NIEUW Gratis IH Abraham in uniform van Bout i Plaatselijk nieuws VISSER Laban 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 februari 1999 Verkoop Gasthuiskapel DEURLOO Kabelj auwfïlet Spekbokking Bakje kibbeling Expositie kunstenares Tegen stilstaande auto BIJ TAPIJTSPECIALIST VAN HOUTE Gewonde op Ten Ankerweg D. van As w innaar Nieuw bestuurslid plattelandsvrouwen Vakantiebijbelclub Jeugdactiviteiten Th jos Collecte jeugddienst Zuidwester VERF NODIG? JÉ/ Hommel hoogste serie Vogelvrienden op NK Verkoping Schutse Geen voorrang verleend Overlast in Voorstraat Nieuwe voorzitter Olleke Bolleke Kleuters naar de markt Bodemsanering afgerond Dirk Uijl bedient molen de Vier Winden Geslacht in eigen slagerij X Hamlappen 1 kg Voor lekker vleesmals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Kaartkampioenschap SGP:'Veel geld voor straatwerk' Doemiddag P. Bijl hoogste serie Toneelavond PJZ Korenbloem Mevr. Geluk winnaar Chr. school zamelt geld in voor gaarkeuken Bestel-/Bedri j fsauto's Jaarvergadering NPV Terugbrengen verkeerslawaai Veel poedels Tolrust ANWB-bord beschadigd Statenleden van PvdA bezoeken Sint-Maartensdijk DAG EN NACHT Pak even uw zakboekje i Tholen Het gemeentebestuur probeert sinds vorig jaar een aantal gebouwen te verkopen. Eén daarvan is de Gast huiskapel. die uit de vijftiende eeuw dateert en toen aan Sint Laurens ge wijd was. Het gebouw is in de jaren zeventig gerestaureerd. De her vormde gemeente Immanuël houdt er nu de kerkdiensten. Ook worden er wel exposities georganiseerd. De gesprekken over overname worden in de eerste helft van dit jaar voort gezet. Mossel- en zeevishandel Contr'Escarpe 11 j Tholen, Tel. 0166-602799. 17,50 per kg 3 stuks 6,95 5,- met gratis saus Advertentie I.M. Marianne van der Meer exposeert deze maand in de bibliotheek. Ze gebruikt verschillende technieken, waaronder aquarelleren, olieverf en pastelkrijt, maar haar specialiteit is het vervaardigen van muurschilde ringen. De onderwerpen die zij uit beeldt zijn hoofdzakelijk land schappen. Voorbeelden van het werk van deze kunstenares zijn te vinden in zorgcentrum Elenahof te Stavenisse. het psychiatrisch zie kenhuis Vrederust te Halsteren, in de showroom bij Van der Harst en in de studio van fotograaf P. Kooien De tentoonstelling omvat land schappen. foto's van muurschilde ringen van haar hand en een vitrine waarin verschillende gereedschap pen die ze heeft gebruikt. Van der Meer is geboren in Amsterdam, maar sinds 16 jaar woonachtig in Tholen, waar zij ook haar atelier heeft. Ze is verbonden aan het Kre- atief centrum Steenbergen waar ze cursussen tekenen en schilderen verzorgt. In haar atelier restaureert ze samen met haar echtgenoot an tieke lijsten en spiegellijsten. De téntoonstelling is te bezichtigen ge durende openingstijden van de bi bliotheek. Een 19-jarige inwoonster van Sint- Maartensdijk reed vorige week op de Nieuwe Postweg achterop een stilstaande auto, die werd bestuurd door een 51-jarige man uit Poort vliet. Deze stond net voorbij de stoplichten te wachten op twee stil staande autobussen, waarvan de chauffeurs in druk gesprek waren verwikkeld. De vrouw, die met on geveer 70 km per uur op de auto van de Poortvlietenaar reed, klaagde over pijn in haar nek. Bij aankoop van uw tapijt in St.-Maartensdijk ONDERTAPIJT EN LATTEN Advertentie I.M. De heer W. Mullie is vorige week op de Ten Ankerweg gewond ge raakt, toen hij bij het oversteken werd aangereden. Het ongeval vond plaats bij de stoplichten bij de krui sing met de Molenvlietsedijk en de Parksingel. De man brak zijn bo venbeen. De wedstrijd van donderdag van klaverjasvereniging stad-Tholen is gewonnen door D. van As met 5040 punten. Tweede werd E. Tazelaar. die maar 18 punten tekort kwam. Verdere uilslag: 3 M. Noordijke; 4 J. Jansen 4922 p; 5 W. v.d Berge 4920 p. De plattelandsvrouwen hebben tij dens een goed bezochte jaarverga dering enkele wisselingen in het bestuur aangebracht. Mevrouw M. Overbeeke trad af en stelde zich niet herkiesbaar. Mevrouw A. de Korte had zich verkiesbaar gesteld en werd bijna unaniem gekozen als nieuw bestuurslid. Hierdoor kan bij het aanbieden van het jaarprogram ma ook het nieuwe bestuur bekend worden gemaakt. Mevrouw Over beeke werd bedankt door de voor zitter en kreeg bloemen en een ge schenk. Na de pauze was er nog een quiz met leuke prijzen. De volgende bijeenkomst is dinsdag 16 februari. Dan zal de geschiedenis van de zi geuners centraal staan. Alle kinderen van de basisscholen zijn de komende voorjaarsvakantie op 16. 17 en 18 februari welkom bij de interkerkelijke vakantiebijbel- club in de Oesterschelp aan de Si mon Lindhoutstraat. Er zullen ver halen worden verteld cn verder wordt er geknutseld en gezongen. Het gaat om de ochtend van half tien tot twaalf uur. Huis-aan-huis zullen kleurplaten worden ver spreid. waarmee mooie prijzen zijn te winnen. De toegang is gratis. Jeugdsoos Thjos houdt vrijdag 12 februari tussen half vier en vijf uur een kinderdisco in Meulvliet voor jongens en meisjes tot 13 jaar. De woensdagmiddag ervoor is er een playbackshow. Ook hier is de toe gang gratis. Voor de kinderen van 4 tot 12 jair zijn er op zes woensdag middagen van twee uur tot half vier activiteiten gepland: 24 februari kijkdoos maken, 3 maart schmin ken. 10 maart pennenbakjes maken. 17 maart spelletjesmiddag, 24 maart sjoelwedstrijd. 31 maart ei eren verven. Elke woensdagavond is er tussen zeven uur en half tien een inloopactiviteit voor de jeugd vanaf 11 jaar. Ook op donderdag middag is dat het geval tussen drie en vijf uur. Elke zaterdagmiddag is er van een tot vier uur computerclub in Meulvliet en iedere eerste zater dag van de maand van half acht tot elf uur disco voor jongeren vanaf elf jaar. Oud-Vossemeer In de N.H. kerk wordt zondagavond om half zeven de eerste jeugddienst van het jaar gehouden. Het thema is 'bewijs maar eens dat God leeft'. Aan de dienst werken het jongeren koor Polyhymnia en ds. G. van der Poll uit Zierikzee mee. De collecte is bestemd voor de stichting Zuid wester als bijdrage aan de verbou wing en inrichting van een oude school tot nachtopvang en bed-bad- brood-voorziening voor dak- en thuislozen in deze regio. Christa Hage, die stage loopt bij deze orga nisatie, zal hier tijdens de dienst een en ander over vertellen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur terwijl u wacht Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak m Eendrachtsweg 13 Tholen0166-604923. Advertentie I.M. Bij biljartvereniging de Treffers heeft K. Hommel met 18 carambo les de hoogste serie behaald. De kortste partij was met 22 beurten voor D. den Hollander, die met 3,18 ook het beste gemiddelde had. Uit slagen: P. de Leeuw-P. Vis 10-9.55; M. Hendrikse-D. van Driel 10-9,04; B. den Hollander-H. Hommel 7,69- 10; P. Hommel-D. den Hollander 4- 10; J. van Daalen-K. Hommel 10- 8,85. Leden van de Vogelvrienden haal den mooie resultaten op het hoogste niveau: het Nederlands kampioen schap in Apeldoorn, waar 9000 vo gels ingestuurd werden. P. Westdijk werd kampioen met agapornis stam zeegroen ino met totaal 368 punten: 90. 2x91, 92 en 4 eenheidspunten. Een bronzen medaille kreeg hij voor een groenstuit dwergpapegaai met 92 punten. Ook A. Westdijk werd kampioen met 368 punten voor een stam groenstuit dwergpapegaai met 2x90, 2x92 en 4 eenheidspunten. Iz. Potappel had een punt te weinig voor een medaille. Zijn stam goud isabel kanarie leverde 3x90, 91 en 5 eenheidspunten op, totaal 366 p. In de Vossenkuil wordt zaterdag een verkoping gehouden voor de Schut se in Kesteren, ten bate van verstan delijk gehandicapten. Tussen tien en drie uur is er vanalles te koop, zoals slaatjes, Zeeuwse babbelaars, kaas en andere etenswaren, ondergoed en ander textiel, planten, speelgoed, cadeau-artikelen, vogelhuisjes en - kransen. Voor de kinderen is er sjoe len. Sint-Annalarid Twee bedrijfsauto's kwamen don derdag op de kruising van de Bie- rensstraat en de F.M. Boogaard weg onzacht met elkaar in aanraking. Het ongeval kon gebeuren doordat een 38-jarige bestuurder uit Stave nisse verzuimde voorrang te verle nen aan het busje van Attent Koppe- jan, bestuurd door een 19-jarige vrouw uit Tholen. Een groep rumoerige jongeren die in de nacht van zaterdag op zondag voor overlast zorgde in de Voor straat. is door de politie naar een plaats verwezen waar ze rustig ver der konden bomen tot het aanbre ken van de dag. Dit leidde tot aan zienlijke verbetering van de nachtrust van de omwonenden. Mevrouw B. Hage is de nieuwe voorzitter geworden van peuter speelzaal Olleke Bolleke. Zij ver vangt mevrouw J. Heijboer, die de ze functie vier jaar lang heeft bekleed. Zij beëindigt na vijf jaar tevens haar bestuurslidmaatschap. Hage was sinds een jaar lid van het bestuur van de peuterspeelzaal, waarvan een halfjaar als secretares se. Deze functie is overgenomen door mevrouw E. Fase. Mevrouw A. Goedegebuure is ook lid geworden van het bestuur, terwijl C. van Win kelen en mevrouw H. Heijboer stopten met hun werkzaamheden als bestuurslid. Najaren aandringen zal de gemeen te een aanvang gaan maken met de bouw van een nieuw onderkomen voor Olleke Bolleke, zij het dat het nog onbekend is op welke plaats. Het vernieuwde bestuur maakt zich verder op voor de fancyfair op Ko ninginnedag, die waarschijnlijk wordt gehouden op het sportveld Alle acties van dit jaar staan in het teken van de inrichting van het nieuwe gebouw. Maandag 8 februari haalt de kon. fanfare Accelerando oud papier «P- Advertentie I.M. De kleuters van de School met de Bijbel zijn donderdag naar de markt geweest, als voorbereiding op het thema markt. Onder begeleiding van tien moeders en de onderwijze ressen Goudzwaard en Möhlman gingen de 60 kinderen naar de markt. Eenmaal aangekomen, brak er echter een bui los, waardoor het gezelschap zich genoodzaakt zag een schuilplaqts te zoeken onder de luifels van de kramen. Nadat de bui was overgedreven, gingen de kleu ters de markt op. De meesten waren te vinden bij de snoepkraam, waar hun meegebrachte guldens op gin gen aan onder meer lolly's en kauwgom. De visboer vond het marktbezoek zo'n leuk initiatief, dat hij de kinderen kibbelingen meegaf, terwijl de groenteboer mandarijntjes uitdeelde. De snoep- verkoper trakteerde de moeders en de beide onderwijzeressen op bon bons. De bodemsanering van het terrein van het vroegere pompstation van D. Bruijnzeel aan de Nieuwstraat I is afgerond. Het evaluatierapport is goedgekeurd door de provincie. In monsters die zijn genomen van de putwanden en -bodem is geen ver ontreiniging meer aangetroffen en de ondergrondse tank is verwijderd en tot schroot verwerkt. Dirk Uijl uil Poortvliet laat de mo len de Vier Winden van de familie Verhage aan de F.M. Boogaardweg draaien. Als jongen leerde hij het molenaarsvak bij Ko Otte en Leen Verhage en na op andere molens te hebben gewerkt, kwam hij bij de Vier Winden terecht. Omdat het binnenwerk door het onderhoud van wijlen Verhage nog in goede staat verkeert, kan Uijl regelmatig malen. Aanvankelijk was het moeilijk om geschikt graan te vinden en klanten voor het meel. Eind vorig jaar zijn Donderdag, vrijdag en zaterdag M Maandag, dinsdag en woensdag Nasivlees 500 gram Schnitzels 500 gram Shoarmapakket 8,95 4,25 7,50 6,50 Rundermelange 150 gram Schouderham 150 gram Beckers frikadellen 10 stuks Verse worst 1 kg 7,95 X Riblappenl kg ƒ13,- Satéschnitzels 5 halen 4 betalen 1,75 1,75 4,50 Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. er nog enkele reparaties uitgevoerd, met name op elektrisch gebied, zo dat de verlichting op vrijdag- en za terdagavond weer brandt. Ook was het nodig om een deel van het hek werk van de wieken te vernieuwen. Molenmakef Hoefkens uit Middel burg vernieuwde een deel van de kapbedekking. De familie Verhage wil ook dit jaar weer enkele repara ties uitvoeren om de Vier Winden in goede staat te houden. Teleurstel lend vonden de eigenaren het, dat de gemeente de bezwaren over de onbelemmerde windvang in ver band met de bouw van de dertig aanleunwoningen bij de Schutse af wees. Dit ondanks het advies van de vereniging de Hollandse Molen. Vrijdagavond om acht uur is de tweede kaartwedstrijd van dit sei zoen in de kantine van WHS. Wie de eerste keer heeft gemist, dient nu te komen om kans te maken op het kampioenschap, dat 26 maart wordt beslist. Er zijn drie categorieën: pe- toetcn. jokeren en klaverjassen. Ie dereen mag meedoen. De SGP vindt het kunstwerk voor Stavenisse erg duur. Het kunstwerk van R. Mullié uit Gapinge wordt in de bestrating van het Van der Lek de Clerqplein verwerkt en kost 35.000 gulden. M.J. Klippel zei namens de staatkundig gereformeerden dins dagavond in de commissie alge meen bestuur en welzijn 35.000 gulden voor 'een paar stukjes straat werk' heel veel geld te vinden. Juist omdat er volgens de SGP op het on derhoud van straten beknibbeld wordt. Hij informeerde verder naar het gebruik van de fontein op het plein. E. Frigge-Hogesteeger (VVD) zei niet te begrijpen waarom kunste naars die gevraagd worden om een ontwerp in te dienen 750 gulden krijgen. Ze was overigens wel blij met het kunstwerk voor Stavenisse. Ze zei dat het ontwerp van Mullié haar wel aansprak, maar dat het ver band met renaissancetuinen - waar op het werk teruggrijpt - erg ver ge zocht was. P. van Belzen (RPF/GPV) wilde weten of er naar een reactie was ge vraagd van inwoners van het dorp over het kunstwerk in de bestrating. „Er kan over gelopen worden." Wethouder W.C. van Kempen ant woordde dat het vergoeden van kunstenaars die een ontwerp indien den, een gebruikelijke zaak was. En dal het comité dat de festiviteiten voor het 400-jarige bestaan van Sta venisse voorbereidt, het idee voor het verwerken van het kunstwerk in de bestrating had geleverd. „Daarop is Mullié gekozen." Van Kempen zei tegen Klippel dat het straatwerk door een aannemer uit het dorp wordt uitgevoerd en dat het niet om gewone straatstenen gaat. maar om stenen die speciaal voor het kunstwerk gebakken wor den. Hij zegde verder toe om naar het gebruik van de fontein te kijken. „In de winter spuit de fontein niet, maar ik zal nagaan of ze wel weer kan spuiten als de vorst over is." Sint-Maartensdijk Op de Ricburch wordt dinsdag een doemiddag gehouden. Deze staat in het teken van verschillende cultu ren. De werelddelen worden onder de loep genomen en met diverse technieken gaan de kinderen met dit thema aan de slag. 's Avonds van half zeven tot acht uur kunnen de ouders en andere belangstellenden de resultaten komen bekijken. P. Bijl heeft bij de wedstrijd van donderdag van biljartvereniging Bunny's Corner met f,56 het hoog ste gemiddelde en met 9 carambo les de hoogste serie behaald. Uit slagen: M. Bazen-Y. Burkent 10-9,6; T. van Heere-K. Konijnen burg 10-9,67; R. van Kampen-L. Veijgen 10-8,29; J. Oostdijk-B. Goedegebuure 10-5,63; P. Bijl-Y. Burkent 10-8; K. van Zundert-P. Bijl 10-7,67. De afdeling Tholen-Sint-Philips- land van de Plattelandsjon'geren Zuid houdt zaterdag in Haestinge de jaarlijkse toneelavond. De spe lers voeren het stuk 'Van Thoolse boer tot rockin' Billy' op, dat is ge schreven door Piet Kuyper. Het speelt in Amerika, maar wordt gro tendeels in het Zeeuws gebracht. Er doen twaalf spelers mee aan het to neelstuk, dat wordt geregisseerd door Kuyper zelf en Annemarie de Wit. In de pauze wordt een verlo ting gehouden, met door de Thool se middenstand beschikbaar gestel de prijzen. De avond wordt besloten met muziek van Mike de Rijcke. Aanvang half acht. Scherpenisse Monumentenzorg heeft nog altijd niet gereageerd op het restauratie plan voor molen De Korenbloem. Aanvankelijk wilde de gemeente dit monument in maart vorig jaar op knappen, maar dat is vertraagd. Zelfs de aanbesteding moet nog plaatsvinden, meldt de jongste be- stuursrapportage van het gemeente bestuur. De openingswedstrijd van klaver jasvereniging de Roemers van za terdag is gewonnen door mevrouw G.T. Geluk-Suurland, met 5484 punten en vier marsen. Tweede werd mevrouw Waasdoip met 5420 punten. Er hadden 40 deelnemers ingeschreven, maar daarvan moes ten er acht verstek laten gaan we gens ziekte. Overige uitslagen: 3 J. van Gorsel 5399 p; 4 J. Giljam 5386 p; 5 mevr. Lindsen 5350 p; 6 A. van Damme 5230 p; T. van Damme 5157 p; 8 J. Opree 4907 p; 9 P. Op- ree 4907 p; 10 H. Meijer 4901 p; 11 J. Van Alfen 4899 p; 12 L. Poot 4794 p; 13 M. van Damme 4709 p; 14 T. Kraaykamp 4534 p; 15 E. Kooijman 4506 p; 16 J. van Splun- ter 4500 p; 17 P. Poot 4376 p; 18 P. Seits 4359 p; 19 C. Opree 4320 p; 20 W. van Haaften 4256 p. De poe delprijs ging naar H. Verhoeven, die 3607 punten scoorde. Poortvliet Leerlingen van de School met de Bij bel zamelen volgende week geld in voor het stichten van een gaarkeuken en een kleuterschool in Rusland. De actie wordt gecoördineerd door de organisatie Dorkas, die gis-teren met een informatiebus de kinderen op de hoogte stelde van dit initiatief. „Het is de bedoeling dat de leerlingen ie dere dag wat uit hun mond sparen - eten of snoep - om zo de mensen in Rusland te helpen", vertelt meester Van Luijk. Ouders, grootouders, an dere familieleden en kennissen kun nen de kinderen via sponsoring aan geld helpen voor de actie. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. In 't Ouwe Raed'uus wordt van avond de jaarvergadering van de af deling Tholen van de Nederlandse patiëntenvereniging gehouden. Na een kort huishoudelijk gedeelte zal de spreekster, mevrouw J.H. Ko ningswoud-ten Hove uit Dirksland, ingaan op het thema 'palliatieve zorg'. Deze zorg is niet gericht op genezing, maar op bestrijding van pijn en symptomen. Dc bijeenkomst begint om half acht. De NPV-afdeling Tholen telt mo menteel 1036 leden in alle plaatsen. Voor het project 'vrijwillige thuis zorg' heeft de vereniging nog vrij willigers nodig. De behoefte aan zorg is op dit moment zo groot, dat niet alle verzoeken kunnen worden ingewilligd. De rondweg is door de provincie opnieuw aangemeld bij het ministe rie van volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieubeheer, als project in het kader van de regeling sanering verkeerslawaai. Voor de aanleg van de rondweg waren er ge- luidwerende maatregelen nodig voor een aantal woningen. Het mi- Levien Bout met de bijzondere Abraham aan de voorgevel van zijngerestaureerde woning in de Hoogstraat. De gelijkenis is treffend, zeggen voorbijgangers over de corpulente pop in blauw uniform die aan de gevel van het hoekpand in de Hoogstraat in Tholen hangt. Ver beeld is de bewoner Levien Bout die dinsdag vijftig jaar werd. De verbindingsofficier herkende zichzelf in zijn inspecteursuniform van de waterpolitie en kon er wel inkomen waarom de makers hem een kruikje kruidenbitter in de rechterhand gaven en een pakje si garetten in de linker.„Niets mense lijks is mij vreemd." Hij moest de avond ervoor even met zijn vrouw een wandelingetje maken. Zijn dochter Ellen en schoonzoon René van der Jagt hadden toen een half uurtje om Abraham op een stoel aan de erker van het monumentale huis te bin den, op zo'n vier meter boven het straatniveau. Een opvallende plek. De ene pop is de andere niet. Deze was met heel veel zorg gemaakt. Een kop van papier-maché met baard en wat grijzend haar (een stukje bont van een jas, maar wel grijs geverfd). En het lichaam dat bestond uit een overall volgepropt met plastic zakken en met plak band omwonden. Dat de nek uit een stuk regenpijp bestond, was vakkundig aan het oog onttrokken. De pop was in Goes gemaakt en het had heel wat moeite gekost Abraham in zijn stramme houding (door de stalen lichaamsconstruc- tie) in de auto te krijgen en naar Tholen te vervoeren. Bout: „Ik kan het zeer waarderen. Toen ik het zag, was ik verrast. Je moet het allemaal beleven, joh. En de huurt was er ook gauw: bij." Bout is sinds december liaisonoffi- cier voor het ministerie van justitie bij de kustwacht in IJmuiden. De Tholenaar, die voorheen jarenlang vanuit Goes bij de waterpolitie op de Deltawateren werkte, vaart nu niet meer. Hij houdt zich bezig met het 'afstemmen van de taken' van opsporings- en handhavingsdien- sten (zoals de douane, AID, water politie en marechaussee) van ver schillende ministeries op de Noordzee. „Het is een hele mobiele functie, ik kom door het hele land." Predikbeurten Zondag 7 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wüllschleger, Middel burg. 18.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. 17 u. ds. Lolkema. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Peet. Spijkenisse. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Van der Pol, Zierikzee (jeugddienst). GEREF. KERK 10 u. ds. Sytsma, Sleeuwijk. 18.30 u. ds. Van der Pol (jeugd dienst in N.H. kerk). CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Van Vuuren. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, za 17.30 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com muniedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Quist, Opheusden. 18 u. ds. Cammeraat, Krabbendijke. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas, Poortvliet. 18 u. ds. Burger, Stad a.h. Haring vliet. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 11/2 19.30 u. dhr. Molendijk, Oosterland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. wo 10/2 19.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH lOu. (H.D.)ds. De Goei. 19 u. ds. Van Popering, Zuid-Beijer- land. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Lohuis. do 4/2 19.30 u. ds. Lohuis. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 4/2 19.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. kand. Van Ginkel, Maar tensdijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SIM-PHILIPSI.AM) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Arkeraats, Werkendam. 17 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Wilschut, Barendrecht. nisterie had hiervoor een bepaald budget beschikbaar. De nieuwe situ atie zorgde er echter voor dat de maatregelen niet meer nodig waren. De provincie besloot daarom vorig jaar een aanvraag in te dienen voor een bijdrage in de kosten van de aanleg van de rotondes en voor het aanbrengen van maatregelen om sluipverkeer door het dorp te ont moedigen. Het ministerie gaf echter te kennen dat het geld op was en raadde de provincie aan om in 1999 een nieuwe aanvraag in te dienen. De poedels zijn de laatste tijd niet van de lucht bij biljartvereniging Tolrust. De laatste vijf partijen wa ren het er maar liefst 161. L. Bijl speelde de kortste partij, met 20 beurten en maar vier poedels. A. Demming zette met 11 caramboles de hoogste serie op zijn naam en W. Bijl had met 2,75 het hoogste ge middelde. Uitslagen: W. Bijl-A, Demming 10-9,09; A. Schot-P. van Roosendaal 9,63-10; A. Schot-T. Demming; L. Bijl-M. Uijl 10-5,71; G. de Jonge- M. Uijl 10-8,93. Tussen dinsdagmiddag vier uur en woensdagmorgen kwart over zeven is een onbekende automobilist bij de rotonde aan het begin van de Poortvlietsedijk tegen een ANWB- bord gereden. Dat werd daarbij flink beschadigd. De dader heeft zich niet gemeld en daarom ver zoekt de politie eventuele getuigen om contact op te nemen. De statenfractie van de PvdA be zoekt vrijdag 12 februari Tholen in het kader van de statenverkiezingen. Daarbij zal het openbaar streekver voer centraal staan. De fractie wil de knelpunten inventariseren en houdt daarom vanaf 11.10 uur een discussiebijeenkomst in Maartens- hof te Sint-Maartensdijk. Weekenddiensten HUISARTSEN Zaterdag 6 en zondag 7 februari Tholen. Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.-Maartensdijk, St.-Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 692400. St.-Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP Augustijn, Bergen op Zoom, tel. 0164-241698. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde. tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): mevr. P. Timmers, tel. 604969. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 febr. donderdag 4 6.10-18.35 vrijdag 5 6.40-19.00 zaterdag 6 7.10-19.30 zondag 7 7.40-20.05 maandag 8 8.20-20.45 dinsdag 9 9.00-21.30 woensdag 10 10.10-22.45 donderdag 11 11.25- vrijdag 12 0.05-12.45 ma 8/1 13.00 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. Voor storingen in uw installa ties zowel elektra, gas, cv als water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650. Advertentie I.M. THOLEN t/m 28 febr. Expositie schilderijen Marianne v.d. Meer, bibliotheek. 4 febr. Informatiebijeenkomst La Leche League over borstvoeding, Stoofstraat 8, 20.15 u. 10 febr. Playbackshow Thjos, jeugdhonk. 12 febr. Kinderdisco Thjos, jeugd honk 15.30-17 u. 16 febr. Themamiddag Anbo, Schuttershof, 14 u. 16 t/m 18 febr. Interkerk, vakantie- bijbelclub. Oesterschelp 9.30-12 u. 17 febr. Jaarvergadering NCVB, met voorlichting over de overgang. Het Visnet 19.45 u. 19 febr. Verkiezingsbijeenkomst SGP, Wingerd. OUD-VOSSEMEER 5 febr. Feestavond Scharretje, Hof van Holland. 13 febr. Carnavalsoptocht, vertrek Vossenkuil 12.49 u. 20 febr. 3e Winterserietocht Zuid westhoek w.s.c. Vosmeer, 9.30 u. Hof van Holland. 23 febr. Alg. ledenvergadering Het Scharretje, Hof van Holland. SIM-ANNALAND 12 febr. Alg. ledenvergadering Smash, in Rabobank, 19.30 u. 13 febr. Jeugdmiddag Smash te Wemeldinge, vertrek 13.30u. SINT-MAARTENSDIJK 6 febr. Toneelavond PJZ 'Van Thoolse boer tot rockin' Billy', Haestinge 19.30 u. 8 febr. Vergad. comm. gem. ont wikkeling, gemeentehuis 19.30u. 9 febr. Bijeenkomst Vomi, Haestin ge, 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 5 febr. Jaarvergadering CNV Hout en Bouwbond, Wimpel 19.30 u. 11 febr. Informatieavond La Leche League over borstvoeding, 20 u.. Voorstraat 32. BERGEN OP ZOOM 7 febr. t/m 25 april Expositie 'Het Oude Testament en de Apocalyps gezien door de ogen van Theo Gootjes', Markiezenhof. 9 febr. Cabaretvoorstelling Hester Macrander 'Stomstomstom', De Maagd, 20.15 u. 19 febr. Country-show 'The Count ry Music Hall of Fame', De Maagd 20.15 u. 20 febr. Kostuumdrama 'Wilhelmi- na: Je Maintiendrai', De Maagd 20.15 u. 23 febr. Show 'The Flying Karama- zov Brothers', De Maagd 20.15 u. +film+++film+++film+++tilm+ ROXY 1: Antz - do en ma t/m wo 20 u., vr 18.45 cn 21.30 u., za 16.15, 18.45 en 21.30 u„ zo 16.15 en 20 u. Mulan - za, zo en wo 14 u. ROXY 2: The Siege - do en zo t/m wo 20 u„ vr 21.30 u„ za 18.45 en 21.30 u. Abeltje (Ned. gespr.) - vr. 18.45 u., za en zo 14 en 16.15 u., wo 14 u. CINEM'ACTUEEL 1-2-3: Enemy of the state - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.30 u. Abeltje (Ned. gespr.) - za en wo 14 u., zo 14 en 16.15 u. Mulan (Ned. gespr.) - za, zo en wo 14 u. Meet Joe Black - do t/m za en ma t/m wo 20 u„ zo 16 en 20 u. De prins van Egypte - za en wo 14 u, zo 14 en 16.15 u. The Siege - vr t/m zo 18.45 en 21.30 u., ma en wo 20 u. Verrassingsvoorpremière: do 20 u. Cinema Paradiso: Lock, Stock Two Smoking Barrels - ma 20.30 u. Mrs. Dalloway - di 20.30 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 2