Ankerweg 22 t/m 30 en Simon Lindhoutstraat 2 t/m 10 schreven de gemeenteraad vorig jaar september een brief over de trillingshinder als gevolg van de verkeersdrempels. Ze wilden de bobbels eigenlijk het liefst weg heb ben. De woningstichting Beter Wo nen steunde de bewoners en vroeg om een onderzoek naar de oorzaak van de klachten. Volgens b. en w. wordt de hinder veroorzaakt omdat zwaar verkeer niet op de juiste wij ze de drempels passeert. Er is toen een asstreep aangebracht om het verkeer beter naar de rechter weg helft te dirigeren en zo als het ware te dwingen om op de juiste manier over de drempel te gaan. In novem ber vroegen diverse raadsfracties echter opnieuw om actie en daarop kwamen b. en w. met het trillings onderzoek. J. Bout noemde het maandagavond een ernstige zaak. dat de betrokken bewoners opgezadeld worden met weggebruikers die hun verantwoor delijkheid niet kennen. „Het onder zoek zouden we moeten doen voor het woongenot van de bewoners en ook ter voorkoming van schade, want de gemeente is al verantwoor delijk gesteld voor schade van de drempels, die overigens niet alleen aan de Ten Ankerweg, maar ook op de Grindweg liggen. Maar als het onderzoek nu uitwijst, dat de hinder beneden de normen blijft, dan blij ven de drempels liggen en dat willen we niet. In de tweede faVe van de re constructie van de Ten Ankerweg zie ik ook geen verkeersremmers terug komen", aldus het CDA-raadslid. „Wanneer gaan die krengen weg?", bracht A.P. Komaat naar voren. „Dan spaar je 5000 gulden voor het onderzoek uit en voorkom je verdere scheuren." Het PvdA-raadslid bekri tiseerde het feit, dat pas zes maanden na de brief van 15 september werke lijk actie ondernomen wordt door het college. „Het zijn aan de Ten Anker weg pure ondingen, maar elke plaats is verschillend", gaf Kornaat toe, die over de drempels Onder de Molen te Oud-Vossemeer en in de Langeweg te Anna Jacobapolder geen klachten had gehoord. „Er wordt teveel on derzocht. Weg met die rommel!", was het advies van J. van den Don ker (D66). J.C. Koopman (SGP) zag weinig al ternatieven dan het onderzoek uit voeren en ook E. Frigge-Hogestee- ger (VVD) ging ermee akkoord. Ze pleitte wel voor bodemonderzoek wanneer er in de toekomst nieuwe drempels gelegd worden. Drs. A.L. Piet (RPF/GPV) wilde aanvankelijk de drempels weghalen om kosten te sparen, maar tijdens de discussie wijzigde hij zijn standpunt in meten - inclusief de decibellen - om voor de toekomst gegevens te hebben. Ambtenaar W.A. Blaas vertelde, dat de metingen van de trillingen ter plaatse uitgevoerd worden, bij de drempels en niet in de nabij gelegen huizen. Een geluidsonderzoek kan eraan toegevoegd worden. Bij wethouder K.A. Heijboer kwam de mening van de tegenstanders van een onderzoek hard over. „Het col lege heeft de klachten van de bewo ners ter harte genomen, maar u wilt zonder onderzoek de drempels eruit gooien. Dan kun je in de toekomst op andere plaatsen geen verkeers remmers leggen. Er wordt nu wel erg gemakkelijk over verwijderen gesproken", vond de wethouder. Bout noemde het aanbrengen van een optisch signaal zoals in de Hal- sterseweg een alternatief om de weggebruikers op hun snelheid at tent te maken, maar volgens Blaas kost dat wel 25.000 gulden. „Weg versmalling dan", zo probeerde het CDA-raadslid het opnieuw. De wethouder zei verbaasd te zijn hoe hard automobilisten scheuren over de Ten Ankerweg. „We moeten ons eigenlijk schamen dat we ver keersremmers moeten plaatsen om dat we als bevolking van Tholen zo ontzettend hardleers zijn ten aanzien van de toegestane snelheid." Kornaat wees nog op de klachten van Beter Wonen over de scheuren in woningen, maar de wethouder noemde dat .geen vaststaand gege ven.' „Er zijn namelijk geen nulme tingen in de huizen uitgevoerd in de periode dat de drempels er nog niet lagen", aldus Heijboer. „Waarom heeft u de zaak dan in handen van de verzekering van de gemeente. En lees de brieven van de bewoners en van Beter Wonen er nog maar eens op na", zei het PvdA-raadslid. Vol gens ambtenaar Blaas is het gebrui kelijk, dat in gevallen waarin de ge meente aansprakelijk wordt gesteld, niet het college reageert, maar de verzekering de zaak afhandelt om een gelijke en objectieve beoorde ling te krijgen. Uiteindelijk gaven drie fracties, die in de raad 10 van de 19 zetels heb ben. een positief advies voor een trillingsonderzoek aan de Ten An kerweg in Tholen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 3