Noad en SPS kunnen publiek niet boeien met behoudend spel Bespiegelingen bij Strijenham 0 0 Smerdiek krijgt zwaar klop van Brouwershaven Jaap Knop wordt trainer bij Lepelstraatse Boys Eendrachtderby is spannend maar blijft zonder doelpunten Mat streekduel in Sint-Philipsland levert geen doelpunten op Donderdag 4 februari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Eerste prijs voor Suzanne Reinerman Smerdiek 3 gemotiveerd Opnieuw leverde zaterdag een krachtmeting tussen twee Thoolse derdeklas sers geen winnaar op. SPS, dat een week eerder 1-1 gelijkspeelde tegen WHS, deelde zaterdag in Sint- Philipsland de punten met Noad '67. In een mat streekduel, waarin beide ploegen bang waren om ri sico's te nemen, bleven doelpunten uit. Noad was de ploeg met het meeste balbezit, maar de gevaar lijkste kansen kreeg SPS. De voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse sprong echter opnieuw slordig met de mogelijkhe den om. De meegekomen toeschouwers gingen mok kend naar huis. Oproep tot steun Geen bekroning Leren scoren Tholen en WHS Stavenisse speelt gelijk tegen Duiveland Rood voor doelman Tegenslag voor Tholen en Stavenisse Nipte zege WHS 4 Trefzeker Topscorer Slechts twee Thoolse voetballers kwa men in de laatste competitierondc tot scoren. SPS. Noad en Vosmeer wisten de weg naar het doel niet te vinden, ter wijl de duels van Tholense Boys en WHS werden afgelast. Bernard de Rijke maakte zijn achtste seizoenstreffer bij Stavenisse. Bij Smerdiek scoorde Jacky op den Brouw zijn tiende treffer, waar mee hij alleen op de vierde plaats komt te staan. De top drie wordt gevormd door: Niels Hage (Smerdiek) 18, Alex van der Reest (Smerdiek) 15 en Jacco Vaders (Vosmeer) 11 doelpunten. Voetbal programma Zaterdag 6 februari uur WHS-Neo(Nefs) 14.30 FSV-SPS(Heyt) 14.30 Klundert-Thol.B.(Stange) 14.30 DSE-Smerdiek(Malipaard) 15.00 Halsteren-Stayenisse(Bosters) 14.30 Kruiningen 2-Thol.B.2(vdVelde) 14.30 K'vangers 2-WHS 2(Spek) 14.30 Terneuz.B.3-WHS 3(dVrieze) 14.30 Zwaluwe 3-SPS 2(vdKorput) 14.30 Noad 2-Klundert 2(Opree) 15.00 Smerdiek 2-Terneuz.B.4(vAst) 14.30 WHS 4-DSE 2(Allali) 12.30 SPS 3-Kloetinge 4 14.00 Thol.B.4-Halsteren 2 14.30 DVO 4-Noad 3 14.30 FSV 3-Stavenisse 2 14.30 Waarde 2-Smerdiek 3 14.30 Noad 4-WHS 5 13.30 SPS 4-WC 5 14.30 Chrislandia 3-Noad 5 12.00 ZSC-Smerdiek da. 12.00 Zeeland Sp.-Noad da. 11.15 Zondag 7 februari uur Kruisland-Vosmeer(Timmers) 14.30 Vosmeer 2-N VS 4 12.00 Vosmeer 3-Cluzona 5 11.30 DSE 4-Vosmeer 4 10.00 Voetbal Uitslagen Derde kl.: Noad-SPS 0-0, WHS-Baro- nic en Zwaluwe-Thol.Boys afgelast. Vierde kl.: Brouwershaven-Smerdiek 5- 1Stavenisse-Duiveland 1-1. Zesde kl.: Vosmeer-NVS 0-0. Dames: Noad-Patrijzen afgelast. Eerste kl. res.: WHS 2-Thol.Boys 2 af gelast. Tweede kl. res.: DVO 2-SPS 2 3-0, WHS 3-Heinkenszand 2 en Dinteloord 2-Noad 2 afgelast. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Zaamslag 2 afgelast. Vijfde kl. res.:Smerdiek 3-Noad 4 afge last. Zesde kl. res.: Vosmeer 2-Bergen 5 3-3, Moe 10-Vosmeer 3 en Vosmeer 4-Kruis- land 3 afgelast. Jeugd: Vosmeer A-NVS 3-2, Thol.Boys A-GPC 3-4. Paardensport In Bruinisse heeft Suzanne Reinerman met haar pony Nomar een eerste prijs behaald in de Z2-dressuur. De proef werd door de jury beoordeeld met 176 punten, wat deze combinatie een winst punt opleverde. Uiteindelijk bleek de proef goed te zijn voor een eerste prijs, zodat de pony bij de huldiging een oran je lint aan zijn hoofdstel kreeg. Ook Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk was in Bruinisse actief. Het was haar eerste proef sinds ze op 11 november door een onbekende werd aangereden. Met Undercover reed ze een proef in de L-dressuur en kreeg daarvoor 152 punten van de juryleden. Reserve vijfde klasse Smerdiek 3 kon na een afgelasting van de eerste wedstrijd van het jaar (vanwe ge de regen) eindelijk aantreden op de voetbalwei. Tegen Halsteren 3 begonnen de blauw-zwarten dan ook heel gemoti veerd. Met overwicht kon Smerdiek constant de aanval zoeken en dat leverde na tien minuten de eerste treffer op van John van Houdt die profiteerde van slecht uitverdedigen van Halsteren. Smerdiek bleef de wedstrijd bepalen met hard werken en goed overspelen. Van Houdt maakt dan wederom een doelpunt: 0-2. Diverse kansen werden gemist totdat opnieuw John van Houdt scoort met een schot in de kruising en daarmee een hattrick vol maakt. Na rust opereerde Smerdiek matiger waardoor Halsteren de aanval kon zoe- Derde klasse In de slotfase van het matige streekduel waren er winstkansen voor SPS. A.P. v.d. Belt en Johan Scheermeijer hadden hun ploeg de tweede .seizoensoverwinning moe ten bezorgen, maar faalden in de afwerking. „Als trainer sta je machteloos toe te kijken. Die bal len moeten erin wil SPS in deze klasse stand houden", concludeert Mark de Weerd, die voor het duel tegen Noad zijn voorhoedespeler Johan Scheermeijer op de bank plaatste. In het slotkwartier kreeg de tegen WHS falende aanvaller de kans om zich te revancheren. Opnieuw kreeg hij de grootste kans om het duel te beslissen, maar weer kon hij de buit voor zijn ploeg niet veilig stellen. En hoe dit ook door SPS werd be treurd: een winnaar verdiende het streekduel niet. „Bij beide teams was het motto: in ieder geval niet verliezen", erkent SPS-trainer Mark de Weerd. Daarjuist het ne men van risico's het spel aantrek kelijk maakt, bleven de toeschou wers deze middag letterlijk en figuurlijk in de kou staan, hoewel een stralend zonnetje de vrieskou wat draaglijker maakte. Aan deze zonnekracht was het ook te dan ken, dat er ondanks de nachtvorst in Sint-Philipsland op beide vel den kon worden gevoetbald. Om negen uur werd het jeugdprogram ma afgelast, maar bij een tweede keuring om elf uur, werd besloten het streekduel Noad-SPS door te laten gaan. Alle overige duels in deze derde klas werden wel afge last. Voor aanyang van de wed strijd was duidelijk dat de consul van Noad geen inschattingsfout had gemaakt, want juist door de stralende zon, lag de grasmat er goed bij. Behoorlijk wat toeschouwers kwa men op het streekduel af, maar het spel van Noad en SPS kon de lief hebbers niet bekoren. Onder de nieuwe luifel voor de kantine stond een rij Noad-supporters bij elkaar, maar het bleef opmerkelijk stil. Ook trainer Kees Stoutjesdijk vond dat zijn ploeg best een steun in de rug kon gebruiken. Halverwege de tweede helft draaide hij zich om richting het publiek en riep hij de Sint-Philipslanders op tot meer en thousiasme. „Kom op jongens: ga eens achter je club staan", klonk ken en beter ging spelen. Twee Braban ders braken door en scoorden de aan sluitingstreffer. Daarbij werd door de grensrechter geappelleerd voor buiten spel, maar de arbiter liet doorspelen tot ongenoegen van de blauw-zwarten. De wedstrijd liep ten einde toen keeper Mare Hoogendoorn de bal in één keer over de middellijn naar Jurgen op den Brouw schoot. Met alleen de Halsterse doelman nog voor zich, kon Op den Brouw naar het doel lopen. Maar een Halsterse verdediger trok aan de nood rem en legde de Smurdiekenaar vlak voor het 16-metergebied neer. John van Houdt trad aan om de vrije trap te ne men, maar hij schoot hard op de lat. Daardoor bleef de stand op 1-3 staan. Zesde klasse In een tot het einde toe spannende wedstrijd hebben Vosmeer en NVS de punten gedeeld: 0-0. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd en er ontstonden dan ook kansen over en weer. Leon van Treijen. Doelpogingen van Michael van Leeuwen en Donald van Dam leverden niets op en even later moest bij Vosmeer Deurloo op nieuw handelend optreden om een achterstand te voorkomen. De oran je-zwarten gingen in de slotfase weer beter spelen en bleven de aan val zoeken. Een schot van Wil Kos termans ging via de handen van de Brabantse doelman rakelings naast en uit een hoekschop kopte Van Leeuwen over. In de laatste minuut had Richard Voshol de beslissende treffer op de schoen. Hij werd aan gespeeld door Bas Quist, kwam vrij voor het doel, maar schoot compleet de verkeerde richting uit. Uit frus tratie trok de voetballer zijn schoen uit en gooide die richting publiek; uren na de wedstrijd was hij nog niet bekomen van zijn misser. De Een drachtderby eindigde zodoende zon der doelpunten. Na een kwartier schoot Leon van Treijen voor Vosmeer rakelings over, terwijl even nadien aan de an dere kant de verdediging een uitval van NVS onschadelijk maakte. Ook Jacco Vaders zag zijn kopbal na een half uur spelen over het doel gaan. Vosmeer werkte hard en zocht na drukkelijk de aanval, maar de Nieuw-Vossemeerse defensie stond pal en met uitvallen waren de bezoe kers gevaarlijk. Maar Daan Lobbe- zoo hield zijn doel schoon. Na de rust stond Donald van Dam in het veld voor Arjen Verkamman. Aanvankelijk was het spelbeeld het zelfde als in de eerste helft, met kan sen voor beide teams. Arno Deurloo redde uit een inzet van NVS op de achterlijn. Nadat John Vroegop hal verwege het veld verliet (Theo van Eekelen was zijn vervanger), ging Vosmeer een stuk rommeliger voet ballen. Bij een aanval van NVS ver gat doelman Lobbezoo zichzelf even, maar hij kwam er met een gele kaart nog goed vanaf. De arbiter uit Oostburg floot overigens een zwak ke wedstrijd; hij reageerde vaak laat als er wat gebeurde en liet van weerskanten nogal wat overtredin gen onbestraft. Bij de thuisclub kwam Rini Plompen in het veld voor Val Aan 12 9 2 1 29 41-8 WW "67 10 9 1 0 28 34-7 NVS 12 7 3 2 24 35-14 Vosmeer 13 7 3 3 24 30-18 Ouwerkerk 11 6 3 2 21 30-19 Kruisland 11 6 2 3 20 15-17 Schijf 12 6 2 4 20 28-17 Nw.Borgvliet 12 4 3 5 15 36-21 Rimboe 12 4 3 5 14 31-32 Vivoo 13 4 1 8 13 29-38 Oudenbosch 11 3 2 6 10 14-45 TPO 12 2 3 7 9 13-30 Moerstraten 12 1 1 10 4 17-43 Welberg 13 0 1 12 1 6-50 Middenvelder Menno Fonteijne van Noad schermt met zijn lichaam de hal af voor SPS-speler Arjan Voshol. A.P. v.d. Belt en Arjan Moerland rechtskijken samen op de achtergrond toe. het uit de mond van de Noad-trai- ner die zijn woorden kracht bijzette met een armzwaai. De strijd op het veld gaf echter weinig aanleiding voor aanmoedigingen. Ieder risico werd door beide teams vermeden. „Het viel mij op, dat er heel weinig beleving is rondom deze wed strijd", stelde Bram Filius na af loop. De routinier keerde weer te rug in de hoofdmacht van Noad, nu Jaap van Oudenaarde wegens een schorsing niet van de partij kon zijn. „Het is voor mij al een tijd ge leden dat ik een streekduel heb ge speeld. Jaren terug was er meer strijd. Nu was het van beide kanten niets", aldus Filius, die als laatste man leiding gaf aan de verdediging van Noad. Zeker in de eerste helft verliep het duel zeer vlak met nauwelijks hoogtepunten. Pas na twintig mi nuten spelen was er een eerste doelgerichte poging, toen Noad- speler Arjan Moerland een vrije trap van Erik Fonteyne over het doel kopte. Zes minuten later zorg de Peter Noordijke voor de eerste dreiging van SPS. De aanvaller kreeg de ruimte om aan te leggen voor een schot, maar zag zijn inzet naast gaan. Doelman Corné de Frel van Noad werd voor rust geen enkele keer op de proef gesteld. Daarentegen moest René Uijl van SPS halver wege de eerste helft twee keer in actie komen. Een knap schot van aanvoeder Leo Zuidweg werd door de doelman van SPS tot hoekschop verwerkt, terwijl hij enkele minu ten later opnieuw goed ingreep bij een afstandsschot van Menno Fon teyne. In de openingsfase van de tweede helft voerde Noad de druk verder op. De Sint-Philipslanders begon nen na de thee fanatiek en wonnen veel duels. Een treffer leek voor de thuisploeg in de maak, maar op een voorzet van Ronald v.d. Velde miste Johan Reijngoudt. Iwan Geense probeerde tevergeefs met een afstandsschot de weg naar het doel te vinden. Na de veelbelo vende start van de thuisploeg, zak te het offensief weg en kon SPS weer meer grip op de wedstrijd krijgen. Na een kwartier spelen, kregen de bezoekers twee moge lijkheden op rij. Een keihard ge nomen vrije trap van verdediger Erwin Feytel werd door doelman Corné de Frel gekeerd. Uit de daaropvolgende hoekschop zorgde SPS met een kopbal weer voor ge vaar, maar opnieuw liet De Frel zich niet verrassen. Na twintig minuten besloot SPS- trainer Mark de Weerd om twee verse krachten in het veld te bren gen. Johan Scheermeijer en Johan Uijl namen de plaatsen in van Pe ter Noofdijke en Esmir Kustura. Noad had aanvallend steeds min der in te brengen en moest toezien hoe SPS in de slotfase de beste kansen kreeg. Met nog tien minuten te spelen, kwam A.P. v.d. Belt plotseling in kansrijke postitie, maar de mid denvelder van SPS schoot de bal over. In de slotminuut veerden de SPS toeschouwers weer op, nadat uit een mislukte aanval van Noad, SPS razendsnel omschakelde naar de aanval. De aanvallers Jacco Jansen en Johan Scheermeijer lie ten met een mooie combinatie de verdedigers van Noad achter zich. De bekroning kwam echter niet, want oog in oog met doelman De Frel schoot Scheermeijer de bal over, zodat doelpunten geheel uit bleven in dit duel. „Wij hebben voor rust, maar zeker in de openingsfase van de tweede helft, de kansen gehad om te sco ren", meent trainer Stoutjesdijk van Noad. „Wanneer de treffer uitblijft, wordt het lastiger en mag je nog blij zijn dat SPS niet scoort. Wij waren kwetsbaar door dat afvallende ballen teveel voor SPS waren. Het is jammer dat wij het publiek geen doelpuntrijke wedstrijd hebben kunnen bieden. Het was een duel waar weinig risi co werd genomen. De 0-0 is dan ook een terechte uitslag. Wij zijn nu al vier competitieduels onge slagen en hebben ook in de daar tussenliggende oefenduels nog niet verloren. Dus zo slecht doen we het ook weer niet, al zullen we in de komende duels nog belang rijke punten moeten veroveren om ons op dit niveau te gaan handha ven", concludeert Kees Stoutjes dijk, die aangeeft dat hij verwacht dat SPS ook nog wel enkele resul taten gaat boeken. „Maar dan zullen we eerst moeten leren om te scoren. We zullen maar bij de training doeltjes weg zetten en net zo lang oefenen tot iedereen blindelings het doel weet te vinden. Dan komt het vast nog eens goed", zegt De Weerd met een lach. De SPS-trainer hoopt gauw weer te kunnen beschikken over spits Sjaak Quist, die al maanden geblesseerd is. Vorig sei zoen was Quist nog de meest sco rende speler bij SPS. Opstelling Noad: Corné de Frel, Bram Filius, Patrick Kot (Stephan Fonteijne), Cenny van Splunter, Iwan Geense, Menno Fonteijne, Arjan Moerland, Ronald v.d. Vel de, Johan Reijngoudt, Leo Zuid- weg en Erik Fontyne. Opstelling SPS: René Uijl, Dick Uijl, Erwin Feytel, Jan Overbee- ke, Jan de Graaf, Esmir Kustura (Johan Uijl), A.P. v.d. Belt, René van Vossen, Arjan Voshol, Peter Noordijke (Johan Scheermeijer) en Jacco Jansen. Boekingen: SPS: Esmir Kustura, Arjan Voshol en Erwin Feytel. De competitiewedstrijden van WHS thuis en Tholense Boys uit werden afgelast, maar beide ploe gen speelden wel vriendschappe lijk. WHS maakte op het Sint-An- nalandse zandveld een achterstand tegen tweede klasser SKNWK uit Nieuwerkerk goed door met 3-2 te winnen. Arthur de Jonge maakte het winnende doelpunt nadat Hans v.d. Ouden met twee treffers het evenwicht had hersteld. SKNWK was overigens niet op sterkte, want o.a. oud-Sint-Annalander Jan van 't Hof. die bij WHS in het derde elftal speelde, verdedigde zaterdagmiddag bij de hoofd macht van de tweede klasser. Tholense Boys verloor voor het eerst in drie jaar een oefenduel van een tweede klasser. SSV uit Goes zegevierde met 2-3. 's-Gravendeel 1210 1 1 31 34- 13 Rillandia 12 8 1 3 25 42- 20 Tholense Boys 10 7 2 1 23 21- 10 Zwaluwe 11 7 1 3 2241- 17 Capelle 12 6 3 3 21 33-21 Baronie 11 4 4 3 16 30- 32 FSV 11 4 1 6 13 27- 35 Noad '67 13 2 4 7 10 13- 35 Klundert 10 2 3 5 9 16- 33 Neo '25 12 2 3 7 9 16- 25 SPS 10 1 2 7 5 7- 18 WHS 12 0 5 7 5 9-30 Soms levert een wandelingetje of fietstochtje door het Thoolse land onverwachte dingen op. Een dier dat zich op z'n best laat zien, een fraai landschap of gewoon een mooie lucht. En als je dat dan ook nog vast legt op de gevoelige plaat, dan blijft het nog extra lang nagenieten van zo 'n 'plaatjeZo ook deze haast grafische impressie van het haventje bij Strijenham. Uit strepen en rechte vlakken opgebouwd wordt dit Mondriaan-achtige aanzicht alleen doorbroken door de rimpeling van het water en de meeuwen op de palen. Vierde klasse In de top van de vierde klas heeft Smerdiek een gevoelige 5-1 nederlaag geleden tegen mede-koploper Brouwershaven. In een pittig duel, dat door de scheidsrechter nog voor korte tijd werd stilgelegd, kreeg Smer- diek-speler Erik van Haaften een rode kaart. Door de ruime nederlaag komt Smerdiek in de wachtkamer te zitten voor de prijzen. ZPR uit Bergen op Zoom pakte door deze uitslag de eerste periodetitel. Stave nisse speelde 1-1 gelijk tegen Duiveland. In dit duel kreeg Stavenisse- doelman Marco Dorst een rode kaart. lijkspel behaald. Thuis werd drie minuten voor tijd een 1-0 voor sprong uit handen gegeven. Verde diger Wim Klippel veroorzaakte een strafschop, waaruit de bezoe kers de gelijkmaker maakten. Sta venisse speelde in het slotkwartier met tien man. Doelman Marco Dorst kreeg de rode kaart te zien wegens het geven van een trap aan een speler van Duiveland, die eer der de bal uit zijn handen had ge slagen. Eerder in het duel had de sluitpost van Stavenisse ook al een gele kaart gekregen, zodat er reke ning wordt gehouden met een lange schorsing. Trainer Jaap Knop viel als doelman in en zal ook waar schijnlijk in de komende wedstrij den onder de lat moeten plaatsne men. Stavenisse begon sterk aan de wed strijd tegen Duiveland, maar viel sterk terug. In de openingsfase bracht Bernard de Rijke de thuis ploeg op voorsprong. Corné Hout kreeg nog een goede mogelijkheid op een tweede treffer, maar hij kwam niet tot scoren. In de slotfase van de eerste helft werd Duiveland steeds sterker. Ook in de tweede helft bleven de bezoekers zeer ge vaarlijk en mocht Stavenisse van geluk spreken dat de gelijkmaker nog uitbleef. Bij de thuisploeg was Erik Post in het veld gekomen voor zijn broer Ronald. Stavenisse kwam echter nauwelijks meer in zijn spel. Toen met nog een kwar tier te spelen doelman Dorst het veld moest verlaten, stapelden de problemen zich op. Trainer Jaap Knop moest plaatsnemen onder de lat en besloot Sander Smits in het veld te brengen voor de nog niet geheel fitte Cerylle Steendijk. On danks het slechte spel van Stavenis se had de ploeg lang zicht op een goed resultaat. Drie minuten voor het einde scoorde Duiveland de Voor de topper tussen Brouwersha ven en Smerdiek was er veel pu bliek naar het speelveld van de Schouwse ploeg gekomen. Dat de belangen groot waren, was ook in het veld te zien, waar pittige duels werden uitgevochten. Na vijf minu ten zorgde Smerdiek voor het eerste doelgevaar, maar een fout in de ver dediging van Brouwershaven kon niet worden afgestraft. Enkele mi nuten later kreeg Smerdiek weder om een goede kans, maar het schot van Alex van der Reest werd ge keerd door de doelman. Met fel en agressief spel kreeg Brou wershaven steeds meer grip op Smerdiek en zorgde de thuisploeg voor de meeste dreiging. Doelman Corné van Haaften moest verschil lende keren in actie komen om zijn doel schoon te houden. Toen de sluit post van Smerdiek verslagen was, kon Johnny Potappel op de doellijn nog redding brengen. Na een half uur opende Brouwershaven toch de score met een mooi afstandsschot in de kruising. Vlak voor rust was Smerdiek dicht bij de gelijkmaker, maar een vrije trap van verdediger Jordy Hage belandde op de lat. Na rust een veel feller Smerdiek, dat direct al een uitstekende kans voor de gelijkmaker kreeg. Jacky op den Brouw raakte de bal echter vol ledig verkeerd. Door een fout van doelman Van Haaften kwam Brou wershaven enkele minuten later op een 2-0 voorsprong. Toen Erik van Haaften met een rode kaart het veld moest verlaten, leken de kansen voor Smerdiek definitief verdwe nen. Toch kreeg het team van trainer Ard Beurkens weer hoop, toen met tien man de aansluitingstreffer werd gescoord door Jacky op den Brouw. Uit een counter kon Brouwershaven uitlopen na 3-1, waarna het Smer- diekse verzet was gebroken. De ploeg van trainer Pim Potappel uit Stavenisse liep uit naar een ruime 5- 1 overwinning. Scheidsrechter Rie- mens uit Vlissingen legde in de tweede helft de partij nog enkele minuten stil wegens verbaal geweld van de toeschouwers. Stavenisse heeft opnieuw een ge- verdiende gelijkmaker uit een straf- schop. Brouwershaven 14 12 1 1 37 68- 23 Smerdiek 14 11 1 2 34 64- 19 ZPR '84 11 10 1 0 31 42- 8 Alliance 13 7 3 3 24 53- 39 DSE 11 6 2 3 20 29-21 Chrislandia 14 6 1 7 19 38- 38 Mevo 15 5 3 7 18 32- 32 Stavenisse 14 5 2 7 17 35- 40 Unitas '30 11 4 3 4 15 35- 29 Halsteren li 4 0 7 12 31-41 Duiveland 13 3 2 8 11 25-43 Vrederust 9 2 1 6 7 17-36 Internos 12 2 1 9 7 22- 55 Dosko 14 0 1 13 1 23-90 Jaap Knop uit Anna Jacobapolder wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen trainer bij Lepelstraatse Boys. De oud-jeugdtrainer van WHS is nu werkzaam bij Stavenisse, dat nog steeds geen opvolger heeft gevonden voor Knop. Vorige week woensdag kwam het bestuur tot een akkoord met een trainer, maar een dag later trok deze zich weer terug. Ook Tholense Boys kampt met tegenslag en moet verder zoeken naar een nieuwe trainer. Jaap Knop maakte bij Stavenisse zijn debuut als trainer bij een hoofdteam. Na twee seizoenen ver trekt hij bij de Thoolse vierdeklas ser. De Sint-Philipslander was in gesprek met zondag-zesdeklasser NVS uit Nieuw-Vossemeer en het één klasse hoger spelende Lepel straatse Boys. Zondag bezocht Knop nog het streekduel tussen Vosmeer en NVS om zich een beeld van de Nieuw-Vossemeerse vereniging te kunnen vormen. Een dag later gaf hij toch de voorkeur aan Lepelstraatse Boys, dat vorig seizoen promoveerde naar de vijf de klas, waar het nu in de onderste regionen staat. „Met vier senioren teams is het een grotere vereniging dan Stavenisse. Het lijkt mij een leuke club om mij verder als trai ner te kunnen ontwikkelen", aldus Jaap Knop, die ook telefonisch in formeerde bij Tholense Boys, maar nooit meer iets van de derdeklasser vernam. Bij Tholense Boys is men nog steeds driftig op zoek naar een op volger. De club dreigt de slag te hebben gemist. Van de eerste vier kandidaten die bij de vereniging op gesprek zijn geweest, is niemand meer over. Nico Voorbraak en André Maas vonden de procedure te lang duren en kwamen tot een akkoord met respectievelijk HSC en WHS. Ook de andere twee kan didaten kwamen niet meer voor Tholense Boys in aanmerking. Trainer trekt zich terug Vorig week kreeg de club opnieuw met tegenslag te maken. De beoogde opvolger voor trainer Paul van Buur- en trok zich eveneens terug en be sloot bij zondag-vierdeklasser Veer- se Boys uit Raamsdonkveer aan de slag te gaan. Noodgedwongen heeft het bestuur zich nu tot de trainers vakbond WON gewend om in con tact te komen met oefenmeesters die nog niet van een club zijn voorzien. Ook bij Stavenisse vergt het aantrek ken van een trainer veel inspanning. De kleinste Thoolse voetbalvereni ging kreeg al vroeg te horen dat trai ner Jaap Knop stopte, maar is er nog niet in geslaagd om een opvolger aan te trekken. Vorige week woensdag avond rekende de club zich te vroeg rijk, toen men tot een akkoord kwam met een trainer, maar een dag later trok de persoon zich terug. „De rede nen waren vaag. Voor ons is dit bij zonder vervelend", aldus voorzitter Frans Lindhout, die niet wil zeggen wie het betreft. De vereniging heeft ook Jan Verreijen uit Oud-Vosse meer gevraagd, maar die is definitief gestopt als trainer. Bij voetbalvereniging Vosmeer heeft Leo Havermans onlangs zijn con tract verlengd. De oud-speler van het hoofdteam is nu bezig aan zijn eerste seizoen. Reserve derde klasse In de zevende competitiewedstrijd be haalde WHS 4 een 2-3 overwinning op Pelikaan 3. Het was voor het eerst in de geschiedenis dat de Sint-Annalanders een uitwedstrijd tegen deze ploeg uit Zwijndrecht speelden. De reis naar deze nieuwe tegenstander duurde langer dan verwacht, zodat de wedstrijd iets later begon. WHS slaagde erin om zich te re vancheren voor de 1-3 thuisnederlaag. De groen-witten toonden in dit duel veerkracht door twee keer een achters tand weg te werken om uiteindelijk de drie punten mee naar huis te nemen. In een open duel waren er aan beide kanten scoringskansen. Pelikaan kreeg de beste mogelijkheden op een ope ningstreffer, maar de gevaarlijke spits schoot de bal twee keer over het doel. Er werden stevige duels uitgevochten, waarbij het spel regelmatig werd stil ge legd voor overtredingen. Een speler van Pelikaan kreeg de rode kaart na een re actie op een overtreding van Thijs Fase. Vanaf dat moment werd WHS sterker. Middenvelder Sjaak Gunter bediende met regelmaat de buitenspelers. De voorzetten leidden tot een vijftal kansen, maar Leo Mosselman, Dies de Witte en Piet Fase verzuimden om de score te openen. In de rust bleef een licht geblesseerde Sander Goedegebuure in de kleedkamer achter. Han Vroegop kwam als vervan ger het team versterken. Uit de eerste aanval na rust kwam Pelikaan op een 1-0 voorsprong. Piet Fase trok de stand weer gelijk door een via Dies de Witte terug gelegde bal te verzilveren. Door onacht zaamheid in de verdediging kon Peli kaan vlak daarop uit een strafschop opnieuw op voorsprong komen. Enkele minuten later werd aan de andere kant Dies de Witte in het strafschopgebied gevloerd. De penalty werd door Thijs Fase niet zuiver genoeg genomen, zodat de doelman van Pelikaan de inzet kon keren. Piet Fase bracht WHS tien minu ten voor het einde alsnog op gelijke hoogte. Op het loodzware veld werd in de laatste minuten door beide ploegen een enorme strijd gevoerd. Aan de lin kerkant speelden vooral Bram Bevelan der en Han Vroegop een sterke partij. Uiteindelijk besliste Dies de Witte op aangeven van Piet Fase de wedstrijd met een mooi schot onder de lat: 2-3.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 13