NIEUW Gratis De winter is weer terug op Tholen Plaatselijk nieuws Fans vanBlpf hebben pech, concert vol VISSER 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 februari 1999 Kritiek overdreven Mevr. M. Snepvangers winnaar klaverjassen Dansavond in Ten Anker Tuinbeeld verdwenen Elke maand activiteit BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE Woaidaehen L. Havermans wint rikconcours Vosmeer Nipte w inst C. Burgers Nieuwe penningmeester van speeltuinvereniging Oliebollen uitgesteld E. van Poortvliet kort Vrij en Blij groeit naar record van 652 leden Lage opkomst kaartavond WHS Diploma behaald Gezinsavond van plattelandsvrouwen Studiedag zaadteeltclub Geslacht in eigen slagerij Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Tegels Noordstraat Verkoping Adullani Ouderling Schot van Oud Ger.Gem. overleden Mercedes gestolen Voorsprong J. van Gorsel Hoogste serie P. Bijl Doe-middag de Rieburch Ir. in de logistiek Grond voor kerkbouw AUTOSCHADE Geslaagd Verlies ondanks de hoogste serie Particulier ziekenvervoer voor alle verzekeringen Onderhoudssubsidie Korenaar Bouw varkensstal SS® Koningin Julianaschool wint prijs niet-roken DAG EN NACHT 1 Tholen Raadslid drs. A.L. Piet sprak enkele weken geleden over een 'vernieti gende' brief van de ANWB over de geplande tweede rotonde bij de vol gende reconstructiefase van de Ten Ankerweg. Maandagavond zei M.A.J. van der Linde inmiddels kennis genomen te hebben van de brief en hij noemde de kwalificatie van Piet 'overdreven.' „We moeten deze reconstructie niet bij voorbaat in diskrediet brengen", vond Van der Linde, die voorstelde om de brief een volgende keer bij de dis cussie over de reconstructie mee te nemen. Dat zegde wethouder Heij- boer toe De wedstrijd van donderdag van klaverjasvereniging Stad-Tholen is gewonnen door mevr. M. Snepvan gers. Op de tweede plaats eindigde L. Hage. Uitslagen: 1 mevr. M. Ver- kerke 5548 p; 2 L. Hage 5306 p; 3 W. v.d. Berge 5082 p; 4 K. Schot 5059 p; 5 mevr. M. Verkerke 5001 p. Waarom zou je artiesten van buiten uitnodigen als je zelf zoveel talent in huis hebt? Dat was de achterlig gende gedachte van het personeel en vrijwilligers van zorgcentrum Ten Anker, toen ze de bewoners van het verzorgingshuis, de flat en de aanleunwoningen weer eens een ge zellige avond wilden aanbieden. Het thema was 'dansen door de ja ren heen'. Na weken van voorbereiding, kos tuums maken en oefenen, werd de gezellige avond dinsdag in zaal de Klipper gehouden. De ladyspeaker was Leanne de Kok, die meteen wat informatie gaf over de dansen die werden opgevoerd. Het publiek kon onder meer genieten van de Char leston, de klompendans en de in tu le getooide zwanen bij het Zwanen- meer, met als apotheose de ster vende zwaan. Gelukkig was Twan van de keuken er tijdig bij met zijn EHBO-trommel. Het keukenperso- neel danste de Macarena en er was nog een echte buikdans, compleet met slang en fakir. Na de pauze volgde de bloemenwals, een Ameri kaanse line-dance en dansten twee 12-jarige jongedames in zelfge maakte pakken een nummer uit de film 'The Lion king'. Vervolgens bracht de Can-can nog wat Franse sfeer in de zaal. Tot slot was er een optreden van alle artiesten en wer den vanuit de zaal de vogeltjesdans en de foxtrot ingezet. Nadat Leanne al degenen die aan de avond hadden meegewerkt had bedankt, werd er afgesloten met het Ten Ankerlied. Een tuinbeeld is donderdag verdwe nen uit de achtertuin van een 53-ja- rige inwoonster van het Groot Ver rehof. Zij heeft inmiddels aangifte gedaan bij de politie. Oud- Vossemeer Het comité Vosmeer 2000 wil vol gend jaar maandelijks een activiteit realiseren in het dorp. Of het jaar 2000 nu het eerste jaar is van het nieuwe millennium, of het laatste van het oude millenium. het blijft een bijzonder jaar dat in de ogen van het comité niet zomaar voorbij mag gaan. Met hulp van de basis scholen. koren, verenigingen en het bedrijfsleven wordt momenteel een programma uitgewerkt. Daarin is ook ruimte voor eigen activiteiten van organisaties (bijvoorbeeld: mu ziekvereniging OVM viert dan het 75-jarig bestaan). Een aantal zaken die op de rol staan: nieuwjaarsbal, gezamenlijke musicalavond basis scholen, barbecue op het markt plein, uitvoering koren, foto- en te kenwedstrijd met expositie en het laten maken van een film over de leefgemeenschap in het dorp. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. Voor de zevende keer organiseert carnavalsvereniging De Vlooien- trappers vrijdag en zaterdag de 'wo aidaehen', zoals het carnaval hier wordt genoemd. Het dorp heet dan weer tijdelijk 'Gróót Pesóót'. Zaterdagmiddag om 12.49 uur zal burgemeester Van der Munnik de sleutel van het dorp overhandigen aan de nieuwe carnavalsprins. Wij- te. Aansluitend trekt de optocht door het dorp (tot vrijdag hadden zich een twintigtal deelnemers aan gemeld) en daarna vindt in de Vos- senkuil het vlooiencircus plaats voor de jeugd. Motto van het carna val dit jaar is: m'n anhenaeme joekte. Morgen bezoekt de prins met zijn gevolg de peuterspeelzaal en twee basisscholen, waarbij meteen ge zocht wordt naar een jeugdnarretje en -prinsesje. Deze worden 's avonds bekendgemaakt vóór de lampionoptocht, om kwart over zes. Vanaf acht uur is in café Hof van Holland het 'polderkoaitjesbal' (ge maskerd bal). Met het 'vellen van de roos' op de 'stasse mispit' komt zaterdagnacht om elf minuten voor één een einde aan het carnaval. Trainer L. Havermans heeft zater dag het rikconcours van voetbalver eniging Vosmeer gewonnen. S. de Koning was over drie wedstrijden de beste bij het wippen. De kaart avond was georganiseerd door de activiteitencommissie van de club in café Hof van Holland. Het was de vierde en laatste kaartavond, zodat het klassement kon worden opge maakt. Havermans verzamelde bij het rikken 609 punten, gevolgd door M. Eversen met 581 punten en I. Mosch, die 540 punten behaalde. De uitslag van de avond zelf: 1 J. Hommel 279 p; 2 P. Steijns 219 p; 3 mevr. P. Zeeman 197 p. De eindstand bij het wippen wees S. de Koning aan als winnaar, met 396 punten, gevolgd door mevrouw C. van Mierlo met 378 punten en me vrouw E. de Koning met 369 pun ten. De uitslag van de avond zelf: 1 mevr. J. Dijkema 140 p; 2 A. van Daalen 127 p; 3 S. de Koning 119 p. Bij de Treffers hebben P. Vis en C. Burgers met 19 beurten de kortste partij en met beiden 15 caramboles de hoogste serie gehaald. Het was Burgers echter, die er met 3,42 met het hoogste gemiddelde vandoor ging. Uitslagen: D. den Hollander- B. den Hollander 6.47-10; J. Etiën- ne-P. de Leeuw 9,09-10; H. Hom- mel-L. van Wezel 10-8,75; C. Burgers-P. Vis 10-10; J. van Daalen- R. Hendrikse 9,34-10; J. Hommel- N. Rooyakkers 10-7,88; D. van Driel-P. Hommel 10-7,8; L. van Wezel-N. Rooyakkers 8,33-10; D. den Hollander-N. Rooyakkers 10- 5,84; J. Hommel-P. Hommel 10- 5,8; C. Burgers-L. van Wezel 10- 6,66; D. van Driel-J. van Daalen 9,28-10. Wilma Stokx uit de Noordstraat is dinsdagavond unaniem gekozen als nieuw bestuurslid en ook tegelijk penningmeester van speeltuinvereni ging Vrij en Blij. Zij beheerst de computer en dat was een voorwaar de voor de opvolging van Simon van Vossen Jzn., die na zestien jaar als bestuurslid stopte. Voorzitter L. Ha ge vond dat jammer gezien zijn in zet op een breed terrein, want behal ve de financiën regelde hij als aannemer ook het nodige bij de sloop en vernieuwing van de speel tuin. Van Vossen werkte het verlies vóór zijn aantreden weg, maakte ge weldige investeringen mee, zag het ledental groeien van 214 naar 652 en automatiseerde de ledenadminis tratie, inclusief incasso van de con tributie. De voorzitter uitte zijn waardering door een pennenset met inscriptie aan te bieden. Voor mevr. Van Vossen waren er bloemen. De vertrekkende penningmeester be dankte voor de prettige samenwer king en bood zijn diensten aan wan neer dat nodig mocht zijn. De bestuursleden Maya Bungener, Dig Mol en Mas Bazen werden herko- Elk jaar is het de gewoonte, dat WHS half februari een oliebollenac tie organiseert. Nu bakker Ewoud van der Maas echter met een gips- vlucht is teruggekomen van vakan tie, kan hij geen oliebollenbeslag maken. De voetbalvereniging hoopt de lekkernij in maart echter alsnog te kunnen 'aanbieden. E. van Poortvliet speelde bij biljart club De Hoop de kortste partij (23 brt.) en met 1.74 ook het beste ge middelde in haar partij tegen L. Blom, die daarmee ruim klop kreeg:!0-5.2.Blom zijn tweede par tij tegen L. Menheere, die met 11 caramboles de hoogste serie haalde, eindigde in een gelijkspel: 10-10. Menheere verloor vervolgens van W. Elenbaas, die als koploper naar de tweede ronde gaat: 6.4-10. A van Vossen verloor van W. van Ouden aarde met 8.57-10. De tweede partij voor Van Vossen verliep een beetje hetzelfde: opnieuw haalde hij 8.57 punten en moest hij de 10 punten geven aan H. Keur. De tweede partij van Van Oudenaarde verliep stukken minder: in de langste partij (36 brt.) verloor hij van C. Smits: 10-7.71. Speeltuinvereniging Vrij en Blij is gegroeid van 582 naar 652 leden. Voorzitter L. Hage was er dinsdag avond tijdens de jaarvergadering in de Wellevaete bijzonder mee in zijn nopjes. „De ledendichtheid is enorm", stelde hij vast. Met name de stijging van 53 leden van buiten Sint-Annaland viel hem op. Volgens X de voorzitter krijgt de speeltuin steeds meer een streekfunctie. Er zijn nu 361 (349) leden met kinde ren, 72 (65) zonder kinderen, 155 (102) van buiten Sint-Annaland en 64 (66) donateurs. „Na het slechte jaar 1997 was 1998 voor onze ver eniging een opbouwend jaar met de wind in de zeilen", meldde secreta resse M. Bungener in haar jaarver slag. De opening van de vernieuwde speeltuin op 4 april met negen nieu we toestellen ter waarde van 110.000 gulden vormde een hoogte punt. De speeltuin heeft nu 46 zit plaatsen, waardoor ook steeds meer ouders en grootouders meekomen. Een nieuwe ontwikkeling noemde de voorzitter de ontvangst van schoolreizen, waarbij wordt samen gewerkt met streekmuseum de Meestoof. Daar wordt 's morgens eerst een puzzeltocht gehouden en na het eten gaat men naar de speel tuin. Twee klassen uit Bergen op Zoom hadden vorig jaar de primeur van deze leerzame combi-attractie. De vernieuwingsoperatie klonk nog door in het verslag van de penning meester, die een exploitatietekort meldde van 91.803 gulden. Dankzij de royale sponsoring en giften in het voorafgaande jaar kon uit de reserve het tekort goedgemaakt worden. Vrij en Blij is nog 16.522 gulden rijk, maar het nieuwe seizoen staat weer voor de deur. De contributie werd gehandhaafd. Van 27 maart tot 24 april wordt weer meegedaan aan de actie clubkas, dat de speeltuin vorig jaar 611 gulden opleverde. Bij de gemeente is vergunning gevraagd voor de verkoop van chips en fris drank in de speeltuin. Ook wil het bestuur bewegwijzeringsbordjes ge zien het toenemende bezoek van buiten Sint-Annaland. In het jaar 2000 hoopt Vrij en Blij aandacht te besteden aan het 40-jarig bestaan van de vereniging. Voetbalvereniging WHS hield vrij dag haar tweede kaartavond. De op komst viel wat tegen met 29 perso nen, hoewel dat er één meer was dan tijdens de eerste kaartavond. Bij het klaverjassen werd R. den Engelsman winnaar, bij het petoeten W. Snoep en bij het jokeren ging mevr. M. Ver kerke met de eer strijken. Uitslag klaverjassen: 1 R. den Engelsman 5751 p; 2 T. Moerland 5246 p; 3 J. Vermaas 4861 p. De poedelprijs was voor A. de Keizer, die 3912 punten behaalde. Uitslag petoeten: W. Snoep 58 p; 2 J. v.d. Repe 52 p. Hier was de poedelprijs voor L. Quist, die 34 punten had. Uitslag jokeren: me vr. M. Verkerke 497 strafpunten; 2 mevr. R. Vermaas 539 p; 3 mevr. M. Bungener 542 p. Mevr. A. Ridderhof kreeg de poedelprijs, met 1116 straf punten. De volgende kaartavond wordt op 26 maart gehouden. Elly Lindhout heeft aan het ROC- Zeeland, sector MDGO te Goes, haar diploma ziekenverzorgende be haald. Ze is werkzaam bij het ver pleeghuis Cornelia te Zierikzee. De plattelandsvrouwen houden za terdag 20 februari een gezinsavond in de Wellevaete. Op het programma staan de opvoering van de platte- landskomedie 'Help ik krijg een kind' van Carl Slotboom, gevolgd door muziek en dans. Voor dit laat ste wordt gezorgd door de drive-in- show Blue starlight. Aanvang 19.30 uur. In het bestuur zijn enkele wijzigin gen ingevoerd. Voorzitter mevrouw J. Smits is vice-voorzitter geworden, terwijl mevrouw A. Breure nu de voorzitter is. Mevrouw M. van der Harst neemt samen met mevrouw Smits het secretariaat voor haar re kening. Daarnaast is bekend ge maakt dat de subsidie voor 1999 van de gemeente voor de plattelands vrouwen wederom is toegekend. De studieclub voor groente- en bloemzaadteelt 'Eiland Tholen' '*1t Donderdag, vrijdag en zaterdag Maandag, dinsdag en woensdag Malse biefstuk 250 gr. 7,00 X Malse bieflappen500 gr. 9,95 Tartaar 5 halen 4 betalen t Kipfilet 1 kg ƒ11,98 Magere speklappen 1 kg Vleesribbem kg Rundergehakt 1 kg Valentijnpaté 100 gram Achterham 100 gram Berliner 100 gram 1,75 1,95 1,10 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 6,25 5,50 8,95 Advertentie I.M. houdt donderdag 25 februari zijn jaarvergadering in de Wellevaete. De inleiding wordt verzorgd door J. Sin ger van zaadhandel Hem bv en heeft als onderwerp 'toekomstvisie voor de bloemzaadteelt in zuid-west Ne derland.' In de commissie gemeentelijke ont wikkeling vroeg de VVD aandacht voor schots en scheef liggende tegels in de Noordstraat, veroorzaakt door boomwortels. Chef openbare werken W.A. Blaas zegde toe er werk van te zullen maken. Stavenisse In de Rehobothschool vindt zaterdag 20 februari een verkoping plaats ten bate van de stichting Adullam. Deze houdt zich bezig met gehandicapten zorg. ledereen is welkom van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16 uur. Sint-Maartensdijk Op 83-jarige leeftijd is dinsdag ou derling C.M. Schot van de Oud Ge reformeerde Gemeente (Westpoort) in zorgcentrum Ter Valcke in Goes overleden. Van de ruim 40 jaar dat hij dit ambt uitoefende, deed Schot dat 30 jaar als enige ouderling. In 1957 werd hij samen met S.M. de Bruijn bevestigd als ouderling, maar die overleed in 1967. November 1997 werd Schot in ziekenhuis Lie- vensberg te Bergen op Zoom opge nomen en daarna in Ter Valcke. In feite heeft de Oud Ger. Gem. al ruim een jaar geen ouderling meer. De drie diakenen verzorgden de lees- diensten voor het 50 leden tellende, vrij stabiele kerkgenootschap. Zater dagmiddag om half twee is er een rouwdienst in de kerk aan de West poort. die wordt geleid door consu lent ds. T. Klok uit Urk. Ouderling Molendijk uit Oosterland zal de be grafenis afsluiten. Een grijze Mercedes 200 D, kente ken YZ-75-DD is in de nacht van vo rige week woensdag op donderdag gestolen. Het voertuig stond gepar keerd aan de Nijverheidsweg. Even tuele getuigen worden verzocht con tact op te nemen met de politie Tholen. De inhaalwedstrijd van vrijdag van klaverjasvereniging de Pendelaars is gewonnen door J. van Gorsel, met 5509 punten. In de tussenstand staat hij ook op de eerste plaats. Uitslag: I J. van Gorsel 5509 p; 2 G. de Hond 5086 p; 3 L. Kampman 5011 p; 4 J. Guiljam 4785 p; 5 A. Arts 4747 p; 6 R. Waasdorp 4652 p; 7 J. van Zetten 4568 p; 8 A. Koetsier 4389 p; 9 J. van der Werf 4386 p; 10 M. den Haan 4247 p; 11 J. van Splunter 4171 p; 12 C. Meijer 3945 p. Stand na deze wedstrijd: 1 J. van Gorsel 57115 p; 2 J. van Splunter 55280 p; 3 L. Kampman 54450; 4 M. den Haan 53626 p; 5 G. de Hond 51938 p. Stand voor de marsenprijs: 1 R. Waasdorp 21 marsen; 2 G. de Hond 20 m; 3 L. Kampman 19 m. Bij biljartvereniging Bunny's corner heeft P. Bijl donderdag het hoogste gemiddelde gehaald, met 4.78 en met 18 caramboles de hoogste serie. Uitslag: P. Bijl-J. Oostdijk 10-1,43; K. Konijnenburg-K. vanZundert 10- 4,35; T. van Heere-N. Konijnenburg 10-9,41; L. Veijgen-Y. Borkent 10- 8,4; B. Goedegebuure-Y. Borkent 10-7,2; P. Bijl-R. van Kampen 10- 4,09. De 240 leerlingen van de Rieburch brachten dinsdagmiddag verschillen de culturen tot leven tijdens de jaar lijkse doe-middag. Zo maakten de kinderen: Italiaanse gipsmaskers en pizza's, Marokkaanse tegelmozaïe ken en hennatatoeages op hun han den, Delfts blauwe borden uit Neder land, een mobiel van Engelse drop, muziekinstrumenten en speelgoed van hout en blik uit Afrika, bolussen uit de smalstad. lampions met Chine se tekens, gevlochten haar- en hals bandjes uit Peru, een schimmenspel uit Indonesië, waaiers uit Spanje, ge- lukspoppetjes uit Guatamala en ver schillende gerechten uit Indonesië, Suriname, Turkije en Bosnië. Allerlei technieken kwamen aan bod. De kinderen konden een keuze maken uit vijf verschillende. De leerkrachten kozen er twee uit en sa men met ruim zestig ouders werd er de hele middag in kleine groepjes gewerkt. Voor solderen, figuurzagen, gips gieten en hout bewerken was twee uur nodig, voor de andere tech nieken een uur. Zodoende konden de meeste kinderen twee technieken (die gewoonlijk niet op school aan bod komen) uitproberen. De kinde ren werkten er enthousiast aan. De groepen 1 tot en met 3 gingen naar de bakker om het deeg voor de bolussen en de vlechtbroodjes te ma ken. Alle resultaten werden 's avonds ge presenteerd in de grote zaal van de school waar ouders de kleurrijke ver zameling konden bewonderen. Ook werd er een videofilm van de doe- middag vertoond, waarop te zien was hoe de kinderen bezig waren ge weest. De 24-jarige William op den Brouw is aan de universiteit van Eindhoven geslaagd voor het examen logistiek van de faculteit technologie en ma nagement. De oud-inwoner deed 5 jaar over de studie en mag zich nu ingenieur noemen (ir.). Voordat hij de studie begon, bezocht Op den Brouw het atheneum aan 't Rijks in Bergen op Zoom. Nu werkt hij bij Origin in Eindhoven, een on derdeel van Philips dat zich bezig houdt met het leveren van compu ters. Scherpenisse „De kerkbouw voor de Vrije Her vormde Gemeente duurt wat langer dan het bestuur zou willen, maar dat weten ze", zei wethouder Van Kem pen maandagavond in de commissie gemeentelijke ontwikkeling. VVD en SGP vroegen naar de stand van zaken omdat de kerkenraad volgens hen nog geen enkel antwoord op een verzoek om medewerking had gekregen. De wethouder vertelde dat naar een aantal plaatsen geke ken wordt, waaronder de huidige gemeentewcrkplaats. Volgens Van Kempen is er daar een combinatie mogelijk van twee nieuwe basis scholen en de kerk. Dat wordt ver der onderzocht. Regelingen met elke verzekeringsmaatschappij Leenauto's luxe en bestel Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Poortvliet Nelleke Lindhout is geslaagd aan het ROC-Zeeland, sector MDGO te Goes, geslaagd voor het diploma ziekenverzorgende. Ze is werkzaam in het verpleeghuis Ten Anker. A. Burgers had bij de onderlinge competitie van biljartvereniging Tolrust met 23 beurten de kortste partij en met 2,08 het beste gemid delde. De hoogste serie van de avond Was voor P. van Roosendaal. Met negen caramboles dacht hij Burgers de baas te kunnen blijven, maar die klopte hem vlak voor de krijtstreep. W. Bijl had maar liefst 40 beurten nodig om T. Demming met twee puntjes verschil te klop pen. Uitslag: W. Bijl-T. Demming 10-9; M. Hage-H. Cornelissen 5-10; A. Burgers-P. van Roosendaal 10- 9,57; M. Hage-P. van Roosendaal 6,43-10; A. Demming-A. Schot 10- 9,63. tele-taxi OOSTERSCHÏIDEREGIO Taxi De Jonge Tel. 0166-612435 Poortvliet Advertentie I.M. Eigenaar H.M. Christiaanse van de Korenaar krijgt van de provincie 487 gulden subsidie voor het onder houd van zijn molen, op grond van de verordening onderhoudssubsi- dies monumenten en draaipremies molens Zeeland 1998. Daarnaast heeft hij op grond van het besluit rijkssubsidiëring onderhoud monu menten een bedrag van 1625 gulden toegekend gekregen. Elke derde maandag van de maand, dus nu 15 februari, haalt de voetbalvereniging SPS oud pa pier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. D66 wil de bouwvergunning voor een varkensstal aan de Bitterhoek- seweg onmiddellijk intrekken om dat er na grondwerkzaamheden op 2 juli niets meer is gebeurd. Ook wees raadslid J. van den Donker er op dat de vergunning van Welvaarts is overgegaan naar Van Genugten. Wethouder Van Kempen bestreed uu-. '-jrr-A' •- De winter is weer terug. Sinds zondag zorgen buien met sneeuw en hagel voor winters weer. Vooral in de avond en ochtend leidde dat tot gevaarlijke stu- aties op bevroren weggedeelten, maar het leverde ook mooie Thoolse landschappen op. De toren van de grote kerk in Tholen kreeg dinsdagochtend even een witte kap, totdat de februarizon de sneeuw in een mum van tijd deed wegsmelten. De oude zeedijk bij de voormalige oesterputten in Tholen bleef lan ger in winterkleed gehuld. Hier geen strooiwagens met zand en pekel, maar rust en stilte (tussen de buien door). Predikbeurten Zondag 14 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. (H.D.) en 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) en 17 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Boot, Breda. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. eucharistieviering, zo 11 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. wo 17/2 eucharistieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.45 u. mevr. ds. Brostron, Bos koop. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. da. Kwakkel, Westmaas. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek. 14.30 u. en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. woord-, gebeds- en communiedienst, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Burger, Stad a/h Haring vliet. 18 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Bom, Brakel. 18 u. ds. Quist, Scheveningen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Schipper, Kerkwerve. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Budding. 18/2 19.30 u.ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Voets, Arnemuiden. GEREF. KERK 10 u. ds. Jobsen, Zierikzee. 14.30 u. ds. De Buck. Dedemsvaart. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. en 17 u. ds. Harkema, Onst- wedde. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. mevr. drs. V.d. Beukei, Zonne- maire. dat. Volgens hem is Welvaarts nog steeds de aanvrager en die heeft ge wacht op de milieuvergunning die in november definitief is geworden. Hij heeft nog steeds serieuze bouw plannen voor de varkensstal, aldus de wethouder. Sint-Philipsland De Koningin Julianaschool heeft van de stichting volksgezondheid en ro ken een plaquette gekregen voor hun inspanningen om roken uit de school te weren. „We hebben er alleen maar een enquête voor in hoeven te vullen. Toen kregen we die plaquette omdat er bij ons niet gerookt wordt. Maar die regel is er al jaren", zegt direc teur C. van 't Hof die overigens de plaquette nog moet krijgen. Fans van de Zeeuwse popformatie Blpf die nog geen kaartje hebben voor het optreden van deze succes volle band in Haestinge op 14 mei, hebben pech. Het concert is dik uit verkocht. Er was nog sprake van dat er uitgeweken zou worden naar een grotere zaal, maar organisator Uit op Tholen besloot om dat niet te doen. „Het is gewoon te moeilijk om nog te wisselen. Het is jammer voor de mensen die nog zouden wil len komen, maar de kaarten zijn ge woon op", zegt voorzitter mevr. E. de Jong van Uit op Tholen. Blpf (bestaande uit zanger/gitarist Paskal Jakobsen, toetsenist Bas Kennis, drummer Chirs Götte en bassist Pe ter Slager) scoort landelijk heel goed met diverse hits. Televisie-op tredens gaven de Zeeuwse band nog meer bekendheid en het winnen van de zilveren harp (onlangs uitge reikt) en de cultuurprijs van Vlissin- gen zijn bekroningen op hun werk. In het voorprogramma van Bl0f speelt op 14 mei de Sint-Maartens- dijkse formatie In Spite of Everyt hing. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 13 en zondag 14 februari Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.-Philipsland en Nieuvv-Vosse- meer: dr. De Groot, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts M. Bomas, St.-Philipsland, tel. 0167-573232. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. v. Heesch, tel. 604969. Tot uw dienst ■Z J-M. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 11 t/m vrijdag 19 febr. donderdag 11 11.25- --/-- vrijdag 12 0.05-12.45 zaterdag 13 1.15-13.50 zondag 14 2.15-14.40 maandag 15 3.00-15.25 dinsdag 16 3.50-16.10 woensdag 17 4.30-16.55 donderdag 18 5.10-17.40 vrijdag 19 5.55-18.20 di 16/2 7.41 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten \aJ ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. Pak even uw zakboekje THOLEN t/m 28 febr. Expositie schilderijen Marianne v.d. Meer, bibliotheek. 12 febr. Kinderdisco Thjos, jeugd honk 15.30-17 u. 16 febr. Themamiddag Anbo. Schut tershof, 14 u. 16 t/m 18 febr. Interkerk, vakantiebij- belclub. Oesterschelp 9.30-12 u. 17 febr. Jaarvergadering NCVB, met voorlichting over de overgang. Het Visnet 19.45 u. 19 febr. Verkiezingsbijeenkomst SGP, Wingerd. 24 febr. Thjos kindermiddag kijkdoos maken, 14-15.30 u. OUD-VOSSEMEER 13 febr. Carnavalsoptocht, vertrek Vossenkuil 12.49 u. 20 febr. 3e Winterserietocht Zuid westhoek w.s.c. Vosmeer, 9 u. Hof van Holland. 23 febr. Alg. ledenvergadering Het Scharretje, Hof van Holland. 5 mrt. Programma 'Bond en Blauw', Kiki Heessels, De Vossenkuil, 20.15 u. SINT-ANNALAND 12 febr. Alg. ledenvergadering Smash, in Rabobank, 19.30 u. 13 febr. Jeugdmiddag Smash te We- meldinge, vertrek 13.30 u. 2 mrt. Voorlichtingsavond Rabobank 'agrar. toekomst door samenspel', De Wellevaete 18.30 u. POORTVLIET 11 febr. Jaarvergadering NPV, 't Ou we Raed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 11 febr. Informatieavond La Leche League over borstvoeding, 20 u., Voorstraat 32. BERGEN OP ZOOM 19 febr. Country-show 'The Country Music Hall of Fame, De Maagd 20.15 u. 20 febr. Kostuumdrama 'Wilhelmina: Je Maintiendrai', De Maagd 20.15 u. 23 febr. Show 'The Flying Karama- zov Brothers, De Maagd 20.15 u. 25 febr. Moderne Tragedie 'Volgens Myra', De Maagd, 20.15 u. 26 febr. Balletvoorstelling 'Het Zwa- nenmeer'. De Maagd 20.15 u. 27 febr. Theaterconcert 'The Deep River Quartet', De Maagd, 20.15 u. +film+++film+++film+++film+ ROXY1: Een luizenleven (Ned. gespr.) - do 20 u., vr 18.45, za 14, 16.15, 18.45 u., zo 14 en 16.15, wo 14 en 16.15 u. The Siege - vr en za 21.30u., wo20u. ROXY 2: Antz - do 20 u„ vr 18.45 en 21.30 u„ za 16.15, 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 u., wo 16.15 en 20 u. Abeltje (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. CINEM' ACTUEEL 1-2-3: Enemy of the state - do en wo 20 u.,, vrenza 18.45 en 21.30 u., zo 18.45 u. Abeltje (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Een Luizenleven (Ned. gespr.) - vr. 18.45 u., za 14 en 18.45 u., zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. Meet Joe Black - do en wo 20 u., vr en za 20.30 u., zo 18.30 u. You've got mail - zo 14, 16.15 en 18.45 u., wo 14 en 20 u.' Mulan (Ned. gespr.) - za 14 u., zo 16.15 u. The Siege - vren za 18.45 en 21.30 u. Verrassingsvoorpremière: do: 20 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 107,5 MHz. Omroep Zeeland radio op 101,9 MHz (ether) of 87,6 MHz (kabel). Omroep Zeeland televisie is te zien op 182,25 MHz (kabel) of 735,25 MHz kanaal 54 (ether).

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2