Oogst bloembollen is modderen Van den Donker: „Varkenshouderijen? Daar mag je niet eens aan denken" Groot Pesóót aan vooravond carnaval ch Cliëntenraad behartigt belangen van bewoners VBOK ne< mt cheque yan PTT ir ontvangst Verkaveling St.-Annaland nog dit jaar afgerond Toppers van de week Ap Liatris eind januari nog uit de grond voor export Amerika Van Zwieten: 'Zeeland heeft twee gezichten' Bestrijding van wateroverlast Scherpenisse 2,79 1,98 1,75 6,98 3,98 5,98 6,98 6,98 0,99 1,99 1,99 1,95 0,98 Donderdag 28 januari 1999 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Elf leden Ten Anker, Maartenshof en Rozeboom Woensdag is in zorgcentrum Ten Anker in Tholen een centrale cliëntenraad geïnstalleerd die de belangen van de bewoners van Ten Anker en de woonzorgcentra Maar tenshof en De Rozeboom gaat behartigen. De nieuwe cliëntenraad bestaat uit elf personen. O. Huiskamp uit Tholen is voorzitter. A ér' Normaal is er een goede boterham aan te verdienen, maar nu moest R Guiljam uit Sint-Annaland nogal wat extra werk verrichten om zijn liatris bloembollen uit de grond te krijgen. Het is ook uitzonderlijk, dat er eind ja nuari nog bloembollen gerooid worden, maar eerder was het niet mogelijk wegens de weersomstandigheden en de begaanbaarheid van het perceel. Maandag was het ei genlijk nog geen doen, maar het moest per se gebeuren, want de veiling Hobaho in Lisse had de bollen nodig voor export naar Amerika. Veel weerstand tegen ontpolderen bij betiteling Zeeland als 'groen hart' De boeren die vorige week woensdag bij de informatie avond rond de ruilverkaveling Sint-Annaland in de Wel- levaete aanwezig waren, hadden nog de nodige vragen en opmerkingen. Met name het werk van de schatters die de zogeheten lijst der geldelijke regelingen vast hebben gesteld, was aan kritiek onderhevig. Desondanks was de landinrichtingscommissie ervan overtuigd dat het resul taat uiteindelijk voor de meesten positief uit gevallen is. Elk huis drie leden Ongevraagd advies Landgoederen Vierkant tegen Geen nieuws Tegenstrijdig Meerderheid positief Ter Tolne eerste bij schooldammen Bezuinigingen Kinderprogramma uitgebreid met lampionoptocht Stasse mispit Albert Heijn St.-Philipsland, Achterstraat 52. Albert Heijn Tholen, Kotterstraat 61. 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. tÊÊ m. "ut •V r - «4» - Z, "•*-** W»* m" v *e 'Nijj*® - .f. *- iJm' .v -- •.ge <4so»'* 3"I t -*L.: ~Z£L De firma Guiljam moet aan de Weg van Kodde ploeteren om de bloembollen uit de grond te krijgen. De vorige zomer aangeschafte nieu- grond uit. zodat we daar wel profijt we rooimachine met speciale rollen van hebben gehad. Zonder die nieu- kwam goed van pas op het perceel we rooier, hadden we dit niet kun- op de hoek van de LangewegAVeg nen doen", vertelt Guiljam. Maar er van Kodde. „Die haalde er veel moest nog een tractor voor de rooi- Schatters vergeten Plaatweg op lijst geldelijke regelingen De raad vertegenwoordigt alle Thoolse cliënten van de stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ). de bewoners van Ten An ker, Maartenshof in Sint-Maar tensdijk en De Rozeboom in Sint- Phlipsland. De raad werkt zoals een onderne mingsraad in een bedrijf, zegt Huiskamp. „Er zijn heel veel za ken die bekrachtigd moeten wor den door de cliëntenraad. Als er nieuwe directeur moet worden aangesteld, moeten we geraad pleegd worden. We moeten advies geven over een meerjarenplan bij voorbeeld, over nieuwe zorgover- eenkomsten en zelfs over de ge wijzigde tabakswet die van invloed is op de tehuizen." In de nieuwe raad zijn de bestaan de cliëntenraden van het verpleeg huis en het verzorgingshuis van Ten Anker opgegaan. Elk huis is met drie leden vertegenwoordigd. In de nieuwe raad hebben nu ook vertegenwoordigers van de woon zorgcentra Maartenshof in Sint- Maartensdijk (2) en De Rozeboom in Sint-Philipsland ((1) zitting en Volgens gedeputeerde J.G. van Zwieten (VVD) van ruimtelijke ordening is de startnota slechts het begin van het tot stand komen van een nieuw beleid. Binnenkort gaat hij naar Den Haag om met minis ter J. Pronk van volkshuisvesting ruimtelijke ordening en milieu en de Rijks planologische dienst in de slag te gaan. Het groen is een kenmerkend deel van Zeeland, erkent hij. Maar wat hij mist in de nota is de industriële bedrijvigheid in onder meer Vlis- singen-Oost en de Terneuzense ka naalzone. Dat is het andere gezicht van Zeeland, vindt hij. „Het is meer dan hier en daar wat indus trie. De Zeeuwse havens hebben niet alleen een regionale, maar ook een nationale betekenis. Vlissin- gen en Terneuzen komen op de tweede of derde plaats op de rang lijst van Nederlandse havens. Maar we komen er wel uit met het mi nisterie. Ik vind het belangrijk dat beide gezichten van Zeeland in evenwicht met elkaar worden ge bracht." In tegenstelling tot wat de PZC in haar berichtgeving meldt, heeft Van Zwieten in de nota niets kun nen vinden waaruit blijkt dat het kabinet meer intensieve veeteelt in Zeeland wil. Deze conclusie komt wat hem betreft voor rekening van de betrokken verslaggever. Voor de inrichting van nieuwe landgoede ren ziet hij wel mogelijkheden voor de zuidkant van Tholen, waar dit goed samen zou kunnen gaan met de ontwikkeling van nieuwe natuur. Maar momenteel loopt het in deze provincie geen storm wat betreft de belangstelling, zegt Van Zwieten. Het gaat om gebieden van vijf hectare met één huis erop, die gedeeltelijk toegankelijk zijn voor het publiek. Vroeger waren landgoederen vooral op Schou- wen-Duiveland en Walcheren te vinden. Elders in Nederland is de inrichting van deze nieuwe land goederen al volop in gang, zegt de gedeputeerde. bewoners van de aanleunwoningen en de serviceflat (2). Huiskamp was al voorzitter van de cliëntenraad van het verpleeghuis. Vice-voorzittcr is A. Deurloo-van de Velde die voorzitter was van de cliëntenraad van het verzorgings huis. Secretaris is C. Schot-de Lang en penningmeester C. Hage. De raad kan ook ongevraagd ad vies geven aan de directie. Bij de oprichtingsvergadering was vesti- gingshoofd M. Felius (Ten Anker, Maartenshof en De Rozeboom) aanwezig en directeur R. Heijboer van de SVRZ Oosterschelderegio. Volgens Huiskamp is het contact met de directie heel goed. De raad gaat zes keer per jaar vergaderen. Heijboer is blij met de nieuwe raad. „Er is nu één aanspreekpunt voor de bewoners van Ten Anker en de woonzorgcentra. De twee cliëntenraden die al bestonden hadden gemeenschappelijke za ken. Die hoeven nu niet langer dubbel besproken te worden." De bestrijding van wateroverlast in het plan West te Scherpenisse is vertraagd. Het adviesbureau TAUW dat de planontwikkeling verzorgt, zal pas ergens in de eerste helft van dit jaar klaar zijn. Dat komt door problemen op andere werken en door een tekort aan personeelsle- den.Ook het beschikbaar stellen van gelden voor het werk wordt hier door vertraagd. Het kabinet heeft Zeeland in haar nota ruimtelijke ordening offi cieel de titel 'groen hart' toebe deeld. De provincie wordt op één lijn gesteld met Limburg en het noorden van het land. In deze ge bieden bestaat volgens de rege ring een geringe behoefte aan meer werkgelegenheid. Zeeland zal het vooral van de recreatie en de landbouw moeten hebben. Aanvullend zouden er 'groene' bedrijventerreinen met varkens- en kippenhouderijen komen. Ver der moet er meer ruimte aan het water worden gegeven, waarbij gedacht wordt aan ontpolderen. Dat zou kostbare dijkverhogingen kunnen voorkomen. De Thoolse politiek heeft zo zijn eigen ge dachten over de Haagse ideeën. „Varkenshouderijen? Daar mag je niet eens aan denken", vindt D66-raadslid J. van den Donker. „Je hebt de trekpaarden van de Zeeuwse economie: de Vlissingse ha ven, Goes als winkel- en vergader centrum en Terneuzen. Bij Rilland- Bath wordt de polder volgebouwd met bedrijven. Waar blijft dan nog het groene hart?", vraagt RPF-fractie- voorzitter R van Belzen zich af. „De betiteling op zich vind ik aanlokke lijk. Maar de plannen zijn nog te vaag, te diffuus. Er komen een paar ideeën in de nota voor die naar mijn mening haaks op elkaar staan. Wat bedoelen ze met 'groen hart' wanneer er juist een Westerscheldetunnel wordt aangelegd, waardoor het ver keer van Rotterdam dwars door Zee land naar België en Frankrijk gaat. En megastallen voor varkens passen hier ook niet in. De natuur moet op de eer ste plaats komen. Ik zeg niet bij voor baat 'nee' tegen de aanduiding 'groen hart', maar de plannen moeten eerst gepreciseerd worden." In de nota ruimtelijke ordening wordt verder gesproken over het creëren van ruimte voor zogeheten nieuwe land goederen en buitenplaatsen, als ver dere aanvulling van een vitaal platte land. D66-raadslid J. van den Donker ziet daar weinig in. „Bouwen in het buitengebied wordt op dit moment juist tegengegaan." De komst van nog meer intensieve veehouderij is hele maal uit den boze, vindt hij. „Dat ont kracht de aanduiding 'groen hart' on middellijk. Nog meer varkensstallen of kippenmesterijen, daar mag je zelfs niet eens aan denken. Bovendien schept dat geen werk. Recreatie wel, maar dat gaat natuurlijk niet samen met varkenshouderijen." Het in de no ta geopperde idee van ontpoldering is niet relevant voor Tholen, denkt Van den Donker. Het stimuleren van landbouw en re creatie vindt CDA-fractievoorzitter M.A. van Beek een goed idee. maar een stop op de ontwikkeling van an dere bedrijven niet. Daarnaast wil hij ook geen uitbreiding van de varkens- In het postkantoor van Tholen heeft vestigingsleider P. van Lil een sym bolische cheque ter waarde van 1250 gulden overhandigd aan drie verte genwoordigsters van werkgroep Tholen van de vereniging tot be scherming van het ongeboren kind (VBOK). Het is volgens Van Lit de eerste keer dat een Thoolse vereni ging in de prijzen valt. De cheque werd in ontvangst genomen door de houderij. „We hebben een bestem mingsplan buitengebied opgesteld om die tegen te gaan. Het geeft nauwe lijks werkgelegenheid en het toene mende zware vrachtverkeer dat met de intensieve veehouderij gepaard gaat, rijdt de wegen kapot", zegt Van Beek die tevens hoofdingeland van het waterschap Zeeuwse Eilanden is. De CDA-er is ook 'vierkant tegen' het ontpolderen van land om het water ruim baan te geven. „De Zeeuwse be volking heeft eeuwenlang tegen het water gestreden. Je moet zorgen datje dijken in orde zijn. Ontpolderen is een lapmiddel." Het creëren van wa terbuffers in binnendijkse gebieden om eventuele wateroverlast door zwa re regenval het hoofd te kunnen bie den, kan wel op zijn instemming re kenen. „Al weet ik niet of ik nu als waterschapsman spreek of als ge meenteraadslid." Hij is er van over tuigd dat de gemeente Tholen in geval van eventuele inspraakprocedures nog wel van zich zal laten horen. Fractievoorzitter M.A.J. van der Lin de ziet geen nieuws onder de zon. „Wat Tholen betreft, wijkt dit niet al teveel af van wat in het bestaande planologische beleid al was vast ge steld. Maar ik kan mij wel vinden in secretaris van de werkgroep. Ria Snoei uit Sint-Annaland. De PTT hield in december voor het derde jaar een actie waarbij vereni gingen of particulieren een goed doel konden aanmelden voor een eenmalige financiële bijdrage. Aan de actie was bekendheid gegeven in folders, die in het hele land huis-aan- huis werden verspreid. Daarop kwa men een paar duizend reacties, waar machine en met nog een tractor voor de aanhangwagen die de bol len laadde, was het aantal sporen enorm op het perceel. De bollen kunnen tegen een stootje. Van de twee vorstperiodes hebben ze niet geleden en ook van de extre me.regenval hebben ze geen last ge had. „Wij doen deze teelt met een paar collega's op het eiland al jaren en in de grond blijven de bollen nog beter dan erboven." Guiljam liet de modderige bloembollen spoelen bij de fa. M. Gunter en zn. aan de Staartweg. En de Weg van Kodde moest met schuiven en een bezem van de modder worden ontdaan. „Met zoveel extra werk blijft er dit het geschetste beeld. Ook ik wil Zee land graag groen en rustig houden, al vind ik wel dat mensen hier ook de kost moeten kunnen verdienen." Een toename van de intensieve veehoude rij in Tholen ziet hij evenals de andere Thoolse politici niet zitten, ook niet in de vorm van 'groene' bedrijventerrei nen. Het ontpolderen kan in een bepaalde vorm wel op zijn goedkeuring reke nen. Net als Van Beek noemt hij bin nendijkse waterbuffers om overtollig hemelwater op te vangen als een mo gelijkheid. Met 'natuurbouw' zoals in de Scherpenissepolder, waar land stap voor stap in drassige grond wordt ver anderd. heeft hij ook geen problemen. „De consequenties van dit plan voor Tholen kennen wij niet. Daarom vind ik het heel moeilijk om hier een ge degen reactie op te geven", zegt SGP-fractievoorzitter M. Dijke: „Wij zijn principieel tegen de komst van meer recreatie naar Tholen in ver band met de zondagsrust." Hij ziet ook nogal wat tegenstrijdigheden in de nota ruimtelijke ordening. Zo vraagt de SGP-er zich af in hoeverre het een goed idee is om tegelijkertijd de intensieve veeteelt en de recreatie te stimuleren. „Ik denk niet dat er van er 50 door middel van loting werden geselecteerd. In het PTT-ray- on West-Brabant, waar Tholen onder valt. was een bedrag van 5000 gul den beschikbaar, dat over vier doelen moest worden verdeeld. Snoei was degene die de actie 'Helpt ons kinderen helpen' van VBOK op gaf. Daarom mocht zij de cheque in ontvangst nemen. Tijdens de uitrei king werd zij vergezeld door haar keer niet veel van over, maar de na tuur kunnen we nu eenmaal niet re gelen." Guiljam leverde eerder al liatris aan Zuid-Afrika. De paarse stengels worden veel in bloemstukken ver werkt. De deze week gerooide bol len brengt transportbedrijf J. van 't Hof naar Lisse, waarna ze worden klaargemaakt voor verder vervoer per vliegtuig of schip naar Amerika. De Sint-Annalandse landbouwer laat het modderperceel eerst maar tot rust komen. „Het zou eigenlijk moeten gaan vriezen, willen we daar kunnen ploegen." Guiljam weet nog niet welk product hij er dit jaar wil gaan telen. veel recreanten zijn die van die var- kensgeur houden." De gedachte aan ontpoldering van stukken land is hem vreemd. „Dat lijkt mij in strijd met de spreuk in het Zeeuwse wapen. Je zegt toch niet 'ik worstel en ontzwem', om land terug te geven aan het wa ter?" Het VVD-gemeenteraadslid P.K.M. Stouten ziet niet veel veranderen. In het verleden heeft hij wel meer van dit soort ontwikkelingen gezien, toen hij nog actief was in landbouworga nisatie ZMO. Hij denkt niet dat de ontwikkeling van nieuwe landgoede ren in Tholen mogelijk is. „Dan moet je senioren kunnen trekken met veel geld of forenzen. Maar dat laatste is voor Tholen zeker geen gewenste si tuatie. Dan krijg je nog meer verkeer over de Thoolse brug. Ik zou ook niet weten waar die landgoederen moeten komen." Het ontpolderen van land kan bij hem ook niet op veel bijval rekenen. „Zet dan heel Nederland maar onder wa ter." Wanneer er een economisch be lang mee gemoeid is, kan het wel wat Stouten betreft. Als voorbeeld noemt hij het doortrekken van het Veerse meer tot aan Middelburg en het Vlaamse dorp Doel dat moet ver dwijnen wegens havenuitbreiding. Maar in Tholen is zoiets economisch niet passend, denkt hij. zoontje Gijs, voorzitter Ina Hage en Bettie Priem. Het geld zal worden besteed aan de activiteiten van de VBOK-werkgroep in Tholen. Snoei denkt daarbij aan de kosten die voor af worden gemaakt bij verkopingen. De werkgroep was de enige Thoolse vereniging die in de prijzen viel en tevens de eerste. De PTT wil met de ze actie het contact met haar klanten versterken. De ruilverkaveling, waar een be drag van 4.061.000 gulden mee is gemoeid, is in 1991 van start ge gaan en moet aan het einde van dit jaar zijn afgerond. De gezamenlij ke bijdrage van de grondeigenaren aan het project bedraagt in totaal 600 duizend gulden. De zaal van de Wellevaete zat be hoorlijk vol. De ruilverkaveling Sint-Annaland bestrijkt een ge bied van 3150 hectare. Zo'n drie honderd boeren zijn bij de ruilver kaveling betrokken, vertelt P.C.M van Kleef, secretaris van de Dienst landelijk gebied in Goes. Bij de verkaveling is gekeken naar een groot aantal factoren, die van invloed zijn op de waarde van een perceel voor de landbouw. Heeft een boer veel profijt van een nieuw stuk grond, dan wordt dat verrekend, terwijl degene die een minder gunstig perceel toebedeeld krijgt, hiervoor wordt gecompen seerd. Het systeem dat hierbij wordt ge hanteerd, is de lijst geldelijke re gelingen (L.G.R.). Deze valt weer uiteen in drie categorieën. Een boer betaalt voor het nut dat hij van een nieuw perceel heeft. Hier bij wordt onder meer gekeken naar de afstand tussen de verschil lende percelen en tussen het per ceel en de bedrijfsgebouwen. Ook de vorm van het perceel telt mee, omdat dit bepalend is voor het be werken van de grond. Verder spe len de ontsluitingswegen en hoe druk het daarop is een rol. Een drukke weg is ongunstig voor de landbouwers omdat ze bij het ver laten van hun grond met het pas serende verkeer rekening moeten houden, om nog niet te spreken van het probleem van slik op de weg. De schatters die de lijst der geldelijke regelingen vast moesten stellen, hebben ook bepaald welke wegen in dit geval voor problemen zorgen. Woensdagavond bleek dat ze de Plaatweg zijn vergeten, die van Sint-Maartensdijk naar Sint-An naland loopt. Een betrokkene maakte de landinrichtingscommis sie hierop attent, waarna een onte vreden geroezemoes uit het pu bliek opsteeg. Volgens Van Kleef wordt de Plaatweg nu opnieuw be keken. Ten tweede is er de onderlinge verrekening tussen boeren. „Ver laat een boer een stuk grond met een slechte drainage voor een met een goede drainage, dan krijgt de nieuwe eigenaar compensatie", legt Van Kleef uit. Andere facto ren zijn hier de aanwezigheid van ondergrondse leidingen of kabels, een drinkwatervoorziening, obsta kels, onkruidvervuiling, verontrei nigde grond, schaduw- en wortel- schaduw door de nabijheid van bomen en de mate waarin een per- De teams Ter Tolne 1, School met de Bijbel 1 en Ter Tolne 2 zijn in de eerste ronde van het schooldam men op respectievelijk de eerste, tweede en derde plaats gedindigd. Over twee weken wordt de tweede ronde gehouden. Het jaarlijkse denksportevenement voor de basis ceel vlak ligt. Voor al deze verre- kenpostcn zijn bedragen vastge steld. Deze worden niet door de boeren onderling verrekend, maar via de Dienst landelijk gebied. Ten derde is er de onder- dan wel overbedeling. De nu vastgestelde lijst der gelde lijke regelingen ligt nog tot en met 5 februari ter inzage in het stad huiskantoor in Tholen. De betrok ken landbouwers kunnen daar ook met hun met vragen terecht. De meeste vragen die tijdens de infor matieavond werden gesteld, be treffen de persoonlijke situatie van de betrokkenen. Het antwoord daarop moeten de medewerkers van de landinrichtingscommissie geven tijdens de ter inzageleg- ging. „Maar", stelde Van Kleef, „we zijn er van uitgegaan dat iedereen nut heeft van de ruilverkaveling. We hebben geprobeerd het nut zo veel mogelijk gelijk te verdelen en zijn ervan overtuigd dat het voor een meerderheid positief is uitge vallen. We hopen een en ander in Tholen verder uit te leggen." Wanneer er naar het oordeel van de betrokkene fouten zijn gemaakt bij de ruilverkaveling, bestaat de mogelijkheid om een bezwaar in te dienen. Wanneer dit mogelijk is binnen de grenzen van de lijst der geldelijke regelingen, zal de land inrichtingscommissie hieraan te gemoet komen, zo zegde Van Kleef toe. Met de ruilverkaveling Sint-Anna land is een bedrag van 4.061.000 gulden gemoeid. Hiermee is dit bedrag aanzienlijk hoger uitgeval len dan de oorspronkelijke raming, die 2.930.000 gulden bedroeg. Meevallers waren er echter ook. De bijdrage van de boeren ligt met 600.000 gulden lager, dan de ver wachte 750.000 gulden. Dit is te danken aan het lager uit vallen van de kosten van de landinrichtings werkzaamheden, die met de ruil verkaveling gepaard zijn gaan. De kosten per hectare kwamen neer op 17 in plaats van 13 gulden. Het betreft hier onder andere egalisatie van de grond, de aanleg van dam men ter ontsluiting van de perce len en het graven van sloten. Volgens Van Kleef is de ruilverka veling Sint-Annaland wat betreft de kosten nog goed weggekomen. De overheid, die het leeuwendeel van de kosten voor haar rekening neemt, trekt de laatste jaren in ver band met bezuinigingen aanzien lijk minder geld uit voor steun aan ruilverkavelingen. J. Dekker, die namens het kadaster in de landinrichtingscommissie Sint-Annaland zitting heeft, was woensdagavond voor de laatste keer aanwezig. Hij gaat in een nieuwe betrekking bij de gemeente Terneuzen aan de slag. scholen werd, gistermiddag in Meulvliet gehouden. De eerste twee teams behaalden in vier wed strijden zeven punten en het derde zes punten. Van de schaakcompeti tie, die gelijktijdig plaats vond, was de uitslag nog niet bekend. In totaal deden gisteren 112 kinderen van 13 scholen mee. De organisatie was voor de 22ste keer in handen van leerkracht O. Huiskamp van Ter Tolne. Een lampionoptocht voor de schooljeugd vormt een nieuw onderdeel van het carnaval in Oud-Vossemeer. Dat staat te lezen in Ut Vlööien- krantje, de uitgave van carnavalsvereniging De Vlöóientrappers dat on langs huis-aan-huis in het dorp is verspreid. Carnaval - de woaidaehen in Thools dialect - wordt op 12 en 13 februari gevierd. Zaterdagmiddag komen de voor boden van het carnaval al om de hoek kijken. Het Thoolse dorp wordt dan weer omgedoopt tot Groot Pesööt, wat op verschillende toegangswegen met een bord ken baar wordt gemaakt. Aan het plaat sen van de borden, vanaf twee uur, is ook een ballonnenwedstrijd ge koppeld. 's Avonds vindt in cafe Hof van Holland een dweilband festival plaats. Onder de negen deelnemende bands zijn natuurlijk de drie plaatselijke: Oemom- menoe, de Lamsóören en de Neu- tekraekers. Op vrijdag 12 februari bezoekt de nieuwe carnavalsprins, Wijte, met zijn gevolg de peuterspeelzaal en twee basisscholen. De schooljeugd kan meedoen aan de verkiezing voor jeugdnarretje en -prinsesje. De uitslag daarvan wordt 's avonds bekendgemaakt. Dat gebeurt op het parkeerterreintje aan de Ring (bij de Vierwindenstraat), dat tij dens het carnaval tot 'stasse mi spit' is omgedoopt. Hier begint om kwart over zes een lampionop tocht. Vanaf half negen is in Hof van Holland het gemaskerd bal (het polderkoaitjesbal) waarbij vier prijzen zijn te winnen. Zaterdag is de drukste van de wo aidaehen. Vanaf het bordes van de Vossenkuil zullen burgemeester Van der Munnik en de nieuwe voorzitter van de Vlöóientrappers, Hans Etienne, om elf minuten voor een het carnavalsfeest openen. Daarbij zal een act worden opge voerd rond het thema van dit jaar: m'n anhenaeme joekte. Aanslui tend trekt de optocht door het dorp. Na terugkeer bij de Vossenkuil barst daar het kindercarnaval los, het vlooiencircus. In de pauze worden de prijzen van de optocht uitgereikt. Vervolgens verplaatst het feest zich naar de cafés. En om elf minuten over een is het feest afgelopen. Dat gebeurt door het vellen van de roos die op de stasse mispit opgesteld staat. De provincie heeft wethouder W.C. van Kempen aangewezen als plaatsvervangend lid van de provinciale commissie voor de volkshuisvesting Zeeland. Burge meester H.A. van der Munnik is ontslag verleend als lid van de pro vinciale commissie voor de volks huisvesting. De provincie conclu deerde op basis van de voordracht van de Vereniging Zeeuwse ge meenten dat hij niet langer als lid op zou treden. Gijs Snoei toont de cheque die de VBOK van PTT Post heeft gekregen. Vestigingsleider P. van Lit rechts) overhandigde het waardepapier. 1/cut wie (fiuHxdeifaZetttw Sallands zonnepit meergranen brood van 3,49 voor Zaanse snijder volkoren van 2,59 voor 1/2 Krentenbrood van 2,75 voor Chipolatataartje van 9,75 voor 4 Roomhoorns van 6,- voor 1/a*t vCee&zfaCelitKi Schouderkarbonade kilo voor Magere varkenslappen kilo voor Rundergehakt kilo voor Ook Albert Heijn is gecertificeerd met het p.v.e./i.k.b. vleeskeurmerk. (Utje cfK*e*tte#uz{deliK4 Kruiden- of wijnzuurkool pak 500 gram voor Bloemkool per stuk 1/<ut (Utte oenvafdciittg Geroosterde achterham 100 gram voor Kipsaté salade 100 gram voor Boterham worst 100 gram albert heijn Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1999 | | pagina 9